Kitap bağışı ilanları

Email:
Email adresini gizle
Şehir:
İlan:

Lütfen iletişim bilgisi, adres ve talebin amacı gibi mümkün olduğu kadar fazla detay ekleyiniz. Detaylı bilgi verilmeyen ilanlar kabul edilmeyecektir!

YazarOkur Kitap Bağış Şartları:

YazarOkur Kitap olarak düzenli kitap bağışı yapmaktayız. Bunun için göndermiş olduğunuz bağış talebinin aşağıdaki kurallara uyması gerekir. Kurallara uyan talepler değerlendirilip onaylandıktan sonra belirtilen isim ve adrese kitaplar tarafımızdan gönderilir.

Bağış Şartları:

- Belirtilen adresin resmi bir okula ya da derneğe ait olması.
- Belirtilen ismin okul ise Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir öğretmene ait olması, dernek ise isim ile birlikte dernekteki görevinin de eklenmesi.
- Kendisine ulaşabileceğimiz telefon ve e-posta adresinin belirtilmesi.
- En az bir paragraftan oluşan yapılan çalışma, talep edilen kitap türleri, öğrenci seviyesi vs gibi bağış talebinin içeriğinin belirtilmesi.

Kitap Bağış Talepleri:

kırşehir Çiçekdağı Şehit Ahmet Taş Anadolu Lisesi - Kırşehir

İyi günler;
Biz kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Taş Anadolu Lisesi 9/B sınıfı öğrencileriyiz.okulumuz öğrencileri kitap okumayı çok seviyor fakat kütüphanemiz yeterli değil,bu yüzden bir proje başlattık bu projenin amacı okul kütüphanemizi zenginleştirmek.Fakat okulumuz kırsal bölgede ve öğrencilerimizin maddi durumu kısıtlı olduğunduğundan kampanyamıza destek vermenizi rica ediyoruz.Umudumuz kitap okuma oranını artırmak ve öğrencilerin kitap ihtiyacını biraz olsun azaltmak.Kampanyamıza olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Kayabağlar Çok Programlı Anadolu Lisesi - Siirt (Kurtalan)

iletişim: dogansultan1@gmail.com

Merhaba ben Siirt’in Kurtalan ilçesinin Kayabağlar beldesindeki lisede Çocuk Gelişimi öğretmeniyim.Okulumda bölüm kitaplığı oluşturmak istiyorum.Çocuk gelişimi ve aile,kişisel gelişim türlerinde kitaplara ihtiyacımız var.Toplam 30 öğrencim var.Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?
Sultan Doğan
dogansultan1@gmail.com
05422873957
Adres: Kayabağlar Çok Programlı Anadolu Lisesi. Mahallesi.Çeşme Mahallesi.Atabağı Caddesi.No:5 Kayabağlar/Kurtalan/Siirt

Elazığ 'daki yeni açılan KADIN CEZAEVI'nin kütüphanesi için - Elazığ

iletişim: tylnkaya@gmail.com

Kitap Bağış Kampanyası

Merhaba " AYDINLIK ÜLKEMİN GÜZEL INSANLARI..."
Elazığ 'daki yeni açılan KADIN CEZAEVI'nin kütüphanesi için:
" KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI " başlattım.
"Roman,edebiyat, kişisel gelişim, psikoloji vb"
"Aydınlık bir TÜRKIYE için OKUMAK VE ÜRETMEK ZORUNDAYIZ."
ATATÜRK

Desteklerinizi bekliyorum..
Saygılarımla..
ADRES:
Taylan KAYA
Sosyal Hizmet Uzmanı
Elazığ T Tipi Cezaevi Müdürlüğü
Tlf: 0535 939 4585
tylnkaya@gmail.com
Not: PTT kargoyla indirimli geliyor.

Mardin’in Dargeçit ilçesi Karabayır İmam Hatip Ortaokulu - Mardin

iletişim: fratduman.47@yandex.com

Merhabalar. Ben, Mardin’in Dargeçit ilçesi Karabayır İmam Hatip Ortaokulu'nda görev yapan Türkçe öğretmeniyim. Geçen yıl atandığım bu köy okulda öğrencilerimizin okuması için hikaye, roman, şiir, masal vb. kitaplara ihtiyacımız var. Bu eksiğimizi kapatmak için siz hayırsever kurumlardan yardım rica ediyoruz.
Türkçe öğretmeni: FIRAT DUMAN
Tlf: 05442219291
fratduman.47@yandex.com

Fazıl Artuk Hakkâri Gazi İlkokulu - Hakkâri

iletişim: fazilemre30@hotmail.com

Merhaba.Hakkari Merkez Gazi İlkokulu öğretmeniyim.2.sınıf düzeyinde acil hikaye kitabı ihtiyacı mız var.kendim de almama rağmen yetersiz kalıyor.veli profilinin maddi durumu hiç iyi değil.Yardımcı olacak herkese teşekkür ediyorum. Fazıl Artuk Hakkâri Gazi İlkokulu Sümbül Mahallesi Merkez Hakkari 05055524575

Diyarbakır/Sur Yiğit Çavuş Anadolu Lisesi - Diyarbakır

iletişim: esraipekmt@gmail.com

Merhaba. Diyarbakır/Sur Yiğit Çavuş Anadolu Lisesinde İngilizce öğretmeniyim. Okulumuz yeni olduğu için kütüphanemiz yok ve kitap ihtiyacımız var. Bize lise düzeyinde kitap bağışında bulunabilir misiniz? Teşekkürler.

Adres: Yiğit Çavuş Anadolu Lisesi Silvan Yolu üzeri. Karaçalı mah. Kadız caddesi no6 eski bölge trafik arkası SUR/DİYARBAKIR

Samsun ili Çarşamba ilçesi Hürriyet Ortaokulu - Samsun

iletişim: kasimaymehmet@hotmail.com

Samsun ili Çarşamba ilçesi Hürriyet Ortaokulunda görev yapıyorum.Okulumuzda ilkokul ve ortaokul seviyesinde hikaye
ve roman türü kitaplara ihtiyaç vardır.
Teşekkür ediyoruz.

Mehmet Kasımay
Tel:0535 233 89 13
Adres: Hürriyet Ortaokulu
Hürriyet (Merkez) Mahallesi
Çarşamba /SAMSUN

Selçuk TÜRKMEN Fatih Ortaokulu Alaşehir - Manisa

iletişim: selcuk_turkmen@hotmail.com

Merhaba, ben Manisa ili Alaşehir ilçesi Fatih Ortaokulunda çalışmaktayım. Okulumuza yeni kütüphane oluşturuyoruz.Fakat az miktarda kitap vardır. Ortaokul öğrencileri için hikaye ve romanlar gönderebilirseniz çok memmun oluruz.En kısa zamanda haberinizi bekliyoruz.
Selçuk TÜRKMEN Fatih Ortaokulu Alaşehir/ MANİSA
selcuk_turkmen@hotmail.com
05364392845

Şanlıurfa-Haliliye Boydere Köyü - Şanlıurfa

iletişim: nurullahgkts06@gmail.com

Merhaba,
Size Şanlıurfa-Haliliye Boydere Köyünden yazıyorum. Okulumuz dar gelirli veliprofiline sahip küçük bir köy okulu. Yeni oluşturduğumuz kütüphanemiz içinortaokul ve ilkokul düzeyinde yani 6-14 yaş aralığında kitaplara ihtiyacımızvar. Size yazmak istedim. İnanın gelecek kitaplara küçük kalplerin tazezihinlerin çok ihtiyacı var. Sizden haber bekleyeceğiz.Şanlıurfa Haliliye Boydere Yusuf-AliBekler İlk OrtaokuluNurullah GÖKTAŞSosyal Bilgiler Öğretmeni
İyi çalışmalar dileriz  

Yüzbaşılar Şehit Er Aydın Karakuş İlkokulu - Iğdır

iletişim: yasingoleli2@gmail.com

Merhabalar. Ben Iğdır Yüzbaşılar Köyünde görev yapan bir ilkokul öğretmeniyim. Çocuklarımızın kitaplarla ilk defa tanıştığı ilkokulu uz için. Hikaye kitapları ya da çocuk dergileri istiyorum. Eğer çocuklarınızın ihtiyaç fazlası kitap ve dergileri var ise çocuklarımın da o kitaplara ulaşması için yardım etmenizi istiyorum. Yapacağınız yardımlar için şimdiden çok teşekkürler.

Öğretmen: Yasin KARADAĞ
Telefon: 0538 960 03 51
Adres: Yüzbaşılar Şehit Er Aydın Karakuş İlkokulu
IĞDIR/MERKEZ

Şanlıurfa Halfetide Halfeti Selahaddin Eyyubi AIHL - Şanlıurfa

iletişim: zehracelikdemir1992@hotmail.com

Ben Zehra ÇELİKDEMİR, Şanlıurfa Halfetide Halfeti Selahaddin Eyyubi AIHL de Türk Dili ve Edebiyatı ogretmeniyim. Okulumuzun kütüphanesi güncel okuma kitapları yönünden ciddi eksiklikler yaşamaktadir. Tarafınızdan kitap bağışı yapmanızı rica ediyorum,tesekkurler.
Adres:Siyahgül mah. Argıl Yolu üzeri numara 1 Halfeti Selahaddin Eyyubi AIHL Halfeti Şanlıurfa
Iletişim: 05369787537

Şehit Ömer Uygun Anadolu İmam Hatip Lisesi - Gaziantep (İslahiye)

iletişim: Edah_01_90@hotmail.com

Merhaba ben Gaziantep ili İslahiye ilçesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapıyorum. Okulumuzda imkanlar kısıtlı, bu nedenden dolayı öğrencilerimizin okuyacak kitaba ihtiyacı bulunmaktadır. Sizlerin de bize yardımcı olabileceğini düşündük.
Adres: Boğaziçi Mahallesi Şehit Ömer Uygun Anadolu İmam Hatip Lisesi İslahiye/ Gaziantep
Öğretmen : Eda Demir

Aksaray Taşpınar Anadolu Lisesi - Aksaray (Taşpınar)

iletişim: karabudak_ilknur@hotmail.com

İyi günler.Aksaray Taşpınar Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeniyim. Kutuphanemizde yeterli kitabimiz yok.Ogrencilerimize okuma aliskanligi kazandirmak icin kütüphanemize lise düzeyinde hikaye,roman,kişisel gelişim vb.kitaplara ihtiyacımız var.Gonderebilirseniz çok seviniriz.

TASPİNAR ANADOLU LISESI     TAŞPINAR /AKSARAY 

İLKNUR AYAS 

0536 939 76 47

Atatürk İlkokulu-Şırnak(Silopi) - Şırnak

iletişim: Naz_st_33@hotmail.com

Atatürk İlkokulu-Şırnak(Silopi)
Merhaba, Silopi Atatürk İlkokulunda 3.sınıf okutuyorum. Sınıfımda 36 öğrencim var ve sınıf kitaplığımızda onların seviyelerine uygun çok az sayıda hikaye kitabı bulunmaktadır. Yardımcı olursanız çok mutlu oluruz. Şimdiden teşekkürler 😊
Selvinaz T. DEMİR
05350416679

Cengiz Topel İlkokulu (Şehit Muhammed Ali Ocak İlkokulu) - Yozgat (Yerköy)

iletişim: 66yerkoyctio@gmail.com

Cengiz Topel İlkokulu (Şehit Muhammed Ali Ocak İlkokulu) Okulumuz Yerköy İlçesinin kenar mahallesindedir Ekonomik durumu iyi olmayan bir çevreye hitap etmektedir. Okumayı seven minik yüreklere 6-10 yaş arası çocuk kitapları ile dokunmanız ümidiyle iyi çalışmalar diliyorum. Rafet YILDIRIM 05052530898 Şehit Muhammed Ali Ocak İlkokulu Yerköy / Yozgat

Erzincan Merkez Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu - Erzincan

iletişim: abakirhan@hotmail.com

Merhaba,
Size Erzincan Merkez Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulunun öğretmeni olarak  yazıyorum. Okulumuz dar gelirli veli profiline sahip küçük bir Anadolu şehrinde bir mahalle ortaokulu. Yeni oluşturduğumuz kütüphanemiz için ortaokul düzeyinde yani 10-14 yaş aralığında kitaplara ihtiyacımız var. Size yazmak istedim. İnanın gelecek kitaplara küçük kalplerin taze zihinlerin çok ihtiyacı var. Sizden haber bekleyeceğiz.
İyi çalışmalar dileriz

Dağlar ve bağlar arasından selam ve saygılar...

Ayşenur BAKIRHAN

Adres: Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu
Fatih mah. 650. Sok Erzincan/ Merkez
Tel:‪05055300354‬

İzmir Bayındır Kazım Dirik Ortaokulu - İzmir (Bayındır)

iletişim: plnyrdkl@gmail.com

İyi günler. İzmir Bayındır Kazım Dirik Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz maddi olarak kısıtlı imkana sahip bir bölgede bulunmakta. Her öğrencim kitap alabilecek güce sahip değil. Her çocuk kaliteli kitaplara ulaşabilsin diye okul kütüphanemiz için bir kampanya başlattık ve yardımlarınızı bekliyoruz. Daha çok 7 ve 8. Sınıf seviyesinde kitaplara ihtiyacımız var. 7 ve 8. Sınıf öğrencilerin dikkatini çekebilecek hemen hemen hiç kitabımız yok. Şimdiden teşekkür ederiz.Okulumuzun bilgileri şu şekilde:
Kazım Dirik Ortaokulu
Öğrenci Sayısı:369
Adres:Mithatpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi No 28 Bayındır/İzmir
Pelin Yurdakul Aydın
İletişim : plnyrdkl@gmail.com

MATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Antalya (Manavgat)

iletişim: oguzhanalpaslan@gmail.com

MATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak kendi çabalarımızla okulumuza kütüphane kurduk fakat, kitap eksikliği yaşamaktayız.
Okulumuz için yaptığımız bu çalışmada bizlere kitap desteği sağlayabilirseniz öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederiz.
Orta öğretim (Lise) düzeyinde roman, hikaye, şiir, anı, dergi, özellikle yeni çıkmış güncel eserler vb. türlerde,
uygun göreceğiniz miktarda kitap gönderebilirseniz seviniriz.
Oğuzhan ALPASLAN
Bilişim Tek. Öğretmeni
Tel: 0507 367 6406

Adres:
Çeltikçi Köyü, Mutlu Selim Mevki, Manavgat/ANTALYA
MATSO MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Okul Tel: 02427591454

Soğucak Mustafa Yamaner Ortaokulu & Hacılar Ortaokulu - Sakarya

Merhabalar. Sakarya Üniversitesi Eğitim fakültesi öğrencileri olarak topluma hizmet dersi kapsamında aşağıda adresleri yazılan köy okullarına  5,6,7, ve 8. Sınıf öğrencileri için okuma kitabı ihtiyaçlarını sağlama konusunda aracı olmak istiyoruz. Bu konuda minik öğrencilerimize kitap yardımında bulunabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. (Not: İhitiyaç duyulan kitap adedi yaklaşık 100. Az yada fazla yapacağınız her yardım bizleri çok


Soğucak Mustafa Yamaner Ortaokulu 

Açık adres: Bozkır- Soğucak MH. 59910 SK 49 Konya / Bozkır ( Soğucak Köyü)


Hacılar Ortaokulu

Açık adres: Bozkır Hacılar MH. 58383 SK 13/2 Konya / Bozkır ( Hacılar Köyü) 

Karşıyaka Ortaokulu Eleşkirt/Ağrı - Ağrı (Eleşkirt)

iletişim: beyzaoguz66@gmail.com

İyi Günler Ağrı'nın Eleşkirt İlçesinde öğretmenlik yapıyorum. Öğrencilerimize kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırabilmek onların hayal güçlerini geliştirmek için okulumuzun sınıf kitaplıklarının kitap eksikliğini gidermekiçin yardımcı olursanız seviniriz. Teşekkürler
Okulumuz 10-14 arası yaş grubu 5.-8. sınıf şeklindedir.
110 öğrencimiz bulunmaktadır.

Karşıyaka Ortaokulu Eleşkirt/Ağrı
Beyza Oğuz
04727114036

Gaziantep/Şahinbey Atatürk Anadolu Lisesi - Gaziantep (Şahinbey)

iletişim: gocman00@gmail.com

iyi Günler okulumuz sosya-ekonomik açıdan dar gelirli ailelerin yaşadığı bir bölgede bulunmaktadır. Kütüphanemizde kitap sayısı yok denecek kadar azdır. Geleceğe umut olmak için "Her kitap yolumuzu aydınlatan bir ışıktır, sen de bir ışık bağışla" sloganıyla okulumuz için kitap bağışı talebinde bulunuyoruz.Yardımlarınız için teşekkür ederim
İl: Gaziantep/Şahinbey
okul: Atatürk Anadolu Lisesi
Adres: Kocaoğlan Mh. Demokrasi Bulvarı No21 27100 Şahinbey/Gaziantep

Kitaplar Sessiz Öğretmenlerdir Projesi - Balıkesir (Susurluk)

iletişim: srdrsrds@gmail.com

Susurluk Ateşi Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği Olarak Susurluk İlçesi Merkez Mahalleler ile Kırsal Mahallelerimizde Bulunan İlköğretim seviyesindeki okullarımıza; Okumayı seven, alışkanlık haline getiren ve bu sayede kendi değerlerinin farkına varan bilinçli ve azimli bir nesil yetiştirmek için başlatmış olduğumuz "Kitaplar Sessiz Öğretmenlerdir" Projesi Kapsamında Kütüphaneler kazandıracağız. Proje kapsamında ilköğretim seviyesindeki her türlü kitaba ihtiyacımız vardır. Projemize Desteklerinizi Bekliyoruz.

Hakan ERGÜN
Susurluk Ateşi Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği Başkanı

Adres:
Susurluk Ateşi Sosyal ve Kültürel Dayanışma Derneği
Yeni Mahalle Fevzi Paşa Caddesi No:4
Susurluk/BALIKESİR
Tel: 0532 573 7406
0546 295 4939
0544 259 0302

Hüseyin Çelik imam hatip lisesi - İstanbul

iletişim: asiye.slhoter@gmail.com

Okulumuz dezavantajlı öğrencilerin ekonomik düzeyin düşük olduğu dar gelirli ailelerin cocuklarinin mevcut olduğu bir okuldur.Kütüphanesi yeni olup kitap sayısı ihtiyacı karşılamamaktadır.Maddi anlamda okulun bu ihtiyacı karsilamasi mümkün gözükmemektedir.Kütüphanemizi zenginleştirmek için desteğinize ihtiyacımız var.


Asiye Tahiroğlu
İHL meslek dersleri öğretmeni
Hüseyin Çelik imam hatip lisesi
iletişim 5315578660

Hüsnü Kişioğlu Ortaokulu Kütahya-Merkez - Kütahya

iletişim: karademir_engin@hotmail.com

Okulumuz, geneli kırsaldan şehir merkezine göç etmiş insanların yaşadığı bir bölgede bulunuyor. Okulumuzun gelir kaynakları kısıtlı olduğundan ancak okulun tadilat giderleri vs. karşılanabilmekte. Aktif çalışan bir okul aile birliğimiz yok. Velilerimizin de maddi durumları çok iyi değil, bu yüzden okula maddi anlamda katkıları olmuyor, olamıyor. Dağılmış, boşanmış ailelerimizin sayısı bir hayli fazla. Bu durum çocuklarımızı olumsuz etkiliyor. Bu koşullar altında biz çocuklarımıza sahip çıkıp, onlara birer amaç vermek için uğraşıyoruz. Boş vakitlerini sokakta değil, okulda ya da evlerinde verimli bir şekilde geçirmelerini arzuluyoruz. Bunu sağlamaya yönelik çalışmalarımızdan biri kütüphanemizi zenginleştirmek. Bunu gerçekleştirebilmek için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Ortaokul düzeyinde çocuklarımızın gelişimine uygun kitap eksiğimizi kapatmada yardımcı olursanız bizleri ve çocuklarımızı çok sevindirirsiniz. Şimdiden katkı ve destekleriniz için teşekkür ederiz.

Engin KARADEMİR
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Hüsnü Kişioğlu Ortaokulu Kütahya-Merkez
5356375600

Afyonkarahisar İhsaniye Akören Ortaokulu - Afyonkarahisar (İhsaniye )

iletişim: duygucaylak@hotmail.com

AFYONKARAHİSAR İHSANİYE AKÖREN ORTAOKULU
Afyonkarahisar İhsaniye Akören Ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapıyorum.Okulumuz bir köy okulu olduğu için kütüphanemiz yok.Sadece küçük bir kitaplığımız var.Bu kitaplıkta öğrencilerime okuma alışkanlığı kazandırabileceğim yeni,güncel, onlara hitap eden kitaplar yok.
İhtiyacımız olan kitaplar 11-15 yaş arası hikaye ,roman,anı ,eğitici kitaplar ,dergiler , 100 temel eserdir.Aslında kısaca yaş aralığına uygun her türlü kitaba ihtiyacımız var.
Şimdiden çok teşekkür ediyor,yardımların gelmesini dört gözle bekliyorum.

İLETİŞİM: duygucaylak@hotmail.com
TLF: 0 546 963 56 32
ADRES:İHSANİYE AKÖREN ORTAOKULU
İHSANİYE/AFYONKARAHİSAR

Bartın kıranpazarı ilkokulu - Bartın (kıranpazarı)

Bartın kıranpazarı ilkokulunda görev yapmaktayım.Okulumuz Ecikler köyüne bağlı bir okul ben 2. sınıf okutuyorum ve sınıfımın kitaplığı için 2. sınıf düzeyinde hikaye kitaplarına ihtiyacım var sınıf kitaplığım için yardımcı olunursa çok mutlu olurum
ADRES:KIRANPAZARI İLKOKULU ECİKLER KÖYÜ KOZCAĞIZ/BARTIN TEL:05058545713

Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi - İstanbul (Fatih)

iletişim: ufsmkutuphanesi@gmail.com

İyi günler ben Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisiyim.

Okulumuza bu sene yeni açılacak olan kütüphanemiz için sizden yardım talebinde bulunup kitap bağışı yapmanızı rica ediyorum.


ADRES:Ali Kuşçu Mahallesi, Darüşşafaka Ön Sk. No:2, 34083 Fatih/İstanbul

TELEFON:0551-173-6818


OSMAN TUĞRUL ASLAN 

özel gereksinimli çocukların eğitim aldığı eğitim merkezi - Gaziantep

iletişim: m.fatih1985@googlemail.com

Merhaba,Gaziantep’te özel gereksinimli çocukların eğitim aldığı özel eğitim iş uygulama merkezinde derslerde kullanılması için (resimli çocuk kitabı) ve sosyo ekonomik durumları göz önünde bulundurularak ihtiyaç duyan aileler başta olmak üzere çocuklarını okulda beklerken vakit geçirdiği sürede veya evde okuması için (roman, eğitici kitaplar vb) bir kütüphane oluşturulmaktadır, destek olmak isteyen gönüllü çokça kişiye, bol kitaba ihtiyacımız bulunmakta, bir kitap bile gönderebilirseniz çok sevinirim 🙂 sevgiler.... hacı lütfiye şireci özel eğitim iş uygulama merkezi (okulu) mücahitler mahallesi no:8 şehitkamil gaziantep

Manisa-Kırkağaç ilçesi Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesi - Manisa (Kırkağaç)

iletişim: ahmethepaglar0809@gmail.com

Manisa-Kırkağaç ilçesi Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesinde görev yapmakta olan ve okulumuzun kütüphanesinden sorumlu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Okulumuzun kütüphanesinde bulunan kitapların birçoğunun özellikle 1960-1990 yıllara ait basımlar olması nedeniyle güncelliği artık bitmiş durumdadır. Kitaplar öğrencilerimize hitap etmemekte, üstelik dil ve üslup yönüyle anlaşılamamaktadır. Kütüphanemizdeki kitapların birçoğu artık kullanılırlığını yitirmiş olan ansiklopedilerden oluşmakta; fakat öğrencilerimizin asıl ihtiyacı durumundaki roman, hikaye, şiir vb. türlerden ve üniversite hazırlık kaynaklarından yoksun bulunmaktadır. Bu nedenlere bağlı olarak okulumuzda 14-18 yaş arası lise öğrencilerinin duygu ve düşünce dünyalarına hitap eden roman, hikaye, tiyatro, şiir ve özellikle üniversite hazırlık kaynakları gibi alanlarda eser ihtiyacı oluşmuştur.
Okulumuza bakanlık tarafından gönderilen maddi ödenek ancak okulumuzun hizmetli ve diğer fiziksel ihtiyaçlarına (elektrik, su, kömür, fotokopi vb.) yetmektedir. Bundan dolayı kütüphanemizi güncelleştirebilmek ve gençlere okuma kültürünü kazandırmak adına kitap alımı yapma imkânımız yoktur. Bunun yanında kitaplıklarımız da yeterli düzeyde değildir. Bu noktada kütüphanemiz için kitap yardımı ve mümkünse kitaplık yardımı talep etmekteyiz. Öğrencilerimizin kütüphane ve okuma kültürü kazanması adına göndereceğiniz her bir kitap, yapacağınız her bir bağış bizler için büyük bir anlam ve öneme sahiptir. Gerekli resmi yazı, belge ve kütüphane fotoğrafları; bağış talebimizle ilgilenen kişi ve kurumlara ivedilikle iletilecektir.
Sonsuz saygılarımızla durumu bilgilerinize sunuyor, yardım ve bağışlarınızı bekliyor, teşekkürü şimdiden bir borç biliyoruz.

AHMET CAHİT HEPAĞLAR
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Eczacı Engin Ümmetoğlu Anadolu Lisesi
Cep No: 05546049730
Tel No: 02365881037
Faks: 02365884606
Adres: Şair Eşref Mah. 71. Sokak No:35 KIRKAĞAÇ/MANİSA

Bayırköy İlk ve Ortaokulu - Bilecik (bayırköy)

iletişim: selamidemirci517@gmail.com

Bayırköy İlk ve Ortaokulunda Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Okulumuz kütüphanesi yenilendiğinden dolayı şu anda raflarımız boş durumda. Ama bu eksikliğimizi gidermek ve bize bu konuda yardımcı olmak sizin elinizde.
Çocuklarımızın hayal dünyalarını zenginleştirip hayata okudukları kitapların penceresinden bakmasını istiyorsanız kitap bağışlarınızı bekliyoruz. İlk ve Ortaokul seviyesindeki her türden kitap kabülümüzdür. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.
Adres: Fatih Mahallesi 2. Sokak No:9/A bayırköy/BİLECİK
Tel: 05076084925

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ - İstanbul

iletişim: ecememreberk@hotmail.com

Okulumun istanbul da olmasına rağmen maddi açıdan bir çok araç gerecimizi karşılayamamaktadır şişli feriköyde bulunan şişli anadolu lisesi kütüphaneye sahip olmasına rağmen kütüphanemizin içinde hiçbir kitap bulunmamaktadır okul başarı olarak yüksek bir okuldur bu sene değerli müdürümüz ve kıymetli öğretmenlerimiz sayesinde nitelikli okullar arasına girmiştir öğrencileride seçilmiş öğrencilerdir okulun seviyesini bir tık daha yukarı çıkarmak için kitap talebinde bulunuyoruz dünya klasikleri olursa eğer edebiyat derslerimize de yardımcı olacaktır lütfen mesajımızı dikkate alın ve 500 öğrenciyi sevindirin ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ

Gaziantep Araban ilçesine bağlı Köklüce Mehmet Gezer Ortaokulu - Gaziantep (Köklüce)

Necmettin YAĞMUR Köklüce Ortaokulu Müdürüyüm. Gaziantep Araban ilçesine bağlı Köklüce Mehmet Gezer Ortaokulu nda Görev yapmaktayız Kütüphanemizde kitap sayısı az ve öğrencilerde okuma alışkanlığı yok bua bağlı olarak öğrencilerde başarı seviyesi düşük. Okulumuzun başarı seviyesi yükseltmenin yolu okumaya alışkanlığını kazandırmaktan geçtiğine inanıyorum. Kitap bağışında bulunabilirseniz çok sevinir minnet oluruz. Tel: 0552 231 56 27 mail: necmettin_7053@hotmail.com
yaş aralığı 10- 15 arasına uygun kitaplara ihtiyacımız var. adres: Köklüce Mah. Köklğce sk: No:1/1 Köklüce Ortaokulu şimdiden teşekkürler.

Bitlis - Hizan - İstiklal Ortaokulu - Bitlis (Hizan)

iletişim: ronahi_hizan@outlook.com

Merhaba.Bitlis ilinin Hizan ilçesin de eğitim veren İstiklal Ortaokulu Müdürüyüm.Okulumuz da öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kitap okuma saatleri, kitap okuma halkaları ve benzeri etkinlikler yapıyoruz.Okulumuz gündüzlü okul olup herhangi bir bütçeye sahip değildir.Ayrıca okulun bulunduğu çevre veya velilerimizin maddi durumu yetersiz olduğundan dolayı öğrencilerden kitap taleb edemiyoruz.Sizden ricam lütfen bize kitap temin etme konusunda yardımcı olun.Bu konuda mağduruz.Şimdiden teşekkür ederim.
KİTAP TÜRLERİ:ÖĞRENCİ SEVİYELERİNE UYGUN HER TÜR KİTAP OLABİLİR.ÖZELLİKLE ROMAN HİKAYE MASAL.
YAŞ ARALIĞI 9-14.

OKUL MÜDÜRÜ:SERHAT DURMAZ
İSTİKLAL ORTAOKULU
ESENTEPE MAHALLESİ
HOROZDERE CADDESİ
NO:1 HİZAN BİTLİS
0534-333-84-03

Kütahya Hisarcık Çok Programlı Anadolu Lisesi - (Hisarcık)

iletişim: yunussevim03@hotmail.com

Kütahya Hisarcık Çok Programlı Anadolu Lisesinde görev yapmaktayım. Okulumuzun güncel romanlara ihtiyacı vardır. Öğrencilerimizin ve okulumuzun durumu olmadığı için bunu gerçekleştiremiyoruz. Sizden ricamız okulumuza yardımcı olmanız. Öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar...0554 993 53 04

en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Kalbimin Can Mayası Başka Bir Şey On Dakika Otuz Sekiz Saniye Antikacı Gelirken Ekmek Al Aşkımız Eski Bir Roman Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kendine Hoş Geldin Camdaki Kız Abartma Tozu Üç Kız Kardeş 1984 Hayvan Çiftliği Kırlangıç Çığlığı Sen On Yedi Yaşımsın Momo Nutuk Huzursuzluk Kraliçeyi Kurtarmak Olağanüstü Bir Gece Ölüme Fısıldayan Adam Sodom ve Gomore Sofie'nin Dünyası Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Sineklerin Tanrısı Satranç İçimizdeki Şeytan Küçük Ağa Kırmızı Pazartesi Fi Beyaz Gemi Yüzyıllık Yalnızlık Yaban Tutunamayanlar İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Beyaz Diş Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Yüreğim Seni Çok Sevdi Serenad Böğürtlen Kışı Senden Önce Ben Simyacı Uçurtma Avcısı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Erotik Kitaplar Çocuk Kitapları Macera Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Polisiye Kitaplar Korku Kitapları Psikoloji Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Tarihi Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Şiir Kitapları Fantastik Kitaplar Gerilim Kitapları Deneme Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Biyografi Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar Beslenme Diyet Kitapları