Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören Kimdir

Ahmet Şerif İzgören, İzmir’de hayata gözlerini açmıştır. 1965 yılında başladığı yaşam yolculuğuna 15’ten fazla kitap sığdırmıştır. Yaşama değer katmayı arzulayan 3 farklı şirketin kurucusu olmuştur. 1000’den fazla seminer vererek kendine özgü bir üslupla pek çok kitleyi etkilemiştir.

Kuleli Askeri Lisesi ve ardından Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim aldı. İş hayatına asker olarak başladı. Teğmen olduktan sonra kendisini ait hissetmediği bu kulvardan istifa ederek Bursa’da girişimcilik projelerini hayata geçirdi. Ahmet Şerif İzgören genel müdürlük, kurucu ortaklık gibi çok fazla üst düzey yöneticilik yapmıştır. Yazarlık hayatında da iş hayatındaki pek çok deneyimini samimiyet ile paylaşmıştır.

Ahmet Şerif İzgören şirketleri ve kitapları samimiyet ve insani değerleri merkeze almaktadır. Uğur Böcekleri projesinin iki temel ilkesi buna örnek gösterilebilir: Yurt Sevgisi ve Hoşgörü. Bir diğer Ahmet Şerif İzgören kitaplarına ait has özellik ise kitap iade ücretinin olmasıdır. Elma Yayınevi bunu bir iş kalitesi ve dürüstlük olarak yansıtmaktadır. Okurlardan çok fazla anlamlı bulunan hümanisttik yaklaşımlar ile Ahmet Şerif İzgören’in daha fazla insana dokunacağı açıktır.

Ahmet Şerif İzgören kitaplarından bir kısmı: Avucunuzdaki Kelebek, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Uçan Halı Babam, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır ilk akla gelen kitaplarıdır. Kitaplarla gençler ile kurduğu sıkı bağ projeleriyle kendisinden sıkça söz ettirmektedir. Kitaplarından biraz daha bahsedecek olursak:

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor: Kitap beden dili teknikleri üzerine yazılmış kapsamlı bir kitaptır. Kitapta ellerin duruşu, ayak ve vücud pozisyonları bulunmaktadır. Kitabın içerisinde zevkle okuyacağınız bir de renkler bölümü buluyor. Bu eser beden dili konusunda ilgili okurların beğenisini kazanmıştır.

Avcunuzdaki Kelebek: Ahmet Şerif İzgören’in yazı kalitesinin en üstün örneklerinden bir tanesidir. Ahmet Şerif İzgören Avcunuzdaki Kelebek seminerlerinde de bu eğitime yer vermiştir. Yetiştirdiği eğitmenler ile toplum içerisinde kendini yenileyen bir gelişim hareketine dönüşmüştür.

Ahmet Şerif İzgören Kitapları: 40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk, Bir Türk Zabitinin Anıları Muhittin Ergüneş 1917, Kara Oklar Çetesi / Kıbrıs - Aziz Barnabas'ın Sırrı, Takım Çalışması & İş Hayatı Futboldan Ne Öğrenir?, Sarı Siyah Bursa, Uçan Halı Babam, Hıdır Kişisel Gelişiyor, Sarı Siyah, Küçük İyilik Fikirleri, Süpermen ve Uğur Böceği, Eşikaltı Büyücüleri / Dehşet, Ölüm ve Seks Üçgeninde Reklam ve Propoganda, Eyvah! İş Görüşmesi & Başarılı Bir İş Görüşmesi İçin Rehberiniz, Po: İyilik PataPata'ya İniyor, Kanatsız Arı Mu, Kara Oklar Çetesi Büyük Macera, Küçük Beyaz Uğur Böceği, İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor / Türkiye'de Beden Dili İş Yaşamı ve Renkler, Moks Başarıya Giden Yol, Avcunuzdaki Kelebek, Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak, Kara Oklar Çetesi Büyük Macera, Yöneticiler Futboldan Ne Öğrenir? (Takım Çalışması), Eyvah! İş Görüşmesi


8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Ahmet Şerif İzgören Kitapları

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı, önsöz ve sonsöz dışında beş bölümden oluşuyor. Anlatılanlar girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük, yurt sevgisi ve hoşgörü olarak beş bölüme ayrılsa da aslında her bir konuda beş kavram birbiriyle iç içe bulunuyor.

Puan: 8.3 | Yorum: 5

Kara Oklar Çetesi Kara Oklar Çetesi

Kara Oklar Çetesi yirmi iki bölümden oluşmakta ve aslında önemli bir görev olan macerayı konu almaktadır.

Puan: 8.6 | Yorum: 9

Kanatsız Arı Mu Kanatsız Arı Mu

Ahmet Şerif İzgören'in yazdığı Kanatsız Arı Mu, farklılıklara saygı duymayı konu alan sevimli bir çocuk kitabı

Puan: 8.5 | Yorum: 3

Avcunuzdaki Kelebek Avcunuzdaki Kelebek

Avucunuzdaki Kelebek kitabı, toplumsal ve bireysel gelişim serisine ait bir kitaptır.

Puan: 8.2 | Yorum: 16

Küçük Beyaz Uğur Böceği Küçük Beyaz Uğur Böceği

Ahmet Şerif İzgören'in "Küçük Beyaz Uğur Böceği" adlı kitabı 6 bölümden oluşuyor.

Puan: 8.7 | Yorum: 5

İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği

Ahmet Şerif İzgören İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği kitabında, sistem liderliğini dört bölüme ayırarak ele alıyor.

Puan: 8 | Yorum: 5

Eşikaltı Büyücüleri Eşikaltı Büyücüleri

Kitap ilk başta adıyla, kapak tasarımıyla ve özellikle +18 vurgusuyla dikkat çekicidir.

Puan: 7.3 | Yorum: 2

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır

Ahmet Şerif İzgören'in "Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır" adlı kişisel gelişim kitabı 23 bölümden oluşuyor.

Puan: 8.6 | Yorum: 11

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor Dikkat Vücudunuz Konuşuyor

Beden dili ile ilgili çeşitli konuları ele alan kitapta dokuz bölüm bulunuyor. Her bölümde söz konusu olan beden dili hareketleri fotoğraflarla gösteriliyor.

Puan: 7.9 | Yorum: 7

Ahmet Şerif İzgören ile ilgili yorumlar

kitabını yeni bitirdim diğer kitaplarını merak ediyorum

12-01-2017 18:23

avucumuzdaki kelebek dışında kitabı yok mu

25-05-2017 17:29

kendisinin çok güzel kitapları var buraya sadece bir kaç tanesi eklenmiş umarım diğer kitapları da eklenir

22-12-2018 19:17

ahmet şerif izgören en iyi kitabı hangisi acaba hangisini tavsiye edersiniz avucumuzdaki kelebek mi şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır mı?

10-10-2019 12:44

adını çok duyuyorum herkes seviyor gibi en çok okunan kitabı hangisi hangi kitabından başlamam gerekli

22-09-2022 11:02