Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam!

Canan Tan Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam!
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Öykü/Hikaye
Yayınevi:Doğan Kitapçılık
Yayınlandığı Yıl:2015 (10-06-2015)
Sayfa Sayısı:152
ISBN:6050927351
Kitap Puanı:
6.6 / 10 | Oy: 111 | Yorum: 14
Editör Puanı:6
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:14,00 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Öykü/Hikaye, Komik

Arka Kapak Bilgisi

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Özeti

Canan Tan Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam!


Canan Tan denilince akla ilk gelen şey Piraye ve Yüreğim Seni Çok Sevdi romanlarıdır sanırım. Özellikle de bunları okurken bizde yarattığı his. Benim hatırladığım çok güzel işlenmiş bir konu ve sürekli elimde mendil, ağlamak. Canan Tanın bu yeni kitabında ise okuyucu için tamamen farklı. Öncelikle roman değil, öykü ile karşımıza çıkıyor Canan Tan. Ayrıca ağlamak, hüzünlenmek de yok. Okumaya başlayınca yüzünüzde sürekli bir gülümseme oluyor. Bol bol gülüyorsunuz. Bir de kitabın tasarımı çok farklı. Ön kapaktan başlarsanız kadınların dilinden kocaları hakkında öykülere; arka kapaktan başlarsanız ise erkekler tarafından yazılmış eşleri hakkında hikayelere ulaşıyorsunuz. Hepsi gerçekten güldüren kısa mizah öyküleri.

O kadar farklı karakterler vardı ki beni en çok güldürenler ise şöyleydi; Annesinin yoğun ısrarlarına dayanamayıp annesinin bulduğu Pakize ile evlenen Demirşah’ın öyküsü. Pakize tam bir temizlik delisi ve aşırı titiz bir kadın. Evde bir sürü kuralları var ve kocası da bu kurallara uymak zorunda. Şöyle ki eve gelen misafirler galoşla gezmek zorundalar. Kocası ve kendisinin banyoları ayrı ve banyoda giyilecek pijama ve terlik farklı yatarken giyilecekler farklı. Haftanın her günü eve temizlikçi kadın geliyor ve derin temizlik günlerinde ise Demirşah 2-3 günlüğüne otele ya da annesine yollanıyor. Öyle ki bir gün dişini çektiren Demirşah kurallara göre eve geldiği gibi duşa girmesi gerektiğinden karısı salona sokmuyor ve duşa giriyor. Sıcak su kanamayı arttırdığından her yer kan oluyor banyoda. Pakize ne yapıyor bir güzel fırçalıyor kocasını böyle mi bıraktın burasını diye. Bütün bunlara dayanamayan kocası boşanma kararı alıyor ve ona bol temizlik günler dileyerek ayrılıyorlar.

Bir diğer öykü ise Arzu ve Ferit’in hikayesi. Hükümet Tabibi olarak ilk ataması Karadeniz'e çıkan Arzu’nun arkadaşı Gülay tarafından tanıştırıldığı Ferit’le evlenmesiyle başlıyor. Kocasının çocuk ruhlu olmasına her şeyi unutmasına bir süre anlayış gösteren Arzu bazen çıldıracak noktaya geliyor. Oğulları ilk doğduğu zamanlarda Arzu biberonu kocasına veriyor çocuğu beslesin diye. Fakat Ferit biberonu çocuğun ağzına tıkmış ve öyle unutmuş televizyon izliyor. Arzu azcık daha geç kalsa çocuk boğulup kalacak. Bazen alışverişe gittiklerinde oğlunu kaybediyor. Derken en son nokta ise bir gün çok önemli bir düğüne davetli olduklarını söylüyor Ferit. Arzu da bir güzel hazırlanıyor. Gittikleri düğünde kimse onlara selam bile vermeyince hatta kim bunlar diye bakınca şüpheleniyorlar ve Ferit bombayı patlatıyor. Çaktırma diyor Arzu’ya bizim düğün 1 hafta sonraymış.

Bunlar dışında çok farklı öykülerde barındırıyor içinde. Dolunayın etkisinde olup şeytana dönüşenler, maymun iştahlı olup önce şiir kitabı çıkaran sonra resim sergisi açmak isteyenler, emekli olup karısından çok mutfakla ilgilenenler ve daha birçokları. 1 günde bitirilebilecek eğlenceli bir kitap olarak kafa dağıtmak için çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Yazar: Ilgın Kocaman

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Konusu

Yazdığı romanlarda büyük beğeni toplayan Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Canan Tan bu kez Ah Benim Karım Ah Benim Kocam kitabı ile okurlarına eğlenceli öyküler sunuyor.

Canan Tan yeni kitabında tamamen mizah öykülerine yer veriyor ve bir anlamda kendisinin yazar olmasına büyük katkı sağlayan öykü yazarlığına geri dönüş yapmışta oluyor. Karı koca ilişkilerine dair sunduğu öyküler ile okurlarını güldüren yazar aynı zamanda kendi ilişkilerinden bir şeyler bulmalarını da sağlıyor.

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorumları

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum ilk yorum benden...
canan tanin kitaplarini okudum güzeldi buda güzeldir heralde

Umrumda olmayan insanların,umrunda olmalarim zevk veriyor • 05-06-2015 16:56 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum canan tanın her türlü kitabını okurum

09-06-2015 21:42 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum güzel ama kısaydı keşke daha uzun yazsaydı bir kerede bitti

10-06-2015 20:14 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum arkadaşlar bu kitabin konusu ne güzel se kendime alacam bana yardimci olur musunuz ?
hiç güzel değil bu kitaba puanim 0

11-06-2015 09:31 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum daha eğlenceli komik bir kitap bekliyordum ama hikayeler çok sıradan güldürmeye çalışmış ama becerememiş

17-06-2015 20:19 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum bir canan tan kitabı olarak çok basit olmuş şaşırttı beni

18-06-2015 20:18 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum canan tan
canan tan denilince akla ilk gelen şey piraye ve yüreğim seni çok sevdi romanlarıdır sanırım. özellikle de bunları okurken bizde yarattığı his. benim hatırladığım çok güzel işlenmiş bir konu ve sürekli elimde mendil, ağlamak. canan tanın bu yeni kitabında ise okuyucu için tamamen farklı. öncelikle roman değil, öykü ile karşımıza çıkıyor canan tan. ayrıca ağlamak, hüzünlenmek de yok. okumaya başlayınca yüzünüzde sürekli bir gülümseme oluyor. bol bol gülüyorsunuz. bir de kitabın tasarımı çok farklı. ön kapaktan başlarsanız kadınların dilinden kocaları hakkında öykülere; arka kapaktan başlarsanız ise erkekler tarafından yazılmış eşleri hakkında hikayelere ulaşıyorsunuz. hepsi gerçekten güldüren kısa mizah öyküleri.
muhteşemm

24-06-2015 16:30 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum çok beğendim, hatta bazı hikayelere kahkahayla gülüm... tavsiye edim :)
çok beğendim, hatta bazı hikayelere kahkahayla gülüm... tavsiye edim :)

25-06-2015 10:41 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum benim çok hoşuma gitti eğlenceli bir kitaptı

28-07-2015 21:41 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum nasil alip okudunuzmu

Sumeyye • 15-08-2015 23:07 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum mükemmel yazar yine yazmış eserini

17-11-2015 12:26 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum ben daha okumadim ama alicam insallah guzeldir...

29-12-2015 19:09 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum fantastik bir dünyanın elementi olmalısınız , sınırsız bir hayal gücü , onlarca karakteri yaratırken her birine yeni bir yaşam sunmalısınız ,, unutulmamalı her mesleğin eğitimini alabilirsiniz ama yazar olmak doğuştan genlerinize serpili bir kavram gibi olmalıdır , ben ukala ve küstah akrep kral geçimini aşk yazarak kazanan bir şahsiyetim , aslında kuru aşk bayıltırr , ince mizahda bir süre sonra bıkkınlık verir , ama her ikisini harmanlayan zeki biri , bir ömrün bakiyesine bedel bir ilmin öncüsü olması kaçınalmızdır . güldürürken aşık etmek , yemek yerken dahi bir vergi tahsildarı gibi olmalısınız , yarattığınız hikayeleri dilinizin üstüne , damağınızın altın gelecek şekilde şıkıştırıp gözlerinizi yumunuz , aldığınız lezzet sizi olimpoos dağının zivesine çıkaracaktır işte o zaman gerçek bir yazar olabilirsiniz der bilindik ukala tavrıyla ercü hanedan :p

28-09-2016 16:03 !!

Ah Benim Karım! Ah Benim Kocam! Yorum ya gercekten cok guzel kitaplari var bence hic durmadan biz okuyuculari icin kitap yazsin o kadar cok sewiyorum ki bi kitabi abartisiz 4 kere okudum ben aslinda kitap okumayi hic sewmeyen biriydim ama canan tan in kitabini okuyunca bi zevk geldi kitap okumaya basladim o yuzden benim icin cok degerli canan tan kitaplari 😊

28-11-2016 21:34 !!

Yorum Yaz

:: Canan Tan ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.