Beyaz Diş

Beyaz Diş
Kitabın Yazarı:Jack London Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:İş Bankası Kültür Yayınları Yayınlandığı Yıl:1909 Sayfa Sayısı:258 ISBN:9786053600138 Kitap Puanı:8.7 / 10 | Yorum: 251

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:33,15 TL Pandora:46,40 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Beyaz Diş - Jack London

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Orjinal Adı:White Fangİngilizce:White Fang Short Summary

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Beyaz Diş Özet

Fazlasıyla aç olan bir kurt sürüsü Henry ve Bill adında iki kişiyi kuşatmıştı. Henry ve Bill 'in kızaklarını çekmesi için 6 büyük köpeği bulunuyordu. Kurt sürüsünün içinde bulunan dişi kurt, bu köpekleri cilvelerle kendisine çekerek yemeye başladı. Henry onları zincirle ağaca bağlasa da dişi kurt 'a ulaşmanın bir yolunu buluyorlardı. Sonunda yalnızca 3 köpekleri kalmıştı. Kurtlar da artık onların yanına yaklaşmaktan çekinmiyordu. Bill, üç kurşun ile bu kurt sürüsünün yanına giderek Henry ve kalan 3 köpeği kurtarabileceğini düşündü. Gitti ancak geri dönemedi. Tek başına kalan Henry'ye kurt sürüsü gittikçe yaklaşıyordu. Yaklaşmamaları için tek çare sürekli ateşi harlamaktı. Ama bu şekilde de çok uykusuz kalıyordu. Bir gün uykuya daldığı sırada ateş söndü ve kurt sürüsü kendisine iyice yaklaştı. Başka adamların gelmesiyle kurt sürüsü kaçtı ve Henry kurtuldu.

Kaçan kurt sürüsünde kaçtıktan sonra sürü bölündü. 4 erkek kurt 1 dişi kurt için kavgaya tutuştu. Sonunda Tekgöz adı verilen yaşlı kurt Genç dişi kurtla evlenme hakkını elde etti. Tekgöz ile dişi kurt çok gezdi dolandı. Bir mağarada durdular. Çünkü dişi kurt hamileydi. Çocuklarını dünyaya getirdi. İçlerinden bir yavru kurt vardı ki hepsinden çok daha güçlü olduğu şimdiden belliydi. Çocukların doğumu ile Tekgöz sürekli ava çıkıyordu ancak kıtlık vardı. Hiçbir hayvan avlayamıyordu. Çocuklar açlıktan ölüyordu. En son ellerinde en güçlü olan yavru kurt kaldı. Tekgöz de bir vaşak tarafından öldürülmüştü. Şimdi yemek bulmanın tek yolu dişi kurt 'un dışarı çıkmasıydı. Yavru kurt 'a asla dışarı çıkmaması gerektiğini göstermişti. Böyle böyle günler geçti. Yavru kurt biraz büyümüştü. Dışarıyı merak ediyordu. Bir gün annesi yokken ava çıktı. Birkaç kuş avladı, doğayla tanıştı, ait olduğu vahşi hayatla dövüşmeye başladı. Bir gelincik kendisini öldürecekti ki annesi dişi kurt yetişerek onu kurtardı. Yine böyle günlerden birinde dişi kurt 'un eski sahibi olan Boz Kunduz, gelip dişi kurt ve yavru kurt 'u aldı. Yavru kurt 'a da Beyaz Diş adını verdi ve kamp alanına götürdü.

Boz Kunduz onlara yemek veriyordu. Barınmalarını sağlıyordu. Ancak Beyaz Diş, orada bulunan köpeklerle anlaşamıyordu. Hele aralarında bulunan lip lip adındaki köpek ile sürekli kavga halindeydi. Lip lip kendisinden büyük olduğu için hep kendisini dövüyordu. Annesi bağlı olmadığı zamanlarda Beyaz Diş 'i koruyor, o zamanlar yanına kimse yaklaşamıyordu. Annesini başka birine satan Boz kunduz, zamanla o bölgeyi de terk etti. İlk zamanlar annesiz kaldığı için çok çabalayan Beyaz Diş sonradan kendisini korumayı öğrenmeye başladı. Çok güçlüydü yanına gelen köpeği parçalayıp atıyordu. Ancak Boz Kunduz, Beyaz dişi çok dövüyor, eziyet ediyordu.

Gittikleri kamp alanında ise birkaç şişe içki karşılığında Güzel Smith adında bir adama Beyaz dişi sattı. Güzel Smith denen adam zayıf biriydi. Güçlü olan herkes kendisini eziyordu. Kendisinin de gücü Beyaz Diş'den başkasına yetmiyordu. Beyaz diş, orada bir kafes dövüşçüsü olmuştu. Dövüşmediği, kaçmaya çalıştığı zamanlarda Güzel Smith, aşırı çok dövüyor, hareket edecek hal bırakmıyordu. En son hamlesi bir pitbull ile dövüştürmek olmuştu. Beyaz Diş ne yaptıysa kazanamıyor, pitbull, şah damarına doğru ısırmaya devam ediyordu. O sırada kızakcı bir adam gelerek Beyaz dişi kurtardı. Ve Güzel Smith adındaki adama 150 dolar vererek yanına aldı.

