Eşim Aşkım Olsun

Eşim Aşkım Olsun
Kitabın Yazarı:Sema Maraşlı Kitap Türü:Kadın Erkek İlişkisi Yayınevi:Profil Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:214 ISBN:9789759966751 Kitap Puanı:7.6 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:125,80 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Eşim Aşkım Olsun - Sema Maraşlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Eşim Aşkım Olsun Özet

Sema MARAŞLI'nın "Eşim Aşkım Olsun" adlı kitabı 29 hikayeden oluşuyor. Her hikayeden önce hikayeyle ilgili bir söz veya anekdot yer alıyor. Kitap hem evlilere hem bekarlara, hem beylere hem hanımlara hitap ediyor. Yazar her hikayede farklı konulara dikkat çekiyor. Her hikayeyle farklı bir okurun hayatına dokunuyor.

Küçük Kız

Bu hikaye, eşiyle kavga ettiği için canı sıkkın bir şekilde dışarıda gezen bir adam ile eşini mutlu etmek için dilenmeyi bile göze alan fakir bir adamın birbirlerinin dertlerine derman olmalarını konu alıyor.

Eşiyle kavga etmiş olan Bülent, dilenen adamı görünce sinirlenip adamla dalga geçercesine konuşuyor. Böylece, birbirinden çok farklı olan bu iki adam muhabbet etmeye başlıyor. Adam, Bülent'e her kadının içinde var olan küçük kızı ve onu nasıl mutlu edebileceğini anlatıyor. Bülent adamın anlattıklarını dikkatle dinliyor. Sonra adama teşekkür etmek istiyor. Bu yüzden eşine doğum günü için çikolata alamadığı için üzülen adama, çikolatalı yaş pasta almayı teklif ediyor. Adam eşine ilk defa yaş pasta götürmenin mutluluğuyla, Bülent ise eşiyle arasını düzeltebileceği düşüncesiyle evine gidiyor.

Rahim

Kahvaltı

Yine bir gün Civan ve İsmail her sabahki gibi işyerinde simit ve poğaçayla kahvaltı yapıyorlar. O sırada Civan'ın yeni evlenen arkadaşı Yavuz geliyor. Civan ve İsmail eşlerinin artık kahvaltı hazırlamadığından dert yanıyor. Yavuz ise bunun nedenini anlayamayıp soruyor. Biraz sonra, işyerinde çalışan Zeynep içeri giriyor. Yavuz'un sorduğu soruyu Zeynep'e soruyorlar. Zeynep, kendisinin de eşine kahvaltı hazırlamadığını, kahvaltı hazırlamayı eşine kızdığı zaman onu cezalandırmak için bıraktığını söylüyor. Üç erkek Zeynep'in cevabı karşısında haksız çıktıkları için şaşırıp susuyorlar. Yavuz, Zeynep'in söyledikleri sayesinde sabah eşini kırdığını hatırlayıp arayarak gönlünü alıyor.

Kıskançlık

Bedia, kardeşinin düğünü için eşi ve çocuklarıyla köyüne gidiyor. Eşiyle tartışınca dışarı çıkıp dolaşıyor. Eve dönerken çocukluk arkadaşı Zinnur ile eşini görüyor. Arkadaşını gördüğüne çok seviniyor ama arkadaşı ona soğuk davranıyor. Bedia'nın morali daha çok bozuluyor. Ama mecburen eve gidip hazırlanıyor, misafirlerin yanına çıkıyor. Sonra arkadaşı Zinnur'la tekrar karşılaşıyor. Arkadaşı, Bedia'ya onu ilk defa görmüş gibi sımsıkı sarılıyor. Bedia şaşırıp sabahki soğukluğunu soruyor. Zinnur da eşi kıskandığı için eşinin yanında arkadaşlarına ve akrabalarına çok samimi davranmadığını, eşine mutluluğunu belli etmediğini söylüyor. Bedia çok şaşırıyor. Biraz daha konuşuyorlar. Zinnur Bedia'ya eşiyle ilgilenmesini söylüyor. Bedia, arkadaşının önerisi sayesinde eşiyle arasını düzeltiyor. Sonra mutlulukla arkadaşına, onunla paylaştığı önemli bilgiler için teşekkür ediyor.

Nasihat

Bu hikaye Melek Hanım'ın, torunu Erva'ya kına gecesi öncesinde verdiği nasihatleri konu alıyor. Melek Hanım torununa eşini hep güler yüzle karşılamasını, eşinin ailesiyle arasını iyi tutmasını, eşiyle maddi konular yüzünden arasını bozmamasını bunun için de az da olsa birikim yapmasını söylüyor. Erva anneannesinin nasihatlerini ilgiyle dinliyor, elinden geldiği kadar çabalayacağını söyleyip teşekkür ediyor.

Süren Doldu

Bu hikayede yazar, eşiyle kavga ettiği sırada blöf yapmak için boşanmayı teklif eden Berrin'in yaşadıklarını ve büyük pişmanlığını anlatıyor.

Baharatçı
Çapkınlık
El Kınamaz Ayrılığı
Evimin Direği
Benim Suçum Ne?
Veda
Burnuyla Bulut Çizmek
Bir Kilo Patates
Kötü Değilmiş
Edalı Kadın
Tok Evin Aç Kedisi
Akılsız Dost
Titiz
Şeker
Terlik
Kuma
Suç Senin
Dolu Küp

Yüksek Eşik

Bu hikayede yazar, annesi yüzünden eşiyle kavga edip kızı ile annesinin evinde kalmaya başlayan Feyza'nın babaannesiyle konuşarak hatasını fark edip bir hiç uğruna evliliğini bitirmekten kurtulduğunu anlatıyor. Babaannesi Feyza'ya boşanıp annesinin evine geldiğinde eşiğin ona yüksek geleceğini, bu evde sandığı gibi rahat olamayacağını fark ettiriyor.

Ceza

Sadece Kadın

Bu hikayede yazar, Ömer ve Ayşegül'ün şahsında, eşlerin birbirini çocuklarının annesi/babası olduğu için değil kendi eşi olduğu için sevmesi ve önemsemesi gerektiğini gözler önüne seriyor.

Naz Çekmek

Bu hikaye yaşlı bir çiftin minibüste yaşadıkları olayla ilgili birbirine karşı davranışlarını ve etraflarındaki insanların onların ilişkisine verdikleri tepkileri konu alıyor.

Şükür Namazı
Atilla ve eşi Gamze, Atilla'nın dayısıyla yengesini ziyarete gidiyorlar. Orada susmanın evlilikleri için ne kadar önemli olduğunu anlıyor, ne kadar çok ve gereksiz konuştuklarını bunun da evliliklerini zarar verdiğini fark ediyorlar.

Editör: Firdevs AÇAR

Eşim Aşkım Olsun Soruları ve Cevapları

Eşim Aşkım Olsun kimin eseri?

Sema Maraşlı

Eşim Aşkım Olsun türü nedir?

Kadın Erkek İlişkisi, Kişisel Gelişim

Eşim Aşkım Olsun kaç sayfa?

214

Eşim Aşkım Olsun Yorumları

sema maraşlının diğer kitapları kadar güzel değil yine güzel detaylar var ama pek yeni brşey yok

16-02-2018 23:39

çok güzel her hikayede kendimden bir parça buldum sema maraşlı bence harika bi kitab yazmış bayıldım bıravo

23-05-2018 10:09

karısı için dilenip doğum gününü kutlamaya çalışan adamın hikatesi gibi etkiliyici hikayeler okumak isterim her zaman bu kitapta en çok hoşuma giden bu hikaye oldu

17-07-2018 11:41

sema maraşlı güzel yazıyor kitaplarını çok seviyorum

12-01-2020 23:26

pdfi yok mu

19-10-2022 15:01

bana çok sıradan geldi kitap olacak bilgiler içermiyor

05-01-2024 17:02

Bana Bir Masal Anlat Mutlu Evlilik Okulu Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Eşim Aşkım Olsun Tatlıya Bağlayalım Sevmek Bu Kadar Güzelken Evlendikten Sonra da Muhabbet Olsun Eşimin Eşi Yok en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli