Diriliş

Diriliş
Kitabın Yazarı:Tess Gerritsen Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Martı Yayınları Yayınlandığı Yıl:2015 (04-05-2015) Sayfa Sayısı:464 ISBN:9786053486411 Kitap Puanı:8.8 / 10 | Yorum: 12

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Diriliş - Tess Gerritsen

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim Orjinal Adı:Die AgainÇeviren:Cumhur Mısırlıoğlu

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Diriliş Özet

Diriliş, Tess Gerritsen'ın müthiş bir ustalıkla yazdığı, okuyucuyu şaşırtmaktan da öte şoka girmesine neden olan eseridir. Yazarın incelikle kelime kelime ustalığını konuşturduğu bu roman, insanın kanını donduracak cinsten. Cinayet konulu romanın kısa özeti ise şöyle:

Her şey usta bir avcı ve tahnitçi olan Leon Gott'un evinde ölü olarak bulunmasıyla başlar. Leon Gott, karnı deşilmiş, iç organları çıkarılmış ve çırılçıplak bir halde ayak bileklerinden tavana asılı halde bulunmuştur. Bu dava, derhal doktor Maura Isles ve dedektif Jane Rizzoli'ye devredilir. Leon Gott'un bilinen tek yakını Elliot Gott adındaki oğludur. Fakat Elliot, altı sene önce Afrika'da bir safarideyken grubuyla beraber rehberleri Johnny Posthumus'un saldırısına uğramıştır ve ya öldüğü ya da kayıp olduğu tahmin edilmektedir.

Altı sene önce Elliot, Sylvia ile Vivian adlı iki kız kardeşle tanışmış ve onların peşinden rehberleri Johnny Posthumus, iz sürücüleri Claerence, Sylvia ve Vivian, Bay ve Bayan Matsunaga, Richard Renwick ve Millie Jacobson adlarındaki sekiz kişiden oluşan bir grupla Afrika'ya safariye gitmiştir. Fakat safaride ilk olarak iz sürücüleri Claerence, daha sonra da safariye Japonya'dan katılan Bay Matsunaga ölünce -Millie Jacobson hariç- bunun rehberleri tarafından kasıtlı yapıldığına kanaat getirirler ve Johnny'nin tüfeğini alarak onu etkisiz hale getirir ve kamptan atarlar. Millie bunu hiç istememiştir, çünkü Johnny'e içten içe aşıktır ve ona güvenmektedir fakat olan olmuştur işte. Ertesi gün sabaha karşı ise, Johnny olduğunu varsaydıkları bir kişi Millie hariç herkesi öldürür. Çünkü Millie etrafına bir kez bile bakmadan oradan kaçmıştır. İki hafta boyunca saz kökleriyle beslenerek nehir kıyısı boyunca yürümüş, sonra da av köşklerine ulaşmış ve hayatta kalmayı başarmıştır.

Leon Gott, öldürüldüğü sırada bir iş üzerindedir. Civardaki hayvanat bahçesinde ölmek üzere olan bir kar leoparı kendisine teslim edilmiş ve o da iç organlarını boşaltmıştır. Evinin garajında hayvanın iç organları bulunsa da, postu kayıptır. Hayvan nadir bir tür olduğundan cinayetin hayvanın postu için işlenmiş olabileceğini düşünürler, fakat bunun için işlenmiş olsa bile, iç organlarının deşilmesini açıklayabilecek bir neden yoktur.

Araştırma sürerken, Leon ile aynı gün ölen oğlunun eski nişanlısının da öldürüldüğü öğrenilir. Öldürülme şekilleri arasında bir benzerlik yoktur fakat aradaki bağlantı su götürmez bir gerçektir. Rizzoli ve İsles araştırmaya devam eder ve birçok farklı zamanda Leon'un cinayeti ile ufak benzerlikler gösteren çeşitli cinayet vakaları tespit ederler. Sonunda Leon ile oğlunun öldürülmesi arasında bir bağlantı olduğuna inanarak o safariden sağ kalan tek kişi olan Millie Jacobson'dan yardım istemeye karar verirler, Leon Gott cinayetinin failinin Johhny Posthumus olabileceği ihtimali üzerinde dururlar. Millie'yi ikna etmek zor olmuştur, çünkü Aftikalı bir adamla evlenmiştir ve bir çocuğu vardır. Johnny bir daha onu bulamasın diye de uzak bir köyde saklanarak, her şeyden uzak yaşamını sürdürmektedir.

Millie geldiğinde, soruşturmanın yönü değişir ve daha önceden göremedikleri birçok farklı detayla karşılaşırlar. Katil Posthumus değil, akıllarının ucundan bile geçmeyen, çok farklı biridir.

Bu gizemli hikayenin şaşırtıcı sonu, okuyucuyu büyülüyor. Bu tarz kitapların meraklılarına kesinlikle tavsiye ederim.

Yazan: Miraç Elif Kanbay

Diriliş Soruları ve Cevapları

Diriliş kimin eseri?

Tess Gerritsen

Diriliş türü nedir?

Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim

Diriliş kaç sayfa?

464

Diriliş Yorumları

okurken tüylerin diken diken oldu ne yazmış kadın yaa helal olsun

05-06-2015 19:40

sonu gerçekten çok şaşırtıcı bayıldım. herkes okumalı .

10-06-2015 08:22

klask bir tess geritsen romani bu sefer olay orgusu daha karmask ama her zamanki gibi yureginizi agziniza getiriyor :)

02-07-2015 10:28

birde aile içi sorunlari bu kadar uzamasa

08-07-2015 15:44

katil kimmiş :) bende tessin diriliş ve kemik bahçesi dısında tüm romanlarını okudum dirilişi okuyacağım ama katil kim merak ettim doğrusu ayrıca sanırım rizzoliyede içten içe hayranlık duyuyorum :)

24-06-2016 15:18

yazarın diğer kitaplarına göre olay örgüsü baya karışık.

19-07-2016 23:12

ehh işte farkli bir konusu var fena değildi

21-07-2016 16:32

alacağım ama nasıl

30-11-2016 15:54

kitap çok güzel

01-02-2018 18:59

diriliş roman özeti için çok teşekkür ederim çok pahalı olduğu için alıp okuyamamıştım bana tasarruf yaptırdınız

21-12-2019 21:19

harika bir polisiye nefesim kesilerek okudum 10 numara

03-10-2022 21:29

yazar çok güzel yazıyor kitapları pahalı olmasa hepsini hemen alıp okurum

02-12-2023 16:07

Ruhundaki Zehirle Yüzleş Ateşin Şarkısı Yörünge Diriliş Hasat Mefisto Kulübü Cerrah Buz Gibi Soğuk Masumiyetin İçin Savaş Asla Arkana Bakma en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Psikoloji Kitapları Gizem Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Biyografi Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları