Küçük Prens

Küçük Prens
Kitabın Yazarı:Antoine de Saint-Exupery Kitap Türü:Çocuk Kitapları Yayınevi:Mavi Bulut Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:1943 Sayfa Sayısı:96 ISBN:9789753100953 Kitap Puanı:8.7 / 10 | Yorum: 397

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:38,35 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupery

Kitap Türü:Çocuk Kitapları Orjinal Adı:Le Petit PrinceÇeviren:Sumru Ağıryürüyenİngilizce:Le Petit Prince Short Summary

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Küçük Prens Özet

Israrla çocuk kitaplarıyla aynı rafa konulsa da her insanın hayatının farklı dönemlerinde mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Yazar, Fransız bir savaş pilotu olan Antoine de Saint-Exupéry'dir. Yazar bu kitabı İkinci Dünya Savaşının ortalarında yazmıştır. Savaş sırasında da uçağı düşürülerek ölmüştür. Kitabı başlatan olay; Sahra Çölü'ne düşen pilotun, Küçük Prens'le karşılaşmasıdır. Küçük Prens'in gezegeninden ayrılıp, gördüğü altı ayrı gezegende ki tipik yetişkin yaşam biçimlerinin eleştirisi yapılır. Kralın gezegeni otorite tutkusunu; sanatçının gezegeni, kendini beğenmişliği ve sanatçının toplumla yitirmiş olduğu iletişimsizliği; sarhoşun gezegeni, umutsuzluk ve buna dayanan unutma isteğini; işadamının yaşadığı gezegen, amaçsız sahip olma tutkusunu; fenercinin gezegeni sorgulamaksızın yerine getirilen görev duygusunu; coğrafyacının gezegeni ise bilimi kimin için yaptığını unutan bilim adamını ve bilim anlayışını sembolize eder.

Kitabı anlamak kolaydır. İnsan, çocukluğundan parçalar taşıyor; çocukluğun nasıl bir şey olduğunu biliyor ise. Yoksa okuduklarını anlamlandıramaz insan. B612 gezegeninden gelip bize dünyanın aslında nasıl bir yer olduğunu anlatan bu sevimli dost, eminim her okuyana çok farklı şeyler katmıştır. Mesela büyüklere… Büyüklerin çocukları anlamak konusunda ne kadar yeteneksiz olduğunun bir kanıtıdır bu kitap. "Büyükler hiçbir şeyi kendi kendilerine anlayamazlar. Onlara durmadan her şeyi anlatmak da çocuklar için yorucudur." Diyerek durumu açıklamıştır Küçük Prens.

Yazar altı yaşında çizdiği ilk resmi büyüklere sorduğunda beklemediği yanıtlar alır. Sahi! Sizce o resimdeki şey ne?

Eğer hayal gücünüz ölmediyse ya da hala büyümediyseniz siz de benim gibi o resimde, fil yutmuş bir boa yılanı görüyor olacaksınız.

Küçük Prens, bize sahip olduğumuz şeylerin çok özel olduğunu anlatır. Onun gezegeninde ki tek çocuk, prens. Tek gül de eşsizdir.

"...güzelsiniz ama boşsunuz, diye ekledi. Kimse sizin için canını vermez. Buradan geçen herhangi bir yolcu benim gülümün size benzediğini sansa bile, o tek başına topunuzdan önemlidir. Çünkü üstünü fanusla örttüğüm odur, rüzgârdan koruduğum odur, kelebek olsunlar diye bıraktığımız bir kaç tanenin dışında bütün tırtılları uğruna öldürdüğüm odur. Yakınmasına, böbürlenmesine, hatta susmasına kulak verdiğim odur. Çünkü benim gülümdür o.”

Bu kitapta mutluluğun ve sevmenin birçok sebebi vardır. Ve insanlara öğretilir.

"...aynı saatte gelmen daha iyi olur," dedi tilki. "Örneğin sen öğleden sonra dörtte geleceksen, ben saat üçte mutlu olmaya başlarım. Mutluluğum her dakika artar. Saat dörtte artık sevinçten ve meraktan deli gibi olurum...'

"Bir yıldızda yaşayan bir çiçeği seviyorsanız, geceleyin yıldızlara bakmak hoştur. Ve geceleri gökyüzüne bakarsın. Her şeyin çok küçük olduğu gezegenimi gösteremem sana. Belki böylesi daha iyidir. Yıldızım senin için herhangi bir yıldız olsun. Böylece gökyüzündeki bütün yıldızlara bakmayı seveceksin."

Her insan, her yaşta farklı değerlendirir bu kitabı. Belki de onu bu kadar özel yapan şey budur. Size aktardıklarım da benim bu kitaptan kazandıklarımdır zaten.

"Asteroid B612'nin ünü açısından mutluluk verici bir şekilde, bir Türk diktatörü, halkına, Avrupalı gibi giyinmeyi emrederek, aksine davrananlara ölüm cezası verileceğini duyurdu. Astronom, 1920 yılında keşfini bu kez çok şık bir kıyafet içinde yeniden sergiledi. Ve bu kez bütün dünya onu dinledi."

Ve son olarak kitaba gölge düşüren bu paragraftan bahsetmek isterim. Bu paragraf sebebiyle eser yeri gelmiş 100 temel eser arasından çıkarılmış, yeri gelmiş ülkemizde sansürlenmiştir. İşte bu kısım kitabın size öğrettikleriyle ilgilidir. Olaya Atatürk'e ya da Avrupalılara eleştiri olarak bakabilirsiniz. Hiç bir zaman netleşmeyecek olan bu konu size kalmıştır. Zaten ne demiş Küçük Prens: "Gerçeğin mayası gözle görünmez."

Editör: Ceren Kozalıoğlu

Küçük Prens Konusu

BÜYÜKLERE MASAL: KÜÇÜK PRENS

Küçük Prens, Antonie De Saint Exupery tarafından 1943 yılında Newyork'ta bir otel odasında yazılmıştır. Kendisi de bir pilot olan Fransız yazarımız, Küçük Prens adlı başka bir gezegenden gelen bir çocuğun gözünden büyüklerin yanlışlarını anlatır.

Küçük Prens kitabı yazarın 6 yaşında iken Yaşanmış Öyküler adlı bir kitapta, avını yutan bir boğa yılanının resmini anlatarak başlar. Bundan esinlenerek fil yutmuş bir boğa yılanı çizer. Büyüklere "korktunuz mu" diye sorar. Herkes bir şapkadan korkmayacaklarını söyler. Hiç kimse onun fil yutan bir boğa yılanı olduğunu anlamaz. Bunun üzerine büyükler tarih, aritmetik, coğrafya, dil bilgisine yoğunlaşmasını söyler ve yazarımızın resim yeteneği kaybolur.

Yıllar sonra büyür ve pilot olur. Sahra Çölü üzerinde giderken bir uçak kazası yapar, motorunun bir parçası bozulur. Yardım isteyecek kimse yoktur. Ölüm kalım meselesi olur, çünkü yanında sadece 8 günlük suyu kalmıştır. Uyurken "Bana bir koyun resmi çizer misin?" diyen birinin sesiyle uyanır. Kimseye benzemeyen sarı saçlı küçük bir çocuktur bu. Farklı bir gezegenden gelen Küçük Prens'tir. Önce fil yutan boğa yılanını çizer. Prens, "Ben fil yutan bir boğa yılanı istemiyorum" der. Pilot şaşırır, çünkü kimse o güne dek bu resmi anlamamıştır. Sonra bir kaç denemeden sonra kapalı bir kutu çizer, içinde koyun var der. Prens bu resme bayılır. Sonra Küçük Prens kendi öyküsünü anlatmaya başlar. Biri sönmüş üç volkanı ve harika, kainatta eşi benzeri olmayan bir çiçeği ve baobap ağaçları kaplı küçük bir gezegende tek başına yaşadığını söyler. Kendine bir uğraş bulup bilgisini ve görgüsünü artırmak amacıyla bölgesinde bulunan diğer asteroidleri gezmeye karar verir. Hepsinde çok farklı ve ilginç karakterler vardır. Her gezisinin sonunda "Şu büyükler, kesinlikle çok ama çok tuhaf insanlar der." Gezenin birinde her şeyini yönettiğini söyleyen bir kral, diğerinde kendini beğenmiş bir adam, sayılarla uğraşan bir işadamı, devamlı fenerini yakıp söndüren bir fenerci ve devamlı içen bir ayyaşla karşılaşır. En sonuncu gezegende buluşlarını kaybeden bir kaşife rastlar. Kaşif ona dünyaya gitmesini salık verir. Böylece prensimizin gittiği yedinci gezegen dünya olur. Dünyada bir tilkiyi evcilleştirir. Tilki ona bir sır verir: "İşte sırrım, çok basit: En iyi yüreğiyle görebilir insan. Gözler asıl görülmesi gerekeni göremez." der. Diğer gezegenlerde gördüğü karakterlerin aynısının dünyada binlerce olduğunu görür. Böylece bir yıl kaldığı dünyadan kendi gezegenine dönmek ister. Çünkü orada bakmak zorunda olduğu bir çiçeği vardır. Aslında o çiçekten dünyada binlercesi vardır ama büyükler çiçeklerinin kıymetlerini bilemezler. Ayrılık pilotumuz için zor olur çünkü aradığı konuşma arkadaşını çok geç bulmuştur. Küçük Prens gezegenine döner, pilotumuz da uçağı tamir edip ülkesine döner. Hiçbir zaman prensi unutamaz ve altı yıl sonra bu öyküyü kaleme alır. "Eğer yolunuz Afrika'ya düşerse, eğer bir çocuk size doğru geliyorsa, gülüyorsa, altın sarısı saçları varsa o olduğunu hemen anlayacaksınız. O zaman n'olur, beni böyle kederler içinde bırakmayın geri döndüğünü yazın..." diyerek öyküsünü sonlandırır.

Kitap aslında bir masal gibi dursa da hem çocukların hem de özellikle büyüklerin okuyup anlamlar çıkarması gereken bir kitap. Kitap, büyüklerin hatalarına, yaptıkları yanlışlıklara eleştirel göndermeler yapıyor. İnsanların büyüdükçe çocuk ruhunu nasıl unuttuklarını anlatıyor. Kesinlikle yaşarken okunması gereken kitapların başında geliyor.

Küçük Prens Soruları ve Cevapları

Küçük Prens kimin eseri?

Antoine de Saint-Exupery

Küçük Prens türü nedir?

Çocuk Kitapları

Küçük Prens kaç sayfa?

96

Küçük Prens Yorumları

hayatımda okuduğum en güzel kitap çok şahane bir konusu var

10-08-2014 06:12

küçük prens en fazla tavsiye edilen kitap çok güzel hikayesi var herkes çok beğeniyor kısacık kitap zaten alın okuyun

13-08-2014 01:45

ben orjinal dilinde okumuştum dil öğrenirken çok hoşuma gitmişti türkçesini de okudum defalarca da okuyabilirim

16-08-2014 08:04

çok saçma bence -,-

17-08-2014 17:33

kısa ama mükemmel bir mesaj veriyor çok seviyorum

Yağmur • 18-08-2014 22:48

bu kitabı okumayan çocuk yoktur masal gibi çok güzel

21-08-2014 01:56

karika bir kitap küçük prensi çok seviyorum

27-08-2014 01:36

süper bir kitap ben okudum :)

09-10-2014 22:51

Bu kitap hayatımı değiştirdi

01-11-2014 21:03

güzel bir kitap ama anlamadığın zaman saçma geliyor...

02-11-2014 12:37

küçük prens kalp ben :D

02-11-2014 21:14

Eğer okymazsanız hayatınız değişmez ben okudum ve gerçektende hayatım değişti tavsiye ederim

06-11-2014 22:05

güzelmiş umarım bu kadar bilgi yeter bana çünkü bu kitap ile yazılı olucaz bana lütfen dua edin tşk

09-11-2014 14:31

ÇOK GÜZEL BİR KİTAP BEN OKUMUŞTUM

14-11-2014 09:32

çok beğenerek okudum. teşekkürler :)

22-11-2014 18:08

güzelmiş
güzelmiş
🎀 güzelmiş

14-12-2014 16:36

çok güzel bir kitap ama biraz pahalı ben 17 tl ye aldım

18-12-2014 07:57

kitabın konusunu yazarmısınız ve zihniyetini

18-12-2014 18:33

kısa ama tam ayrıntılı değil :(

18-12-2014 21:50

bnde bu kitaptan yazili olacağım okudum ama güzelmiş

21-12-2014 17:58

bence çok saçma bu kitaptan proje olacagız kaça gidiyoz allah aşkına bebekçe kitap vermişler ben anafikrinide anlamadım ama çizgi filmi gzl :d
aynen ya bencede konusu saçma ama çocuklar okuyabilir ben az sayfalı die aldm

24-12-2014 20:54

ıyrencccccc okadar para verdim tavsiye etmemee
):

24-12-2014 21:10

aynen bebekçe bir kitap beyler bayanlar

25-12-2014 14:18

harika bir kitap yazılı olacağım.

28-12-2014 09:55

ya aynen boşuna alırsınız sakın almayın bide o kdr para verdik he

28-12-2014 13:39

performans ödevi yüzünden mecbur yazıom hiç yazasım yok .s

28-12-2014 19:11

hiç güzel deyill

28-12-2014 19:21

çok güzel bi masala benziyor bence çok güzel şahsen beğendim :)

02-01-2015 22:17

başiları cok sıkıcı ama sonra güzel herkeze tavsiye ederim herkez okusun onunla sınav olucaz
mükemmel bir kiştap

04-01-2015 23:12

ehh işte başlar kötü sonlara doğru güzel sınav olacağız bu sınavdan

06-01-2015 22:28

çooooooook güzel

08-01-2015 19:42

ya bizim de performans ödevi için lazım bu kitap ama daha almadım son bir hafta var almayı düşünmüyorum artık buradan yapıcam ödevi
bence çok güzel almalısın

09-01-2015 18:51

hayatımda gördüğüm en manasız ve saçma kitap

11-01-2015 19:27

gerçektende çok güzel bir kitap yazılı olacağım hakikatten çok güzel herkeze tavsiye ederim ama anlayana güzel ;)

13-01-2015 15:21

yazılı olcaz aslında güzel kitap ama anlayana

13-01-2015 21:30

hiç güzel değil çok saçma ama ders veriyor

14-01-2015 21:13

harika bir kitap, hikaye kısa ama anlatılmak istenen şey harika

15-01-2015 18:01

arkadaşlar kitaptan çıkardığınız sonuç ve konu ne acil lazım

15-01-2015 18:34

biraz güzel ama bana özeti lazım ve alıntı değil

18-01-2015 16:24

kitap cok guzeel herkes okumali♥♥♥♥♥

27-01-2015 17:17

aynen
bence çok şahane olmuş herkes okumalı tavsiye ederim...

30-01-2015 11:05

çok iyi bence herkes okusun

30-01-2015 19:47

çok güzel teşekkürler

31-01-2015 12:54

çok güzel hiç sıkıcı değil okuyun tavsiyem,,
çok güzel

04-02-2015 12:20

mükemllll herkese tavsiye ederim :):):)

06-02-2015 20:35

cok

guzel bir kitap

08-02-2015 15:35

sen benim herşeyim oldun mükemmelsin

09-02-2015 18:13

ayn güzelmiş diğerlerine göre dahada kısa

10-02-2015 17:13

çok kısa çok güzel bi kitap herkese tavsiye ederim

10-02-2015 20:02

okumayı öğrendiğimden beri öğretmenler özetini isteyip duruyor kitabı her defasında okumaktan bıktım.(kitabı ilk okuduğumda çok beğendim ama sonra)

11-02-2015 19:54

bana öğretmenim önerdi çok güzel bir kitap

13-02-2015 18:25

başları karışık ama sonradan güzel

15-02-2015 18:32

çok güzel bir masal.bana öğretmenim önerdi
okuduğum en güzel kitap

23-02-2015 19:19

madem cok başarılı bir kitap okuyalim bizde... ve söylenildiği gibi sınav var bu kitaptan , sayfaları az neyse ki cabucak biter. okuyuz sizde bu kadar anlatıldiğina göre , iyi yorumlar olduğuna göre memnun kalacağimizi düşündüğüm bir konusu vardir.. hem okumanız gelişir :p :) :p

24-02-2015 15:24

bence anlamak için uğraşmak istenir oyüzden bu kadar satıyo

03-03-2015 16:11

çok iyi bir kitap...mükkemmel

04-03-2015 17:07

çok güzel kitap ve biz bu kitaptan sınav olucaz

10-03-2015 17:59

arkadaşlar yardımlarınız lazım kitap yorumu gerekiyo mesela şu bölüm böyle olsaydı daha iyi olurdu ya da şöyle olsaydı şöyle kötü ya da iyi olurdu diye felsefe performans ödevi
aciiiil cevap bekliyorum

merve • 15-03-2015 17:19

bnce güzel bir kitap ama bir yandan sıkıcı oluyor

16-03-2015 10:43

bızım de bu aykı kıtabımız bu cok guzel bence buyuklerı kısa ve oz anlatmıs cok haklı

19-03-2015 17:46

bence gayet mantıklı bir kitab ben çok sevdim anlamadığım zaman bile saçma gelmiyor bana sadece en fazka 3 kere okumanız yeterli .bende bu yazarla ve küçük prens kahramanıyla aynı kafadanız bu yazara bayılıyorum bu kitabı büyüklere tavsiye ederim bu kitap sayesinde büyükler yaptığı hataları anlıyor

25-03-2015 11:23

bence çok saçma
kitabın biryerine yazar bazı hatalar yaptım özür dilerimdemiş ama yazar bu kitabı yazdığı içinözür di,lemeli yaniiğrenç
bence çok saçma bizde bundan sınav olacağız

25-03-2015 16:27

çok güzel ve sürükleyici

26-03-2015 18:48

ben bunu okurken içimde şöyle bir his vardı böyle kitaplar insanın iç ve dış özelliği ile güzel sınav olduk 100 aldım

26-03-2015 18:54

bence çok iyi bir insan var bu kitapta

30-03-2015 19:15

okuduğum en iyi kitaplardan birisi

01-04-2015 21:06

çok güzel harika bir kitap herkese tavsiye ederim

06-04-2015 15:55

ben bu kitabi hic begenmedim aslinda anlamadigim kitabi tekrar okur ve daha iyi anlarim ama bu kitapi kac kez okudugum.mantigini amacini kousunu hic anlamadim.

13-04-2015 18:43

bna ablam önerdi o okumuş bana güzel dedi ben alcam valla.

21-04-2015 16:15

insanlara çoçuklugunu hatirlatan müthiş bir eser

21-04-2015 22:06

gu
guzel ama biraz sacma bence ama guzel (begendim)♥♡

26-04-2015 10:16

bunu okurken prens oldum
sevdim
çok güzel
beyendim
iyi ki okudum

29-04-2015 17:12

bende kitabi okudum fakat o kadar anlatildigi gibi ahim sahim bir etki goremedim. hatta olaylari algilatma ve hikayeyi bunyeye alma bazen o kadar zorlasiyodu ki bir an once okuyayim da bitsin moduna geldim. fakat sonlara dogru her nasil olduysa hikaye biraz trajediye bagladigi icin etkilendim. verilen mesaj guzeldi. buyukler kucukleri anlamiyor ve kucuklerde bu durumu gorup uzulebiliyor. baska seylere yoneliyorlar.

30-04-2015 10:39

cok guzel bir kitap herkese tavsiye ederim

03-05-2015 16:06

tek bir kelimeyle bayildim. tilkininde dedigi gibi gozler gormesi gerekeni gormez...

05-05-2015 09:36

kitaptan hiçbir şey anlamadım ama bu özet sayesinde her şey kafama oturdu çok teşekkürler

07-05-2015 19:42

bir kitap, bir insana yazanlarlar ilgili hayal kurdurtabiliyorsa zaten iyi bir kitaptır. anlatım şekli çocukça gelebilir ama asıl çıkarılması gereken anafikir çocukça değildir. bu kitap bir çocuğada, bir gencede, bir yetişkined hitap edebilir. çocuğa eğlenceli, gence ders verebilir ve bir yetişkine dışarıdan bakıldığında ne kadar meşgul, asosyal ve aldırmaz olduğunu gòsterebilec kaliteye sahip bir kitaptır. 1 saat önce başladım bitirmek üzereyim. herkes kitabı bir an önce bitirip geçmek için okumaya başladığını fakat daha sonra çok sevdiğini yazmış. onlara katılıyor. birde o çok saçma diyenleri anlamıyorum sanki kendileri çok zekaya sahip ve kitap yazacak seviyeye sahipmiş gibi bir dünya klasiğini sorguluyor.
-kitapkurdu12000

KitapKurdu12000 • 08-05-2015 12:20

biraz güzel hakkını yemiyim az da olsa sevdim kitap iyi okuyun derim ama tavsiye pek etmem ama güzel :):):):(:(:(

19-05-2015 14:22

bende okudum çok sapma ve kaymakam verdi okumam için sınav yapıcakmış :( !

25-05-2015 14:13

bence bu kitap çok saçma biz bundan sınav olacam ama okuma hevesim olmadığı için sadece özetini okuyorum inşallah iyi bir puan alrım.
sanırım bu kitabı okuyanların hayal gücü çok yüksek bence mantıklı bir insan bunu okumaz
sanırım bu kitabı okuyanların hayal gücü çok yüksek bence mantıklı bir insan bunu okumaz

03-06-2015 21:48

fazla küçük çocuklara okutmanız anlamsız. ben bu kitabı 2. sınıfta okumuştum ve pek bir şey anlamamıştım. şimdi tekrar okudum ve cidden çok duygulandırıcı. çok ama çok güzel bir kitap. anlamayanlar "çik kiti bi kitip yii nirisi gizil .s" diye triplere girmesinler.

Bu sefer tamamen geri döndüm. • 09-07-2015 16:02

tavsiye uzerine alip bir kac saat icinde okuyup bitirdigim bir kitap. uzulerek soyleyecegim ki beklentimi karsilayamadi..

05-08-2015 01:18

çok etkileyici
ağlamaklı
değil

16-08-2015 19:25

çooook güzel. büyük küçük hekez okumalı. ( beğenmeyenler bidaha okusun anlamları için😆😆)

17-08-2015 17:07

:
bir başucu kitabıdır . kaç yaşında olursanız olun defalarca okuyabileceğiniz , her okuyusunuzda tekrar etkileneceginiz harika eser .

Melody • 19-08-2015 23:27

kucuk prens cok iyi bunun cizgi filmide var izliyorum bide arkadasi tilki var diymi oluyorum buna cizgi filmineee

Diana"justin,murat,teylor,gokhan,hasan"ASK • 06-10-2015 10:26

süper jitap. hayal dünyası geniş, çocukluğunu unutanlar için

06-10-2015 14:59

güzel bir kitap tavsiye ederim

07-10-2015 22:15

cok guzel ama ozetide olsaymis

09-10-2015 06:47

çok güzel yazılmış ama küçük prens dünyaya ilk ayak bastığında bir yılana hangi gezegende olduğunu soruyor o bölüm ve küçük prens ve pilotun susuzluktan kuyu arayıp su içtikleri yazılmamış. ayrıca küçük prens hemen çekip gitmiyor. yani bedenini bırakıp gidiyor uçarak gibi bişey dfdfdf

14-10-2015 21:27

bence harika çok işime yaradı (ödev olarak) teşekkürler☺

17-10-2015 18:48

bu kucuk prens ok guzl

18-10-2015 12:39

okuduğum en anlamlı güzel kitap

26-10-2015 10:37

bu kitap daha çok hayal gücü çok beğendim tavsiye ederim

27-10-2015 21:28

bence asıl anlatılmak isteneni anlayınca hakkını vermemiz gereken bir kitap .

31-10-2015 22:37

çok uzun bence daha kısa olsaymış daha iyi olurmuş

01-11-2015 18:34

bence sürer bir hikaye oylamada herkesin harika demesi gerekiyor bence
bence sürer bir hikaye oylamada herkesin harika demesi gerekiyor bence
bencede süper

02-11-2015 16:09

ben küçükken okumuştum ve hatırlıyorum da kitabın sonunda baya bir ağlamış ve gökyüzüne bakıp küçük prensi beklemiştim...

02-11-2015 16:36

okulda verdiler okudum çook beyendim ve sınavındanda yüz aldım kaç kere okursam okuyayım sıkılmam çook güzel ve içten bir yazarın yazdığı bir hikaye" herkeze tavsiye ederim" "küçük prens"
bence sevmeyenler hepiniz kitabı tekrar okuyun sevmiyorsanız eyer okumayı "" mavi bulut yayınlarından alın hem93 sayfa hemde ucuz ve okuması çook kolay"" sevmiyorsanız problem sizde millet
herkeze iyi okuma saatlari dilerim arkadaşlar

02-11-2015 20:36

çok güzel ve detaylı bir özet olmuş
süpeer

03-11-2015 20:01

kıtap gerçekten çok hoşuma gitti konusu çok güzel yazarımıza teşekkür ederim 😊👍🎆

03-11-2015 22:05

bu kitabi aldim hemen okudum gercekten cok guzel bu kadar guzel olan kitap sayisi az

05-11-2015 18:41

harika müthiş yılın en çok okunan kitabı ve ben okududm herkeze tavsiye hakkında kötü düşüneneler ise yannılıyolar

05-11-2015 21:39

güzel ama çok düşündürücü
ama genede çok güzel

12-11-2015 17:55

dünya'nın en güzel kitabı!!!

12-11-2015 22:03

adım ecrin kaya buyukler ve kucukler sanslı çok guzel bir kitappppp ogretmen odev verdi yapamadım burdan bakıyorum
butun dunyaya tavsiye ederim çoooook guzel yaaaa
adım ecrin kaya o kitaptan sınsv olucaz burdan bakarak anlamaya calısıyorum butun her kimse tavsiye ederim

14-11-2015 13:19

guzel ve bilgilendirici bir kitap anlayana cocuk kalbinide tavsiye ederim :-) :-) :-) :-) :-o

18-11-2015 01:24

çok güzel kitap çok begendim

18-11-2015 15:49

sıkıcı deil sadece bası biraz sıkıyo dışında sorunsuz super sinav var iyi anladim 95 aldım yazarın baska kitaplari da var turkce okuyun
not : superr

19-11-2015 21:38

bence güzel ama okadarda mükemmel diyemem

22-11-2015 21:54

çok saçma sıkıcı hiç sürükleyici değil

23-11-2015 19:01

bence kitap çok güzel hem ucuz da.4 e aldım

24-11-2015 19:39

ben okumadım ama bu hikayeyi beğenirim
beğeniceğimi sanmıştım

24-11-2015 22:06

çooook güzel şahane

25-11-2015 17:06

çok güzel ama biz özetini çikariyoruz çok yorucu keşke sinavini olsaydik

26-11-2015 18:29

çok güzel özet çıkarmışlar ellerine sağlık herkesin

26-11-2015 19:26

çok güzel türkçe öğretmenimiz aldırdı çok beğenerek okuyorum okumaktanda vazgeçmiycem ☺☺☺

26-11-2015 21:35

çok beğendim ama başları keşke daha yaratıcı olsaydı ama yinede beğendim saçma değil güzel kitap

29-11-2015 07:40

harika ötesi bir kitap

29-11-2015 23:24

kısaca anlatımı lazım ve okumak çok sıkıcı geldi. kısa detay verecek olan olursa çok memnun olurum

littleprince • 30-11-2015 16:15

çok beğendim bu kitabı cok güzel ya :):d

30-11-2015 16:38

ben yazili olcam diye okudum yani güzelmiş

01-12-2015 21:00

çok anlamsız bi kitap ama yinede okudum

02-12-2015 17:40

ben yazılı olacam diye okudum ama süpwrmiş

02-12-2015 20:49

güzel bir kitap.tavsiye ederim

04-12-2015 10:21

güneşin kızlarında bu kitabı sundular görüntüsü çok hoşuma gitti vede ilk fırsatta alicam :)

04-12-2015 15:05

bende okudum ama hiç bir şey anlamadım .

04-12-2015 22:51

çok güzel kitap
nasıl anlamaqdın her şey ap açık

05-12-2015 10:04

bu kitap cok sacma bir kitaptir ama yazari uyrasmis yazmis ona teskurler ediyorum ben beyenmiyorum

08-12-2015 17:12

muhteşem bir kitap ama zor buldum

09-12-2015 09:05

biz yazarlık ve yazma becerileri dersin de okuyup bitirmiştik harika bir kitap

09-12-2015 11:18

bencede güzel bir kitap ama en sonunu tam anlayamadim

09-12-2015 19:41

küçük prens gezegenine döner, pilotumuz da uçağı tamir edip ülkesine döner. hiçbir zaman prensi unutamaz ve altı yıl sonra bu öyküyü kaleme alır. "eğer yolunuz afrika'ya düşerse, eğer bir çocuk size doğru geliyorsa, gülüyorsa, altın sarısı saçları varsa o olduğunu hemen anlayacaksınız.

09-12-2015 20:27

ya bu kitabı içideki hikayeliri ve ya bölümleri cıkarıp bir seri oluştursanız fena olmaz yani((( cok güzel bir jitap)))

10-12-2015 21:16

yaa okuyamadım ama burdan baktım çok güzel kitap

10-12-2015 21:50

hayata en güzel kitap mutlaka okumalısınız

11-12-2015 19:42

ön yargılı bir şekilde okursanız ne anlattığını anlayamazsınız.aslında çok güzel bir hikayesi var ve aradan zaman geçtikçe anlattıkları yavaş yavaş şekilleniyor .herkesin okumasını tavsiye ederim çocuk veya yetişkin .

12-12-2015 14:21

ana fikri nedir ben tam anlamadım
nedir ana fikri anlamadım ben çok karışık hepsi değişik

13-12-2015 15:10

kitapta "insan en iyi yüreğiyle görür" diyor. kitabı anlamanız için biraz yureğinizin gözüyle bakın. o zaman anlarsınız ne kadar manalı bir kitap olduğunu.

13-12-2015 22:38

ben okumadım ama çok güzel diyorsanız çok güzeldir ve okumaya başlayacam ve okuyunca herkese tavsiye adeceğim inşalllah ve hepsini ezberlemeye başlayacam

16-12-2015 17:30

berbat bir kitap gereksiz çocuklar için değil büyükler için ve son derecede berbat bir kitap

17-12-2015 13:54

hayatimda okuduğum en güzel kitap özetle kalmayin kitabini da okuyun!

17-12-2015 21:19

baslangıcda okurken biraz sıkılıp ne anlatıyor bu öykü diyebileceğiniz ve sonradan idrak edebileceğiniz harika bir öykü ana fikri şu:insanların büyüdükçe çocuk ruhunu nasıl unuttuklarını anlatıyor,bu öyküyü dinlerken küçük prensin yaşadıkları ve öğrendikleri sayesinde hayatımıza tekrar bakıyoruz ve yaş
amı anlandırmada ne kadar büyüdüğümüzü görüyoruz..okıs

20-12-2015 22:12

kitap gerçekten çok sıkıcı ve saçma ama bu site kitabın özetini güzel yapmiş yani sevdim ama kitap 1 gıdım yok hayatımda bu kadar irenç kiap okumadım :( :( :) :)
gerçekten kitabın ne sini beyendiniz yahuu

23-12-2015 16:18

gerçekten çok güzel bir kitap ilk okuduğumda ben hiçbir şey anlamamıştım ama ikinci kere okuduğumda güzel bir kitap olduğunu farkettim herkese tavsiye ederim :d :d ;))))

24-12-2015 15:40

bence kitabı değil yazarı anlatmış ve ayrıca çok uzun

26-12-2015 11:00

çok güzel bir kitap bence

28-12-2015 11:37

özeti yazan çok güzel yazmış

28-12-2015 17:23

bence çok sıkıcı hiç bisey anlamadım kitabın bitek kapagını begendim

30-12-2015 20:24

sınavım vardı çok iyi bir özet olmuş.kitabı çok karışıktı

02-01-2016 14:14

hoca önerdi yazılı yapcak okudum özet çıkarttım güzel ve kısa

03-01-2016 19:39

öncelikle o kadar uğraşmışsınız teşekkürler.bence herkesin ömründe bir defa okuması gerek bu kitabi.icinde kisa ve öz mesajlar var.ben ne zaman canım sıkılsa alır bu kitabı okurum.harika bir kitap...

03-01-2016 21:36

arkadaslar ben kitap alacamda kucuk prens aliyimmi

04-01-2016 17:42

bana okuyunca güzel ama anlamayınca da fena saçma geliyor

04-01-2016 18:45

çok güzel di hikaya deyil hikayeden fazlası yanı çok güzel

04-01-2016 21:37

kitabin okuyacım yer özetini okurum en iyisi bu
kitabin okuyacım yer özetini okurum en iyisi bu

06-01-2016 19:18

kitabın özetini okuyup burda kitap hakkında çok şey biliyormuş gibi yorum yapmışsınız. küçükler için masal niyetinde bir kitap olmadığı zaten biliniyor kendinizi kocaman gördüğünüz için bebek miyiz triplerine girdiniz çok güzel. yaşınızı eleştirmek istemem ama biraz daha büyüyüp okuyun kitabı ve mümkünse anlayarak okuyun. hadi herkes biticek bu kitaba demiyorum da mantıklı yorum yapın bari.

06-01-2016 20:58

çok güzel küçük prens

10-01-2016 20:10

okuduğum en güzel kitap içindeki öğütler bir cihana yeter

11-01-2016 18:13

küçük prens inthar ediyomul öyle şeyler duydum doğrumu?

11-01-2016 19:18

yalandir inanmayin intihar etmedi uçaği düşmüş ve öyle ölmüş

11-01-2016 21:13

bence insan severek okuğunda harika bir kitap ama zorla ve aklı baska yerde okuduğunda çooook sıkıcı bu yorumu yapma sebebim iki kre okumam birini zorla öğretmen okutmuştu diğerini de ben merakımdan

12-01-2016 08:23

ben kitabı sevdim sıra sizde arkadaşlar çokk güzel bir kitap tavsiye

12-01-2016 16:47

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

12-01-2016 18:28

bence çok güzel bir kitap okuma becerileri seçmelileri olan öğrencılere tam bir özet

12-01-2016 21:20

ben bu kitabı okuduğum ilk gün hayatın anlamını öğrendim meğerse hayat zorluk değilmiş hayat başkalarının karşısında boyun eğmek değilmiş hayat her zaman güçlü olmakmış ben hayatın böyle küçük prensi okudum da anladım tavsiye ederim mutlaka okuyun

13-01-2016 18:26

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.

14-01-2016 21:22

kitap güzel tavsiye ederim

23-01-2016 00:04

bencede cok guzel ve anlamlı bı hıkaye cantasıda cok tatlı nt satılıor

24-01-2016 21:51

bence bunu herkes okumalidir

26-01-2016 18:48

ingilizcesinde bişey anlaşılmıyor pek ama guzel

28-01-2016 11:37

çok güzel bir hikaye

30-01-2016 17:59

arkadaslar kitap cok guzel hepinize tavsiye ederim kitabin yazari gercek hayatindan esinlenerek yazmis zaten kitap haline getirilmeden once 1000 sayfalik esermis okurkende duygulandim.flim gibiydi vallaha dalip gidiyosun ama bazi yerleri anlamayinca flimden ckiyo gibi oluyosun ama bunu sadece2 kez yasadim genelinde fevkulade kitap

31-01-2016 00:16

buarada cok cocukca diye on yargili davranip sonra proje odevi demeyin size bu proje odevini verdiyseler eger cocuksunuzdur cunku cocuklar icin tasarlanmis kitap

31-01-2016 00:44

çok güzelmiş ve hiç saçma değil bence siz yarısını okuyorsunuz sonra diyorlar türkiye neden gelişmiyor

02-02-2016 19:32

bence bu kitap çok güzel

03-02-2016 10:32

şu resmi çok merak ettim nasıl fil yutan boğa yılanını şapkaya benzetirler.

04-02-2016 16:06

hiç güzel bir kitap değil

06-02-2016 11:11

çok pahallı 35tl ye aldım bide ingilizce iğrenç bir kitap

06-02-2016 15:59

kitap gerçekten güzelmiş çok sevdim.

07-02-2016 23:50

kucuk prens kitabı okuduğum en güzel kitap hem konusu ile hem de hikayesi ile insanı çok derinden etkiliyor kaç sayfa olduğuna bakmadan bir kerede bitirebildiğiniz nadir kitaplardan mutlaka okuyun okutun

08-02-2016 00:02

bu kitaptan çıkarılan sonuç ne olmalıdır

09-02-2016 17:45

çok güzel bir hikaye bayıldım

09-02-2016 18:40

kitap sanıldıgı gıbı cocuk - veya sizin dediiniz gibi bebek kitabı - degıl sanıldıgın aksıne felsefe kıtabı

10-02-2016 17:15

bence çok güzel bi kitap açıkcası ben beğendim.

10-02-2016 21:06

cok guzel bir kitap yanliz daha kisa ozeti yokmu🐲

12-02-2016 12:52

eee bu kadar mı tamam güzel ama kral karakteri nerede bir sürü karakter yok!!!!! iğrenççç

16-02-2016 11:07

bu kitaba saçma diyenler hayatın anlamını bilmeyenlerdir bence böyle bir kitaba saçma denilmez aksine yazarına saygı duyulur iğrenç diyenleri kesinlikle kınıyorum hem orada tilki diyorki özde olanı kalp görür gözler özde olanı göremez diyor bunu yetuşkinler
anlayamaz. siz çocuk ruhlu kalmayı ve dürüstlükten yana olmayı asla bilemeyeceksiniz.

24-02-2016 21:41

ben daha okumadim aldim birazini okudum küçükprensi ssevdim ama polyanna daha güzel

27-02-2016 12:47

küçük prens konusu ile beni çok etkiledi çocuk kitabı sanıyordum ama yetişkinlere mesaj veriyor aslında şimdiye kadar nasıl okumadım kendime şaşırdım mükemmel bir kitaptı 10 üzerinde 10

01-03-2016 11:25

biz 6.sınıfta bu kitaptan sınav olucaz ilk bakışta yani dikkatli okumadigimda bu kitaptan hiç bir sey anlamamıştım.
ama bir kere daha okuduğumda bu kitapin gerçekten muhmtesem olduğunu fark ettim.
sevgiler türkçe hocammm

01-03-2016 20:15

bende okudum fakat beğenmeyenlerin yaşı bunu anlamayacak düzeyde olduğunu düşünüyorum.okudum beğendim ve en önemlisi anladım ve 4. sınıftayım
teşekkürler küçük prens
ayna ayna söyle bana bu dünyada bundan daha güzel kitap varmı

05-03-2016 13:46

çok mükemmel bir kitap !!!

06-03-2016 15:02

bence dunyanin en iyi kitabi

08-03-2016 20:30

çok iyi ama çocuk kitabı :)

09-03-2016 19:03

çok güzel bir kitap . tabikide ♥sevim ak'ın ♥hikayeleri kadar güzel değil :d ☺

13-03-2016 18:29

küçük prens benim çocukluk kahramanım çocukken okumuştum annem ısrarla okutmuştu büyüdüğünde çocukluğunu kaybetme demişti o zaman pek birşey anlamamıştım ama şimdi çok iyi anlıyorum o zaman kitapta geçen karakterleri anlamamıştım böyle karakterler olamaz demiştim şimdi günlük hayatıma bakıyorum her yerde kitaptaki karakterler var paragözü var kibirlisi var bencili var hayalperesti var o zaman bir tek kitapta geçen hayal gücü ve dostluğu anlamıştım çocukluk işte bizim dostuluğumuz da saftı o zamanlar şimdi ise dost bulmak çok zor anneme hala minnettarlarımı sunarım beni böyle bir klasiği okumaya teşfik ettiği için onun aldığı küçük prens kitabı hala kitaplığımda en üst rafta duruyor

13-03-2016 18:57

çok güzel bunun la ilgili bir yarışmaya katıldım kitab günlük gibi küçük prensin kitabını tavsiye ederim
minecraft oynayan varmı

14-03-2016 13:24

dünyanın en güzel kitabı diyebilirim yani.

14-03-2016 18:06

bence çok güzel bir kitap verdiği mesaj da çok güzel

15-03-2016 08:11

kitap cok guzel ben 5 tl ye aldim

15-03-2016 14:11

hayal gücünü geliştiren bir gibi kitap

15-03-2016 21:04

en sevdiğim kitap ve herzaman çizgifilminide izlerim

16-03-2016 14:55

onu çokkkkkk seviyoruz küçük prens

17-03-2016 10:55

ben kıtabın ozetını ıstıyom abı ya

21-03-2016 14:03

hiç güzel değil boşa para vermeyin

24-03-2016 18:57

çok güzel ama bu çok ta ayrıntıya girmemis

27-03-2016 13:55

harika bi hikaye bunu çıkaranlara çok teşekkür ederim

27-03-2016 18:36

♥Ćok güzel bir kitap bu kitaptan sınav olucak size tavsiye ediyorum okuyun çizgi filmide çok şahane♥

27-03-2016 21:59

kitap evet çok güzel ama anlamadıgım su fenerci en cok ne yapmayı seviyor

30-03-2016 10:37

çok güzel bir kitap
herkese tavsiye ederim

30-03-2016 12:03

belki sevmeyen var belki seven var . belki sevmeyenler kitabı anlamamış olabilir o kadar güzel bir kitap ki zaten kitap okumak güzel ama bu kitap diyer kitaplara hiç benzemiyor. bazıları yazmış çocukça kitap diye bence siz hala ćocuksunuz kitabî sadece çocuklar okumaz ki bazen bir kitap hayatını degiştirebiliyo bazen bir film küçücük bir şey bile hayatını değiştırebiliyor ben derim ki herkes okusun 😊

30-03-2016 18:24

tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz ve her okuyuşunuzda daha da çok zevk alacağınız muhteşem bir eser! küçük büyük herkes okumalı.

thebookthief • 31-03-2016 17:04

bence harika bir kitap

02-04-2016 19:29

süper bir kitap öğretmenimiz bizi bu kitaptan sınav yapıcak inşallah 💯 alırım😀

10-04-2016 19:40

çok asacma iürenç
çok güzel bir kitap herkes e tavsiye ederim harika biraz uzun sayfalı ama fena değil

11-04-2016 19:37

kucuk prens okudugum en guzel kitapti ogretmenim hediye etti hayal gucumu gelistirir ve yaraticiligimi arttirir diye ben de okudum cok begendim konusu cok guzeldi lutfen yazar ikincisini de yazsin kucuk prensi cook seviyorum

17-04-2016 06:03

iğrenç diyenler sanırım kitapta yer alan hayal gücünü kaybetmiş büyükler oluyor. sadece farklı bir bakış açısıyla çocukların ve büyüklerin düşünce tarzlarını anlatmış. küçükken hayal dünyamızın ne kadar büyük olduğunu ve büyüdükçe bu yeteneğimizi kaybederek sadece kalıplaşmış düşüncelerde boğulduğumuza vurgu yapmış.

17-04-2016 19:27

ben daha önce bu kadar güzel kitap okumadım

19-04-2016 20:08

hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan biri bu küçük prenstir konusu ile benim kitap okuma sevgimi bana tekrar kazandırdı

22-04-2016 11:25

hayatimda okuduğum en kötü kitapti ve bu kitaptan türkce dersinde yazili olmak daha da kötü

23-04-2016 10:45

yani çok fazla güzel değil fazla abartmayın tamamı
evet ya güzel değil fazla katılıyorum sana

28-04-2016 15:46

çok güzel bir kitap çok güzel duygularla yazılmış yazanın eline sağlık

30-04-2016 20:25

bana göre özeti güzel olmuş.

02-05-2016 17:53

bu kitabın özeti okunmamalıdır bence. kitap zaten çok kısa, ve yazarı bu kitabın aslında çok kalın olduğunu, gereksiz yerleri çıkarması sonucu bu hale geldiğini söyler. yani aslında kitapta hiçbir yer atlanmamalıdır. her yıl okuduğunuzda farklı anlam kazanır, daha iyi anlarsınız. baş ucu kitabımdır, ne zaman sıkılsam veya boş kalsam, yeni bir kitaba başlamak yerine bu kitabı tekrar okurum. ölmeden okunacak kitaplardan biri olmalıdır. herkese tavsiye ederim, okunması kolaydır zaten, okuma sevmeyene bile okumayı sevdirir.

02-05-2016 20:00

arkadaşlar ödevim varda bu kitaptan ne çıkardığınızı neler yapıp yapamadığınızı yazabilir misiniz

03-05-2016 19:22

ççok güzel bir kitap tavsiye ederim

07-05-2016 20:26

harika siz beğendiniz ama ben daha çok beğendim😀😀

08-05-2016 14:07

bence çoook güzel bir kitap hepiniz okumalısınız.

08-05-2016 18:47

bayildim o kadar herkeze tavsiye ederim çok ama çok güzel bayilicaksiniz mükemmel ben 15 tl ye alfim benden tavsiye bu kitabi sevenlere diyorum yani bence çooooook güzelllllll

10-05-2016 19:42

guzel
güzel
güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

11-05-2016 21:47

cok güzel bir hikaye

13-05-2016 07:32

olasılıksız, aklından bir sayı tut gibi kitapları okuyanlar pek begenmeyebilirler. kitapda bazı kopukluklar vardı,

13-05-2016 15:52

bence gayet güzel bir yazım çok farklı diğer kitaplar gibi kaleme alınmamış...ben kitap kurduyum her kitabı beğenmem çok severek okuduğum az sayıda kitap var küçük prensesde bunlardan biri

20-05-2016 06:38

gerçekten harika çok akıcı bir kitap ama baştan anlayarak okumanız gerekiyor yoksa kitaptan hiçbirşey anlamazsınız ben iki kere okudum çünkü ilkinde anlayarak okumamıştım

24-05-2016 20:14

okudu hicbirseyine anlamadım ne değişik kitap yazmışlar

24-05-2016 22:10

bazı arkadaslar kötü yorum yapmış hicbir sey anlamadıklarını söylemisler bu kitap benim icin " bir kitap okudum hayatım degisti" kitaplarındandır hayata bakış açım degisti diyebilirim hicbir sey anlamadım diyen arkadaşlar ya kitabı tersten okumuşlar ya da degerli kitabın ne oldugunu bilmiyorlar...

Tuzlu Vanilya • 26-05-2016 09:10

küçük prens ağlamış nerde ve ne zaman olduğunu bilen var mı acaba kitap şahane acayip güzel

26-05-2016 17:51

güzel değil çünkü çok karmaşık

26-05-2016 18:07

bence çok sıkıcı ve berbat bir kitap aptalca😒👎🏻

26-05-2016 19:35

on 10 numara bir kitaptı küçük prens kitap özeti de çok yararlı oldu teşekkürlerimi sunarım okumanın yanında yazma işi zor oluyor süper

26-05-2016 21:53

kucuk prens benim favori kitabım ona laf söyletmem okuyanlar pek anlamamış demek ki yukarda kısa özeti var onu okuyun o bile hoşunuza gidecek olmadı ben size uzun özeti yazayım görün o zaman neymiş küçük prens sözleri ve verdiği mesajlar bile yeter

29-05-2016 01:42

yarın bu kitaptan sınav olcazzz insallah iyi bir not alırım

29-05-2016 19:40

ben ilk okuduğumda kitabı anlayamadım sonra ikinci bir şans verdim bu sefer anlayarak okudum kitabı herkese tavsiye ediyorum

31-05-2016 19:21

en az 18 kere okudum şahane♡♥★☆

23-06-2016 13:54

harika çok güzel yapmışlar. bence sayfaya büyük hafler ile küçük prens oku yazın çünkü herkes okumalı baş eser kesinlikle

28-06-2016 11:55

cok guzel bir kitap okadar guzel ki okuyorum bitince tekrar basa alip okuyorum o derece yani %100 herkeze tavsiye ederim.

24-07-2016 18:04

bazılarınıza karısık saçma gelebilir ama okulda ozet alındıgı gün bu kitabı okumamızı istediler. okudum ve anlattım. kocaman bir 100 aldım. sürükleyici, cesaretlendirici, hayal kurmayı güzellestirici bir sürü güzel ve tavsiye edici yönü var. kesinlikle tavsiye ederim cünkü süper bir kitap

29-07-2016 16:30

özet için çok sağolun kitap gozumde buyudu kardeşime okuttum o anlattı :d

03-08-2016 21:58

en sevdiğim kitaplarımdan birisi verilen mesajlar derin ve kitabı okumuş olmak için okuduğunuzda havada kalabilir belki ama sakin kafayla ve biraz üzerine düşünerek okuduğumuzda şahane bir kitap kitabın hakkını vererek okuduğunuzda bayılacağınızı düşünüyorum

booksofmel • 04-08-2016 15:13

pahalı diyen arkadaşlar a101 e geliyor ben 4 tlye almıştım takip edin

29-08-2016 22:17

bence çooook güzel bir kitap çok beyendim

15-09-2016 13:37

küçük prens özeti çıkartmak için okudum ve bayıldım kitaba mükemmel bir hikayesi var kitabı okuduktan sonra posterini alıp odama astım ilham versin diye herkes okumalı herkes küçük prens gibi olmalı

26-09-2016 18:20

aslnda kitap çok güzel ama ben çok aşırı maceralı kitap severim

06-10-2016 20:25

bu kitabın tamamını okudum çok güzel ya

08-10-2016 19:46

tamamıyle felsefi bir kitap anlayıp dersler çıkarabilenlere...!

15-10-2016 11:39

hocamız küçük prens özeti ödev verdi okudum ama birşey anlamadım buradaki kitap özeti hoşuma gitti ama yorumlarda herkes çok beğenmiş bende mi bir sorun var acaba yeniden okusam daha iyi gibi geldi

16-10-2016 05:50

güzel oldugu için ve her yerde söylenen bir hikkae bu hikaye çou yerde söylenen bir hikaya ve duyulan diyince hikaye kitabını satın aldım ve memunum 5 tl ye var 7 buça var birde 9 buça vardır almanıızı tercih ediyorum hoca alın deyip özet çıkartn dedi bende bu sizin yazdınızı baktım üşendim ve baktım iki varsını

25-10-2016 18:27

siz olsaydiniz kitaba hangi ismi verirdiniz ...

01-11-2016 20:37

bu kitap kaç sayfalık

01-11-2016 22:39

baya güzel bayıldım arkadaş ama birazcık saçma olabilir

02-11-2016 20:38

yanlış yazımlar var. ilk cümlede daha boğa yılanı yazmışsınız, boa yılanı olacak. devamını okumaya gerek bile duymadım. kitap çok güzel ama 3 kez okudum ben tabsiye ederim.

03-11-2016 22:00

çok karışık bir kitaptı hiç bir şey anlamadım oysaki severek başlamıştım zaten öğretmen özetini çıkartın deyince bende burdaki özeti yazdım umarım öğretmen kızmaz ve tahtada okutmaz 😯

10-11-2016 01:51

cok güzel bir kitap ama bilgilerini yanlış yazmışlar ve ben kitabi 7 tl'ye aldım

12-11-2016 20:26

cok güzel bir kitap

16-11-2016 18:59

felsefi olarak nasil bir sonuc cikarabiliri acaba?

17-11-2016 21:21

kitabı kendinize göre anlatın kardeşim bunun böyle şöyle kullanmayın

18-11-2016 21:06

kitap güzel ama keske özete olsaydi

20-11-2016 18:30

yarin bu kitaptan yazli olucaz fena bir kitap değil ama güzel

20-11-2016 19:06

tebrikler kitap çok güzel olmuş bayıldım biraz daha maceracı olsamıydı acaba ama hoş konusu güzel bir kitap

21-11-2016 16:43

çok güzel olmuş

25-11-2016 10:56

beğendim güzelmiş.
harika

29-11-2016 15:02

güzelmiş ama özet çıkarmak zorunda olmasam asla okumazdım

01-12-2016 15:21

bu kitabı 2 kez okudum

04-12-2016 12:12

çok güzel olmuş
çok güzel olmuş
çok güzel olmuş

14-12-2016 22:20

kitap güzel bir kitap olabilir katılıyorum ama insan bir kitabı okuyup ,zorunlu şekilde, işte hayatımın en güzel kitabı ,yaşama umudum gibi cümleler tasvir etmeniz bence yanlış. herkesin düşüncelerine saygı duyuyorum ama bu düşüncemi belirtmek isterim

24-12-2016 00:08

ben bu kitabı 4 yaşımda bana nenem okumuştu haylağada okuyorum kitap çok güzel hikaye gibi.

29-12-2016 20:14

2 saatte okudum çok begendim............

31-12-2016 16:20

ohaaa çok beğendim....
ama saaçmaaa

01-01-2017 21:08

çokk güzel antoine de saint-exupery nın ellerine sağlık harika bir kitap herkese tavsiye ederim☺

03-01-2017 21:04

cok güzel bir kitap saçma olsa bile okumanızı tavsiye ederim :)

06-01-2017 18:04

müthiş bu kitabı kesinlikle okumalısınız

07-01-2017 14:46

çok güzell çok etkilendim
çok güzell çok etkilendim
çok güzell çok etkilendim
çok güzell çok etkilendim

07-01-2017 22:31

ya hayatımda okuduğum en saçma kitap ve bence bebek kitabı değil küçüklerin anlayamayacağı büyükler için bir kitap . ben o kitapla yarışmaya girecek olmasaydım asla okumazdım.tarzım değil bi kere ben korku dolu aksiyonu kitaplar seviyorum.

08-01-2017 12:45

kitap güzel ama bazı hatalar yapmış yanlış yazdığı yerlere çizgi atmış buna nalan veremedim ilk defa okuduğum bir kitapta yanlış yazdıkları yerlere çizgi atıyorlar onun dışında harika herkese okumasını tavsiye ederim

08-01-2017 16:59

buraya yazanın ellerine sağlık ama ben bunun tamamını okumuştum .çok güzel olduğu için özet okudum ama özet az olmuş biraz daha fazla olsaydı çok güzel olurmuş

09-01-2017 12:54

bence üzel bir kitp

11-01-2017 20:05

benimde çok sevdiğim ve sürekli tekrar tekrar okuyorum

11-01-2017 21:24

ben de okudum ama anlamadım
offff yaaaa özet çıkaracağım ama çıkartamıyorum

12-01-2017 19:44

iğrenç bir kitap ve saçma

15-01-2017 00:58

9 yaşındaki kızımla beraber okuduk çok hoşumuza gitti.kitap okumayı pek seven bir millet değiliz bu yüzden yüzeysel okuyanlar saçma bulmuşlar özü anlayamamışlar.kitap zaten çocuklara hitap ediyor bunun yanında yetişkinler de okumasın da sakınca yok.tilkinin dediği gibi ''insan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir.gerçeğin mayası gözle görülmez.''

16-01-2017 15:22

şimdide biz bunu okuyoruz ve anlatacağız sınıfa
çok teşekkür ederim

16-01-2017 16:21

niş dediğiniz kadar güzel çıkar .çünkü bu kitaptan yazılı olucazz

21-01-2017 10:49

ben tıpa tıp aynısından bende var ama 95 değil 105 sayfaydı ve ben 2 tl ye aldım

23-01-2017 16:30

tam bana göre bir kitap kimse beni anlamazken seni buldum 25 kez okudum

01-02-2017 13:01

harika bu kitabla türkçe dersine özet vericem

04-02-2017 12:58

bence çok güzel bir hikaye

05-02-2017 17:51

bence denemelisiniz çok güzel bi kitap💗💗

08-02-2017 23:11

küçük prens çok iyi bir kitap

09-02-2017 16:38

mecburen okuyorum diyebilirim anlıyorum büyüklerin uğraştığı gereksiz seylerden bahsediyor ama bunun için bir kitap çok gereksiz bence bir anlamı yok yani ben ce prens çok saçma şeyler düşünüyor... hem çiçekler konuşamaz öyle birşey olamaz çok saçma olmayan hayali seylerle dolu ve saçma kesinlikle bir mantık yok

16-02-2017 19:42

merhabalar aslında neredenbaşlayacağımı bilmiyorum. bu kitabı üniversite hocamızın tavsiyesi ile okudum. aslında geçen hafta okumaya başladım ama ilk başta ne yalan söyleyeyim beni sarmadı , bugün karar verdim okumaya 1 saatte okudum. arkadaşlar bu söylediklerim sizi yanıltmasın aslında kitap okumayı çok severim.
küçük prens bir adamın boa yalanını çizmesi ve sorduğunda büyüklerden hep aynı cevabı alması, yani büyüklerin
herşeye tekdüze, sıradan cevap vermesi ve bunun üzerine resim yapmayı bırakması. daha sonra ise uçağının bir yolculuk sırasında çöle düşmesi ve küçük prens ile karşılaşıp dostluk kurmasını anlatıyor. açıkçası kitap hoşuma gitti ilk başlarda istemsizce okusamda. bence herkesin okuması gereken bir kitap 👏👏.öğretmenlik hayatımda öğrencilere tavsiye edebileceğim bir kitap. küçük prens yolculuk sırasında hayata hep pozitif açıdan bakmayı da öğretiyor ayırıcı, kitapta hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyor
hocamız aslında bu kitapla sosyal bilgiler arasındaki ilişkiyi sorgulamamızı istedi bizden ama cevabını buraya yazmıyorum derste söyleyeceğim. teşekkür ederim hocam iyiki de tavsiye etmişsiniz . ayrıca küçük prens saçma şeylerden bahsetmemiş bakmak var görmek var en önemli farkla işte bu.
kitaptan bir şey yazacam çok hoşuma gitti " o zaman sende kendini yargılarsın. en gücü de budur zaten. kendini yargılamak başkalarını yargılamaktan çok daha güçtür. kendini yargılamayı başarabilirsen gerçek bir bilgesin demektir "
başka kitaplarda buluşmak üzere hoşçakalın 📔😉

01-03-2017 21:52

küçük prens kitabını okumak için gerekli bir zihniyet hayal gücü ve mantığını kullanman gerekir eyer sınav olacak arkadaşlar varsa bunlardan bir tutam kullanırsa gerçekten başarılı olacaklar herkese gönülden başarılarımı iletiyorum
ayrıca adım sahra

07-03-2017 22:23

bence de çok güzel bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim

12-03-2017 19:57

küçük prens süper bir film

17-03-2017 12:29

ilk başları birazcık sıkıcı doğruyu söylemek gerekirse ama yani çok güzel bir kitaba benziyor.şimdi yarın sınavım var çok çalışmam gerekiyor. şimdi ise özeti okuma zamanı geldi daha özeti deftere yazıcam . türkçe dersi sonuçta kırk saat bitmez

02-04-2017 20:07

bu hikaye proje ödevim için ayrıca çok güzel bir anlatımı var. okumanızı öneririm.

03-04-2017 21:55

çok sıkıcı bir kitap

05-04-2017 10:31

müthiş bir kitap okumanızı tavsiye ederim

05-04-2017 22:09

güzel ama anlaması zordu

06-04-2017 21:06

insanlığa verilen en güzel eserlerden birtanesi "küçük prens"

11-04-2017 18:26

"en iyi yüreğiyle görebilir insan . gözler asıl görmesi gerekeni göremez ." süper bi kitap tafsiye edilir ayrıca her kesin okuması gerek diye düşünüyorum . biran önce bakış açını değiştir bence ve buda bu ve bunun gibi eserlerle mümkün sıra sende kolay gelsin . ayrıca bu kitabı bana önerdiği için sema hoca ma sonsuz teşekkürler .😉📚🙂

21-04-2017 04:05

on numara beş yıldızzz

29-04-2017 12:33

güzel bir hikaye herkes inşallah okurlar.

03-05-2017 19:01

aslında çok begenmwedim hoşuma gitmedi

08-05-2017 04:26

öğretmenler anlamaz mı internetten olduğunu özet çıkarırsak eger

08-05-2017 22:48

ben by kitabı ilk okuduğumda çok beğendim öyleki kitabi birkaç kere daha okuma isteyi uyandırıyor

10-05-2017 17:20

ödev icin ingilizcesini aldım hiç bişey anlamadım ama özetini okuyunca biraz anladım . güzel:-):-):-):-)

14-05-2017 16:03

eyvallah kardeşim sayende kitabın hepsini okumaktan kurtuldum ve kitabın konusunu filan anladım :)

17-05-2017 20:32

dünyanın en güzel kîtabı diyebilirim tek kelimeyle müthiş ve ötesi kesinlikle tavsiye ederim bu arada ağaçtan gelen çocuk da hatika

28-05-2017 18:31

çok eğlenceli bir kitap herkese tavsiyem budur

29-05-2017 03:51

en ufak gezegen hangisi

29-05-2017 17:21

çok değişik bir kitap iyi mi kötü mü anlayamadım

01-06-2017 23:47

mukemmel deninecek k adar guzel ama bazi yerleri skici

11-07-2017 18:46

çok güzel bir kitap :) hiç sıkılmadan okudum.

M🦋 • 15-09-2017 20:27

kitap çok eglenceli
büyükler ve küçükler herkes okumalı ve kitabın yaş sınırı yok herkese tavsiye ederim

18-09-2017 16:22

çok güzel ve çok eğlenceli bir kitap ve herkese tavsiye ederim

herkesi öptüm

24-09-2017 15:39

bir insanın zihniyetinde ve hayalinde çocukluğunun hayali yatıyorsa okudugu her kitapta onu yaşar ama çocuklugu onun için erken bitmişse hayali ve çocukluk hedefleri çoktan bitmiştir onemli olan sacma olani duzeltmek

07-10-2017 13:35

hiçbir mesaj anlayamadım

17-10-2017 22:36

gerçekten bumu kitap bile burda yazandan daha kısa yani

19-10-2017 17:14

gümüş patenide yapın

19-10-2017 18:48

bu kitap hem heycanlı hemde güzel
inşallah daha uzun ve dahaaa eğlenceli olur👍👍

25-10-2017 15:35

yani eh işte o kadarda güzel diil

28-10-2017 20:12

çok kısa ve özetleyici

30-10-2017 11:14

bence bu kitaptan ders alınmalı...

07-11-2017 15:20

çocukları düşünerek yazılmış bir kitap olmasına rağmen şu çağda hemen herkesin okuduğu ve hatırına kazınan bir yapıt. küçük prens' in gözünden dünya ve insanlık gerçekten bambaşka

Betül PALACI • 17-11-2017 21:11

küçük prensin kitabını okuyorum hayatımda okuduğum en güzel kitab

19-11-2017 10:29

şu anki halinden mutlu mu neyi ariyor neyi gormek istiyor onu mutlu eden seyler nerede yasiyor onu mutlu eden seyler küçük prens kitabinin soruları bilemedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

30-11-2017 20:28

çok güzel bir kitab

03-12-2017 12:36

insan özet yaazar admın bilgilerni yazmaz bana antine midir nedir sinirim bozuldu

17-12-2017 17:24

ben hiç beğenmedim çünkü çok saçma

20-12-2017 19:22

harika cok guzel hepsini okudum

25-12-2017 17:37

güzel kitap ben beğendim

01-01-2018 10:32

güzelmiş bu kitaptan yazılı olduğuma sevindim

01-01-2018 23:16

her yaştan her kitleye uyan nadir romanlardan. eşsiz bir güzelliğe sahip!

ÖMER SERKAN PERKÜN • 03-01-2018 14:10

hayatımda okuduğum en sıkıcı kitap

03-01-2018 20:56

biraz acayip bir kitap çok karışık

16-01-2018 21:07

küçük prens yaşı olmayan bir kitap. yedi yaşındaki çocuk da okumalı 70 yaşındaki bir yetişkin de. önemli olan okuduğundan ne aldığın, ne anladığın. saçma diyenler olmuş çünkü kitabı bir çocuk kitabı olarak gördükleri için. tavsiyem anlamaya çalışarak bir kez daha okumaları.zira küçük prens bir başucu kitabıdır, ben sürekli açar en azından altı çizili yerlerini tekrar tekrar okurum.

Seda Gökçe KAYA • 20-01-2018 22:37

martı daha başarılı bu türde

22-01-2018 22:33

valla aslında güzel bir kitap da niyeyse okuyom okuyom yarısını amliyom yarısını anlamıyorum niyeyse

23-01-2018 20:08

hiç bir şey anlamadım çok kötü bir kitap

04-02-2018 15:00

kitap güzele benziyo ama pek anlamadım kitapı *-*

06-02-2018 20:48

96 sayfalık kitaptan bile anlamayanlar var yuh artık

07-02-2018 04:09

ölmeden önce okumalısınız

13-02-2018 18:28

anlayana güzel ama zor mutsuz son

26-02-2018 21:50

ben küçük prens'i çok severim.çok eğlenceli bir kitap bazıları sevmez ama çok iyi ve bilgili bir kitap

17-03-2018 19:21

eger kitapı sacma buluysanız bir kere daha okumanızı tavsiye ederim

Kitapkurdu • 18-03-2018 18:12

kitap gerçekten çok güzel( ama konu özete gelinceye kadar ) hoca artı eksi vermese hiç bu zahmetlere girmeyecez

27-03-2018 19:32

çok güzel bir kitaptı

04-04-2018 10:23

çok guzel kıtap

11-04-2018 19:39

küçük prens fazlasıyla anlamlı bir kitap. küçük bir çocuğun duyguları anlatılıyor ama herkese hitap ediyor. çocuğun hayal gücüne hayran kalmamak elde değil. çocuğun fili yutmuş bir boa yılanı çizmesi ve büyüklerin bunu şapkaya benzetmesi ve yazarın burada vermek istediği mesaj çok etkileyiciydi. bence her ne kadar küçükler için yazılsa da bu kitabı büyükler de okumalı ve hayatın sadece iş ve başarıdan, menfaatten ibaret olmadığını anlamalı.

esma nida. • 28-04-2018 07:48

çok anlamlı bir kitaptır...
çoook güzelll

06-05-2018 16:42

valla ne diyim dünyanın en güze kitabı bencede herkez okusun

24-05-2018 16:33

en sevdigim kitaplardan biri . gerçekten çok güzel herkeze tavsiye ediyorum

02-06-2018 09:45

geç olsun güç olmasın. kitabı okumak için biraz geç kaldım sanki... okuduğum ilk kitaplardan biri olmalıydı "küçük prens". ama herkesin okuduğu bir kitap olunca, çok sevilmesine rağmen biraz önyargım vardı. "okuyayım da aradan çıksın" diyerek okumaya başlamıştım. şimdi "niye daha önce okumadım?" diyorum kendime. hemen hemen herkes, okumayan insanlar bile kitabın konusunu biliyordur. o yüzden burada özetini yazmam gereksiz olur. iyi ki okumuşum. keşke daha önceden okusaydım. harika bir kitaptı.
hatta, sanırım bir kaç kere daha tekrar tekrar okumak isteyeceğim sayılı kitaplardan biri!

Miharistanin Arzu'su • 14-06-2018 20:38

bundan 13 sene önce internette yazmıştım.ismi gerçekte anadoluda öğrencidir.benim yeğenim sarışındır.sonradan saçlaı kahverneği oldu.bu resimleri ben çizmiştim ilk iki resmi ilk çizdiğim resim bir fille bi dağ benzerliği.sonra boa yılanı iç ve dış resmi sonrada koyun resmi.o bi futbol topunun iç kısmıdır.hayalen o bi astroid oluyor.kendi çocukluğumuda katarak.köydeyken iki kaya arasına sıkışmış bi tilki görmüştüm.coğrafya bilğim de vardır.biz çocukken ağaçları kurdeleyle süslerdik.ibibik uçururduk.kiliseye gitmzdik.bu üyküyü internette yazmıştım.hababam sınıfı askerde,maskeli beşler ırak,kalpoçino 1 ve 2,kutsal damacana 1 ve 2,görğüsüzler hani şu atv de çıkan( türk malı) bunların akabinde bu tek öykü kitabını yazmıştım.hatta onlar tel güdümlü milan roketini ki 71mm ve 101mm olmak üzere ikitane internette yazmıştım.onlarıda laman fransızlar yapmış.önemli mercilerde misyonerler var.bunlar internette yazıldığı için rahat bi şekilde başkalarına mael ediyorlar.bunu yayınlıyacığınızı umuyorum.

18-06-2018 11:31

öğretmenim çok beğendi bteşekkürler

04-10-2018 18:57

teşekkürler ama kafam karıştı

04-10-2018 21:19

güzel ama çok değil

30-10-2018 20:05

bir sene aralıklarla birçok kez okunduğunda farklı farklı şeyler anlaşılabilecek bir kitap. insan olgunlaştıkça hikayesine farklı bakıyor. başucumdakilerden :)

Clairdefemme • 23-11-2018 14:52

"küçük prens" değişik kahramanları, bu kahramanların yaşadığı ilginç olayları ve bu olayların geçtiği çeşitli yerleriyle her yaştan okurun ilgisini çekmeyi başarıyor. hem birbirinden ayrı hem de birbiriyle iç içe olabilen bölümlerden oluşan kitap, okurlarına birçok farklı mesaj veriyor. özellikle sevgi ve mutluluğa vurgu yapan kitap, etkileyici cümleleri ve resimleriyle okurlarının hafızasında güzel bir yer ediniyor.

okursayazar • 09-12-2018 17:41

bu kitap baba göre her yaşa uygun bir kitap bu kitabı okuduktan sonra simyaci kitabını da herkese tavsiye ederim iyi okumalar

Gonca • 31-12-2018 07:34

kitap çok güzel okuduğum en güzel kitaplardan birisi.

Aliayhan • 07-02-2019 16:06

son birkaç ayda en çok satanlardan düşmeyen küçük prens bu övgyü hak ettiği hizmeti düşünüyorum. kitap sadece çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinler içinde bir kitap olduğunu düşünüyorum her yaş grubunun kitaptan çıkaracağı birşeyler için anlatmış bize yazar.küçük prensin gezegeninde ne kadar mutlu olduğu gezegeninde ki bir güle ne kadar değer verdiği beni çok etkiledi açıkçası gülü ile arasında duygusal bağ kurması çok etkileyici sonra tüm gezegenlerde farklı insanları konu edinmesi kesinlikle yetişkinlerin ders çıkarması gereken yerlerden bir tanesiydi.keyifli okumala.

Tellidefter • 13-02-2019 18:07

hayranı olduğum bir kitap. önce yetişkinlere sonra ise çocuklara tavsiyemdir!

Ugur09 • 13-02-2019 21:33

böyle bir eseri, kitaplığımda barındırmak beni huzurlu kılıyor. acayip severim bu kitabı. puanım zaten 10/10. ayrıca ferman akgül'ün de oynadığı müzikal gösterileri vardı eskiden. internet üzerinden izleyebilirsiniz.🦄

maNga • 13-02-2019 23:25

insanlar büyüdükçe eskiden çocuk olduklarını unutuyorlar ama küçük prens'i okuyan her insan çocukluğuna geri dönecektir bence. kitabı çocukken okumakla yetişkin olduktan sonra okumak arasında çok büyük farklar var. her yaşta okunması gereken bir kitap.

havva • 25-02-2019 11:59

bu kitap çok güzel keşke hep böyle kitaplar üretilse ne güzel olur değil mi

03-03-2019 10:19

bir az daha uzun olsaydı daha iyi olurdu

Berivan • 21-04-2019 20:27

kitabın girişinde çocuklardan özür dileyerek bir yetişkin arkadaşına ithaf ederken bile aslında bu kitabın çocuklardan çok yetişkinlerin okuması gerektiği belirtiliyor zannımca. yaş sınırı olmayan, her yaşa farklı şeyler katan bir kitap. okuduğumuzda ders çıkaracağımız bir kitap. bu dünyaca ünlü kitabı okumadan ölmeyin derim.:)

Burcu • 11-05-2019 12:26

çok hoş ve büyükten küçüğe herkesin okuması gereken çok hoş ve tatlı bir kitap. hızlıca okunup bitiyor. tekrar ve tekrar okuduğum kitaplardan biri, özellikle sonu çok duygusaldı ve göz yaşarttı.ksaca bir pilot ve gezgin bir çocuğun tatlı öyküsü. bence siz bu kitabı okurken çok hoşlanacaksınız. özetini okumatansa kendisini okumanız çok daha güzel olur.

5parasızkitapsever • 25-07-2019 16:05

bana bir tane küçük prens özet kısa ve öz olarak lazımdı burada iki tane var çok mutlu oldum okumak zorunda kalmadığım için aslında hem hocalar hem de arkadaşlarım kitabı çok tavsiye ediyor ama kitap okumayı sevmiyorum nabayım

12-01-2020 21:18

çok güzel bi eser. hatta bu kitap çizgi filme de uyarlanmıştı. her çocuk mutlaka okumalı bence

25-03-2020 02:13

bu kitap bana içimdeki çocuğu asla ödürmemem gerektiğini hatırlattı. hayal gücü iyidir, sizi olduğunuz yerden başka dnyalara sürükler. umarım ne kadar büyürsek büyüyelim, duygularımızı ve hayal gücümüzü asla kaybetmeyiz.

Zehra • 04-05-2020 16:52

tipik fransız sıkıcılığında, özenti beğeni toplayan bir hikaye. "bence küçük prens harika!" zorlama hayatla ilgili dersler alacaksanız, kendi hayatınıza bu dersleri uygulayacaksınız ve bunun için küçük prens'e hayran olacaksınız. iç daralması yaşamadan bitirenleri tebrik ediyorum.

18-09-2020 13:05

ben inanın ki bu kitabı ağlayarak okudum . sırf ağladığımı bilmesinler diye şekilden şekle girdim . başı o kadar da duygusal değil ama son da tutamıyorsun ve gözyaşların firar ediyor . her çocuğun okuması gerek bu kitabı çünkü büyüdüğü zaman okursa kitabı anlamayabilir bu yüzden çocuklara armağan edilmiştir .

Jungkookiem • 23-09-2020 22:17

3 yıldır bıkıp usanmadan öğrencilerime okuttuğum harika bir eser. küçük prens harika bir gözlemci. gördüklerini tüm samimiyetiyle anlatıyor. yolculuğu sırasında 7 gezegen geziyor ve dünyamızda da 7 kıta var. küçük prens, çocuk gözüyle ve aklıyla büyüklerin hayatını ve büyüklerin hayat anlayışını sorgulamaktadır. okuttuğum basım 166 sayfalık bir kitap.
eser bir solukta okunacak akıcılıkta. sürükleyici ve etkileyici bir dili var. sade ve açık bir dil kullanılmış. bu sayede tüm dünyada okunmaya başlamış.

Mahmutandi • 16-12-2020 02:11

çocukların anlayabileceği ancak büyüklerin ders çıkarması gereken bir kitaptır. bu yüzden belki de anlaşılmamış, anlaşıldığı zamanlarda ise yeterli ders çıkarılmamıştır.

Fadime AYHAN • 12-02-2021 14:47

yorumları okuyunca çok üzüldüm bu kitabın sevilmediğine. herkesin anlayabileceği ve okuyabileceği bir kitap oysaki. okuyun okutturun.

nonamelibrary • 18-05-2021 11:31

küçük prens kitabının türü nedir

16-05-2022 23:52

hoca kitabın felsefi özetini istedi bu ne demek anlamadım yardımcı olur musunuz

08-10-2022 22:03

küçük prens kitabının özeti için sağolun iki tane yazmışsınız ama ikisi de uzun özet birini bali kısa yazsaydınız

04-01-2023 17:36

bu kitap 5. sınıf için uygun mu okuyabilirler mi

04-04-2023 21:32

bu kitap kaçıncı sınıf düzeyinde bilen var mı

08-07-2023 20:06

bu kitap bu dünyadan değil olmasına imkan yok böyle bir saflık(iyi anlamda) olması mümkün değil insanoğlunun doğasına aykırı

08-10-2023 19:06

kitabın sonu nasıl bitiyor

12-01-2024 23:05

bu kitap bir harika hatta çok iyi öğütler var bu kitap çok güzel o yüzden tavsiye ediyorum

07-02-2024 12:28

bu kitapi ben okudum çocuklarina almanizi tavsiye ederim çocuklarin telefon tableti birakip bu kitabi severek okuyacaktir kitabin başindan kalkmayacaktir

07-02-2024 12:30

Genç Prens'in Dönüşü Genç Prens'in Dönüşü en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Yabancı Romanlar Yerli Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Fantastik Kitaplar Tarihi Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Polisiye Kitaplar Gizem Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Komik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Felsefe Kitapları Politik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Günlük Anı Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Biyografi Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Deneme Kitapları Beslenme Diyet Kitapları