Beyaz Diş ilk zamanlarda hiç alışmak istemedi. Yeni sahibi Scooth, ona hiç eziyet etmiyordu. Dövmüyordu. Onunla konuşuyor, yemeğini veriyordu. Bir kez başını okşamak isteyince elini ısırmış ona rağmen hiçbir şey yapmamıştı. Zamanla Beyaz Diş, sahibine sevgi duymaya, onu tüm yabancılardan, kötülerden korumaya başladı. Bir süreliğine sahibi yola çıksa yemek yemiyor hiçbir şey yapmadan öylece durup sahibinin gelmesini bekliyordu. Scooth, güneye taşınmak istediğinde mecburen Beyaz Diş'i de yanında götürdü. Yeni gittiği yerde Beyaz Diş zamanla ailesine alıştı. Scooth için her şeye katlanıyor her zaman onun yanında oluyor ve kurallara uymaya çalışıyordu. Scooth ona bağırdığı zamanlarda ise ruhu yaralanıyordu. Scooth 'un babası yargıçtı. Ve bir suçlu hapishaneden kaçarak babasını öldüreceğini tüm şehre duyurmuştu. Bir gece eve gelen bu suçlu Beyaz Diş ile savaşmak zorunda kaldı. Sonunda Beyaz Diş suçluyu öldürmüş olsa da suçlu Beyaz Diş 'e üç kurşun sıkmıştı. Bu aileyi derinden sarsan bir olay oldu. Onları kurtarmak için canını feda etmişti. Beyaz Diş için ellerinden geleni yaptılar. Özel hemşire tuttular, bir bebekle ilgilenir gibi ilgilendiler. Eve özel cerrah getirdiler. Bir süre sonra ise Beyaz Diş zor olanı başararak iyileşti. Üstelik iyileştiği zaman evin köpeği ile çocukları olduğunu gördü.

Değerlendirme: Sevginin iyileştirici bir gücü vardır. Ben buna inanıyorum ve kitapta da anlatılan aslında bununla ilgili. Sevilmediği yerlerde çok hırçın olan kurt, sevildiği bir alanda her kurala uyan uysal bir köpeğe dönüşüyor. Sana zarar vermek şöyle dursun sana zarar verme ihtimali olan kişileri, canlıları düşman sayıyor. Kitap çok akıcı. Her kitaplıkta olması gerektiğine inanıyorum. Sevgiyle kalın.

Yazan: Senanur KARAKUZULU

Beyaz Diş Konusu

Beyaz Diş romanı yarı kurt, yarı köpek olan bir kurdun hikayesini anlatır.

Romanın başlarında kurt daha yeni çevresine alışmaya başlamıştır. Annesiyle ava çıkmış, yeni yeni bilgiler edinmiştir. Annesinin adı Kiche babasının adı ise; Tekgöz'dür. Babası tek gözünü kaybettiği için ona bu adı takmışlardı. Diğer yavruların aksine gri tüyleri vardı. Yavaş yavaş yuvasından çıkıp, etrafı izliyordu. Annesinin yabani kedileri nasıl öldürdüğüne bakıp kendi de bunu deniyordu.

Bir gün mağarada bir ışık gördü ve gittikçe o ışığa yaklaştı. Sonunda dışarı çıktı ve ormanda insanları gördü. Bir müddet insanları izledi. Gri Kunduz denilen adama yaklaştı, henüz nasıl davranması gerektiğini bilmiyordu. Gri Kunduz'a dişlerini gösterdi ve onu korkutmaya çalıştı. Gri kunduz da bu hareketinden dolayı yavrukurda sopayla vurdu. Yavru öyle içli ağlıyordu ki annesi sesini duydu ve onu kurtarmaya geldi; fakat Gri Kunduz, Kiche’yi yakaladığı gibi boynuna tasma vurdu.

Gri Kunduz otoriter ve sinirli bir insandı. Yavru insanlara tanrı gözüyle bakıyordu çünkü onlar istediğine sahip olabiliyordu ve akıl sahipleriydi. Annesi özgürlüğünü yitirdiği için yavru çok üzgündü. Annesinin yanından bir an bile ayrılmıyordu. Sevgi nedir bilmiyordu fakat annesine karşı çok derin şeyler hissediyordu. Annesi ona şefkatle bakıyor, yemeğinden yavrusuna da veriyordu.

Kamptaki insanlar yavruya'' Beyaz Diş'' adını vermişti. Beyaz Diş aslında kurttu fakat kamptaki köpeklerle kala kala onlara benzemişti. Beyaz Diş ormana gittiğinden beri Uzundudak denen bir köpek ona musallat olmuştu. Sürekli Beyaz Diş'e saldırıyor ve ona üstünlük sağlamaya çalışıyordu. Başta Beyaz Diş ona karşı pek cesaretli davranmamıştı ama sonra Uzundudak için öyle planlar yapıyordu ki köpek bile korkudan ona yaklaşmıyordu.

Gün geldi ve Gri Kunduz Kiche'yi başka ülkeye yolladı. Beyaz Diş annesinin ardından gitmek istedi. Annesini takip ederken Gri Kunduz onu buldu ve Beyaz Diş'i ölesiye vurdu. Annesinin gitmesiyle kendini nasıl koruyabileceğini öğrendi. Artık efendisinin kurallarına da uyuyor ve hayatta kalmaya çalışıyordu. Sahibinin oğlu Mitsah'a başka çocuklar saldırınca Beyaz Diş bu sesi almış ve sahibini diğer çocuklara karşı korumuştu. Bunun üzerine Mitsah olanları babasına anlattı ve babası da artık en fazla yemeği Beyaz Diş'e vermeye başladı.

Kampta kıtlık olmuştu ve insanlar artık kendilerine yiyecek bulamıyorlardı. O kadar kötü hale gelmişlerdi ki köpekleri öldürüp yiyorlardı, tam o sırada Beyaz Diş kaçmayı düşündü ve oradan uzaklaştı. Ormanda yol almış ve kamptan uzaklaşmıştı. Hayatını devam ettirmek için cılız kurdu bile öldürüp yemişti. Çünkü Beyaz Diş hayatta kalmak için güçlülerin yeri geldiğinde zayıflardan faydalanması gerektiğini öğrenmişti.

Uzun süre sonra kamp yerine geri döndü fakat efendisini göremedi. Belli süre sonra efendisi geldi ve onu da alarak yeni bir yere gitti. Beyaz Diş çok güçlüydü onu hiçbir köpek ya da kurt yenemiyordu. Bunu fark eden Güzel Smith adlı adam, Gri Kunduz'a gelip kurt için para teklif etti. Gri Kunduz bu teklife hayır dedi. Kurnaz olan Smith bu kez farklı bir yol bulup Beyaz Diş'i almayı denedi. Her gün Gri Kunduz'a şarap götürerek onu şaraba alıştırdı. Gri Kunduz da ona şarap vermesi şartıyla Beyaz Diş'i ona vermeyi kabul etti.

Smith Beyaz Diş'e işkenceler yapıp ardından kahkahalar atıyordu. Hayvan onun yüzünden gün geçtikçe daha da hırçınlaşıyordu. Hayvanı eğitip dövüşlere hazırlıyordu. Beyaz Diş tüm müsabakalarda rakiplerini yenip, efendisine para kazandırıyordu.

Bir gün Beyaz Diş, Cherokee denen köpeğe yenilince sahibi Beyaz Diş'i öldüresiye vurdu. Beyaz Diş'e acıyan bir diğer adamsa Smith'e gelip para karşılığında kurdun kendisine verilmesini istedi. Adamın adı Scott idi. Bu adam diğer sahiplerine göre çok merhametliydi. Kurt başta ona alışamadı fakat sonra adamın gösterdiği ilgisiyle hırçınlığı geçti. Yeni sahibi onu San Fresco'ya götürdü ve ailesinin yanına yerleştirdi. Kurt gittikçe ailedekilere de alıştı fakat çevredeki köpeklere yeri gelince saldırıyordu.

Beyaz Diş yeni sahibini çok seviyor ve onu koruyordu. Bir gün Scott'un düşmanı olan Jim Hail hapishaneden kaçtı ve Scott'un izini bulup onu öldürecekti. Scott'un evine geldi ve gece yarısı ona saldırmak istedi bu arada Beyaz Diş, sahibini korumak için kendini tehlikeye attı. Adamı yaraladı, yaralarken kendi de yara almıştı. Scott gelip kurdun durumunu görünce çok üzüldü. Doktorlar kurdun yaşayamayacağını söylediler. Ama Scott ona öyle bir baktı ki kurt uzun süre sonra ayağa kalktı. Eski haline geri döndü. Scott ve ailesi ona Kutsal Kurt diyorlardı. Evet, artık herkesçe tanınan bir kurttu, tüm halk onu konuşuyor ve cesurluğundan bahsediyorlardı. Beyaz Diş ise sahibinin yanında sonsuza kadar yaşayacağı için çok mutluydu.

Beyaz Diş Soruları ve Cevapları

Beyaz Diş kimin eseri?

Jack London

Beyaz Diş türü nedir?

Yabancı Romanlar

Beyaz Diş kaç sayfa?

258

Beyaz Diş Yorumları

ben filmini izledim çok güzeldi etkileyici bir hikayesi var

27-08-2014 01:31

beyaz diş özeti için çok teşekkür ederim okumak istiyorum ama çok uzun ama ilk fırsatta okuycam söz

27-08-2014 01:43

gerçekten güzeldii

30-08-2014 11:23

saçma sapan bi romandı beyaz diş özeti lazım olmasa kesinlikle okumazdım verdiğim paraya ve okuduğum zamana yazık oldu

10-09-2014 11:47

saçmaaa bi roman ama filmi nedense güzel :)

12-10-2014 14:38

arkadaşlar beyaz diş kaç sayfa sayfa bilen biri söyleyebilir mi internette baktım farklı farklı baskıları var hepsinde farklı sayfa sayısı görünüyor kafam karıştı

14-10-2014 19:25

gerçekten çok duygulu ve heyecanlı bır roman

16-10-2014 13:50

bende saçma ve etkileyici olmayan bir klask olduğunu düşünüyorum çünkü ben bir kitabi bir günde okuduğumu bilirim kitap oku dediklerinde artık bahane bulmaya çalışıyorum o kadar yani...

28-10-2014 17:02

çok güzeldi ama saçmaydı

28-10-2014 18:15

Bence çok güzel yaradı sınavda çıkıcak

31-10-2014 16:49

bana beyaz diş kitap özeti gerekliydi googleda aradım burası çıktı çok mutlu oldum okumama gerek kalmadı paylaşım için çok teşekkür ederim

03-11-2014 15:29

bence çok sıkıcı yazılmış kurtlar ve köpekler hiç konuşurmu

09-11-2014 19:32

bence çok sıkıcı roman

14-11-2014 20:36

guzeldi ama sinavda bu sorularin ne isi var ??? bizdede cikicak

23-11-2014 22:18

beyaz dişin peşini bırakmayan kim

24-11-2014 21:37

sınavda çıkıcak yaaaaaaaaaaaa anlamadım yine kim kime vurdu

24-11-2014 22:38

Ben bitirdim gerçekten çok güzel,herkese tavsiye ederim

27-11-2014 08:02

yüz bin kere okurumçok güzel

01-12-2014 08:42

özet için teşekkürler.

01-12-2014 12:41

Çok güzel bu kitap çok okunur yaa süperdi
:):);)

01-12-2014 22:25

Bene de okulda hoca soylemısdı. Okudum cok guzel bence cok anlamlı kıtab

02-12-2014 17:59

bazı yerleri benim okuduğum kitapla uyuşmuyor

02-12-2014 20:48

özet çok iyi tşkrler

06-12-2014 12:32

süper süper süper a

07-12-2014 12:20

çok güzel bi kitab;)))

07-12-2014 15:59

Henry nin yaninda son iki kopek kalmisti onlara ne olduu??

07-12-2014 23:03

güzel bir kitap kurtları severim... :d
arkadaşım kurtlara bayılır o yüzden bu kitabı üst üste bir sürü okudu ve kurtlar hakkında çok bilgisi var.

10-12-2014 21:51

ben birazını okudum ama dahada okurum söz

12-12-2014 07:33

çok güzel bir kitap
harikaydı

14-12-2014 22:46

çok ğüzel
anlamadım ama ginede begendim

16-12-2014 16:56

kitabin kahramanları falan yzilsaydi iyi olurdu

16-12-2014 19:06

kitabın konusu beni çok etkiledi çok güzeldi

18-12-2014 16:29

biraz güzel birazx kötü ümraniye yavuz selim orta okulu

19-12-2014 16:18

güzel bir kitapmış

22-12-2014 14:57

güzel bayıldım sözlü için güzel özet

25-12-2014 10:29

başı sıkıyor ama sonrası güzel💭
👤

25-12-2014 21:06

süper ço teşekkür ederim

25-12-2014 22:47

çok güzel bir kitap ama etjileyici degil
cümleler anlaşılmıyor
güzel kitap değil

28-12-2014 15:40

çok güzel sürekli bir macera var tavsiye ederim

02-01-2015 14:52

sınav var kitap cok sıkıcı hakikaten

03-01-2015 17:58

kitap sınavında bu kitap çıkacak ve işime yaradı sağolun`,]

04-01-2015 11:18

idare eder gençler kurtlar hakkındaki her kitap ilgi çekicidir zaten sonuçta atalarımızın hayvanı güçlü olduğunu konu alan kitaplar bna gurur veriyor :)

04-01-2015 21:37

başı biraz sıkıcı ama devamı super

04-01-2015 22:17

ben kitabını aldım çünkü türkçe sınavda çıkacakmış ama bir okudum çok sıkıcı geldi ve devam etmedim bakalım sınavda ne yapacağız . allah hayırlısını etsin.

05-01-2015 10:45

çok güzel kitap çok sevdim sınavda çıkcak özet için thank you bn okumuştum zaten ama bu kitabı on kişi çevirmiş ve sınıftakii bütğn arkadaşlarım farklı farklı almışlar hoca nası sorcak acabaa?

05-01-2015 18:22

gercekten cook teşekkürler bakalim yarin sinavda napicam

05-01-2015 20:06

kurtlar konuşurmu diyenler kurtarın konuştuğu bir bölüm yok sadece kendi aralarında anlaşma bilirler ve kitap özeti içinde teşekkür ederim işallah yarınki sınavda bana yardımcı olur

06-01-2015 19:29

arkadaşlar bence çok güzeldi çok beğendim ben bu kitabı saten okumuştum sadece birazcık unuttum yarın sınavda sorulacak bence çok çok güzel bir özetti.admin herşey için saolasın

07-01-2015 21:46

burdan beğenmeyenlere sesleniyorum tabi ki beğenmeyebilirsiniz ama. o kadar aşağılamanıza gerek yok sonuçta bu kitap içinde bir emek verilmiş açıkcası ben kitabı çok beğendim neresini beğenmediniz anlayamadım açıkcası...

09-01-2015 19:10

herkes okusun çok etkileyici bir roman

11-01-2015 13:51

filmi ile kitabı aynı değil

11-01-2015 22:27

buradan beğenmeyenlere sesleniyorum kolaysa sizde yazımda görelim

15-01-2015 19:16

bu serininki güzelmiş ama bizim şuan okumamız gereken seri bilim serisi o seri biraz sıkıcıydı gerçekten
çooook beğendim filmini seyrediceğimm:))
tabii bu serininkini o bilim serisi çok kötüydü:((

18-01-2015 18:52

ben kitabı okudum çok sürükleyici tavsiye ederim

25-01-2015 22:35

herkesin kendi yazmali kimse kolaya kacmasin

29-01-2015 18:34

çok güzeldi😊

04-02-2015 17:43

çok güzeldi ama özeti %100 doğrumu :)

06-02-2015 08:52

ben bu kitabı okuyorum özetini iyi yazmıssınız tesekkürler

06-02-2015 11:37

çok güzel bir roman

08-02-2015 12:46

film i daha da güzeldi

09-02-2015 10:28

güzel ben kitabı okudum özetini çıakrcam herşey aklımdan silinmiş :d

10-02-2015 21:37

cook güzel olmuşşşşş

16-02-2015 11:02

çok güzel bir kitaptı ve kitap türü fabl

23-02-2015 13:57

güzel bir kitap diye konuşuluyor ben kitap okumayı sevmiyorum hoca ödev verince bende bu kitabın özetini okudum beğendim ve kitabını okuyacam dedim özet içinde teşekkür ederim yazarıda tebrik ederim...
kurtalan anadolu kiz imamhatip lisesi
emine h...o

24-02-2015 22:40

çok güzel bir kitap :d

25-02-2015 19:31

çok sıkıcı bir kitap okumaya değer diğildi bende burdan yazdım kitap berbat nası yüz temel esere girmiş ki bu

25-02-2015 21:05

şimdi benim ödevim white fang'di ama oxfordun dominoestwo kitabıydı. başı aynı ama sonlara doğru değişiyor sanki. umarım öyle değildir yoksa biterim.

05-03-2015 19:40

cok guzel bir kitap herkese tavsiye ederim

11-03-2015 20:17

çok güzeldi,özeti içinde sağlun hocaya anlatcazda,sonrada not alcaz ingilizesini okutorum anlamadım türkçesinin özetini okuyim dedim çok güzeldi çok saoğlun

11-03-2015 22:05

sınav olacağız diye almıştım ama çok uzundu (151 sayfa)
40 sayfa okudum 1 gün kaldı bunu okudum gerçekten minnettarım size

12-03-2015 13:02

sınav var diye aldım kitabı amma çok sıkıcı yaaaa...
kitaptan 4 bölüm okudum ama hala beyaz diş gelmedi bende bu siteye geldim 240 sayfalık kitabı 5 dk da özetledim teşekkürler (bu arada iğrenç bir kitap...)

17-03-2015 20:07

kitabın romanı iğrenç ama özeti güzel hazırlanmış (sf. 50'deydim ve sıkıldım özetini açtım okudum)

17-03-2015 20:16

çok saçma bir roman
kedi köpekler konuşurmu diyen arkadaşa diyorum fabl denen şeyi bilmiyor galiba

29-03-2015 20:09

çok güzel bir kitap. okurken ağladığını yerler oldu. okumanızı tavsiye ederim.özetle emeği geçen herşeyi teşekkürler. ellerinize sağlık ....mutlaka okumalısınız😊☺😊☺

09-04-2015 18:48

çok güzel yarin sinavda çikacak

21-04-2015 19:13

çok güzel beğendi

22-04-2015 14:32

kitap eee cok güzeldi teşekkürler

23-04-2015 22:24

çok duygusal ama güzel kitap

23-04-2015 23:06

özet için teşekkürler
çok beğendim okumanızı tavsiye ederim

28-04-2015 19:40

yaa öğretmenler 5 kitap verdi. okuyun ve özet çıkarın dedi. o kadar vaktim yok tamam kitaplar müthiş de iyiki özetini çıkarmışlar. teşekkürler kitabın özetini kim çıkardıysa ellerinize sağlık.

29-04-2015 14:17

bu çok güzel ve heyecanlı bir kitabı bir sayfasını okuyunca devamı geliyor
bu çok güzel ve heyecanlı bir kitabı bir sayfasını okuyunca devamı geliyor

04-05-2015 10:05

güzeldi ama bazı hatalar var

04-05-2015 11:36

çok güzel bir kitp

05-05-2015 15:42

süper olmuş elinize sağlık :) :) :) :) :)

06-05-2015 20:48

okuyorum çok güzel bir kitap

12-05-2015 12:06

sınavda cikcak bende hem kitabi hemde ozeti okudum bence guzel bi kitap okumanizi tavsiye ederim

14-05-2015 20:01

cok güzel kıtap herkes okusun başi kötü devami duygusal ve iyi

17-05-2015 14:41

kitap güzel bir kitaptı konusu beni çok etkiledi

28-05-2015 18:37

bütün baskıları aynımi özet olarak

19-08-2015 17:02

guzel bir kitap cok beyendim ama bu kitapda olanlarin bazilari sacma
benim fikrimce bu kitap heyecanli macerqli bi kitap

04-09-2015 15:35

muhteşem bir kitaptı 100 kere de okusam sıkılmayacağım bir kitap (süperdi)😀😀😀

10-09-2015 09:23

bence çok güzel ama 5 üzerinden 4veriyorum

25-10-2015 21:29

kitabını okuyup özet çıkarıp ezberliycem:(

30-10-2015 10:27

çok güzel bir şey

03-11-2015 20:41

çok güzel hikaye veçok
çok güzel hikaye veçok

05-11-2015 18:13

beyaz dişi ilk fırsatta okudum çok güzeldi iyiki okudum

09-11-2015 20:41

güzel bir kitapmış

15-11-2015 13:10

heyecan bir romannnnnnnn ço güzel romandı

23-11-2015 20:31

yarın sınavda çıkacak be
harika kitap

01-12-2015 21:16

çok güzel bir roman

03-12-2015 08:34

arkadaşlar performans ödevim romanıı okuyup filminini izleyip arasındaki farkları benzerlikleri bulmak ama ben bulamadım yardımcı olurmusunuz

06-12-2015 13:54

gerçekten çok güzel ve sürükleyici bir roman

13-12-2015 18:21

kitap hiç guzel değil ama ozeti cok guzel

13-12-2015 22:49

harika bir kitap çok beğendim

14-12-2015 00:04

çok güzel bir kitap gerçekten insan okurken ağlıyor valla tek kelimeyle harika diyorum

17-12-2015 00:01

güzel bir özet olmuş teşekkür ederim

27-12-2015 22:54

kipal bende var. ilk sayfalarını okudum ama çok sıkıcıydı. ve ben okumadım. yarında bu kitaptan sınav var. özeti bana çok yardımcı oldu. aslında sıkıcı bir kitap olmadığını anladim. özet için teşekkürler.

30-12-2015 17:31

ben kitaba 5 üzerinden 0 veriyorum

30-12-2015 17:44

bu kitaptan sınav var ayın 4 ünde o kitabın birsürü yayınevinden birsürü kitabı var :dddd
üşendim hocaya kitabı okumasam dedim hoca zaten kendine hayrın yok ki dedi :ddddd
internetten bakmaya karar verdim
ne biliyim güzelgi işte
hoca önce beyaz yele diye bi kitap verdi sonra beyaz gemi sonra da bayaz diş...
hocanın bu beyazlarla alıp veremediği ne anlayamadım

01-01-2016 11:17

çok uzun
ama çok güzel

04-01-2016 23:37

super gercekten cok guzel ;)

05-01-2016 18:39

okuduğum en güzel kitaplardan biri yarın sınavım var yardımcı olursunuz inşallah

06-01-2016 23:07

çok güzel bir roman

07-01-2016 17:21

bu kitap çok güzel

14-01-2016 15:16

cok guzel ve etkileyici bir hikayesi var

27-01-2016 20:40

özeti bölüm bölüm yaptığınız için süper

01-02-2016 15:06

çok güzel bir kitap bu
arka kapak bilgiside işime yaradı teşekkürler

02-02-2016 14:02

çok güzel, harika bir romandı. zevkle okudum...

05-02-2016 15:11

hayatımda bu kadar iğrenç bir kitap okumadım berbat boş yere zaman kaybı yaaa bu kadar iğrenç bir kitabı niye yazdınız anlamadım m

07-02-2016 11:18

güzel bir kitap ama birazda uzun olduğu için sıkılıyorum

07-02-2016 15:18

kitabı alıyım mı tavsiye eden var mı

28-02-2016 20:45

çok teşşekür ederim çok güzel bir kitap

04-03-2016 11:16

güzel kitap ama çok uzun

04-03-2016 16:55

güzel bir kitap en azından mutlu sonla bitmiş.hiçte uzun bir kitap değil bence her şeye rağmen güçlü olmayı öğrendim

06-03-2016 10:51

bence cok akicii idi tavsiye ederim

07-03-2016 00:03

güzel ama biraz uzun

07-03-2016 20:02

bence çok güzel bir kitap herkeze tavsiye ederim etkileyici bir itap zevkle okudum başlarında sevmedım sonradan eğlendim iğrenç bir itap değil bence o kişiler yanlış okmuştur bir kere daha okumalıdır okumayı bilmeyenlere? 100 üzerinden 86 veriyorum".

12-03-2016 21:52

ben mecbur kaldığım için okuyorum 192 sayfa yarına özet çıkarıp 30 soru yazacam hocamız acayip despot artık halimi siz düşünün 100 sayfadayım ve saat 00:12 ne yapıcam ya

16-03-2016 00:12

çok uzun olmus biraz kısa olsa daha iyi olurmus çünkü yarına yetişmesi lazim

16-03-2016 09:49

beğendim 100%100 beğendim hll olsun ya bu nu cok sevdim
süepr :d

18-03-2016 19:26

çok güzel tebrik ederim

23-03-2016 16:21

süper bir roman çok beğendim

28-03-2016 20:20

ben bu kitaptan yazılı olacağım diye okudum ama yine ve yine okuyabilirim jack london un hep ders verici kitapları var zaten

29-03-2016 00:31

bence cok güzel bir roman

03-04-2016 09:23

ve cok uzun değil özeti

03-04-2016 09:48

çok güzel bir hikaye ayrıca duygusal :)

03-04-2016 20:10

başları sıkıcı ortalara yaklasınca kitaptan zevk alınıyo

10-04-2016 18:20

ben melek çok beğendim kitabı bu kadar güzel olamaz

17-04-2016 17:50

ben bu kitabı çoksevdim

17-04-2016 19:35

bu kitabı herkesin okumasını tavsiye ederim

17-04-2016 19:46

çok kötü bi kitap okumanızı tavsiye etmem saçma sapan

18-04-2016 06:58

cok guzel bir kitap filminide izledim romanda filmide cok gizel tavsiye ederim abi cok guzel yaaaa 4 kez bitirdim ve hic sıkılmadım

18-04-2016 19:05

yarına yazılım var beyaz diş çıkacak ben daha okumadım ama burdan okudum anladım. kısa ve öz olsaymış iyi olurmuş.:d
çok güzelmiş
-bunu yazana teşekkür ederim
ama ilk başları sıkıcı sonrası güzel

19-04-2016 15:28

gerçekten güzeldi saçma diyenler birdaha okusun akıllarını başına toplasınlar

30-04-2016 15:34

vala bazı bolum ve bazı kesitleri güzeldi mesela yavru kurdun doğayla tanışma anı o kapıdan geçme anı yinede tavsiye ederim sürükleyici bit kitap
ne yaziki bu güzel kitabin yazarinin intahar etmesi düşündürücü

03-05-2016 20:14

cok guzel
harika daaha ne diyecegimi bulamiyorum

08-05-2016 12:14

bence çok muhteşem bir şey okumanızı tavsiye ederim..!

12-05-2016 21:23

yol kenarında buldum üzerinde araba lastiği izi var çöp kariştırmam ama kitap olursa alırım affetmem çok merak ettim yorumlar güzel haydi bismillah

15-05-2016 00:54

çok güzel kitap özeti helal olsun bir söz vardır kitap okursan dünyan değişir diye doğru söylemişler

18-05-2016 14:19

kitap çok iyi yaaaa...

22-05-2016 14:54

su ana kadar okudugum en ıyı ozet

26-05-2016 19:44

daha anlamadım konuyu ne bu ya of keşke almaz aydın bu kitabı okumak zorunda kalıyorum

29-05-2016 11:10

jack london kitapı çok güzel yazmış ben çok beğendim hemfe aşırı

29-05-2016 19:32

bence çok güzel okudum bana göre güzel

23-09-2016 22:27

çok güzel bir kitap ve filmide güzel ama özeti daha güzel kitabı severek okumamiz daha daha güzel ben kitap okumayı seviyorum sıra sizde hadi bakalım arkadaşlar . )))))

10-10-2016 20:08

çok güzel olmuş öğretici bir kitap

20-10-2016 14:54

çok güzel bir kitap.mutlaka okuyun

30-11-2016 20:10

özet için çok teşekkür ederim

05-12-2016 17:31

ben kısa istiyordum kısasını yapamaz mısınız 1 sayfa olacak şekilde

11-12-2016 12:16

çok kötü bir kitap sıkıcı

14-12-2016 16:22

kitabi okumama gerek kalmadı

17-12-2016 15:28

nasıl kitap ve film aynmıı

20-12-2016 15:46

niye uzun olsun ki okuyun görürsünüz uzunmu kısamı

31-12-2016 13:13

mükemmel olmuş çok iyi özetlenmiş 👍

03-01-2017 21:10

çok sürükleyici bir kitap ve kitap okumayı sevmem ve sevdiğim kitapları zor bulurum ama bu kitab muhteşemdi ve çok sürükleyiciyid

03-01-2017 21:16

çok güzel bir kitap okumanızı tavsiye ederim

25-01-2017 19:11

bence kitabıda filmide çok güzeldi . çok abartıyorsunuz......

29-01-2017 17:41

çok guzell hic te saçma sapan değil oyle diyenlere bakmayın normal sayfa sayısı da 211

03-02-2017 19:43

kitap okumanın iyisi kötüsü olmaz herkes kitap okusun bu romanda çok güzeldi tüm arkadaşlara tavsiye ederimemirhan toprak dr.cavit ortaokulu

05-02-2017 19:33

çok sıkıcı bitmek bilmiyor😠😠

21-02-2017 19:08

hiç hoş değildi

28-02-2017 11:13

kitabını okudum çok iyi . anlayarak ve yaşayarak okuyana müthiş bir kitap

06-03-2017 17:58

para verip aldığım ilk kitap :)

02-04-2017 13:47

gerçekten çok güzel
bbirkitapdı

02-04-2017 21:19

çok anlamlı bir kitaptı

04-04-2017 12:50

zaman ve mekani yazmamişlar
edebiyat ödevim için gerekli . bilen varsa yazsin lütfennn
!
kitap o kadarda güzel değildi
aksine çok skiciydiiii
fakat site güzell beğendm

04-04-2017 22:53

bence saçma diyil çok güzel ve özet için teşekkürler

06-04-2017 16:28

beyler ben kitabı bitirdim harika bir kitap

15-04-2017 10:49

cok guzel bir kitap ben çok beğendim tavsiye ederim.

27-04-2017 05:58

ben bu kitaptan sınav oldum sağolun kitabı daha iyi anladım ve kitap çoooooooooooook güzel

01-05-2017 21:14

kitap guzel özet guzelde çok uzun bugün sinav olu cam üzerinden insalah 90 larda alırım biraz duzenleseniz iyi olur

02-05-2017 11:51

ben hiç beğenmedim

09-05-2017 08:50

kitabi hic begenmedim bu kitaplar neden sinavda cikiyorsa artik.neysr yinede sagolun

09-05-2017 11:51

basımevi yok
lütfen basımevi ):

09-05-2017 21:21

çok güzel ve işime yaradı sınav içinn saolun hikayede süper bu arada:d

15-05-2017 21:39

özet icin tesekkurler

21-10-2017 12:34

ben bu hikayeyi bikac kitaptan okudum ve coook guzel
tavsiye ederim

24-10-2017 20:08

kitap ve özet gayet güzel ve okuyacaklara tavsiyemdir kitabı en kısa zamanda okuyacağım

...

15-11-2017 20:31

ozet sınavım vardı cok gerekli oldu saolun

26-11-2017 13:40

bende bu kitap vardı hala var

01-12-2017 13:23

arkadaslar filmi ve kitabı aynımı

10-12-2017 14:36

bence onemli olan bu kitaptan dersler cikarmak ayrica cok anlamli ve guzel bir kitap

17-12-2017 16:07

sağolun allah razı olsun uzun ve anlamlı olmuş

19-12-2017 07:53

biz bu romanı 2 hafta da bitirmemiz gerekiyor ahhhhhhh 😦😦

19-12-2017 19:05

çoooook güzel ve duygusal bir kitap okumanızı tavsiye ederim çok kısa 😃😃😃

30-12-2017 13:23

ehhhh idare eder
yani guzeldi acikliydi sondaki olya efsane kitabini okurken baktimki son sayfasindayim derinnnnnnnn bir ohhhhh çektimmm

03-01-2018 17:18

özet için tesekkür ederim çok faydalı oldu ödevim vardı ve acelem vardı sizin sayenizde hızlıca yaptım :d ^^

03-01-2018 21:59

ben kitabı çok beğendim inşallah sınavdan 100 alırım.🐺🐺🐺🐺🐺.

07-01-2018 21:14

teşekürler ama uzun olmuş

17-01-2018 18:00

çok güzel harika bir romandı tesekkurler

18-01-2018 17:21

sayfa sayısı 127

23-01-2018 14:14

ben beyaz diş romanını çok beğendim.

26-01-2018 21:52

çok güzel hoca 15 gün tatilde bir kitap özeti istedi bende beyaz diş i yazdım ama özet aklımdan kalmadı o yüzden bende bu siteden özete baktim çok iyi oldu ve 2 gün sonra okullar açılıyor

03-02-2018 15:00

çok uzun ama biraz daha kısa olmaz mı ?

08-02-2018 19:47

allah razı olsun kim özetini yazdıysa.yarışmaya gireceğim.çok işime yaradı

11-02-2018 10:26

ben de bu hikayeden sorumluyum ama belli ki sacma bi hikaye henuz okumadm😒

13-02-2018 18:22

ben o kitapla bu yıl olacak yarışmaya girmeyi düşünüyorum umarım kazanırım

22-02-2018 18:02

bu kitabı okudum gerçekten çok güzeldi :) jack london çok ünlü bi yazar ben çok merak ediyordum kitaplarını okumayı ve buna beyaz dişle başlamış oldum :)burda kitap zaten güzel bişekilde özetlenmiş. kitap hayvanlarla insanlar arasındaki bağı aslında onların da bi canlı olduğunu göstermiş başı her kitap gibi biraz sıkıcı ama sonları baya güzeldi beyaz dişle bay scott arasındaki dostluk çok etkiledi beni :) kitabın sonu kötü biter diye düşündüm ama sonu aksine çok güzel bitti buna da ayrı bi sevindim zaten :) herkese tavsiye ederim doğrusu😊

Bahar🍁 • 01-03-2018 20:10

çok güzel herkese tavsiye ederim

27-03-2018 10:27

bence harika bir kitap

Şeyma Yetkin • 28-03-2018 15:22

bu kitap çok anlamlı anlamak çok kolay ve kesinlikle verdiğimiz zamana değer

29-03-2018 23:43

güzel ve kısa :)

11-04-2018 21:58

çok etkileyici bi kitap heycanla okuyorum

16-04-2018 14:43

bir şey di cem de bunu sadece roman okumayı bilmeyenler bu kitaptan sıkılır.ben de kurtları çok severim.nerdeyse en sevdiğim hayvan.kurtların çok mecarası var.benden söylemesi skici felan değil kesinlikle okuyunn!

19-04-2018 22:20

bence kitap sıkıcı ama özet güzel olmuş sınavım olmasa bu kitabı okumazdım👎

20-04-2018 19:46

daha okumadım sınavda çıkacak inşallah doğru yazmıştır herkese bol şanslar

25-04-2018 12:41

bence gayet guzeldi. cok etkileyici. berkese tavsiye ediyorum.

04-05-2018 08:09

bence güzel kurtlarla köpekler hiç konuşur mu diyenler fabl yazım türünü bilmiyorlar herhalde favlar hayvanların konuşabilme ve yetisi vardır. bilin de laf söyleyin arkadaşım ya neyse özet için teşekkürler

07-05-2018 10:47

çok doyurucu olmuş mükemmel olmuş 👍👌💕

22-05-2018 22:09

güzel. 😙😎😉😍
arkadaşlar beyaz dişin kardeşlerinin adı nedir

26-05-2018 10:58

önce filmin izlemiş, sonra kitabını okumuştum. bence güzel bir roman...

29-05-2018 10:48

bence çok güzel bir hikâye hatta ben 19 sayfasındayım

22-10-2018 23:17

abicim :) bu arada bu kadar bir insana yapılacak en büyük iyilik onların.

05-11-2018 11:42

çok sıkıcı ve kötü bir kitap sakın okumuyan zamanınız boşa gider.farklı kitap okuyun.

11-11-2018 12:52

çok güzel herkese tavsiye ederim

06-12-2018 19:52

beyaz diş romanını ilk okuduğumda ikinci okuyuşum kadar etkilenmeiştim. her okuyuşumda farklı bir güzelliğini ve başka tarafını farkettim. bu sadıkane kurt beyaz diş'in bu güzel hikayesi beni çok etkiledi. özellikle en son sahibinin ona gösterdiği şefkate binaen ona çok düşkün oldu. sahibi için canını verecek bir duruma gelmişti ama o bunu zevkle yapıyordu. o kadar güzel bir roman ki okumaya başlamadan önce hiçbir zevk duymazken okuduktan sonra hayran kaldım.

09-12-2018 23:45

jack london kalemini en sevdiğim yazarlardan. beyaz diş’i okuduktan sonra köpeklere farklı bir gözle bakacaksınız.

Ugur09 • 13-02-2019 20:51

güzel bir eser.💎başrolde kurt var.🌷 vahşetin çağrısı isimli kitaptan daha akıcı.🍬puanım 7/10🦄

maNga • 15-02-2019 21:57

kisacası şuki hayvanlarin insanlardan daha vefali oldugunu anlatan guzel bir kitap

ayşegül algan • 01-03-2019 04:23

kitabın başlangıçta bizi ilgilendiren iki ana karakteri var. birisi dişi kurt diğeri ise tek göz. gel zaman git zaman bunlar çift oluyor ve yavrular dünyaya getiriyorlar. bu yavrulardan biri ve zaten tek hayatta kalanı beyaz diş. bir gün annesi ile avlanan beyaz diş bir kızılderili topluluğuyla karşılaşıyorlar. meğersem dişi kurt eskiden evcilmiş ve kurt köpek kırmasıymış, bu kızılderili topluluğundan birinin de abisine aitmiş. öyle olduğu için abisinin malı benimdir diye dişi kurt ve yavrusunu alıyor, beyaz diş'e de dişleri çok beyaz diye bu ismi veriyor. beyaz diş çok zor şeyler yaşıyor, gerçekten müthiş bir hayvan. herkesin okuması gereken bir kitaptı. cidden tavsiye ederim, yaşadığı zor şeyler olsa bile en sonunda tatlılığından ve iyi kalpliliği deyim artık ondan hiçbir şey kaybetmediğini kanıtlıyor.

Kurbağa • 01-03-2019 21:12

kitapta kurdun adının beyaz diş olduğundan bahsetmiyor. adının buck olduğu söyleniyor

16-03-2019 15:04

kitaptaki kahramanların adı türkçe değildi.

16-03-2019 15:15

bir hayvanın gözünden dünya. 13 yaşlarında okuduğum ve akılda hep sıcacık ir dostluk öyküsü oluşturan ilk kitaptı.

tuba • 31-08-2019 14:36

çok güzel bir kitap.herkese tavsiyeederim.bir hayvanın yaşamının bu kadar etkileyici olduğunu hiç düşünemezdim.özellikle kitabın sonuna doğru beyaz dişin yaşadıkları,yeni sahibine karşı bir süre sonra olan bağlılığı.beni en çok etkileyen kısımlar ise beyaz dişin gri kunduzdan,lip lip den ve güzel smith den çektikleri oldu.sonundada beyaz dişin yavrularının olması çok güzel oldu

fatma • 06-09-2019 22:43

hoca 4 tane kitap özeti istemişti biri de bu zamanım olmadığı için okuyamadım . ama güzel bir kitaba benziyor. burdan okuduğuma göre çok akıcı bir kitap gibi duruyor. teşekkürler çok yardımcı oldu bu özet

13-11-2019 06:45

hiç bir şey anlamadım okuduğum sıkıcı romanlardan biri daha hepsi öğretmenin ısrarıyla normalde okumam offf

02-01-2020 18:23

bana beyaz diş özet kısa olarak lazım buradaki uzun olmuş konusunu kısa bir şekilde tek paragrafta anlatmamızı istiyor hoca kitap özeti dediğin de öyle olur burada hikaye gibi yazmışsınız

02-01-2020 21:07

çok sıkıcı bir kitaptı arkadaşımın tavsiyesiyle okudum ama hiç bir şey anlamadım,bana saçma geldi

ceyda28 • 14-04-2020 19:26

ben bu kitabı çok sevdim artık bu sayfadan kitab okuyucam

23-10-2020 21:40

çoook güzel bir kitap okumanizi tavsiye ederim:)

09-11-2020 09:29

beyaz diş bir kurdun hikayesi... ilk bölümde bu kurdun vahşi doğayla ve annesiyle olan ilişkisi anlatılıyor. hatta kurt doğmadan önce de annesinin sürüyle olan ilişkisi anlatılıyor. daha sonra insanlara rastlıyorlar ve onlarla yaşadıkları anlatılıyor.

e.z.a • 26-02-2021 00:49

özet kısa olsa daha iyi olacaktı ama hiç yoktan iyidir teşekkürler

30-04-2022 14:18

kitabı o kadar okudum çalıştım hoca teste beyaz diş kitabının yazarı kimdir diye sordu yazarı aklımda tutmayı unutmuşum yok böyle bir şey yaa off

26-08-2022 11:39

okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesiydi bitmesini de hiç istemedim neden klask haline geldiğini daha iyi anladım kitabın yazarını tebrik ederim herkese de okumalarını tavsiye ederim

21-11-2022 23:36

gerçekten harika. keşke tekgöz ölmeseydi ve annesi de satılmasaydı.

07-01-2023 17:35

güzel bir kitap beğendim gerçekten de güzel değil diyenler zevksiz

01-02-2023 11:12

sınav soruları lazım sınav olanlar paylaşsın hangi sorular çıkıyor bilelim lütfen yardımcı olun

07-05-2023 22:27

sinav sorulari lazim lütfen yardimci olun

06-06-2023 10:24

kitap hakkında uzun bir kompozisyon yazmamız gerekiyordu özet yeterli olmadı ama iyiki olmamış çok güzel bir kitaptı

15-09-2023 21:18

ben kitabı hiç beğenmedim

12-12-2023 19:58

bizim hoca ceza olarak 2 sayfa özet istedi özeti uzatsanız

19-03-2024 18:10

John Barleycorn Yıldız Gezgini Demiryolu Serserileri Denizin Çağrısı Demir Yolu Çocukları Ateş Yakmak Haytalarla Çolpalar Martin Eden Adem'den Önce Deniz Kurdu Demir Ökçe Vahşetin Çağrısı Beyaz Diş en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar