Yeşil Deniz Kabuğu

Sarah Jio Yeşil Deniz Kabuğu
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Pena Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2015 (07-11-2015)
Sayfa Sayısı:312
ISBN:6059126397
Kitap Puanı:
7.8 / 10 | Oy: 409 | Yorum: 61
Editör Puanı:7
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:20,63 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Orjinal Adı:Always
Çeviren:Fatma Zeynep Öztürk

Arka Kapak Bilgisi

Yeşil Deniz Kabuğu Özeti

Sarah Jio Yeşil Deniz Kabuğu


"Hayatınızı birine bağlarsınız ve geriye kalan her şey önemini kaybeder."

Sarah Jio'nun son çıkan kitabı Yeşil Deniz Kabuğu ilk olarak Türkiye'de yayımlandı. Kitabın yazarın diğer kitaplarından farklı olduğu söylense de yazılış biçimi bence aynıydı. Geçmişteki olaylar gelecekle birleştirilmiş ve bazı sırların çözülmesiyle sonuçlanmıştı. Bu bakımdan diğer kitaplarıyla aynıydı. Fark olarak ise iki gencin aşkı konu alınmıştı. Kitap çok akıcı bir dille yazılmış ve merak içinde okumaktan kendinizi alamıyorsunuz. Kitabın konusu ise şöyle;

Kailey bir gazetede yazarlık yapmaktadır. Araştırdığı ve yazdığı konular ise daha çok sosyal konulardır. Seeatle'da yaşayan Kailey şehirdeki evsizlerle ilgili bir çok yazı yazmış ve son olarak da çok eski bir evsiz barınağı olan bir yerleşim yerinin yıkılmasına karşı çıkmak adına araştırma yapmıştı. Nişanlıydı ve nişanlısı Ryan çok başarılı, yakışıklı ve iyi bir insandı. Ryan başarılı bir şirketi yönetiyordu ve Kailey'e çok aşıktı. Evliliklerine kısa bir süre kalan ve düğün hazırlıklarına başlayan çift adeta gün sayıyordu. Bir gün Ryan ve Kailey şehrin en ünlü restoranına gitmişler ve güzel bir yemek yemişlerdi. Ryan arabasını valeden almaya giderken Kailey de yemekten kalanları paket olarak almış ve Ryan'ı bekliyordu. O sırada dışarıda bir adam gözüne çarptı. Evsizdi ve dükkanın önünde duruyordu. Kailey garsona dışardaki adam için verebilecekleri yemekleri olup olmadığını sordu fakat olumsuz bir cevap aldı. Bunun üzerine dışarı çıkarak adama elindeki paketi uzattı. Adam boş gözlerle karşıya doğru bakıyordu. Kailey adamın onu duymadığını sanarak eğilerek yüzüne baktı ve o anda zaman durmuş gibiydi. Bu evsiz adam bir zamanlar çok sevdiği ve iki yıl birlikte olduktan sonra birden ortadan kaybolan Cade'di. Cade,Kailey'in hiç unutamadığı ve hep izini aradığı bir kişi olmuştu.

Bundan yaklaşık olarak 12 yıl önce Kailey ve Tracy üniversitede okuyan iki ev arkadaşıydı. Tracy tıp fakültesinde hemşirelik okuyor Kailey ise yazılar yazıyordu. Kailey'in erkek arkadaşı yoktu ve Mark adında sevgilisi olan Tracy bu duruma üzülüyordu. Bir gün onu bir bara konser dinlemeye davet etti. İşte orada Kailey ve Cade ilk kez karşılaştılar. Kısa bir sohbetin ardından Kailey, Cade'in yetenek avcısı olduğunu öğrendi. Tüm gruplarıyla ünlü Element Plak'ın sahibi olduğunu öğrendi. Kailey numarasını Cade'e verdi. Kısa bir süre sonra bir kafede tekrar karşılaştılar ve çok güzel bir ilişki yaşamaya başladılar. Birbirlerinin adeta ruh ikizi gibiydiler. Bir çok yeni yer keşfettiler, Cade sürekli komik ve romantikti. Beraber çok eğleniyorlardı. Hatta bir gün ikisi de çok sarhoşken dövme yaptırmaya karar verdiler ve omuzlarına Fransızca'da daima anlamına gelen "Toujours" kelimesini yazdırdılar. Cade bir gün Kailey'in hayatını bile kurtardı. Fakat sonrasında Cade ortağı James ile fikir ayrılıkları yaşamaya başladı ve şirket parlak dönemlerini kaybetmişti. Cade de yeteneğini. Artık bulduğu gruplar on binden fazla albüm satamıyordu ve ciddi şekilde zarar etmeye başlamışlardı. Cade kendini alkole vermişti ve çok fazla içiyor ve ayık kaldığı zamanlar çok kısa oluyordu. Kailey bunu farketmişti. Fakat hiçbir şey yapamıyordu. Kısa bir süre sonra onu terk etti fakat Cade'e bir daha ulaşamadı. Sanki yeryüzünü terk etmiş gibiydi.

Oysa şimdi Cade karşısında duruyordu. Fakat eskisi gibi değildi. Sakalları, saçları uzamıştı. Kıyafetleri pis ve eskiydi. Zayıftı. Onu sadece gözlerinden tanımıştı. Cade ise onu hiç tanımamış hatta görmemiş gibiydi. Kailey o gece eve döndüğünde onu bulmaya karar vermişti. Ne de olsa Cade de onun hayatını kurtarmıştı. Şimdi de o Cade'in hayatını kurtaracaktı. Bir kaç kez daha Cade'i buldu ve ona yemekler yedirdi. Bir kere onu çok dövülmüş ve hırpalanmış şekilde buldu hemen hastaneye götürdü. Onu bir kliniğe yatırmaya karar verdiler. Beyin travması geçirmişti ve geçici bir hafıza kaybı yaşıyordu. Bu nedenle bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görmeliydi. Kailey'in ödediği miktar karşılığında Cade'in hastanede bir dairesi oldu ve ona çok iyi baktılar. Kailey durmadan ona anılarını anlatıyordu. Onun nasıl birisi olduğunu, yaptıkları şeyleri. Ona dövmelerini gösterdiğinde ise Cade ilk kez hatırladığını söylemişti. Kısa bir süre içinde Cade tedaviye olumlu tepki vermeye başladı ve Kailey'i çok özlediğini söylüyor ve hep onunla olmak istiyordu. Kailey ise onu asla yalnız bırakmak istemiyor fakat nişanlısı Ryan onu hep arada bırakıyordu. Cade'in başına gelenleri ortağı James açıklamış ve bir gün yatta kavga ederlerken kafasını vurduğunu sonrasında ise denize düştüğünü açıklamıştı. James polise teslim oldu ve Cade ise hastaneden çıkmaya karar verdi. Kailey'i zor bir karar aşaması bekliyordu. O ise çoktan kararını vermişti. Ryan ile konuştu ve Cade ile evleneceklerini açıkladı. Sade bir düğünle evlendiler ve gençliklerinde gitmek istedikleri Brenton'a yerleştiler. Çok huzurlu bir evleri vardı. Bir gün Cade sana bir sürprizim var diyerek evden çıktı. Kailey onu bir daha göremedi.

Dalgaların çok güçlü olduğu o gün eve bir telefon geldi ve telefondaki polis Cade'in kıyıya vurduğunu söyledi. Geçirdiği travma nedeniyle her şeyi yeniden öğrenen Cade henüz yüzme bilmiyordu ve denize karşı gelememişti. Cade'i kaybettiğini anlayan Kailey ise perişan bir halde acısıyla yüzleşti. Hamile olduğunu henüz Cade'e söylememişti bile. Cade'in ölümünden sonra Ryan ile evlendi ve kızına Ryan babalık yaptı. Fakat aradan geçen onca yıl Cade'i unutturmadı. Kailey büyük bir aşkla Cade'i sevmeye devam etti.

Yazar: Ilgın Kocaman

Yeşil Deniz Kabuğu Konusu

Sarah Jio gerçekten Türkiye’de çok seviliyor ve bu sevginin karşılığını sekizinci kitabı olan Always ya da Türkçe Yeşil Deniz Kabuğu ile ilk olarak Türkiye’de yayınlanarak veriyor. Evet, Sarah Jio’nun en yeni kitabı dünyada ilk kez Türkiye’de yayınlanacak.

Normalde Sarah Jio’nun 8ci kitabı 2016 yılının başında yayınlanması bekleniyordu fakat Sarah Jio’nun Türkiye ziyareti nedeni ile yayın tarihi erkene alındı ve ilk kez Türkiye’de okurlar ile buluşması sağlandı. Bilindiği üzere Sarah Jio en fazla Türkiye’de beğeni topluyor ve yayınevi de bunu iyi bir fırsata çevirmiş olacak.

Yeşil Deniz Kabuğu Sarah Jio’nun sekizinci kitabı ve okurlarına yine sıcak bir aşk hikayesi sunuyor. Agapi romanından sonra Sarah Jio yine özüne dönüyor ve zamanlar arası aşk yolculuğu temasına yeni kitabında geri dönüyor. Bu kez Kailey’in zamanlar arası aşk hikayesini okuyoruz.

Yeşil Deniz Kabuğu Yorumları

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum güzelmiş hemen okumak istiyorumm

curcuna • 05-11-2015 18:37 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio nun tüm kitapları muhteşem bu kitapta da bir önyargım yoktu...

08-11-2015 10:44 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bu kitabı mutlaka okumalıyım diğer kitapları harikaydı ben kitap okumayı senin sayende sevdim sarah jio teşekkür ederim(lütfen antalya ya da gelll)

13-11-2015 02:14 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum ben elimdeki kitablari bitirdikden sonra mutlaka bunu da okuyacam.. suan son kamelyani okuyorum..

13-11-2015 20:51 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum istanbula kitap fuarına gelmiş bilsem ben de giderdim çok üzüldüm çünkü çok seviyorum kendisini yeni kitabını da bugün aldım okumak için sabırsızlanıyorum

15-11-2015 05:33 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum oyku son zamanlar cok rukushsun hele o kirmizi elbisen. ilbigenin tarzi cok iyiydi niye o sinem kaldi . geri getiri ilbige uzunu(((((((

15-11-2015 07:52 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jionun kitapları muhtesem

15-11-2015 13:50 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum güzel bütün kitaplarını okudum hepsi coookguzel bence tavsiye ederim

17-11-2015 10:25 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum ne kadar barış bir roman yazıyorsunuz.

27-11-2015 19:55 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kitabın konusu demişsin ama özetini vermişsin spoiler diye bir kelime var keşke kullansaydın

28-11-2015 22:26 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum merhaba,bu platformda zaten kitaplar okunup özetleniyor. spoiler vermiyoruz direkt kitabı özetliyoruz.teşekkürler.

Ilgın Kocaman • 29-11-2015 13:48 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum hayatımda okudum en iyi kitap

01-12-2015 02:01 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum su an okuyorum ve inanılmaz bir kitap elimden birakamiyorum sanırım hepsini bu gece bitireceğim :)

02-12-2015 00:51 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum tum kitaplarini okudum hepsi birbirinden güzel etkileyici

09-12-2015 21:46 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bu hikaye bambaşkaaa.okuduğum en iyi hikayee.

10-12-2015 18:46 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bütün kitaplari çok güzel kitapliğinizda mutlaka bulunmali

15-12-2015 00:36 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bögurtlen kışıni elime aldım biraktığımda son sayfadaydim çok harika bir kitap diğer kitaplarını da okumak için can atıyorum...

17-12-2015 20:44 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum son zamanlarda ilgiyle takip ettiğim iki yazardan biri sarah jio. diğeri ise ahmet batman. ikisinin de dili o kadar etkileyici ve güzel ki, bağımlılık yaptılar bende...

sevdayener • 19-12-2015 18:59 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kesin okuyun çok çok iyi

20-12-2015 01:16 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum mükemmel mutlaka okuyun.gözyaşlariniza hakim olamayacaksiniz

23-12-2015 21:41 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum cok guzeldi. ama bogurtlen kisi benim aklimdan hala cikmiyor

31-12-2015 18:38 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kaliteli ve gerçek bir kitap okumak istiyorsanız sarah jio'nun kitaplarını tercih etmelisiniz.

03-01-2016 18:33 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum mükemmel bir hikaye .sürükleyici iki günde bitirdim . diğer kitaplarınıda hemen alacağım .

04-01-2016 16:39 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum iki günde bitirdiğim müthiş bir kitap.

14-01-2016 20:55 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kesinlikle okumalıyım her kitabı daha akıcı ve güzel:):))))

17-01-2016 12:50 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum okudum ve sonunda dayanamadım ağladım tüm kitaplarını okudum.

23-01-2016 15:12 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kesinlikle çok güzel bir kitap. bir solukta okudum.

30-01-2016 09:36 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bu kitabı ben okudum çok güzel bir kitap sadece isimler yabancı o kadar

30-01-2016 11:36 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio kalemiyle kendi ülkesinde ve diğer ülkelerde olduğu gibi bizim üülkemizde de çok sevilen ve okunan bir yazar . genç yaşamında böyle güzel başarılara imza atması oldukça güzel . ben bütün kitaplarını okudum ve yeni kitabını dört gözle bekliyordum . görünce çok mutlu oldum , en yakın zamanda alıp okuyacağım . seni seviyoruz sarah jio 😊...

30-01-2016 20:15 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum biz kitabı sarah jio dan imzalı aldık !
çok güzeldi . yine harika bir sarah jio kitabıydı.
ama kitap adı çevirisinden nefret ediyoruz . bizce daima olarak çevrilseydi harika olurdu. a.ş.k

01-02-2016 01:16 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum cok güzel bir kitap tek skinti heyecanlı bir sekilde giderken birden geçmişi anlatmasi

01-02-2016 21:43 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum güzel bir kitaba benziyor özetini çok beğendim hemen alacağım muhteşem bir aşk hikayesi bayıldım

02-02-2016 12:29 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kitabı bukadar beğenlere anlam veremiyorum, konu basit yeşilçam filmi konusu gibi, nereye gideceğive sonunun nasıl olacağı belli, edebi betimlemelerden yoksun sadece olay örgüsü anlatılıp, ilgi çekici hâle getirebilmek adına da iki aytı zamana bölünüp heyecanlı! anlarda zıt diye diğer zamana atlanmış bir roman, beklediğimi bulamadım kitapta, tavsiye etmiyorum

04-02-2016 14:58 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum beğendim mutlaka okuyacağım ama bunda önce okumak istediğim bi kitqp daha var

07-02-2016 17:36 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum böğürtlen kışından sonra çok beğendim ...hiç bitmesin istedim..herkese tavsiye ediyorum..

11-02-2016 09:25 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bögúrtlen kisi ve son kamelyayi okudum kadinin hayal gücü harika ve bence muhtesem bir yazar cok akici eminim bu kitabida harikadir emegine sahlik

12-02-2016 01:10 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum tüm kitaplarını okudum, kitapları içerisinde en vasat olanı hayal kırıklığı oldu

29-02-2016 17:11 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bütün kitaplarını okudum ve bence en güzel kitabıydı

04-03-2016 11:50 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum tek kelime ile harika. kitabın nasıl bittiğini anlamadım..

05-03-2016 21:37 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum çok güzel tavsiye ederim

06-03-2016 19:09 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum çok güzel herkese tavsiye ederim mükemmel bir hikaye diğer kitapları arasında en beğendiğim bu oldu ama sonu tam güzel bitiyor derken yine mutsuz bitti sarah jio mart menekseleri serisinde sonları hep kötü bitiriyor ya da yaslandiklarinda kavusuyorlar
ama yine de beğeniyorum kitaplari

06-03-2016 19:59 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum saraj jionun bütün kitaplarını okudum ve aralarında en iyisiydi diyebilirim. kitabi 2 günde bitirdim herkese tavsiye ediyorum.

11-03-2016 23:34 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum always harika bi kitap . bir sarah jio klasiği.kitabı ilk çıktığı gün alıp sarah jio ya imzalatabildiğim için çok şanslıyım .
herkese tavsiye ediyorum .
evet sarah jio aynı kapaktaki kadar güzeldi.💋💟.

a.ş.k

14-03-2016 21:30 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum tahmin edilebilir sonlu kurgulara sahip olmasına rağmen okurken rahatladığımı hissettiğim nadir yazarlardan biri sarah jio. bu kitabı da oldukça akıcı ve ilgi çekiciydi.

masalhayal • 18-03-2016 12:41 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum ben okuyorum sonunu merak ettim en son saçma olmuş bence çocugunun adı grece olmalıydı

26-03-2016 22:55 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum kitabı okumalısınız ve okuyanın ağlayacağına garanti verebilirim ki ben ağladım. çok güzel bende kitap okumayı sevmeyen bireylerden biri olarak kitaba başladım senin sayende (sarah jio ) 😊😄

10-04-2016 18:40 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum insan içini ısıtan aşkla , tutkuyla ve gizemle kurgulanmış bir başyapıt .
sarah jio ve verdiği esere her zaman güvenmişimdi r

19-04-2016 19:41 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum daha okumadım ama bence bu da diğerleri kadar güzeldir😃

23-04-2016 17:20 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum ben okuduğum hiçbir kitapta veya yazarda böyle hissetmedim bu kitap olağan üstü bişey gerçek aşk,bitip tükenmeyen,yıllardır süregelen bir aşk herkesin okumasını tavsiye ederim

25-04-2016 19:15 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum normalde kitap okumayı maalesef pek sevmem ama bu kitaba bayıldım okudukça okumak geldi içimden heyecanlı ve bi okadar da merakla okudum şidettle tavsiye ediyorıum

30-05-2016 11:33 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio yine bu kitapta kendini gösteriyor. akıcı dili ve kullandığı aksan mükemmel. biraz hayal gücü ve gerçeğin yoğrulmuş hali bu kadar olur. kitap iki gündür elimde ve bırakamıyorum. tamam bir yağmur sonrası veya gündüzsefası gibi bir yerlere gitmemiş olabilir ama yinede güzel. ben de şu an bir kitap yazıyorum ve bunun sebebi sarah jio. ayrıca sarah jiodan imzalı almışsınız. siz nerede kalıyorsunuz ki?

02-06-2016 19:17 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio ve yesil deniz kabugu. cok guzel birkitaptir.jale bolat

19-06-2016 13:09 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jıo başarılı bir yazar. bütün serisini bitirdım. ydk da güzel kitap. hatta sarahı okuduktan sonra seattle a ilgim arttı ve oraya gitmeyi cok ıstıyorum onunla tanısmayı.da.:))

21-06-2016 14:50 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio ve yeşil deniz kabuğu yine çok güzül bir kitap.jale bolat

24-06-2016 12:30 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum muhteşem bir kitap yüreğine sağlık sevgili sarah

30-06-2016 14:54 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio tüm serisini okudum inanılmaz güzel kesinlikle tavsiye ederim..

Şeker • 30-06-2016 22:44 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum okudum ve çok etkilendim. kitabın sonlarında az kalsın ağlayacaktım. gerçek aşkı analatıyor. sarah jio' nun kitaplarına bayılıyorum. çok güçlü bir kalemi var.

20-07-2016 15:02 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum bence okunmalı. 2 ask arasında kalanlar hemmen alsın

08-11-2016 20:25 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum sarah jio un bütün kitaplarını okudum ve bunuda okudun gerçekten harika bir kitap tek solukta okudum

21-06-2017 19:26 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum ilk okuduğum kitabı böğürtlen kışı hala unutamıyorum... diğer kitaplarını da okudum . seriyi tamamladım tavsiye ederim..

09-08-2017 16:47 !!

Yeşil Deniz Kabuğu Yorum ❤❤❤mükemmel bir kitap sarah jio yu tebrik ediyorum 😙❤❤❤ ve onu çok seviyorum
kitabı okurken az daha ağlayacaktım kitabı bitirdim ve tekrar okuyorum 😢

10-12-2017 20:11 !!

Yorum Yaz

:: Sarah Jio ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.