Fi

Fi Çi Pi 1. Kitap Fi
Kitabın Yazarı:Akilah Azra Kohen Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:600 ISBN:9786054994861 Kitap Puanı:7.4 / 10 | Yorum: 176

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Fi - Akilah Azra Kohen

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Fi Özet

BU KİTAP HERKES İÇİN YAZILMADI

Azra Kohen… İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema ile Ottawa Üniversitesi Üçüncü Dünya ülkelerine yardım ekonomisi bölümlerinden mezun çiçeği burnunda bir yazar. Okuyucuya içsel yolculuğun kapılarını açan üçlemesi Fi, Çi, Pi’in ilk durağı Fi’dir. “Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur” diyor yazar. Kohen, verdiği bir röportajda ise Fi’nin yazılış amacını, ”Çaresizlik ve ihtiyaç. Çaresizlikten doğdu Fi. İzlemek zorunda bırakıldığım adaletsizliği engelleyebilmek için o kadar çaresizdim ki nerdeyse savaşa girecektim ve sonunda savaştığım o iğrenç şeye dönüşüp kesinlikle kaybedecektim, çünkü savaşlar savaşılarak kazanılmıyor, maalesef o kadar kolay değil. Ve ihtiyaçla büyüdü Fi, çünkü yazdıkça bir terapi gibi onardım kendimi.” diye tanımlar.

Yazara göre dünya büyük bir karmaşa içinde. Fakat bu karmaşanın nedeni ne eğitim, ne işsizlik ne de parasızlık. Ona göre annelerin çok büyük bir hatası var. Özellikle çocuklarını aşırı korumacı yetiştiren anneler, çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelliyorlar. İşte bu kitap farkındalığını ortaya çıkarmaya çalışan dört ana karakter etrafında şekillenmiş bir eserdir. Kitabın ana karakterlerinden biri Can Manay… Ülkede çok ünlü ve zengin bir psikolog. Televizyonlarda program yapıyor ve özel seanslarında kendine özgü tarzıyla ünlü. Acımasız ve takıntılı bir avcı. İstediği ve açlığını çektiği şeyi elde etme pahasına her şeyini gözden çıkaracak kadar hırslı biri. Beraber olduğu kadınlarla buluşmasında rahatlık sağlayacak bir ev almak ister. Satın almak istediği eve bakarken yan evin bahçesinde dans eden bir kadın görür. Kelimenin tek anlamıyla çarpılır. İşte ondan sonra ‘bu benden de öte bir tutku’ diyerek tanımladığı dansçı Duru’ya aşkı başlar. Onu elde etmek için kendini kaybeder ve tüm kariyerini kaybetmek pahasına Duru’nun peşinden koşar. Fakat önünde çok büyük bir engel vardır. Kendi yeteneği altına ezilen bir müzisyen olsa da gayet karizmatik ve yakışıklı müzisyen Duru’nun sevgilisi Deniz. Bu yeteneğinin altında ezilmemek için kendini esrara veren yetenekli bir müzisyen. Can Manay, Duru’ya yakın olmak için bu evi satın alır. Birkaç kere çiftleri yemeğe davet eder. Duru en sonunda Can Manay’ın kendisine olan ilgisini fark eder, fakat Deniz’e olan aşkı ağır basar. Rahatsız olsa da bu durumdan Deniz’e bahsetmez. Fakat son zamanlarda Deniz’in esrara bu kadar çok bağlanmasından o kadar rahatsız olur ki aşklarında bir çatlaklık oluşur. Duru’ya olan bu ilgisi Can Manay’ı o kadar çok mahveder ki, sırf yakın olmak için projesi Deniz’e ona ait olan konservatuar açma teklifi götürür. Üniversitede hoca olan Deniz bu fikre o kadar çok sevinir ki, kafasında hazır olan projeyi gerçekleştirmek için hemen kolları sıvar. Diğer taraftan Can’ın Duru’ya olan ilgisini hiçbir şekilde fark etmez. Deniz’in bu tavrından Duru çok rahatsız olur. Ve Can Manay hiçbir şekilde Duru’dan vazgeçmez. Kendini kaybetme pahasına peşini bırakmamaya devam edecektir...

Romanın diğer ana karakterlerinden biri de Özge’dir. Köşeye sıkıştırılmış olsa da, potansiyelini kullanarak bu savaşı kazanmaya çalışan bir savaşçıdır. Can Manay’a istemediği bir soru sorulunca piyasada istenmeyen bir gazeteci olmuştur. Yine de yenilmez ve bu basın aleminin en başındaki kişiyle irtibata geçer. İnsanların sahte yüzlerini ortaya çıkaran ‘Darbe’ adında bir magazin dergisi çıkarır. Yine de Özge sansürlenmeye devam edecektir. Asla yenilmez ve savaşına devam eder...

Kitabın en sevilen ve en bilgece konuşmalar yapan dördüncü karakterimiz Bilge’dir. Şansız doğmuştur, fakat yine de hayatta kalmayı başarmıştır. Annesi yoktur. Doğru adında otistik bir abisi vardır. Can Manay’ın psikoloji sınıfından oldukça başarılı bir öğrencidir. Başkalarına ödev yaparak geçinmeye çalışan sıradan bir öğrencidir başlarda. Sonra Can Manay’ın danışmanı olarak yaşamaya devam eder. Ve sonra Can Manay’ın yaşam enerjisi olur. Ama nasıl?
Deniz'in oldukça yetenekli ve tüm yaylı çalgıları çalabilen bir öğrencisi var: Ada... Yeteneğine rağmen oldukça silik bir tip ve deli gibi Deniz'e aşık. Gösterişli biri olmadığından dolayı hiçbir erkek tarafından fark edilmez. Onu sadece tek bir kişi fark eder: Göksel. Oldukça iri yapılı konservatuarda öğrenci bir balet. Şans eseri Ada'nın müziğini dinlediğinde ona hayran kalır ve sapkınlık derecesinde Ada'ya bağımlı olur.

Bu kitap herkes için yazılmadı, der kitap. Farkındalığın ne kadar önemli olduğunu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını, (.............) asıl değerli olanın bizim için önemsizleştirilmeye çalışıldığını fark etmiş ya da fark etmeye hazır herkes için yazıldı, gerisiyse hikaye, der.

İnsanlar, anlaşılması için vardır metaforunu savunan kitabın kalınlığı sizi hiçbir şekilde vazgeçirmesin. Eminim Pi’yi de okuduktan sonra şu kanıya varacağız: Bir birey dahi doğru davranarak dünyayı değiştirebilir. Son olarak söyleyeceğim, kitabı okuyun ve tarafınızı seçin. Sizin için mi yazıldı bu kitap?

Fi Konusu

Akilah Azra Kohen yada diğer adıyla Azra Sarızeybek Kohen Çi, Fi, Pi üçlemesinin ikinci kitabı olan Fi okurlarına hayatın içinden dört farklı karakterin hikayesini sunuyor.

Fi, gerçek anlamda kusursuz güzellik ile ilgili geometrik ve sayısal bir orana verilen bir isim. Daha sonra güzelliği içeren Mimarlık ve Sanat dallarında da sık sık kullanılmaya başlamış gizemli bir sayıdır. Romanda da sürekli aşkta ve hayatta kendi Fi sayısını arayanlar anlatılıyor.

Canan Manay kafasına taktığı şeyi elde etmek için her şeyi yapmaya hazır biridir. Özge ise kendini sadece köşeye sıkıştığı anlarda, umutsuzluk içinde bulan bir karakterdir. Deniz, mükemmel bir müzisyendir fakat o kendini buna layık görmez ve kariyerinin altında ezilmeye başlar. Bilge ise kaderin gülmediği, hayatta hep şansızlık ile yürümek zorunda kalan bir isimdir.

Fi romanında hayata dair her şeyi bulmak mümkün. Aşklar, aldatmalar, arzular, lanetler, hayal kırıklıkları, zeka oyunları… Kitabın en güzel tarafı da burada ortaya çıkıyor. Akilah Azra Kohen ince zekası ile roman tadında bir kişisel gelişim kitabı sunuyor.

Fi Soruları ve Cevapları

Fi kimin eseri?

Akilah Azra Kohen

Fi türü nedir?

Yerli Romanlar, Kişisel Gelişim

Fi kaç sayfa?

600

Fi Yorumları

kitap harika diğerlerini okumamıştım onları da alıp okuyacağım tavsiye ederim

06-11-2014 20:53

tam olarak ne kitabı anlamadım roman mı kişisel gelişim mi yoksa ikisi de mi sıkıcı mı akıcı bir hikayesi var mı? yoksa şunu yap bunu yap zengin ol mu diyor?

14-11-2014 02:28

ilginç görülüyor .

11-12-2014 15:34

vasat siradan zaman kaybı.

17-12-2014 23:23

ezber bozan bir kitap

23-12-2014 08:21

anlayana cok seydir bir kitap

31-12-2014 02:26

bolca cinsellik içeren ama insana pek birsey katmayan akıcı, merak uyandıran bir kitap.

04-01-2015 16:41

fazlasıyla cinsellik içeren sıradan bir kitap beklentimin çok altında buldum

05-01-2015 12:07

evet çok cinsellik içeriyor. kitabı'n ortalarındayım hala bana bişe katmadı açıkçası aldığıma pişman oldum.

07-01-2015 16:37

kitap güzel bir kitap, birazcık hayatın akışının farkındalığına varmana, biraz daha yüksek duygular ile hareket eden insanların nasıl davrandığına dair enteresan gözlemler içeriyor. kitap hayatın direksiyonuna geçmekle, hayatı tasarlamakla elde edilen sonuçları gözler önüne seriyor.

10-01-2015 11:51

fi'ye başladığımdan beri tüm karakterler beni esir aldı.anlatımı çok hoş bazı cümleleri,bazı sayfaları tekrar tekrar okutan ve insanı tutkuyla bağlayan bir havası var,tavsiye edilir.
fi'ye başladığımdan beri tüm karakterler beni esir aldı.anlatımı çok hoş bazı cümleleri,bazı sayfaları tekrar tekrar okutan ve insanı tutkuyla bağlayan bir havası var,tavsiye edilir.

14-01-2015 10:52

hem fi yi hem de çi yi okudum neden bu kadar abartıldığını anlamadım kitaptan daha çok iyi bir pazarlama yapılmış gibi görünüyor normal bir kitap iyi ama her yerde abarttıkları kadar değil

17-01-2015 01:49

içinde güzel mesajlar var ancak çok fazla cinsellik içerdiğinden tavsiye bile etmeye çekiniyorum. hiç gerek yoktu bence bu kadar cinselliğe.. kitap amacından uzaklaşmış..

20-01-2015 16:41

salt cinsellik mi kitabin özü yapmayın cok sey anlatiyor anlayana.

25-01-2015 04:26

çok güzel
ezber bozck bir kitap

29-01-2015 15:50

fi super bir kitap simdide çi bitirdim su anda pi bekliyorum super kitaplar

12-02-2015 21:44

bu kitap size telefonun sadece telefon gibi çalmasını bile öğretebilir kişiselleştirilmiş melodilerden uzaklaştırarak :))

24-02-2015 02:58

kitaptaki karakterlerin anlatımını çok beğendim. yazar gerçekten karakterleri yaşamış gibi yazmış ama çok satsın diye araya cinsellik katmasaymış daha iyi olurmuş çünkü popüler kültür best seller'ı havasını hak etmeyecek kadar iyi bir kitap.

25-02-2015 14:57

berbat bir kitap hiç tavsiye etmem

02-03-2015 16:49

bana bişey katmadı her iki kitabıda 5günde bitirdim ,salt cinsellik içeren takıntılı ahlaktan yoksun can manayın bir kadını avlama stratejisi üzerine yazılmış bolca cinsel öğelerin üzerinde durulmuş ilginç olmayan kitaptır
nrn son yorum

06-03-2015 14:56

kişisel gelişimle alakası yok vallahi zaman kaybı
ilk defa bir kitabı okuduğuma pişman oldum

06-03-2015 18:36

yorumlardan anladigim kadariyla grinin elli tonu tarzi bir kitap uclemesi herhalde... malum bu sira cok medhur ya bu tarzar

07-03-2015 14:28

şu anda kitabın sonlarına gelmek üzereyim bana göre cinsellige çok yer verilmiş ama cinseliğe bakış açısı çok önemli birde üst düzey insanların dünyayı ve kişileri kendi pencerelerinden nasıl gördüklerini anlayabiliyorsun merak uyandıran akıcı bir kitap teşekkür ederim (kitap okumak güzel birşey)

07-03-2015 14:35

sürükleyici ...özellikle can manay karakterinin kendini pazarlaması çok iyi...

18-03-2015 19:37

ikisını de bugun aldım umarım pişman olmam

19-03-2015 19:15

cinsellik hayatın gerçeği, neden cinsel içeriğine bu kadar takıldınız anlamadım. içeriğinde fark ettirdikleri ve içimizde olan, söyleyemediklerimizi ifade edişi ile önemli bir kitap.

07-04-2015 08:52

kitabı şu an büyük bir keyifle okumaktayım, farkındalığımı ortaya çıkardığını, benim için önemli bir kitap olduğunu şimdiden söyleyebilirim. yukarıdaki arkadaşların kitaptaki cinselliğe ki ben farkında bile değilim, bu kadar takılmalarına anlam veremedim, sonuçta hayatımızın içinde ne kadar sa bu kitapta da okadar cinsellik var. bir romanın sürükleyiciliğiyle farkındalığı besleyen, roman okuyorum zannederken farkındalığınızı besleyebilirseniz aslında bir yandan da bir kişisel gelişim kitabı okuduğunuzu farkediyorsunuz.

10-04-2015 12:02

kitabi pazarlama yontemi kendisinin kitap icinde karsi ciktigi sisteme cok uygun. sex sells. bununla birlikte bazi tespitler cok iyi ifade edilmis. uclemenin ikinci kitabini cok daha iyi buldum, tavsiye ederim.

12-04-2015 02:10

bu seri okuduğum başka hiçbir seriye benzemiyor. hiç bir kitapla kıyaslayamıyorum çünkü benzersiz. kesin okuyun ama çi daha güzel çünkü hikaye oturuyor ve çok şaşırıyorsunuz.
öyle böyle değil cidden çok güzel bir kitap. uyandırıcı.

25-04-2015 12:28

ezoterik terimlerle ve onların çekim alanını kullanarak, şehveti çalışan bir kitap ki nasıl bir etki oluşturur insan üzerinde, merak ediyorum, umarım düşündüğüm gibi değildir.

03-05-2015 18:21

fi'yi okudum .tek düşündüğüm nasıl bir zaman kaybı olduğuydu.hiçbir bilimsel değeri olmadığı gibi hiçbir edebi değeride yok. son derece klişe ve bu kitabpla ilgili yorumları okuduğumda geleceğimizden endişe ediyorum.çünkü gençlerimiz galiba bunu edebiyat sanıyor gerçekte edibiyatın nhe olduğunu bilmeden.

05-05-2015 11:45

kitabı okuyup çıkardığım derslerden biri cahillere ve at gözlüğüyle bakanlara karşı savaşmanın zaman kaybı olduğu, asıl önemli olanın kendi potansiyelimizi kullanarak kabuğumuzdan kurtulmamız gerektiği fikriydi. bu düşünceden ve bu muhteşem kitabın bana kattıklarından hareketle aslında burda bir savaş vermem anlamsız, gereksiz. lakin ihtiyaçtan kaynaklandığı için yazmam gerekiyordu bunu. bu kitap insanın kendini yenileyebilmesi ve saklandığı yerden benliğini çıkarıp geliştirebilmesi adına faydalı bir kitap. ve şunu da kabul edelim ki kitabın özellikle eleştirilen cinsel kısımlarını, çoğunuz büyük bir keyifle okudunuz.asıl bunu toplumun genel yargılarıyla harmanlayıp utanılacak birşey gibi göstermek eleştirilmesi gerekendir. saygilarimla...

20-05-2015 13:33

kesınlıkle tavsıye edıyorum yazarımızda tebrık edıyorum okunması gereken hayatınıza renk ve guzellık katacağına ınandıgım bır kıtap ...

01-06-2015 15:53

enteresan yorumlar çok farklı alıp almamakla karasız kaldım

04-06-2015 16:26

fi şimdi bitti bende başlattığı duygu ve düşünceler uzun sürecek gibi bunu dahada esnetip derinde yaşamak için çi ye başlıyorum bence mükemmeldi

19-06-2015 01:47

şimdi ben bu kitabı alayım mı almayayım mı bilemedim,herkes farklı yorumlarda bulunmuş :)

02-07-2015 17:12

evet ya alıp almamak arasında kararsız kaldım :) demek ki almak lazım :)

05-07-2015 15:14

kitabın yazarının da dediği gibi ilk kitap ta herkes için yazılmadığı belirtilmişti kitabın.buyuzden çoğu kişinin kitabı sadece cinsellik üzerine yazılmışı görmesi çok normal. önemli olan kitabı iki günde bitirmek değil.kitabın her saniyesinde akışında hissetmek kendini bulmak.farkındalık ne onu görebilmek .bakış açılarına göre farklı yorumlanabilecek bir kitap .azra kohen bizi bize götürüyor.herkesin kortuğu şeye kendisine. bize giden yolculuk .

06-07-2015 13:26

bakiş açisina göre dğeişebilir kendini geliştirmek isteyen herkese açik bir kitap ve sürükleyici hiç skilmadan okudum piyide alacağim en kisa zamanda odünyaya adim attiğinizda zaten elinizden bikramayaorsunuz

08-07-2015 14:15

bu kitabı bu kadar geç okuduğuma inanamıyorum seri olduğunu duyunca o kadar çok sevindim ki pi ve çiyi de alıp okuyacağım çok iyi kitap

09-07-2015 11:23

aylardır alacağım alacağım diye kendimi paraladığım kitap o kadar heveslenipte aldığım bir kitap bir o kadarda sıkıcı bir kitap 5 günde kitap bitiren ben 1,5 ayda zor bitirdim beni hiç ama hiç sarmadı çi kütüphanemde hala duruyor elime almayı korkuyorum.

Smlc • 10-07-2015 09:17

bu ayın 5 in de yorum yapmıştım.demek ki almak lazım diye... yorumları okuduğumda kafam karışmıştı ve ön yargı ile başlamıştım kitaba. şimdi kitabı okumuş biri olarak; "sadece cinsel içerikli bir kitap, okuduğuma pişman oldum" diyen kişilere kızıyorum... böyle bir kitaptan siz bunu mu çıkardını? herkesin kendi ihtiyacı ne ise onu alabileceği bir kitap... hiç düşünmeden alin okuyun derim...

10-07-2015 14:21

fi bölümünde, fi için ikinci kitap olduğunu yazmıssınız ancak fi ilk kitap çi ikinci ve pi üçüncü...

16-07-2015 09:59

okumadim ama okucagim bur kitap ilgimi cekti

20-07-2015 21:06

hayatimizada cinseellik var ve bunu hayata kitaba yansitildiginda gunah diye tilendiren islanlar kitabi okuduklarinda kotu bir kital olduklarini dusunuyorlar fazla cahillik

20-07-2015 21:13

harika ve akıcı bir kitap. düşünmeden almanızı tavsiye ederim!!!

22-07-2015 20:18

facedeki takiplerim üzerinden okunmaya değer inancına kapılmıştım nedeninide bilmiyorum uzun zamandır kitap okuyamayan biri olarak bi güç bana git -al - oku dedi gidip aldım okumaya yeni başladım üstüne bide arkadaşıma üçlüyü doğum günü hediyesi olarak aldım daha kendim fi nin bir kaç sayfasını okuduktan sonra gönderdim okumaya devam ettikçe pişman oldum gönderdiğime ha porno dergi almışsın okumuşsun ha fi yi okumuşsun bu kadar detay kitabı çirkinleştirmiş cinsellik başkadır - aşk başkadır - porno başkadır bu kadar ayrıntıya girip kitap çirkinleştirilmemeliydi diğerleriyle ilgili hiç bi fikrim yok fi yi çirkinleşen bölümlerini atlayarak okumaya devam edeceğim çünkü bana bişey katıp katmayacağını merak ediyorum bi kaç sayfada bir böyle devam edecekse verdiğim paraya yazık çöpe gitti diyeceğim ki şu an bile bunu diyorum ve çok şükürki arkadaşım daha okumaya başlamamış ondan geri alıp daha sağlıklı bilgi aktarımlar olan kitap ya da kitaplar hediye etmeyi düşünüyorum ki boşa zaman kaybetmesin

22-07-2015 22:53

okumaktan zararmı gelir oku ve senin cirkin dediğin şeyler aslında en gercekçi yönlerimizdir..bravo yazara acık ve net yazmış...

28-07-2015 16:39

anlayana çok şey öğreten bir kitap içinde öyle cümleler varki hayatını değiştirebiliyor bolca cinsellik olmasına aldanmayın dünyanın görünmeyen yüzü çünkü ve devam serisinide okuyun belli biyerden sonra sürüklüyor devamını bekliyorsun kitabın

05-08-2015 23:57

kitabı okurken fazlaca cinselliğe yer verilmesi rahatsızlık hissi veriyor.bu kendi adıma toplumsal yaşantımıza uygun olmadığı için diye düşünüyorum ama bir de yüksek sosyete diye tabir ettiğimiz kesimdeki sapkın ilişkileri de göz önüne serdiğini düşünüyorum.kitap bakiş açisina göre değişebilir senin hangi konuya yoğunlaştığına bağlı.örneğin ben burada fi için söylüyorum,özge deki savaşcı ruhu çok beğendim.kitabın her satırını beğenmek zorunda değiliz.okumaya değer bir kitap.

06-08-2015 10:50

10 numara kitap okuyun zihniniz açılsın

07-08-2015 21:23

fi okuyorum diğerlerinin yanından geçmeyi düşünmüyorum. dışı süslü ama içinde insana birşey katmayan ve gerçek bişeyler arayan ya da çok kitap okuyanlar için sıkıcı olacağını garanti edebilirim. ve bana göre yazar bile bunun farkında bu yüzden aşırı derecede cinselliğin içine girmiş, pozisyonları sesleri hayalleri , tamam seksten bahsettin cinsellikten de ama bu kadar derinlemesine bahsedilmesi hem rahatsız edici hem kitabın yetersizliğinin yazar tarafından biliniyor olup kamufle edilmeye çalışılması..

08-08-2015 07:58

maalesef beklentilerin çok altında bir kitab almaya değmez

09-08-2015 21:06

kitaplar birbirinin devamı seklınde mı ayrı konulardan mı oluşuyor ?

10-08-2015 11:52

fi ile çi yi okudum. pi ye baslayacagim. dili,anlatimi, olay örgusu mükemmel. hayatin gerceklerini cok iyi bir olay örgusuyle sıkılmadan okuyorsunuz..tesekkurler azra kohen.

11-08-2015 12:55

sosyoloji,pskoloji,kisişel gelişim uzmanlığı yapmış kişinin,sosyal olayları açılarken islam dini hakkında eğitim almamış bilgi edinmeden yanlış, eksk yorumlar ve bilgiler vererek okuyan kiteleye subliminal mesajları anlamadan verdiğini göreceksiniz..dikkatli olunmasi gereken kitap serisi..fipiçi

11-08-2015 14:11

"kendileri olmadıkları için sürekli değişip başka biri olmaya çalışıyorlar ama hayat hepimizden daha akıllı, başkası olmamıza da izin vermiyor. sürekli şekil değiştiren yaratıklar haline geliyoruz, taki kendimize geri dönene. ..yada ölene kadar (bilge karakterden alıntı).......2 günde okur bitirirsen sexe takılır kalırsın!! yazar içsel yolculukta ana karakterlerle birlikte okurunu dar kapılardan geçiriyor.süper bir yazar ve kitap tebrikler

11-08-2015 20:01

bu kitabı çok istiyorum ama yeterli bütçem yok malese

23-08-2015 21:33

kitabı ilk elime almamda ki sebep kapağıydı. ilkginç geldi, arka kapak yazısını okudum. 'neden olmasın, belki hoşuma gider' diyerek aldım. amacım sürekli okuduğum ama hayal kırıklığı yaratan kitaplardan farklı bir kitap okumaktı. okumaya başladığımda önceleri sıkıldım. devam ettikçe, kitap beni iyice sarmaya başladı. bir sonraki sayfada ve bir sonraki bölümde neler olacak diye merak etmeye başladım. karakterler beni sardı, çok ilginç bir merak uyandırdı. karakterleri, kendi hayatımda görmeye başladım. her birinden biraz da olsa hayatımda vardı.
şimdi çi'yi okuyorum ve pi için sabursızlanıyorum. tavsiye ederim herkese, çok ilginç bir seri.....

27-08-2015 08:53

ben de kesinlikle sıradan, hatta sığ bir hikaye olduğunu düşünüyorum. aldous huxley'in ada'sinda bir fikir ve yolculuk vardır mesela... tanıtımını okuyunca fi'de de olacak sanıyor insan. ama, kişisel fikrim:
tam bir hayal kırıklığı!
keşke bu kadar zaman ayırıp da okumasaydım. bu kitap yerine 4 makale okuyabilirdim!
23. sayfadaki george bernard shaw'dan yapılan alıntı kitabın nasıl sığ ve alt kültürü hedefleyen bir kitap olduğunun açık kanıtıdır bence. belki, bilge'nin hikayesi okunabilir. o da en az 23 tlmin boşa gittiğini gösterir. ancak 5 tl edecek nitelikte bir hikayedir, fi.
pi ve çi'ye para vermeyi aklımın ucundan bile geçirmem!
yazık!

dtgl • 28-08-2015 13:24

bu kadar çok satınca merakıma dayanamayıp aldım. yine çok satanlar konusunda yanılmadığımı gördüm ne yazık ki. son derece basit bir hikaye son derece kötü bir dille anlatılmış. dilinde en ufak bir müzikalite yok. tat bırakmıyor. sadece derdini anlatmaya çalışıyor ama ne yazık ki onu da beceremiyor. cümleler uzatılmış, döndürülüp dolaştırılmış. kayboluyor insan. hikaye derseniz, grinin elli tonu'nu hatırlatıyor. eh, ne demişler, bir şey tuttuysa peşinden git! "bu kitap herkes için yazılmadı" diyor kitabın başında. doğru. boş vaktiniz çoksa okuyun.

01-09-2015 01:25

kitabı heyecanla alıp okudum. fakat büyük bir hayal kırıklığı yaşadım.598 sayfalık bir romanda hiç bir şey bulamadım, ortada bir hikaye bile yok..şaka gibi..

zehra • 02-09-2015 16:01

kitabi okuyorum ben de daha dogrusu kitaplari.. fi yi bitidim çi bitmek uzere.. kitapta anlatila cinsellik sizin ona ne kadar anlam yuklediginize bagli.. bence abartilacak bisi yok. 5.6 yas cocuklarin cizgi filmlerinde bile cinsel icerikler bulunuyor :) harika bir kitap icsellik diye dusunurken siyasi bile olabilecegi geliyor insanin aklina.. bence bu azra super bir kadinmis. bravo diyorum yine yeni kitaplarini bekliyorum..

02-09-2015 16:57

tam bir hayal kırıklığı

08-09-2015 16:05

kitabı bende okuyorum fi bitti ci de bitmek üzere gerer okuyan insan biraz akılı ve mantıklıysa ordaki cinsellige degil asıl kitabın vermek istediği kendin olma farkındalıgını ve kendini de sorgulama şansı veriyor. azra kohen süper olmuş yeni kitaplarınıda bekliyozuz. teşekkürler...

11-09-2015 13:57

hiç beğenmedim ilk defa kitap okurken yoruldum ve çok sıkıldım ki ben haftada bir iki kitap okurum hiç örnek olunacak birtarafı yok ellitonu eleştiriyorlar ama onun bir amacı var enazından üçnü birden eşim hedye eti ama ilk defa kitaba giden paraya özüldüm.

11-09-2015 18:37

edebi değeri olmayan kitaplar olduğu çok açık ve okuduğum en aptal kitaplardan biri grinin elli tonu gri idi. okumanın hayal gücü için ihtiyaç olduğunu düşünenlerdenim. zaman'ınız değerli ise bu seri için harcamamak lazım.

16-09-2015 17:32

ben hayatı sadece cinsellikten ibaret olarak görenleri anlayamıyorum. cinsellik ne hayatın tam odak noktası yaşama amacımız ne de uzak durmamız gereken yasak meyvedir. her şeyi tadında yaşamalı bu insanlar sadece cinsel dürtüleriyle hareket eden birer organizma gerisi boş felsefe laf kalabalığı.
televizyondaki absürt filmlere benziyo ne yaptıklarını onaylıyosun ne de bakmaktan vazgeçiyosun bu kitap tam da öyle. beyenmiyosun ama okumayı bırakamıyosun ama sana katan bir değer yok

16-09-2015 17:44

fi,çi,pi mükemmel bir seri kitpları yeni bitirdim,kim neye nasıl bakarsa oyle görüyor.yazarın emeğine sağlık

18-09-2015 15:34

berbat bi kitap. biraz önce duvara savurup, yere düşmesini seyrettim. verdiğim paraya yazık. çok ümitlenmiştim. çi ve pi yi de alacaktım. değmez. her 2. sayfa cinsellik ne bu ya.

18-09-2015 16:39

harika akıcılıkta yazılmış .. emekleri sağlık. mutlaka okunması gereken bir seri..

19-09-2015 12:33

ilk başları harika da ortasından sonra fazla tasvir kişiler arası konuşmalar gereksizleşiyor..baştan sona sürükleyiciliği kalmıyo..okunabilir yine de..

24-09-2015 23:04

tamamda bir hikaye yok ki hiç tavsiye etmiyorum pişman olursunuz.

01-10-2015 11:43

bu kıtabı bana cok övduler bılmıyorum kıtap cok pahalı ucu bırden bırde ben aşırı kıtap okuyan bır ınsanım ve paramı bırıktırıp bu kıtapları almayı dusunuyorum lutfen yardımcı olabılırmısınız kıtap gercekten ıyımı kötümü bazıları ovuyo bazıları ıse begenmıyor ? kıtabın ıcerıgı nedır ?

05-10-2015 10:06

kitap cinsellik içeriyor ama merakta uyandırıyor. pişmanmıyım hayır okumuş oldum. ama daha iyi kitap okunabilir. çok abartı sayesinde aldım.. bişey katmadı.

06-10-2015 13:49

bu kitap ana fikrindede değindiği gibi herkes için deyil olaylarin sadece cinsellik boyutunu kapmiş arkadaşlar boşuna okumuş bence ince detaylari yakalayanlar buradan ders çikaranlar yeni bi hayata başlayabilir elinize sağlik harika bir kitap

07-10-2015 10:05

kesinlikle zaman kaybı zorla bitirdim diyebilirim zaman yazık

08-10-2015 10:30

hiç bir şey yok ,sıradan bir roman ...her şeyi ne ka
darda reklamla popüler bir hale getiriyoruz .kitabin başında yazmış yazar bu kitap herkes icin değil diye ,basından söylüyor yanı ,biz anlamsız ve sıradan bulanlar icin net vakit kaybı ,boş zamani doldurmaca ...

09-10-2015 22:50

konular , kisiler anlatilirkan o kadar uzun cumleler kurulmuski; kitabi yarisindan sonra zorla okudum.bu kitaptaki icerik100 sayfada anlatilabilirdi.kisa ve oz..

14-10-2015 07:54

fi, çi, pi, okundugunda hayatınızı gerçekten değiştirebilecek kitaplar. benim değiştirmeye başladı bile. bu kitapları okuduktan önceki hayatınıza asla geri dönmek istemeyeceksiniz. olumsuz yorum yapanları anlıyorum, çünkü o kadar sistemin kölesi olmuşlar ki, anlayabilmeleri çok zor. hayat gerçek manasını herkese göstermez, sadece anlama kapasitesi olanlara gösterir. bu kitapları okuyup da birşey anlamadıysanız üzgünüm ama insanlığınızın büyük bölümünü kaybetmişsiniz. başyapıt. hayatımın kitapları diyebilirim. düşünme kabiliyeti olan insanlar için tabi ki....

21-10-2015 13:25

hiç bir amacı olmayan ıyı reklamı yapılmış bir kitap, bol bol cinsellık

24-10-2015 16:48

berbat ! fi ye basladım bi yerden sonra sarar diye düşündüm ama yarısındayım hala bekledıgımk vermedı. zoraki bitirmeye calısıyorum

27-10-2015 20:23

kitabi en con satanlar rafindan aldim hemen okumaya basladim okudukca hayal kirikligim artti karakterler cok kopuk birbirinden özellikle son kitapta her karakter ayri baslik altinda yazilmis bu da akiciligi cok etkiliyor tam güzel gidiyor kendini kaptirmissin kitaba hop bir sevisme sahnesi!!! verilmek istenen mesajlar cok daha iyi bir sekilde verilebilirdi yazari tanimiyorum fakat bence türkiyedeki dizileri, haberleri izleyen herkesin yazabilecegi bir türden kitap burda kitabi övenlere tavsiyem gercek yazarlarin kitaplarini okumalari böyle kitaplarla vakit kaybetmemeleri. ayni mesajlari veren , insanin kendi iç yolculugunu, toplumla olan iliskilerini cok daha iyi ve akici anlatan cok kitap var boyle basit kitaplarla zaman kaybetmeyin:-((

30-10-2015 17:07

bunalım edebiyatının iyi bir örneği bireyselliğin bireysel gelişmenin kusandığı toplumsallığın tu kaka görüldügu kapitalist insan yılının ovuldugu hemde sanki eleştiriliyor muş maskesi altında kurgu bir roman kurgusumu o bile değil edebi bir eser demek ise bence edebi kalemlere haksızlık olur

05-11-2015 20:32

kitap hakkında olumlu ya da olumsuz bir yorum yapamayacak kadar başlardayım. yorumların çoğunda bana bir şey katmadı, zaman kaybı diyorlar. çok değerli arkadaşlarım siz portakalı yediğizde de 'ohh ne kadar da çok vitamin ve mineral aldım. ' mı diyorsunuz?

08-11-2015 11:14

beklentimin çok altında.kişisel gelişim anlamında bana hiç bişe katmadı,zaman kaybı

11-11-2015 12:08

serinin tamamını okudum kitaba ön yargı ile yaklaşmadığınız sürece ve taraflı olmadığınız da bence sizde iz bırakacak bi kaç derin düşünce yapısı mevcut. bi kitabı almadan önce arastırdım ama bana hiç sıcak gelmedi. çünkü benim bulunduğum yer karşı taraf olduğu için objektif bakamadım. sonra cok yakin bir arkadaşım hayatımda okudugum en iyi kitap yavsiyesinde bulununca dayanamayıp aldım. tavsiye sahibi boş biri değildi çünkü. evet benimde haz etmedigim bi kac yer oldu belki ama bu kotabın tamamını yabana attîrmaz. kesinlikle okunmalı ve kitablıkta bir parça olarak saklanmalı. uzun bi aradan sonra tekrar okumak daha da keyifli olabilir. cinseliik evet var belki cok detay da var. ama cinsellik bu kotapla dogmadı sonuçta bi sürü insan zaten cinsellik içeren dunya kadar sey yazdılar kitaplar gazeteler dergiler. bu durum bu kitabı tü ka ka yapmaz. yüzeysel anlatım altındaki detayları yakalama daha önemli. amacım ne yermek ne övmek. neticede bu kitabı d3gil sadece en kötü kitabi bike okuma muhakkak bir sey kazandırir. benim fikrim okuyun derim... sevgiler

25-11-2015 23:14

kitabı henüz okumaya yeni başladım. can manay karakteri üzerinde yoğunlaşan cinsellikle verilmek istnenen özel bir mesaj var. karakterleri özümsemek yerine yüzeysel olarak okuyan kimseler cinsellikle kitabı suçlamışlar. derin bir özü olan kitap. günümüz yaşantısının iç yüzü de denebilir

12-12-2015 22:25

anlatım dili bukadar kötü olmamalıydu,çevirmenler bile daha akıcı kitaplar oluşturuyor.inanın kitabı aylardr bitiremedim.bu kitap kenarda beklerken 2kitap bitirdim.pskolojik çıkarımlar yapmaya çalışmış yazar ama kitabın okuyana ne bir katkısı var ne de akıcı...boşa para verdik

19-12-2015 00:12

azra kohen bu kitaplarla her turk vatandaşına bende kitap yazabilirim duygusu veriyor. tıpkı tüm kanallarda var olan hiç bir şeye hizmet etmeyen şu saçma diziler gibi.

22-12-2015 00:06

kitabı bu sabah çöpe attım.hem de 400 küsürüncü sayfada ve aldığımın 3. günü.elimden bırakamadım çünkü sürükleyici evet..sadece bu kadar diyemem.bilinç altınız boşsa eğer onu nihilist , varoluşu sorgular nitelikte, inançtan uzak,gezici mantığıyla dolduran, sapkın, şehvet içerikli, bir kitap.acaba acaba acaba diyerek okudum 400 sayfayı amam hayır ! bana kattığı birşey yok.bu kitabı okudum da farkındalığım arttı diyen arkadaşlar, ne kadar boştunuz ki bu silkelemyi başardı ve doldurdu sizi? hayatımda ilk defa bir kitabı okumadan ve kimseye de veremeyeciğim için çöpe attım..inanamıyorum.

handan • 25-12-2015 14:53

yorum yapmadan once yazılan yorumlara baktım anladıgım kadarıyla kıtap hakkında yarı yarıya begenı var oncelılıkle benım gıbı yorumları okuyup daha sonra kıtabı alıcaklar ıcın soyluyorum bu kadar ovgu ve elestırı almıs bır ıs mutlaka okunmayı hakedıyordur.ben kıtabın 350. sayfasındayım su ana kadar pisman olmadım ve kıtap okumayı seven sevmeyen herkesı ıcıne ceken bır yapıt oldugunu dusunuyorum.bu kıtabı okuanların kendınısını kesıf yolculuguna cıkartıcagının sozunu verıyor yazar bu ıddasında gayet basarılı olmus bence.yazarın da dedıgı gıbı kendınızı kesıf yolculugu yanı elestırılerın pek bır onemı yok herkes kendını kesfedıyor bu kıtapda on yargısız olursa.arayıp bulamadıgımız bır turde yazılmıs kıtap pskolojıyı aanlatan kisisel gelısım romani tam olarak bunu soylemek mumkun.emege saygılar.bunun gıbı ınsanlıga faydalı ıslerı daha sık gormek umuduyla..gökhan irmak

25-12-2015 17:11

bir edebiyat öğretmeni olarak şunu söyleyebilirim ki kitap edebi zenginlikten çok uzak. yazar bunu kapatmak için en çok talep gören yolu seçmiş;cinselliği en basit, ruhsuz ve kaba şekilde gözümüze sokmuş. gençler edebiyat bu değil. almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum.

02-01-2016 20:40

yorumlara baktıkça daha çok kafa karışıkllığı yaratıyor.ya çok güzel yada zaman kaybı denmiş.ne yapalım okuyalım mı zaman kaybetmelimmi hem bu kadar çok satan bi kitap için tezat olmuş.

04-01-2016 11:43

nasıl bi kitap olduğunu henüz idrak etmiş durumda değilim.. bana bir şey katmadı fakat sürükleyici , hiç okumamaktan iyidir mantığındayım.

05-01-2016 09:42

anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul,zurna az...günümüz de yaşananlar ve insanlar'ın yanın da,roman kahramanları masum kalır. artık kabuklarınızı çatlatın ve dışarı çıkın. etrafta neler oluyor, görün..insan olun,insan..gözlerinizden baht'ı ve kalplerinize

10-01-2016 00:20

edebiyat ogretmenleri ne kadarda sıkıcisınız ve siz cinselligi abartan darliktaki insanlar okumak iyidir ...kitabin fi side pi si de gayet kararinda bu ulke yasayanlarina -okuma orani dusuk tek huctelilerin bile hizla okuyabilmesini saglayan basitlik ve akicilikta -dusunen, yargilayan insanlarin beynine opicuk konduracak kadar derinlesebilen kitaplar miss tadinda

18-01-2016 03:27

harika bir kitap sizi oyle yerlere goturuyor ki kendinizi ve cevrenizi tamamen bastan tanimaya itiyor sizi olumsuz yorumlar var evet kitaplari alirken bende kararsizdim fakat iyiki almışım diyorum insanlar genelde gormek istedikleri seyleri görüyorlar bakmakla görmek arasindaki farki cok iyi anlatiyor aslinda kitapligimdaki en degerliler arasinda yer aldi bile teşekkürler azra kohen

21-01-2016 04:19

kitaptaki karakter bilge' nin işe alınmak amacıyla tabi tutulduğu sorulardan birine verdiği cevap
kitaptaki karakter bilge' nin işe alınmak amacıyla tabi tutulduğu sorulardan birine verdiği cevap

02-02-2016 05:02

ellerinize sağlık.ben çok beğendim.kötü yorumlara gelince bence siz hiç kitap okumayın.

09-02-2016 23:19

yaa bir şey sormak istiyorum kitabı okumasını
okunacak kalitede bir kitap mı ??? anlamadım

13-02-2016 18:51

buradaki yorum sahiplerinin çoğu gibi yazarımız da bayan... önemli tespitler bulundursa da eser daha ilk adımda aşk ve cinselliği temel merak unsuru olarak yanlış ele alıyor. bu yanlışlık çok basit bir algı farklılığından oluşuyor aslında: erkek, tüm cinsel motivasyonuna rağmen aşık olduğu kadına karşı, karşıt aşka ikna olmadığı sürece şehvet hissedemez! kitabın başlarında duru'yu ilk gördüğü anda çok sarsıcı bir yıldırım aşkına maruz kalan 'garibim' can'ın, bir taraftan da duru'yu cinsel bir obje olarak görme eğilimi, eseri; erkek gerçekliğinde 'zemine tutunur' olmaktan uzaklaştırıyor.
sanırım sadece erkeklerin kadınları anlamamasına odaklanınca, yazarımız gibi belirgin dikkat ve zekalarda dahi kısmi körlük oluşuyor.
eser için teşekkür ve sevgiler...

Salih Semih DAYDAŞ • 16-02-2016 14:50

kitabin siyasi yönünü merak ettigim icin okumustum. her ne kadar acik acik soylenmese de gunumuz hükümetine saldiran cok fazla ifade var.kitapta anlatilan gezi olaylari ve oradaki polislerin tavri gercekle ortusmuyor ozellikle polislerin insan avcisi ve tecavüzcü olarak algilanmasi icin epey ugrasilmis.hele darbe yillari ve darbeyi gerceklestirenlerin masum gerekceleri oyle bir yazilmis ki... pekcok kisinin dikkatini cinsellikle cekip bilincaltina siyasi mesajlar yerlestirmek icin yazilmis bir kitap. emege saygim var fakat bu uc kitap tam bir algi degisimini amacliyor gibi.

19-02-2016 10:08

amerikan özentisine kaçan, aşırı sex soslu yiyilmez bir abur cubur. kitap insana bir şey katmalı,bunun hiç bir katkısı yok. yazdım demekle olmuyor, yazar fantazi dünyası aktarmış

21-02-2016 10:13

berbat hiç bir edebi yanı yok grinin elli tonuna özenilmiş

21-02-2016 11:49

fi ve çi'yi okudum çok sevdim ve severek okudum. şimdi pi'ye başlıyorum bitmesin diye yavaş yavaş sindire sindire okuycam ;)

23-02-2016 16:25

bence cinselliği algılamak yerine, bir insanın aşkı için neler yapabileceklerini öne koyun. insanların yeteneklerini öne çıkarmak için yükselmek için yapabileceklerinizi koyun önünüze. yazarında dediği gibi bu kitap herkes için yazılmadı. anlayabilmek önemli. bana birşey katmadı deyip düşünmeyin her kitapdan 2 cümle aklınız da kalmıştır elbet

24-02-2016 20:15

kitabı okumanızı tavsiye ederim, hayatla ilgili felsefe boyutu güzel

28-02-2016 00:16

günümüzde üzeri kapatılmak zorundaymışız gibi aşılanan fakat yaşamaktanda vazgeçmediğimiz seks..bu kitapta açık yüreklilikle dile getirildiği içinmi bu kadar eleştiriliyor anlam veremiyorum.ayrıca cinsellik değil bu kitabın konusu neden en çok cinsel kısmı bazılarının aklına takıldı buda muamma.kitap gayet başarılı ve okuyana birşeyler katabiliyor ben pskolojik taraflarını gördüm ve bana artısıda oldu illede cinsellik kısmına takıldıysanızda özellikle evli olanlar eşinize karşı dahada istekliolmanızı sağlayabilir:)saygılar

07-03-2016 16:51

emin oln iğrenç bi kitap para verdiğinize değmez benden demesi

12-03-2016 21:10

çok okumak istiyorum daha okumadım

25-03-2016 11:14

kitabın daha nasıl bişey olduğunu bilmiyon ama sıkıcı çünkü özet cooooook uzun

25-03-2016 17:55

güzel kitap
fi'yi okudum tafsiye ederim

25-03-2016 22:23

kisinin kendini fark etmesine musebbib olan bir kitap... iceriginde her ne kadar cinsellik ele alinsa da, bu da kisinin dengeli olmasini sagliyor. tavsiye edebilecegim bir kitap ..

Mavideniz • 25-04-2016 22:16

tek kelimeyle sunu diyebilirim. gercek sadece icimizde sakli, bunu sen bulabilirsin...

09-05-2016 11:59

çok basit bir kitap basit olmasına rağmen okudum sonuna kadar tam bir zaman kaybı diye bilirim :(

19-06-2016 16:24

çok sıkıcı zorla okudum diyebilirim hatta son kitabını yarım bıraktım abartılmiş iyi pazarlama tekniği kullanılmış büyük hayal kırıklığı cok daha iyi kitaplar var piyasada bence 5 pata etmez

07-07-2016 18:03

okuduğum en kötü kitaplardan birisi çok uzun oldugu için bir müddet sonra sıkıcı olmaya başlıyor. konusu yok. begenmedım fazla söze gerek yok. seri halınde aldım çi'ye başlamak bile istemiyorum..

30-07-2016 01:30

binlerce kitap okumuş ve yorumlamış biri olarak üç kitabı da okudum yazarının yazarlık kaygısının da olmadığını düşünüyorum yazarın amacına ulaştığını onun da farkındalık yaratmak olduğunu düşünüyorum yazarı kutluyor ve yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum

23-08-2016 19:58

zaman kaybindan baska bir sey degil. ne dili akici ne bir konusu var. siradan tv dizilerinin kitap hali gibi

24-08-2016 10:46

merhaba,
genellikle zaman kaybı olduğu üzerinde durulmuş, acaba daha iyi bir önerisi olan var mı onu alıp okuyalım?

16-09-2016 14:25

hayata dair...bize dair...yaşadığımız yada yaşattığımız herşeye dair....kişiye algısı oranında,kesinlikle farkındalık yaratan harika üç kitap..! seri ; çi fi pi sıralasıyla okunmalı.

22-09-2016 15:23

bu seriyi çok okumak isterim

cansu0513 • 03-10-2016 22:18

70. sayfadayim hala anlamadim aslinda ben grinin karanligin siyahin elli tonu ve grayi okuyorum ve ustunede tanimam . herseyi acikliyor ogreniyorsun hayata dair biseyleri . bakalim fi nasill

11-11-2016 07:56

tüm seriyi bi solukta okudum yani içinde kayboldum da diyebilirim gayet güzel ve ince detayları var herkese kesinlikle tavsiye edeceğim bi seri :))

12-11-2016 18:42

çok iyi kaleme alınmış 1 yıldır erteliyordum ama geçen ay 3 cildinide aldım ve okuyorum çok başarılı en az 2 sayfada bir durup düşünmenizi sağlıyor azra köhene saygilar.
çok iyi kaleme alınmış 1 yıldır erteliyordum ama geçen ay 3 cildinide aldım ve okuyorum çok başarılı en az 2 sayfada bir durup düşünmenizi sağlıyor azra köhene saygilar.

17-11-2016 14:50

değişik bir kitap güzel ama keşke bu kadar cinsel ayrıntı olmasaydı

03-12-2016 00:07

gercekten akici ama cinselliği ön planda tutarak okuyucu kazanmaya çalışıyor zaten yazarın akilah gibi değişik isimler kullanarak farkindalik yaratmaya calismasindanda anlayabilirsiniz bende kitabı aldim pişmanım

08-12-2016 11:41

fi çi pi sıralama bu şekilde fi ikinci değil serinin ilk kitabıdır.

15-12-2016 17:09

kitap akici, çi ve pi den daha iyi buldum. okunmasa da olur bence

09-01-2017 18:56

kitabi cok kisi okuyunca merak ettim ve yukarida yazan özeti okudum. yorumum: bosa para vermeyin :)

23-01-2017 10:26

kitabın 50 sayfasını okudum ve bıraktım. sürekli bir cinsel içerik. sanki kişiler sürekli birini becermek veya becerilmek için yaşıyormuş gibi bir hava var. bi de bugun gazetede okudugum cinsel suç haberini görünce kitaptan soğudum.

25-01-2017 11:43

seriyi okumuş biri olarak şunları söyleyebilirim sevgili kitap dostları:) abartılı ve yersiz bir cinsellik.2) olaylar 3. şahsın ağzından yüzeysel bir ifadeyle anlatılmış..3)karekterler oturmamış..insana gerçekçi gelmiyor..4) ifade ve anlatım bozuklukları has safhada..5)düşün ki kitabın ana karakteri bir pskolog ve ülkenin en güçlü insanlarından biri... yani türkiye'de böyle bir şey hayal bile olamaz..6) pskolog kendisine danışanlardan hasta diye söz ediyor ve ilaç yazıyor bu da külli yanlış.. 7)yazar pskolog değil iletişim fak. mezunu..sonradan master yapmış yurt

09-02-2017 01:52

ben kitabı okumadım ama yorumlardan çıkardığım şu. yazar kitabın başında herkez için diğil demiş yani ne yazdığının farkında. ve yorumcuların yüzde ellisi begenmiş ellisi begenmemiş bu kitabı ya okuyup çok begeneceksiniz yada hiç. benim yorumum okumak bir riskmidir bence hayır hiç birşey katmasada en azından diksyonuna faydalı. üstelik kötüyü görmekte iyidir sonraki iyileri ayırt edersin.

10-02-2017 23:41

bana fi ci pi serisini çok tavsiye ettiler ama yorumlara bakarsam hiç begenilmemis ikilemde kaldım :(

25-02-2017 11:04

cok guzel kitab gercekleri anlatiyar hayatta yapmamiz gereken seyler uyarilmisdir

26-03-2017 20:01

anlamadim ama çok güzel bir kitap okumalisiniz:):)

01-04-2017 10:45

arkadaşlar hoca odev verdi kitap okuyun ve ozetini cikartin diye fi' yi okusam olur mu ama yorumlarda cinsel seyler oldugunu okidim sizce olur mi fi

01-04-2017 21:43

nasil algiladiginiza bagli yogun konular iceriyor tavsiye ederim mükemmel olmus

08-04-2017 01:24

tek merak ettiğim neden sürekli su içiyor.bunun cevabi dizide verilcek mi?

09-04-2017 02:20

fi-pi-çi , güzel bir üçleme ile bolca cinsellik öğeleri kullanılarak, reklam pompası ile olmaması gereken bir düzeyde değer gören bir yapıtlar silsilesi.. bence güzel bir pazarlama başarısı..benim boş zamanım çook, bana birşey katmasına gerekte yok, hem cinsellikle ilgili satırlara da bayılırım diyorsanız alıp okumaya başlayın.. ama sonradan "pişman oldum" demek yok , ona göre..!

R. BÜLENT • 18-04-2017 00:40

fi ye yeni başladım güzel gidiyor ters bişey yok. tavsiye ederim

28-04-2017 16:13

bende ilk kitabı fi okudum.toplumun genel ahlak değerlerıne bir hayli aykırı.yazar bu cesareti herhalde toplumda güpegündüz bayağı bir kitle tarafından seyredilen evlilik programlarından almış olmalı.konular abartılı

01-05-2017 21:08

film dikkatimi çekti ve bende hikayesi merak uyandırdı. bundan ötürü devamnı kitaptan okumak isterim.

07-05-2017 19:40

muhteşem bir kitap zaten hayatta böyle değil midir her gün farklıyız mesela bir gün mutlu bir gün üzgün bence biraz hayatı da anlatıyor fi kitabının güzel yanı da işte bu hayatı anlatması kimimiz aldatmalarla kimimiz hayal kırıklıkları içinde yaşayıp gidiyoruz evet bazılarımız kitabı vasat görüyor ama değerli yazarımız azra kohen bazı yazarlar gibi ilgi çekici süslü yazılar kullanmıyor o halkın seviyesine inip kitaplarını sade bir dille yazıyor onu farklı yapan da bu ...🙂🙂🙂🙂
ha bazı konular var onlara bir şey diyemem

11-05-2017 17:00

mükemmel anlamayanları bende anlamıyorum,bakış açısı ve anlama açısı herkesçe farklı tabii,cok beğendim film ve kitap cok güzel oyuncular ise mükemmel

17-05-2017 15:42

ne kadar acımasızca yorumlar yapılmış, kitaplarda cinselliğin baskın olduğu konusuna katılmakla beraber bu kitap kral çıplak diyenlerin kitabı, daha doğrusu bu kitabın mesajlarını almak zeki ve gelişime açık insanların işi.son derece hassas kurgulanmış bir algoritması var.asıl mesajları almak için karakterlerin bireysel diyaloglarına odaklanmak lazım.bilge&deniz&özge diyalogları toplumun zaaflarına karşı kimi yerde tokat niteliğinde kimi yerde ise tüm naifliği ile müstesna eleştiriler içermekte.

13-06-2017 23:35

bir realiteyi bu kadar açıktan yazmanın ne manası var bizim kendimize ait değerler takımımız var.illa onlar gibi mi yazılması gerek.yazılsa daha özgün değerlerimize uygun daha etik yazılması taraaftarıyım

17-06-2017 17:31

doğa rutkay'ın programında dinledim yazarı konuşmaları dikkatimi çekti..kitabını alacaktım vazgeçtim..ortalı yeterince grinin bilmem kaç tonu serisi ve kopyası dolu..bize başka bakış açıları başka konular lazım..aşalım artık şu cinsellik takıntısını..ilerleyemiyoruz..

20-06-2017 11:12

fi kitap mukemmel bir kitap

12-08-2017 14:12

kitap yazacağız diye edebimizi terbiyemizi kaybetmeyelim.bu kitabı farklı yaş guruplarından insanlar okuyabilir.( meraktan) küçüklere böyle kitaplarla mı örnek olacaksınız

15-08-2017 18:34

insanın dönüp hayatına şöyle bir bakmasını sağlayan kitap .

Nilay • 30-09-2017 20:19

igreç denilesi bir kitap ful cinsellik kafayi bukadar bu konuya yormasaydiniz yaa !!

04-10-2017 00:38

kitabı yeni okuyorum. bitirmek üzereyim. tavsiye üzerine aldım ve okumaktayım. bir kitap yazacaksanız ve de en çok satanlar arasında kalmasını istiyorsanız. 3 şeyi mutlaka kitabınızda bulundurmanız gerekiyor:cinsellik, din, gizem. 3 kavramı da içerisinde barındıran bir kitap. hiç ummadığınız bir anda can manay'ın ofisinde hadis le karşılaşabiliyorsunuz. tavsiye eder miyim? bu kitaba gelinceye kadar tavsiye edeceğim çok fazla kitap var. saygılarımla...

05-10-2017 20:51

bence vakit kaybı... o kadar pornografik anlatımada gerek yok

12-11-2017 22:34

aslında yazılan her kitap bizim ihtiyacımız olanı alamamizdan ibarettir. kimi o an sevgilisinden ayrılmıştır duygusal şeylere ihtiyacı vardır kiminin hiç sevgilisi olmamistir cinselliğe ve biraz sekse ihtiyacı vardır.yani uzun lafı kısası yapılan her yorum kendi eksklerimiz yönünde bir kitap okunurken tek konu üzerine yoğunlaşmamak gerekir.cogu yorumu okudum herkes bir iticilikten bahsediyor hâlbuki kendi eksklerini yazıyorlar. bence kitabın içinde cinsellik kullanılarak birçok mesaj verilmiş ama anlayana.....hımmmm ayrıca yazar ne demişti bu kitap herkes için yazılmadı..............

20-12-2017 00:13

kitapta herkes uyuşturu muptelası garip insanlar topluluğu herkes piskopat fi yi okudum ama sürükleyici tabi her kitabın size katacağı şeyler vardır

04-02-2018 14:13

iyi bir kitap okuyun herkesin olarak lmak istediği sekil

Güzel okur • 07-02-2018 18:38

bunun dizisini yapmislar.utanmadan bir de televizyonda show tvde yayinladilar.benim fikrime gore pornografik bir dizi.kesinlikle izlemem coluguma cocuguma da izletmem.ulkede bu kadar tacizci sapik varken boyle diziler iyice yonlendiriyor.misal dizide bir kiz bahcesinde spor yapiyor veyahut ismi yoga olsun yan komsusu onu agaclarin arasindan dikizliyor.hem de bu yan komsusu kizin babasi yasinda saclari agarmis bir kart horoz.dizide insanlara komsunu dikizlemeyi ozendiriyorlar.yuh olsun yapana da izlettirene de.cok sukur ki bu ulkede fikir ozgurlugu var da istedigimizi rahatlikla soyluyoruz.bunu zorla bizlere izlettiriyorlar bir de dusuncemizi soyleyemeseydik vay halimize.

23-03-2018 12:12

zorla izlettiriyorlar evet elimizi kolumuzu bağlıyorlar işkenceyle izletiyorlar tek kanallı devirde misin başka kanalı çevir bunlara laf etmeye devam ederseniz fikir özgürlüğünü görürsünüz siz o kadar kültür sanat programı vardı hangisini izlediniz sahneleri bilecek kadar izlemişsiniz sonra da yuh istemem yan cebime koy
evet herhangi bir edebi niteliği olmayan piyasa kitabı ama cinsellik hep iyy diyenler yumurtadan mi çıkmış bölünerek mi çoğalmış acaba

24-03-2018 00:06

gerçekten zaman kaybı dizisinide yapmışlar dizidee berbat sahneler var okumayın tercih etmem.!

01-05-2018 19:52

bir suru olumsuz yorum var ama yine de okumak istiyorum. zevkler farkli nasilsa:)

CaNSeL • 27-05-2018 16:43

cok guzel bir kitap zihnini aciyor

21-07-2018 08:56

dostayevski-beyaz geceler
etel lilian voyniç-ovod
şolohov-insanın taleyi
çingiz aytmatov-gün var asra beraber v.b
bu kitapları okuyarak büyüdük.

şaire ilhamdan maya gerekir
anasız çocuğa dadı gerekir
şairim sòyler her yerinden kalkan
adamın yüzünde haya gerekir.(m.m)

fi pi çi yok bi....
bu kitapı yazmak ta okumak ta bir zaman kaybı
maksim gorki ilkokul terkdi ama yazardı gerçek bi yazar
bu yorumum da anlayana.anlamayan benim okuduğum kitapları okuyub tekradan gelsin.

04-09-2018 00:25

iğrenç bir kitap. kesinlikle tavsiye etmiyorum. çünkü insanlar dünyayı değiştirmek işin önce kendilerini değiştirmeleri gerekir.bu kitapta bırakın dünyayı değiştirmek cinsellikten öteye gitmiyor

21-12-2018 00:27

bu kitapta hırstan ve cinsellikten otele gitmiyor.bu dünyada kimse hırsla, hayasızlıkla bir gıdım öteye gidemez ancak hayayla, edeple ve azimle kazanılabilir.bunu da kimse unutmasın!!!

21-12-2018 00:33

peki pi kitabında ali bölgeyi kaybettikten sonra ali görünmüyor

20-01-2019 00:20

kitabın ismi kadar güzel ama çok kısa yarım saatte bitti

20-02-2019 22:13

fi kitabı çok derin bilgilerle kuşatılmış bir kitap.yazar pskolojik,sosyolojik,felsefik,kuantum bilgileriyle harmanladığı fi kitabı gayet mükemmel bir kitaptır.narsizm ve obsesif-komplüsif hastalığını incelikle işlemiştir.

cankilincx • 26-06-2019 18:25

efsane bir seri daha... karakterlerin anlatımı, gerçeklikle ilişkisi ya da benim kurduğum şekli mükemmeldi. bir haftada üç kitabı da hatmederek okudum neredeyse. sürükleyiciliği, yazarın kullandığı dil, alt açıklamalar harika. bence çok abartılmış bir cinsellikte içermiyor bu kişinin algısına göre değişen ve odaklanılan bir durum diye düşünüyorum. kitapta roman türünü seviyorsanız mutlaka okumalısınız diyorum.

s.karacan • 22-08-2019 15:43

fi çi pi serisinin ilk kitabı olan fi okurken akıcılığı güzel fakat malesef bu kitapta ben kendimden birşeyler bulamadım.

Sura Sel • 27-08-2020 12:50

seri harika mutlaka okunmalı ama kitabın isimleri neden böyle çok merak ediyorum yani neden bu şekilde koyma ihtiyacı hissetmiş

22-04-2022 16:25

seriye başladım harika gidiyor ama baya uzun bir kitapmış

03-11-2022 19:18

fi kitabının sonunda ne oluyor?

29-04-2023 22:44

fi kitabı kaç yaş için uygundur bilen var mı içeriği ayıplıymış diyorlar

01-11-2023 21:35

seriyi okumayan bir ben varım sanırım başlamamı tavsiye eder misiniz

09-05-2024 22:32

Gör Beni Aeden Pi Çi Fi Pi Pi Çi Çi Fi Çi Pi Serisi En İyi Kitap en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Polisiye Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Psikoloji Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Gerilim Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Gizem Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Biyografi Kitapları Politik Kitaplar Şiir Kitapları Deneme Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları