Diriliş

Tess Gerritsen Diriliş
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Martı Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2015 (04-05-2015)
Sayfa Sayısı:464
ISBN:6053486411
Kitap Puanı:
5.8 / 10 | Oy: 615 | Yorum: 11
Editör Puanı:10
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:13,20 TL
D&R:13,20 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim
Orjinal Adı:Die Again
Çeviren:Cumhur Mısırlıoğlu

Arka Kapak Bilgisi

Diriliş Özeti

Tess Gerritsen Diriliş


Diriliş, Tess Gerritsen'ın müthiş bir ustalıkla yazdığı, okuyucuyu şaşırtmaktan da öte şoka girmesine neden olan eseridir. Yazarın incelikle kelime kelime ustalığını konuşturduğu bu roman, insanın kanını donduracak cinsten. Cinayet konulu romanın kısa özeti ise şöyle:

Her şey usta bir avcı ve tahnitçi olan Leon Gott'un evinde ölü olarak bulunmasıyla başlar. Leon Gott, karnı deşilmiş, iç organları çıkarılmış ve çırılçıplak bir halde ayak bileklerinden tavana asılı halde bulunmuştur. Bu dava, derhal doktor Maura Isles ve dedektif Jane Rizzoli'ye devredilir. Leon Gott'un bilinen tek yakını Elliot Gott adındaki oğludur. Fakat Elliot, altı sene önce Afrika'da bir safarideyken grubuyla beraber rehberleri Johnny Posthumus'un saldırısına uğramıştır ve ya öldüğü ya da kayıp olduğu tahmin edilmektedir.

Altı sene önce Elliot, Sylvia ile Vivian adlı iki kız kardeşle tanışmış ve onların peşinden rehberleri Johnny Posthumus, iz sürücüleri Claerence, Sylvia ve Vivian, Bay ve Bayan Matsunaga, Richard Renwick ve Millie Jacobson adlarındaki sekiz kişiden oluşan bir grupla Afrika'ya safariye gitmiştir. Fakat safaride ilk olarak iz sürücüleri Claerence, daha sonra da safariye Japonya'dan katılan Bay Matsunaga ölünce -Millie Jacobson hariç- bunun rehberleri tarafından kasıtlı yapıldığına kanaat getirirler ve Johnny'nin tüfeğini alarak onu etkisiz hale getirir ve kamptan atarlar. Millie bunu hiç istememiştir, çünkü Johnny'e içten içe aşıktır ve ona güvenmektedir fakat olan olmuştur işte. Ertesi gün sabaha karşı ise, Johnny olduğunu varsaydıkları bir kişi Millie hariç herkesi öldürür. Çünkü Millie etrafına bir kez bile bakmadan oradan kaçmıştır. İki hafta boyunca saz kökleriyle beslenerek nehir kıyısı boyunca yürümüş, sonra da av köşklerine ulaşmış ve hayatta kalmayı başarmıştır.

Leon Gott, öldürüldüğü sırada bir iş üzerindedir. Civardaki hayvanat bahçesinde ölmek üzere olan bir kar leoparı kendisine teslim edilmiş ve o da iç organlarını boşaltmıştır. Evinin garajında hayvanın iç organları bulunsa da, postu kayıptır. Hayvan nadir bir tür olduğundan cinayetin hayvanın postu için işlenmiş olabileceğini düşünürler, fakat bunun için işlenmiş olsa bile, iç organlarının deşilmesini açıklayabilecek bir neden yoktur.

Araştırma sürerken, Leon ile aynı gün ölen oğlunun eski nişanlısının da öldürüldüğü öğrenilir. Öldürülme şekilleri arasında bir benzerlik yoktur fakat aradaki bağlantı su götürmez bir gerçektir. Rizzoli ve İsles araştırmaya devam eder ve birçok farklı zamanda Leon'un cinayeti ile ufak benzerlikler gösteren çeşitli cinayet vakaları tespit ederler. Sonunda Leon ile oğlunun öldürülmesi arasında bir bağlantı olduğuna inanarak o safariden sağ kalan tek kişi olan Millie Jacobson'dan yardım istemeye karar verirler, Leon Gott cinayetinin failinin Johhny Posthumus olabileceği ihtimali üzerinde dururlar. Millie'yi ikna etmek zor olmuştur, çünkü Aftikalı bir adamla evlenmiştir ve bir çocuğu vardır. Johnny bir daha onu bulamasın diye de uzak bir köyde saklanarak, her şeyden uzak yaşamını sürdürmektedir.

Millie geldiğinde, soruşturmanın yönü değişir ve daha önceden göremedikleri birçok farklı detayla karşılaşırlar. Katil Posthumus değil, akıllarının ucundan bile geçmeyen, çok farklı biridir.

Bu gizemli hikayenin şaşırtıcı sonu, okuyucuyu büyülüyor. Bu tarz kitapların meraklılarına kesinlikle tavsiye ederim.

Yazar: Miraç Elif Kanbay

Diriliş Yorumları

Diriliş Yorum okurken tüylerin diken diken oldu ne yazmış kadın yaa helal olsun

05-06-2015 19:40 !!

Diriliş Yorum mükemmel :)

09-06-2015 21:40 !!

Diriliş Yorum sonu gerçekten çok şaşırtıcı bayıldım. herkes okumalı .

10-06-2015 08:22 !!

Diriliş Yorum klask bir tess geritsen romani bu sefer olay orgusu daha karmask ama her zamanki gibi yureginizi agziniza getiriyor :)

02-07-2015 10:28 !!

Diriliş Yorum muhteşem. ..

06-07-2015 01:33 !!

Diriliş Yorum birde aile içi sorunlari bu kadar uzamasa

08-07-2015 15:44 !!

Diriliş Yorum katil kimmiş :) bende tessin diriliş ve kemik bahçesi dısında tüm romanlarını okudum dirilişi okuyacağım ama katil kim merak ettim doğrusu ayrıca sanırım rizzoliyede içten içe hayranlık duyuyorum :)

24-06-2016 15:18 !!

Diriliş Yorum yazarın diğer kitaplarına göre olay örgüsü baya karışık.

19-07-2016 23:12 !!

Diriliş Yorum ehh işte farkli bir konusu var fena değildi

21-07-2016 16:32 !!

Diriliş Yorum alacağım ama nasıl

30-11-2016 15:54 !!

Diriliş Yorum kitap çok güzel

01-02-2018 18:59 !!

Yorum Yaz

:: Tess Gerritsen ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.