Sol Ayağım

Sol Ayağım
Kitabın Yazarı:Christy Brown Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Nemesis Kitap Yayınlandığı Yıl:2009 Sayfa Sayısı:190 ISBN:9786055913229 Kitap Puanı:8.9 / 10 | Yorum: 828

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:104,30 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Sol Ayağım - Christy Brown

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Biyografi Çeviren:Filiz Kahramanİngilizce: Short Summary

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sol Ayağım Özet

Merhaba sevgili okurlarımız. SOL AYAĞIM isimli kitabı daha önce duymuş muydunuz bilmiyorum. Ben birkaç yıl önce almaya niyet etmiştim ama sonradan aklımdan çıkmış olmalı ki; geçen hafta bir listede gözüme ilişene kadar unutmuşum.

Yazar Christy Brown’un otobiyografisini yazdığı bir kitap bu. Nora Kitap tarafından, oldukça düzgün bir çeviriyle yayınlanmış. Yazarın dili oldukça akıcı ve esprili. Asla kendini övmeyen, kendini ve engellerini kabullenmiş, hayatla ve ona sunduklarıyla barışmış bir yazarın dilinden; size tebessüm ettirirken gözlerinizden yaşlar akıtacak bir kitap.

Kitabı okuyalı birkaç gün oldu ancak zihnimde bu kitabı yorumlayacak kelimeleri toparlamakta çok zorlandım. Bunun sebebi kitabın karmaşıklığı değil, bende bıraktığı duygu yoğunluğu.

Gelelim kitabımıza. Bana göre bir kitaptan çok; bir aydınlanma, fark etme, kabullenme ve başarı hikayesi. Yirmi iki çocuklu fakir bir ailenin ortanca çocuklarından biri olarak; beyin felciyle dünyaya gelmiş Christy Brown; onu ‘insan’ olarak bile görmeyen doktorlara inat, hayat hikayesini yazabilecek kadar aşıyor engellerini.

Annesi, doktorların ‘küstahlık’ olarak gördüğü bir inançla; oğlunun fiziksel engelini kabul etmesine rağmen zihinsel engelini asla kabul etmez. Tüm çevreleri ve doktorlar, oğlundan vazgeçmesini söylese de; o umudunu asla kaybetmez. Bir gün oğlunun zekasının eksik olmadığını herkese kanıtlayacaktır.

Gerçekten de Christy; beş yaşındayken, kardeşinin elinden ‘sol ayağıyla’ aldığı bir parça tebeşirle aklının kıt olmadığını annesine ispatlamıştır.

Yıllar geçtikçe sol ayağıyla yazı yazmaya alışır. Okumayı öğrenir. Yaşı henüz çok küçük olduğundan, ilk aşkın büyüsüne kapılana dek, farklılıklarının ayırdına varamaz. Ne en büyük destekçisi olan ailesi, ne de çocukluk arkadaşları onun farklılığını asla hissettirmemişlerdir. Ancak aşkını ilan ettiği ilk kız; sadece bir bakışla tüm gerçeği onun yüzüne vurmuştur.

İçine kapanan Christy’ye artık yazmak yetmemektedir. Dört duvarının arasında kendini resme verir. Aklı son derece yerinde olmasına rağmen, konuşamadığı için kendini ifade edememek onun için son derece aşağılayıcıdır. Ancak tüm ailesi, el birliğiyle onun için ne gerekiyorsa yapar. Gerek dua gerekse tedavi.

Bir doktor, Christy’nin fizik tedavi ile gelişme gösterebileceğini öne sürdüğünde Christy on yedi yaşına girmiştir. Nasıl gözüktüğünün, neler yapamadığının farkında olan ve neredeyse hayata küsmüş olan Christy’nin bakış açısı; fizik tedavi merkezine gittiği gün değişir. Engelleri oldukça fazla olmasına rağmen, Christy; gördükleri karşısında kendisiyle ilk barışını imzalar. Azmi, yazma tutkusu, hayata olan bağlılığı ve en önemlisi ailesinin ona olan bağlılığı ile; yapabildiği kadar çok engeli aşıp duvar ustalarından oluşan bir ailenin ‘Yazar Oğlu’ olarak hayata geri dönmüştür.

Ve henüz yirmi yaşındayken, defalarca kez kardeşlerine dikte ederek yazdırdığı ve defalarca kez düzenlemek zorunda kaldığı otobiyografisi; en sonunda doktoru tarafından halka okunmuştur. Kendisinin de sahnede yer aldığı bir beyin felci farkındalık konserinde; doktoru kendi konuşmasını yapmak yerine; asıl farkındalığı yaratarak Christy’nin kendi yazdığı otobiyografisini okumuştur.

Bu kitap bir azim ve cesaret örneği. Bir annenin, tüm engellerine ve imkansızlıklara rağmen evladından vazgeçmeyişinin hikayesi. Aslında olması gereken, normal olan da bu değil midir? Ne yazık ki toplumumuz o kadar bozuldu, insanlığımız o kadar öldü ki; aile bağlarının güçlülüğünü okumak bile beni çok ciddi derecede duygulandırdı. Ve ne yalan söyleyeyim, internette arattığım ilk kişi Christy Brown değil annesi oldu.

Ben bu kitabı herkesin okumasını isterdim. Evli, bekar, anne veya baba fark etmez. Birgün anne- baba olmak isteyen herkesin okumasını isterdim ki; gerçek ebeveynlik nedir, bir de Christy’den dinlesinler.

Yazan: Hande Ece Gedik

Sol Ayağım Konusu

İrlandalı yazar Christy Brown’un dünyanın en iyi otobiyografi kitaplarından bir tanesi olan Sol Ayağım otobiyografiden öteye daha çok motive edici mükemmel bir kişisel gelişim kitabı da diyebiliriz. Christy Brown’un gerçek hayat hikayesini ve mücadelesini okudukça hayata olan bakışınız değişiyor ve başarmak istediğiniz hedefler gözünüzde daha erişilebilir hale geliyor.
Sol Ayağım romanı 16 kısa bölümden oluşuyor ve her bölüm Christy Brown’un hayatından bir macera sunuyor.

Beyin felci ile doğan ve bu yüzden doktorların zihinsel özürlü olduğu ve fazla yaşamayacağını düşündüğü Christy Brown’un farklı bir çocuk olduğu annesi keşfediyor. Doktorların ne dediğini umursamadan ve umudunu kaybetmeden oğlu için her şeyi yapıyor. Bunun farkında olan Christy Brown bir süre vücudunu hareket ettiremeden çevresini gözlemleyerek hayatına devam ediyor. Bir gün kız kardeşinin tebeşir ile ödevini yapmasını izlerken içinden bir dürtü ile tebeşiri sol ayağı ile alıp bir şeyler çizmeye başlıyor. Bu annesi dahil herkeste bir şok etkisi yaratır ve annesi ondaki umudu bir kez daha durur. Bunun üzerine annesi ona harfleri öğretmeye karar verir ve Christy Brown ilk olarak sol ayağı ile A harfini yazar.

Bir sonraki bölümde Christy Brown sol ayağını kullanarak ve annesinin yardımı ile alfabeyi baştan sona öğrenmesi anlatılıyor. Sol ayağı ile bir şeyler çizmek ve öğrenmek onun hayatında yeni bir sayfanın başlangıcıdır. Christy Brown daha fazlasını ister ve alfabenin ötesinde kelimeleri de öğrenmeye başlar. İlk olarak da annesini yanına çağırır ve ona ilk kelimesini gösterir. Kelime ANNE’dir.

Christy Brown hayatını tamamen sol ayağına dayanak yaşamaya devam eder. Fakat onun bağımlı olduğu bir de oyuncağı vardır. O da oyuncak bebek arabasıdır. Onun vasıtası ile birlikte kardeşleri ile her yere gidebilir ve hayatının tadını çıkartabilmektedir. Onu dış dünyaya bağlayan tek şey Hanry adını verdiği oyuncak bebek arabasıdır. Fakat araba eskidir ve bir gün kırılır ve kullanılamayacak hale gelir. Christy’nin hayatı başına yıkılmıştır. Kardeşleri artık onu almadan oynamaya giderler ve o elinden bir şey gelmeden onları öylece izler.

Bir süre sonrası annesi Christy’ye yeni bir araba alır fakat hayat artık eskisi gibi değildir. Christy büyümektedir ve çevresinde olanları artık daha iyi algılayabilmektedir. Bir keresinde kendisini aynada görür ve gördüğü pek hoşuna gitmez. Yeni arabasına rağmen Christy artık dışarı çıkmak istemez ve eve daha da kapanır.

Yeni yıl gelir ve herkes yeni yıl hediyelerini açar. Christy oyuncak askerler almıştır fakat onun gözü kardeşine hediye edilen boyalara takılır. Onları her şeyden çok ister. Bir gün yalnız başına iken boyaları alır ve boyamaya başlar. Annesi bunu görünce ona yardımcı olur. Christy’nin dünyası bir kez daha değişmiştir. Uzun bir aradan sonra yeniden hayata döndüğünü hisseder.

Resim yapmak Christy Brown’un en büyük arzusu haline gelir. Fakat zamanla aşk ile de tanışır. Fakat onun ki umutsuz bir aşktır ve ilk aşk acısını da bu şekilde daha küçükken yaşar. Fakat bundan da vazgeçmez. Mahalledeki Jenny adındaki kıza da aşık olur ve ona bir not gönderir. Notta onun resmini yapmak istediğini söyler ve onu davet eder. Kız buna sevinir ve Christy ile vakit geçirir. Fakat zamanla o da Christy’den uzaklaşır. Beklentileri boşa çıkan Christy tekrardan bir aşk acısı yaşar.

Christy zamanla yine içine kapanır. Artık resim yapmak da beklenen etkiyi yapmaz. Karşısına çıkan tedavi imkanlarını kullanmaya başlar. Bir keresinde Fransa’nın yolunu tutar ve kendi gibi bir umut için gelen insanlar ile tanışır. Fakat umduğunu bulamaz. Daha sonra bir doktorun yardımı ile fizik tedaviye başlar fakat bunun karşılığında ondan tek sahip olduğu şeyden vazgeçmesi istenir. Fizik tedavide başarılı olmak için Christy’nin sol ayağını kullanmasını bırakması gerekir. Christy bunu kabul eder ve fizik tedavi başlar. Fakat ev çok küçüktür ve doktor ile Christy rahat çalışamaz. Bunun üzerine yine imdadına annesi yetişir. Zar zor biriktirdiği paralar ile Christy’ye arka bahçede bir ev inşa eder. Annesi yine başarmıştır.

Christy bir taraftan tedaviye devam ederken bir taraftan da yeni arayışlar içine girer. Bir gün kardeşi ödev yaparken yazmakta ne kadar zorlandığını görür ve aklına bir fikir gelir. O söyleyecek ve kardeşi onun için yazacaktır. Böylece Christy kitap yazmaya karar verir fakat bir şeyler eksiktir. Bunun üzerine doktorundan yine yardım ister ve doktoru bu kez ona kitap yazmayı öğretir. Böylece Christy kendi otobiyografisini yazmaya başlar.

Christy kitabının ilk iki bölümü olan A Harfi ve ANNE’yi tamamlamıştır. Doktorunun da çabası ile bir yardım gecesi düzenlenir ve doktoru bu iki bölümü sahnede okumak ister. Christy ve ailesi çok heyecanlıdır. Christy sahnede, annesi ve babası da en önde yerlerini alır. Doktor iki bölümü okuduğunda herkes çok duygulanır ve onu ayakta alkışlar. Zihin özürlü olduğu düşünülen Christy artık hem bir ressam hem de bir yazardır….

Sol Ayağım Soruları ve Cevapları

Sol Ayağım kimin eseri?

Christy Brown

Sol Ayağım türü nedir?

Yabancı Romanlar, Biyografi

Sol Ayağım kaç sayfa?

190

Sol Ayağım Yorumları

kısa bir kitap ama mükemmel bir hayat hikayesi okurken göz yaşlarımı zor tuttum

06-06-2014 07:14

sıkıcı bir kitap kısa olması iyi adamın yaptığı gerçekten mükemmel fakat onun gibi çok insan var

07-06-2014 01:56

kitabı okuduktan sonra kendimden utandım diyebilirim adam o halde bir sol ayak ile neler başarmış ben bir ödev yapmayı başaramıyorum etkileyici kitap insanın gözünü açıyor

10-06-2014 20:58

ilham verici bir kitap gerçekten genel olarak sıkıcı ama konusu ilginç

16-06-2014 01:58

hayatın gercekleri cok acıdır ama hayatta gercekler vardır

25-06-2014 18:46

sol ayağım kitabının türünü bile varmi acil lazım bana

09-10-2014 21:36

kitabın türü otobiyografi adam kendi hayatını anlatıyor tam hayatı değilde hayatından kesitleri sunuyor

09-10-2014 21:41

bu gerçekten güzel ama daha iyilerini gördüm

10-10-2014 07:54

kitap sıkıcıı öğretmen sol ayağım özet istemese okumazdım böyle ödev verilecekse herkes kendi kitabını seçsin bari seveceğimiz bir kitap okuyalım böyle saçma kitapları zorla okutmanın manası ne

12-10-2014 20:17

harika bir kitap ben çok kitap okuyanlardan biriyim ve okuduklarımın arasında en iyisi bu sol ayağım 2 çıkmış ben onu da alıcam

13-10-2014 20:26

cok heyecanlı bir kitap

19-10-2014 15:02

bence sol ayağım kitabı çok güzel bir kitap bana çok ilham verdi imkansız diye birşey olmdığıını bir kez daha anladım önemli olan azimli olmak ve inanmak gerisi geliyor

21-10-2014 16:27

bana göre çok güzel bir kitap bayıldım

21-10-2014 20:39

bencede güzel ama fazla kısa aman neyse olsunn birazda sıkıldım adam neleri başarmışşşş deyilmii vayyyy beeee

22-10-2014 18:52

okuduğum kitaplar içerisinde en güzel kitap bu :)

25-10-2014 10:39

çok beyendim etkileyici ve güzel

25-10-2014 15:12

çok güzel bir kitap . bence bundan ders çıkarmalıyız .inanın bunu okurken duygulandım . hayatta imkanı olupta pes eden de var imkanı olmayıpta başarmaya yok alanda var ...

28-10-2014 21:30

çok güzel bir kitapmış..

zeynep • 28-10-2014 21:33

Çok Güzel bi kitap. :/

Edaa • 30-10-2014 16:21

harika ya bu nasıl kitap böyle çok beğendim.:)

30-10-2014 18:57

muhteşem ötesi bir kitap :)

30-10-2014 19:57

Benim okuduğum bir kitap biz bundan sınav olacağız çok heyecanlıyım ... İnşallah güzel bir sonuç alırım sınavdan...Neyse harika bir kitap!!Her gün hüzün adlı bir kitabı çıkmış ...Kesinlikle müthüş onu da almayı düşünüyorum

02-11-2014 16:22

müthiş ama çok acıklı ağlıyorum

04-11-2014 11:25

Sol ayağına sağlık allah inşallah şifasını verir (tabi yaşıyorsa)

04-11-2014 20:16

muhteşem okurken adam duygulanıyor

04-11-2014 20:22

çok beyendim gidip kitapçıdan hemen almam gerek

06-11-2014 13:37

kitap süper ama özetler zor işte

06-11-2014 22:05

bune ya üff zaten bizim türkçe öğretmeni sınav yapıcak bu kitaptan

06-11-2014 22:57

çok güzel gerçekten sol ayağım kitap özeti gerekli olduğu için okudum ve çok memnun kaldım benzer kitaplar varsa onları da okumak isterim

07-11-2014 17:09

Bu kitaptan yazılım var ve çok heyecanlıyım.Herkese tavsiye ederim,sürükleyici bir kitap.

09-11-2014 16:29

ben kitabı okudum özette bazı şEyler eksk onlarda olsa kitabı okumuş gibi olurdu
Yalnız iyilerini gördün sıkıcı kötü yapamadığın bazı şeyleri kıskanma bu gerçek bir hayat hikayesidir!!!!!

10-11-2014 08:32

Kitaba sıkıcı ve kısa diyenler var hiç sıkıcı deil bu bir özet kitabıalırsanız uzun uzun olursunuz kitap200 sayfa

10-11-2014 11:46

bazı kısımları tam anlatılmamış ve sıkıcı

10-11-2014 19:13

bence okuyun tavsıyem
kitap 160 sayfa biliyorum bende var tam 4tl ye aldım
ÖZETİ HARİKA bayıldım bu kitapa
bence harika zaten sınav olucaz sağol CHRİSTY BROWN

10-11-2014 22:09

Daha okumadm ama okuyacağım öğretmen sınav da soracak.

11-11-2014 19:48

Bence kitap çok güzel
acıklı ve guzel
okuyana ilham veriyor
saol CHRİSTY BROWN

12-11-2014 21:03

Duymak bilmek ve tamamen yapabilmek dünyanın bize lutfu bizim gibi olmayan insanlara karşı sevgi göstermek en tatmin edici şey.

13-11-2014 17:33

Christy Brown`a tesekkurler güzel kitap ama ne uzun özetmiş biraz kısa olsaymıs tam olacakmis !

13-11-2014 19:01

ödevim olmasa okumazdım 1 gecede sınav da çıkcak diye bitirdim güzel etkileyici ve yazımı amaçsız bir kıtap 7eden feyza

15-11-2014 17:43

siz bu kitabın tamamını okuyun ölürsünüz adam kendi hayatını anlatıyor !!!

16-11-2014 13:42

christy brown kitabı çok güzel yazmış 16 bölümün vardı 1bölümü okurken diğer bölüm nasıl ağlucaktı diye merak ediyordum

16-11-2014 22:11

çok güzel bir kitap bu

17-11-2014 20:20

kitap sıkıcı ama filmi çok güzel

19-11-2014 21:56

çok güzel bir kitap ve çok yardımcı oldunuz teşekkürler.....

20-11-2014 19:41

çoooooooooook güzel bir film

22-11-2014 13:29

Okurken agladımo cok guzel

22-11-2014 17:36

okuduğum kitapların en güzeli

23-11-2014 17:12

Daha iyi olabilirdi ama iyi çok teskkrler

23-11-2014 23:12

bunun bide filmi var onu izleyin

25-11-2014 19:14

bu kitaptan sınavım vardı hepinize çook teşekkürler :* :))

25-11-2014 22:58

sıkıcı ama güzel

26-11-2014 15:10

kitabın olayın geçtiği ne acaba lütfen acil...
ödevim var lütfen acil kitabın olayın geçtiği yer

26-11-2014 18:11

süper bi kitap.öğretmenimiz bunu bize aldırdı.pazartesi günü sol ayağımda sınav olcaz. :) <3

27-11-2014 08:48

Şuan elimde bu kitap var.

27-11-2014 08:49

Bayıldım böyle bir kitap yok

27-11-2014 18:27

ben filminide izledim çok güzelll

27-11-2014 21:53

azımdan kelime çıkmıyo okadar güzel kiiiii sasdece ağladımmm

27-11-2014 21:55

ya kitap hakkında tawsiyesi olan sozlu odewimiz

28-11-2014 19:44

Çok güzel Bi kitap

29-11-2014 15:08

elimde bu kitap var ama bir kitap daha var kaf dağındaki inci herkese tavsiyemü

30-11-2014 14:51

Çook çook güzel bir kitap adam neler başarmış (gerçi bazı yerleri sıkıcıydı ama olsun)😍❤️💙💙💚💛

30-11-2014 21:58

iğrenç hiç sevmedim çok saçma ve sıkıcı

asdf • 01-12-2014 14:08

küzel bir kitap ben çok beyendim ama biraz sıkıcıydı (ama olsun 8(

01-12-2014 19:23

çok beğendim abi yaaaaa
filmini izlemedim ama okudum çok hüzünlü bir kitap çok güzel

02-12-2014 07:33

okudu bayıldı ben herkese tavsiye eder ben bir çift vatandaş olarak hem amerikan hem türküm Newyork çok güzel 1yer gelin bence herkese benden öpücükler peyton

02-12-2014 15:07

off sözlü notu vercek ayrıca çok sıkıcı yaa yok resim yapıyo yok şu yok bu

02-12-2014 21:16

çok guzel bır kıtap

03-12-2014 14:10

Cok guzel yarin turkceci bundan sinav yapcak kesin 10 alcam

03-12-2014 18:13

harika bir kitap sıkıcı diyenlere katılmıyorum çok akıcı elinize aldığınızda bırakamıyosunuz ama filmi biraz hikayeden farklı

04-12-2014 09:18

Çok güzel bir kitap tavsiye ederim...

04-12-2014 16:49

çok güzel ve çok duygulu abi yaaa

04-12-2014 16:52

ya lütfen ödevim var kitabın olayın geçtiği yer nersidir ltfen yazın başkalarına cevap yazıyosunuz bana neden cevap yazmıyosunuz lütfen sözlüm olmasa demezdim

04-12-2014 18:55

Daha hiç okumadım ama alacağım öğretmen kurtarma sınavı yapcak güzel bir kitap diyor hoca ama bilmiyorum hoca okumuş sıkıcı falan da değilmiş inşallah güzel bir kitaptır...👎👍bakalım kitap tarz mı değil mi??? 😄
Pardon kurtarma değil kitap sınavı

04-12-2014 20:37

ben çok ama çok beğendim hiç saçma değil ayrıca kim varmış sol ayağıyla resim yapan yazı yazan o kişi kendini biliyor.Neyse kitap çok güzel herkese tavsiye ederim

04-12-2014 22:21

ben çok beyendim hatta türkçe yazılısında çıkacak

05-12-2014 13:57

ben ilginc hikayelere bayılırım buda cok ilgin bir hikayeydi

05-12-2014 17:30

fazla sıkıcı cok kotuydu

07-12-2014 01:31

dinlediğim en güzel hayat hikayesi

07-12-2014 19:29

harika bir kitap ama ortalarında biraz sıkıcı yinede güzel

07-12-2014 21:20

çok etkileyici bir kitap harika bence okumayanlara tavsiye edin
1 numaralı kitap

08-12-2014 18:05

Guzel ama pahalı hiç bir sitede bedava göstermiyor gösteren site varsa lütfen söyleyince öğretmen 25 gün sonra yazılı yapcak

08-12-2014 20:51

Cook kötü sıkıcıydı ben sevmedim paraya değmez:-)

08-12-2014 20:59

mükemmel bir kitap :) şiddetle tavsiye ederim :)

09-12-2014 17:06

Bence harika bir kitap zaten öğretmenimiz önermişti

09-12-2014 18:20

BAŞARMANIN YARISI İNANMAKTIR..
ÜMİDİNİ KAYBETMEYEN İNSANLAR HER NE KADAR EKSİK OLDUKLARINI DÜŞÜNSELER DE BİR YERLERDEN TAMAMDIRLAR ONLARDA DA BAŞKA İNSANLARDA OLMAYAN ŞEYLER VADIR BAZI İNSANLARDA BU KONULARDAN EKSİKLER....

09-12-2014 20:06

bence çok güzzel ben çok beyendim bazı kişilerin yorumlarına katılıyorum

10-12-2014 09:38

ben çok beğendim öğretmnimin tavsiyesiyle bu kitabı 1,5 günde bitirdim

11-12-2014 20:00

erdemli ve hiçbir şekilde yozlaştırılmamış bir cesaret öyküsü

13-12-2014 13:05

kitap biraz sıkıcı ama çok etkili.ve özet çıkartmamda çok yardımcı oldunuz.=)))

14-12-2014 15:21

çok güzel sol ayağım

14-12-2014 21:48

sıkıcı değil sadece gerçekler sıkıcı olduğu için sıkıcı diyoruz

16-12-2014 20:10

çok güzel okumanızı tavsiye ederim

16-12-2014 20:43

biz insanı görmessek istemesek de görürüz ve bu kitap acı dindirmiyo kitabın türü vasakat insana ne hüzün ne acı olmamış bir olay gibi dinlersin yaşadığı anı okursun yaşadığın anı değil çok sert bi kitap ve çok mutlu bir şekilde dile getirmişler ama bu kitap öyle değil.....

17-12-2014 10:45

aynen
çok duygusal

17-12-2014 18:24

çook güzel aglamamaya calıştım

17-12-2014 19:29

ben böyle güzel bir kitap görmedim hayat ne acı gerçeklerle dolu

17-12-2014 20:38

çok güzel bir kitap ..:d

17-12-2014 22:51

sıkıcı diyen kişiler ben daha iyilerini gördüm diyen kişiler bu mükemmel birsey kimi gördün böyle sadece sol ayagı tutup birseyleri basarmaya cabalayanı örnek alınacak birsey sen elin ayagın varken saglıklıyken ne yapabiliyorsun ki büyük konusmamak lazım bn bunu bilir bunu söylerim ayakta alkıslanacak bir adam bir kişilik

18-12-2014 22:46

çoook güzel bir kitap

20-12-2014 09:17

gerçekten çok ama çok güzel bir kitap okurken çok sardi ve kitap hakkini vermiş

20-12-2014 17:25

ilk defa bu kadar ağladım ya

21-12-2014 11:07

kitabı okudum ve başarılı olmak için elimden geleni yapmamı gösterdi bu kitabı herkese tavsiye ederim... :)

21-12-2014 15:51

bize öğretmenimiz önermişti o kadar güzel bir kitap ki 16.cı bölüme kadar hiç sıkılmadan okudum
:))

22-12-2014 14:24

özetinde çok eksk var hiç beğenmedim doğrusu bu kadar tanınmış bir yerden bunu beklemezdim yazıklar olsun size

22-12-2014 20:48

çok güzel bir kitap misal bize türkçe hocamız anlattığı zaman çok etkilenmiştim ben de okuyunca daha çok beğendim tavsiye ederim .

23-12-2014 12:43

çok güzel bir kitap.okurken göz yaşlarimi tutamadim

23-12-2014 14:42

muhteşem bi kitap çok beyendim :)

23-12-2014 21:53

buy kitabın aynısı bende var çook iyi bir kitap.

26-12-2014 11:31

gerçekten çok güzel bir kitap bu kitabı okuduktan sonra kendimden utanç duydum en sevdiğim kitaplarımdan birisi oldu teşekkürler chirsty brown

26-12-2014 20:26

manyak bi kitap bence herkes okumalı kitabın adıda keşke anne olsaydı

27-12-2014 13:31

çok harika bir kitap herkeze tavsiye ederim.bu kitabı okurken duygulandım.
süper anne kitabın ismi olabilirdi.

28-12-2014 07:19

cokkkk guzel bir kitap herkese tavsiye ederim

28-12-2014 15:39

kitap çok iyi be abi

28-12-2014 19:24

çok güzelllll....

29-12-2014 11:53

çok güzel bir kitap ben bu kitabı okudum gerçekten müthiş bir yaşam hikayesi okuduğum kitaplar arasında bunu daha çok beğendim ve sevdim süper bir kitap yakında bu kitapt sınav olucağız çok heyecanlıyım hemde çok mutluyum

29-12-2014 17:56

abi kitap çok iyi yaa
vallaha haa

29-12-2014 18:33

gerçekten çok güzel bir kitap okumadım ama okumaya can atıyorum

29-12-2014 19:37

christy brown gerçekten çok büyük bir mücadele ediyor ve istediğine kavuşup ressam ve yazar oluyor

29-12-2014 19:42

süper bişey vallaha bakın tavsiye ederim herkese crısty brow istediği şeye kavuşup yazar ve resem oluryor babama söyliyecem alsın kitabı kitapta 15 lira söyleyem her yerde...

29-12-2014 22:08

çok güzel ve gerçekten çok duygulu

30-12-2014 09:25

çok iyi ve etkileyici bir kitaptı

30-12-2014 14:51

teşekkür ederiz bu kitabı etkileyici şekilde yaptığınız içindir. ismini sol ayağım koydunuz için çok etkilendim.02.01.2015 te sol ayağımdan sınav olacağımız için çok mutluyum.

30-12-2014 15:03

slm arkadaşlar bu kitabı çok beyendim etkileyici bir kitap olduğunu düşünüyorum ve sizlerede tavsiye ediyorum bu tür kitaplar herzaman ilgimi çeker saygılar

30-12-2014 22:32

kitap müthiş ve biraz duygulu

01-01-2015 13:53

çok acikli bir kitap ağlayasim geldi herkes okusun muhteşem

02-01-2015 20:04

çok iyi bir kitap ama 2'sini almayın ben aldım çok sapık ve iğrenç

03-01-2015 14:10

bu kitabın özeti gerçeği çok uzun 189 sayfa ama en çok etkilendiğim kitap buydu ve çok güzell

03-01-2015 17:52

gerçekten yazarın hayatını mükemmel şekilde anlattığı her ne kadar acıklı olsa da akıcı bir kitap şiddetle tavsiye ederim...bugün başladım ve bugün bitirdim...zümrüt...

04-01-2015 21:09

çok güzel bir kitap uzun olduğu için okuyamadım

04-01-2015 21:43

03-01-2015 14:10 yazan sen hiç hayatında umut görmemişsin çocuk beyin felci geçirmiş allah yaratmış ya seni öyle yaratsaydı ama tövbe et öyle yorum yaz

05-01-2015 20:06

mükemmel bayildim muhteşem şahane süper bir kitap

05-01-2015 20:14

çok uzun kitap okumak istesemde okuyamam

05-01-2015 20:26

güzel ama daha iyi,lerini çok gördüm

06-01-2015 11:33

gerçekten christy brown en çok övgüyü hak edenlerden birisi. biz sağlıklı insanların dahi başaramayacağı daha doğrusu başarmak dahi istemeyeceği bir çok şeyi erinmeden, usanmadan, tüm engellere rağmen başarmış. ne diyebiliriz ki? ayakta alkışlıyorum. bazılarınızın neden kötü yorum yaptığına anlam veremiyorum. kısa olabilir, çünkü bu özeti! sıkıcı da olabilir sizin okuduğunuz kitaplara bağlı. madem sıkıcı o halde ne işiniz var burda?! beğenmemiş dahi olsanız, saygı duymak zorundasınız.

07-01-2015 15:33

her ne kadar sıkkıcı olursa olsun ,arkadaşlar gerçekten siz christy'nin yerinde olsaydınız ne yapardınız ,o yapabileceği bişey bulmuş,yardım istemiş annesinden ,doktorundan fakat başarmış .
beğenmeseniz bile ona saygı duymak zorundasınız ve bence o hayattan diğer engelliler gibi kopmadan yaşamayı denemiş ve başarmış .
kitapı ise mükemmel ve gerrçekten duygusal ben çok üzüldüm göz yaşı döktüm bence gerçekten çok güzel bi kitap yazmış gerçekten harika beğenmeyenler varmış yorumları okudum ama neden o zaman burdasınız ...
iyi günler
her ne kadar sıkkıcı olursa olsun ,arkadaşlar gerçekten siz christy'nin yerinde olsaydınız ne yapardınız ,o yapabileceği bişey bulmuş,yardım istemiş annesinden ,doktorundan fakat başarmış .
beğenmeseniz bile ona saygı duymak zorundasınız ve bence o hayattan diğer engelliler gibi kopmadan yaşamayı denemiş ve başarmış .
kitapı ise mükemmel ve gerrçekten duygusal ben çok üzüldüm göz yaşı döktüm bence gerçekten çok güzel bi kitap yazmış gerçekten harika beğenmeyenler varmış yorumları okudum ama neden o zaman burdasınız ...
iyi günler

08-01-2015 18:40

bence mütiş bir kitap kısa mısa ama etkili

10-01-2015 15:30

en sevdigim kitap 2. kitabini da okudum umarim en kisa zamnda 3 te cikar 2. cinin adi hergun huzun

11-01-2015 16:41

biriniz de işe yarayıp uzun,düzgün yorum yapaydınız da proje ödevi yorum yapmaya dayalı yapaydım 😏😏😏
27.11.2014 tarihi 08.48 saatinde yapılmış yorumda tüm sınıfın arkadaşın sol ayağında sınav olacak olması çok etkileyici.

11-01-2015 23:54

bence alah vermiş yeteneği oda değerlendiriyor

12-01-2015 15:44

okudum çok güzel bir kitap

13-01-2015 15:02

çok güzel ve uzuunnn
çok güzel ve uzuunnn
çok güzel ve uzuunnn
irenç bi kitap

13-01-2015 18:45

çok güzel bir kitap :)

14-01-2015 16:25

ben alıp da okumadım ama arkadaşımdan alıp ilk 5 sayfasını okudum ve çok güzelll..

14-01-2015 16:50

acayip güzel kitap tavsiye ederim ama gözyaşlarımı zor tuttum daha benim kitabın özetini çıkaramıyom çocuk sol ayağıyla yazıyo çok duygusal

14-01-2015 20:12

tek kelimeyle süperrr bi kitap. okudukça içinizden bi şeyler kopacağına eminim. bu kitap sayesinde hayata sıkı sıkıya sarıldım..hiçbir şeyden hiç bir şey için vazgeçmemem gerektiğini öğrendim. christy brown harikalar yaratmış.
herkesin okuması gereken bi yaşam öyküsü.
ayrıca elimizdeki nimetlere şükredelim lütfen...

htc • 16-01-2015 12:07

bence çok güzel herkese tavsiye ederim

17-01-2015 15:30

bence çok güzep bi kitap

19-01-2015 12:00

çok guzel bir kitap

19-01-2015 18:46

insan hayatı olduğu içın hep aynı şeyleri anlatıyor aaammmaa ilham verici

19-01-2015 21:59

herşeye rağmen elimizdekilere şükür etmeliyiz ve hayat boş değildir..

22-01-2015 16:54

ben bu kitaba bayılıyorum cok guzel bir kitap bunun 2sinide
okicam insana herşeyin kiymrtli oldunu
anlatiyor

26-01-2015 20:33

aynen çök güzel bir hediyee
insan böyle yaşadiğina dua etsin
allah kimseyi böyle yaşatmasin

29-01-2015 10:17

çok harika kitap bu kitaptan hepimiz ders çıkarmalıyız

29-01-2015 15:31

kitabin 1 basim tarihi tam olarak kac
söyliyebilir misiniz

29-01-2015 15:54

cok güzel bir kitap

30-01-2015 12:20

çokkkkk guzel bir kitap
beedim göz yaşlarımı tutamadım
,zledim kaç kez

02-02-2015 09:28

çok güzel ama aksiyon macera yok

lara • 02-02-2015 17:32

çok güzel öğüt veren bir kitab herkesin ben bu kitabı özetlemesini isterim ders veriyor

03-02-2015 12:03

bence mütiş okumanızı tavsiye ederim
bize de öğretmen ödev verdi özetini çıkartın diye güzel kitap
o kıza çok üzüldüm christ browna beyin felci geçirmiş ya

05-02-2015 10:11

'modern çağın başyapıtlarından biri'

05-02-2015 16:42

bende
bende okudum ama özetini değil kitabı sinn sayfasına kadar okudum çok üzüntülü bu kitap çok beğendim bu kitapta emeği geçen herkeze teşekkürler

05-02-2015 20:24

kitap çok güzel ilk önce yaşamımızdan dersler almalıyız.gerçektende bu kadar duygulanacağımı sanmıyordum. bunlar bizi ileride yaşama alıştırmamız için çok önemli şeyler hayataki güçlüklere karşı direnmeli hayatı öğrenmeliyiz

06-02-2015 00:50

çok güzel ve acıklı

06-02-2015 11:38

kitap okadar güzelki sakat çocuğun mücadelesi ben okadar büyülediki anlatamam keşke bende öyle olsaydım ve christy brown bence hep böyle kitaplar yazmalı ki çok başarılı yazardan teşekkür ederim

06-02-2015 11:44

çok duygusal bir kitap ve hayatta kimseye bu zorlukları yaşatmasın.dileğiyle.
:)

06-02-2015 17:50

aslında güzel ama çok yavaş ilerliyor..

07-02-2015 18:34

bence çok güzel daha bitirmedim ama şimdiden çok duygusal.çok teşekkürler bunun yazarına....
allah rahmet eğlesin,nur içinde yatsın inşallah

07-02-2015 22:23

kitaptan bende var çeviren filiz kahraman değil gül yılmaz lütfen değiştirin

08-02-2015 11:37

çokkk güzel bir kitap allah yardım etsin böyle insanlara
amin :):):):)

08-02-2015 18:22

çok iyi bir kitap ben bunun gerçeğini okudum filmini izledim öğretmenim özetini istedi .ama bence süper bir hayat .hayatımızın kıymetini bilelim

08-02-2015 19:30

süperrr bi kitapp nunu yazanın elleri dert görmesinn :d :)

08-02-2015 20:37

bence harika okudukça devametmek istedim ayraça gerek kalmadı :d :))

08-02-2015 22:45

ben çok beğendim kitabı da okudum özetini çıkarıp kontrol ettim tşkk ederim...

10-02-2015 18:10

çok güzel bir kitap herkeze öneririm
yemim ederim her 5 pragrafında ağlıyorum brown varya dünyaya çok farklı gelmiş acaba dünyada bunun gibi insanlar varmı ama hemen ezberlenen bir özetti

sude • 10-02-2015 19:38

çok güzel fakat bugün çarşamba okullar tatil benim bu kitabın özetini çıkarmam gerek hem de perşembe gününe o yüzden kitabı beğenmedim ama sol ayağım 2 yani her gün hüzün kitabını okuyacağın herkese öneririm

11-02-2015 13:28

kitap sıkıcı felan değil gerçekleri anlattığı içinmi,sıkıcı çok motive edici bir kitap

11-02-2015 13:56

bence kötü diye bişi yoktur arkadaşlar siz tembelliğinizden dolayı bu lafşarı söylüyoruzuz.haa bu arada kitap mütiş.bu benim 18593.kitabın
siza hayranımm hadise hanım

11-02-2015 18:20

çok güzel bir kitap hem heycanlı

11-02-2015 19:31

kitap ilham verici, okurken çok duygulandım kitabı sizlerede tavsiye ederim :d

11-02-2015 20:03

güzel ve etkileyici beğendim.

11-02-2015 20:43

bu kitap okuduğum en güzel kitaplardan biri christy brown tam anlamıyla mükemmel bir yazar

11-02-2015 20:53

kitap etkileyici tavsiye ederim

12-02-2015 21:46

gerçekten çok güzel bir kitap ama biraz sıkıcı
sıkıcı

14-02-2015 16:37

çok acıklı ve süper bir kitap.kitabı okuyan herkes filmi de izlesin süper

15-02-2015 15:47

bu kitap çok güzel bir kitab'dır bunu okumanızı tavsiye ederim çünkü orda christy brown çok güzel bir şeyler yazmıştır

18-02-2015 11:00

süper bir kitap kendi halimize şükredelim

21-02-2015 20:49

christy brown gerçekten harika bir adam sol ayağım çookkk güzel.

22-02-2015 18:01

çok güzel ve acıklı mutlaka okuyun

24-02-2015 19:27

çeviren filiz kahraman değil benim kitabımda gül yılmaz yazıyoo!!!

24-02-2015 20:20

çok sevdim kitabı muhtesem bi kitap

24-02-2015 22:12

çok güzel ben okudum yarın yazılımız var kitaptan inş.100 alırım

25-02-2015 19:30

çok sevdim muhteşemdi 100 de 100 güzel

25-02-2015 23:18

süper bir hikâye

28-02-2015 12:41

bir roman türü... ama şu meryem ana felan diyor o yüzden beğenmedim kafirlerin kitabını okursan onlara benzemek istediğini anlatıyorsunuz :/

01-03-2015 13:53

kitabı herkes beğeniyor ama bence hiç güzel değil benim kitap tarzıma hiç uymuyor hemde yarın bu kitaptan sınavım var bakalım ne yapacağım

04-03-2015 19:10

bence de güzel bir kitap, hoşuma gitti ama christy kaç kardeş onu anlayamadım, sınav olcaz bu kitaptan, bu soru çıkarsa napcam ? kaç kardeş olduğu verilmemiş kitapta :/ ama olsun hocaya derim madem :d

06-03-2015 01:13

çok güzel ben okuyorum ve ağlamamak için kendimi tutuyorum :d

06-03-2015 19:02

beğendim süper ötesi. tek kelimeyle. müthiş

10-03-2015 18:00

ben hala okuyorum ve cook begendim

10-03-2015 20:23

ben 2 yıll boyunca bunu okudum diye bilirim çok çok güzel bir kitap

11-03-2015 12:33

ıgrenç dıyenlere seslenıyorum bu yasanmıs bır olay ve harıkaa

11-03-2015 20:04

hayatımda okuduğum en güzel kitaptı

14-03-2015 12:44

sol ayağım bir çok çok güzel bir kitap ben kitap okumayı sevdiğim için çok da sevdim ama sol ayağım 2 çok kötü bir kere otobiyografi değil biyografi sol ayağım 2yi tavsiye etmem

16-03-2015 20:16

öyle insanlar varkı bütün ihtiyacını karşılaması için başkalarına muhtactır onlardan biride christy brown dur bu kitabı yeni okudum ama çok etkilendim hatta geceleri onun bu hayatını bu hayatta ne kadar zorlanarak ama yine de bu zorlukların karşısında boyun eğmeyip dimdik durmasıdını ve sol ayağıyla bütün istediklerini yapamıştır ama şimdi öyle insanlar varki hiçbiryerinde kusur olmadığı halde hala allah a karşı geliyorlar bende böyle insanlara bu sol ayağıyla bütün herşeyi gerçekleştireni tanıtıcam bunun için elimden geleni yapacam.....

19-03-2015 11:13

muhteşem bir kitap
sol ayağım muhteşem 2 tavsiye ederim hem okumanız hızlanır hemde nasıl bir acı verici kitap olduğunu anlarsınız

21-03-2015 19:23

bu kadar güzel kitap okumadım o cabayla yazanın eline sağlık

25-03-2015 20:43

super bir kitap.tafsiye ederim

30-03-2015 13:36

harika bir kitap bir çocuğun yılmadan gerçekleştiği yaşam öyküsü

01-04-2015 20:07

tek kelime harika
müthiş bir kitap bu kitabın sayesinde sınavdan 100 aldım

02-04-2015 21:42

çok güzel bir kitap hala da okuyorum. hatta bu kitaptan sınav olacağız (:

04-04-2015 16:51

çok güzel bir kitap. herkese tavsiye ederim.

05-04-2015 00:18

kitabın ötesi.süperr bi kitap.
bu kitaptan sınavım var :(

süper • 06-04-2015 16:31

çok güzel bir kitap okumanizi tavsiye ederrrrriimmm

06-04-2015 17:39

ben bu kitabınn107.sayfaındayım yarın sınavım vr inşallah bitiririm iyi not alırım inşallah neyse güzel bitapmış ee çok konuştum hadi by canısı :dd

06-04-2015 18:34

harikaydı çok beğendim ve çok akıcı bir kitap cristy brwn'i tebrik ediyorum

07-04-2015 11:36

çokk güzel bir kitap

11-04-2015 14:14

çokk sevdim tavsiye ederim :) çokkkk güzell

11-04-2015 18:00

bu kitabı yıllar önce ılkokul ogretmenim hep tavsiye ederdi.allah herkesi bir imtihandan geciriyor.buetmemiz gere kitapta hayyata herşeye şükrktiğini öğretti.

13-04-2015 20:54

sol ayağım kitabı çok uzun bir kitap ama duygulu

16-04-2015 19:58

çok güzel bir kitap okuyun tavsiye ederim

17-04-2015 18:50

teskkur ederim sagolun ama kahramanlari ve ozellikler olsaydi daha iyi olurdu onun icin dort yildiz

18-04-2015 21:07

güzel bir kitap mükemmel üstü ve acıklı

19-04-2015 10:23

çok güzel bi kitap

23-04-2015 21:22

kitap sıkıcı arkadaşlarada tavsiye etmem
kitabı sevdim herkeze öneririm

23-04-2015 22:40

çok güzel bir kitap
harika

27-04-2015 13:32

cokkkk güzel bır kıtap ınsanı ıcınde koyuyor ve macera bıtmıyor

28-04-2015 07:33

yeni başladım ama çok güzel bir kitap

28-04-2015 19:59

güzellik görecelidir. daha güzel kitaplarda okudum amaa sol ayağimin yeri ayri çünkü bu gerçek bir hayat hikayesi
tebrikler christy brown

30-04-2015 19:18

süper bir özet çıkarmışsınız tebrik ederim. bu özete çok ihtiyacım vardı. çok teşekkür ederim. gerçekten yazdıklarınızla insan duygulanıyor. sağ olun.

01-05-2015 08:02

kitap müthiş ama hristiyanlık ile ilgili bahsediyor

01-05-2015 20:41

ya
anlamadıım şeyler var mesela christynin en sevdii müzik türü ne
ve babasi hngi mesleği yapıyor bunlar eksk onn dışında süper ksurusuz bi anlatım
tam 12. okuyuşumdu her sayfa ve kelimeler, ezberimde

03-05-2015 16:07

mukemmel bir hikaye ya

05-05-2015 21:36

okudugum en guzel kıtap diyebilirim
okudugum en guzel kitap resmen

07-05-2015 22:21

müthiş bir kitap ağlamamak için kendimi zor tuttum christy brown'un yerinde olsaydım çoktan ümidimi kaybetmiştim diye düşünüyorumm

09-05-2015 22:57

çok güzel kim demişse sıkıcı kitap okumayı bilmiyor demektir

10-05-2015 13:03

mükemel tek kelimeyle

10-05-2015 22:17

okumadım ama yorumlar güzel eminim kitapta güzeldir
çok güzel

12-05-2015 09:58

bence sıkıcı yarın yazılıyız kitabı okurken sıkıldığım için özetini okudum

14-05-2015 18:14

çok güzel ve duygusal bi kitap

19-05-2015 23:28

kitap okumayı gerçekten seven biri bu kitaba sıkıcı diyemez bence bir insanın yaşadıklarını duygularıyla birleştirip yazması leziz bir yemek tadindadır. çok beğendim akıcı ve güzeldi benim için.

21-05-2015 08:39

güzel kitap birazda duygusal yazana bravo çeviren bir türk olduğu içinde ayrıca mutluyum hürmetlerimi sunarım

23-05-2015 11:04

arkadaşlar crist kaç yaşında yazar olur

24-05-2015 19:33

muhtesem bi kitap. duygulanmamak elde değil.

24-05-2015 21:49

yazar bu durumdayken bile bir çok şey yapıyor yine de sabrediyor biz de zaten bu kitabı okuduktan sonra allah 'a şükretmeliyiz hayatımız kolay ama biz bunun kıymetini bilmiyoruz
bu kitap sıkıcı diyen arkadaşlar hayat hikayesi olduğu için diyorlar ilk önce okudukları kitaplara baksınlar da ondan sonra konuşsunlar !!

27-05-2015 00:06

çok üzdü okurken

28-05-2015 16:42

biraz ağladım okurken çünkü bu hayatın gerçekleri ne yapabiliriz
güzel

29-05-2015 11:05

bence biraz üzüntülü baraz da komik ve eglenceli
yani kisa casi çoooooookkk gggguuuuuuzzzzeeellll.
konusu cok uzucu bir olay gercekmis.. biz cook sansliyiz sanşimizi iyi kullanalim yani biz de allah korusun bizim de basimiza gelmesiin!!!!!!!!!.... nedemek istedi anlayana !!!!!! ......

31-05-2015 23:42

cidden mükemmel bi kitap herkese tavsiye ederim

02-06-2015 18:06

mükemmel bir yazar christy brown

05-06-2015 10:47

bayildimmmmmmmmmmm çok güzel bi kitap

27-06-2015 15:26

ben bu kitabı çok sevdim herkesin okumasını tavsiye edeim

27-06-2015 16:40

bu kitap tek elimeyle muthis

09-07-2015 21:37

bence çok güzel bir kitap her keze tavsiye ederim:) mutlaka okuyun

23-08-2015 14:40

güzel bir kitap tavsiye ederim

Beyaz mantolu kadın • 25-08-2015 13:21

ben sürekli kitap okuyorum gerçekten tahmin edemeyeceğiniz kadar çok kitabın gerçekten
çok güzel bir konusu ve ana duygusu var bu
kitaptan ben birçok ders çıkardım
kitabı beğendim ama daha çok beğendiğim
daha güzel kitaplar var. örneğin;ölümsüz aile kitabı
okursanız çok seversiniz. kitabın ismini yazarsanız zaten yazarı çıkar umarım okursunuz çünkü pişman olmazsınız
okuyanlar lütfen ölümsüz aile güzel yada kötü diye bunun altina yorum yazsin!!!!!!

29-09-2015 21:03

bence çok ama çok duygusal bir hikaye yazarını tebrik ederim

02-10-2015 19:23

bence çok sıkıcıydı.bazı bölümlerde çok uzatılmışdı.

10-10-2015 13:30

çok güzel bayıldım arkadşım okduyor

16-10-2015 17:18

kitapta christy brown'ın sigarayı yemesi biraz garibime gitti

19-10-2015 19:22

bu kitap harika ilk başta nasıl bir kitap demiştim ama çok güzel bir kitap

23-10-2015 11:15

mükemmel bir kitap

25-10-2015 13:44

bu kitabı sevdim. türkçe dersinde bu kitaptan sınav olacağız. :) :) :)

26-10-2015 20:12

cok güzeldi 85 kere okudum

30-10-2015 16:26

supır supır yani süper çok beğendim

30-10-2015 18:22

böyle çok insan gördüm ama güzel kitap

02-11-2015 18:43

bence çok güzel bir kitap
ay çok güzel ben herkese tavsiye ederim harika=)
ve çok acıklı=(

02-11-2015 20:05

o hayati bende yas0şadim çoçuklar şuan doktorum

02-11-2015 20:18

kısa bir kitap ama mükemmel bir hayat hikayesi okurken göz yaşlarımı zor tuttum

04-11-2015 22:00

ne aglaması ya kitabın gerçegi acıklı bnce çok kısa :/

05-11-2015 15:39

hayatımda okuduğum en güzel kitap ve hiç kısa deyil 180 sayfa iyidir

05-11-2015 17:14

en iyi ve en mükemmel kitap bu

05-11-2015 21:19

manyak kıtap ya ınsan soll ayagıyla yazı yazmak ıstıyor

07-11-2015 18:03

kitap cok guze bir kitap
kitap cok guzel malesef bizimle degilsin

11-11-2015 19:29

bu kitap etkileyici anlamlı hayatta gerçeklerin kötü olduğu kadar iyilerde olduğunu bu süreçte kendine güvenmek inanmak ve etrafındakiler için yani ailen için yapmamız gerektiğini öğrendim

12-11-2015 11:24

gerçekten insanı gönülden etkiliyor. bence çok başarılı bir hayat hikayesi.

12-11-2015 20:55

bence güzel bi hayat hikayesi

13-11-2015 11:38

bence çooook süper teşekkür ederim

15-11-2015 12:14

süper bir kitap insan bir sayfa oku yum diyor 10 sayfa 11 sayfayı bile geçiyor bence kitap efsane sonsuza kadar okunacak bir kitap bence teşekküler

17-11-2015 07:00

bu kitap 10 yaşındaki bir çocuk için uygun mu.. bilgilendirirseniz sevinirim..

19-11-2015 13:05

kitap çok güzel

19-11-2015 17:32

harika bir kitap, cok surukleyici
allah' ım onun gibi olan insanlara yardim etsin

22-11-2015 16:41

bize de okuma bilgisi öğretmeni aldırdı aslında güzel ama çok ayrıntıya girdiği bölümler e doğal olarak sıkıcı adam christy brown için hem yazar hem de ressam demiş benim ismimin anlamı da bu ama bende bide bilgin var erva...

23-11-2015 19:29

iyi
bir
kitap
ama
10tlyi
haket miyor

26-11-2015 12:50

suan 17yasında bikızım buyaşıma kadar kitap okumaktan nefret ettim ama arkadaşlarım bu kitabı okumam için ısrar edince aldım ve kitabi baştan sona kadar okudum ve iyikide okudum dedim çok güzel bi kitap ki 6kez okudum

26-11-2015 22:45

bu kitbi bana öğretmenim vermişti kitap cok güzel . ilgimi çekti. herkese tavsiye ederim

27-11-2015 18:33

çoooook sıkıcı uzun 5. sınıf ogrencisini sinav yapiyolar bu kitaptan

28-11-2015 18:04

güzel kitap ama bu gün sınav var bu kitaptan

30-11-2015 08:15

ben dilanaz 4. sınıfa gidiyorum bizimde yarın sınavımız var ve 188 sayfalık kitabı bir günde bitirdim resimsiz kitaplar cok duygulu oluyor öğretmenime çok tşk ediyorum bize bu kitabı verdiği için

01-12-2015 15:02

harika sanki birden içinden peri çikiyoda buyuluyor insanı harikaa!

03-12-2015 12:17

çok güzel bayıldım resmen ama her kitap gibi insan çok okudukça sıkıyor
gerçekten okurken çok üzüldüm rabbim kimsenin başına vermesin allah korusun

03-12-2015 18:08

mükemmel bir kitap en etkilendiğim kitap diyebilirim

03-12-2015 20:06

güzel bir kitap. ama biraz sıkıcı:(

04-12-2015 17:39

çok sıkıcı ama insanı değiştirir

06-12-2015 11:39

güzel bir kitap gerçekten. ama biraz sıkıcı :) :(

06-12-2015 13:22

benceçok duygusal ve insanın hayatta neler başarabileceğininanlatmıştır .
bence çok güzel bir kitap yarınki türkçe sınavının içonde bikaç soru çıkıcak bununla ilgili hayattan çok iyi bir ders almayı sağlıyor tavsiye ederim

07-12-2015 19:35

ben çok sevdim
çok güzel bir kitap okumayan arkadaşlarıma tavsiye ederim

08-12-2015 17:50

mükemel çok etkileyici ve acıklı.kısacası beğendim.

09-12-2015 15:01

çok güzel bir kitap ama hiç resim yok

09-12-2015 19:07

hayatımda gördüğüm en güzel kitap

09-12-2015 20:10

güzel gibi ama bu idar günlük yaptıklarını anlaması biraz bunalttı

09-12-2015 23:50

çok güzel bir kitap gerçekten çok duygusal bu kitaba iğren. diyenler var onlara birşey demiyeceğim küçük çocuklar diye birşey demiyorum.ama gerçekten çok güzel bir autobiyografi olmuş christy brown'un eline ve sol ayağına sağlık çok teşekkürler...

10-12-2015 19:25

biz bu kitaptan yazılı olcaz kitap mükemmel

10-12-2015 20:02

bu kitap harika çok beğendim...

10-12-2015 22:12

çok güze olmuş beynine sağlık
okurken göz yaşlarıma hakim olamadım gerçekten

12-12-2015 20:17

bu kitaba sıkıcı diyenler demekki bu adamın hayattında ne kadar zorluk çektiğini anlayamamış sınız demekki kendinizi onun yerine koyduğunuzda anlarsınız belki kendinizi onun yerine koyun çok ayakla ne işler becermiş siz sol ayakla çok şeyi becerebilimisinizz???😡
utanın kendinizden çok güzel bir kitap sıkıcu diyenler utansın 😬😠😡😲

13-12-2015 16:15

hayatımda okuduğum en güzel kitaptı ve ben bu kitabı okurken hiç olmayan bişey oldu ve ben ağladım

14-12-2015 20:34

sıkıcı tavsiye etmiyorum:(

15-12-2015 19:26

kitaba başladığımda sıkıntıdan ölecektim. ama şimdi anlıyorum ki gerçekten güzel bir hikayesi varmış. belki okumayı düşünebilirim.

15-12-2015 21:39

aynen çok güzel ve sıkıcı bir kitappp!!!

16-12-2015 08:46

ben şu anda kendimden utandım. başarılı olabilirim ama her fırsatta teknolojiyi kullanıyorum. hiç araştırmıyorum. saatlerce ekranlara uyuşuk uyuşuk bakıyorum. ama ben dersimi aldım. hep daha iyisi için çalışmalı.

16-12-2015 19:04

çok duygusal ve güzel bir kitap umudun asla kaybedilmemesini anlatıyor ikinci kitabını da ookumanızı tavsiye ederim

16-12-2015 20:16

çok duygusal ve güzel anlatıyor insanların neye kıymet vereceğini anlıyor hazır nefes alıyorsun siz hayata küsmeyin bir daha düşünün derimm

16-12-2015 20:42

mükemmel bi kitap . çok sürükleyici
mükemmel bi kitap . çok sürükleyici

20-12-2015 18:37

mustafa ogretmene saygılar meriç ergene cok yakısklı kitapı okumadı tavsiye ederim yorumlarda oyle yazıyor

21-12-2015 18:14

mükemmel bir kitap

21-12-2015 18:43

okudugum en iyi kitap özeti bile olsa 10 tl yi hak etmior :-(((

23-12-2015 17:59

çok iyi bir roman ve de etkileyici artık dünyaya birde onların gözünden bakıyorum

24-12-2015 01:54

çok güzel bir kitap
kitabın ana düşüncesi ne

24-12-2015 09:35

ne kadar güzel bir kitap

24-12-2015 15:54

tek kelimeyle mükemmel

25-12-2015 14:59

hic güzel bi kitap deyil cok sıkıcı

25-12-2015 15:23

hayır bence çok güzel

25-12-2015 16:05

bence güzel bir kitp hatta harika

25-12-2015 17:41

bu yazarın gerçek hayat hikayesi olduğu için ilgimi çok çekti... bence başkalarının hayat hikayeleri kendimize örnek almalıyız....

25-12-2015 19:33

bu kitabı çok beğendim sadece bir günde bitti ki ben çok kitap okuyan birisi değilimdir. bu kitabı herkese tavsiye ederim. tam bir başarı hikayesi. insana birçok şeyi öğütlüyor. bence hemen alıp okumalısınız. çok pahalı bir kitapta değil yani...

25-12-2015 22:27

süper yaaa çok dugusal adam tek bir sol ayağıyla hiç bir yeri tutmadan neler yapmış

25-12-2015 22:30

şu ana kadar okuduğum kitaplardan en güzeli buuu

27-12-2015 22:55

çok kısa bunun devamı var bu yüzden pek beyenmedim.

28-12-2015 19:18

çok güzel bir kitap bu.ben okurken heyecanlandım

29-12-2015 20:38

çok güzel olmuş hayatımda okuduğum en güzel ve en etkileyici kitap diyebilirim muhteşem tek kelimeyle

30-12-2015 19:58

çok duygusal bir kitap herkese öneririm

30-12-2015 22:29

inanılmaz ve şahane bi kitap herkese tavsiye ederim :-d

31-12-2015 17:40

bu kitabı okuyup sınav olduk ve yüz aldım okadar guzel ki 2.si her gün yüzünü okumak için can atıyorum christy ye ne oldu acaba

01-01-2016 16:09

sol ayağim ve sol ayağim 2 yi okudum guzel paraya değer ve heyecanli özette güzel yazan için teşekkur ederim

02-01-2016 19:51

olum ben böyle müthiş kitap görmedim. bu arada ben(kizim) haberiniz olsun e tabi 2günde bitirdim lan ama ağladimmm:(
çok acikli ben o yazarin yerinde olmak istemem e tabi annesi babasi ve kardeşlerine de aciyom ;:( ma napak hayat bu neyse bn 2.ye geçtim

02-01-2016 23:16

kitapları zor beğenirim ama bir kız olarak sol ayağım bizimle değılsın...

03-01-2016 20:32

mükemmel
kitabı iki kez bitirdim

03-01-2016 20:47

çok güzel bi kitap

04-01-2016 17:28

ben kitabı okudum ertesi gün sınav olucaz diye filmini izledim ve buradan okudum şimdi okudugum kitap daha etkili oldu

04-01-2016 17:47

kitap çok ,güzel hayatın gerçeklerini anlatıyor
çok güzel bi kitap hayatın gerçeklerini anlatıyor

04-01-2016 18:25

sol ayağım gerçekten harika bir kitap okumayı sevmem ama bu kitap gerçektende efsane bir kitap ben keyifle okudum ve bu kitap için chrısty browna teşekürler

05-01-2016 16:51

sol ayağım kitabı çok güzel.
ama küçük çocğun nasıl hasta olduğunu ele alaraken bu kitabı yazmışlar

05-01-2016 17:09

çokkk güzel bir kitap
okumanızı tavsiye ederim tek kelimeyle süper

05-01-2016 19:03

çok harika bir kitap yarın kitap okuma sınavım var ve ben kitabı daha bitirmedim bu özetin olması çok iyi oldu

06-01-2016 20:50

okuduğunuzda hayata bakış açınızı değiştirecek bir kitap herkese tavsiye ederim

07-01-2016 01:58

bnce tamda gerçek hayatı tam anlamıyla anlatıyo hemde biz mal deiliz kıtap
işte diyerekte geçemessin tatlım

07-01-2016 18:55

çok güzel bir kitap insan sağlığının kıymetini bilmeli bu arada bizimde yarın kitap sınavı var 2 soru

07-01-2016 22:19

bu kitaptan ne çıkardığınızı yaza bilirmisiniz

09-01-2016 12:19

gerçekten güzel kitap.aynı zamanda ilham verici.bu kitap başarısızlığın ruh haline kapılanlar ya da başarısızlıktan-başaramamaktan korkanlara az bile olsa bir ışık olacaktır diye düşünüyorum.okunmasını kesinlikle tavsiye ederim.

10-01-2016 13:12

bu kitap çok duygusal ve çok güzel bir kitap bence böyle harika yetenekleri olan az kişi var ve bu olğan üstü birşey ✔️👍👍
çok iyi

10-01-2016 15:08

romanda asla pes etmemeyi anlatıyor oyüzden çok hoşuma gitti

12-01-2016 12:37

ben buna kitap diyemem benim için çok farklı şeyler ifade ediyor

12-01-2016 14:28

güzel bi kitap ama bazı yerleri çok sıkıcı fakat çok güzel ve duygusal bi kitap

12-01-2016 17:50

kitapın özetini değilde alıp okumanızı tavsiye ederim çok güzel

12-01-2016 20:01

çok güzel bir kitap tavsiye ederimm

12-01-2016 20:36

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim ♥♥♥hayatimizi etkileyecek kitapları herkes okumak ister :) ;)

13-01-2016 19:22

insanın neler başarabileceğini anlatan bir kitap ben çok beğendim

14-01-2016 03:56

severek okudum. bütün çocukların/gençlerin okumasını isterim.

SEHER • 14-01-2016 11:39

harika oldugu kadar akici bir kitap christy brown harika yazmis gercekten
guzel

14-01-2016 16:54

müthiş bir kitap tavsiye ederim

14-01-2016 17:13

çok güzel bir kitap çok sürükleyici

17-01-2016 11:12

çok müthiş bir kitap. keza christy brown un diğer kitapları da çok güzel

17-01-2016 13:40

çok sıkıcı ama detaylı ve düzgün okuyunca güzel bir kitap

19-01-2016 18:37

çok güzel bi kitap okuyana ilham verio

20-01-2016 19:41

hayatın gerçeklerini yüzümüze tokat gibi çarpan bi kitap...

20-01-2016 21:53

çok güzel bir kitap halimize şükür

26-01-2016 18:03

bence kitap başarmak için bize ilham veriyor . aslında başarmak için önimüzde christy brown unkisi gibi bir engel yok bence biraz bizim tembelliğimizden kaynaklanıyor...biz kolaya alışmışız zoru yapamzdık zaten.

28-01-2016 14:03

çok güzel bi kitap herkezin okumasini isterim

28-01-2016 21:27

şuan bu kitabı okuyorum çok anlamlı

30-01-2016 19:11

herkese tavsiye ederim.
herkese tavsiye ederim.çok beğendim.

02-02-2016 12:55

çok güzel bir kitap özeti bile insanı mutlu ediyor

05-02-2016 12:51

bu kitaptan sınav olcaz. inşallah sınav iyi geçer...ve bu kitap bir harika

07-02-2016 12:36

gerçekten çok güzel ve duygulu bir kitap aslina bakarsanız bize bazı mesajlarda veriyor gerçekten kitabı olurken kendimden utandım herşeyim dört dörtlük olmasına rağmen bazen hala şikayet edebiliyorum ve eminim hepimiz bunu yapıyoruz vijdanımız sızlasın tebrikler christy brown

07-02-2016 13:33

bence çok sıkıcı.ben hiç beğenmedim.berbat bir kitap...

07-02-2016 15:20

mükemmel çok sevdim tam bir başarı öyküsü

07-02-2016 20:20

çok uzun ama yinede güzel bazı yerleri sıkcıydı :)

08-02-2016 18:55

harika bi kitap. insana elindekilere şükretmesi gerektiğini öğretiyor. ve bi insanın her ne olursa olsun yapabileceklerini hatırlatıyor.☺

08-02-2016 21:39

gerçekten okadar güzelki okurken duygulandim.christy sol ayagiyla neler neler yapabiliyor,tavsiye ederim
çok duygusal bi kitap bence :(

08-02-2016 23:26

kitap çok güzel ve duygusal. keşke biz de christy gibi bir şeylerin değerini bilsek...

09-02-2016 20:53

insanlık alemine ders olacak bir kitap

10-02-2016 18:37

ben kityabı okumama ramen buradan daha çok şey anladım!

13-02-2016 13:38

çok güzel bir kitaptı. acayip etkilendim herkese tavsiye ederim

14-02-2016 15:54

guzel kitap sıkıcı degil konusu ilginc gercekse cok guzel bi kitap

14-02-2016 16:45

yaaa çok. güzel kitap engellileri dahi anlıyoruz.

15-02-2016 21:21

sol ayagıyla bu kitabbı yazması bile güzel

16-02-2016 19:17

hayatımda okuduğum tek anlamlı kitap bu okumayan kalmasın

17-02-2016 18:31

evet gerçekten harika cesaret verici

18-02-2016 19:54

cok etkileyici.başarıya ulaşmak için püff noktalar var.

20-02-2016 12:07

çççookk güzel bir kitap

21-02-2016 12:26

çok güzel süperrrr bir kitap herkese tavsiye dederim

21-02-2016 15:41

gerçekten okumaya değer harika bir kitap

23-02-2016 00:01

bence bu kitap çok güzel .....ama çok acıklı kitap

23-02-2016 19:00

abi çok güzel bir kitap yaa duygulandim okurken duygusallik %100

24-02-2016 17:57

çok güzel bir kitap herkesin okumasını tercih ederim.bu kitabı bence herkes üşenmeden okumalı...

25-02-2016 17:27

cok guzel bi kitap kılask .

28-02-2016 15:57

çok güzel kitap çok begendim okur okumaz her zaman böyle kitapların yazılmasını isterim tsk ederim böyle kitabı yazdığınız icin

28-02-2016 22:30

ben bu kitabı bitirdim çok hoş bir kitaptı çok severek okudum ama bir yandan da ağladım adam çok şey başarmış bravo

29-02-2016 18:25

okuduğum kitapların en güzeli.tüm serisini okudum
bence sizde okuyun

29-02-2016 21:59

çok güzel bir kitaptı çok etkilendim karakterin çabaları annesine yazdıkları verdiği mesajlar mükemmel bir ilham kaynağı insan bu kitabı okuduktan sonra kitap yazası geliyor dahası herşeyi başarabileceğini düşünmeye başlıyor

08-03-2016 17:30

mükemmel bir kitap herkes okumalı bence

12-03-2016 11:29

kitap yazılısı olacağım umarım iyi bir not alırım ve bu arada muhteşem bir kitap gerçen adam işini biliyor...

14-03-2016 22:20

hayat hikayesi çok ilgi çekici. annesinin na olan inancı olmasa bu kadarını başaramazdı. onun hikayesi hepimize örnek olmalı.bizim beyin özürlü olmadığımız halde yapamayacağımız birçok şeyi o durumdayken yaptığı için gurur duyulası bir insan. insan onun hikayesini duyunca onu tebrik etmekten kendini alamıyor.

16-03-2016 13:36

mükemmel bir kitap annesinin yaptığı çabalar karşısında yazar ve ressam olmuş durumumuza şükretmemiz lazım

27-03-2016 14:49

özetini okuyunca anladim kitapta son derece saçmalamiş ama özeti daha anlaşilir teşekkürler bu özeti yazdiğiniz için

03-04-2016 10:36

çok güzel bir kitap yarın sınav olucam bu kitaptan ama biraz bazı yerleri karışık

03-04-2016 12:56

herkese tavsiye ediyorum gerçekten çok guzel bir kitap . kitabın yazari kendi hayatını kitaba dokmus

03-04-2016 13:03

tavsiye ederim hayatın gercegini anlatıyor

03-04-2016 19:51

çok güzle herkese tavsiye ederim

04-04-2016 21:37

tavsiye ederim mükemmel bir kitap ...

08-04-2016 19:29

çok güzel özetini okuyan anlar kitabın ne kadar hoş olduğunu.

10-04-2016 19:24

çok güzel bir kitap ben 2 serisinde okudum çok güzel bitiyor bence hiç sıkıcı değil sıkıcı diyenler kitabı tam olarak anlayayamamis

11-04-2016 18:14

çok çok güzel ve duygusal‼️‼️👍🏻😢😢

13-04-2016 15:47

çok güzel ya çok işime yaradi

14-04-2016 20:11

harika kitap elindekilerin kiymetini bilmeyenlere çok buyuk ders veriyor bu kitap

16-04-2016 15:18

güzel ama özetini yazmak uzun sürüyor

17-04-2016 18:58

bence cok duygusal ve guzel

18-04-2016 12:09

ben bu kitabı yarışma vasıtası ile okudum kitap mükemmel ve hiç sıkıcı değil
bu kitabı herkeze tavsiye ederim

20-04-2016 18:38

o kadar güzeldiki nerdiyse gözümden yaş akcaktı son kısımlarda ve özellikle annesi çok umutlu ve fedakar biridir.

25-04-2016 20:36

çok etkileyicii aynı zamanda çok duygusal

27-04-2016 11:42

çoook güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.

27-04-2016 14:17

bence harika duygu yüklü😢

28-04-2016 23:51

herkez kısa bir kitap demis ama normalde bu yazi ozeti

30-04-2016 13:19

çok güzel tesekkur ederim

01-05-2016 21:14

süper mükemel teşekürler
roman türlerine bayılırım zaten

GAMZE • 02-05-2016 20:38

çokk güzel ama hüzünlü

03-05-2016 12:54

çok güzel bir kitappp

03-05-2016 16:58

çok kısa ve güzel olmus yarın bu kitaptan sınavın var

05-05-2016 01:14

çok güzel bir kitap çok güzel anlatmışsınız sağolun 🙂😊😄

05-05-2016 20:07

bene mükemmel onun gibi insanlar olsada belkide bunları yapamazlardı bi kalem alıp sol ayağınla resim izmeyi dene bi bakalım okurken niye bilmiyorum kendimi christy'nin yerine koydum ve benim yapamıyacağıma karar kıldım...

06-05-2016 22:05

bence iyi bir kitap elimize aldığımız zaman bırakamıyorim kitap=♥★

09-05-2016 17:01

bende çok beğendim ve çok duygusal bir kitap

12-05-2016 11:02

çok büyüleyici ve eğlenceli bir kitap okurken gözyaşlarımı tutamadım

15-05-2016 17:35

kitap okumaktan çok sıkılıyorum hayattan sıkıldığım gibi...

16-05-2016 14:55

kitap okumayi sevmiyodum bu kitabi okuyunca okumak gelio super

16-05-2016 17:44

gercekten yek kelimeyle süper yaaaaaaa bence her okuyan kisi buna bayilir
arkadaslar birde benim yarin bu kitaptan sinavim var 7.sinifim bennn.ama 5kitap uzerinden oluyoz sakiz sardunya sol ayağım momo charlienin cikolata fabrikasi ve de haritada kaybolmak her birinden 5soru inanin ki su an okadar dusunuyommm nasil yapacagimm

16-05-2016 19:50

okurken aglıyordum cok duygusal bu kitabım 2. sinide okuyacagım herkese benden tavsiye muhteseö

17-05-2016 22:32

bu kitap insanlara ders veriyor engelli bir çocuğun hayat ile mücadelesi

18-05-2016 16:55

hyatım boyunca okuduğum ve unutamadığım bir kitap defalarca okudum ve hiç sıkılmadım herkeze tavsiye ederim şükür etmemimz gerekn bir kitap yani o derece

20-05-2016 01:35

çok sıkıcı bir kitap ama adamın yaşam ve o engelleri aşabilmesi çok ilginç :-):-)

21-05-2016 13:53

bence de çok değişik ama bana biraz ağır geldi

22-05-2016 15:10

çok güzel bir kitap herkeze tavsiye ederim benim bu kitaptan sınavım var bana dua edin... lütfenn....

24-05-2016 19:38

mükemmel ötesi bir kitap herkes okusun ve okutsum☺

26-05-2016 15:37

gerçekten kitabı çok beğendim çok duygulu bir kitap duyguyu çok güzel bir biçimde aktarmışlar😄

26-05-2016 19:43

çok güzel bir kitap gerçekten

28-05-2016 16:17

çok güzel bir kitap bir sol ayakla neler elde etmiş...

29-05-2016 15:44

kısa ama güzel bir kitap

30-05-2016 11:04

güzel bir kitap biz yeterki isteyelim herşeyi başarırız dedirten bir kitap

30-05-2016 17:12

ağlayacaktım çok güzeldi
çok duygulanım

30-05-2016 20:17

kitaba kim sıkıcı diyorsa saçmalıyor çok güzel bir kitap

01-06-2016 09:52

184 saylık kitabı özetlemişsiniz çok güzel olmuş bravo

01-06-2016 18:11

muhteşem ve ötesii diyom başka bişey demiyomm

08-06-2016 14:29

gerçekten pes etmemeyi çok güzel anlatmış

kitap okumayı sewmem ama özetten güzele benziyor.
gece gece kitap özeti okudum saat gece 1:26
kitap okumayı sevmeyenler bu gibi özetleri okusun benden tavsiye (mesela ben)

15-06-2016 01:29

muhteşem bir kitap

12-07-2016 16:36

insanoğlu hevesli olursa elinden gelen herşeyi yapar işte bu yazarımız da elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmış ve de başarmış bravo👏👍:)

10-08-2016 19:09

çok güzel bir kitap herkesin okumasını tercih ederim...

20-08-2016 13:55

çok güzel bir hayat hikayesi herkesin okumasını tavsiye ederim.

10-09-2016 11:57

çok etkileyici ve ilham verici

25-09-2016 19:23

acayip şekilde ağladım kitabı okurken yani gözlerimden yaşlar geldi acayip şeklde ağladım teşekkürler...... christy brown

03-10-2016 20:26

kitap güzel ama lise çağındaki çocuklara uygun.beni tatmin etmedi okurken çok sıkıldım

13-10-2016 11:26

guzel bi cesaret oykusu. gecen sene yani7. sinfta hoca sinav yapacagi icin okumustum. ortaokul cagi icin cok uygun. tavsiye ederim. kitabi oluduktan sonra engellilere bakis acim degisti. kisacasi guzel.

16-10-2016 19:32

her yaştan her insanın okuyabileceği, herkese hitap eden çok güzel bir kitap

ceren • 17-10-2016 18:17

çok güzel ama özeti çok uzun

20-10-2016 19:44

kısa ama mükemmel bir hayat hikayesi sırf sınav olacağız diye okumuştum ama çok bir kitap herkese tavsiye ederim

26-10-2016 18:45

o skıcı diyenler hayatlarında hiç kitap okumamışlar hadi sizdeyapsanıza sadece sol ayağınızla onlarca kitap yazsanıza yapamassınız buna cesaretiniz bile olmaz

26-10-2016 19:39

şu an bu kitap elimde daha okumaya başlmadım çok merak ediyorum nasıl bi kitap acaba

28-10-2016 15:49

güzel ama çok uzun
güzel ama çok uzun

29-10-2016 13:02

bu kitap gerçek olamaz

30-10-2016 20:19

muhteşem şakam yok

01-11-2016 16:40

sonunda aglamadim ama gozlerim doldu. guzel bi kitap bemde sinav olmak icin okuyanlardanim. eger yasiniz kucukse seker portakalini da tavsiye ederim. 8. sinif ve ustuyseniz senden once ben okuyun bayilicaksiniz.

04-11-2016 19:41

kitap çok güzel ve hüzünlü ama okumaya değer 😺

10-11-2016 16:03

müthiş bir kitap biraz pskolojin bozulabilir ilk başta ben neden yapıyorum ki diyebiliyorsunuz ama yinede çok güzel sol ayağım 2 her gün hüzünü de alıcam sanırım ama ismine bakılırsa çok hüzünlü ....

15-11-2016 22:51

bence cok güzel ve ders verıcı bir kitap
benım bu yazımdan başlayıp sondan ucuncu uzun yazan kısının dedıgı pek anlasılmamıs anlayan yazabılırmı arkadaşlar su an yorumları okuyumda

17-11-2016 20:30

harika kitap :) hüzün verici

20-11-2016 13:51

biraz sıkıcı ama duygulu

27-11-2016 19:18

çok anlamlı bir kitap bu kitabı okumanızı tavsiye ederim nutuk.......

28-11-2016 19:29

güzel kitap biraz hüzün var içinde

28-11-2016 23:06

güzel kitap okurken hayatında hiçbir zorluk yoktur cümlesini çıkardım
gerçekten güzel bir kitap :):):)

29-11-2016 17:56

gerçekten adm çok zor günler geçirmiş ama yine başarmiş
ayriyetten ben asil insan nasil olunur onu öğrendim

30-11-2016 18:23!!

30-11-2016 18:24

abi çok fena ya
güzel kitap 189 sayfa

30-11-2016 19:48

çok güzel bir kitap tebrik ederim

01-12-2016 20:17

bu kitabı bitirdim bu çok güzel bir kitap ama sonunda sevgilisi olmalıydı

01-12-2016 22:03

bizim türkçe öğretmeni sol ayağım,ölümsüz aile,cocuk kalbinden sınav yapacak cocuk kalbi ile ölümsüz ailede cok güzel size tavsiye ederım..!

02-12-2016 11:10

çooook güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

03-12-2016 13:33

valla ben bu kitabi çok begendim göz yaşlarımı tutamicam

03-12-2016 17:07

christy brown doğuştan beyin felci kurbaniydi.....bu kitap bende var biraz pahalı ama değer kitap harika
kitap 189 sayfadan oluşuyor

04-12-2016 12:52

çok kısa bir kitap ama çok güzel

06-12-2016 18:04

kitap bende var ve harika ben kitabın bi kısmını okudum geriye kalanini okuyamadim be yarina sınavım vardı.
çok iyi yazmışsınız.

06-12-2016 21:44

harika bir kitap burdan o öğretmen zoruyla okudum diyen arkadaşımıza sesleniyorum kitap okumayan hayattan zevk alamaz kitap okuyanlara göre bende kitap okumasam hayattan zevk alamam gibi geliyor kitap okumak istemeyen kitaptaki bilgiye derside alamaz geleni zorla okuyorsan bence okumakla okumamak arasında birşey farketmeden kitap okumak hayattır hayatında hiç okula gitmeyen fakat kitap okuyan ile okula gidip kitap okumayan arasında hiç bir fark yoktur
harika kitap zaten pazartesi günü sınav olucaz

09-12-2016 16:55

çok güzel birkitap tavsiye ederim

09-12-2016 17:50

bu kitabı baştan sona okudum gerçekten çok güzel ağlamaktan gözümde yaş kalmadı mükemmel herkese tavsiye ederim

12-12-2016 20:49

mükemmel bir kitap büyüledi beni

13-12-2016 16:25

tek kelime ile süper imkansızı başarmış

15-12-2016 13:44

bence herkes kitap okumalı, illaki bu kitap olacak diye bir şey yok, önemli olan okuduğu anlamaktır

15-12-2016 13:51

bu kitabı bitirmek için değil , gelişmek ve değişmek için okuyunuz

15-12-2016 14:21

bence harika bir kitap arkadaşlarım kötü diyip beğenmedi bile çok güzel bence .
tavsiye ediyorum.

15-12-2016 17:38

çok uzun acayi uzun yaaa
ama güzel

15-12-2016 19:48

arkadaşlar christiy kurtuluyomu

18-12-2016 19:38

arkadaşlar christiy kaç yaşındaymış peki

19-12-2016 15:17

çok yardımcı oldu teşekkürler allah razı olsun

19-12-2016 19:12

çok güzelbir hikayeydi çok faydası oldu alah razı olsun

20-12-2016 11:17

sıkıcı ama iyi edebilir

21-12-2016 20:16

çok guzel kıtap almanızı tavsıye ederım

22-12-2016 17:20

sıkıcı ama iyi den ile bilir

22-12-2016 20:28

chirsty kaç kardeşi var

24-12-2016 19:30

22 ama sonraki kardeşlerini bilmiyorum

25-12-2016 16:41

benim okuduğum kitaplardan en iyisi

27-12-2016 18:30

çok güzel duygusal bir kitap yazara yayinciliga ve cevirene büyük teşekkürler

27-12-2016 21:29

bir engelimiz varsa o engelimizi aşmak için çaba göstermemeiz gerekir zaman geldiğinde bir bakarsın o kadar çabanın sonucu mutlulukla biter her çabanın sonunda mutluluk vardır burada da tam olarak bunu anlatıyor
çaba göstermezsek hiç bir şeyi başaramayız

28-12-2016 23:11

çok muhteşem bir kitap we çok duygulu ilk başta hiç okumak istemedim ama okudukçça okuyasım geldi**

29-12-2016 20:18

evet güzel bir site çok sevdim bu siteyi

31-12-2016 14:03

ben hocamın verdiği özeti burdan yapıyorum inşallah doğrudur

31-12-2016 14:33

turkce sinawinda sol ayağım kitabindan soru cikacak tam olarak oiuyamadim we burdan okudum insallah dogrudur yaksa takdir gitti kitap cok guzel bu ozeti yazana cok tesekkur ederim buca ortaokulu ogrencisi sewgilerimle

02-01-2017 20:29

çok güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim

03-01-2017 20:04

okurken ağlama!!!
dünyada okuduğum en kitaplardan biri.........☆
çok güzel bayıldım 💖

03-01-2017 21:41

çoook güzel,mükemmel ve inanılmaz kısacası okuduğum en iyi kitap...

04-01-2017 20:01

çok güzel bir kitap zaten allah ol derse olur ama çok muhteşem bir kitap

04-01-2017 20:29

kitap çok mütiş

04-01-2017 20:56

çok güzel bir kitap christy nin eline sağlık

07-01-2017 12:31

okudukça okuyasım geldi çok güzel kitap

07-01-2017 16:16

çok iyi bir kitap hüzünlü
u

08-01-2017 19:02

chrity brown sade sol ayayı ile başarmaya çalışmış en azından evde oturup kendi haline ağlamamış hep arayış içinde olmuş ben bu kitabı heyecanla okuyup bitirdim her sayfasında ne olacak merakı içinde okudum bu kadar güzel bir otobiyografi okumadım

09-01-2017 13:11

her yıl öğrencilerime okuttuğum ve okuttuğum süre içerisinde tekrar tekrar okuduğum hayatın boşluğunda savrulanlar için anlamlı bir otobiyografi. lütfen bu kitabı okuyun, okutun.

emlzskl • 10-01-2017 13:36

mmükemmel bir kitap

11-01-2017 10:59

bence çok güzel ve duygusal bir kitap ben bu kitabı okurken çok zorlandım bizim okulumuzda da böyle birisi var orada çok üzülüyorum

11-01-2017 23:00

özet diyorum, ama çok uzun yazmış. özet kısa ve ayrıntısız olur!!!

12-01-2017 19:07

ben bu kitabı okuyorum çok güzel bir kitap

12-01-2017 20:45

ben bu kitabın sınavını oldum 20 soruluk ve 95 aldım

15-01-2017 12:21

hem hüzünlü bir kitap hem de öğretici bir kitap.
bu arada sıkıcı diyenler,madem sıkıcı buldunuz sizin eğlenceniz ne?

16-01-2017 13:43

sol ayağım adlı kitap çok ünlüdür. size bir kitap önereyim. arkadaşlar iyidir kitabını mutlaka okuyun

16-01-2017 18:49

ben bölüm bölüm istiyordum

18-01-2017 20:37

kitap ozeti guzelde ilk yazdigi kelime anne degil haflerden sonra adi christy brown anne kelimesini sonra ogreniyor kitabi 4 kez okudum orada vurgulamak istedigi sey adindan sonra anne yi ogrenmis sinav icin puf noktalara baktim tesekkur ederim

19-01-2017 18:56

çok güzel bi kitap

21-01-2017 21:39

çok güzel bir kitapmış,ve biz bu kitap dan sınav olduk ve ben şu anda sınav dayım.öğretmenimiz bize iki sayfa özet ve üçüncü sayfaya da kişi,yer,zaman.olay,konu ve ana fikir yazmamızı istedi.

26-01-2017 12:22

gözyaşlarımı tutamadım
allah kimseyi bu duruma düşürmesin (amin)
2. dönemin başında bu kitaptan sınav olucam inşallah zor sormaz hocam :(
bu arada adım rozerin

28-01-2017 15:44

çok güzel yaa hala ağlıyorum

30-01-2017 19:26

süper bir kitapmış.ben çok beğendim

02-02-2017 18:25

ben bu kitabı çok beğendim.
çok heyecanlı bir kitap.
😆😆😆

05-02-2017 10:53

akıcı bir kitap değil 👎

05-02-2017 16:32

kısa ,güzel ama biraz karışık

05-02-2017 20:49

bence bu kitap güzel bir kitap ama bazen insan sokulabiliyor çünkü bazı konuların üstünde çok duruyor ve insan sıkılıyor ama genel olarak bakarsak güzel bir kitap bazı yerleri insana hayat dersi veriyor inşallah kitabın vermek istediği mesajı çoğunuz anlamışsınızdır

05-02-2017 23:18

ben gerçekten çok beğendim normalde bu kitabı alacaktım fakat bulamadım bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler...

06-02-2017 14:09

(sol ayağım ) bugüne kadar okuduğum ve duygulandigim en iyi kitapti diyebilirim

07-02-2017 19:35

çok güzel bir kitap tekrar tekrar okumak isterimm

08-02-2017 10:06

çok güzel bayıldım

08-02-2017 12:34

bencede harika bir kitap ders cikarici demekki bi yerimiz eksk olsada hayata kysmemeliyiz...

08-02-2017 15:56

çok güzel yaa ilham verici motive ediyor kitap yazmak istiyorum bende

08-02-2017 16:47

kitabın zamanını bilen var mı acil lazım bana
kitap içind geçen zaman

08-02-2017 20:59

süper olmuş genelde internetteki özetler uzun

09-02-2017 19:12

sol ayağım kitabı çok güzel adam sol ayağı ile kendi yaşadığı olayları anlatmış ama türkiye anca bişey yapmasın ohhh keyfler güzel adam sol ayağıyla yazmış biz oturak

12-02-2017 12:28

kitabı okurken sıkıcıydı ama özet hali daha güzelmiş = )

12-02-2017 17:19

a harfiyle anne yazarken çok d uygulanmıştır.

13-02-2017 14:33

chrıstde amma yetenekliymiş be
aynen uzun olduğu için sıkıcı özeti kısa olduğu için okuması zevkli oluyor

15-02-2017 10:06

bencede çok güzel bir kitap

15-02-2017 21:42

çok güzel bir kitap ama okumadım okuycam ama daha yeni değiştirdim arkadaşımla beraber

17-02-2017 21:52

kitap aslında çok güzel sadece biraz daha heyecanlı olabilir bu kitabı okuduktan sonra gerçek bir insanı tanımış oldum bence bu kitabı okumayan pişman olur

19-02-2017 10:13

çok güzel bir kitap.ben bu kitabın slaytını hazırladım.

20-02-2017 16:42

bende sınav olmak için okuyanlardanim ve hiç pisman değilim gerçekten cok güzel bir roman...

25-02-2017 11:01

aslında iyi bundan daha iyisi de var charlie nin çikolata fabrikası örnek
sıkıcıydı hemde çok

27-02-2017 06:56

yazarlığından etkienen yazar kim ya lütfen yardımcı olun

01-03-2017 19:12

cok cırkinde degil cok guzelde degil.

02-03-2017 20:25

bende okuycam özeti bile insanı duygulandırmaya birşeylerin farkına varmasına yardımcı oluyor

03-03-2017 19:07

hayatımda gördüğüm en güzel kitap

11-03-2017 17:45

gerçekten çok iyi bir kıtap ne olur alın.gerçekten hiç pişman olmucaksınız.bence alın zaten kaç tl ki alamıyorsanız bu yorumları okuyacagınıza açın kıtabı okuyun hayata bakış açınız degışicek iyi gunler

13-03-2017 13:57

vallahi çok güzel bir kitap

14-03-2017 20:42

christynin sevdiği yazar charlıe dickens tam yazamamış olabilirim

17-03-2017 21:12

kitap gerçekten güzel ve acıklı herkeze tavsiye ederim :) (bütün zorluklarda kurtulcansın)

23-03-2017 19:26

bence bu kitap oldukca duygu verici

23-03-2017 19:49

muhtesem bır kıtap ama daha cok ıcerık olması lazım

28-03-2017 20:26

christy brown'ın ilk yazdığı şey ad ve soyadının ilk harfleridir.yani ilk yazdığı şey c.b.'dir.

01-04-2017 22:39

gerçekten çok güzel ve harika

02-04-2017 14:42

bayıldım diye bilirim bu kitap beni çok etkiledi adam tek bir tek bir ayağıyla ya neler neler yapmış ben bir yazıyı yazmayı üşeniyorum adam ressam ve yazar olmuş valla ne diyiyim helal olsun adama yav

03-04-2017 17:08

beni çok büyüledi kitap 13 yaşındayım kitap okumayı sevmeye biri olarak bayıldım kitaba christy brown mekanın cennet olsun

03-04-2017 22:16

kitap çok güzel bence ama hüzün dolu...

07-04-2017 21:46

çok etkileyici bir kitap

08-04-2017 13:46

fantastik sevenlere uygun değil ama ağlamak isteyenlere öneririm :)

09-04-2017 16:39

çok duygusal bir kitap fakat biraz sıkıcı

12-04-2017 14:06

büyüleyici ve eğlenceli... okuyana ilham veriyor.
irish times
erdemli ve hiç bir şekilde yozlaştirilmamiş bir cesaret hikayesi
sunday times
chiristy brown doğuştan beyin felci kurbanıydı.ancak bu talihsiz küçük bebek irlanda
edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücüne ve duyarlı zekasına sahipti.
bu,chiristy brownın kendi yaşam öyküsüdür.brown,çocukluğunda okumayı,yazmayı,resim yapmayı ve nihayet daktilo kullanmayı öğrenmek için verdiği mücadeleyi ve bütün bunları sol ayağını kullanarak nasıl yaptığını anlatıyor.
chiristy brownın benzer bir biçimde kaleme aldığı dream all the days adlı eseride çok satan kitaplar listesine girmeyi başarmıştır.
sol ayağım kitabı ; chiristy brownı daniel day-levisin canlandırdığı,çok başarılı bir filme konu edinilmiştir.

13-04-2017 13:30

kendim den utanıyorum adam sol ayağıyla ressam ve yazar oluyor istemek çok önemli

20-04-2017 23:25

çok güzel bir kitap ben çok beğendim bunu okuyup beğenmemek mümkün değil

24-04-2017 20:31

çok güzel ve bir insanın başarı öyküsünü anlatan bir kitap

26-04-2017 09:16

bence çok hoş bir kitap herkesin örnek alması gerekir

27-04-2017 20:59

yeni okuyorum ama guzel bir kitap

27-04-2017 21:12

bence çok güzel bir kitap onu çok sevdim
bence çok güzel bir kitap onu çok sevdim

27-04-2017 21:14

kitap çok güzelmiş duygulandım.bu kitabı 18 tlye aldım ama 2 günüm vardı okuyamadım bende burdan okudum.teşekkürler.sınavım için dua ederseniz mutlu olurum :)

27-04-2017 21:39

çok güzel bir kitap kısa ve öz.

01-05-2017 16:01

türkçe hocası istedi ondan aldım ama (iyiki almışım çok güzel bi kitap) hepsini okudum tavsiye ederim yani

02-05-2017 10:05

çok güzel bir özet olmuş

04-05-2017 20:12

bayıldım
bazı yerleri çok duygusal
ama çok güzel kitap
yazanın ellerine sağlık
bu özet harika
süpersiniz

06-05-2017 16:08

gerçekten yavaş okunan ama insana yoğun duygular hissettiren bir kitap. yazık, adam/çocukcağız kitabı zar zorda olsa yazmış, şu an yaşamıyor olsa bile kendisini buradan tebriklerimi iletiyorum.

07-05-2017 20:51

bence kitap çok güzel

12-05-2017 10:51

ya hep böyle hocalar isteyince böyle kitaplar okuyoruz birde kendi isteğimizle olursak daha güzel olacak kitap güzel ama bnm okuma tarzıma uymuyor ......

12-05-2017 21:06

çok akıcı ve çok öğretici bir kitap herkese tavsiye ederim

12-05-2017 22:24

çok acıklı bir kitap çok beğendim

14-05-2017 13:49

çok ama çok güzel bir kitap. okumanızı tavsiye ederim.

16-05-2017 20:19

ben bu kitap çok s3vdim

20-05-2017 19:46

arkadaslar sizce kitabi okuyimmi yoksa ozetinimi okum kitap eglencelimi

22-05-2017 18:28

özeti daha çarpıcı

24-05-2017 09:11

bence çok hoş ve duygulu bir kitap😢😢😢

26-05-2017 07:00

meraba kitap güzelmiş

28-05-2017 23:35

evet kitap güzelmiş

29-05-2017 09:38

özetini okuduktan sonra almaya karar verdim ve iyikide almışım o kadar güzel bir kitap ki çoğumuz bir ödev bile yapmaya üşenirken adam sol ayağıyla neler başarıyor ayrıca sayfanızı mükemmel buldum :)

29-05-2017 22:22

mükemmel derece büyüleyici bir kitap

31-05-2017 20:48

çok güzell çok beyendim

21-06-2017 19:46

kitabın türü yabancı roman ve harika bir kitap binlerce kez okudum,,

05-07-2017 10:50

belirli bir yaşta okunursa çok iyi. ama daha sonrası için bence sıkıcı.

30-07-2017 14:44

kitap muhteşem engellerin hayallerimize engel olmayacağını gösteren christy brown' a sonsuz teşekkürler :)

15-08-2017 21:33

christy brown'un hayatı gerçekten şaşırtıcı. kitaba hem hayat hikayesini, hem de düşüncelerini yazmış. fakat bazı düşünceleri saçma. örneğin abisi baloya gittiği için ona materyalist diyor.

05-09-2017 12:55

ben bu kitabı defalarca okuyorum çok güzel

05-09-2017 17:06

keşke kitabı daha once okusaydim ne guzel kitap guzel dehil diyenleri biliyoz zaten yilda 1 iki kitap okuyanlar okuyup anlamiynakardan

05-10-2017 22:04

kitap başlarda iyiydi de sonlara doğru sıkıcıydı

13-10-2017 11:58

süper bir kitap ve bu kitabi okumak çok keyifli

16-10-2017 21:12

valla güzeldi bunu hazırlayanın ellerine sağlık

17-10-2017 09:02

arkadaşlar çok güzel bir kitap her kezin okuyup bir
öğrenmesini isteri

18-10-2017 23:51

cok guzel bir kitap gercekten tavsiye ederim sinavim var basarilar dileyin bana tesekkurler christy brown

20-10-2017 18:37

bu kitap okumak için okuyan kişiler için sıkıcı,
anlayıp ders çıkarmak için okuyanlar için ise oldukça eylenceli bir kitaptır.

23-10-2017 23:02

gerçekten çok anlamlı, güzel ve duygulu bir kitap herkese tavsiye ederim 😊

31-10-2017 19:25

biz bundan sınav olacağız ama süper kitap

01-11-2017 23:13

çok güzel bir kitap okurken nerdeyse alicaktım

04-11-2017 21:06

burda arka kapak uyguynsuz

05-11-2017 19:54

bu roman bence dünyanın en güzel kitabı ve buna kötü diyenler haksıııııız yani bb

07-11-2017 18:11

güzel ama chirsty nin iyilesmesini bekliyordum

09-11-2017 18:27

kitap çoooooooooook güzel

12-11-2017 11:44

bayıldım bu kitaba ve kitap özetine

aşiri güzel emeğinize sağlik

12-11-2017 14:43

gerçekten de harika bir kitap engelli olan arkadaşlarımıza umut ışığı olabilecek bir kitap

12-11-2017 21:38

abi çok güzel bi kitap acılı ve duygulu bir kitap okumayanlar tavsiye ederim

13-11-2017 19:40

tek kelime ile muhtesem.nutkum tutuldu resmen nutkum

15-11-2017 17:58

çok güzel bir kitap ama hocaya özetini çıkarcaz ve ben hiç birşey anlamadım ama güzel bir kitap okumayanlara tavsiye ederim

16-11-2017 00:56

ben dahaheycanlı 1kitap bekliyordum ama güzel

19-11-2017 15:26

kitap için belli bir özet söylemek zor çünkü çok güzel bir kitap

19-11-2017 21:41

çok güzel 1 kitappppp

20-11-2017 20:42

hayat bu ne yaparsin kadere nasil dayanirsina hayir zorluklara karşi direnmek evet gözyaşlarimi tutamadim okurken kitaba bayildim süperoooo

22-11-2017 21:41

gerçekten de çok güzel ve duygusal bir kitap çok beğendim herkesin okumasını tavsiye ediyorum

26-11-2017 10:34

çok güzel bir kitap okudum ve çok beğendim

26-11-2017 15:37

bnce çok sıkıcı kitap okumayı sevenler okusun ama sevmeyenlere hiç tavsiye etmem 20 sayfa okuduktan sonra uykum geliyo

26-11-2017 23:20

kitabin ana konusu kilise vaftiz ve ayin tanrınin ingilizce bilmedigi gibi cocuklarin kafasıni bulandıran şeyler var ögretmen bnm cocuguma aldirmıs bnde okudum sinir oldum arkadaşlar bnce cocuklarıniza okutmayın

27-11-2017 08:22

bu kitabı çok merak ediyorum.özetine bakılırsa çok çok güzel😍😍
bulursam en kısa zamanda okuyacağım.ben daha renkli kitaplar seviyorum:))ama bu da guzel birseye benziyor :))

29-11-2017 15:52

kitabı daha önceden 1 kere okumuştum ilk kurduğumda beni büyülemişti ama bir daha okuyunca fikrim biraz değişti

29-11-2017 20:12

ayyyy bu kitabı 10 kere okudum çook güzel

30-11-2017 20:25

çok sıkıcı 10 uzerınden 3

05-12-2017 15:19

okuyana ilham veren müthiş bir hikaye

07-12-2017 22:34

harika bir kitap ve gerçektende tavsiye edilecek bir kitap okursanız sizde iyi bir kitap olduğunu anlayacaksınız
harika bir kitap kötü diyenler bence okumamıştır

08-12-2017 10:49

çok güzel 100000 üzerinden 50000

09-12-2017 21:41

bu kitabı okumuştum çok güzel ama burda çoook kısa ve sıkıcı anlatmış okumänızı tavsiye ederim...😍😍😍
çoook kısa anlatılmış
ama bu kitabı okudum mükemmel

10-12-2017 17:50

çok güzel bir kitap ben beğendim.çocuğa helal olsun.allah böyle olanlara yardım etsin.

10-12-2017 19:36

bence çook güzel bir kitap okudukça okuyasım geliyor

10-12-2017 20:43

100.000 üzerinden 50.000 vermek 5/10 vermek oluyor ama yine de sen bilirsin

10-12-2017 23:13

bence çok acıklı bir kitap

12-12-2017 19:43

çok güzel bir kitap hüzün verici😢😢

13-12-2017 19:51

bu özet işime çok yarayacak

14-12-2017 18:36

çok güzel bir kitap bütün arkadaşlarıma tavsiye edicem

16-12-2017 18:27

okurken ağlıyordum yaaa

17-12-2017 10:55

çok duygusal bir kitap

17-12-2017 11:25

aralara serpiştirilimiş hıristiyanlık propagandaları ve hatta ateizm ritüelleri çocukların hele 10, 11 yaş kafalarını karıştırıyor meb nasıl tavsiye etmiş anlamadım

18-12-2017 11:37

bence kıtap ilham verici ve etkileyici

18-12-2017 17:51

bir annenın caba sı cocugun hayata bakıs yonunun degısmesı yenıden dogmak gıbı bısey ... kitap harika...

19-12-2017 21:56

bu kitabı okuyunca çok duygulandım

21-12-2017 10:27

bencede duygusal bir kitap
çok iyi

Ömer • 21-12-2017 19:28

harika bir kitap boyle kitaplar insana hayati nasil olobolecegini anlatir

22-12-2017 09:58

bu kitap hayatımda okuduğu en iyi kitapan bir tanesi bence muklaka okuyun

23-12-2017 16:47

arkadaslar kac yılında konuşmaya başladı acil lütfen

24-12-2017 09:31

çok güzel bir kitap
saolun

27-12-2017 16:26

bence güzel bir kitap

27-12-2017 18:38

hocamız sınav yapcak yarın hiç okuyasım gelmiyodu ama şimdi bu kitabın efsane olduğunu farkettim burdan türkçe hocam şirvan hocaya selamlar

28-12-2017 20:31

cok basarılı bır kıtap ve bu kıtap bır fılme konu edılmıstır danıel days lewis ın canlandırdıgı bır fılme konu edıldı my left fool yazarak ızleyebılırsınız!

31-12-2017 15:33

sol ayağım kısa ve güzel bir kitaptır.

02-01-2018 21:06

harika teşekküler başka kitapların özetinide
yapın

02-01-2018 21:50

sizler olmasanız biz nasıl özet yazacağız çok teşekkürler kitabın aynısı sanki harika,çok güzel
çok güzel vaya çok kötü değil
iyi
iyi

02-01-2018 22:10

çok guzel ya❤❤

Sudeavc • 03-01-2018 14:49

çok iyi bir kitap şahsen hiç sıkılmadan okudum ve bazı yerlerinde kitap sıkıcılaşıyor ama bu her kitapta oluyor.
herneyse kitap güzel okuyun derim 😀

10-01-2018 21:21

bazı yerlerde sıkıcı ve biraz dolandırarak anlatmış evet .ama içinde ders çıkarabiliceğimiz o kadar çok şey var ki......ve bence bu benim okuduğum kitapların en iyisi............

11-01-2018 17:36

.çok güzel bir kitap hem içi hemde özeti

11-01-2018 20:36

çok güzel çok etkilendim

12-01-2018 19:40

gerçekten güzel kitap

eda • 28-01-2018 13:22

ilk okuduğumda sıkıcı gelmişti ama sonra merak ettim ve hepsini okudum gerçekten güzel bir kitap

eda • 29-01-2018 17:56

bayıldım çok güzel arkadaşım çok sıkıcı dedi ama çok güzel ama bazı insanlar hayatın nasıl olduğunu anlamıyor

31-01-2018 17:18

harika kitap ama chırsty brownun hayatı çok kötü bence😢😢

02-02-2018 14:29

çok güzelbir kitap ben yusuf

03-02-2018 16:09

çok güzel olmuş yazan kişşinin (chirsty brown) ellerine sağlık ...

04-02-2018 13:56

kitabı beğenmeyenler yorum yazarken kitapta önersinler..

04-02-2018 18:48

okurken hiç sıkılmadım😊tam tersi çok beğendim hayatıma birçok şey kattı 😀herkesin okumasını tavsiye ederim. çünkü okuyana gerçekten ilham veriyor.😊💟

05-02-2018 19:06

cook gzl ve sinavdan yirttin bunun sayesinde sinav yarin ve ben kitabi almadim bile

05-02-2018 20:24

sınav soorularına erismis bulunmaktayım!!! ama bi soruyu çözemedim yardımcı olurmusunuz?

07-02-2018 17:26

ne hristiyan ne ataistlik propagandası kitabı nasıl okuyorsunuz iyice saçmalıyorsunuz bu ne biçim yorum insanların kafalarıni karistiramazsiniz

07-02-2018 20:22

super bazi kismlar rksk ana cok isime yaradi saolun

08-02-2018 21:13

kitap çok güzel herkeze tavsiye ederim.

08-02-2018 22:39

kitap çoooooooooook güzel tavsiye ederim

12-02-2018 19:31

harika bir kitap tavsiye ederim

12-02-2018 21:43

herkesin bu kitabı okumasını tavsiye ederi yalnız ben hapisane düvarları diye bir bölüm vardı oraya kadar kouyabildim siz hepsini okuyun:):):):):):):):):)=)

13-02-2018 21:09

çok güzel bir kitap.herkesin okumasını tercih ederim...

18-02-2018 18:46

arka kapak bilgisi biraz yanlış olmus. buyuleyici olabilir evet de eğlenceli olamaz bence.

19-02-2018 09:24

çok güzel bir kitap bence okuyun

22-02-2018 13:01

kitap sınavım için okuyorum arkadaşım aldı kitapları ve yarın sınav var. inşallah iyi geçer..

25-02-2018 18:37

güzel ama daha detaysız olsaydı daha iyi olurdu

28-02-2018 19:01

gerçekten çok güzel bir kitap sol ayağım tüm herkeze tavsiye ederim 94.sayfada k almıştım ama bu site sayesinde azda olsa tahmin bile edebiliyorum. ve birde bunun filminide yapmışlar onuda herkeze tavsiye ediyorum siteye çok teşekkürler yarın türkçe ortal a msm 100 olacak

01-03-2018 21:35

yani güzel olmuş

05-03-2018 21:55

mükemmel kitap ben dha elimle yazmaya üşeniyom

08-03-2018 19:25

harika olmuş christy brown

14-03-2018 10:34

h
hayatimda gordugum en acikli guzel otobiyografi benim hedeflerimi yuksek tutmami ogretti sizin ozetiniz sayesindede sinavdan yuksek alabilecegim cok tesekkurler

15-03-2018 22:24

hocamız bizden bu kitabı okumamızı istedi ben kitabı almadım ve dün sınav olduk 100 aldım sağol

16-03-2018 07:52

kitap başlarda çok güzel bir kitaptı ama sonları gerçekten beni aşırı sıktı okuyasım yok 10. bölümde kaldım

18-03-2018 17:51

güzel ama ben okuduktan sonra sıkılmaya başladım ama insana ilham vermekte ben sıkılmıştım okumayacaktım okumadım sizin sayenizde de okumuş gibi oldum emeğinize teşekkürler.....

19-03-2018 22:28

kötü mu delimisiniz bu kitap harika.sizin başınıza gelse .adam yaşam hikayesini yazmış .sizler gibi insanlar olduğu için çok utanıyorum daha doğrusu vatabnlarla beraber utanç getiriyordu üzerine
kötü mu delimisiniz bu kitap harika.sizin başınıza gelse .adam yaşam hikayesini yazmış .sizler gibi insanlar olduğu için çok utanıyorum daha doğrusu vatabnlarla beraber utanç getiriyordu üzerine

20-03-2018 18:13

bence mükemmel bir kitap sol ayağım 2 de çıktı onuda okudum ama 1'nci kadar güzel deil kısaca.

24-03-2018 18:52

bayıldım çok güzel bir kitap

26-03-2018 21:00

dogruyu soylemem gerekirse biraz degisk ama ben pek begenmedim tavsiye etmem yani

27-03-2018 19:08

ben çok beğendim . harkese tavsiye ederim . umudunuzu kaybetmeyin dostlar <3

28-03-2018 23:35

güzek bir hayat hikayesi tabi herşeyden önce annesininde yardımıyla olaylar gerçekleşmiş kendisininde başarma arzusu olduğu için başarmıstır

03-04-2018 22:41

mükemmel bir anlatım çok etkileyici bir roman

17-04-2018 09:56

harika bir kitap gerçekten

17-04-2018 17:23

bence çok süper kitap

18-04-2018 16:14

çok teşekkürler benim bu konuyla ilgili sınavım vardı

18-04-2018 22:50

kitap çook iyi nerdeyse okurken ağlıycaktım...

21-04-2018 13:38

yarışma varda ben kitabı alamadım ama burdan okudum herkeze teşekkürle çok güzel olmuş

24-04-2018 16:29

çok güzel bir kıtap

25-04-2018 21:58

bu kitab çok güzel okurken ağladım :((( utanmamız lazım

26-04-2018 15:40

edebiyat hocasının zoruyla burada olanlar +1

26-04-2018 20:35

yarın bu kitaptan sınavımız var

26-04-2018 23:18

bence harika bir kitap sıkıcı tarafı da yok bence

27-04-2018 17:03

kitap çok güzel yazarın kendi hikayesi okumaktan hiç sıkılmam okumayanların okumasını tavsiye ederim gerçek bir hikaye vede okuduğum en güzel otobiyografi

29-04-2018 12:46

gerçekten çok güzel ve etkileyici

29-04-2018 14:16

kitap güzel ama aynı şeyi yaşayan tonlarca insan var. neden sadece o adam? 😑

29-04-2018 19:08

kitap çok güzel bence bir insan ohaldeyken onları yapiyosa bizim daha çok sey yapma seyimiz var yazanin ellerine sağlık iyi bir ders cikarmis

29-04-2018 20:42

ya kitap çoooook güzel

29-04-2018 22:15

bir çocuk hikayesi ben beyendim

01-05-2018 13:13

okuduğum en iyi otobiyografilerden biriydi zaten ilk okuduğum otobiyografi :) hem otobiyografiler bu kadar güzel ise artık hep otobiyografi okumalıyım :d. zaten adam burada aslında otobiyografi ile kendi hayatını anlatmış hemde başta beyin felçli birisi olmasına rağmen! hem aynı şeyi yaşayan tonca adam ? bir insan ne kadar ağır olabilir ki 1000 kilo falan ? :d şaka bir yana kendi otobiyografisini yazan bir adam bu.o yüzden çok okunmuş.
yazmasaydı bile çok okunurdu çünkü burada o "tonlarca adamın" yaşadıkları da anlatılmış oluyor. hani aynı hayat ya o yüzden :/

Emirhan • 02-05-2018 20:01

cirist brown irlandalımı ?

06-05-2018 12:41

bayılıyorum bu kitaba çok güzel ya

07-05-2018 10:10

okumadım güzel bir kitap

07-05-2018 19:15

bence bu kitap hayatini anlatarak bize ilham vermeye calisiyor vede bunun hergun huzun adli sol ayagim 2 si ckiti bile
bence bu kitap hayatini anlatarak bize ilham vermeye calisiyor vede bunun hergun huzun adli sol ayagim 2 si ckiti bile

12-05-2018 16:37

bence bu kita hayata ne olursa olsun pes tememeyi anlatıyor ben bu kitabı çok sevdim harika herkese 100 de 100 tavsiye ederim

13-05-2018 23:44

okuyana güç ve azimli olmayı veriyor♥

14-05-2018 01:20

kitap gerçekten çok güzel.herkese tavsiye ederim.zorluklar karşısında yılmamak gerektiğini anlatıyor

15-05-2018 13:51

ben az okudum sınav vardı özete baktım ama çok güzel kitip herkese tavsiye ediyorum hayırlı ramazan lar

16-05-2018 12:31

beyler sınav var diye okudum okumak istemiyodum ama okurken bi anda güzel gelmeye başladı çok güzel bir özet helal

19-05-2018 11:27

çoook ama çoj güzel çoj beğendim begenmeyemleri bilmem kendi düşünceleri ama çok güzel ve çok duygusal bayıldım

19-05-2018 18:32

çooook beyendim ya süperr hoca iyiki vermiş

23-05-2018 11:47

adam çok iyi biri sadece sol ayağıyla her şeyi yapabiliyor onun gibi çok insan var ama onun kadar yetenekli bir insan yok süper

26-05-2018 14:20

cristy brown zihinsel engelli olmasına rağmen neler yapmış

27-05-2018 12:54

kitap insana ilham veriyor kitap mükemel

29-08-2018 14:59

kitap sonlara doğru çekilmez bir hal alıyor.. hep aynı şeyleri okuyup duruyor gibi; dar bir çemberin içinde dönüp duruyor gibi...

25-09-2018 15:12

gerçekten çok güzel bir kitap.yani bazılarının beğenmesi veya beğenmesi önemli değil.gerçekten ilham verici bir kitap.sizlerden hangi biriniz sol ayağıyla böyle bir şey yapabilir.bu bir hikaye değil bu gerçek yani kötü olmuş demeyin allah rızası için!!!!

25-09-2018 20:51

harika bir kitap . 2. sini hemen okumak istiyorum .:-) :-)

07-10-2018 13:44

kitap efsane üzeri
yalnız
keşke tüm kitaplar böyle olsa
yazar yabancı ama tüm dünya anlıyabilir
yazar yabancı ama tüm dünya anlıyabilir

08-10-2018 16:31

yarın sınavımız var sınavı olanlara allah kolaylık versin

18-10-2018 20:12

güzel olmuş okuyun tavsiye ederim

21-10-2018 13:08

bize öğretmen bundan sınav yapacak
yandık çok zor bunun özeti

21-10-2018 16:15

hoca özet istiyo güzel ama bir kitapta resmen binlerce farklı konu var hangisini aklımda tutayım yaa

25-10-2018 21:07

harika kitap ama , bunu siz anlamıyorsunuz.

29-10-2018 21:37

okurken az kalsın hem annem hem dw ben ağlayacaktım

06-11-2018 12:19

çok saolun ilki varsiniz

08-11-2018 20:55

çok güzel bir kitap okurken ağladım tavsiye ederim 😊😢

13-11-2018 20:48

güzel bir kitap hüzün verici gerçekten yazarın hayatı duygulandırıcı ama beni pek etkilemedi

22-11-2018 20:35

ikinci kitabı da var ama ilk kitap kadar güzel değil

Clairdefemme • 23-11-2018 14:54

çok güzel bir kitap ama çok sayfa var bunu okuyana kadar 2 ay geçer ama süper kitap muhteşem anlatmaya gerek yok sınav olucağız inş 100 alırımmm...

23-11-2018 16:52

kötü yorum yapanlar ne kadarda düşüncenizsiniz sizin başınıza gelseydi ne yapardınız

02-12-2018 15:49

yaa biraz daha uzun özet olsaydı keşke

02-12-2018 21:40

abi müthiş christy brown abi öldümü
keşke tanişsam keske hayatını daha iyi geçirseydi christy brown abi sana açımıyorum çünkü bunun acısını zaten çok çektin sen öpüyorum :d:d:d :d

04-12-2018 18:17

tek kelime ile harika bir kitap. bu kitapta ağlamak garanti diyebilirim. bu tür kitapları okumayı, okuyucunun biraz bile olsa olaylara bakış açısını değiştirdiği için bayılıyorum.

Berfin Karal • 05-12-2018 19:28

christy brown sol ayağım kitabı mükemmel bir kitap okurken o kadar etkilendim ki kendi hayatından bahsetmesine rağmen o kadar güzel kaleme alınmış ki ben bile hayatımı o kadar güzel kaleme alamazdım. sadece sanatsal üslubundan değil içeriğinden de hoşnut oldum. belki bin tane zorluk çıkmış karşısına ama o hiçbirinde pes etmemiş ve sonunda o azminin karşılığını fazlasıyla almış. şuan edebiyat alanında büyük eserler vermiş önemli bir yazar.

10-12-2018 15:48

çok güzel bir kitap okurken ağladım

17-12-2018 19:22

harika ama biraz kısa olabilirdi bana göre.😊😣😐

19-12-2018 20:24

sınav var diye araştırdım ama şu an kitabı okumak istiyorum

25-12-2018 19:19

harika bir kitaptı☺☺☺

01-01-2019 15:58

kısa ama güzel bir kitap
çok gereksiz anlatılmamış
önemli yerleri anlatılmamış gereksiz yerler çok vardı

01-01-2019 17:24

çok duygulandırıcı bir kitaptı ve çok güzeldi ölmeden önce bir kez okuyunn

01-01-2019 22:08

bu kitaba bayıldım

08-01-2019 21:12

sonu çok güzel
çok güzel bir kitaptı

08-01-2019 22:31

müthiş ve ilham verici bir kitap bunun hergün hüzün adlısıda öyle ikisinide öneririm

24-01-2019 18:17

bir çocuk düşünün konuşamıyor, bir çocuk düşünün sol ayağından başka vücudunun hiç bir bölümünü kontrol edemiyor . yazarımız böyle biri olarak doğdu işte ... doktorlardan " gerizekalı " damgası da yedi ama annesi ve kendisi öyle olmadığını kanıtlıyor sonunda .. güzel bir yaşam öyküsü, insan kendine inandığı sürece herşeyin üstesinden gelebilir dersi veriyor bize. okumakta fayda var.

ilayda • 25-01-2019 22:48

çok güzel şu ama kadar her kitap saçmaydı inanılmaz bir kitap buna emek veren herkese teşekkür ediyorum

02-02-2019 21:00

harika çok kısa sürede bitirdim

06-02-2019 20:12

imkansız diye bir şey olmadığını gözler önüne seren bir başarı hikayesi. varsa bir hayalin durma koş peşinden dedirten cinsten. harika bir motivasyon kitabı.

09-02-2019 15:50

çok güzel bir kitap ben çok beğendim

22-02-2019 16:01

ben bu kitabı çok sevdim. defalarca her sayfasını okudum ve her zaman gözlerim doldu. hayatın gerçeklerini anlatıyor. herkesin okuması gereken bir kitap.

betüş12 • 02-03-2019 12:36

çok güzel bir kitap 👌👍👍✔

20-03-2019 18:00

kitap çok güzeldi çok beğendim ikincisi de güzel

21-03-2019 20:30

harika bir kitap zaten biz bundan sınav olucaz hem kitabıda var bende bide internetten özetini okuyiyim dedim çok güzel bir kitap herkeze öneririmm

11-04-2019 21:28

en güzeli bence bu kitabın bir otobiyografi kitabı olmasıydı. annesinin azmi ile kendinin gerizekalı değil hatta zeki olduğunu gösteren bir yapıt ve bunu da sol ayağı ile yazması. bence çok güzel bir kişisel gelişim kitabı olabilir. herkes bu kitabı kesinlikle okumalı . herkese tavsiye ederim . şimdiden iyi okumalar.

Sezen • 21-04-2019 14:35

ben bu kitabı ikincisi olan "her gün hüzün"kitabını da okudum ikiside harika

28-05-2019 16:30

hiç sol elinizle bir şeyler yapmaya çalıştınız mı? peki ya sol ayağınızla? sol ayağım bir otobiyografi kitabı, christy brown bir fiziksel engelli olarak yaşadığı zorlukların üstesinden nasıl geldiğini anlatıyor kitapta. okurken sıkça empati kuruyorsunuz yazarla, ailesine, yaşam tarzına, karşılaştığı güçlüklere bir adım daha yakın hissediyorsunuz kendinizi. ortaokul ve sonrasında rahatça okunabilecek bir anlatıma sahip, farklılıklara saygı becerisi geliştirmede oldukça işe yarayabilir.

Berfin B. • 10-06-2019 15:42

gerçekten olağanüstü bir romandı.kitapta beyin felci geçiren bir çocuğun hayat mücadelesini anlatıyor.kitap yer yer duygusal anlara yer yer de komik anlara yer vermişti.bir sol ayağımız olsa bile asla vazgeçme duygusunu aklımıza getirmememiz gerektiğini anlatıyordu.

cankilincx • 26-06-2019 18:39

çok güzel bir kitap. sıkılmadan severek okudum.tavsiye ederim.

Ezgi • 16-07-2019 21:54

bir an düşünün sadece sol ayağınızı kullanarak neler yapabilirsiniz? bu kitabı okurken sürekli bunu düşündüm. kitap gerçekten çok güzeldi. bir günde sıkılmadan okudum. doğuştan felç olan birinin ve ailesinin yaşadığı sıkıntıları özellikle annesinin duygularını, en ufak bir tepkiden nasıl umut beslediğini o kadar etkileyici anlatmış ki yazar zaman zaman duygulandıran bir kitap. kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap.

Ezgi • 25-07-2019 00:59

şuan da okuyorum sayfa 80 deyim ve sanki bi özgeçmiş değilde kurma bir öykü gibi devam ediyo bakalım nasıl bitecek merak içindeyim

Hasan Dedeoğlu • 17-08-2019 23:29

adam iyi bir şey yapmış mücadeler atlatmış ama kitap sıkıcı olmuş o yüzden eeh işte verdim ama özet çok işime yaradı teşekkürler

23-08-2019 11:55

aslında maceralı kitap severim ama bu kitap müthiş

09-10-2019 08:11

cok guzel bir kitap
ama hoca sinafda soracak

22-10-2019 20:51

çooooook güzel alıp okumanızı tavsiye ederim

30-10-2019 11:39

cook guzel bir kıtap okumanız tafsıye ederim

12-11-2019 00:08

kesinlikle okunmali insana isterse neleri basarabilecegini gosteriyor.

elif • 13-11-2019 17:25

sol ayağım konusu ile okuru etkileyen bir roman sadece ayağının birindeki parmakları kullanabilen bir çocuğun sırf annesi için olan çabası ve dahası onun için kitap yazma gayreti insanı çok motive ediyor okuduktan sonra hiç bir şeyin imkansız olmadığını anlıyorsunuz motive edici bir kitap arıyorsanız kişisel gelişim kitapları yerine bunu okuyun daha faydalı

04-02-2020 21:59

normalde kitap okurken ya da film izlerken ağlamak pek tarzım değildir fakat okurken ağladığım ilk kitap diyebilirim. christy'nin hasta olarak doğması, annesinin oğlu için binbir fedakarlığa göğüs germesi, oğlunun daima yanında olması, bizlere anne kelimesinin mükemmelliğini bir kez daha anlatıyor. annesinin desteği ile hayata tutunan christy,ilk olarak alfabeyi baştan sona öğreniyor. sol ayağını kullanarak hayata tutunmaya çalışan ve okuma yazmayı öğrenen christy'nin ilk yazdığı kelime "anne" oluyor. okurken duygusallıktan kendinizi kaybedeceğiniz bu kitabı bir an önce okumanızı ısrarla tavsiye ediyorum.

Merve Nur • 26-04-2020 00:56

gerçekten çok güel bir kitap ben kitabini okumasamda bayildim herkesin okumasini tasiye ederim

03-05-2020 16:18

şu hayatta ki size dair umudu olan bir insan dahi olsa azim ile insanları şaşkına çeviren şeyler başarabileceğinizi gösteren bir kitap, bu kitabı bana türkçe hocam okumamı istemişti iyi ki de ban bu kitabı okumamı istemiş...

Evren • 23-06-2020 22:44

çok anlamlı ve güzel bir kitap ama sıkıcı olduğu doğru

12-10-2020 16:37

bence çok güzel bir kitap bayıldım tekrar tekrar okuyasım geliyor

27-10-2020 20:45

güzel bir kitap faydalı okurken duygulandım

28-10-2020 11:39

kitap gerçekten çok güzel

13-11-2020 22:06

sıkıcı olmasına ragmen baska ınsanların ya christy brown un yaptıgı seyler gercekten bızım yapamayacagımız seyler kım suan oturduda bı kıtap yazdı aranızda ıste o adamın beyın felcı olsada bızım yapamadıgımız seylerı basarıyor saygı duymalıyız

24-12-2020 11:02

kitap ilginç & güzel ama tek sıkıntı özetini çıkarmak:(

31-12-2020 09:24

kitap biraz sıkıcı ama okunur mu okunur

07-01-2021 14:22

insanların eşit olmadığı, eşit olması gereken şeyin şartlar ve haklar olduğuna dair bir söz okumuştum. kitap ve bu sözü çok bağdaştırdım.

Fadime AYHAN • 13-02-2021 00:44

çok güzel bir kitap ve sarıyo.

22-02-2021 19:54

kahramanımız sadece sol ayağını oynatabilen, başka hiçbir uzvunu hareket ettiremeyen ve bunu engel olarak görmeyip kullanabildiği o biricik ayağıyla elinden geleni yapmaya çalışan biri… ayrıca konuşma zorluğu çektiğinden kendini de ifade edemiyor. fakat bu kahramanı kahraman yapan diğer bir kahraman da annesi. çünkü o olmasa ve çevredeki küçümsemelere aldırış etmeyip oğlunu yetiştirmeye odaklanmasa böyle bir başarı çıkmazdı ortaya.

e.z.a • 26-02-2021 01:41

kitap harşka bne çok duygulandım ve gözyaşlarımı tutamadım

01-03-2021 00:45

hayatımda okuduğum en iyi kitap olabilir bayıldım mükemmel herkese tavsiye ederim ayrıca çok duygulandım hiç bir duygusal filimde kitapta ağlamamıştım gözyaşlarımı tutamadım💚

12-03-2021 21:46

çok uzun zaman önce okuduğum bir kitap. tek kelime ile muhteşem. engelli bir çocuğun hayat ile mücadelesi anlatılıyor. fakat unutamadığım bir nokta da annesinin engelli çocuğu ile her gün bıkıp usanmadan ilgilenmesi.

Esma dereli • 21-03-2021 09:15

uzun zaman önce okuduğum bir kitap ancak hala etkisi bende tazedir. fakir ve kalabalık bir ailede dünyaya gelen engelli bir çocuğun, annesinin yardımları ile hayat mücadelesi anlatılıyor.

Esma dereli • 21-03-2021 16:04

iyi bir kitap duygulandırdı beni çok beğendim ama sınav olmasak

07-04-2021 21:26

harika bir kitap tavsiye ederim ❤️

19-04-2021 04:48

bir fizyoterapist olarak bu kitapla bu kadar geç tanışmak beni biraz üzdü. her yaşa tavsiye edebileceğim bir kitap. çıkarılacak çok ders var.

Ceren Kurban • 21-04-2021 21:38

kitap duygusaldı zaman zaman ağladım ama okumanızı tavsiye ederim size birşey katabilecek bir kitap

19-05-2021 12:15

çok güzel bir kitap ama biraz kısa

23-05-2021 23:04

kitabın kısa olması çok üzücü. 500 sayfada olsa hiç sıkılmadan okurdum her şekilde hayatı ilham verici okurken çok duygulandım. eğer okumak istiyorsanız hiç tereddüt etmeden okumanızı tavsiye ederim.

kitapokumayısevenbiri • 17-07-2021 15:34

ilk başlarda güzel geliyordu . ama sonradan sıkmaya başladı. adam sürekli depresyon dönemini anlatıyordu . tamam çok iyi şeyler başarmış büyük zorluklar anlatmış ama sanki bir döngü varmış gibi aynı şeyler yazıyordu kitapta. ben pek beğenmedim ama chirsty brown u tebrik ediyorum . emeğine sağlık .

07-11-2021 09:20

arkadaşım herkesin sevdiği kitap farklıdır. birisi macera sever.birisi korku vs. şeyler sevebilir yani bunu olumlu karşılamalıyız lütfen yani bunu sıkıcı bulan bunu kötü bulanlarq bişey demeyin lütfen ya.😩😩

21-11-2021 19:56

bence çok güzel bir kitap

25-11-2021 20:14

kitap aşırı güzeldi ve duygalandırıcıydı

07-03-2022 21:56

edebiyat ödevi vardı okudum iyi kitap

22-03-2022 20:48

7.sınıf türkçe ders kitabı sol ayağım metni özeti istedi hoca buradaki oluyor mu

01-07-2022 19:13

bu hangi sayının özeti bana 7.sınıf türkçe ders kitabı metninin özeti lazım aynı mı?

05-11-2022 21:14

2023 de ilk yazan benim


ya çok duygulandım süper bir kitap ve konusu harika!

18-01-2023 21:19

2023 te iikinci yazan benim ve kitap çok güzel kötü diyenleri boşverin 2.side çikmiş fakat onu h aalaa almadim

29-01-2023 14:22

okuduğum en motive edici kitaplardan biriydi adamın yaptığı gerçek ve inanılmaz birşey hem yazar olmak isteyenler hem de kendini engelli görenler mutlaka okumalı hatta tüm okullarda okutulmalı böyle bir ders herşeyden daha değerli

02-05-2023 22:17

7.sınıf türkçe dersi için uygun bir kitap mı?

26-07-2023 22:43

hasta olduğunu bile bile vazgeçmiyor.efsane

30-09-2023 17:27

çok ilginç bir kitap edebi açıdan çok zayıf sadece sağlık sorunu nedeni ile ilham olan bir eser bana göre tam bir reklam mucizesi harika bir tanıtım

07-01-2024 23:44

kitabın sonunda adam ölüyor mu

04-04-2024 14:43

en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Polisiye Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Psikoloji Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Gerilim Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Gizem Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Biyografi Kitapları Politik Kitaplar Şiir Kitapları Deneme Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları