Taş Meclisi

Jean-Chritophe Grange Taş Meclisi
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Doğan Kitapçılık
Yayınlandığı Yıl:2001
Sayfa Sayısı:412
ISBN:9759915193
Kitap Puanı:
5.8 / 10 | Oy: 382 | Yorum: 3
Editör Puanı:7
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:22,10 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gerilim, Gizem, Polisiye
Orjinal Adı:Le Concile de pierre
Çeviren:Ali Cevat Akkoyunlu

Arka Kapak Bilgisi

Taş Meclisi Özeti

Taş Meclisi Jean-Chritophe Grange


Jean Christophe Grange kitaplarında gizemli öğeleri kullanmayı seven bir yazar fakat genelde romanlarında işin sonu mantıklı bir gerçeğe çıkıyordu. Taş Meclisi kitabında ise mistik değerleri fazlaca kullanmış ve bunlar bu şekilde kalmış. Bu yüzden roman biraz gerçeklikten uzaklaşmış ve okuduktan sonra okuyucu da bir boşluk oluşturuyor. İnsan açıklanmayan şeyleri okuduğunda kendisini boşa okumuş gibi hissediyor ve Taş Meçlisi kitabında da aynı hisler oluşuyor.

Laura uzun zaman önce ailesini kaybetmiş ve bu acı ile büyümüş bir öğretmendir. Onun için daha da kötüsü çocuk sahibi olmasının mümkün olmamasıdır. Bunun üzerine daha bebek sayılabilecek uzak doğulu bir çocuğu evlatlık edinir. Bu onu hayata bağlayan tek şey olur. Fakat çocuk 7 yaşına geldiğinde bazı şeyler değişmeye başlar. Çocuğun göğsünde bir iz oluşmaya başlar ve dahası ikisi de kabuslar görerek uyanırlar.

Laura oğlu Liu San ile gizemli bir trafik kazası geçirir. Kendisi yaralı olarak kurtulur ama oğlunun ölümcül yaraları vardır ve hayatta kalması pek mümkün değil gibi görünür. Fakat çocuk gizemli bir şekilde normalden daha hızlı iyileşir. Tam bu sırada çocuğun kaldığı hastanede Laura’nın arkadaşı olan doktor ölü bulunur.

Laura’da oğlunun farklı bir dilde konuşması olan bir ses kaydı bulur ve bunun ne olduğu anlamaya çalışır. Sürekli hayvanlar ile ilgili halüsinasyonlar görür ve kimseye söylememesine rağmen doktorun nasıl bulunduğu hastanede olduğunu öğrenmeye çalışır. Ses kaydını tercüme etmesi için tavsiye edilen bir profesörün evine gider fakat adamı orada ölü bulur. Dahası adamın aslında hem kendisin hem de ailesinin tanıdığı biri olduğunu öğrenir. Adamı öldüren kişide yaralıdır ve ölmeden önce Laura’ya çocuğunun tehlikede olduğunu söyler.

Bunun üzerine Laura konu ile ilgili daha derinlemesine bir araştırma yapar ve olaylar Moğolistan’a kadar uzanır. Oğlu hastaneden kaçırılmıştır ve Laura onun nereye götürüldüğünü bilir. Kendisi de Moğolistan’ın yolunu tutar ve onu orada gizemli bir kurban ayini beklemektedir.

Jean Christophe Grange Taş Meclisi kitabında parapsikolojiye fazlası ile yer vermiş. Moğolistan’ın kabile efsanelerinden birini alıp kitabına aktarmış. Kitap boyunca bolca psikolojik şiddet okuyoruz ve bu da gerilimin dozajını arttırıyor. Sürekli gizemli olaylar yaşanıyor ve bu da kitabın sonu ile ilgili merak uyandırıyor. Kitabın sonunda soruların cevabını alıyorsunuz fakat bu da okuyucuyu daha fazla merakın içine sokuyor. Taş Meclisi Jean Christophe Grange tarafından polisiyeden daha çok mistik bir gerilim olarak ele alınmış.


Taş Meclisi Yorumları

Taş Meclisi Yorum okuduğum en saçma romanlardan bir tanesiydi çoğu yerini anlayamadım zaten yazar hayal gücünü fazla zorlamış

20-02-2016 01:50 !!

Taş Meclisi Yorum grange ilk kez beni hayal kırıklığına uğrattım kitabı sırf nereye bağlayacak diye okudum bildiğin çıkmaz sokak oldu aklıma bir sürü soru kaldı tutarsız yarım bir roman olmuş

26-02-2016 11:58 !!

Taş Meclisi Yorum süper bir romandı baştan sona nefes almadan okudum merak uyandıran çok sürükleyici bir konusu var yazana teşekkür ederim

14-03-2016 14:30 !!

Yorum Yaz

:: Jean-Chritophe Grange ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.