Yatağımdaki Yabancı

Yatağımdaki Yabancı
Kitabın Yazarı:Sinan Akyüz Kitap Türü:Deneme Yayınevi:Alfa Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2008 Sayfa Sayısı:190 ISBN:9789752979819 Kitap Puanı:7.5 / 10 | Yorum: 2

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:93,15 TL D&R:94,50 TL BKM:103,95 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Yatağımdaki Yabancı - Sinan Akyüz

Kitap Türü:Deneme

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Yatağımdaki Yabancı Özet

Merhaba sevgili okurlar,

Bugün sizlere Sinan Akyüz tarafından yazılmış olan Yatağımdaki Yabancı isimli kitaptan bahsedeceğim. Alfa Kitap tarafından 17. kez basılan kitap, 190 sayfa ve dili oldukça akıcı. İmla hatası ise hiç yok. Doğrusu okumakta tereddüt ettiğim bir kitaptı. Ancak söylemeliyim ki, beklentilerimin çok üzerinde çıktı. Okurken oldukça gerildim ancak bunun nedeni hikayenin akışı değil; tamamen karakterlerin yerine kendimi koyabilmemdi.

Gelelim kitabımıza;

Bu kitap sizleri içinizdeki karanlıkla yüzleştirecek bir kitap. Uzun zamandır evli olan bir çift; bir gece, kimsenin bilmediği sırlarını birbirlerine açmaya karar verir. Kitap boyunca da bu karanlık sırları okuyoruz. Ancak bu sırlar, hepimizin hayatında, hepimizin başına gelmiş, hepimizin yaşayacağı türden şeyler değildir. Gerçek hayatta herkesin başına gelebilecek ancak uç noktalardaki sırlardır. Karakterlere isim verilmemiş olması, sadece ‘kadın’ ve ‘adam’ olarak tanımlanması kişinin kendini karakterlerin yerine koymasını da oldukça kolaylaştırıyor.

Kitap ilerledikçe kendimi daha çok karakterlerin yerine koymaya başladım. 11 yıllık mutlu bir evliliğe sahip biri olarak; eşimin geçmişini hiç sorgulamadım. O da benimkini hiç bir zaman sorgulamadı. Ancak, kitabı okurken kendimi sorgulamaya başladım. Eşimden sakladığım bir sırrım olup olmadığını; onun benden saklayabileceği sırlarını...

Şimdi sizlerden düşünmenizi rica ediyorum. Hepimizin hayatında yaşadığı karanlık dönemler vardır. İnişler, çıkışlar, bazen platonik bazen de yaşanmış aşklar, ayrılıklar, mutluluklar, kavgalar, içimizden geçen kötü düşünceler... Bunlar insan olmanın doğal davranışlarıdır. Peki biz bu içimizdeki karanlık sırların ne kadarını eşimizle paylaşabiliriz? Veya paylaştık? Peki eşinizin geçmişinde neler var? Sizden öce yaşadığı aşkları, kalp kırıklıklarını duymaya hazır mısınız? Ya sadece bunlarla sınırlı değilse? Ya daha karanlık sırları varsa?

Eşlerimizi veya partnerlerimizi ne kadar iyi tanıyoruz? Tamamen şeffaf mıyız yoksa onların görmelerine izin verdiğimiz kadarını mı gösteriyoruz? Onların sırları neler?

Sizin de geçmişinizdeki tüm sırları ortaya dökecek cesaretiniz var mı? Veya ‘Ben eşime tamamen dürüst bir şekilde tüm geçmişimi, tüm sırlarımı açık yüreklilikle anlattım’ diyebilen? Ya da eşinin tüm sırlarını tüm geçmişini öğrenmeye, dinlemeye hazır olan?

İşte Sinan Akyüz bizi bu acı ve çarpıcı gerçekle yüzleşmeye zorluyor. Okurken tüylerinizi diken diken edecek, için için kendinizi ve eşinizi sorgulamanıza neden olacak, gerçek hayatlara dokunan, herkesin başından geçebilecek sırları açığa çıkarabilen kışkırtıcı bir kitap.

Haydi, bu gece eşinizi karşınıza alın ve sırayla tüm sırlarınızı birbirinize açın. Gecenin sonunda ilişkinizi kurtarabilecek misiniz? Ya da evliliğiniz duyduklarınızdan sağ çıkabilecek mi? Eşiniz gerçekten tanıdığınızı sandığınız kişi miymiş? Yoksa bir yabancı ile mi evlisiniz? Tabii ki bu sırların içinde karşılıklı söylenmiş yalanlar da var. Bu yalanları duymaya ve sizinkileri itiraf etmeye de hazır mısınız?

Hadi bu geceyi atlattınız. Eşinize bir daha nasıl güveneceksiniz? Peki ya eşiniz size güvenebilecek mi? Duyduklarınızdan sonra evliliğinize devam edebilecek misiniz? Veya duyduklarınızı sindirebilecek misiniz? Ya gecenin sonunda eşinizi kaybederseniz? Veya itiraflarından sonra deli gibi aşık olduğunuz eşinizden ayrılmak zorunda kalırsanız?

İşte bu kitap bu kadar tehlikeli ve bu kadar gerçek. Hadi bu kitaba bir şans verin. Pişman olmayacaksınız. Aksine; çevrenizdekilere daha çıplak gözlerle bakmaya başlayacaksınız.

Editör: Hande Ece Gedik

Yatağımdaki Yabancı Soruları ve Cevapları

Yatağımdaki Yabancı kimin eseri?

Sinan Akyüz

Yatağımdaki Yabancı türü nedir?

Deneme

Yatağımdaki Yabancı kaç sayfa?

190

Yatağımdaki Yabancı Yorumları

kitap güzel ama bu tarz kitaplardaki gereksiz felsefik uzatmalar beni çok yoruyor sıkılıyorum onun dışında güzel bir kitap

15-02-2023 22:51

alfa kadını olmak kitabınıda ekleyin

20-09-2023 00:40