Sevgilimden Son Mektup

Jojo Moyes Sevgilimden Son Mektup
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Pegasus Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:480
ISBN:6053431459
Kitap Puanı:
6.6 / 10 | Oy: 1152 | Yorum: 131
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:22,75 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Orjinal Adı:The Last Letter from Your Lover
Çeviren:Solina Silahlı

Arka Kapak Bilgisi

Sevgilimden Son Mektup Özeti

Sevgilimden Son Mektup Jojo Moyes


Jojo Moyes, Senden Önce Ben romanı ile herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Hayat dolu bir hayat yaşarken tekerlekli sandalyeye mahkum olan bir adam ile basit bir hayat yaşarken tekerlekli sandalyedeki bir adam sayesinde hayata bakışı değişen bir kızın romantik hikayesi herkesi derinden etkilemiş ve bir çoğunu da ağlatmıştı.

Joje Moyes şimdi Sevgilimden Son Mektup kitabı ile tekrardan okurlarının karşısına romantik bir aşk romanı ile geliyor.

Bir tarafta 1960larda geçen bir hikaye. Zengin bir hayat yaşayan ve hayatta herşeye sahip olan bir kadın. Herşeyi bırakıp onunla olmasını isteyen bir adama aşık olunca büyük bir ikileme girer. Ya tüm zenginliğini ve ailesini bırakıp aşık olduğu adam ile olacak yada tüm zenginliğin içinde aşkız bir hayat yaşayacaktır.

Diğer tarafta ise 2003 yılında geçen bir hikaye. Aşk umudu ile yapılan bir evlilik. İhanete uğrayan bir kadın. Yeni bir aşka yelken açmışken bulduğu mektupların onun hayatını yeniden değiştirmesi. Bu mektuplar 1960 yılında geçen hikayeden geriye kalan mektuplardır. İki kadının yolu bir şekilde kesişir.

Romantik aşk romanlarını sevenler için kusursuz bir roman Semgilimden Son Mektup. Joje Moyes duygusal hikayelerin en iyisi olma yolunda ilerliyor ve Senden Önce Ben’den sonra Sevgilimden Son Mektup ile başarısına kaldığı yerden devam ediyor.

**********

1960 yıllarında Jennifer Stirling ve Laurence Stirling’in güzel bir evlilikleri vardır. Çok zengindirler ve konfor içinde yaşarlar. Ama Laurence, Jennifer’ı sürekli başkalarının yanında azarlar, onu rezil eder. Jennifer bu durumdan çok rahatsızdır.

Nation Gazetesi’nde çalışan Anthony O’Hare bir gün Laurence’le röportaj yapmak için onlara gelir. Evlerinde yemeğe davet edilir. Jennifer ve Anthony bu yemekte tanışırlar. Birkaç kez buluşurlar ve sonra birbirlerine aşık olurlar. Laurence olmadığı zamanlarda görüşürler. Sürekli mektuplaşırlar. Anthony, Jennifer’den kocasından ayrılmasını ister. Jennifer ailesinden ve çevresinden korktuğu için ayrılmak istemez.

Anthony’e gazetenin New York’taki bürosunda çalışması teklif edilir. Anthony bu işi kabul eder. Jennifer onunla gelirse orada birlikte yaşayacaklardır. Eğer gelmezse de Anthony ondan uzakta olmanın iyi olacağını düşünür. Jennifer’a onunla gelmesini istediği bir mektup gönderir. Jennifer mektubu okuyunca Anthony ile birlikte gitmeye karar verir.Jennifer valizini hazırlar ve çıkar. Ama dışarıda yağmur yağdığı için taksi bulamaz. Anthony’nin arkadaşı Felipe’e gider ve onu götürmesini ister. Arabaya binerler ama Felipe çok sarhoş olduğu için korkunç bir kaza yaparlar. Anthony, garda Jennifer’ı bekler ama gelmeyince Jennifer’ın gelmek istemediğini düşünür. Trene binip New York’a gider.

Kazada Felipe ölür. Jennifer haftalarca hastanede kalır. Laurence, Jennifer’ın çantasında Anthony’den gelen mektubu bulur. Jennifer kazadan sonra hafızasını kaybeder. Kocası, arkadaşları, evi ona yabancı gelir. Zamanla alışmaya başlar. Hatırlamadığı şeyleri de hatırlamadığını belli etmez. Bir gün bir kitabın arasında Anthony’den gelen bir mektubu bulur. Ama bu mektubun kimden geldiğini hatırlamaz. Evi aradıkça başka mektuplarda bulur.

Jennifer bu mektupları yazanın kim olduğunu bulmaya çalışır ama bulamaz. Kazadan önce başkasını sevdiğini bildiği için kocasından da uzaklaşır. Bir tartışma sırasında kocasının kendisinin başka birisini sevdiğini bildiğini öğrenir. Laurence, Jennifer’ın sevgilisinin öldüğünü söyler. Kazada onun da arabada olduğunu ve Jennifer yüzünden öldüğünü söyler. Jennifer bunu duyunca çok üzülür ve vicdan azabı çeker.

Dört yıl boyunca Jennifer ve Laurence’nin mutsuz evlilikleri sürer. Bir de kızları olur. 1964’te Jennifer ve Anthony bir davette karşılaşır. Önceden hatırlamadığı halde onu görünce hemen tanır. Jennifer kazadan sonra hiçbir şey hatırlamadığını, onun öldüğünü öğrendiğini söyler. Birbirlerini gördüklerinde dört yılın özlemi uçup gider. Jennifer, Anthony’yi görmek için onun kaldığı otele gider. Anthony yine kocasından ayrılıp onunla gelmesini ister. Jennifer onunla gelemeyeceğini söyler. Çünkü artık bir kızı vardır ve onu bırakamaz. Laurence’in ondan boşanmayacağını, kızını da ona vermeyeceğini biliyordur. Bu yüzden Anthony’ye onunla gelemeyeceğini söyler.

Anthony bunları unutmak için o sırada savaş olan Afrika’ya muhabir olarak gitmek ister. Önceden oraya gitmiştir ve kendisinin gitmesinin doğru olacağını söyler. Anthony içki içmemesi gerektiği halde sürekli içer ve hastalanır. Hastaneye yatar.

Laurence’nin sekreteri Moria’nın iş yerindeki konumu değişince Moria, Laurence’nin Jennifer’den sakladığı mektupları ve Laurence’nin sakladığı bazı dosyaları Jennifer’a verir. Bu dosyalarda Laurence’nin konunsuz işler yaptığını kanıtlayan belgeler vardır. Jennifer bu dosyaları koz olarak kullanıp kızını alıp evden ayrılır. Anthony ile gitmeye karar verir. Fakat Anthony’yi bulamaz. Gazetedeki Don onun Afrika’ya gittiğini söyler. Jennifer dosyaları ve bir mektubu Anthony’ye ulaştırmaları için gazeteye bırakır. Jennifer Anthony’yi bulmak için Afrika’ya gider ama savaşın olduğu bölgeye gitmesine izin verilmez. Anthony’e ulaşamaz ve onun savaşta öldüğünü düşünür.

Don, Anthony’ye Jennifer’ın onu aradığını söylemez. Anthony Afrika’ya gitmeye hazırlanırken oğlu Phlipp gelir. Anthony’nin eski eşi hastadır ve oğlu da Anthony ile kalmak ister. Anthony bunun üzerine Afrika’ya gitmekten vazgeçer. Oğluyla birlikte yaşamaya başlar. Ama yazarlık yeteneğini olanlardan sonra kaybeder ve artık eskisi gibi yazılar yazamadığını fark eder. Laurence de kanser yüzünden ölür ve Jennifer da kızıyla bir eve yerleşip yaşamaya başlar. Kırk yıl boyunca Jennifer ve Anthony birbirlerinden habersiz Londra’da yaşarlar.

2003 yılında Ellie’nin evli olan John ile bir ilişkisi vardır. John bir yazardır ve Ellie de Nation Gazetesi’nde çalışmaktadır. Ellie John ile röportaj yapmaya gider ve orada tanışırlar. Ellie John’u çok sever ve onun eşinden ayrılıp onunla evleneceğini düşünür. John’un ise böyle bir düşüncesi yoktur. Karısından ayrılmayı düşünmez.

Ellie bir yazısı için gazetenin kütüphanesinde araştırma yaparken Jennifer’ın Anthony’e bıraktığı dosyaları ve mektupları bulur. Mektuplar çok duygusaldır ve Ellie bu mektuplardan çok etkilenir. Çünkü kendisinin de evli birisiyle ilişkisi vardır. Ellie bu mektupların kime ait olduklarını bulmaya karar verir ve araştırmalara başlar.

Ellie yazması gereken yazıyı unutur ve bu mektuplarla ilgilenmeye başlar. Melissa yazıyı isteyince gazetedeki konumu tehlikede olduğundan mektuplardan bahsetmek zorunda kalır. Melissa da bu mektupların sahipleriyle konuşmasını ve bununla ilgili bir yazı yazmasını ister. Ellie posta kutusunun sahibini araştırarak Jennifer’a ulaşır ve onunla konuşmaya gider. Mektupları ona iade eder. Jennifer da ona hikayesini anlatır. Ellie onların hikayesinin özel olduğunu bunu gazeteye yazmaması gerektiğini düşünür.

Ellie’nin John’a yazdığı mesajları John’un eşi görür ve Ellie ile konuşur. Ellie de John’dan ayrılır. Zaten John’un rşinden ayrılmayacağını, kendisini sevmediğini anlamıştır. Ellie araştırmaları sonucunda Anthony’e ulaşır. Anthony Nation gazetesinin kütüphanesinde çalışmaktadır ve Ellie onunla önceden karşılaşmıştır. Ellie ona Jennifer’dan bahseder. Ellie gazete yazısını yazar ve onların mektuplarından çok küçük bir alıntı yapar. Melissa yazıyı çok beğenir. Jennifer ve Anthony birkaç kez mektuplaşırlar ve görüşmeye karar verirler. İkiside çok heyecanlıdır. Kırk yıl geçmesine rağmen ikisi de hala birbirlerini seviyordur. Buluşurlar ve birdaha ayrılmamak üzere birbirlerine sarılırlar.


Sevgilimden Son Mektup Yorumları

Sevgilimden Son Mektup Yorum merakla bekliyordum senden önceyi okumuştum ağlamıştım çok hoşuma gitmişti şimdi ikinci kitap hemen gidip alıp okuyacağım çok mutluyum

11-11-2013 05:28 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum okuyan var mı ? yorumları merak ediyorum da ....

11-11-2013 17:50 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence okumaya değer

12-11-2013 12:27 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum birinci kitabı kadar muhteşem olmasada iyiydii buda

13-11-2013 21:32 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Mukemmeldi 3gunde bitirdim. Cok sürükleyici ve şaşırtıcı harikaydı yine.

18-11-2013 05:34 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum kesinlikle alıcam

20-11-2013 11:40 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çok amam cok ığrenc begenmedım daha ıyı kıtaplar yazabılır

20-11-2013 18:22 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum gercektende cok etkıleyıcı okumanızı tavsıye edıyorum

21-11-2013 17:12 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben'den sonra bu kitabıda çok merak ediyorum.En kısa zamanda alıp okuycam.

Ekaya • 22-11-2013 18:01 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum hıc begenmedım sadece romantık baska bır güzellıgı ve akıcılıgı yokk

01-12-2013 01:42 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çoook begendihkkkkk

03-12-2013 21:45 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum en azından akıcı ve okumaya değer:) ben çok beğendim ve herkese tafsiye ederim:)

04-12-2013 03:49 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Senden once benin devami mi yoksa tamamen ayri bir kitap mi ?

07-12-2013 00:19 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ilk kitabı standartların çok üstünde bir kitap olduğu için bu çok daha sade kalıyor..ama okumaya değer bir kitap gerçek bir aşk hikayesi...

08-12-2013 03:16 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Tamamen farklı bir kitap senden önce ben le ilgisi yok. Ben şu anda okuyorum ama senden önce ben kadar muhteşem değil !

10-12-2013 22:16 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Begenmedim senden önce ben daha güzeldi..

11-12-2013 16:38 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben daha ağır bir duyguyla yazılmış ki tek kelime yari baya doldurulamayacak bu kitabın okurken resmen enkaz altında kalıyor insan 432. sayfadan sonra artık clark için hiç bir umut kalmamakla birlikte Will'in ölümüyle gelen bir mektup onu için bir yakım olmuştur

12-12-2013 17:05 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum hiç güzel deeyildi

13-12-2013 14:17 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum okunmaya değer...

18-12-2013 13:51 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Daha almadım ama yorumlara bakılıyorsa beklentiler senden önce benden dolayı yüksek(benim gibi)ama yeterli gelmemize benziyor

21-12-2013 22:09 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Karakterleri kimlar yazabilir misiniz lutfenn odevim varr

23-12-2013 22:37 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence çok güzel tabiki kapasitesi yetene

24-12-2013 19:19 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Bence harika bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim. İnsanı sürüklüyor , ağlıyorsunuz. Herkesin kitaplığında bulunmaya kesinlikle değen bir kitap

29-12-2013 04:09 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum mükemmellllllll bir kitap

02-01-2014 15:20 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ben bayıldım bence çok güzel bir kitap

02-01-2014 15:22 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Çok Güzel Herkese Tavsiye Ederim ...

05-01-2014 17:49 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Aşk yazmak kolaymi

06-01-2014 23:45 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ilk kitabı gibi çok güzeldi bayıldım herkese tavsiye ederim

16-01-2014 18:40 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ooooooooooo muhtesem bi kitap erkez okusun

17-01-2014 13:24 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum cok guzel bı kıtap

17-01-2014 13:27 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum kesinlikle çok iyi bir roman,senden önce ben romanının da çok üstünde.

21-01-2014 11:27 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum harika bi kıtap :)

22-01-2014 18:27 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Kötü yorumlara aldırmayın.Cok güzel sürükleyici ilginç ve okurken tüylerinizin diken diken olacagı bir kitap...

24-01-2014 01:41 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çok güzel

26-01-2014 16:21 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Jojo Moyes in Senden Önce Beni ni okumuştum, çok beğenmiştim.Yazarın anlatımı akıcı.Seçtiği konu iyi.Bu yüzden bu kitabı gördüğümde hiç tereddüt etmeden aldım.Anlattığı şey yine çok farklı ve iyi.Ben beğendim, tavsiye ederim.

28-01-2014 05:49 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çok güzel gerçekten ağlamamak için kendimi zor tuttum.sakın hüzünlü bir müzik dinlerken okumayın.heran ağlayabilirsiniz.

01-02-2014 18:34 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ilki kadar iyi olmasada güzeldi

Yonghwaceren • 02-02-2014 21:21 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum mrb bn yağmur .grçktn çk gzl bir kitp bn çok svdim:) acaba br dha gzl bir ktap yzr süpr bir kitap yni :)

03-02-2014 21:43 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ilki pisti ama..sonra sperdi grçkten:)

03-02-2014 21:44 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum insanın ağlaaması gldi sonlarda yni

03-02-2014 21:45 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum sper muhteşem :()

03-02-2014 21:57 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bn okudum kesinlikle muhteşem

08-02-2014 03:25 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben gerçekten harikaydı sonununu beğenmemiştim ama yinede muhteşemdi bu kitabıda almak istiyorum

08-02-2014 22:16 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce benden sonra çok sönük kalmış yine de güzel ama daha iyisini bekliyordum

10-02-2014 04:37 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum İNSAN SONUNA KADAR OKUSA ANLAR MUHTESEM

10-02-2014 20:06 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum evlendikten sonra aldatmak hiçbir zaman güzel olamaz... diğer kitabı çok güzeldi ama bunu beğenmedim.

11-02-2014 14:11 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum SENDEN ÖNCE BEN ÇOK GÜZELDİ AĞLAMIŞTIM BU KİTABI ALMADIM MERAK EDİYORUM HERKES SENDEN ÖNCE BEN KİTABININ YANINDA SÖNÜK KALMIŞ DİYO AMA BİLMİYORUM ALIYIM MI KARAR VEREMEDİM FİKİR VERİR MİSİNİZ?

15-02-2014 20:18 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce harikaydı.....bence bu daha da harikaaaaaa:)

15-02-2014 23:23 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Her İki Kitapta Süperdi :)

16-02-2014 22:25 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum arkadaslar bii takın artık lütfen 1. kitabı iile bir alakası varmııı

19-02-2014 21:52 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum hiçbir alakası yok ikisi de farklı.

19-02-2014 23:00 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Hiç güzel deYildi yazan kitap severler !!! Başka söze gerek yok.

21-02-2014 09:41 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çokkkk saçma bune

21-02-2014 12:12 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ay çok mrk ettim

22-02-2014 17:54 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum harika bir kitap şiddetle tavsiye ederim etkisinde bir süre kurtalamdım

06-03-2014 18:22 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum aslinda daha okumadim ama merak ediyorum umarim senden once ben gibi tesirli olur

Leka_nur • 14-03-2014 21:08 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Bence senden önce ben'nin ikinci kitabı çıkmalı .
Bu arada bazı arkadaşlarımız son mektup ile senden önce ben alakalımıdır sorusunada vere bilceğim cevabım ; iki kitabın konusuda birbirinden farklıdır arkadaşlar ...

23-03-2014 17:28 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum JOjo Moyes'in butun kıtapları bnce tesirlidir . Zaten butun kitaplarının kapak tasarımları büyüleyici olduğu için ilk adımda ınsanları tesiri altına ala biliyor ..

Zuzu • 23-03-2014 17:31 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Kitaba başladım tam sıkıcı olacak derken yeni bir hayatı anlatmaya başladı güzel bu arada yorumları okudum ön yargılı bakmayın konusuna evli olupta başkasına aşık olmuş olabilir görüşünüz farklı olsa da bakış açınızı geliştirecek bir konu.

25-03-2014 12:56 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum her kitap güzeldir sonuçta jojo mys bu kitaba dgr verek yazmş tavsiye edyrm okumalsnz

26-03-2014 23:25 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum sper br ktap bu be bu ktap 1. olsa grek

21-04-2014 22:35 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Çok Güzel Herkese Tavsiye Ederim ...

21-04-2014 22:37 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum güzel bayıldım

22-04-2014 16:13 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce beni okudum 2 günde bitirdimm saatlerce günlerce ağladım onun için aklıma her gelişinde ağladım beni derinden vurdu bunu daha okumadım ama okuycam merak ediyorum inşALLAH güzel olmuşturr...

23-04-2014 05:00 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben kadar olmasada iyi çok güzel bi kitap
okumaya değer

24-04-2014 22:08 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum kesinlikle harika bir kitap

26-04-2014 20:08 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Senden Önce Beni okudum müthiş bir kitaptı hayatımda okuduğum kuşkusuz en güzel romandı.Aylarca etkisinden kurtulamadım.Yazar ne güzel söylemis.Birbirlerine aşklarından başka verebilecek hiçbir şeyleri yoktu.Şiddetle tavsiye ediyorum.Kitabı okuduktan sonra hayatınıza yeni bir bakış açısı getirdiğine emin olabilirsiniz.

30-04-2014 17:21 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum yeni yeni okuyorum ama gerçekten güzel bir kitap :)

06-05-2014 15:17 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bu adamın kitapları gerçekten okumaya değer çok guzel ve etkileyeciler...

08-05-2014 19:15 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence süper bir kitap okumanızı tavsiye ederim

14-05-2014 15:41 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum aşka yürek gerek ama anlayana

14-05-2014 15:42 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben muhteşem bir kitap ağlamaktan mahfoldum...çok etkileyici.

18-05-2014 20:39 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çok güzel bir kitap yaa

22-05-2014 21:05 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum hayatımda okuduğum en güzel kitap...

23-05-2014 21:03 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum keşke başka kitapta yazsa ne güzel olur

23-05-2014 21:04 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum sarah jionun böğürtlen kışı kitabının çok benzeri

06-06-2014 17:51 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çok güzel ve sürükleyizi bir kitap kesinlikle tavsiye ederim okuyyun :):)

10-06-2014 21:57 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben kadar güzel değildi ama yine güzel yazmış joje moyes hayranı oldum çıktı kitaplarını neden film yapmıyorlar ki

03-07-2014 03:51 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum mükemmel bi kitap

03-07-2014 16:48 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ben senden önce ben kitabını okumuştum çok beğenmiştim jojo moyesin diğer kitaplarını ararken bunu gördüm güzel mi arkadaşlar sizce kitap biraz pahalı o yüzden emin olmadan almak istemiyorum

11-07-2014 06:12 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence kesin okuyun çok güzel bir roman ama senden önce ben kadar güzel olamaz

15-07-2014 12:26 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum jojo moyes çok güzel yazıyor aşk romanları harika kadının keşke tüm kitaplarını getirseler daha yeni yeni getiriyorlar bir de çok pahalı oluyor kitapları

24-07-2014 03:40 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Bu tarzda yazilmiş en iyi birkac romandan biri. Tavsiye ederim.Dili ve kurgulanisi mukemmel.İ.T.

03-08-2014 18:21 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Super bir kitap bizim sülaledeki bütün kizlar okuyor simdi de jojo moyesin senden önce bni okuyoruz tavsiye ederim superrrrr bir kitap tek kelimeyle harika
:):):):):)

03-08-2014 22:40 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Kitabi bitirdiğim ilk andaki düşüncem şu oldu :"en iyi hayal gücüne sahip biri anca bu kadar olağan üstü bir roman yazabilir."

12-08-2014 17:49 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum cok guzel bi kıtap bayıldım .tam anlamıyla muhteşem bitince duygusallaştım . ya

26-08-2014 19:01 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum sizi bilmem ama ben okurken ağladım zaten duygusal insanım kadın güzel yazmış

01-09-2014 11:51 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Harika bir kitap ,okuduğum sür boyunca kitabı her elime alışımda ayrı dünyalara götürdü beni.Alıyım mı diye düşünmeyin boş zaman kabı,alın ve okuyun.Bitti diye üzülüyorum ben şimdi :(

06-09-2014 23:14 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum İki kisi ayri iliskiler sonra bulusmalar var hic ask bulamadin heyecan yok cok sacma bir kitap....

16-09-2014 20:45 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum 1 günde bitirdim yazarın kendini tekrarlamaması da çok hoş. Gayet akıcı bi kitap. Günümüzde yaşanılan yapmacık aşklardan sonra Vayy bee diyebileceğiniz türden

19-09-2014 04:07 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben e göre biraz sönük ama yinede mükemmel bir kitsp..yazar muhteşem kesinlikle tavsiye ederim..

14-10-2014 12:55 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum ben beğenmedim açıkcası beğenmememin sebebi belkide bu kitabı almadan önce gerçekten beklentim çok yüksekti ve kitap beklentimi karşılamayınca hayal kırıklığına uğradım :(

29-10-2014 21:21 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence senden önce ben gibi degil o daha güzeldi

05-11-2014 12:06 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce ben sadce aşk kitabı deyil , ön yargıları yıkma , kendini bulma , ayrıca engellılerin toplumdaki sorunlarının iyi işlendiyi bi kitab olan üstü bi şey

11-11-2014 21:43 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum KİTABI OKURKEN ÇOK DUYGULANDIM.Kitapta yer Alan birine Anthony O~Hare gibi birine Ask olmustum.Asktan kacinilmaz.be nce lutfen okuyun.Teşekkürler Jojo Moyes.Ölümsiz askı anlatan Roman için...

13-11-2014 09:49 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Antohny O~Hare gibi {Hero} kahramanımın olmasını isterdim.Hicbir Kadın Sevmediği adamla aynı evde nefes almak istemez..Jennifer doğru olanı yapmış ve hayatında ilk defa kendine iyilik yaparak..Aşkinin peşinden gitmiş..Çok ama çok güçlü bir kadın..Super bi kitap yaa

13-11-2014 09:55 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Konusu aşk olsun yeter ki.Okurlar hemen peşinde

14-11-2014 16:49 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum okumadım ama tavsiye eden var mı?

28-11-2014 14:19 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum Senden once ben tek favorim

29-11-2014 03:12 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden öncede ben adlı kitabı okudum çok güzeldi ve ağladım bu kitapta çok güzel

18-12-2014 19:26 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum kesinlikle okunmasi gereken bi kitap tavsiye ediyorum eskilerden cok tutkulu ve heyecanli bir ask hikayesi gercekten uzucu bi hikayesi var ama insan cok etkileniyor boyle kusursuz bi ask gorunce okumalisiniz mutlakaa

22-12-2014 00:28 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum okuduğum en güzel kitaplardan biriydi . ayni yazarin senden önce ben kitabini da şiddetle tavsiye ederim 👍👍

22-12-2014 10:01 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum guzel demiyecm cok banel olaacak o yuzden cok farkli

22-12-2014 23:17 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bu kitabı okuyamadım sence okumalımyım tafsiye ederseniz sevinirim

19-01-2015 10:08 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum en azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var.
seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...

cansu-naz • 19-01-2015 14:40 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce benmi yoksa sevgilimden son mektup mu deseler açık ara farkla senden önce ben derim ilk kitabı birbuçuk günde bitirdim bunda sadece 100 sayfa anca okuyabildim yazarın anlatımını değiştirmesi iyi olmadı ilk kitap kahraman bakış açısıyla yazıldığı için akıcıydı ama bunda okuduğum yerleri bidaha okuyorum ayrıca o isimleri bulmak için çokmu uğraşmış ne cins isimler bulmuş öyle jojo bunu yapamamışın senden önce benin samimiliğini sıcaklığını vermiyo ama yinede kesin kararımı bitirince vericem

24-01-2015 23:29 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum daha çok senden önce benim yorumlarini okudum gibi...:))
ikisi de okumaya değer

27-01-2015 14:25 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum cok güzel okumanızı tavsiye ederiiim

05-02-2015 19:18 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum çok güzel bir kitaaap

10-02-2015 15:10 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum muhtesem bir kitap

11-02-2015 14:09 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bu yazarın senden önce ben birde bu kitabı tek kelimeyle mü-kem-mel

kitapsever • 11-02-2015 22:38 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum slm jojo moyesin senden önce beni okuyom hiç beğenmedim akıcı deili sıkıcı konu pek anlaşılmıyo 150 sayfadayım okur muyum bilmem arkadaşım verdi güzel die ben beğenmediö trabzonlu

12-02-2015 16:27 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum okuduğum en berbat kitaptı

19-02-2015 20:38 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden once ben kadar olmasa güzel bir kitap,gayet akıcı,konusu güzel.tavsiye ederim.

21-02-2015 10:15 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum senden önce benin devamı olmasının isterdim

15-03-2015 15:47 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum sevgilimden son mektup yazarın tesadüfen okuduğum ilk kitabıydı çok güzeldi bitmesini hiç istemedim

29-03-2015 23:39 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum kitabı daha okuyamadım umarım en kısa zamanda okurum

cansu-naz • 12-05-2015 10:48 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum okuduğumm kitapların arasındaki en kötüsüydü...

14-05-2015 12:15 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum o kadar uzun bir kitap ki ancak yarımını okuyabildim.ama okuduğum yere kadar çok güzel ve acikliydi ondan dolayı kimseye tavsiye etmem.

30-06-2015 17:55 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum arkadaslar hangi isim bayan hangisi erkek yazabilir misiniz?

08-08-2015 23:52 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bu kitabi babam ta kisin almisti bna ama sinavlardan okumaya firsat bulamamistim az once bitirdim mukemmel degildi ama okunacak hatri vardi beni sarsmadigini soyleyemem ama senden once benin eline asla su dokemez yazarimiz daha telaffuz edilebilecek isimler koysa daha iyi olurdu cogu karakterin adini telafuz edemedim yinede kitabi begendim :)

19-08-2015 16:20 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum harika bir kitaptı.... me before you 'nun devamı değil !
devamı before you ama pegasus hala çıkarmadı. sevgilimden son mektup çok güzel .tavsiye ediyoruz. a.ş.k

28-01-2016 16:15 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum harika bir kitaptı.... me before you ' nun devamı değil !
devamı after you ama pegasus hala çıkarmadı . sevgilimden son mektup çok güzel . tavsiye ediyoruz . a . ş . k

01-02-2016 00:57 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum aslinda guzeldi ben daha senden once beni okumadim o yuzden bence onyargili davranmayin sarah jio nun kitaplarini okudum ama yazarlarimiz ask hikayelerini onceden olan olayi simdiki zamanda cozen ve birlesememis kisileri birlestiren karakterler oluyo acikcasi ben bu kitaptan daha ozgun bisiler bekledim ve keske olyi 1kisi agziyla yazsaydi ama genel anlamda guzeldi *-*

02-02-2016 03:20 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum sende once benden onceleri bıraksanizda bir guzel sey yazsaniz ayni seyleri okumaktan sıkıldım
ben kendimden gecim her an bitecek diye korkuyordum

18-02-2016 13:21 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence çok güzel yazmış bayıldım

17-03-2016 15:55 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum bence senden önce ben daha güzeldi. doğruyu söylemek gerekirse bu kitaptan pek fazla etkilenemedim. ama senden önce ben de fazal etkilendim, ağladım♥

27-03-2016 14:43 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum 5/5 verdim cokta beyenmedim senden once ben gibi olamaz bence

29-09-2016 22:44 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum en sonda anthony'nin nation gazetesinin kütüphanesinde çalışıyor olması ve jenniferın onun öldüğünü sanması ve yıllar sonra buluşmaları muhteşem n*

22-02-2017 15:06 !!

Sevgilimden Son Mektup Yorum harika tek kelimeyle....oradan oraya sürüklüyor..savuruyor...ve ağlatıyor...

15-03-2018 15:23 !!

Yorum Yaz

:: Jojo Moyes ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.