Türklerin Altın Çağı

İlber Ortaylı Türklerin Altın Çağı
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Tarihi
Yayınevi:Kronik Kitap
Yayınlandığı Yıl:2017 (22-03-2017)
Sayfa Sayısı:320
ISBN:9752430037
Kitap Puanı:
5.9 / 10 | Oy: 308 | Yorum: 6
Editör Puanı:
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:17,49 TL
Pandora:20,72 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Tarihi

Arka Kapak Bilgisi

Türklerin Altın Çağı Özeti

Türklerin Altın Çağı İlber Ortaylı


Günümüz Türkiye’sinde Tarih denilince akla gelen ilk insan olmayı başaran İlber Ortaylı mükemmel bilgisini okurları ile paylaşmaya devam ediyor. İlber Ortaylı’nın yeni kitabı olan Türklerin Altın Çağı okurlara Türk tarihinin en muhteşem dönemlerini sunuyor.

Türklerin Altın Çağı, adından da anlaşılacağı gibi Türklerin hüküm sürdükleri en parlak yılları anlatıyor. 14. Yüzyıldan 17. Yüzyıla kadar bulundukları haritalara hükmeden ve çevresindeki tüm devletleri etkilen Türklerin parlak dönemleri ve bu dönemlere damgasını vuran isimler kitapta yer alıyor.

Bu dönemlerde kurulan Timurlar, Altın Orda, Memluklar ve Osmanlılar gibi devletlerin altın çağları anlatılırken, diğer taraftan Emir Timur, Fatih Sultan Mehmed, Sultan Baybars, Kanuni Sultan Süleyman, Babül Şah gibi devlet adamları da adından oldukça söz ettiriyor.

Türklerin Altın Çağı aynı zamanda Türklerin çevredeki devletleri nasıl etkilediklerini, hangi alanlarda dünyanın en gelişmişi olduklarını, en önemli özelliklerini de kapsıyor ve bir anlamda Türk tarihinin yükselişinin etkilerini okurlara örnekler ile sunuyor.


Türklerin Altın Çağı Yorumları

Türklerin Altın Çağı Yorum bu adamın bilgisine hayranım ansklopedi gibi adam

07-04-2017 17:34 !!

Türklerin Altın Çağı Yorum tarih kitaplarını ilber hoca yazsın normal tarih kitaplarından daha güzel

18-05-2017 18:58 !!

Türklerin Altın Çağı Yorum ilber hoca'nın kitaplarını okumaya gayret ediyorum.bu kitap gerçekten çok iyi ve tarihe merakı olan(özellikle türk tarihi'ne) herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

10-08-2017 10:51 !!

Türklerin Altın Çağı Yorum ilber hoca mütevazi kişiliği ile tarih bilimini genç nesile çok sevdiriyor ama sosyolojiden bir haberi yok...oğuzlar kendilerine oğuz demişlerdir..adı geçen sultanların hiç birisi kendisine "türk" adı ile anmamışlardır...oğuzlar-a farslar "türkmenler" demişlerdir..ahmet yesevi-haci bektaşı veli yunus emre pir sultan abdal dadaloğlu- köroğlu türkçe konuşup söylemişler ama bu şahlar sultanlardan hiç birisi makamlarında saraylarında türkçeyi resmi dil olarak kullanmamışlar..ilber hocaya bir tek soru sorulmalı 1000 yıllık anadolu tarihinde bir tek türk halk türküsü" yaratmışlarmı bu şahlar-krallar-sultanlar..yoktur çünkü türkçe hissetmezler cura-saz*kacval*kopuz kabaj jemane çalmazlar dinlemezlerdi..hep saray muzikisi vardı onlari çin.

13-11-2017 00:49 !!

Türklerin Altın Çağı Yorum halkın hakiki tarihini değil hükümdarların hanedanlıklarının tarihini anlatmak pek bir maharet değildir...yayılmacı ve işgalciliği bugün kınıyorsak amerika ve avrupa için dünkü işgal yağma ve talanlarıda mahkum etmeliyiz.tutarlılık bunu gerektirir...konuştuğumuz dilimizi dahi saraylarina sokmayan sülale krallıkları ile türk halk tarihi asla yanyana gelmez çünkü türk halkı hep başkalmıştır bu hanedanlıklara başkaldırmadığı bir tek yüzyıl yoktur...3500 yıl önceki firavunun mezarı bulunuyor ,hangi hastalıktan öldüğü de bulunuyor(arap halkı müze ziyaretlerinde camekandaki bu firavun mumyalarının yüzüne tükürüyorlar kamerada hep görünüyor sürekli) 3500 yıllık firavunun mezarı bulunuyor ama bir yunus emremizi kimlerin öldürttüğü blunmuyor mezarıda bulunmuyor kasten!!! "efsane" deyip geçiyorlar köroğlunda olduğu gibi ama selçuklu eserleri-sultan adlarını sürekli yazıp çizip kitaplaştırdıkları için biliniyor onuda kardeş-torun-oğlu katlettikleri saklanarak yapılıyor..türk hlakının altın çağı türk halkının yarattığı anadolu ezgileri türkülerindedir ve bütün dünyada bizi böyle ayakda alkışlıyorlar sazımız sözümüzle..yoksa şahla padişah ile tanımıyorlar..ingilterede fransada almanyada türk halk müziğini özüne uygun icraa eden bütün insanlarımız ayakta alkışlıyorlar..osmanlı yasaklamış cümbüşü sazı-"at hırsızı türkmen demiş" osmanlı yok oldu gitti türk halkı kaldı tarihe...egemenlerin tarihleri ile halkların tarihleri iki ayrı yaşamdır..birisi; nasıl astığını işgal ettiğini kestiğini ,boğduğunu, idam ettiğini anlatır diğeri sevgiyi kardeşliği barışı üretimi çalışmayı hasreti yoksulluğu-gurbeti yurt sevgisini insan sevgisini anlatırlar..ilber hoca tatardır kırımdan göç etmiştir ailesi..osmanlı rus savaşlarından kaçmışlar ekim devrimi olunca varlıklı aile çocuğu sarayın tarih yazıcılarındandır..sorun bakalım hacı bektaşi veliyi -atçalı kel memedi çakıcalıyı ya dili tutulur ya da "eşkiyaymışlar" diyebilir efelere..

14-11-2017 23:58 !!

Türklerin Altın Çağı Yorum kitap iğrenç

25-11-2017 12:27 !!

Yorum Yaz

:: İlber Ortaylı ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.