Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
Kitabın Yazarı:Ahmet Şerif İzgören Kitap Türü:Kişisel Gelişim Yayınevi:Elma Yayınevi Yayınlandığı Yıl:2003 Sayfa Sayısı:163 ISBN:9789756093139 Kitap Puanı:8.6 / 10 | Yorum: 11

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:72,32 TL D&R:80,80 TL Pandora:91,63 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır - Ahmet Şerif İzgören

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır Özet

Ahmet Şerif İzgören'in "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır" adlı kişisel gelişim kitabı 23 bölümden oluşuyor. İsmiyle dikkat çeken kitabın her bölümünün başında o bölüme uygun bir söz ve hikaye yer alıyor. Ahmet Şerif İzgören, parantez içindeki cümleleriyle okuru güldürürken; kısa ve öz cümleleriyle okurun düşünmesini de sağlıyor.

KİM OLDUĞUNUZ ÜZERİNE

İnsan ilk olarak kim olduğunun farkına varmalıdır. Ne yapmak istediğini sorgulamalıdır. Daha sonra ise yapmak istediği şey için çabalamalıdır.

BENLİK ÜZERİNE

İnsan önce kendine değer vermelidir. Çünkü kendine değer vermeyen insan kimseye değer veremez.

ALIŞKANLIKLAR ÜZERİNE

İnsan alışkanlıklarından vazgeçmeli, monotonluktan kaçınmalıdır. Her yeni gün, kendine ve hayatına yeni şeyler katmalıdır.

SEVGİ ÜZERİNE

İnsan çevresindekilere ne verirse karşılığında onu alır. Bu yüzden çevresindekilerden sevgi görmek isteyen insan önce kendisi çevresine sevgi göstermelidir.

İŞİNİZ ÜZERİNE

İşi ne olursa olsun, her insan işini en iyi şekilde yapmalıdır. Bunun için de herkes sevdiği ve kendisine uygun olduğunu düşündüğü işi yapmalıdır. Farklı sebeplerden dolayı sevmediği, kendisine uygun olmayan bir işi yapan insanlar başarılı olamaz, kaliteli sonuçlar ortaya çıkaramazlar.

OLUMLU DÜŞÜNCE ÜZERİNE

Kişiler hayatları boyunca çevrelerinden çeşitli uyarı ve tepkiler alırlar. Zamanla bu uyarı ve tepkiler, kişide olumlu veya olumsuz bir algı oluşturur. Artık kişi, dışarıdan gelen verileri bu algıya göre yorumlar.

HAYAT ÜZERİNE

Her insan hayatta olumlu veya olumsuz birçok durumla karşılaşır. Ama insanların büyük bir çoğunluğu olumsuz durumlara daha çok odaklanır. Bir süre sonra önemini yitirecek olumsuzlukları büyüttükçe büyütür. Ta ki çok daha büyük bir olumsuzlukla karşılaşana kadar...

DİNLEMEK ÜZERİNE

Konuşmak, tüm insanlar için gerekli ve önemlidir. Fakat dinlemek, konuşmaktan daha önemli ve gereklidir. Çünkü birbirini dinlemeden konuşan insanlar anlaşamazlar. Diğer insanların söylediklerini dinlemeyen insanlar yeni şeyler öğrenemezler.

MÜCADELE ÜZERİNE

Hayatta herkesin karşısına çeşitli engeller çıkar. Kimi mücadele ederek bu engelleri aşar, kimiyse çabalamayıp pes eder. Engelleri aşabilenler başarıya ulaşır. Pes edenlerse istedikleri şey için mücadele edene kadar başarısızlıkla karşılaşırlar.

İYİLİK ÜZERİNE

İyilik yapmak, insana huzur ve mutluluk verir. İnsana "insan" olduğunu hissettirir.

İDEALLER ÜZERİNE

Her insan geleceği için hedefler belirlemeli ve bu hedefler için çabalamalıdır. Çünkü hayatta amacı olmayan insanlar için hayatta olmanın anlamı yoktur.

HIRS ÜZERİNE

İnsanların başarılı olmak istemesi doğaldır. Fakat hırsa kapılıp hep daha fazlasını istemek zararlı ve yıpratıcıdır.

GÜLÜMSEMEK ÜZERİNE

Gülümsemek, mutsuzken bile insanı mutlu eder. İnsana huzur verir. İnsanlar arasında güzel bağlar oluşturur. Var olan bağları güçlendirir. Gülümsemek herkese iyi gelir!

DEĞER VERMEK ÜZERİNE

İnsanlar için ailesi, akrabaları, dostları ve diğer tüm sevdikleri değerlidir. Ama çoğu insan karşısındaki kişiye kendisi için değerli olduğunu hissettirmez. Sevdiklerine onları sevdiğini söylemez, hatta bunu belli etmemeye çalışır. Ama gün gelip sevdiklerini kaybettiğinde bunun için büyük bir pişmanlık duyar.

KARAR ALMAK ÜZERİNE

Herkesin hayatı boyunca birçok konuda karar alması gerekir. Bazen karar alırken diğer insanların fikrini almak faydalı ve gerekli olabilir. Ama insan alacağı kararların sonuçlarını göz önünde tutmalı, bunun sorumluluğunun kendi üzerinde olduğunu unutmadan özgürce davranmalıdır.

DOĞALLIK ÜZERİNE

Artık çoğu insan belli kalıplara göre yaşıyor. "Kendi" olan, özgün davranan insanlar gittikçe azalıyor. Benzersiz olmak isteyen herkes aynı şekilde davranıyor. "Kendi" gibi davrananlarsa benzersiz oluyor.

ÜRETMEK ÜZERİNE

Hayatta çeşitli sorunlar vardır. Ama tüm sorunların çözümü de vardır. Önemli olan karşılaşılan sorunlar yüzünden şikayet etmek yerine o sorunların çözümünü bulmaya çalışmaktır.

ANLAMAK ÜZERİNE

İnsanları anlamadan yargılamak bazen çok kötü sonuçlar ortaya çıkarır. Bu yüzden insanları yargılamadan önce onları anlamaya çalışmak gerekir. Bu da o kişiyi dinleyerek ve empati kurarak mümkün olur.

GÖRÜNÜŞ ÜZERİNE

Dış görünüş herkes için önemlidir. Çünkü dış görünüş, insanlarda olumlu veya olumsuz etkiler bırakır. Ve bu etkiler insanların kararlarında önemli değişiklikler oluşturur.

İNANÇ ÜZERİNE

İnanç, tüm insanların özgür olduğu çok önemli bir konudur. Fakat inançtan daha önemli olan, kişinin inancı hakkında bilgi sahibi olup olmadığıdır. Çünkü hakkında bilgi sahibi olunmayan inanç, öğrenilmiş inançtır.

İLETİŞİM ÜZERİNE

İletişimin başlangıcı çok önemlidir. Hızlı ve uygun bir şekilde konuya girilmeli, alakasız şeylerle vakit kaybedilmemelidir. Söylenecek şeyler, olduğu gibi söylenmeli, böylece yanlış anlaşılmaların ve anlamazdan gelinmelerin önüne geçilmelidir.

YURT SEVGİSİ ÜZERİNE

Her insan yurdunu sevmelidir. Ve bu sevgisini yurdu için çalışıp çabalayarak göstermelidir.

GELECEK ÜZERİNE

Hayatın çok küçük bir kısmını dış faktörler oluşturur. Geri kalan kısmıysa kişinin kendi elindedir. Bu yüzden kişinin geleceği, o kişinin yaptıklarında ve yapmadıklarında gizlidir.

Editör: Firdevs AÇAR

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır Soruları ve Cevapları

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kimin eseri?

Ahmet Şerif İzgören

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır türü nedir?

Kişisel Gelişim

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır kaç sayfa?

163

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır Yorumları

uzun zaman önce okumuştum okuduğum en saçma kitaplardan bir tanesi kişisel gelişim ciddi bir konudur insanın pskolojisini etkiler böyle sırf komik olsun diye saçmalamak ile olmaz bu işler

04-10-2017 00:17

bence kötü yada iyi kitap yoktur. kitap ile okuyucunun aynı hayat felsefesinde buluşması vardır. futbol maçı çoğu erkek için ne kadar önemli ve kaçırılmaması gereken bit faaliyet ise çoğu kadın içinde zaman kaybıdır. ben kitaptan çok büyük keyif aldım. duygusal olanlar, küçük hikayelerden hoşlanan hayal kurmayı seven insanlara tavsiye edeceğim bir kitap

21-10-2017 10:49

yani ben kitap okumayı sevmem ama izlediğim filmlerin kitabı okumayı isterim stéphane king'in it (o) filmin kitabını internet üzerinden okumuştum çok iyiydi bu kitabın özetini nedenmi baktım çünkü bu kitaba sınavım var yarına ondan bakıyorum site yetkililerine çok teşekkür ederim bu kitabıda neden sevmediğimi söyliyim 1.kitabın kapaktaki ismiyle alakası yok 2.bütün bölümlerin bir şey üzerine olması 3.kitabın yarısı resim bu benim işime gelirdi :)

23-04-2018 20:55

ben 10 yaşında olsam bile bayıldım

10-10-2018 20:16

okuduğum en saçma kitaplardan bir tanesi hatta belkide en saçmasï

06-01-2019 19:07

kitap çıkgüzel birkitap ama okusun diye hep 10- 11yaş çocuklara veriyorlar onlar bu kitapları anlaymazlar ve yorumlayamazlaro yüzden onlara bu kitap saçma gelir

08-01-2019 18:05

kitabı aldım üzerinde tam olarak şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır: iletişim, başarı ve hayat üzerine yazıyor adını ilginç koymuş sözde komik gibi ama değil kendini beğenmişlik göstergesi istediğiniz pskoloğa sorabilirsiniz iletişim adına başarı üzerine hayat üzerine pek birşey yok sokakta bulabileceğiniz kişisel gelişim kitaplarında yazanlar var buna rağmen bu kadar ilgi görmesi güzel bir pazarlama başarısı kendini beğenmişlik kurgusu oradan geliyor zaten bakın adam çok yukarda yine de siz aşağıdaki insanların seviyesine inmiş o yüzden doğru söylüyordur gibi bir his uyandırmış

02-02-2020 20:57

sınav için neden böyle bir kitap okumak zorunda olduğumuzu anlamıyorum soruları ve cevapları paylaşabilir misiniz önceden sınav olanlar yardımcı olsun saçma bir kitap okumak istemiyorum

22-03-2022 23:20

ilk olarak okuduğun en saçma kitap diyorsan hiç kitap okumamışsındır kardeşim. ikinci olarak yazdığın mesajdaki tek doğru söz kişisel gelişimin ciddi bir konu olduğunu söylediğin yer: kişisel gelişim ciddi bir konu evet ama o kitapta kişisel gelişim alaya alınarak yazılmamış, okuyucuyu sıkmamak için hafif komik, espriütüel tarz benisenmiş. bunu anlamadıysan da diyecek bir söz yok.

07-05-2022 18:20

kitapta çok güzel hikayeler anlatılıyor hikayeler üzerinden motive edici bir kitap

18-02-2023 20:44

öğretmen özet istedide böyle bir kitabın özeti nasıl olur kısa kısa bir sürü hikaye var genelde tavsiye veriyor ben nasıl özetleyeyim bunları

23-11-2023 21:52

Kanatsız Arı Mu Eşikaltı Büyücüleri İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği Dikkat Vücudunuz Konuşuyor Kara Oklar Çetesi Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı Küçük Beyaz Uğur Böceği Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır Avcunuzdaki Kelebek en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar