Eşimin Eşi Yok

Eşimin Eşi Yok
Kitabın Yazarı:Sema Maraşlı Kitap Türü:Kadın Erkek İlişkisi Yayınevi:Hayat Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2011 Sayfa Sayısı:224 ISBN:9786055365103 Kitap Puanı:8 / 10 | Yorum: 15

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Eşimin Eşi Yok - Sema Maraşlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Eşimin Eşi Yok Özet

Sema MARAŞLI'nın "Eşimin Eşi Yok" adlı kitabında yirmi sekiz hikaye bulunuyor. Hikayeler genellikle eşlerin birbirinde gördüğü hataları konu alıyor. Yazarın diğer hikaye kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da, her hikayeden önce o hikayeyle ilgili bir söz yer alıyor.

Eşimin Eşi Yok

Güven Mobilya şirketi "Eşsiz Mobilya" adıyla ürettiği ev mobilyalarının tanıtımı için Fırat Reklam ajansıyla anlaşır. Fırat Reklam çalışanları epey emek harcayarak "Eşimin Eşi Yok" kampanyasını oluşturup uygularlar. Eşler hakkında olumlu-olumsuz yazılarla, kampanyaya beklenenin üzerinde katılım olur. Gelen mektup ve e-postalar arasından en etkileyici yüz tanesi seçilir. Seçilenlerin hediyeleri gönderilir. Eşleri hakkında olumsuz yazılar gönderip hediye kazananlar, eşleri ne yazdıklarını sorunca olumlu şeyler yazdıklarını söylerler. Böylece evliliklerinde olumlu gelişmeler olur. Mutluluklarının bozulmasını istemedikleri için yetkililerden, reklam şirketine gönderdikleri yazıların imha edilmesini isterler.

Küskün Gelin

Yazar bu hikayede, eşlerin aile yapısından kaynaklanan farklılıklarının evlilikte neden olabileceği sıkıntılardan bahsediyor.

Rüya
Çamsakızı

Bir Başka Dünya

Bu hikaye Aslı'nın eşiyle ve evliliğiyle ilgili günlüğüne yazdıklarını, eşi Ercan'ın okuyup Aslı'nın iç dünyasını ve kendisinin bu dünyaya etkilerini görmesini konu alıyor.

Sevgili Karım

Bu hikayede yazar, eşinin horlamasından şikayetçi olan bir adamın çaresizliğini ve bu çaresizliğinin, sorununa eşini suçlayarak çözüm aramasının neden olduğunu anlatıyor.

Yıllar Sonra

Bu hikaye Mine Hanım'ın istemeyerek evlendiği eşinin ölümünün ardından yaşadığı pişmanlığı konu alıyor.

Büyü

Evliliğindeki olumsuzluklar yüzünden hep başkalarını suçlayan Pınar, ablası sayesinde hatalarını fark eder böylece sonradan büyük pişmanlıklara sebep olacak yanlışlar yapmaktan kurtulur.

Sevgi Diye Bir Şey

Bu hikayede yazar, sevgiyi eşinden öğrenen Serpil'in gazetede yayınlanan yazısıyla özellikle bir kadın için sevginin ne ifade ettiğini gözler önüne seriyor.

İncir Çekirdeği
Cilve
Evlilik Yıldönümü

Bir Buket Gül

Demirhan, eşi Nilay'ı onunla annesinin evine gelmesi için ikna etmeye çalışır. Ne isterse yapacağını söyler. Nilay bir ay boyunca haftada iki kez gül getirmesini ister. Demirhan bu isteği çok saçma bulsa da kabul etmek zorunda kalır. Bir ay boyunca Nilay'ın istediği gibi gül getirir. Nilay, eşi zorla da olsa hayallerindeki gibi gül getirdiği için çok mutludur. Bu yüzden son gülünü saklamak için kurutur. Bir ay dolmasına rağmen Demirhan yine gül getirir. Nilay çok şaşırsa da artık eşinin hayallerindeki adama dönüştüğünü fark ederek çok sevinir.

Ben Benim

Askerliğini sürekli erteleten Aydın sonunda askere gitmek zorunda kalır. Eşinden ve çocuklarından ayrılır. Bu ayrılık eşiyle o zamana kadar hiç konuşmadıkları bir konuyu konuşmalarına sebep olur. Böylece ikisi de hatalarını anlarlar. Birbirlerini, oldukları gibi kabul etmeye, kendi hatalarını da düzeltmeye karar verirler.

Hediye

Kayınvalidesi yüzünden eşiyle arası kötü olan Müge, arkadaşı Ceylan'ın zoruyla kayınvalidesine hediye almaya gider. Arkadaşının almayı önerdiği her şeyi, kayınvalidesiyle ilgili kötü bir anısını anlatarak reddeder. Ama sonunda arkadaşının ısrarlarına dayanamayıp belki işe yarar diye umarak kayınvalidesine hediye alır.

Bildiğin Yol

Bu hikayede yazar, Esin ve Cem'in ilişkisi üzerinden kadınların eşlerini kızdırıp kavga çıkarmadan da kendi istediklerini yapmalarının/yaptırmalarının mümkün olduğunu gösteriyor.

Sivrisinek

Duygu Soslu Mantık Salatası

Evlilik arefesinde olan Ömer ve Zeynep'in aileleri düğün tarihini konuşmak için görüşürler. Bu görüşme, ailelerin evliliklerinde fayda sağlayacak bilgi ve tecrübelerini onlara aktarmalarına da vesile olur.

Bakış Tarzı

Eşini aldatan, ailesini ihmal eden Çetin, arkadaşı Sinan'ın yaptığı kanser şakası sayesinde hayatını gözden geçirir. Hatalarını fark edip düzeltmek için elinden geleni yapar. Kanser olmadığını öğrendiğinde arkadaşına kızsa da hem kanser olmadığı için hem de ailesini yeniden kazandığı için çok sevinir. Artık hayatının ve sevdiklerinin değerinin farkındadır.

Vasiyet
Yol Arkadaşı
Kulaktan Kalbe
El İyisi
Sevgi Dili
Rende
Aileden Sorumlu Bakan
Fırsat
Küçük Şeyler

Editör: Firdevs AÇAR

Eşimin Eşi Yok Konusu

İlk olarak Popüler Yayınları tarafından uzun yıllar önce piyasaya sunulan ve çok beğenilen Sema Maraşlı’nın eseri olan Eşimin Eşi Yok kitabı yeniden raflardaki yerini aldı ve yine en çok satanlar listesine girmeyi başardı.

Evlilik söz konusu olunca herkes adeta profesör kesilir ve kendi tecrübelerine göre olsun olmasın tavsiyeleri yağdırır. Mutlu bir evliliği olanlar evliliği tavsiye ederler, eli yanmış olanlar aşkı öldürür derler, bekarlık sultanlıktır derler, kimisi ise daha o yoldan geçmemiştir ama sanırsın 40 yıldır evlidir, tavsiyeleri basarlar.

Sema Maraşlı’da dayanamamış, kendince evlilik hakkında bildiklerini ve başkalarından duyduklarını anlatan güzel bir kitap kaleme almış. Onların tecrübelerini, anlattıklarını, acılarını, mutluluklarını bir araya getirip evlilik üzerine farklı bir kitap ortaya çıkartmış.

Eşimin Eşi Yok kitabını diğerlerinden farklı kılan ise gerçek hikayeleri anlattığı için elle tutulur olmaları ve akılda kalmaları daha kolay kalmaları.

Eşimin Eşi Yok Soruları ve Cevapları

Eşimin Eşi Yok kimin eseri?

Sema Maraşlı

Eşimin Eşi Yok türü nedir?

Kadın Erkek İlişkisi

Eşimin Eşi Yok kaç sayfa?

224

Eşimin Eşi Yok Yorumları

güzel bir kitap herkese öneririm

05-07-2012 00:25

kitabınız harika ben adıyamandan yazıyorum sema hanım size nasıl ulaşabiliriz ben kadriye

28-12-2012 20:24

bu kitabı okudum çok beğendim

04-01-2013 20:20

çok güzel bir kitap bütün evliler okusun bence

08-01-2013 15:58

okudum çok beğendim süper bi kitap

05-02-2013 18:33

Bu kitaba bayilarak okudum

17-02-2013 19:24

Türk edebiyatının güçlü kalemlerinden biri olan Sema Maraşlı'nın son kitabı Eşimin Eşi Yok size evlilikte yaşananlardan daha çok işin özüne girerek nedenleri ve nasılları anlatıyor.

Kadın Erkek ilişkileri ve evlilik üzerine birçok kitap yazılmıştır. Sema Maraşlı bu tarz bir kitap yazmak yerine size somut hikayeler sunuyor ve bu hikayelerde sebepleri ve nedenleri açıklıyor.

Kendisinin dediği gibi hikayeler öğütlerden daha güçlüdür ve soyut duyguları somutlaştırırlar. Böylece akılda kalmaları daha kolay olur ve öğütlerden daha değerli olurlar.

Eşimin Eşi Yok kitabı her evli çiftin okuması gereken güzel bir kitap. Farklı hikayeleri okumak ve onlardan ders çıkartmak evlilik açısından daha iyi olabilir.

19-03-2013 23:33

abi çok iyi yaaa :)

04-01-2014 16:58

Okadar güzel bir kitabki insan okumaya baslayinca tekrar tekrar okuyasi geliyo birakisi gelmiyo ve sema hanim çok güzel bir kitab yazmissiniz tebrikler

13-01-2014 16:51

çok güzel bi kitap :)

19-12-2014 21:21

bu kitabın ewlılıgımde bı cok olumlu etkısı olduguna ınanıyorum, her bı hıkayesınden ayrı ayrı orneklerı nasıhat edındım kendıme.. tavseıye ederım...

24-01-2015 11:20

cok güzel ve ilginç

22-03-2016 08:42

eşimin eşi yok sözleri paylaşabilir misiniz arkadaşa göndermem gerek

23-12-2019 19:56

pdf arıyorum yardımcı olur musunuz

10-10-2022 12:27

güzel hikayeler ile kötüler karıştırılmış o yüzden itici geldi sanki kitabı kalınlaştırmak için araya uydurma hikayeler sokmuşlar gibi

17-12-2023 23:21

Bana Bir Masal Anlat Mutlu Evlilik Okulu Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Eşim Aşkım Olsun Tatlıya Bağlayalım Sevmek Bu Kadar Güzelken Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun Eşimin Eşi Yok en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Çocuk Kitapları Fantastik Kitaplar Yabancı Romanlar Yerli Romanlar Kişisel Gelişim Kitapları Tarihi Kitaplar Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Öykü Hikaye Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Macera Kitapları Korku Kitapları Psikoloji Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Gerilim Kitapları Komik Kitaplar Şiir Kitapları Biyografi Kitapları Gizem Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları