Yağmurdan Kaçarken

Yağmurdan Kaçarken
Kitabın Yazarı:Jojo Moyes Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (11-05-2017) Sayfa Sayısı:424 ISBN:9786052991534 Kitap Puanı:7.3 / 10 | Yorum: 8

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:23,97 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Yağmurdan Kaçarken - Jojo Moyes

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Orjinal Adı:Sheltering RainÇeviren:Solina Silahlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Yağmurdan Kaçarken Özet

Son zamanların en çok okunan yazarlarından bir tanesi olan Jojo Moyes’in yazdığı ilk roman olan Yağmurdan Kaçarken beklediği başarıyı yakalayamamıştı. Jojo Moyes Senden Önce Ben romanı ile bir anda ünlenince yazarın diğer kitapları da Türkçeye çevrilmeye ve yayınlanmaya başladı.

Yağmurdan Kaçarken romanı ilk olarak 2002 yılında yayınlandı. Aslında aile olan ama nesil olarak birbirinden farklı üç kişinin bir araya gelmesi ile yaşananları anlatılıyor.

Hikaye 1950li yıllarda başlıyor. Genç bir kız olan Joy bir subay olan Edward’a ilk görüşte aşık olur ve 24 saat içinde evlenirler. Bir anda dünyanın en mutlu kişisi olan Joy zamanla evliliğin gerçekleri ile de yüzleşmek zorunda kalır. Edward’an Kate isminde bir kızı olur. Kate 16 yaşına gelince ailesi ile yaşamaya daha fazla dayanamaz ve evden kaçar. Kendi hayatını kurar ve Sabine adında bir kızı olur. Sabine yıllar sonra büyükannesi Joy’u merak eder ve onu görmek için onun yanına gider. Kızının isteği üzerine Kate de ona katılır ve üçlü ilk kez bir araya gelir. Nesil olarak birbirinden farklı olan bu üç kişinin bir araya gelmesi ile geçmiş defterler de ortaya çıkmaya başlar.

Yağmurdan Kaçarken kitabı okurlara normal bir aşktan daha çok anne ile kızı arasındaki o mükemmel sevgiyi anlatıyor. Bunu yaparken de bir ailede olan üç farklı nesli bir araya getiriyor.

Yağmurdan Kaçarken Yorumları

çok kötü bir roman paranıza yazık

16-05-2017 20:52

bu romani okicam 😉

18-05-2017 00:02

guzell bir roman mutlaka okuycam

21-06-2017 00:22

daha başlayamadım

30-06-2017 09:09

ben aldım fakat okumadım umarım kötü değildir.

03-09-2017 03:07

internetden nasil okuyalım peki tüm eseri?

16-09-2017 19:46

bence kitap tam anlamıyla bir harika ...

01-11-2017 20:47

yagmurdan kacarken baya guzel kitap olmus verdigim paraya degdi guzel bir hikayesi var

14-12-2019 21:54

Yağmurdan Kaçarken Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Senden Sonra Ben Bir Artı Bir Ardında Bıraktığın Kadın Paris'te Balayı Sevgilimden Son Mektup Senden Önce Ben en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Sofie'nin Dünyası Oz Büyücüsü Antikacı On Dakika Otuz Sekiz Saniye Kalbimin Can Mayası Başka Bir Şey Pia Mater Gelirken Ekmek Al Aşkımız Eski Bir Roman Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kendine Hoş Geldin Camdaki Kız Abartma Tozu Seninle Başlamadı Üç Kız Kardeş 1984 Hayvan Çiftliği Kırlangıç Çığlığı Sen On Yedi Yaşımsın Momo Nutuk Huzursuzluk Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Olağanüstü Bir Gece Ölüme Fısıldayan Adam Sodom ve Gomore Çalıkuşu Genç Werther'in Acıları Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Sineklerin Tanrısı Satranç İçimizdeki Şeytan Küçük Ağa Kırmızı Pazartesi Fi Beyaz Gemi Yüzyıllık Yalnızlık Yaban Anayurt Oteli İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Martı Jonathan Livingston Beyaz Diş Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Yüreğim Seni Çok Sevdi Serenad Böğürtlen Kışı Senden Önce Ben Simyacı Uçurtma Avcısı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli