Sevmek Bu Kadar Güzelken

Sevmek Bu Kadar Güzelken
Kitabın Yazarı:Sema Maraşlı Kitap Türü:Çocuk Kitapları Yayınevi:Profil Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:192 ISBN:9789759966614 Kitap Puanı:8.4 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Sevmek Bu Kadar Güzelken - Sema Maraşlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sevmek Bu Kadar Güzelken Özet

Sema Maraşlı'nın "Sevmek Bu Kadar Güzelken" adlı kitabında otuz beş bölüm bulunuyor. Bazı bölümlerde konuyla ilgili ayetlere yer verilen kitapta yazar doğrudan okura hitap ediyor. Diğer kitaplarına göre çok az olsa da bu kitabında da hikaye ve fıkralara yer veriyor. Yazar bu kitabında konuları daha net bir şekilde anlattığı için bu kitap diğer kitaplarına göre erkek okurlara daha çok hitap ediyor. Evliliği için olumlu adım atmak isteyen kadın-erkek tüm bireylerin, her şeye rağmen kitapları sabırla okuyup çabalaması gerekiyor.

Sevmek Bu Kadar Güzelken

Yazar bu bölümde sevginin, Allah'ın insanlara ikram ve hediyesi olduğundan ve sevginin günahların affına vesile olabileceğinden bahsediyor. Ayrıca sevgi ve rahmet kavramlarının birbiriyle ve evlilikle ilişkisini açıklıyor.

Sevginin Düşmanları

Bu bölümde yazar geçmişteki kırgınlıklar, kibir, gelecekle ilgili kaygılar, insanın kendini hatasız görmesi ve gerek çevreden gerekse internetten öğrenilen mutluluk reçetelerinin sevginin en büyük düşmanları olduğunu anlatıyor.

Erkekleşme Hareketi ve Zararları
Kadının Gücü
Evlendirme Programları


Yazar bu kitabında evlilik programlarına değinmeyi de unutmuyor. Bu programların topluma verdiği zarardan bahsediyor. Fakat okura, bu programlara katılan bekarları kınamanın doğru olmadığını aksine bekarların evlenebilmesi için onlara yardımcı olunması gerektiğini hatırlatıyor. Çünkü günümüz toplumunda akrabalık ilişkilerinin zayıflaması, komşuluğun neredeyse yok olması, internetin evlilik için güvenilir bir ortam olmaması evlenmek isteyenlerin işini epey zorlaştırıyor.

Evlilik Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler
Erkekler İdareci ve Koruyucudurlar
Kadına Otorite Yakışır mı?
Tüylerimizi Diken Diken Eden Emir


Bölüm, "Saliha kadınlar gönülden itaat ederler." (Nisa Suresi 34. Ayet-i Kerime) ayetiyle başlıyor. Yazar, çoğu kadına zor gelen kocaya itaat konusunu bu bölümde çok güzel ele alıyor. Çok önemli noktalara temas ederek ayrıntılı bir şekilde konuyu işliyor. Evlilikte kilit noktası sayılabilecek bu konuya kadınların özellikle dikkat etmesi gerekiyor.

Dindar Feminist Olur mu?
Evlilik Gemisi Kaptanı Neler Bilmeli?


Bu bölümde yazar, evliliği bir yolculuğa benzetiyor. Evlilikte kaptan olan erkeğin bu yolculuk için bilmesi gerekenleri maddeler halinde açıklıyor. Bunlar arasında dürüstlük, sabır ve yolcu -kadın- hakkında bilgi sahibi olma gibi maddeler yer alıyor.

Kadın Nedir?
Eş Hakkı Hesabı
Karı-Kocanın Muhabbet Saati


Bu bölüm kitaptaki en önemli bölümlerden biri çünkü bu bölümde yazar, günleri ne kadar yoğun ve yorucu olursa olsun eşlerin birbiriyle muhabbet etmesinin, birbirlerine vakit ayırmasının gerekliliğinden bahsediyor. Eşlerin kısa bir süre de olsa birbirlerini dinlemesi hem sorunların oluşmasını engelliyor hem de var olan sorunların çözümünü kolaylaştırıyor.

Kadın mıyız Bayan mıyız?
Kadınlara Ne Oldu?
Koca İçin Süslenmek Caiz mi?
İşte Kazanan Kadın Aşkta Kaybediyor
Düşman ile Aşk


Bu bölümde yazar ilişkilerin en büyük düşmanlarından olan televizyonun kadınlar, erkekler ve genel anlamda toplum üzerindeki olumsuz etkilerini anlatıyor. Televizyonun, toplumumuza neleri, nasıl kaybettirdiğini gözler önüne seriyor.

Erkek Düşmanlığı
Kadın, Hakkını Değil, Aklını Kullanmalı
Erkeklik Adım Adım Bitiriliyor mu?
Erkekler Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Erkeklerin Değişken Halleri


Yazarın diğer kitaplarında da bahsettiği bu bölüm belki de kadınların anlamakta en çok zorlandığı konuyu açıklıyor. Kadınların çoğu eşlerinin sürekli kendileriyle ilgilenmesini istiyor. Birkaç gün eşine daha fazla ilgi gösteren erkek ilgisini azalttığında kadınlar eşinin dengesiz olduğunu düşünüyor. Halbuki erkeklerin anneleriyle ilişkisinin bir yansıması olan bu durum erkekler için hayatın normal seyrinde ortaya çıkıyor yani erkekler çoğu zaman bunu kasıtlı olarak yapmıyor.

Kadınlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kadınlarla İyi Geçinin
"Bu Ayeti Kimse Duymasın" Demeyelim
Maddiyat mı Muhabbet mi?
Çok Eşlilik Dinimizde Tavsiye Edilmiş midir?


Çok eşlilikle ilgili ayet ile başlayan bu bölümde yazar, sanıldığının aksine dinimizde çok eşliliğin tavsiye edildiğini değil çok eşliliğe izin verildiğini okura hatırlatıyor. Ayrıca çok eşliliğin erkek için nimetten ziyade imtihan olduğunu gözler önüne seriyor.

Baştan Çıkmak Sanıldığı Kadar Zor Değil
Aldatılma Korkusu Evliliklere Zarar Veriyor
Kadınlar İçin Güzel Kalmanın Sırrı


Yazar, bu bölümde kadınların kavgadan kaçınmasının güzel kalmalarını sağlayacağından bahsediyor. Bunun nasıl olacağını ise sebep ve sonuçlarıyla açıklıyor. Ayrıca kadınlara "kavgadan kaçınma diyeti" yapmalarını öneriyor. Bununla ilgili bilgileri sayfa 168'de kısaca şöyle anlatıyor:

Diyetimizin ana şartları: "Asık yüz yok, tenkit yok, suçlama yok, müdafaa yok, şikayet yok..." Bunlardan uzak durun. "Tatlı dil, güler yüz, takdir ve teşekkür serbest." Bolca kullanabilirsiniz.

Ayrıca erkeklerin kavga çıkarabileceğini de göz önünde bulundurarak kadınlara "kibarca susma hapı"nı kullanmalarını tavsiye ediyor.

Boşanmalar Arttı
Sevgili Peygamber'imiz En İyi Örnek
Kur'an ve Sünneti Hakem Yapmak


Editör: Firdevs AÇAR

Sevmek Bu Kadar Güzelken Soruları ve Cevapları

Sevmek Bu Kadar Güzelken kimin eseri?

Sema Maraşlı

Sevmek Bu Kadar Güzelken türü nedir?

Çocuk Kitapları, Kişisel Gelişim

Sevmek Bu Kadar Güzelken kaç sayfa?

192

Sevmek Bu Kadar Güzelken Yorumları

bilindik şeyleri yazmış pek farklı birşey yok

16-02-2018 20:34

e yazarın kendisi de boşanmış nasıl olcak bu iş

17-02-2018 04:46

boşandıgı için bu güzel hikayeleri bize yazıyor bizlerde boşanmayalım diye olabilir belliki kendiside evliliyiyinin bitişine üzgün oldunu hissettim ben

17-07-2018 11:57

sosyal medyada sevmek bu kadar güzelken sözleri dolaşıyor o yüzden çok merak ediyorum bu kitabı

12-01-2020 22:55

elinde pdf olan ve paylaşacak birileri var mı

17-10-2022 14:45

çok güzel yazılmış bir kitap

31-12-2023 10:03

Bana Bir Masal Anlat Mutlu Evlilik Okulu Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Eşim Aşkım Olsun Tatlıya Bağlayalım Sevmek Bu Kadar Güzelken Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun Eşimin Eşi Yok en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli