Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam!
Kitabın Yazarı:Canan Tan Kitap Türü:Öykü/Hikaye Yayınevi:Doğan Kitapçılık Yayınlandığı Yıl:2015 (10-06-2015) Sayfa Sayısı:152 ISBN:9786050927351 Kitap Puanı:6.9 / 10 | Yorum: 16

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:62,21 TL e-kitap,pdf,epub: *

6.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! - Canan Tan

Kitap Türü:Öykü/Hikaye, Komik

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Özet

Canan Tan denilince akla ilk gelen şey Piraye ve Yüreğim Seni Çok Sevdi romanlarıdır sanırım. Özellikle de bunları okurken bizde yarattığı his. Benim hatırladığım çok güzel işlenmiş bir konu ve sürekli elimde mendil, ağlamak. Canan Tanın bu yeni kitabında ise okuyucu için tamamen farklı. Öncelikle roman değil, öykü ile karşımıza çıkıyor Canan Tan. Ayrıca ağlamak, hüzünlenmek de yok. Okumaya başlayınca yüzünüzde sürekli bir gülümseme oluyor. Bol bol gülüyorsunuz. Bir de kitabın tasarımı çok farklı. Ön kapaktan başlarsanız kadınların dilinden kocaları hakkında öykülere; arka kapaktan başlarsanız ise erkekler tarafından yazılmış eşleri hakkında hikayelere ulaşıyorsunuz. Hepsi gerçekten güldüren kısa mizah öyküleri.

O kadar farklı karakterler vardı ki beni en çok güldürenler ise şöyleydi; Annesinin yoğun ısrarlarına dayanamayıp annesinin bulduğu Pakize ile evlenen Demirşah’ın öyküsü. Pakize tam bir temizlik delisi ve aşırı titiz bir kadın. Evde bir sürü kuralları var ve kocası da bu kurallara uymak zorunda. Şöyle ki eve gelen misafirler galoşla gezmek zorundalar. Kocası ve kendisinin banyoları ayrı ve banyoda giyilecek pijama ve terlik farklı yatarken giyilecekler farklı. Haftanın her günü eve temizlikçi kadın geliyor ve derin temizlik günlerinde ise Demirşah 2-3 günlüğüne otele ya da annesine yollanıyor. Öyle ki bir gün dişini çektiren Demirşah kurallara göre eve geldiği gibi duşa girmesi gerektiğinden karısı salona sokmuyor ve duşa giriyor. Sıcak su kanamayı arttırdığından her yer kan oluyor banyoda. Pakize ne yapıyor bir güzel fırçalıyor kocasını böyle mi bıraktın burasını diye. Bütün bunlara dayanamayan kocası boşanma kararı alıyor ve ona bol temizlik günler dileyerek ayrılıyorlar.

Bir diğer öykü ise Arzu ve Ferit’in hikayesi. Hükümet Tabibi olarak ilk ataması Karadeniz'e çıkan Arzu’nun arkadaşı Gülay tarafından tanıştırıldığı Ferit’le evlenmesiyle başlıyor. Kocasının çocuk ruhlu olmasına her şeyi unutmasına bir süre anlayış gösteren Arzu bazen çıldıracak noktaya geliyor. Oğulları ilk doğduğu zamanlarda Arzu biberonu kocasına veriyor çocuğu beslesin diye. Fakat Ferit biberonu çocuğun ağzına tıkmış ve öyle unutmuş televizyon izliyor. Arzu azcık daha geç kalsa çocuk boğulup kalacak. Bazen alışverişe gittiklerinde oğlunu kaybediyor. Derken en son nokta ise bir gün çok önemli bir düğüne davetli olduklarını söylüyor Ferit. Arzu da bir güzel hazırlanıyor. Gittikleri düğünde kimse onlara selam bile vermeyince hatta kim bunlar diye bakınca şüpheleniyorlar ve Ferit bombayı patlatıyor. Çaktırma diyor Arzu’ya bizim düğün 1 hafta sonraymış.

Bunlar dışında çok farklı öykülerde barındırıyor içinde. Dolunayın etkisinde olup şeytana dönüşenler, maymun iştahlı olup önce şiir kitabı çıkaran sonra resim sergisi açmak isteyenler, emekli olup karısından çok mutfakla ilgilenenler ve daha birçokları. 1 günde bitirilebilecek eğlenceli bir kitap olarak kafa dağıtmak için çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Yazan: Ilgın Kocaman

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Konusu

Yazdığı romanlarda büyük beğeni toplayan Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Canan Tan bu kez Ah Benim Karım Ah Benim Kocam kitabı ile okurlarına eğlenceli öyküler sunuyor.

Canan Tan yeni kitabında tamamen mizah öykülerine yer veriyor ve bir anlamda kendisinin yazar olmasına büyük katkı sağlayan öykü yazarlığına geri dönüş yapmışta oluyor. Karı koca ilişkilerine dair sunduğu öyküler ile okurlarını güldüren yazar aynı zamanda kendi ilişkilerinden bir şeyler bulmalarını da sağlıyor.

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Soruları ve Cevapları

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! kimin eseri?

Canan Tan

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! türü nedir?

Öykü/Hikaye, Komik

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! kaç sayfa?

152

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorumları

ilk yorum benden...
canan tanin kitaplarini okudum güzeldi buda güzeldir heralde

05-06-2015 16:56

canan tanın her türlü kitabını okurum

09-06-2015 21:42

güzel ama kısaydı keşke daha uzun yazsaydı bir kerede bitti

10-06-2015 20:14

arkadaşlar bu kitabin konusu ne güzel se kendime alacam bana yardimci olur musunuz ?
hiç güzel değil bu kitaba puanim 0

11-06-2015 09:31

daha eğlenceli komik bir kitap bekliyordum ama hikayeler çok sıradan güldürmeye çalışmış ama becerememiş

17-06-2015 20:19

bir canan tan kitabı olarak çok basit olmuş şaşırttı beni

18-06-2015 20:18

canan tan
canan tan denilince akla ilk gelen şey piraye ve yüreğim seni çok sevdi romanlarıdır sanırım. özellikle de bunları okurken bizde yarattığı his. benim hatırladığım çok güzel işlenmiş bir konu ve sürekli elimde mendil, ağlamak. canan tanın bu yeni kitabında ise okuyucu için tamamen farklı. öncelikle roman değil, öykü ile karşımıza çıkıyor canan tan. ayrıca ağlamak, hüzünlenmek de yok. okumaya başlayınca yüzünüzde sürekli bir gülümseme oluyor. bol bol gülüyorsunuz. bir de kitabın tasarımı çok farklı. ön kapaktan başlarsanız kadınların dilinden kocaları hakkında öykülere; arka kapaktan başlarsanız ise erkekler tarafından yazılmış eşleri hakkında hikayelere ulaşıyorsunuz. hepsi gerçekten güldüren kısa mizah öyküleri.
muhteşemm

24-06-2015 16:30

çok beğendim, hatta bazı hikayelere kahkahayla gülüm... tavsiye edim :)
çok beğendim, hatta bazı hikayelere kahkahayla gülüm... tavsiye edim :)

25-06-2015 10:41

benim çok hoşuma gitti eğlenceli bir kitaptı

28-07-2015 21:41

mükemmel yazar yine yazmış eserini

17-11-2015 11:26

ben daha okumadim ama alicam insallah guzeldir...

29-12-2015 18:09

fantastik bir dünyanın elementi olmalısınız , sınırsız bir hayal gücü , onlarca karakteri yaratırken her birine yeni bir yaşam sunmalısınız ,, unutulmamalı her mesleğin eğitimini alabilirsiniz ama yazar olmak doğuştan genlerinize serpili bir kavram gibi olmalıdır , ben ukala ve küstah akrep kral geçimini aşk yazarak kazanan bir şahsiyetim , aslında kuru aşk bayıltırr , ince mizahda bir süre sonra bıkkınlık verir , ama her ikisini harmanlayan zeki biri , bir ömrün bakiyesine bedel bir ilmin öncüsü olması kaçınalmızdır . güldürürken aşık etmek , yemek yerken dahi bir vergi tahsildarı gibi olmalısınız , yarattığınız hikayeleri dilinizin üstüne , damağınızın altın gelecek şekilde şıkıştırıp gözlerinizi yumunuz , aldığınız lezzet sizi olimpoos dağının zivesine çıkaracaktır işte o zaman gerçek bir yazar olabilirsiniz der bilindik ukala tavrıyla ercü hanedan :p

28-09-2016 16:03

ya gercekten cok guzel kitaplari var bence hic durmadan biz okuyuculari icin kitap yazsin o kadar cok sewiyorum ki bi kitabi abartisiz 4 kere okudum ben aslinda kitap okumayi hic sewmeyen biriydim ama canan tan in kitabini okuyunca bi zevk geldi kitap okumaya basladim o yuzden benim icin cok degerli canan tan kitaplari 😊

28-11-2016 21:34

benim karım eğlenceli bir kitap olmuş canan tanı böyle kitaplarla görmek güzel hoşuma gitti

01-11-2019 16:39

kısa öykülerden oluşan kadın ve erkek ilişkilerine mizahi ve farklı bir bakış açısıyla kaleme aldığı başarılı bir kitap. ben okurken çok eğlendim ve kendimden bir çok şey buldum. eşimede okutmak istiyorum.

Esma dereli • 24-03-2021 14:32

rıfat ılgaz tarzı yazmaya çalışmış güzel kitap

03-12-2022 20:12

Çikolata Kaplı Hüzünler Aşkın Sanal Halleri Sızı Başıbozuk Sevdalar Kelepçe Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Piraye Pembe ve Yusuf İz Eroinle Dans Yüreğim Seni Çok Sevdi En Son Yürekler Ölür Hasret Issız Erkekler Korosu en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Tarihi Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Polisiye Kitaplar Gizem Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Komik Kitaplar Politik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Gerilim Kitapları Felsefe Kitapları Psikoloji Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Biyografi Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Deneme Kitapları