Sevmek Zorunda Değilsin Beni

Sevmek Zorunda Değilsin Beni
Kitabın Yazarı:Sinan Akyüz Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Alfa Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2009 Sayfa Sayısı:376 ISBN:9786051060712 Kitap Puanı:5.7 / 10 | Yorum: 2

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al BKM:146,25 TL D&R:152,80 TL KitapYurdu:175,50 TL e-kitap,pdf,epub: *

5.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Sevmek Zorunda Değilsin Beni - Sinan Akyüz

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sevmek Zorunda Değilsin Beni Özet

Merhaba sevgili okurlarımız.

Sizlere Sinan Akyüz tarafından yazılmış olan Sevmek Zorunda Değilsin Beni isimli kitaptan bahsedeceğim bugün.

Alfa Kitap tarafından 2009 yılından 2021 yılına kadar 17. basımı yapılmış olan bir kitap. 376 sayfadan oluşmuş ve yazım hatası yok.

Şimdi diyeceksiniz ki, neden böyle düz cümleler kuruyor bu editör?

Kitabı bitireli iki gün oldu ve ben iki gündür böyle bir kitabı nasıl yorumlayacağımı düşünüyorum. Dümdüz bir kitap. Albenisi yok. Sizi içine çeken bir konusu yok. Bu sebeplerle bana da kitabı dümdüz kelimelerle anlatmak düşüyor.

70 yaşında bir adamın bir fahişeye aşık olmasını ve kendini bir cinayetin içinde bulmasını okuyoruz kitapta.

70 yaşındaki ana karakterimiz Cemil Bey, Fahişe Yeşim ile olan ilişkisini; Yazar Adalet Hanım’a anlatıyor uzun uzun.

Hemen beni kitaptan soğutan hatta nefret ettiren iki şeyden bahsedeyim size; ilki 70 yaşındaki Cemil Bey’in cinsel hayatını uzuuuuun uzun ve detaylarıyla Adalet Hanım’a anlatması; ki olay, kitaplarda aktarılan erotizmin yanından geçmiyor. Kaba saba bir dille insanı rahatsız edecek şekilde aktarılıyor. İkinci konu ise Yeşim isimli genç ve bir içim su olan kadının kötü yola düşme hikayesi. Aynı adam tarafından otuz yedi kere kandırıldıktan sonra ’alnıma kara çalındı’ ; ‘Tamer gelip beni buradan kurtaracak’ (Tamer dediği kişi de onu otuz yedi kez kandırıp geneleve satan kişidir) cümleleri. Yahu adam sana tecavüz etmiş, dayaktan ağzını burnunu kırmış hala kocam da kocam diyorsun! (Arada nikah falan da yok bu arada) Bir de Tamer’i her gördüğünde seksenli yılların Türk filmi diliyle ettiği sitemler; herif kolundan tutmuş ‘geneleve satım seni oros...’ derken; bizim salak kız hala ‘Tamer n’olursun kıyma bana! Alnıma kara leke sürme! Kurtar beni bu hayattan!’ gibi gereksiz bir ajitasyon içinde. Ve ne yazık ki kitap boyunca Cemil Efendinin cinsel hayatından kopamadığımız gibi; Yeşim’in de salaklıklarına doymuyoruz.

Yetmiyormuş gibi Yeşim’in ağzından da tecavüz sahnelerini rezil bir betimlemeyle okuyoruz.

Bu yazdıkları yazarımızı kesmemiş; bir de genelev sahibinin rüşvet niyetine fahişelerini peşkeş çektiği Emniyet Müdürlerinden falan da bahsetmiş. Polisin sırf hayat kadını olduğu için Yeşim’e yalan bir ifade yazdırıp zorla imzalattığını yazmış bir de. Üstelik bir cinayet davasında.

Sevgili okurlar benim bu kitaba naçizane puanım on üzerinden bir. Benim için Sina Akyüz sayfası tamamen kapanmıştır. Yatağımdaki Yabancı kitabını ne kadar övdüysem; bu kitabı da o kadar yerin dibindedir benim için.

Gerçek bir hikayeymiş yazdıkları. Yazar bana hiçbir şeyi ispatlamak zorunda olmamakla birlikte; ben bu kitapta yazanların yarısına bile inanmadım. Özellikle de Türk Polisinin bir VATANDAŞA zorla yalan ifade yazdırıp imzaya zorlaması gibi.

Takdir kesinlikle size ait ama tamamen zaman kaybı olan dümdüz bir kitap. Normalde okuduğum ve elimden çıkarmak istediğim kitapları, parklardaki bankların üzerine bırakırım ki, okumak isteyen alsın. Ama bu kitabı ne yapacağımı bilmiyorum. Kesinlikle kendi elimle bir başkasına teslim etmeyeceğim.

Yazan: Hande Ece Gedik

Sevmek Zorunda Değilsin Beni Soruları ve Cevapları

Sevmek Zorunda Değilsin Beni kimin eseri?

Sinan Akyüz

Sevmek Zorunda Değilsin Beni türü nedir?

Yerli Romanlar

Sevmek Zorunda Değilsin Beni kaç sayfa?

376

Sevmek Zorunda Değilsin Beni Yorumları

editör kitabı neye göre gömmüş kendi kişisel görüşüne göre mi böyle bir kitaba bir vermek nedir

22-02-2023 10:41

olanı sevmek kitap özeti lazım

04-12-2023 23:29