Kurtlar İmparatorluğu

Kurtlar İmparatorluğu
Kitabın Yazarı:Jean-Chritophe Grange Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Doğan Kitapçılık Yayınlandığı Yıl:2003 Sayfa Sayısı:405 ISBN:9789759915186 Kitap Puanı:8.2 / 10 | Yorum: 18

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:174,90 TL KitapYurdu:208,69 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kurtlar İmparatorluğu - Jean-Chritophe Grange

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim Orjinal Adı:L'Empire des loupsÇeviren:Şevket Deniz

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kurtlar İmparatorluğu Özet

Jean Christophe Grange gibi usta bir yazar kitabında Türkiye’ye yer verirse insan sevinir fakat Kurtlar İmparatorluğu kitabını okuyunca sevinsem mi üzülsem mi ikilemi arasında kalıyorsunuz. Nedeni ise Ülkücüleri büyük bir mafya gibi göstermesi diyebiliriz.

Kurtlar İmparatorluğu kitabı iki ayrı konu ile başlıyor. Bir tarafta kaçak yollar ile Türkiye’den Fransa’ya gelen Türk kızları tek tek öldürülmeye başlanıyor. Hepsinin ortak noktası yüzlerindeki çok sayıdaki kesikler. Olayı araştıran dedektif Paul bir zamanların kanunsuz polisi Jean Louis Schiffer’den yardım istiyor. Kaçakçılık dünyasını iyi tanıyan Schiffer yine kendi yöntemleri ile ipuçlarını takip ederek yer altı dünyasına giriyor. Tüm ipuçları Türk Ülkücüleri gösteriyor. Ülkücüler aradıkları bir kadını bulmak için Fransa’ya gelmiş ve o kadın olduğunu inandıkları kadınları öldürmeye başlamışlardır. İkilinin yapması gereken o kadını onlardan önce bulmak ve nedeni öğrenmektir.

Bu sırada Anna yaşadığı kaza sonrası hafızasını tamamen kaybetmiştir. Yapılan tüm incelemelere rağmen hiç bir şey hatırlamamaktadır. Kocasının ondan bir şey gizlediğini düşünmektedir. Sanki kocasının yüzü değiştirilmiş ve yabancı bir adam kocasının kılığına girmiştir. Bir gece kocasının yüzünü tamamen inceler ama ameliyat izi bulamaz. Bunun üzerine artık delirmeye başladığını düşünür. Beyin ameliyatı için doktora gideceği gün kafatasındaki yara dikkatini çeker. Kafasını incelediğinde ise yüzü değiştirilenin kocası değil kendisi olduğunu anlar. Bunun üzerine kaçar ve sözde kocasının da arkadaşı olan beyin doktoruna gider. Onu tehdit ederek bilgi almaya çalışır ve zihninin tamamen silindiğini öğrenir. Fakat yüzünü o doktor değiştirmemiştir ve ona geldiğinde yüzü bu şekildedir. Bunun üzerine doktor zihin silme işlemini tersine alır ve Anna gerçekte kim olduğunu tamamen hatırlar. Tabi yüzünün neden değiştirildiğini de!

Schiffer’in uygulamaları Paul’un hiç hoşuna gitmez ama ona ihtiyacı olduğunu da bilir. Aradıkları kızı bulmaya çalışırken ikili öldürülmenin eşiğine gelirler. Bunun üzerine Schiffer Paul’dan olayın peşini bırakmasını ister ve kendisi de işi bırakır. Paul buna rağmen incelemeye devam eder ve öldürülen kızlardan birinin olayında başka bir kadının tutuklandığı ve daha sonra terörle mücadele ekiplerinin kızı alıp götürdüğünü öğrenir. Daha sonra kızın yüzünün değiştirildiğini ve bu yüzden sürekli farklı kızların öldürüldüğünü anlar ve bunu yapabilecek doktoru ziyaret eder. Ziyaret sırasında yine saldırıya uğrar ve doktor ölür. Katil kaçarken arkasında kurtlara özgü olan takısını düşürür. Paul bu takıyı bir yerlerden hatırlamaktadır. Tam olarak hatırlandığında ise bunca zaman Schiffer’in kendisine yardım etmek yerine onu kullandığının farkına varır!

Schiffer, Anna ve Paul’un bir araya gelişi kitabın heyecan boyutunu daha da arttırıyor. Olaylar karşısında sürekli yanılıyorsunuz fakat yanıldıklarınız konularda bir daha yanılmanız kitaba inanılmaz bir heyecan katıyor. Kitabın sonunda kahramanların Türkiye’ye gelmesi ise ayrı bir güzellik.

Jean Christophe Grange Kurtlar İmparatorluğu kitabında Ülkücüleri biraz yanlış ele almış. Her ne kadar ülkücü bir mafya babası üzerine konuyu ilerletse de yine de Ülkücüleri mafya gibi görünmesine neden olmasının önüne geçememiş. Bunu görmezden gelirseniz ise mükemmel bir polisiye roman sizi bekliyor.

Kurtlar İmparatorluğu Soruları ve Cevapları

Kurtlar İmparatorluğu kimin eseri?

Jean-Chritophe Grange

Kurtlar İmparatorluğu türü nedir?

Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim

Kurtlar İmparatorluğu kaç sayfa?

405

Kurtlar İmparatorluğu Yorumları

kitabın tamamını okumadım ama başı gibi devamının da çok güzel olduğunu düşünüyorum

03-10-2013 21:07

çok güzel bi kitap

01-12-2013 14:55

sevdim ya çok güzel ben böyle kitaplara bayılırım

11-01-2014 12:55

ak maş bize ters bacı yorumlarınızı bekliyom haaaaaa

11-01-2014 12:57

okuduğum en ilginç kitaplardan bir tanesiydi

Sezgi • 06-02-2014 09:53

daha okumadım ama aldım başlamayı düşünyorum o yüzden bilgi almak istedim

14-08-2015 11:05

satın aldım ama 47 baskısını

11-01-2016 12:43

grangé, türünün en iyi yazarı... tüm eserlerini okumanızı tavsiye ederim...

27-01-2016 22:00

çok sürükleyici bir kitap. grange nin ülkelerin yakın siyasi tarihlerine gönderme yapt
ığı kitaplarını çok severek okuyorum

01-06-2016 17:39

arkadaşlar gerçekten çok güzel bir kitap okudum tavsiye ederim

30-06-2016 22:10

hayatımın kitabıdır.bu kitabı okuduktan sonra aile veya aşk kitapları okuyamaz oldum.adrenalin merak heyecan hepsi bu kitapta.okuyun.

mystery of books • 16-08-2016 14:31

ben okudum gercekten adamin hakki var super tavsiye ederim

05-02-2018 20:25

güzel kitap ama biraz saçma yerleride vardı

28-03-2018 23:38

ya türkleri ülkücüleri ne kadar kötü tanıtmış ülkücülerin liderini şeh etmiş şeyhi törerürüst başı etmiş kurgu güzel ama türkleri okadar kötü tanıtmış yurt dışında bilee biz törörist gibi çok kötü ortamlarda çok kötü yaşıyomuşuz gibi dedim yav biz nerdeyiz ki kurguyu ederken araştırmak lazım resmen pkk yi ülkücüler etmiş

31-07-2018 16:28

kurtlar imparatorluğu romanı ülkücüleri fena gömmüş sanırım o yüzden pek beğenilmedi türkiyeyi böyle görmesi de ilginç

13-01-2020 19:50

okumaya başlamadan önce bilmiyordum sırf bu yazarın kitabı diye okudum ama içinde türkiye de var şaşırtıcı oldu o noktadan sonra da biraz iyici geldi pek okumak istemedim zaten yazarın diğer kitapları kadar iyi değil

27-05-2022 19:09

hikayesi çok güzel adam gerçekleri kaleme almış çok da güzel bir kurgu ile anlatmış

10-03-2023 13:21

filmi güzeldi kitabını okumadım

25-12-2023 14:13

Küllerin Günü Son Av Kongo’ya Ağıt Leyleklerin Uçuşu Lontano Taş Meclisi Kızıl Nehirler Siyah Kan Kurtlar İmparatorluğu Kaiken Sisle Gelen Yolcu en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Psikoloji Kitapları Gizem Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Biyografi Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları