Ruhundaki Zehirle Yüzleş

Ruhundaki Zehirle Yüzleş
Kitabın Yazarı:Tess Gerritsen Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Martı Yayınları Yayınlandığı Yıl:2012 Sayfa Sayısı:352 ISBN:9786053480570 Kitap Puanı:8 / 10 | Yorum: 5

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Ruhundaki Zehirle Yüzleş - Tess Gerritsen

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim Orjinal Adı:Girl MissingÇeviren:Laden İldeniz

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Ruhundaki Zehirle Yüzleş Özet

Tıbbi gerilim romanlarının ustası, ünlü yazar Tess Gerritsen'ın muhteşem yazılmış ve sevdiğiniz romanlar arasına girmeye aday olan Ruhundaki Zehirle Yüzleş sizi sırlarla dolu bir kitaba kapılarını açıyor.

Kat Novak oldukça başarılı bir kadın Adli Tıp çalışanıdır. Yine bir gün iş yerine oldukça erken bir vakitte gelir. Ancak bir iş arkadaşının ısrarı üzerine birkaç saat önce ölmüş bir kadın cesediyle ilgilenmeye başlar. Bu sırada arkadaşı Clark ailesi ile birlikte tatile gider.

Kat cesedi gördüğünde oldukça güzel bir kızın cesedi olduğunu düşünür. Üzerinde hiçbir yara ve ya kurşun izi yoktur. Hiçbir tanık belirtisi yoktur. Kısaca bir ipucu yoktur. Yanında bekleyen polisler Skyes ve Ratchet, bu durumdan pek memnun olmazlar. Ancak kızın kolunda şırınga izleri bulunur. Durumun bir uyuşturucu meselesi olduğunu anlarlar. Kat kızın elini sımsıkı kapattığını görür. 2 kişi zorla kızın elini açarlar ve bir kibrit kutusu bulurlar. Ve kutuda bir numara yazıyordur. Kat o numarayı arar. Ancak sekreter numara sahibinin meşgul olduğunu, daha sonra arayacağını söyler. Daha sonra aradığında adam gelip görmek istediğini söyler. Adam, Cynugs adlı bir ilaç şirketinin sahibidir. Adı Adam Quantrell'dır. Ancak cesedi gördüğünde tanımadığını söyler ve rahatlar. Bunun üzerine Kat adamdan şüphelenir. İsmi belli olmayan cesede diğer adı olmayan cesetler gibi Jane Doe ismini verirler. Yakın bir zamanda bir ceset daha gelir. Yine aynı şekilde ölümüyle ilgili hiç ipucu yoktur. Şırınga izleri bulunur. Adam Quantrell yine gelir ve yine beklediği kişinin cesedi olmadığını görünce rahatlar. Bunun üzerine kızı Meave'den şüphelendiğini, 6 aydır onu hiç görmediğini söyler. Ertesi gün yine bir kişi yoğun bakımdadır. Bir süre sonra ölür. Üç cesede de yapılan deneylerde uyuşturucuya benzer bir madde ortaya çıkar. Ve bu yeni çıkan maddenin Cyngus'ta üretildiği ortaya çıkar. Kat Cyngus'ta Esterhaus adında birinin bu ilacı ürettiği ama daha piyasaya sürülmediğini öğrenir. Bu durumda tek bir ipucu kalır. Babası Quantrell'in şirketinde çalışan Meave çalmıştır. Ancak Kat tüm bu olayları belediye başkanına ve eski kocası Ed'e anlattığında olay şehrin 200. yıl kutlaması bahanesiyle örtülür.

Daha sonra Kat'in evine bir bomba düzeneği kurulur. Kat evin yanındayken patlar. Bu durumda Kat, Adam'ın evinde kalır. Kat'le Adam yakınlaşırlar ama Kat onun asil ve zengin olduğunu, kendisinin ise onla aynı seviyede olmadığını düşünerek ondan uzaklaşır.

Bir süre sonra Esterhaus öldürülür ve evinde Meave'ye ait açık fotoğraflar bulunur. Olay iyice karmaşık bir hal alır. Olay kitabın sonunda çözüme kavuşur.

Ruhundaki Zehirle Yüzleş kitabı oldukça gizemli ve sırlarla dolu bir eser. Şöyle ki kitapta kime güvenip kimi suçlayacağınıza erken karar vermeyin. Katil aslında en güvendiğiniz kişi bile olabilir.

Açıkçası kitabı herkese tavsiye edememekteyim. Çünkü bu tür romanlarla ilgilenmeyen kişiler okurken sıkılabilir. Şöyle ki kitap boyunca yazar tek bir olay üzerine yoğunlaşır ve bu sizi sıkabilir.

Kitapta Güney Lexington bölgesi fakir ve gereksiz insanların yaşadığı düşünülen bir bölgedir ve bu üç ceset de o bölgede bulunur. Aynı zamanda Kat de Güney Lexington bölgesinde doğmuş ama o kaderine boyun eğmek yerine kitapta oldukça büyük başarılar eden bir doktor olmayı tercih etmiştir.

Siz de gerilim kitaplarını seviyorsanız ve Kat'in gizemli hayatına misafir olmak, katili birlikte bulmak isterseniz Ruhundaki Zehirle Yüzleş'e ne dersiniz?

Ruhundaki Zehirle Yüzleş Soruları ve Cevapları

Ruhundaki Zehirle Yüzleş kimin eseri?

Tess Gerritsen

Ruhundaki Zehirle Yüzleş türü nedir?

Yabancı Romanlar, Polisiye, Gerilim

Ruhundaki Zehirle Yüzleş kaç sayfa?

352

Ruhundaki Zehirle Yüzleş Yorumları

tess geritsen kitabın kötü olma ihtimalı yok çok güzel yazıyor kadın

05-09-2017 19:29

kitap ilgimi cekti guzel kitaba benziyor okumaga deger

Asi • 10-09-2018 15:16

çok başarılı bir yazar tess geritsen kitaplarını yeni yeni okumaya başladım birini okudukça diğerlerini okuma isteği doğuyor en son ruhundaki zehir ile yüzleş kitabını okudum şimdi diğer kitaplarına bakıyorum

17-01-2020 23:38

harika bir romandı harikaa

22-10-2022 17:07

okurken insanı germeyi başarıyor o açıdan çok iyi roman

12-01-2024 21:24