Senden Sonra Ben

Senden Sonra Ben
Kitabın Yazarı:Jojo Moyes Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2016 (17-06-2016) Sayfa Sayısı:456 ISBN:9786053439042 Kitap Puanı:7.2 / 10 | Yorum: 58

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Senden Sonra Ben - Jojo Moyes

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:After YouÇeviren:Fazilet Mıstıkoğlu

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Senden Sonra Ben Özet

Kitapta Louisa'nın sevgilisi Will öldükten sonra hayata tutunuşunu, umutla yeni kapılar arayışını, depresif ve boş olan hayatının kapılarını yeni insanlara aralayışını ve onun dolambaçlı hayatında yaşadığı mucizeleri anlatan bir yeniden diriliş hikayesi denilebilir. Okurken farklı duygulara kapılıp, çıkmazlara sürükleneceksiniz. Yanınıza koca bir kutu mendil alın.

Louisa Clark ve Will Traynor birlikte altı ay geçirmişlerdir. Will tekerlekli sandalyeyle yaşayan bir hastadır. Louisa onun bu zor zamanlarında yanında olmuştur. Will' in ölümü üzerine Louisa yıkılmıştır. Depresyon ve Will' in ölümü onu ihtiyar ruhlu birine çevirmiştir. Hayata devam edenler çemberi adlı bir gruba üye olmuştur. Buraya gelen üyeler kendisi gibi depresif ve geçmişinde yaşadıkları hatalar ve olayların etkisinden kurtulamamış insanlardır.

Louisa Londra' da boş bir apartman dairesinde kendine yeni bir hayat kurar. Bu arada bir barda garson olarak çalışmaya başlamıştır. Her şey hayatında olağan ve aynı sıkıcılıkla giderken o gece bir olay yaşar. Louisa dairesinin çatı katında daha önceden kendi oluşturduğu küçük sebze ve bitkilerden oluşan bir bahçe yapmıştır. Bunalımlı olduğu gecelerin birinde yangın merdiveninden o küçük bahçeye çıkar. Uzun zamandır uğramadığından bütün bitkileri solmuştur. Oturur ve şehrin sesini dinler. Düşüncelere daldığı esnada bir ses duyar, ayağa kalkar ve karanlıkta belli belirsiz bir kızın siluetini görür. Bir anda korkuyla dengesini kaybeder ve ayağı kayar. Bütün düşünceleri ve vücudu aşağıya doğru süzülür. Sonra her şey karartı.

Gözünü açtığında solunum cihazına bağlıdır. Ona beşinci kattan iki kat aşağı düşüp bir tenteye çarparak komşusunun balkonuna doğru uçtuğunu anlatırlar. Louisa' nın kalçası ayrılmıştır ve bunun için iki ameliyat geçirir. Sol ayağı ve sol kolu kırıktır. Uzun bir süre hastanede kaldıktan sonra ailesinin evine götürülür. Orada yavaş yavaş iyileşir. Ailesi onun Will' den dolayı intihar ettiğini düşünse de olay tam bir kazadan ibarettir. Aylar sonra Lou toparlanır ve tekrar eski yaşantısına dönmeye karar verir. İşine tekrar başlar. Barda çalışmak onun için tam bir işkencedir. Richard adında kötü ve buyurgan bir patronu, giymek zorunda olduğu berbat bir iş kostümü vardır. Ama başka bir iş bulması imkansız olduğu için bu işinden de ayrılamıyordur. Hayata devam edenler çemberine kaldığı yerden geri döner Lou. Orada Jake adında ergen ve annesini bu küçük yaşında kanserden kaybeden bir genç vardır. Babasının eve her gece başka bir kadınla gelmesinden şikayetçidir. Babası her pazartesi onu grup çıkışında motosikletiyle almaya gelir. Lou bu adama karşı içten içe öfke besler. Bir gün tanışma ortamı olur ve Jake' in babasının aylar önce o kazada Lou' ya ilk müdahale yapan bir ambulans görevlisi olduğunu öğrenir. Adı Sam' dir. Lou, Sam ile tuhaf bir dostluk kurar. Ancak Jake' i böyle üzdüğü için ona öfkelidir.

Günler geçer ve bir gün Lou' nın karşısına sarhoş, ergen bir genç kız çıkar. Adı Lily' dir ve Lou' ya Will' in kızı olduğunu söyler. Lou çok şaşırır ve olduğu yerde kalır. Will' in çocuğu yok dese de Lily bunu kendinin de yeni öğrendiğini, babasının eskiden annesiyle birlikteliğinin olduğunu söyler. Lou inanmak istemese de Lily, Will' e çok benziyordur. Lily' nin annesi Tanya, Will' den ayrıldıktan sonra zengin bir adamla evlenir. O adamdan da iki çocuğu vardır. Ancak Lily üvey babası ve yeni ailesiyle mutlu değildir. Sorunlu bir çocuktur. Onu sorunlu ve sorumsuz bir kız olduğu için yatılı okula verirler. Bunun üzerine Lily iyice bunalımlı ve sorunlu biri olmaya başlar. Okuldan kaçar, gecelerini barlarda ve sokaklarda kötü arkadaş gruplarıyla geçirir. Başında bir bela vardır ve kalacak yeri yoktur. Lou' nun yanına gelip ona gerçeği anlatır ve evinde kalması için izin ister. Lou kaza yapmadan önce çatıda gördüğü genç kız da Lily' dir.

Lou onu sokağa bırakmasa da beraber yaşamaya da sıcak bakmaz. Ancak annesi Tanya' nın umursamaz tavırları, onu Lily ile aynı evi paylaşmaya doğru sürükler. Lily çok dağınık, sorunlu ve sorumsuz biridir. Lou bu durumdan sıkılır ve Lily' yi Will' in ailesinin de tanıması gerektiğini düşünür. Ancak Will' in ailesi Lily' yi kabul etse de aynı evi onunla paylaşmak istemezler. Bunun üzerine Lou Lily' yi sahiplenir ve onunla yeni bir hayata merhaba derler.

Bu arada Sam ile Lou dostluğu yeni kıvılcımlar oluşturur. Lou her gün bir kadınla olduğunu bildiği birinin kendini de kullanacağını düşünür. Sam' e bir türlü güvenemez. Sam ile araları çok iyidir. Aşık olmaya başlamıştır. Will ile olan geçmişini artık eskisi kadar sorun etmez. Ancak Jake' in her pazartesi grupta anlattığı babası hakkında bilgiler Lou' nun Sam' den uzaklaşmasına yol açar. Sam Lou' ya bir türlü anlam veremez. Birbirlerini bu kadar seviyorlarken aralarında ki tek sorunun Will olduğunu düşünür. Lou, Will ile olan geçmişini, Lily' nin sorunlarını ve yeni aşkı çapkın Sam' in yaramazlıklarını düşündükçe yeniden bunalımlı hayatına doğru ilerler. Ayrıca barda patronuyla her gün kavga etmektedir. Tüm bu olumsuzluklar devam ederken Lou arkadaşı sayesinde Newyork' ta bir iş teklifi alır. Ancak sonrasında Lily' nin başına gelen olaylar onun yanında olması ve Will' in tek emanetini koruması gerektiği gerçeğiyle yüzleşir.
Sam ile Lou konuşmaya karar verir. Lou ona Jake' e yaşattıklarını, ve kendinin de diğer kızlardan farklı olmadığını, ona güvenmediğini söyler. Sam olayların hepsinin yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu anlar. Kadınlarla her gece beraber olan Sam değil Jake' in babasıdır. Sam Jake' in dayısıdır. Lou Sam' i, Jake' in babası sanmıştır. Gerçekler ortaya çıktığında Lou suçluluk duyar ve Sam'den özür diler. Bu arada Lily' nin problemleri de yavaş yavaş düzelir ve büyük annesi Bayan Traynor, Lily' yi yanına alıp beraber yaşamak istediğini söyler. Lily' de Lou' yu çok yorduğunu fark eder ve düzenli bir yaşam ister. Bu teklifi kabul eder ve Bayan Traynor' un yanına yerleşir.

Bu arada Sam ile Lou' nun ilişkileri Wiil yüzünden tekrar bozulmaya başlar. Lou, Sam' i tekrar kazanmak için onun yanına gidip konuşmaya karar verir. Ancak Sam ambulanstadır ve acil olarak vurulan bir yaralıyı kurtarmaya gideceklerdir. Ambulansa Lou' da atlar ve yolda onunla konuşmaya çalışır. Will' i unuttuğunu, Lily sorununu düzelttiğini, iyileştiğini ve yeni hayatına Sam ile devam etmek istediğini söyler. Sam ise bu konuşmalar olurken işine odaklanmış haldedir. Bir an önce olay yerine gitmeye çalışıyordur. Gittikleri olay yerinde bir tuzağa düşerler. Asıl vurulan kişi başka adamlar tarafından saklanmıştır ve Sam kalp krizi geçirmiş rolü yapan biriyle ilgilenmeye hazırlanıyordur. Lou tuzağı fark eder ve Sam' i gerçek yaralının olduğu yere çağırır. Yaralıyı ambulansa taşırlarken arkadan silah sesleri ve adamların koştuğunu görür. Sam onları sakinleştirmeye çalıştığı esnada vurulur. Lou ve diğer görevli Sam' i ambulansa taşır ve hızla oradan uzaklaşırlar. Lou Sam'i kaybetmekten çok korkar. Sam ameliyata alınır ve durumu ciddidir. Lou günlerce hastanede bekler ve Sam artık hayata dönmüştür. Aylar sonra Sam iyileşir. Lou ise Newyork' ta tekrar iş teklifi almıştır ama Sam' i bırakmak istemez. Sam onu bu kararından döndürür ve bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini söyler. Sam ile Lou geçmişi unutup yeni ve zorlu bir hayata doğru yola çıkarlar. Sam havaalanından Lou' yu yolcu ederken en kısa zamanda bir araya geleceklerini söyler. Lou ise kalbini Londra' da bırakarak Newyork' a yeni maceralara doğru yol alır.

"Hikayelerin mutlu sonla bitmesi için yola devam etmek gerekir."

Senden Sonra Ben Konusu

Jojo Moyes, Senden Önce Ben romanı ile herkesi kendisine hayran bırakmış fakat kitabın sonu ile de okuyan herkesi mutsuz etmişti. Okurlar son bir mucize beklerken acı gerçek ile yüzleşmek zorunda kalmıştı. Senden Sonra Ben romanı aslında bir anlamda bunu telafi etmek için yazılan bir kitap.

Jojo Moyes Senden Sonra Ben ile Will sonrası Louisa’nın hikayesini okurları ile paylaşıyor. Will ile geçen 6 ay ile kendisini yeniden keşfeden fakat bunun bedeli olarak da aşık olduğu adamı kaybeden Lou, Will’in kendisinden istediği gibi hayatı yaşamaya çalışır. Her ne kadar çok değişmiş olsa da ve hayata daha cesur yaklaşsa da Will’in ondan beklediği hayatı tam olarak yaşayamamaktadır. Will olmadan ileri gitmek yerine eski hayatına doğru yavaş bir şekilde geri gitmektedir. Fakat imdadına yine aşık olduğu adam yetişir ve Lou’nun hayatı bir kez daha tamamen değişir.

Senden Sonra Ben romanı Senden Önce Ben romanı kadar etkileyici değil. Daha çok Jojo Moyes kötü sonu toparlama isteği ile yazmış ve okurlara yarım kalan sıcak aşk hikayesini bir parça daha sunmaya çalışıyor.

Senden Sonra Ben Soruları ve Cevapları

Senden Sonra Ben kimin eseri?

Jojo Moyes

Senden Sonra Ben türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk

Senden Sonra Ben kaç sayfa?

456

Senden Sonra Ben Yorumları

senden önce ben muhteşemdi umarım bu da onun kadar iyidir

24-06-2016 18:09

jojo moyes in senden önce ben adlı kitabına bayılmıştım yıllar önce okudum fakat hala etkisinden çıkamadım senden sonra beni de aldım ve okumaya başladım fakat zaten çok güzel olmayacağını biliyordum çünkü will siz bir kitap düşünemem bana göre çok sıkıcı ve saçma bir kitaptı bence zaten bu kitabı yazması baştan hataydı lounun willi bu kadar kolay unutacağını sanmazdım bence almayın
bende beğenmedim louisa will i çok çabuk unutmuşasla birinci kitap kadar güzel olamaz yerini dolduramaz bence herşey yerinde bırakılmalıydı devam etmesi banada saçma geldi ben sadece louisaya değil louisa ve will e hayran kalmıştım willin öldüğü yerde kitap benim için bitmişti

28-06-2016 23:25

kitabın şuan 66.sayfasındayım bir saat ara verip tekrar devam edicem şuanlık normal bir şekilde lou'nun yaşamaya çalışmasını anlatıyor. kitap bitince tekrar yorumumu belirtirim :)

takao • 01-07-2016 17:45

hiç güzel bir kitap değildi zaten büyük bir beklentimde yoktu sadece yazılmak için yazılmış bir kitap çok sıkıcıydı ve bence bu kitabın yazılması en baştan beri hataydı yazar tadında bırakmak yerine ticari açıdan düşündü

02-07-2016 22:43

lounun willi bu kadar kolay unutmasi cok sacma sadece kotu sonu toparlamak icin yazilmis olmali

11-07-2016 00:18

ben alamadım tavsiyelerinizi merakla bekliyorum

22-07-2016 15:05

yeni başladım fakat suan cok sıradan gidiyor beni fazla etkilemedi acıkcası. ilk kitap o kadar muhteşem iken bunun bu kadar kötü olması beni şaşırttı ama deva edicem okumaya bakalım belki sonlara doğru iyi gitmeye başlar.

30-07-2016 16:14

yorum yapanlara katılıyorum. keşke bu kitabı hiç okumasaydım tam bir hayal kırıklığıydı benim için :( okumayı düşünenler tavsiye kesinlikle okumasinlar! bırakın will ve konunun hatıraları öyle kalsın onları kaybetmeye hiç gerek yok !!!

02-08-2016 17:38

hayal kırıklığına uğradım. tadında birakmaliydi. will olmayacağı için okumak istememistim ama yine de elime alip basladim. daha ilk cumlelerinde pişmanlık hissettim. ilk kitabin populeritesini devam ettirmeye calisan bir jojo moyes goreceksiniz fakat basarili olamamis. birakin will ve lou hatiralarinizda kalsin. tavsiye etmiyorum kesinlikle

09-08-2016 17:23

ben hayatımda bu kadar sıkıcı bir kitap daha okumadım.sadece lou nun sıradan yaşayışını anlatmış.sırf başladım yarım bırakmak olmaz diye bitirdim az önce.sakın okumayın aklınızdaki will ve lou senden önce bendeki gibi kalsın..

mystery of books • 16-08-2016 14:24

ilki de, ikincisi de çok güzeldi.....bitmesi üzdü beni...okumak istiyenler yorumlara bakmadan okuyup öyle fikir yürütmeli.farklı beklentiler ve farklı bakış açıları .....

23-08-2016 00:09

senden sonra benin sonunda ne oluyor louis will i unutuyor mu

27-08-2016 11:41

ilk kitapta kızın aşkı will. will'i ilk bölümde tanıyor bunun için ilk kitabın ismi senden sonra ben olmalıydı. yazar ikinci kitabı çıkarmakla hata etmiş çünkü aşkın ne kadar geçici bir şey olduğunu göstermiş oldu halbuki lou ile will in aşkını (will ölse bile) baki bir aşk sanmıştım
jojo moyes ikinci kitabıyla kaş yapıcam derken göz çıkardı

27-08-2016 22:42

nasıl will bu kadar çabuk unutulur bu haksızlık!!

04-09-2016 09:40

olmaz
will o kadar servet verdi louya bu kitapta lounun bir barda çalışmağa mecbur kalması çok saçma. zaten bizim tanıdığımız lou willi unutmaz. bi de uzun süre sami başka biri ile nasıl karıştırır çocuğun babası mı dayısı mı diye karıştırması da büyük saçmalık. aralarında çok yakınlaşma oldu aylar geçti hala ne muhabbet yapıyorlardı da lou dayısı olduğunu öğrenecek detal bulamamıştı

23-09-2016 04:11

sanirim senden once ben kadar guzel diyil ben wille hayran olmusdum hem louisa baska birine ask olduysa benim icin lou bitmisdir

02-10-2016 16:32

kitaba dün başladım yorumlardan anladığım kadaryla lou willi unutmuş. o zaman will gecen kitapta söylediklerinde ve intihar etmekte cok haklıymış. demek ki aşk gelip geçiciymiş zaten willsiz kitap olmaz filmi de izleten kitabı da okutan o
ay az önce özeti okudum sinir çıktı tepemden ne samı ya of nıye yazdınız bu ikinci kitabı willin kızı neden var saçmalamayın abi ya

Beyza Kenar • 05-10-2016 22:27

açıkcası ilk kitabı büyük bir aşkla okumuştum ikincisini merakımdan aldım beklentim yüksekti saygısızlık etmek istemem ama bence ikinci kitap çok gereksiz olmuş sadece ilkiyle zirvede bırakılması daha iyi olabilirdi.

10-10-2016 23:31

will i unutmamaliydi.cok sacma.oyle bi adami unutmak bu kadar kolay olmamaliydi

16-11-2016 20:33

ben bile wille ihanet etmis gibi hissettim !!

28-11-2016 21:54

will ile çok güzel anılar yaşadılar ...
ama umuyorum ki will ölmüş olsa da ona kattıklarını unutmayacaktır..........

29-11-2016 16:12

will olmayınca okumadım bile bu kadar çabuk unutmamaliydii:(

03-12-2016 11:15

senden önce ben, cok güzeldi bugün bitirdim ve kitabın devamı var mı diye merk ettim. hala kitabin etkisindeyim ve gözyaşlarıma hakim olamiyrm. will ve lou çok başka bir aşk. 2. kitap hakkında özeti okudum ve willin unutulmamasi gerekiyordu hemde hiç unutmamaliydi. senden sonra ben çıkarılmamalıydi daha okumadan sevmedim. senden önce ben'e aşık oldum kitabı sürekli okumak istiyordum kitabın bitmesi büyük bir eksklik oldu.

25-12-2016 02:17

bence "sende sonra ben " çok güzel bir kitap hatta devamının olmasını isterdim tavsiye ederim

13-01-2017 14:55

gencler will oldu ve lou hayata devam edenler cemberine katildi. aski tabikide devam ediyor will i unutmadi ki zaten hatta sam ile ayrilma noktasina kadar geldiler. sam lou nun willin hayaletiyle yasasigini dusunuyordu. lou zaten will i unutmadi sadece hayatina devam etmeye calisti. cikarin su at gozluklerini sizin sevgiliniz olunce sizdemi yasamayi birakicaksiniz? tabiki unutmak mumkun degil. ve ilk kitabin arka kapaginda "mucizelere inanmiyorsaniz durup bir kez daha dusunun" yaziyordu ve mucize falan olmadi. onun icin yazar hakli olarak bu kitabi cikarmis. bence cok cok basarili.

Büşra Kandemir • 23-01-2017 11:49

ya ikinci kitap gercek mi uydurma mi

24-01-2017 22:20

hic ama hic begenmedim.lou ve will maddelesmis aşkı mi simgelediği yani.
ben gerçek aşkın dille gittiğini sanmistim.
ayrıca william i öldürmek yerine felçli hali ile kalmasi daha güzel olurdu.lou ve will bir hayat kurarlardı ve bizlere aşkın sadece beklentilerin karsilandigi bir inanç olmadığını gösterirdi.jojo batirdin ya

01-02-2017 01:53

ben senden sonra ben kitabını okumadım açıkcası okumayı düşünmüyorum çünkü bana göre temel will.. evet sonunda bnde hayal kırıklığına uğradım ama senden sonra bende başka birini sevceğine will'e bağlı kalarak hayata devam etmeye çalışmasını tercih ederdim..

01-02-2017 05:46

bitmesi için yalvardığım bi kitap oldu. senden önce benin sürükleyiciğine duygu yoğunluğuna diyecek yoktu ama senden sonra ben hiç olmamış. hep aynı olay etrafında dönüldü bence yazılmaması gerekliydi sıkılmaktan ölecektim resmen

03-02-2017 21:32

will oldukten sonra ne kadar güzel bi kitap olabilirki? çoğumuz kitabi will& lou için okuduk lou yu asla başka bir karakterle düşünemem .bilmiyorum ama okuma fırsatı bulursam okuyacağım...

25-02-2017 08:25

suan senden önce ben kitabını okuyorum yorumlarda okuduğumda gore senden sonra ben kitabını çoğu arkadaşım beğenmemiş kafam karıştı okusam mi okumasam mi yardımcı olablir misiniz

27-02-2017 14:00

hikayelerin mutlu sonla bitmesi için yola devam etmek gerekiyorsa will neden öldü hemde kendi isteğiyle o neden yola devam etmedi bilmiyorum karamsar olan ben miyim yoksa hayatmı böyle lou yola devam etsin olacak olan oluyor will e çok üzüldüm onun da elinde değildi.fakat ölümü,bu şekilde gitmesi çok üzücü,çok kırıcı.sevdiğin birinin öleceğini bilerek beklemek,allah kimseye yaşatmasın.

24-03-2017 20:04

arkadaşlar ben daha almadım lütfen tavsiye verir misiniz merak ediyorum acaba alsam mı almasam mı

12-05-2017 10:04

kitaba yeni başladım çok güzel almanızı tavsiye ederim

16-05-2017 22:50

bu kitap willsiz olacaksa lousia ve willin aşkı basit bir aşk olur onun için eğer will yoksa bırakalım mutsuz son olsun onların aşkını köreltecekse eğer mutlu sona ihtiyaç yok

02-06-2017 18:38

lousianın bu kitapta willi unutmasıyla o mutsuz sondan daha üzdü bizi çünkü will unutulmamalıydı willsiz o heyecan yaşanmaz bu sebeple okuma zahmetine kesinlikle girmicem

02-06-2017 18:50

senden önce beni de okudum muhteşem bir kitap

06-06-2017 20:17

bu kitabi okumak sadece vakit kaybi

13-06-2017 13:13

senden once ben kitabini bugun okuyup bitirdim. cidden cok anlamli ve uzucu bir hikayeydi baya agladim. cok guzel bir kitapdi. sonra senden sonra ben kitabini almak istiyodum ama burdaki yorumlari ve kitabin konusunu okuduktan sonra cidden sogudum arkadaslar. bence de tavsiye etmem yani niye willi bukadar cabuk unutdu lou?? cok sinirlendim yani bu kitabi okumak vakit kaybi

19-06-2017 21:30

bu kitabı alıp okumayı hiç düşünmüyorum. çünkü olay benim için ilk kitapta bitmiştir. senden önce ben kitabının tadını yok etmek istemiyorum.

26-07-2017 16:15

senden önce ben kitabını bir kaç günde bitirdim defalarca okudum. senden sonra ben kitabını kaç günde bitirdiğimi hatırlamıyorum lou will i çok çabuk unutmamalıydı .

30-07-2017 21:57

senden önce beni keyifle okudum eminim senden sonra bende çok güzeldir

03-11-2017 13:29

senden önce ben kitabını okudum ve senden sonra ben kitabında çok hayal kırıklığına uğradım

02-12-2017 19:18

keşke senden önce ben kitabı daha güzel bir sonla bitseydi bir mucize olup will ileşseydi yarım kaldı bence bu ktap eksk

19-12-2017 20:16

size katılıyorum çok kötü gitti 20 tl ' m

31-12-2017 15:17

iki gundur kitabin etkisindeyimm sanki wiilin cenazesi bizimm evden cikti cok uzuldumm keske ikinci kitap olacagina bi sekilde mutlu sonla bitseydiii sevdigine kavusamamiss biri olarakk louya cok uzuldumm...olmadi jojo moyes...

04-01-2018 08:34

ilk kitabı insanı duygudan duyguya sürüklüyodu ve sonu kötü biiti bazı şeylerin sonu belirsizdir ve mutlu sona bağlamaya çalışınırsa bütün gerçekçiliğini kaybeder

11-01-2018 20:17

çok güzel bir kitap acıklı ve duygusal tavsiye ederim. .

13-03-2018 21:30

ilk kitabına başlarken kesinlikle ikincisini de okurum diye başlamıştım, fakat will'siz bir kitabı okumak istemiyorum. senden önce ben'de son ana kadar mutlu biteceğine dair küçücükte olsa umudum vardı(ikinci kitabın isminden ilkinin mutsuz son olduğu belli olmasına rağmen). ikinci kitaba olan merakım "0". will'siz lou'yu okumak istemiyorum. ki aslında kitabın edebi açıdan büyük bir katkısıda yok insana. bu kadar popüler bir kitaptan beklentim çok fazlaydı. ikinci kitabını hiç okumayacağım ama ilkini okumasamda bir eksklik duymazdım. hani, mutlaka okunacak kitaplardan değildi "senden önce ben"

Miharistanin Arzu'su • 14-05-2018 23:24

kitabı okudum ve üstüne filmi de izledim. çokça ağladığım ve bir süre etkisinden çıkamadığım bir kitap.

Belkibirgun • 13-02-2019 21:52

akıcı dili ile beni içine çekti.🦄 baya beğendim.🍭siz de okuyabilirsiniz.😁puanım 7/10🎈🎈🎈

maNga • 23-02-2019 12:37

ilk kitabının etkisi altına girdikten sonra ikinci kitapta olanlara kendimi alıştıramadım. will ile louisa'nın arasındaki aşk öyle masumdu ki insan nedense louisa'nın hayatına devam edememesi gerektiğini düşünüyor. olaylar ilk kitaptaki gibi akıcı ve tatlı ilerliyor

yagmurp • 09-05-2019 11:59

bu kitabı hic begenmedim kitabı sona kadar okumaga bile dayanamadim cok sıkıcı geldi

Bliss • 10-05-2019 10:23

yazarın ilk okuduğum kitabı! hediye gelmişti ve öncesinde bir kitabı daha olduğundan haberim yoktu. o sebeple okurken gayet akıcı devam eden bir hikaye diyebilirim ilk bu kitabı okuyacaksanız. fakat diğer yorumlara baktığımda ilk kitaba göre çok sönük kaldığını anladım. henüz okumaya başlamadıysanız önce bu kitabi okumaya başlayın derim. şayet ben çok severek ve tek solukta okudum kitabı. hayata tutunmaya çalışan genç bir kadın lou kitapta ve bunu çok da güzel başarıyor bence. keyifli okumalar...

s.karacan • 22-08-2019 12:46

siz beyenmeyebilirsiniz siz sevmeyebilirsiniz ama bu kitap bana çok şey kattı mesela ben hiçç kitap okumazdım kitap beğenmezdim bu kitabı görene kadar çok yalvardım çok istedim ben bu kitabı siz ne derseniz deyin ben bu kitabı sevicem

18-12-2020 17:59

senden önce ben kitabını sadece 3 günde bitirdim ve sanırım daha önce bir kitap beni hiç bu kadar etkilememişti şiddetle tavsiye ediyorum umarım diğer kitapta öyledir

04-02-2021 02:52

senden sonra ben filmi çıkacak mi ilki çok güzeldi devamını da çeksinler

08-07-2022 20:09

kitap özeti için okuduğum hayatımda okuduğum en güzel romandı

14-04-2023 23:38

Yağmurdan Kaçarken Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz Senden Sonra Ben Bir Artı Bir Ardında Bıraktığın Kadın Paris'te Balayı Sevgilimden Son Mektup Senden Önce Ben Senden Önce Ben Senden Önce Ben en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Yerli Romanlar Korku Kitapları Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Gerilim Kitapları Psikoloji Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Biyografi Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Deneme Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar Beslenme Diyet Kitapları