Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz
Kitabın Yazarı:Sema Maraşlı Kitap Türü:Kadın Erkek İlişkisi Yayınevi:Profil Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2016 (17-11-2016) Sayfa Sayısı:168 ISBN:9789759966942 Kitap Puanı:8.3 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz - Sema Maraşlı

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Özet

Sema MARAŞLI'nın "Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz" adlı kitabında on dokuz hikaye bulunuyor. Her hikayeden önce o hikayeyle ilgi bir söz yer alıyor. Kitap özellikle evlilere hitap ediyor ama bekarların da işine yarayacak önemli bilgiler içeriyor.

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz

Bir gün Bennu ve Cevahir, Bennu'nun halasını ziyarete giderler. Yaşlı bir amca ile asansöre binerler. Elektrikler kesilir ve asansörde kalırlar. Havasız kalıp ölmekten korktukları için nasıl kurtulabileceklerini konuşurlar. Bir süre sonra ikisi de ölüm korkusuyla, söylemek isteyip de söyleyemediklerini söylerler. Konuşmalarına yaşlı amca da katılır. Böylece hatalarını fark ederler. Halası geç kaldıklarını fark edince ikisi de kurtulurlar. Ama yaşlı amca, kalbi dayanamadığı için kurtulamaz.

Gönülsüz Aş

Damakta Çikolata

Mehmet bir gün nasıl evlendiklerini soran misafirlere evliliklerinin aşk evliliği olmadığını söyler. Bunun üzerine eşi Zehra, Mehmet'e ilişkilerinden örnekler vererek aşkı anlatan bir mektup yazar. Mektubu okuyan Mehmet, eşinin çok sevdiği çikolatalardan alır ve güzel bir not yazar.

İki Yüzlü Ayna

Kocasının kendisini aldattığını öğrenen Ayşegül çocukları ile evi terk eder. Arkadaşının yanında kalmaya başlar. Aldatılmış bir kadın olduğu için popüler bir televizyon programından çağırılır. Kendisini çağırmalarına pek anlam veremese de paraya ihtiyacı olduğu için kabul eder. Programa çağırılmasının asıl nedenini ise yayına çıkmadan önce tesadüfen öğrenir. Böylece büyük bir oyunun içine düşmekten son anda kurtulur.

Bükçe

Bu hikayede, kadınların dili Bükçe'yi kendi kendine öğrenen bir baba, evlilik arefesinde olan oğluna Bükçe'yi öğretiyor. Kadınlarla erkekler arasındaki farkları ve bu farklar bilinmezse eşler arasında oluşacak sorunları anlatıyor.

Sünger

Hüsna evlendikten sonra annesi ilk defa evine gelir. Yıllarca yatak odasında duran süngeri de güzelce paketleyip kızına getirir. Hüsna çok şaşırır. Annesi bunun üzerine anneannesinin de ona ilk ev hediyesi olarak bu süngeri getirdiğini söyler. Evlilikte sünger çekmenin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu annesinin ona anlattığı gibi kızına anlatır.

Aşk Karın Doyursaydı

Ev işlerini sevmeyen iki komşu olan Dila ve Cansu, bir gün biri bir gün diğeri yemek yapıp bölüşerek yemek yapma zahmetini azaltmaya karar verirler. Bir süre sorunsuzca planlarını uygularlar. Ama yemek sırasının Cansu'da olduğu bir gün ikisi de eşleriyle birlikte zehirlenirler. Böylece eşleri durumu öğrenir ve ikisinin de eşiyle arası bozulur.

Gurur Kırıkları

İyi Koca

Remziye Hanım, Şengül Hanım ve Gülümser Hanım huzurevine yeni gelen Münir Bey'i çok beğenirler. Üçü de onunla evlenmek isterler. Bu yüzden Münir Bey'e ilgi gösterirler. Bir gün Şengül Hanım'ın arkadaşı Fahriye Hanım huzurevine ziyarete gelir. Münir Bey'i tanıdığını, çok iyi bir eş olduğunu söyler. Münir Bey'i övdükçe över. Bunun üzerine Şengül Hanım Münir Bey'i diğer hanımlara kaptırmamaya karar verir. Böylece Münir Bey'den vazgeçmeleri için Münir Bey'i diğer hanımlara kötüler. Kendisi de vazgeçmiş gibi davranır. Sonunda Münir Bey'le evlenir. Ama bilmediği bir şey vardır. Münir Bey evliyken ilaçlarını kullanmayan, bu yüzden de eski eşini gizli gizli zehirleyerek öldüren bir paranoyaktır.

Tatlı Tarifi
Ana Kucağı
Miyav
Akıllı Gelin

Zor Karar

Eşi tarafından aldatıldığını öğrenen Zeynep eşinin kendisini aldattığı kadını görmeye gider. Boşanmaya kesin karar verdiği halde eşinin kendisini hâlâ sevdiğini o kadından öğrenince ne yapacağını şaşırır.

Aman Başına Bir İş Gelmesin

Kıyas

Bu hikaye, gösteriş meraklısı arkadaşı Jülide'nin hayatıyla kendi hayatını kıyaslayarak eşinden boşanan Latife'nin yine aynı arkadaşının ölümüyle hatasını anlayıp eşiyle yeniden evlenmesini konu alıyor.

Bu

Yüzde Seksen

Bir gün Adil, arkadaşlarıyla dışarıya çıkar ama eşine söz verdiği saatte eve dönmez. Eşi Nalan ise sinirlenip telefonunu kapatır, kapıyı kilitler. Böylece Adil'in o gece eve girmesini engeller. Adil ise eve giremeyeceğini anlayınca bir otele gider. Sabaha kadar düşünür. Eve geldiğinde hiçbir şey olmamış gibi davranır. Nalan eşinin bağırıp çağırıp kavga çıkarmamasına şaşırır. Adil de Nalan'a yüzde seksen iyi bir eş olduğunu yüzde yirmilik hataları yüzünden yüzde seksenlik iyi yanını görmezden gelip ona haksızlık etmek istemediğini anlatır. Böylece ikisi de hatalarını fark ederler.

Bana Sevmeyi Öğret

Editör: Firdevs AÇAR

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Soruları ve Cevapları

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz kimin eseri?

Sema Maraşlı

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz türü nedir?

Kadın Erkek İlişkisi

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz kaç sayfa?

168

Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz Yorumları

verdiğim her kuruşa değdi çok güzel bir kitap

03-11-2018 17:18

bilinen şeyleri güzel bir dil ile yazmış zengin olmuş hepsi bu

30-03-2019 13:31

bükçe dili kitabı çok güzeldi kitapta en sevdiğim o oldu çok harika bir kitap

04-11-2021 19:58

sema maraşlı'nın eşimle tanışmayı unutmuşuz adlı bu kitabında çeşitli hikayeler var. eşimle tanışmayı unutmuşuz adlı hikayede karı koca ve yaşlı bir amca asansörde kalırlar. daha sonra ölüm korkusuyla herkes itiraflarda bulunur. evli oldukları halde birbirlerini çokta tanıyamadıklarını fark ederler. iyi koca adlı hikayenin konusu huzur evinde geçmektedir. burada 3 yaşlı kadın bir adama ilgi duyar. üçü de onunla evlenebilmek için çeşitli planlar yapar ama atladıkları önemli bir şey vardır.

buyakamoz • 22-04-2022 14:36

eşimle aramız bozuk anlaşamıyoruz bize faydası olur mu

22-02-2023 13:39