Piruze - Şamda Bir Türk Gelin

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin
Kitabın Yazarı:Sinan Akyüz Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Alfa Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2012 Sayfa Sayısı:453 ISBN:9786051063058 Kitap Puanı:8.6 / 10 | Yorum: 109

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:169,35 TL KitapYurdu:179,28 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin - Sinan Akyüz

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin Özet

1968 senesinde Piruze 7 yaşındayken babasının tayına çıkar. Arnavutluk’ta Piruze’nin babası diplomattır. Piruze ananesinin ve dedesinin yanında kalır. Tatilde annesiyle babasının yanına gider fakat o yaz tatilinde gidemez çünkü küçük kardeşi Mesut dünyaya gelir. Sonra babasının görevi biter ve Ankara’ya döner. Bir yıl sonra babasının görev yeri Londra olur ve 1974’de bütün aile Londra’ya taşınır.

Piruze ilk zamanlarda İngiltere’de çok zorluk çeker. İngilizce bilmez ve dahası Türk olduğu için arkadaşları onu küçük görür. Babasına neden onu küçük gördüklerini ve Türk’üm dediğinde güldüklerini sorduğunda babası ona İngilizce Türkiye anlamına gelen Turkey kelimesinin aynı zamanda Hindi anlamına geldiğini söyler. Fakat Piruze bu davranışlara daha fazla dayanamaz ve babası bunun üzerine onu farklı bir okula gönderir.

Piruze liseyi Londra’da bitirir fakat daha sonra babasının tayini Şam’a çıkar. Tam Londra’ya alıştıktan sonra Şam’a gitmek Piruze’ye çok zor gelir. Piruze Londra’ya geri dönmek ister fakat babası buna izin vermez. O da Şam’da özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak işe başlar.

Piruze komşusunun kızı Mira ile yakın arkadaş olur ve sürekli her yere birlikte gitmeye başlarlar. Böyle gezmelerin birinde Piruze Wassım ile tanışır ve ikisi de birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Wassım şiirler ile Piruze’nin kalbini çalar ve Piruze yeni aşkını ailesine açıklar fakat babası bu aşka karşı çıkar. Ne yaptılarsa Piruze’yi bu aşktan vazgeçiremezler ve bunun üzerine babası tayinini ister. Bunun üzerine Piruze Wassum ile konuşur ve hemen evlenmeye karar verirler.

Piruze’nin babası ve annesi bir ay sonra Macaristan’a gider ve Piruze Şam’da kocası ile kalır. Piruze çok mutludur ve balayına da İngiltere’ye giderler. Bu sırada Piruze hamile kalır. Piruze ilk çocuğunu doğurduktan sonra kayınpederi ona pırlanta yüzük hediye eder. Çok geçmeden Piruze tekrardan hamile kalır ve ikinci çocuk içinde kayınpederi ona inci gerdanlık hediye eder. Fakat kayınpederi torunu ile oynarken fenalaşır ve ölür.

Wassım çocukları için bir bakıcı tutar. Fakat bir gün bakıcı Wassım’ı başka kadınlar ile görür fakat Piruze’ye söyleyemez. Daha sonra Wassım Piruze’ye haber vermeden annesinin evine taşınma kararı alır ve bakıcının görevine son verir. Bundan sonra Wassım tamamen farklı biri olmaya başlar. Piruze’yi döver, eve gelmez ve Piruze’nin dışarı çıkmasını yasaklar.

Bu sırada Piruze’nin çocuğu hastalanınca hastaneye götürürler ve hastaneye gitmişken kendini de kontrol ettirir ve yine hamile olduğunu öğrenir.

Evde Piruze’ye kötü davranılınca Piruze hastalanır. Bunun üzerine Wassım’ın Londra’da doktorluk okuyan kardeşi onları Londra’ya çağırır. Üçüncü çocuğun doğmasından sonra Wassım pek istemese de Londra’ya giderler. Wassım’ın kardeşi Piruze’nin güzelliğini ve girişkenliğini görünce ona Şam’da bir dükkan açmak ister. Bunun üzerine geri döndüklerinde Şam’da Piruze’ye bebek giysileri satan bir dükkan açarlar.

Dükkan sayesinde Piruze yeniden dışarı çıkabilmeye başlar ve kocasının neler yaptığını soruşturmaya başlar. Daha sonra kocasının birçok ilişkisi olduğunu ve bunlardan biri ile evlenmek üzere olduğunu öğrenir. Durumu kayınvalidesi ile paylaşır. Kayınvalidesi bunlara inanamaz ve oğlu ile konuşur. Bunu duyan kocası Piruze’yi bayıltana kadar döver. Piruze kendine gelince Sevim hanımdan yardım ister ve Sevim hanım onu alıp tedavisini kendi evinde yaptırır. Piruze bir aylık tedaviden sonra kendine gelebilir ve kaçma planları yapmaya karar verir. Fakat kanunlar gereği kocasının izni olmadan Şam’dan çıkamaz. Bunun üzerine Piruze çocukları ile birlikte kaçmak için kocası konsoloslukta çalışan Mira’dan yardım ister.

Piruze ve çocukları için uçak biletleri hazırlanır ve tam uçağa binecekleri zaman Wassım çıka gelir. Bunun üzerine Piruze çocuklarını bırakmak zorunda kalarak hemen kaçar. Konsolosluk yardım eder diye oraya giderler fakat konsolosluk kapalı olunca bir hotele yerleşirler. Piruze Mira’nın herşeyi Wassım’a söylediğini öğrenir ve şok olur.

Piruze tren ile Lazkiye gider. Buraya vardıktan sonra Samandağı hudut kapısına gider ve pasaportunun içine 100 dolar koyarak görevliye uzatır. Fakat görevli geçmesine izin vermez ve geri gönderir. Bunun üzerine Piruze 100 dolar daha verir ve gerekli izni alır. Piruze sonunda Suriye sınırını geçer ve Türk tarafına geçer fakat fenalaşır ve bayılır. Kendine geldiğinde sınır karakolunda bulur kendisini. Kendini tanıttıktan sonra İstanbul’a gitmek istediğini söyler ve İstanbul’un yolunu tutar. İstanbul’da arkadaşı Oya’nın yanına gider. Bir avukat ile anlaşırlar ve boşanma işlemlerini başlatırlar fakat çocuklarını alamaz.

Bir gün Piruze’nin çalıştığı dükkana bir kız gelir ve Arapça konuşur. Piruze ona yardımcı olur ve çay teklif eder. Kız kendinden bahsetmeye başlar. Lübnan’lı olduğunu ve Amer adındaki erkek arkadaşının Şam’dan olduğunu söyler. Bunun üzerine Piruze oğlu olduğunu anlar ve onunla buluşmak ister. Böylelikle Piruze 21 yıl 4 ay ve 20 gün sonra evladına kavuşur. Ana oğul hasret giderirler fakat Amer annesinin havaalanında onları bırakıp kaçmasını hiç unutamaz ve annesine “Seni hiç unutmadık anne” der.

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin Konusu

Özellikle kadın erkek ilişkilerine ve evlilik üzerine yazdığı kitaplar ile tanınan Türk edebiyatının usta kalemi Sinan Akyüz yine çok ses getirecek bir dram romanı ile karşımızda.

Şamdaki kocasından kaçarak Türkiye’ye gelen bir kadının çocuklarına kavuşabilmek için verdiği savaşın anlatıldığı kitap aynı zamanda evlilik sonrası aşka da parmak basıyor.

Evlilik sonrası romantizmin kayboluşuna, erkeklerdeki değişime ile birlikte genç bir kadının gerçek yaşam öyküsü ve Şamdan Türkiye’ye uzanan acı hikayesi sizi oldukça fazla etkilecek.

Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin okunması gereken güzel bir roman. Herkese tavsiye ederim...

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin Soruları ve Cevapları

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin kimin eseri?

Sinan Akyüz

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin türü nedir?

Yerli Romanlar

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin kaç sayfa?

453

Piruze - Şamda Bir Türk Gelin Yorumları

kitabı ilk çıktığında okudum ve bayılmıştım.bu aralar boştayım diye 2.kez okumaya karar verdım.gerçekten mükemmel bir kitap.bir annenin yaşayabileceği en kötü şeyleri yaşıyor

05-06-2013 19:22

Okumakla birşey kaybetmessiniz. Aksine kazanırsınz. Gerçekten çok güzel kitaplar yazıyor sinan akyüz'e teşekkür ediyoruz.. Kitap okurken sanki yazılanları yaşıyoruz :))
Sinan Akyüz'ün tüm kitaplrnı okuyn derim gerçekten çok güzel muhteşem... (:

15-08-2013 18:57

bende yeni aldım kitabı özetine bakmak istedim elimde başka bir kitap vardı ve onu merak ettim özeti güzel bqalım bugn basladım heyecanlıyım (:

12-09-2013 00:33

kitabı 3 kere okudum ve hiç sıkılmadım çok güzel bir kitap her seferinde de etkisinde kalmıştım

24-09-2013 21:54

harika bir kitaptı çok akıcı, tavsiye ederim :)

27-09-2013 14:43

ben okumaya başlıcam çok güzel bir kitab olduğuna eminim

14-10-2013 14:07

çokk çokkk gzl bir kitap mutlaka herkeze tavsiye ediyrmm

31-10-2013 19:20

Ben de çok beğendim bu kitapı gerçekten verdiğim paraya değen bir kitaptı...

Gülnaz • 15-11-2013 12:12

harika keşke bütün kitaplar benim olsa çok seviyorum okumayı .şuna kadar 307 kitap okudum ve okumadığım okadar çok kitap var kii.

15-11-2013 13:26

süper bı kıtaptı bence

21-11-2013 19:12

flimi olsa izlerim o kadar güzel bir kitap ki ...

01-12-2013 02:59

harika bi kitap serisi olsun işterdim

01-12-2013 13:11

muhteşem bi kitap ya okudum ve bitirmeye kıyamadım okurken ağladım resmen

02-12-2013 12:49

inanılmaz yazarın diğer kitaplarını da öneririm özellikle şahika ile feraye ama kapak resmiyle piruze tut

05-12-2013 18:48

muyor piruze sarışın ve boynunda hiç çıkartmadığı bir kolye var

05-12-2013 18:49

sinan bey sizi çok sevıyoruz sizden bır imza istıyoruzz

10-12-2013 11:26

çokkk iyi bir kitaptı okurken derinden etkilendimm ...

13-12-2013 20:20

okurken beni en çok içine çeken kitap sade ve anlaşılır bir dili var ağlamaktan bazı yerleri seçemedeim şiddetle tavsiye ediorum pişman olmazsınınz okursanız

Neda Topaloğlu • 24-12-2013 21:25

TEK SOLUKTA OKUDUM MÜTHİŞ DRAM AŞK ACI UMUT ALDATILMA TÜM HEPSİNİ BULABİLİRİZ.ÇOK BEĞENDM KEŞKE HİÇ BİTMESEYDİ
SİNAN AKYÜZÜ BÖYLE Bİ KİTAP YAZDIĞI İÇİN TEBRİK EDERİM

26-12-2013 10:19

Hikaye gerçek olduğu için çok etkilendim.Bende bir anne olduığum için cocuklarını nasıl bıraktı inanamıyorum.Çocuklarına karşı kendi hayatını tercih etmesi,çocuklarını alma ihtimalinin olmadığını bildiği halde kaçmayı tercih etmesi,Amerin anne ne zaman geleceksin demesine karşın 21 yıl bir anne nasıl dayanr.yinede Amer'in unutmadık,unutamadık diyebilmesi.Çocuklara çok üzüldüm.İnsanın kendi tercihinin sonucunun acısını çocuklar çekmemelidir. Belkide Piruze'nin 5 yılda yaşadığı acıdan çocuklar annesizlikle daha fazla acı çektiler.Kitabı okurken çocuklara karşı suçluluk duygusu hakim.

27-12-2013 20:33

süper bir kitap bence serisi olmasını çok isterdim

28-12-2013 19:49

piruze bana biraz canan tanın pirayesini anımsattı okurken ama sinan akyüzüdü tebrik etmek isterim çok akıcı bir anlatım kullanmış

14-01-2014 20:45

bende şimdi okuyorum çok acıklı bi kitap bayıldım

17-01-2014 07:36

harika bir kitap gerçekten devamı olsa okurdum

31-01-2014 11:16

Bundan önce okuduğum kitaplarda bu akıcılığı bulamadım. Bu kitabı da bi ablamdan aldım onda allah razı olsun bu denli muhteşem bi kitabı okumama vesile olduğu için. Herkese okumasını tavsiye ederim. Ciddi anlamda bir kızı erkeklerden soğuma derecesine getirebilen bi kitap.

08-02-2014 16:38

çok müthiş bir kitap :)

16-02-2014 22:12

Bend bun cokkkk beğendim vahla

24-02-2014 01:34

okudum muhteşem bi kitap şimdi incir kuşlarını okuyorum

26-02-2014 18:34

Okuduğum en güzel kıtaptı yazarın eline ve yüreğine sağlık, şimdi ise devamını aldım Piruze ve Oğulları, soluksuz okuyacağım eminim

01-03-2014 09:58

Kitap nasıl bir kitap alıp okumak istiyorum tavsiye eden var mı bu aralar boşum

02-03-2014 15:59

Cevap bekliyorum lütfen

03-03-2014 21:24

ben okudum çok hoşuma gitti zaten piruze ve oğulları çıktı meraktan hemen alıp onu da okudum güzel kitap tavsiye ederim

03-03-2014 21:25

kitabın dili çok akıcı ve sürükleyici okunası bir kitap fakat kitapta beni rahatsız eden bir nokta vardı piruzenin ağlaması çok fazla dile getirilmiş yani 2 sayfada bir hüngür hüngür ağladım yazıyor buda insanı bir zaman sonra sıkmaya başlıyor bunun dışında kitap sürükleyici bıkmadan okuyor insanı

08-03-2014 17:42

sinan bey kitaplarınızı zevkle ve heyecanla okuyorum kitap fuarından firuze ve ogullarını aldım inanki romanlarınızı okurken sabahladıgımı biliyorum elinize ve kaleminize saglık lütfen bu tarz romanlara devam okuyucunuza gözümden kaçmayan bir şey oldu herkez sinan akyüzün romanını istiyordu buda beni çok sevindirdi saygılar

10-03-2014 12:06

piruze de hayatın gerçeklerini yazmış sınız

30-03-2014 01:53

çooook beğendim kuzenmin tavsiyesi üzere okudum ve bayıldmmmm

05-04-2014 18:30

kitap müthiş. şu an da piruzeyi o kadar çok görmek istiyorum ki.bir de sinan bey bizim okula gelemediğiniz için çok üzgünüz. saihl

20-04-2014 08:30

Ödevim için okudum ve süper

21-04-2014 03:41

iğrenç bir kitap dili çok basit ilkokulda okuduğum ayşegül kitabı aklıma geldi okurken

22-04-2014 18:04

çok güzel bir kitap o iğrenç bir kitap diyen kişi o hayatın gerçeklerini sen yaşasaydın böyle konuşurmuydun saftirik. saihl

27-04-2014 21:54

kitabı okuyorum ve çok hoş

30-04-2014 11:14

çok iyi bir kitap devamınn çıkmasını ister, ve beklerimm :)

01-05-2014 08:10

tavsiye ediyorum gercekten muazzam bir romab

03-05-2014 10:05

sabırla kitap okumak böyle bir şey olsa gerek KİTABA gönül koymak...!!!!
HİSLER YANILMAZ.

04-05-2014 16:27

YÜK BU BEDEN DE İSE OKUMAK BİZE YÜK OLAMAZ AKSİNE
KELİME KELİME CÜMLE CÜMLE İYİ YAZARLARIN BÜTÜN KİTAPLARI
BİZE DESTAN GİBİ GELİR OKUMAYA AŞIĞIM.

04-05-2014 16:33

GÜZEL YAZILAN KİTAPLAR OKUNURKEN AĞLAYAN OLDUMU?
SORUDAKİ SİHİRE BAK..

04-05-2014 16:35

Nesini beğendiniz anlamadım.ilkokuldaki cin ali serisi kadar basşt bir dil

05-05-2014 01:54

Gerçekten kitabı okuken ağlıyıcaktım ben bir anne değilim ama çok üzüldüm okurken kim bilir bir anne okurken ne hale gelmiştir Hem okurken çok etkileyici oluyor kulaklıklar klask müzikler dinlediğinizde arka plan cok hos oluyor taysiye ediyorum bu kitabın ikincisini aldım adı Piruze Ve Oğulları oda çok güzel bir kitap

19-05-2014 10:47

Kitabi bitirdim ama halen etkisindeyim cogu yerde gözlerim doldu yine yapmış sinan Akyüz yuregine saglik ama bir erkegin bir annenin duygularini boyle güzel anlatmasina halen aklim ermedi cok guzel bir kitapti

28-05-2014 03:30

Bir istanbullu kızın şamda yaşadığı acıları , istanbulda çocuklarına duyduğu özlemi ve 21 yıl 4ay 20gün sonra kavuşma anını anlatan mükemmel ötesi bir hikaye okuyun derim

14-06-2014 13:50

Yeni aldım harika bir kitap boş olanlara tavsiye ediyorum okusunlar

16-06-2014 17:46

ben daha kitabın ortalarında olmama ragmen şimdiden çok etkilendim okumamış olanlara şimdiden tafsiye edebilirim.

27-06-2014 12:09

hayatın gerçekleri ancak bu kadar yansıtılır muhteşem bir yapıt

28-06-2014 19:04

2 hafta felan oldu anneme aldım annemden çok kitap okuyup daha hızlı okuduğuma karşın merak uyandırıyor ve annem benden hızlı okumaya başladı merak uyandırıcı bir kitap tavsiye ederim.

07-08-2014 21:05

Gerçek hikayeleri severim. Hele bir de böyle güzel anlatılırsa..... Bayıldım, hemen ikinci kitabını sipariş verdim. Aklım ikinci kitapta. İnsan üzülüyor ama kesinlikle okumak lazım. Çok iyi bi kitap. Yazarının emeğine değmiş.

13-08-2014 08:20

Bu kitabın dizisi olmalı bence sizce de öyle değil mi? Sinan Akyüz'e böyle güzel bir eser bıraktığı için teşekkür ederim...

18-08-2014 15:20

ilk kez bi kitabı okurken duygulandım*hayattaki gerçek acının ayrılık* olduğunu benimseten akıcılığıyla harika bir kitap^^

20-08-2014 19:34

Bu kitabi bir daha hayatta okuyamam okumam cunku son sayfalara dogru ve nefesim kesilene kadar aglamistim neredeyse her sayfada goz yasim var bu kadar duygusal oldugumu bilmiyordum.

21-08-2014 16:18

incir kuşları kadar güzel bir kitap...

28-08-2014 16:51

Gerçekten ağlıyarak ve heyecanlanarak okudumen başta gerçek bir hikaye olması beni çok etkiledi herkeze tavsiye ederim teşekkürler sinan Akyüz

20-09-2014 00:59

Piruze...Piruze'nin yasadiklari o aci dolu gunleri okurken,aci sadece kadinlar icin var olan bir seymidir diye dusunmekten kendimi alamadim...Bir bedel odenmesi gerekiyorsa en agir seklini neden kadinlar odemeli?Ask guzel bir olguyla baslayip neden aci bir sekil almakta ve tek magdur kadinmi olmali?Kadinlar neden hep ikinci sinif olarak kalmali?diye diye bitirdim kitabi...Seriatla yonetilen bir ulkede bir Turk gelini Piruze,daha fazla soze gerek yok okuyun derim..

07-10-2014 02:02

kitabı okuyunca araplardan nefret ettim.nsl bir yaşam tarzları ve kanunları var.ama bu kitabın dizisinin yapılamsı isterdim..çok güzel

22-10-2014 14:56

Piruze' in ve oğullarının yaşamı beni derinden etkiledi.Ama ne yalan söyleyeyim,ben olsam asla ama asla oğullarımı bırakıp kaçmazdım.O kötü hayatı bir ömür boyu yaşar,aldatılmaya,dayağa,her türlü eziyete katlanır,kadınlık gururumu unutur sırf evlatlarımdan ayrılmamak için herşeye dayanırdım.Sonunda onlar büyür herşeyi görürler diye dayanırdım.Belki yaşamadan böyle konuşmak kolay geliyor insana ama bir anne olarak çocuklarım olmadan asla der Allah'a sığınırdım.Bunca yıl ben çeker ama onlara çektirmezdim.

04-11-2014 11:28

çok güzel bir kitap hiç kaçırmayın alın ve okuyun

25-11-2014 22:46

harika bir kitap çok akıcı zaman zaman gözlerim dolarak okudum lütfen okuyun

eylem • 13-12-2014 12:32

on numara beş yıldız

19-12-2014 02:02

çok beğendim,kadınların duygularını bu kadar güzel ifade eden in bir erkek olmasına şaşırdım,tebrik ederim ,piruze gibi ben de aşık olduğum,aynı wassim gibi bir adamla evlendim çok acı çektim,yıllarca gülmeyi unuttum,mevsimleri bile algılayamadım,sanki beni anlatıyor...

21-12-2014 00:53

çok güzel bir kitap çok beğendim
zaman zaman gözlerim doldu ama
seni çok sevdim piruze

25-12-2014 18:54

çok güzel bir kitap bence.insanın sıkılmadan okuyacağı bir kitap ben beğenerek okudum ve sonu çok güzel bitirmiş sinan akyüz teşekkür ediyorum böyle güzel bir kitap yazdığı için

27-12-2014 20:20

okuduğum en iyi kitaptı

14-01-2015 14:57

bn 14 yaşında bir çocugum bu kitabı annem sayesinde okumaya başladım ve o aralar 23 sayfaya kadar okudum ve begenmedim devamını okuyunca bayıldım ve o aralar teok sınavım vardı ona çalışıodum ama piruzeyide okuodum ve bitirdim 1 hafta sonra 15 tatile girdigimde baştan okuyucam bn bu kitabı bütün türkiye okusun çok begendim ve çok etkileyici bu kitabı 12 tl ye aldım ama degmiş :)

beyza • 18-01-2015 19:30

çok güzel bir kitap ağladım resmen

25-01-2015 23:00

çok güzel tavsiye ederim okumayan kitap okudum demesin

08-02-2015 22:50

bu kitabi arkadasimin tavsiyesi uzerine okudum gercekten harikaydi.ikincisini de okumak icin sabirsizlaniyorum ellerinize saglik

19-02-2015 21:06

gerçekten harika tek kelimeyle muhteşem.akıcılığa gelince kitabın sayfasını açıp bakmanız yeterli oluyor gözleriniz kendiliğinden satırların üzzzzerinden akıp gidiyor.ne abartılı süslü bir dil ne de akıcılık için basitleşmiş bir anlatım bunlardan tamamen uzak harika bir anlatım olmuş okurken herşeyi film gibi zihninde izleyebiliyor insan..teşekkürler sinan akyüz

15-03-2015 00:11

arkadaşlar ben kitabın tam ortasındayım konusu güzel ama konu sanki biraz ağır gidiyor ben sıkıldım...kitabın devamıda sıkıcımı bana bi yorum atarsanız sevinirim:)

06-04-2015 16:24

piruze'yi ve piruze ve oğullari kitabını toplam 2 gecede bitirdim.mükemmel bir kitap ağlamaktan canım çıktı herkese tavsiye ederim

22-04-2015 23:20

güzel ve akıcı bir kitap ancak bazı betimlemeler beni daralttı "kahverengi deri koltuk, hüngür hüngür ağlama ve marlbora light" sigara :d

21-05-2015 09:34

inanılmaz güzel, yaşanmış hikayeler her zaman dikkatimi çekmiştir,hepimizin hayatı aslında bir roman değilmi?

27-05-2015 11:30

bu kitabı 2 günde bitirdim okuyunca başından kalkamıyorum acayip sürükleyici bi kitap mutlaka okuyun ... ya da okumayın kendiniz bilirsinizzz

ayşe • 03-06-2015 22:24

kitabi şuan okuyorum bir günde yani sabah 8de başladım şuan saat 6 sayfa 321 okudum 322 323 ve bunun gibi iki sayfa dolu iki sayfa bos olarak 351 e kadar devam ediyor okumak istiyorum ama nette yayınlanan yer yok tamamı nasil bulabilirim yardımcı olur musunuz :(

07-06-2015 18:21

çok güzel keşke serisi olsa

03-07-2015 14:47

dun okudum bugun bitirdim.acı yuklu huzun dolu bir roman,bir kadının basına gelebilecek kotu kader dıyebliriz.muhtesem bir roman iyiki aldım iyiki okudum.kayınpederının sozlerı ona aldıgı hedıyeler superdı.vasimin piruzeye yaptıkları tam bir fiyasko buyuk bir hayal kırıklıgı demekkı; ıyı bır egıtım guzellik, cekıcılık babasının bır dıplomat olusu bile kaderın acımasız yuzune yetmiyormus. yazarın eline koluna saglık .

09-07-2015 23:02

gerçekten çok güzel ve etkileyici knusu vr tavsiye ediyrm. sinan akyüzü de tebrk edyrm.

20-07-2015 21:02

çok güzeldi okunması gerekir

01-08-2015 20:56

sinan akyüze tesekkür ederim cok güzel bir eser cikarmis etkileyciydi. bir kadının tum zorluklara karsi dim dik ayakta durmasini cok güzel bir sekilde anlatdi. kadinlarin ne zorluk olursa olsun güclü olmasini hatirlatti bizlere

02-08-2015 20:00

basit ve kafa karıştırıcı bir kitap

05-08-2015 16:36

gercekten kitap harika ve bnm kitapla ilgili performans odevim var ban yardm

26-12-2015 13:23

ben çok beyendim.ben bir çocuğum ve hikayeyi anladım çok akıcı marketten almıştım.fiyatı da uygun gerçekten tebrik ederim. :)

26-01-2016 20:32

ben çok beğendim devamını isterim.

28-01-2016 20:17

kitabi okudum cok guzel gidiyorsdu fakat 384. sayfadn sonrasi yok bu kitapda sonunu yorumardan okuyabildm.385 en iibaren ask-i memnu yu okurken buldum kendimi sok oldum.sonunun kitapta yer almiyr masi hic hos olmadi

20-04-2016 12:40

kitabı okudum gerçekten akıcı bir kitap ama sonucundan pek memnun kalmadım çok sıradan ve basit bir şekilde bağlanmış

31-05-2016 15:44

kitap çok güzel ama bana canan tan'ın pirayesini yeniden okumuşum gibi geldi

12-06-2016 17:21

kesinlikle çok sürükleyici bir kitap.başlayınca bitirene kadar duramıyorsun.sinan beyi tebrik ediyorum bu kitabın serisi olsa kesinlikle okurdum.okuyuculara şiddetle tavsiye ederim.sadece bir kez okuyun eğer kitap okumayı sevmiyorsanız bile inanın bundan sonra kitaplara gönülden bağlanacaksınızdır.

16-06-2016 11:02

ben bu kitabi cok begendim herkese tavsiye ederim

11-11-2016 18:40

kitaba bayıldım ama o wassim denen öküze çok kızdım

04-12-2016 19:32

ya aslında bu kitabı okumak istiyordum ama alamadığım için özetini okudum ve gerçekten güzel

09-12-2016 19:15

çok güzel kitab harika

12-12-2016 14:19

bu kitabı bana hocam hediye etti en kısa zamanda hemen okumaya başlicam anlattıklarına göre muhteşem bir kitap.

19-12-2016 11:17

çok güzel bir kitap ben okuduklarım arasından en çok bundan etkilendim
çok güzel bir kitap ben okuduklarım arasından en çok bundan etkilendim

09-02-2017 13:57

kitabın ismini daha öncede duymuştum hic guzel değil demiştim okumadım halde sonra o kitap karşıma yine çıktı ve aldım okudum ve ne kadar ön yargılı oldumu farketim kitap gercekten cok guzelmiş

17-02-2017 19:17

bu kitap tam anlamıyla nefesinizi kesecek muhtesem bir kitap

16-04-2017 16:01

yeni bitirdim kitabı.hikaye cok ilginc gercekten ama 2 çocuklu bir anne olarak şunu söyleyebilirimki evlatlarından ayrı 21 yıl geciremez bir anne.ya ölür yada aklını oynatır.kaldıki baska birine aşık olabilmek o kadar acının içinde..baskasıyla evlenmek..o yüzden piruzeye saşırdım doğrusu.gercek bir hikaye oldugu için çok etkilendim

30-05-2017 19:14

okurken gözyaşlarıma hakim olamadığım bir kitap.o kadar etkileyici ki eminim okuyan herkes her kadin kendini piruzenin yerine katip neden böyle neden kadınlar diye dusunmustur.yani ben oyle yaptim.
kendimi kaptırarak kitabin içinde yaşyomus gibi hissederek okudum jitabi gercekten cok akıcı çok beğendim şiddetle tavsiye ederim 😁😊

12-10-2017 00:22

herkesin okumasini istiyorum cunku gercekten cokkkk guzel bir kitapp😍 harikaaa aci doluu yasananlar cok agir aflama mumkun degil mukemmelll bir kitap yokyaa mukemelden bile ustun anlatilmaz bu kitap kelimeler yada harikalar yetmez sinirsiz guzel mukemmel harika efsane birsey anlatilmaz yasadir yani😍
tek kelimeyle mukemmel bir kitap

06-12-2017 22:27

firuze kitabı çok güzeldi çok beğendim sanırım devamı da varmış şimdi onu alıp okuyacağım

16-12-2019 19:35

piruze nin gerçek adı ney?

08-05-2022 21:13

bu hikaye gerçek mi piruze gerçekte var mı

23-02-2023 17:28

sanırım 2. kitabı varmış tam adı nedir onuda okumak istiyorum

05-12-2023 23:19

Sevmek Zorunda Değilsin Beni Yatağımdaki Yabancı Meyra - Bir Bosna Hikayesi Yağmurun Gelini Solgun Karanfil Aşk Başka Evde Piruze - Şamda Bir Türk Gelin Piruze ve Oğulları İncir Kuşları Şahika Feraye Piruze ve Oğulları Piruze ve Oğulları en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Yabancı Romanlar Macera Kitapları Tarihi Kitaplar Yerli Romanlar Polisiye Kitaplar Komik Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Gerilim Kitapları Psikoloji Kitapları Şiir Kitapları Politik Kitaplar Gizem Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Tiyatro & Oyun Kitapları Felsefe Kitapları Biyografi Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Günlük Anı Kitapları Deneme Kitapları