Sevgilimden Son Mektup

Sevgilimden Son Mektup
Kitabın Yazarı:Jojo Moyes Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:480 ISBN:9786053431459 Kitap Puanı:7.7 / 10 | Yorum: 125

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Sevgilimden Son Mektup - Jojo Moyes

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:The Last Letter from Your LoverÇeviren:Solina Silahlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sevgilimden Son Mektup Özet

1960 yıllarında Jennifer Stirling ve Laurence Stirling’in güzel bir evlilikleri vardır. Çok zengindirler ve konfor içinde yaşarlar. Ama Laurence, Jennifer’ı sürekli başkalarının yanında azarlar, onu rezil eder. Jennifer bu durumdan çok rahatsızdır.

Nation Gazetesi’nde çalışan Anthony O’Hare bir gün Laurence’le röportaj yapmak için onlara gelir. Evlerinde yemeğe davet edilir. Jennifer ve Anthony bu yemekte tanışırlar. Birkaç kez buluşurlar ve sonra birbirlerine aşık olurlar. Laurence olmadığı zamanlarda görüşürler. Sürekli mektuplaşırlar. Anthony, Jennifer’den kocasından ayrılmasını ister. Jennifer ailesinden ve çevresinden korktuğu için ayrılmak istemez.

Anthony’e gazetenin New York’taki bürosunda çalışması teklif edilir. Anthony bu işi kabul eder. Jennifer onunla gelirse orada birlikte yaşayacaklardır. Eğer gelmezse de Anthony ondan uzakta olmanın iyi olacağını düşünür. Jennifer’a onunla gelmesini istediği bir mektup gönderir. Jennifer mektubu okuyunca Anthony ile birlikte gitmeye karar verir.Jennifer valizini hazırlar ve çıkar. Ama dışarıda yağmur yağdığı için taksi bulamaz. Anthony’nin arkadaşı Felipe’e gider ve onu götürmesini ister. Arabaya binerler ama Felipe çok sarhoş olduğu için korkunç bir kaza yaparlar. Anthony, garda Jennifer’ı bekler ama gelmeyince Jennifer’ın gelmek istemediğini düşünür. Trene binip New York’a gider.

Kazada Felipe ölür. Jennifer haftalarca hastanede kalır. Laurence, Jennifer’ın çantasında Anthony’den gelen mektubu bulur. Jennifer kazadan sonra hafızasını kaybeder. Kocası, arkadaşları, evi ona yabancı gelir. Zamanla alışmaya başlar. Hatırlamadığı şeyleri de hatırlamadığını belli etmez. Bir gün bir kitabın arasında Anthony’den gelen bir mektubu bulur. Ama bu mektubun kimden geldiğini hatırlamaz. Evi aradıkça başka mektuplarda bulur.

Jennifer bu mektupları yazanın kim olduğunu bulmaya çalışır ama bulamaz. Kazadan önce başkasını sevdiğini bildiği için kocasından da uzaklaşır. Bir tartışma sırasında kocasının kendisinin başka birisini sevdiğini bildiğini öğrenir. Laurence, Jennifer’ın sevgilisinin öldüğünü söyler. Kazada onun da arabada olduğunu ve Jennifer yüzünden öldüğünü söyler. Jennifer bunu duyunca çok üzülür ve vicdan azabı çeker.

Dört yıl boyunca Jennifer ve Laurence’nin mutsuz evlilikleri sürer. Bir de kızları olur. 1964’te Jennifer ve Anthony bir davette karşılaşır. Önceden hatırlamadığı halde onu görünce hemen tanır. Jennifer kazadan sonra hiçbir şey hatırlamadığını, onun öldüğünü öğrendiğini söyler. Birbirlerini gördüklerinde dört yılın özlemi uçup gider. Jennifer, Anthony’yi görmek için onun kaldığı otele gider. Anthony yine kocasından ayrılıp onunla gelmesini ister. Jennifer onunla gelemeyeceğini söyler. Çünkü artık bir kızı vardır ve onu bırakamaz. Laurence’in ondan boşanmayacağını, kızını da ona vermeyeceğini biliyordur. Bu yüzden Anthony’ye onunla gelemeyeceğini söyler.

Anthony bunları unutmak için o sırada savaş olan Afrika’ya muhabir olarak gitmek ister. Önceden oraya gitmiştir ve kendisinin gitmesinin doğru olacağını söyler. Anthony içki içmemesi gerektiği halde sürekli içer ve hastalanır. Hastaneye yatar.

Laurence’nin sekreteri Moria’nın iş yerindeki konumu değişince Moria, Laurence’nin Jennifer’den sakladığı mektupları ve Laurence’nin sakladığı bazı dosyaları Jennifer’a verir. Bu dosyalarda Laurence’nin konunsuz işler yaptığını kanıtlayan belgeler vardır. Jennifer bu dosyaları koz olarak kullanıp kızını alıp evden ayrılır. Anthony ile gitmeye karar verir. Fakat Anthony’yi bulamaz. Gazetedeki Don onun Afrika’ya gittiğini söyler. Jennifer dosyaları ve bir mektubu Anthony’ye ulaştırmaları için gazeteye bırakır. Jennifer Anthony’yi bulmak için Afrika’ya gider ama savaşın olduğu bölgeye gitmesine izin verilmez. Anthony’e ulaşamaz ve onun savaşta öldüğünü düşünür.

Don, Anthony’ye Jennifer’ın onu aradığını söylemez. Anthony Afrika’ya gitmeye hazırlanırken oğlu Phlipp gelir. Anthony’nin eski eşi hastadır ve oğlu da Anthony ile kalmak ister. Anthony bunun üzerine Afrika’ya gitmekten vazgeçer. Oğluyla birlikte yaşamaya başlar. Ama yazarlık yeteneğini olanlardan sonra kaybeder ve artık eskisi gibi yazılar yazamadığını fark eder. Laurence de kanser yüzünden ölür ve Jennifer da kızıyla bir eve yerleşip yaşamaya başlar. Kırk yıl boyunca Jennifer ve Anthony birbirlerinden habersiz Londra’da yaşarlar.

2003 yılında Ellie’nin evli olan John ile bir ilişkisi vardır. John bir yazardır ve Ellie de Nation Gazetesi’nde çalışmaktadır. Ellie John ile röportaj yapmaya gider ve orada tanışırlar. Ellie John’u çok sever ve onun eşinden ayrılıp onunla evleneceğini düşünür. John’un ise böyle bir düşüncesi yoktur. Karısından ayrılmayı düşünmez.

Ellie bir yazısı için gazetenin kütüphanesinde araştırma yaparken Jennifer’ın Anthony’e bıraktığı dosyaları ve mektupları bulur. Mektuplar çok duygusaldır ve Ellie bu mektuplardan çok etkilenir. Çünkü kendisinin de evli birisiyle ilişkisi vardır. Ellie bu mektupların kime ait olduklarını bulmaya karar verir ve araştırmalara başlar.

Ellie yazması gereken yazıyı unutur ve bu mektuplarla ilgilenmeye başlar. Melissa yazıyı isteyince gazetedeki konumu tehlikede olduğundan mektuplardan bahsetmek zorunda kalır. Melissa da bu mektupların sahipleriyle konuşmasını ve bununla ilgili bir yazı yazmasını ister. Ellie posta kutusunun sahibini araştırarak Jennifer’a ulaşır ve onunla konuşmaya gider. Mektupları ona iade eder. Jennifer da ona hikayesini anlatır. Ellie onların hikayesinin özel olduğunu bunu gazeteye yazmaması gerektiğini düşünür.

Ellie’nin John’a yazdığı mesajları John’un eşi görür ve Ellie ile konuşur. Ellie de John’dan ayrılır. Zaten John’un rşinden ayrılmayacağını, kendisini sevmediğini anlamıştır. Ellie araştırmaları sonucunda Anthony’e ulaşır. Anthony Nation gazetesinin kütüphanesinde çalışmaktadır ve Ellie onunla önceden karşılaşmıştır. Ellie ona Jennifer’dan bahseder. Ellie gazete yazısını yazar ve onların mektuplarından çok küçük bir alıntı yapar. Melissa yazıyı çok beğenir. Jennifer ve Anthony birkaç kez mektuplaşırlar ve görüşmeye karar verirler. İkiside çok heyecanlıdır. Kırk yıl geçmesine rağmen ikisi de hala birbirlerini seviyordur. Buluşurlar ve birdaha ayrılmamak üzere birbirlerine sarılırlar.

Sevgilimden Son Mektup Konusu

Jojo Moyes, Senden Önce Ben romanı ile herkesi kendisine hayran bırakmıştı. Hayat dolu bir hayat yaşarken tekerlekli sandalyeye mahkum olan bir adam ile basit bir hayat yaşarken tekerlekli sandalyedeki bir adam sayesinde hayata bakışı değişen bir kızın romantik hikayesi herkesi derinden etkilemiş ve bir çoğunu da ağlatmıştı.

Joje Moyes şimdi Sevgilimden Son Mektup kitabı ile tekrardan okurlarının karşısına romantik bir aşk romanı ile geliyor.

Bir tarafta 1960larda geçen bir hikaye. Zengin bir hayat yaşayan ve hayatta herşeye sahip olan bir kadın. Herşeyi bırakıp onunla olmasını isteyen bir adama aşık olunca büyük bir ikileme girer. Ya tüm zenginliğini ve ailesini bırakıp aşık olduğu adam ile olacak yada tüm zenginliğin içinde aşkız bir hayat yaşayacaktır.

Diğer tarafta ise 2003 yılında geçen bir hikaye. Aşk umudu ile yapılan bir evlilik. İhanete uğrayan bir kadın. Yeni bir aşka yelken açmışken bulduğu mektupların onun hayatını yeniden değiştirmesi. Bu mektuplar 1960 yılında geçen hikayeden geriye kalan mektuplardır. İki kadının yolu bir şekilde kesişir.

Romantik aşk romanlarını sevenler için kusursuz bir roman Semgilimden Son Mektup. Joje Moyes duygusal hikayelerin en iyisi olma yolunda ilerliyor ve Senden Önce Ben’den sonra Sevgilimden Son Mektup ile başarısına kaldığı yerden devam ediyor.

Sevgilimden Son Mektup Soruları ve Cevapları

Sevgilimden Son Mektup kimin eseri?

Jojo Moyes

Sevgilimden Son Mektup türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk

Sevgilimden Son Mektup kaç sayfa?

480

Sevgilimden Son Mektup Yorumları

merakla bekliyordum senden önceyi okumuştum ağlamıştım çok hoşuma gitmişti şimdi ikinci kitap hemen gidip alıp okuyacağım çok mutluyum

11-11-2013 03:28

okuyan var mı ? yorumları merak ediyorum da ....

11-11-2013 15:50

bence okumaya değer

12-11-2013 10:27

birinci kitabı kadar muhteşem olmasada iyiydii buda

13-11-2013 19:32

Mukemmeldi 3gunde bitirdim. Cok sürükleyici ve şaşırtıcı harikaydı yine.

18-11-2013 03:34

çok amam cok ığrenc begenmedım daha ıyı kıtaplar yazabılır

20-11-2013 16:22

gercektende cok etkıleyıcı okumanızı tavsıye edıyorum

21-11-2013 15:12

senden önce ben'den sonra bu kitabıda çok merak ediyorum.En kısa zamanda alıp okuycam.

Ekaya • 22-11-2013 16:01

hıc begenmedım sadece romantık baska bır güzellıgı ve akıcılıgı yokk

30-11-2013 23:42

çoook begendihkkkkk

03-12-2013 19:45

en azından akıcı ve okumaya değer:) ben çok beğendim ve herkese tafsiye ederim:)

04-12-2013 01:49

Senden once benin devami mi yoksa tamamen ayri bir kitap mi ?

06-12-2013 22:19

ilk kitabı standartların çok üstünde bir kitap olduğu için bu çok daha sade kalıyor..ama okumaya değer bir kitap gerçek bir aşk hikayesi...

08-12-2013 01:16

Tamamen farklı bir kitap senden önce ben le ilgisi yok. Ben şu anda okuyorum ama senden önce ben kadar muhteşem değil !

10-12-2013 20:16

Begenmedim senden önce ben daha güzeldi..

11-12-2013 14:38

senden önce ben daha ağır bir duyguyla yazılmış ki tek kelime yari baya doldurulamayacak bu kitabın okurken resmen enkaz altında kalıyor insan 432. sayfadan sonra artık clark için hiç bir umut kalmamakla birlikte Will'in ölümüyle gelen bir mektup onu için bir yakım olmuştur

12-12-2013 15:05

hiç güzel deeyildi

13-12-2013 12:17

Daha almadım ama yorumlara bakılıyorsa beklentiler senden önce benden dolayı yüksek(benim gibi)ama yeterli gelmemize benziyor

21-12-2013 20:09

Karakterleri kimlar yazabilir misiniz lutfenn odevim varr

23-12-2013 20:37

bence çok güzel tabiki kapasitesi yetene

24-12-2013 17:19

Bence harika bir kitap. Kesinlikle tavsiye ederim. İnsanı sürüklüyor , ağlıyorsunuz. Herkesin kitaplığında bulunmaya kesinlikle değen bir kitap

29-12-2013 02:09

mükemmellllllll bir kitap

02-01-2014 13:20

ben bayıldım bence çok güzel bir kitap

02-01-2014 13:22

Çok Güzel Herkese Tavsiye Ederim ...

05-01-2014 15:49

ilk kitabı gibi çok güzeldi bayıldım herkese tavsiye ederim

16-01-2014 16:40

ooooooooooo muhtesem bi kitap erkez okusun

17-01-2014 11:24

cok guzel bı kıtap

17-01-2014 11:27

kesinlikle çok iyi bir roman,senden önce ben romanının da çok üstünde.

21-01-2014 09:27

Kötü yorumlara aldırmayın.Cok güzel sürükleyici ilginç ve okurken tüylerinizin diken diken olacagı bir kitap...

23-01-2014 23:41

Jojo Moyes in Senden Önce Beni ni okumuştum, çok beğenmiştim.Yazarın anlatımı akıcı.Seçtiği konu iyi.Bu yüzden bu kitabı gördüğümde hiç tereddüt etmeden aldım.Anlattığı şey yine çok farklı ve iyi.Ben beğendim, tavsiye ederim.

28-01-2014 03:49

çok güzel gerçekten ağlamamak için kendimi zor tuttum.sakın hüzünlü bir müzik dinlerken okumayın.heran ağlayabilirsiniz.

01-02-2014 16:34

ilki kadar iyi olmasada güzeldi

Yonghwaceren • 02-02-2014 19:21

mrb bn yağmur .grçktn çk gzl bir kitp bn çok svdim:) acaba br dha gzl bir ktap yzr süpr bir kitap yni :)

03-02-2014 19:43

ilki pisti ama..sonra sperdi grçkten:)

03-02-2014 19:44

insanın ağlaaması gldi sonlarda yni

03-02-2014 19:45

bn okudum kesinlikle muhteşem

08-02-2014 01:25

senden önce ben gerçekten harikaydı sonununu beğenmemiştim ama yinede muhteşemdi bu kitabıda almak istiyorum

08-02-2014 20:16

senden önce benden sonra çok sönük kalmış yine de güzel ama daha iyisini bekliyordum

10-02-2014 02:37

İNSAN SONUNA KADAR OKUSA ANLAR MUHTESEM

10-02-2014 18:06

evlendikten sonra aldatmak hiçbir zaman güzel olamaz... diğer kitabı çok güzeldi ama bunu beğenmedim.

11-02-2014 12:11

SENDEN ÖNCE BEN ÇOK GÜZELDİ AĞLAMIŞTIM BU KİTABI ALMADIM MERAK EDİYORUM HERKES SENDEN ÖNCE BEN KİTABININ YANINDA SÖNÜK KALMIŞ DİYO AMA BİLMİYORUM ALIYIM MI KARAR VEREMEDİM FİKİR VERİR MİSİNİZ?

15-02-2014 18:18

senden önce harikaydı.....bence bu daha da harikaaaaaa:)

15-02-2014 21:23

Her İki Kitapta Süperdi :)

16-02-2014 20:25

arkadaslar bii takın artık lütfen 1. kitabı iile bir alakası varmııı

19-02-2014 19:52

hiçbir alakası yok ikisi de farklı.

19-02-2014 21:00

Hiç güzel deYildi yazan kitap severler !!! Başka söze gerek yok.

21-02-2014 07:41

çokkkk saçma bune

21-02-2014 10:12

harika bir kitap şiddetle tavsiye ederim etkisinde bir süre kurtalamdım

06-03-2014 16:22

aslinda daha okumadim ama merak ediyorum umarim senden once ben gibi tesirli olur

Leka_nur • 14-03-2014 19:08

Bence senden önce ben'nin ikinci kitabı çıkmalı .
Bu arada bazı arkadaşlarımız son mektup ile senden önce ben alakalımıdır sorusunada vere bilceğim cevabım ; iki kitabın konusuda birbirinden farklıdır arkadaşlar ...

23-03-2014 15:28

JOjo Moyes'in butun kıtapları bnce tesirlidir . Zaten butun kitaplarının kapak tasarımları büyüleyici olduğu için ilk adımda ınsanları tesiri altına ala biliyor ..

Zuzu • 23-03-2014 15:31

Kitaba başladım tam sıkıcı olacak derken yeni bir hayatı anlatmaya başladı güzel bu arada yorumları okudum ön yargılı bakmayın konusuna evli olupta başkasına aşık olmuş olabilir görüşünüz farklı olsa da bakış açınızı geliştirecek bir konu.

25-03-2014 10:56

her kitap güzeldir sonuçta jojo mys bu kitaba dgr verek yazmş tavsiye edyrm okumalsnz

26-03-2014 21:25

sper br ktap bu be bu ktap 1. olsa grek

21-04-2014 21:35

Çok Güzel Herkese Tavsiye Ederim ...

21-04-2014 21:37

güzel bayıldım

22-04-2014 15:13

senden önce beni okudum 2 günde bitirdimm saatlerce günlerce ağladım onun için aklıma her gelişinde ağladım beni derinden vurdu bunu daha okumadım ama okuycam merak ediyorum inşALLAH güzel olmuşturr...

23-04-2014 04:00

senden önce ben kadar olmasada iyi çok güzel bi kitap
okumaya değer

24-04-2014 21:08

kesinlikle harika bir kitap

26-04-2014 19:08

Senden Önce Beni okudum müthiş bir kitaptı hayatımda okuduğum kuşkusuz en güzel romandı.Aylarca etkisinden kurtulamadım.Yazar ne güzel söylemis.Birbirlerine aşklarından başka verebilecek hiçbir şeyleri yoktu.Şiddetle tavsiye ediyorum.Kitabı okuduktan sonra hayatınıza yeni bir bakış açısı getirdiğine emin olabilirsiniz.

30-04-2014 16:21

yeni yeni okuyorum ama gerçekten güzel bir kitap :)

06-05-2014 14:17

bu adamın kitapları gerçekten okumaya değer çok guzel ve etkileyeciler...

08-05-2014 18:15

bence süper bir kitap okumanızı tavsiye ederim

14-05-2014 14:41

aşka yürek gerek ama anlayana

14-05-2014 14:42

senden önce ben muhteşem bir kitap ağlamaktan mahfoldum...çok etkileyici.

18-05-2014 19:39

çok güzel bir kitap yaa

22-05-2014 20:05

hayatımda okuduğum en güzel kitap...

23-05-2014 20:03

keşke başka kitapta yazsa ne güzel olur

23-05-2014 20:04

sarah jionun böğürtlen kışı kitabının çok benzeri

06-06-2014 16:51

çok güzel ve sürükleyizi bir kitap kesinlikle tavsiye ederim okuyyun :):)

10-06-2014 20:57

senden önce ben kadar güzel değildi ama yine güzel yazmış joje moyes hayranı oldum çıktı kitaplarını neden film yapmıyorlar ki

03-07-2014 02:51

ben senden önce ben kitabını okumuştum çok beğenmiştim jojo moyesin diğer kitaplarını ararken bunu gördüm güzel mi arkadaşlar sizce kitap biraz pahalı o yüzden emin olmadan almak istemiyorum

11-07-2014 05:12

bence kesin okuyun çok güzel bir roman ama senden önce ben kadar güzel olamaz

15-07-2014 11:26

jojo moyes çok güzel yazıyor aşk romanları harika kadının keşke tüm kitaplarını getirseler daha yeni yeni getiriyorlar bir de çok pahalı oluyor kitapları

24-07-2014 02:40

Bu tarzda yazilmiş en iyi birkac romandan biri. Tavsiye ederim.Dili ve kurgulanisi mukemmel.İ.T.

03-08-2014 17:21

Super bir kitap bizim sülaledeki bütün kizlar okuyor simdi de jojo moyesin senden önce bni okuyoruz tavsiye ederim superrrrr bir kitap tek kelimeyle harika
:):):):):)

03-08-2014 21:40

Kitabi bitirdiğim ilk andaki düşüncem şu oldu :"en iyi hayal gücüne sahip biri anca bu kadar olağan üstü bir roman yazabilir."

12-08-2014 16:49

cok guzel bi kıtap bayıldım .tam anlamıyla muhteşem bitince duygusallaştım . ya

26-08-2014 18:01

sizi bilmem ama ben okurken ağladım zaten duygusal insanım kadın güzel yazmış

01-09-2014 10:51

Harika bir kitap ,okuduğum sür boyunca kitabı her elime alışımda ayrı dünyalara götürdü beni.Alıyım mı diye düşünmeyin boş zaman kabı,alın ve okuyun.Bitti diye üzülüyorum ben şimdi :(

06-09-2014 22:14

İki kisi ayri iliskiler sonra bulusmalar var hic ask bulamadin heyecan yok cok sacma bir kitap....

16-09-2014 19:45

1 günde bitirdim yazarın kendini tekrarlamaması da çok hoş. Gayet akıcı bi kitap. Günümüzde yaşanılan yapmacık aşklardan sonra Vayy bee diyebileceğiniz türden

19-09-2014 03:07

Güsel bir Kitaba bensiyor.

27-09-2014 00:06

senden önce ben e göre biraz sönük ama yinede mükemmel bir kitsp..yazar muhteşem kesinlikle tavsiye ederim..

14-10-2014 11:55

ben beğenmedim açıkcası beğenmememin sebebi belkide bu kitabı almadan önce gerçekten beklentim çok yüksekti ve kitap beklentimi karşılamayınca hayal kırıklığına uğradım :(

29-10-2014 20:21

bence senden önce ben gibi degil o daha güzeldi

05-11-2014 11:06

senden önce ben sadce aşk kitabı deyil , ön yargıları yıkma , kendini bulma , ayrıca engellılerin toplumdaki sorunlarının iyi işlendiyi bi kitab olan üstü bi şey

11-11-2014 20:43

KİTABI OKURKEN ÇOK DUYGULANDIM.Kitapta yer Alan birine Anthony O~Hare gibi birine Ask olmustum.Asktan kacinilmaz.be nce lutfen okuyun.Teşekkürler Jojo Moyes.Ölümsiz askı anlatan Roman için...

13-11-2014 08:49

Antohny O~Hare gibi {Hero} kahramanımın olmasını isterdim.Hicbir Kadın Sevmediği adamla aynı evde nefes almak istemez..Jennifer doğru olanı yapmış ve hayatında ilk defa kendine iyilik yaparak..Aşkinin peşinden gitmiş..Çok ama çok güçlü bir kadın..Super bi kitap yaa

13-11-2014 08:55

Konusu aşk olsun yeter ki.Okurlar hemen peşinde

14-11-2014 15:49

okumadım ama tavsiye eden var mı?

28-11-2014 13:19

Senden once ben tek favorim

29-11-2014 02:12

senden öncede ben adlı kitabı okudum çok güzeldi ve ağladım bu kitapta çok güzel

18-12-2014 18:26

kesinlikle okunmasi gereken bi kitap tavsiye ediyorum eskilerden cok tutkulu ve heyecanli bir ask hikayesi gercekten uzucu bi hikayesi var ama insan cok etkileniyor boyle kusursuz bi ask gorunce okumalisiniz mutlakaa

21-12-2014 23:28

okuduğum en güzel kitaplardan biriydi . ayni yazarin senden önce ben kitabini da şiddetle tavsiye ederim 👍👍

22-12-2014 09:01

guzel demiyecm cok banel olaacak o yuzden cok farkli

22-12-2014 22:17

bu kitabı okuyamadım sence okumalımyım tafsiye ederseniz sevinirim

19-01-2015 09:08

en azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var.
seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...

19-01-2015 13:40

senden önce benmi yoksa sevgilimden son mektup mu deseler açık ara farkla senden önce ben derim ilk kitabı birbuçuk günde bitirdim bunda sadece 100 sayfa anca okuyabildim yazarın anlatımını değiştirmesi iyi olmadı ilk kitap kahraman bakış açısıyla yazıldığı için akıcıydı ama bunda okuduğum yerleri bidaha okuyorum ayrıca o isimleri bulmak için çokmu uğraşmış ne cins isimler bulmuş öyle jojo bunu yapamamışın senden önce benin samimiliğini sıcaklığını vermiyo ama yinede kesin kararımı bitirince vericem

24-01-2015 22:29

daha çok senden önce benim yorumlarini okudum gibi...:))
ikisi de okumaya değer

27-01-2015 13:25

cok güzel okumanızı tavsiye ederiiim

05-02-2015 18:18

çok güzel bir kitaaap

10-02-2015 14:10

bu yazarın senden önce ben birde bu kitabı tek kelimeyle mü-kem-mel

11-02-2015 21:38

slm jojo moyesin senden önce beni okuyom hiç beğenmedim akıcı deili sıkıcı konu pek anlaşılmıyo 150 sayfadayım okur muyum bilmem arkadaşım verdi güzel die ben beğenmediö trabzonlu

12-02-2015 15:27

okuduğum en berbat kitaptı

19-02-2015 19:38

senden once ben kadar olmasa güzel bir kitap,gayet akıcı,konusu güzel.tavsiye ederim.

21-02-2015 09:15

senden önce benin devamı olmasının isterdim

15-03-2015 14:47

sevgilimden son mektup yazarın tesadüfen okuduğum ilk kitabıydı çok güzeldi bitmesini hiç istemedim

29-03-2015 23:39

kitabı daha okuyamadım umarım en kısa zamanda okurum

cansu-naz • 12-05-2015 10:48

okuduğumm kitapların arasındaki en kötüsüydü...

14-05-2015 12:15

o kadar uzun bir kitap ki ancak yarımını okuyabildim.ama okuduğum yere kadar çok güzel ve acikliydi ondan dolayı kimseye tavsiye etmem.

30-06-2015 17:55

arkadaslar hangi isim bayan hangisi erkek yazabilir misiniz?

08-08-2015 23:52

bu kitabi babam ta kisin almisti bna ama sinavlardan okumaya firsat bulamamistim az once bitirdim mukemmel degildi ama okunacak hatri vardi beni sarsmadigini soyleyemem ama senden once benin eline asla su dokemez yazarimiz daha telaffuz edilebilecek isimler koysa daha iyi olurdu cogu karakterin adini telafuz edemedim yinede kitabi begendim :)

19-08-2015 16:20

harika bir kitaptı.... me before you 'nun devamı değil !
devamı before you ama pegasus hala çıkarmadı. sevgilimden son mektup çok güzel .tavsiye ediyoruz. a.ş.k

28-01-2016 15:15

harika bir kitaptı.... me before you ' nun devamı değil !
devamı after you ama pegasus hala çıkarmadı . sevgilimden son mektup çok güzel . tavsiye ediyoruz . a . ş . k

31-01-2016 23:57

aslinda guzeldi ben daha senden once beni okumadim o yuzden bence onyargili davranmayin sarah jio nun kitaplarini okudum ama yazarlarimiz ask hikayelerini onceden olan olayi simdiki zamanda cozen ve birlesememis kisileri birlestiren karakterler oluyo acikcasi ben bu kitaptan daha ozgun bisiler bekledim ve keske olyi 1kisi agziyla yazsaydi ama genel anlamda guzeldi *-*

02-02-2016 02:20

sende once benden onceleri bıraksanizda bir guzel sey yazsaniz ayni seyleri okumaktan sıkıldım
ben kendimden gecim her an bitecek diye korkuyordum

18-02-2016 12:21

bence çok güzel yazmış bayıldım

17-03-2016 14:55

bence senden önce ben daha güzeldi. doğruyu söylemek gerekirse bu kitaptan pek fazla etkilenemedim. ama senden önce ben de fazal etkilendim, ağladım♥

27-03-2016 14:43

5/5 verdim cokta beyenmedim senden once ben gibi olamaz bence

29-09-2016 22:44

en sonda anthony'nin nation gazetesinin kütüphanesinde çalışıyor olması ve jenniferın onun öldüğünü sanması ve yıllar sonra buluşmaları muhteşem n*

22-02-2017 15:06

harika tek kelimeyle....oradan oraya sürüklüyor..savuruyor...ve ağlatıyor...

15-03-2018 15:23

jojo moyesin en güzel kitaplarından bir tanesi mutlaka okuyun

24-12-2019 22:40

sevgilimden son mektup gerçek mı

15-05-2022 11:21

kitabın konusu çok güzel beğendim

28-02-2023 14:06

Yağmurdan Kaçarken Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Senden Sonra Ben Bir Artı Bir Ardında Bıraktığın Kadın Paris'te Balayı Sevgilimden Son Mektup Senden Önce Ben en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Çocuk Kitapları Fantastik Kitaplar Yabancı Romanlar Yerli Romanlar Kişisel Gelişim Kitapları Tarihi Kitaplar Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Öykü Hikaye Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Macera Kitapları Korku Kitapları Psikoloji Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Gerilim Kitapları Komik Kitaplar Şiir Kitapları Biyografi Kitapları Gizem Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları