Mutlu Evlilik Okulu

Mutlu Evlilik Okulu
Kitabın Yazarı:Sema Maraşlı Kitap Türü:Kadın Erkek İlişkisi Yayınevi:Profil Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:376 ISBN:9789759966607 Kitap Puanı:7.7 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Mutlu Evlilik Okulu - Sema Maraşlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Mutlu Evlilik Okulu Özet

Sema MARAŞLI'nın "Mutlu Evlilik Okulu" adlı kitabında on dokuz bölüm altında yetmiş altı ders bulunuyor. Her bölüm farklı bir konuyu, her ders de o konunun farklı bir yönünü ele alıyor.

KİTAPTAN FAYDALANMAK İÇİN

İlk bölümde iki ders bulunuyor. Bu iki ders, okurun kitaptan en fazla faydayı sağlayabilmesi için gerekli bilgileri içeriyor. Bölümün sonunda bulunan "Affetme Alıştırması" okuru ileriki bölümlerde uyması/uygulaması gereken tavsiyelere hazırlıyor.

EVLİLİK ÖNCESİ

Bu bölümde dört ders bulunuyor. Bu dersler bireylerin evlilikten kaçınma nedenlerini, evlilikle aşkın ilişkisini, evlilik öncesi ortaya çıkan sorunları ve bunların sonuçlarını konu alıyor.

KADIN-ERKEK FARKLILIKLARI

Bu bölümde altı ders bulunuyor. Dersler genel olarak kadınlarla erkekler arasındaki farklılıkları anlatıyor. Bu farklılıkları kız ve erkek çocuklar açısından ele alıyor. Ayrıca kadınların sevgiye erkeklerin ise saygıya daha çok önem verdiğine dikkat çekiyor.

KADIN OLMAK

Bu bölümde beş ders bulunuyor. Dersler kadınların erkekleşmesinden bahsederek başlıyor, anneliğin abartılması ve kadınların kendine bakmasının önemi gibi konularla devam ediyor. Ayrıca birkaç tarif yer alıyor.

KADINLARIN ERKEKLER HAKKINDA BİLMESİ GEREKENLER
Bu bölümde üç ders bulunuyor. Dersler kadınların, hormonlardan duygulara erkekler hakkında bilmesi gereken önemli bilgileri konu alıyor.

ERKEK OLMAK

Bu bölümde de üç ders bulunuyor. İlk ders erkeklerin nasıl olması gerektiğini sorgulayarak, erkeklere uygulamaları ve kaçınmaları gerekenleri hatırlatıyor. Daha sonra dersler ise erkeklerin iki önemli rolü olan yöneticilik ve babalık üzerinde duruyor.

ERKEKLERİN KADINLAR HAKKINDA BİLMESİ GEREKENLER

Bu bölümde dört ders bulunuyor. Dersler, hormonlardan kadın dili "Bükçe"ye kadar erkeklerin kadınlar hakkında bilmesi gereken en önemli konuları ele alıyor. Önemli ipuçları ve tavsiyeler içeriyor.

KADIN-ERKEK İLETİŞİM FARKLILIKLARI

Bu bölümde iki ders bulunuyor. Bu dersler erkeklerin az, kadınların çok konuşmasının nedenleri üzerinde duruyor. Konuşma konusuyla ilgili ortaya çıkabilecek sorunları engellemek için önemli bilgiler içeriyor.

İLETİŞİMDE İNCE NOKTALAR

Bu bölümde üç ders bulunuyor. Dersler, susmanın önemini, sesin doğru kullanılmasını ve hoş hitapların gerekliliğini konu alıyor.

İLETİŞİM HATALARI

Bu bölümde beş ders bulunuyor. Bu dersler, eleştiriden duygusal şantaja türlü konulara değiniyor. İletişimle ilgili hataların önemine dikkat çekiyor.

CİNSİ HAYAT

Bu bölümde beş ders bulunuyor. Bu dersler cinsi hayatın evlilikteki önemini, toplum tarafından oluşturulan yanlış algıların evliliklere verdiği zararları anlatıyor.

AİLELER

Bu bölümde dokuz ders bulunuyor. Derslerde erkeklerin eşleri, anneleri ve kayınvalideleriyle nasıl bir iletişim kurmaları gerektiği, gelin ve kayınvalide tipleri, gelin annelerinin evliliğe etkileri gibi evlilikte ailelerle ilgili konular yer alıyor.

KADINLARIN HATALARI

Bu bölümde üç ders bulunuyor. Dersler kadınların eşlerini değiştirmeye, eşlerine annelik etmeye çalışmalarını ve eşlerinin sorumluluğunu üstlenmelerini konu alıyor. Bu hataların nedenleri ve sonuçlarına dikkat çekiyor.

ERKEKLERİN HATALARI

Bu bölümde üç ders bulunuyor. Dersler erkeklerin eşlerine karşı duvar örmesinin, eşlerini aldatmalarının ve çok eşlilik meselesinin ortaya çıkarabileceği sorunları ele alıyor.

MUTLULUĞA ENGEL HUYLAR

Bu bölümde dört ders bulunuyor. Bu dersler geçmişte bırakılması gereken kızgınlıkların, eşlerin sorunlu kişilik özelliklerinin ve aşırı kıskançlığın mutluluğun ve sağlıklı bir evliliğin önündeki en önemli engeller olduğunu gözler önüne seriyor.

BUNLARI YAPMAYIN

Bu bölümde dokuz ders bulunuyor. Bu dersler, evliliğe zarar veren ve bu yüzden evlilikte uzak durulması gereken önemli noktalara dikkat çekiyor. Eşlerden birinin aşırı sevgiyle boğulmasının ve tartışmaları sonlandırmak yerine uzatmanın, farkında olmadan yapılmaları nedeniyle bu noktalardan en önemlileri olduğu görülüyor.

SONRAKİ EVLİLİKLER

Bu bölümde iki ders bulunuyor. Bu dersler, bireylerin boşanma ve yeniden evlenme düşüncelerine toplumun etkilerini gösteriyor.

DEĞİŞİM

Bu bölümde iki ders bulunuyor. Dersler, kişilerin eşlerini değil kendilerini değiştirmeye çalışmaları gerektiğini ve bunu nasıl yapabileceklerini anlatıyor.

MUHABBET

Son bölümde de iki ders bulunuyor. Bu derslerde evlilikte muhabbetin önemi ve muhabbet için öneriler yer alıyor.

Editör: Firdevs AÇAR

Mutlu Evlilik Okulu Soruları ve Cevapları

Mutlu Evlilik Okulu kimin eseri?

Sema Maraşlı

Mutlu Evlilik Okulu türü nedir?

Kadın Erkek İlişkisi, Kişisel Gelişim

Mutlu Evlilik Okulu kaç sayfa?

376

Mutlu Evlilik Okulu Yorumları

bütün kitapları birbirinin aynısı

08-02-2018 03:48

bu kitabi okuyan evli bir erkek kesinlikle eşinden boşanmaya karar verir tamamen bayan eşleri yermeye yönelik bir kitap içinde bir tane bayanlar için yazilmiş güzel söz yok kesinlikle okunmamasini tavsiye ediyorum

22-03-2018 11:05

hep klask laflar böyle çok kitap okudum sanki hepsi aynı yerden çıkmış gibi bunları okullarda falan böyle öğretiyorlar onlarda cümleleri değiştirip bize mi sunuyorlar anlamıyorum pratikte hiç biri işe yaramıyor

03-02-2019 19:04

evlilik okulu kitabı güzeldi yeni evlenen ben olduğum için bana baya faydalı geldi tavsiye ederim güzel bilgiler ve tavsiyeler veriyor

23-02-2020 19:14

evlilik hakkında güzel bir kitap olmuş

09-11-2022 17:45

hiç evlenmesek olmuyor mu

26-02-2024 17:41

Bana Bir Masal Anlat Mutlu Evlilik Okulu Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Eşim Aşkım Olsun Tatlıya Bağlayalım Sevmek Bu Kadar Güzelken Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun Eşimin Eşi Yok en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli