Beyoğlunun En Güzel Abisi

Beyoğlunun En Güzel Abisi
Kitabın Yazarı:Ahmet Ümit Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Everest Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:418 ISBN:9786051416830 Kitap Puanı:7.6 / 10 | Yorum: 115

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Beyoğlunun En Güzel Abisi - Ahmet Ümit

Kitap Türü:Yerli Romanlar, Polisiye

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Beyoğlunun En Güzel Abisi Özet

Her yılbaşında olay çıktığı için Başkomiser Nevzat ve yardımcısı Ali diken üstünde bekliyorlardı. O yılbaşı gecesinin olaysız geçmesini istiyorlardı. Fakat istedikleri gibi olmadı ve Beyoğlu’nun Tarlabaşı semtinde bir cinayet işlendi. Başkomiser Nevzat önceden uzun yıllar Beyoğlu’nda görev yapmıştı. Orayı gayet iyi biliyordu. Olay yerine gittiklerinde ölen kişinin Engin Akça olduğunu öğrendiler. Engin Öz Tarlabaşılılar Kulübü’nün sahibi Kara Nizam ile birlikte çalıştığını öğrendiler. Engin, Kara Nizam’ın kavgalı olduğu Barbut İhsan’ın mekânı Tarlabaşılılar Kulübü’nün önünde öldürülmüştü. Engin tek bıçak darbesiyle kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Elinde silahı da duruyordu. Bu da Engin’nin ateş etmek istediğini ama katilin ondan daha hızlı davrandığını gösteriyordu. Başkomiser Nevzat olay yerinin yakınlarında üç çocuğu fark etti ve onlarla konuşmaya gitti. Onlardan da Engin hakkında bazı bilgiler edindi. Başkomiser Nevzat ve Ali o gece Engin’in evine gittiler ve o sırada evde birisi ateş etti. Ali de karşılık verdi ve onlara ateş eden kişi öldü. Daha sonra bu kişinin kiralık katil Titiz Tarık olduğunu öğrendiler.

Başkomiser Nevzat ve yardımcısı Ali ertesi gün de araştırmalarına devam etti. Artık hem Engin’i kimin öldürdüğünü hem de Titiz Tarık’ı kimin tuttuğunu öğrenmeleri gerekiyordu. Engin’in öldürüldüğünü duyan Barbut İhsan ve Kara Nizam kendilerinin yapmadığını söylüyorlardı. Hatta Barbut İhsan Başkomiser’in tanıdığı Janti Cemal’i de araya sokmuştu. Ama ikisinin de Engin’i öldürmek için sebebi vardı. Barbut İhsan’ın eski sevgilisi Çilem ile Engin’in ilişkisi olduğu söylentileri vardı. Fakat Kara Nizam, Engin’in öldürüldüğü gece Çilem’le evlenmişti. Kara Nizam Tarlabaşı’ndaki arsaları alıyordu. Engin de Kara Nizam’dan gizli olarak bazı yerleri almıştı. Engin’in evindeki kasada buraların tapularını bulmuşlardı.

Kasada Engin’in Jale ile çekilmiş bir fotoğrafı da çıktı. Başkomiser Nevzat bu kadını araştırmaya başladı. Jale’in çok zengin olduğunu ve Engin ile ilişkisi olduğunu öğrendi. Engin’in aldığı tapuları Jale’nin parasıyla aldığını düşündüler. Adli tıptan gelen raporla da Engin’in uzaktan fırlatılan bir bıçakla tek seferde öldürüldüğünü öğrendiler.

Araştırmalarında Engin’in öldürüldüğü gece sevgilisi Azize’nin çalıştığı gazinoda olduğunu öğrendiler. Azize ile konuşmak için oraya gittiler fakat Azize orada değildi. Orada onları Sadri karşıladı. Azize’nin işyerinden arkadaşıydı. Ona bazı sorular sordular. Ertesi günü ona Azize’yi merkeze getirmesini söylediler. Ertesi gün Azize Sadri ile geldi. Azize, Engin ile kavga ettiklerini o gece de Engin’in olay çıkardığını, ona bağırıp gittiğini söyledi. Başkomiser ve Ali Sadri ile konuşmaları sırasında Sadri’nin Bulgaristan göçmeni olduğunu öğrendiler. Oradaki kriminolog Zeynep’in ailesi de Bulgaristan göçmeniydi.

Başkomiser Nevzat, dışarıda sürekli komşusu ile karşılaşıyordu. Komşusu polisiye roman yazarıydı. Nevzat o adamı sürekli etrafında görmekten rahatsız oluyordu. Kendisini takip ettiğini düşünmeye başlamıştı. O gece Kara Nizam’ın kulübüne bir saldırı oldu ve Nizam’ın yeğeni Kudret Fidan adında bir kızı öldürdü. Kudret kızın elinde silah olduğunu ona ateş edeceğini söylese de kimse saldırganların elinde silah görmemişti. Onlar kulübün boş olduğunu düşünerek molotof kokteyli atmışlardı. Başkomiser Nevzat ve Ali olay yerine gittiklerinde Fidan’ın yanında Nazlı’yı gördüler. Nazlı, Ferhat Çerağ Kültür Merkezi’ni işletiyordu. Burada evsiz çocuklar ve kadınlar hem kalıyor hem de eğitim görüyorlardı.

Başkomiser, kültür merkezine gidip Nazlı ile konuştu ve Fidan’ın orada kaldığını öğrendi. Fidan bir gruba katılmıştı ve oradan ayrılmıştı. Fidan’ın dahil olduğu grup Kudret serbest bırakılırsa ona saldırıp arkadaşlarının öcünü almayı düşünüyorlardı. Bunu duyan Başkomiser Nevzat Kara Nizam’ı uyardı ve birkaç gün ortalarda görünmemelerini söyledi. Kudret mahkemede serbest bırakıldı.

Başkomiser Nevzat ve Ali Titiz Tarık’ın kaldığı oteli buldular. Oradaki çalışanlarla görüştüler ve kamera kayıtlarına ulaştılar. Jale’nin birkaç kez Tarık’la buluştuğunu öğrendiler. Aynı zamanda Jale’nin hesabından iki yüz bin lira çekildiği gün aynı miktarda para Tarık’ın hesabına yatmıştı. Ama sorguda Jale kendini hiçbir şekilde ele vermedi.

Çilem Barbut İhsan’la konuşmak istedi. Barbut İhsan huzursuz oldu ve öncelikle Nevzat’a haber verdi. Daha sonra İhsan Çilem’le görüştü ve Kara Nizam’ın evlendikleri gün gizlice birileriyle görüştüğünü öğrendi. Kara Nizam görüştüklerini öğrenince Nizam ile İhsan arasında çatışma çıktı. Nevzat yetiştiği halde tek başına çatışmalara engel olamadı. İhsan ve Nevzat ikisi de öldü. Başkomiser Nevzat ikisinin de adamlarını sorguladı ama hiçbir sonuca ulaşamadı.

Artık katili bulamayacaklarını düşünmeye başlamışlardı. Ta ki O gece Zeyneplere yemeğe gidene kadar.

Başkomiser Nevzat’ın aklında hep komşusunun bir kitabını almayı düşünüyordu. Yazar ona son kitabını hediye etti ve kitabın ilk sayfasını okudu yazarın onun hayatını yazdığını, o yüzden hep peşinde olduğunu anladı.

Beyoğlunun En Güzel Abisi Konusu

Polisiye romanlarda Türkiye’de en fazla tanınan yazarlardan biri olan Ahmet Ümit yeni romanı olan Beyoğlunun En Güzel Abisi romanı ile okurlarını bu kez İstanbul’un Beyoğlu semtinde bir dramın içine sokuyor.

İstanbul’un en gözde yerlerinden bir tanesi olan Beyoğlu Tarlabaşı’nın değişen yüzünü aktardığı romanda işlenen bir cinayet sonrası ortaya çıkan gerçeklerin karanlık yüzü anlatılıyor.

Beyoğlunun En Güzel Abisi Soruları ve Cevapları

Beyoğlunun En Güzel Abisi kimin eseri?

Ahmet Ümit

Beyoğlunun En Güzel Abisi türü nedir?

Yerli Romanlar, Polisiye

Beyoğlunun En Güzel Abisi kaç sayfa?

418

Beyoğlunun En Güzel Abisi Yorumları

güzel bir roman tavsiye ederim ahmet ümit güzel yazmış

04-11-2013 20:43

ilgi çegici bu adamın kitapları hepsi güzel yaaa

04-11-2013 23:23

ahmet ümit en sevdiğim yazarların başında gelir bu kitabı da müthiş polisiye sevenlere tavsiye ederim İSTANBUL HATIRASI kitabını da kitap okumayı seven herkese tavsiye ederimmm...kitaplığınızda kesınlıkle olması gereken bır eser.

21-11-2013 12:41

ben kitabın ortasına gelmiş olmama rağmen henüz ahmet ümit kaleminin tadını alamadım ama inatla okumaya çalışıyorum beyoğlundan daha fazla bahsedilmesini beklemiştim onun yerine tarlabaşı anlatılmış

26-11-2013 08:28

ya çok güzel bir kitap

28-11-2013 12:36

etkileyici sürükleyici inanılmaz

05-12-2013 18:53

şaşırtıcı bir final sis ve geceyi de öneririm finali kesinlikle tahmin ede miyeceksiniz .

05-12-2013 18:55

ilginç yanıysa kitapta ahmet ümitinde olması..

05-12-2013 18:56

güzel bir kitaptı kavimi okumanızı tavsiye ederim o daha güzel

07-12-2013 19:23

arkadaşlar katil kim çıkıyor?

08-12-2013 19:27

Güzel ve sürükleyici bir roman.. Ama son yıllara doğru cinayetleri konu alan birçok kitap ve çeşitli filmler oluyor.. Ama en beğendiğim polisiye roman bu. Ahmet Ümit beyoğlunun en güzel abisini böyle bir çemberin içinde fevkalade yaratmış.. Ona teşekkür ederiz :)

13-12-2013 16:52

abicim kitap gerçekten süper insanı acayip sürekliyo kitap 1 ayda bitti.süper ya...

22-12-2013 12:13

Bir Ahmet Ümit klasiği daha...3 günde soluksuz okuduğum nadide kitaplardan biri. Tarlabaşı'nın gizlenmiş hikayelerinden.

Özyurt89 • 06-01-2014 01:41

AHMET ÜMİT SÜPER YAZIYO BABI ESRAR ÇOK GÜZELDİ BUNU OKUMADIM AMA SİPARİŞ ETTİM ÇOK GÜZELDİR BU DA KESİNLİKLE ÇOOOOK ŞİDDETLİ TAWSİYE EDERİM SÜPEEEER

06-01-2014 19:01

Çok sürükleyici bir kitap

07-01-2014 17:50

Ahmet Ümit'e de bu yakışırdı.Çok güzel bir kitap mutlaka okunmalı.Fakat ben katilin adı geçer geçmez katilin kim olduğunu anladım..

14-01-2014 20:11

5günde bitti çok güzeldi ama anlamadıgımyazarın 3 ocak tarihini nereden bildiği

16-01-2014 00:26

çok kötü yazıyo abi

16-01-2014 19:56

harika bir kitap bir kerede okudum tavsiye de ederim yazarın ellerine sağlık güzel yazmış

16-01-2014 20:38

güzel kitap beyoğlunu güzel anlatmış göresim geldi

22-01-2014 13:44

Kitabi okudum. Hergun duzenli olar bir saata yakin kitap ikuyan bir kisiyim. Ben kitabi beyenmedim. Bence kitabin konusu anlatimi cok uzerinde dusunuldukten sonra yayimlanmali. Bana aceleyle para kazanmak icin yazilmis geldi.

25-01-2014 23:38

2 gecede bitirdim,ilk okuduğum kitabı oldu Beyoğlu'nun En Güzel Abisi,Ahmet ümit'in.Bugün de Beyoğlu Rapsodisi'ni bitirdim.İki kitabında da nefesimi son saniyesine kadar tutarak okudum kitabı.Katil ise son 10 sayfada ortaya çıkıyor,aklınızın ucundan bile geçemeyecek biri bir anda olayın farklı yüzleriyle netleşiyor.8.sınıfım ve genelde Debbie Macomber okuyordum,ta ki Ahmet Ümit'le tanışana kadar...Annemin kitaplığından aşırmakta olduğum Ahmet Ümit kitaplarıyla sömestrın gerçekten güzel geçiceğine inanıyorum....Okumanızı şiddetle tavsiye ederim!!!

26-01-2014 20:12

ahmet ümite yakışmamış diye nitelendiriyorum çoğu kitabı iyiydi ama son kitabı olmamış sürekli kendini övmüş ve kurgusu çok basit

29-01-2014 00:32

çok dolandırdı yani biyerde bıktırdı eee yetti ama dedim bu kadar dallandırma da ne.ama güzel bir kitap abartılacak kadar da değil doğrusu

02-02-2014 13:43

Kaleminize sağlık Ahmet Ümit. Yine beni ters köşeye yatırdınız ya.....ne diyeyim size.

03-02-2014 11:21

çok güzel bi kitap

05-02-2014 12:01

daha önce okumamıştım ama alacam güzel bir kitaba benziyo :)

07-02-2014 12:33

Kukla'daki tadı alamadım açıkçası.Okumayanlara
Ahmet Ümit'in Kukla'sını kesinlikle tavsiye ederim.

12-02-2014 23:41

harika. Ötesi yok :)

20-02-2014 19:46

Polisye romanlarda gerçekten eşi olmayan bir yazar.Bazen betimlemeleri biraz bunaltabiliyor insanı ama kitap genel anlamda harika

24-02-2014 18:01

ahmet ümitin ilk okuduğum kitabı oldu bence çok sürükleyiciydi 2 günde bitirdim. Fakat tek sevmediğim konu çatışmada bütün karakterlerin bir anda ölmesiydi..işte o zaman hırsızı anlamak çok kolay olmuştu

27-02-2014 00:42

benim edebiyatan performans tan ödevim hocamız bizden sevdiyiniz kitap secin dedi sectiyiniz kitabın olay.,kişi,yer, zaman ,istenen mesaj yapın dedi bana yardımcı olurmusunuz

02-03-2014 12:13

bencede okudugum kıtaplarda aklımda en cok kalıntı bırakan bır roman oldugunu söyleye bilirim KLARNETÇİ

04-03-2014 12:41

Bu Ahmet Ümit'in okuduğum ikinci kitabı.Daha önce de İstanbul Hatırasını okumuştum.Ben beğendim çok hoş bir kitap.Ama şunu söyleyeyim, katili tahmin ettim ve benim tahmin ettiğim kişi çıkınca da çok şaşırdım.Fakat kitap çok hoş.Bence okumayan kimse kalmamalı.

11-03-2014 18:48

güzel bir polisiye sürükleyici ve akıcı hoşuma gittti

17-03-2014 07:41

burak yılmaz okuyor diye okuycam bu kitabı :)

22-03-2014 00:04

burak yılmaz bu kitabı çok beğenmiş hala okuyor diye okuycam bende :) yılmazist olmanın sonuçları bu :))

Merve • 22-03-2014 00:05

kesinlikle harika bir kitap tavsiye ederim mükkemel. baüğımlılık yapıyor. 1 günde bitirebilirsiniz o kadar ki sürükleyici

28-03-2014 20:01

katili söylersen okumanın anlamı ne

28-03-2014 20:02

Ne kadar saygszvn terbiyesizsiniz. Katili söyleyenler yüzünden kitaabi okuma şevkim kırıldı. Yazıklar olsun

31-03-2014 14:07

cok güzel ve sürükleyıcı bir kitap

03-04-2014 11:27

reşat ekrem koçu nun da kitaplarına bakın

03-04-2014 23:18

roman okumak cokkkk skc

07-04-2014 15:04

Saçmasapan bi kitap basit bi olay gereksiz ayrıntılar saçma bir son. Ahmet Ümit polisiye yazdığını zannetmiş sadece. Agatha Christie üzerine polisiye yazarı tanımam. Ee 3 4 ayda bi kitap yazarsan böyle kalitesiz olur sayın ahmet ümit :)

10-04-2014 17:30

lutfen rıca etsem katılı solermısınız

11-04-2014 21:43

Agatha christie seven adam bana ulassin evlenelim

16-04-2014 10:59

Cok kotu bi kitap okumayin

16-04-2014 11:00

On küçük zenci daha güzel arkadaslar

16-04-2014 11:01

bir ahmet ümüt okyucusu olarak ilk başlarda sıkıcı gelen kitap ortalara doğru surukleyıcligini kazanıyor, ayrıca kitabın gezi olaylarını anlatması ,polısın tutumu tarlabaşındakı rantçıların gezideki direnişinde fonksiyonları ve özellikle gezi şehitlerinin isimlerini yazılması aynı zaman da kıtaba tarihi degerde vermiştir. teşekürler ahmet ümüt .

23-04-2014 16:07

kitabı okumadım ama güzel galiba

08-05-2014 18:43

polisiyeye ve ahmet ümitin yazdıklarına bayılıyorom ve elimde patasanayı okudum beyoğlunun en güzel abisi bin kat daha ssürükleyici

18-05-2014 21:50

TAM ANLAMIYLA MÜKEMMEL kitabaın yarısına kadar katili çozmeye çalışıyorsun ümiddin bittiyiyerde ise cevap seni buluyo kitap bitince aynaya gecin ve bakin yüzünüzde tuaf ama hoşunuza gidecek bir tebessüm olacak

18-05-2014 22:16

Harikaaa kitap olarak en begendigim siir olarakta delirmek belirmektiri tavsiye ederimm

01-06-2014 13:52

arkadaşlar kitap hakkından birkaçç sorum olacak bana yardımcı olabilirmisiniz

01-06-2014 21:54

iğrenç bi kitap ahmet ümit nasıl saçmalıcam diye çok düşünmüş olmalı

05-06-2014 19:27

Her gun duzenli olarak 2saat kitap okuyan arkadas beyenmedim
degil beğenmedim olmali !

16-06-2014 14:50

ben katilin kim olduğunu söylüyüm mü? katilin kim olduğunu buraya yazanlar daha 60 sayfa kaldı lan kitabın bitmesine :D

30-06-2014 00:23

Beğendm polisiye romanlarını severim kitabı okuyun katilin kim oldğnu öğrenin işte :)

30-06-2014 10:24

ben 8. sınıftayım ve kitabı çok sevdim Ahmet ümüt zaten cinayet kitaplarında 1. seçilmiş ve gerçekkten çok güzel

01-07-2014 15:50

Harika bir kitap ya bütün Ahmet Ümit 'i seven arkadaşlara tavsiye ederim diğer kitaplarını da mutlaka okuyun 😊😊😊

09-07-2014 15:14

Çok güzel bir kitap çok sürükleyici 3 günde bitti harika bişey :)

04-08-2014 14:49

Evet gerçekten güzel kitap :D
;)

04-08-2014 14:50

😊 Katil saçmaydı ben başkası zannetmiştim :* <3

04-08-2014 14:51

Katilin kim oldugunu okuyarak ogrenmek daha mantikli olur diye dusunuyorum..

02-10-2014 23:22

harikaaa.bayılıyorum

fatma sanem • 07-10-2014 16:49

Harikaydi elime aldim okutun ve bitirdim birakamadim bir turlu kukla kitabini okurken de boyle hissetmistim

13-10-2014 14:00

ahmet umite asigimmm bayiliyrm ona ve kitplarina yazmaya dvam et usta adam

22-10-2014 23:57

Kitaplarını cok begenerek okuyoruz ama birazda ucuza satsanız:):)

25-10-2014 16:46

Beyoğlu Rapsodisi'ni okuyan bir insanın bu romanı beğenme ihtimali yok.

13-11-2014 14:14

ilk defa ahmet ümitin bi kitabında katili tahmin ettim güzel bi kitap tinerci çocukların gözünden gezi direnişini anlatması güzeldi..

11-12-2014 10:55

ahmet ümitin kitaplari çok güzel adam yaziyor bize okumak düşer istanbul hatirasini okumayan varsa okusun muhteşem bir kitap.

16-12-2014 17:53

performans ödevimdi çok saolun ama dahada kısa olabilirdi bence
ya sabahtan beri yazıyorum insan sonunuda yazar ya
yarına 3 performans 1 sınavım var

29-12-2014 18:09

cok güzel ve heyecanla baslayan bir hikaye ama malesef yazarin ideolojisine kurban gitmis. yazik etmis halbuki 100 sayfa eksk olsa eksklikten cok fazlasi olurdu bence. yinede okumaya deger diyorum cünkü yazarin dili herseye ragmen cok etkileyici.

10-01-2015 16:59

güzel kitaba benziyor

11-01-2015 19:26

çok güzel kitap yalnız arkadaşlar yorum yapmasanız iyi olur...,

19-01-2015 20:21

çok güzel bir kitap herkesin okumasını istiyorum

08-02-2015 21:15

ahmet ümiti herkese tavsiye ederim tam bi polisiyeci :)

10-02-2015 09:49

heyecanla okuyoruz kitaplarınızı sizi çok seviyorum ama şiir kitabınız yok lütfen şiir kitabı çıkartın sizi seviyorum

10-02-2015 11:45

katili söyleyen kişi çok sağol cidden kitabı okumadan hevesimi kaçırdın süper

18-02-2015 17:25

ya arkadaş şu katili neden söylersiniz ? bu nasıl bir bencilliktir ? kitabı okudum, ben biliyorum kibirliliğine neden kapılırsınız? iyi mi oldu şimdi bu kadar okurun hakkını yemeğe, bedduasını almaya? işin tadını tuzunu kaçırmakta üstünüze yok. bravo...

tolgaciik • 20-02-2015 18:03

kitabın başlarında bile heyecanlı

25-04-2015 14:41

sevgilim ahmet ümit çok seviyo ben kitabı okumadım sizce bunu ona hediye edebilirmiyim

04-05-2015 11:36

gerçekten çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim..

14-05-2015 16:42

racon dizisi bu kitaptan mi uyarlanmis?

20-05-2015 00:54

kitap guzel fakat dili cok ogrenc tamamen sokak jargoni

23-05-2015 23:42

bence süper okumanızı tavsiye ediyorum yani bn ilk defa böyle güzel bir romana tutundum.
üfff süper bence.

27-05-2015 00:57

ben bu kitapta ahmet ümitin siyasi görüşünden çok bir olay örgüsü görmek isterdim birsürü cinayet kitabı okudum bu kadar siyasete değinen bir kitap görmedim. içler acısı bir durum

29-05-2015 14:47

aybike^^
burdaki arkadaşlara katılmıyorum. kitabın başı ve gelişen çoğu yerinde küfür geçiyodu, roman içerisinde olaydaki yazarı anlatırken kendini övmesi beni çok rahatsız etti. katilin kim olıcağıda bana göre belliydi heyecan yoktu. ahmet ümit sevdiğim bir yazar imzalı hatta tüm kitapları, yanlış anlaşılmasın bir kitabını beğenmedim diye. teşekkürler

08-06-2015 13:18

iyi bir polisiye okuyucusuyumdur ve bu kitap okuduğum polisiyelerin içinde en kötüsüydü diyebilirim.ahmet ümit diye okudum.hayal kırıklığı yaşadım.

06-08-2015 13:18

yine bir ahmet ümit harikası okurken zevk alacağınız nevzat komiser karakteri ile düşünce yolculuklarına çıkacağınız harika bir kitappp :)

kitaplayalım • 13-08-2015 09:57

eksk en önemli olan yeri unutmuşsun katil sadri

02-09-2015 16:16

okuduğum ilk ahmet ümit kitabı. bence gayet sürükleyici akıcı bir kitap. katilin kim olduğuna dair en baştan 3 kişi belirledim aklımda fakat onlar arasından biri çıkmadı :) ahmet ümit'in diğer kitaplarını da aldım en kısa zamanda onları da okuyacağım.

23-12-2015 21:35

neredeyse tüm kitapçının okudum,güzel birde raf yaptım kitaplarından. polisiye seven herkeze tavsiye ederim. soluksuz okursunuz. ellerinize sağlık ahmet umit :-)

04-01-2016 14:08

evimde tüm kitapları var ve bu polisiye kitabıda benim sevdiğim şekildeydi ellerine sağlık....

12-01-2016 22:05

cin ali yi de okuyun bence üzerimde çok etkisi var

21-01-2016 16:31

bazı arkadaşlar ön fikir yürüterek ahmet ümit'e çok haksızlık etmiş. o türünün türkiye'deki örnek iyi yazarlarından biridir. eleştiri yapmak için başka yazarların romanlarını da okumanız gerekir.
ben arkadaşlara bir yabancı yazar tavsiye ediyorum: jean christophe grangé... onu da okuyun. ahmet ümit gibi ona da haksızlık edenler çıkıyor; ama iki yazar da gerilim polisiye roman türünün en iyileri...

27-01-2016 22:19

bayıldımmm
ahmet ümit 'in ellerine sağlık👏👏👏

03-02-2016 13:02

bu romanı beğenen arkadaşlar öyle sanıyorum ki daha önce hiç kitap okumamışlar veya iyi bir kitap okumamışlar. baştan sona kadar kendi ideolojisini bize yansıtmaya çalışmış bu kitabı yazan arkadaş. ve okadar manasız yerlerde gezi olaylarını met etmiş ki insan şaşırıyor. hele bir yerinde iyice saçmalamış gezideki ağaçlar meğer eylemde ölenlerin adını söylüyormuş ve bunu ciddi ciddi söylüyor.gülemisin ağlayamısın. daha öncede yazan arkadaşın bab-ı esrar kitabını okumuştum 500 sayfa boyunca ana karakter olan kadın bir şems-i tebrizi oluyor bir kendi sürekli git geller 500 sayfanın sonunda kadın uykudan uyanıyor meğer herşey rüyaymış. allahtan kork be adam 10 sayfa olsun 20 sayfa olsun rüya o 500 sayfanın nasıl hepsi rüya olabilir. okuyucunun zeka yapısıyla dalga geçen bir kitap vesselam. şimdi beyoğlunu okuyorum 400. sayfadayım okuduğum sayfalara acımasam hemen bırakacağım kitabı. kısacası pişman oldum başladığıma.

13-02-2016 23:45

harika bir kitap ahmet ümiti çok seviyorum bütün kitaplarını okuycam

09-03-2016 14:10

bu kitapta ahmet umitin tum kitaplari gibi harikaaaa hayranim ahmet umitin polisiye kitabina ama en cokta zeynep ve aliiii

24-03-2016 13:54

ahmet umit lutfen nevzat ali ve zeyneple ilgili bir polisiye romani daha yazin nolurrr ama burda zeynepi daha cok kullanin bn polisiye hayraniyim nolurr😀

25-03-2016 10:51

kitabın sonu aceleye getirilmiş gibiydi bence bir de sizce de behzat ç gibi bana öyle geldi biraz şahsen😐

29-03-2016 11:31

önermem .kitabın tamamı gezi parkı direnisini ovmus anlatmış. yazar herkese hitap etmesi gerekirken taraflı bi kitap olmuş. siyasi yorumların katıldığı romanları sevmem. buda tamamen siyasi görüşlere alet edilmiş bi roman. öyle olmasaydida pek begenmezdim gibi geliyor başları sıkıcı

22-04-2016 18:58

abi süper her gün okym

03-05-2016 23:48

kitabi bitirdim fakat anlamadigim bisey var titiz tarik neden enginin evindeydi

09-06-2016 06:49

tek kelimeyle muhteşem

12-09-2016 21:56

bu kitabı alıp okumadım ama özetini okuduğumda güzel bir kitap olduğunu anladım.
teşekkürlerrr

04-10-2016 19:48

polisiye ve cinayet romanları çok severim. bu kitabı okumadan önce türklerin polisiye roman yazamadığını düşünüyodum. okuduktan sonra yanıldığımı anladım. mükemmel bir kitap..

24-12-2017 17:43

başkomser nevzat'a, ali'ye, zeynep'e evgenia'ya bizi bir kez aşık eden muhteşem bir roman. son sayfaya gizem ve entrika dolu muhteşem bir roman.

YusufK • 02-12-2018 22:19

beyoğlu'nun en güzel abisi mükemmel bir kitap ahmet ümitin çoğu kitabını okudum bana göre en güzel kitabı bu

27-01-2020 19:43

ahmet ümit günümüzün en iyi polisiye yazarı bu romanında bunu bir kez daha anladım böyle bir olay örgüsü yok katili bulmak zor hikaye yaratıcı karakterler çarpıcı harika bir roman mutlaka okuyun

25-03-2022 13:49

engini kim öldürdü?

09-10-2022 21:41

polisiye roman katil kim diye sorulur mu zaten onu öğrenmek için okuyorsunuz kitabın tadını kaçırmayın

08-04-2023 22:30

türk polisiyesini olması gerektiği gibi anlatmış harika bir roman

19-09-2023 21:16

özette kitabın karakterleri yok

19-03-2024 20:58

Kukla Kar Kokusu Bir Aşk Masalı Şeytan Ayrıntıda Gizlidir Sokağın Zulası Kayıp Tanrılar Ülkesi İstanbul Hatırası Bir Ses Böler Geceyi Sultanı Öldürmek Aşkımız Eski Bir Roman Masal Masal İçinde Kırlangıç Çığlığı Agatha'nın Anahtarı Aşk Köpekliktir Elveda Güzel Vatanım Sis ve Gece Bab-ı Esrar Patasana Kavim Beyoğlu Rapsodisi Beyoğlunun En Güzel Abisi Olmayan Ülke en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Psikoloji Kitapları Gizem Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Biyografi Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları