Mart Menekşeleri

Mart Menekşeleri
Kitabın Yazarı:Sarah Jio Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Arkadya Yayınları Yayınlandığı Yıl:2012 Sayfa Sayısı:336 ISBN:9789759996277 Kitap Puanı:8.6 / 10 | Yorum: 230

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Mart Menekşeleri - Sarah Jio

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:The Violets of MarchÇeviren:Nihan Giray

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Mart Menekşeleri Özet

Emily Wilson kocası Joel’le birlikte New York’ta yaşamaktadır. Emily ünlü bir yazardır. Fakat bir süredir hiçbir şey yazamıyordur. Emily buna çok üzülür. Joel başka bir kadın için Emily’i terk eder ve boşanırlar. Emily bu duruma çok üzülür. Çünkü o Joel’i seviyordur. Emily’nin arkadaşı Annabelle kendisini toparlaması için ona yengesinin yanına, adaya, gitmesini tavsiye eder. O sırada Emily yengesi Bee’den mektup alır. Bee onu adaya davet eder. Emily de ani bir kararla valizini hazırlar ve adaya gider. Emily mart ayı boyunca adada kalmaya kararlıdır. Emily adaya uzun zamandır gelmemiştir ve adayı çok özlediğini fark eder. Emily adada Bee’inin komşusu Henry ve Jack ile tanışır. Bee, Emily’nin bu kişilerle görüşmesinden hiç hoşnut olmaz. Emily kaldığı odadaki çekmecede bir günlük bulur ve bu günlüğü okumaktan kendisini alamaz. İlk sayfalarını okuduğunda bu günlük onu çok etkiler.

Emily ertesi gün Bee’nin en yakın arkadaşı Evelyn ile tanışır. Bee’nin olmadığı bir an Evelyn’e bu günlükten bahseder. Evelyn ona günlüğü okumasını ama Bee’ye söylememesini ister. Ama Emily’nin sormasına rağmen başka bilgi vermez. Emily’nin bu günlüğe olan ilgisi gittikçe artmaya başlar. Bu sırada Emily’nin Jack ile olan arkadaşlığı da ilerler.

Emily her gün günlüğü okur. Günlük Esther adında bir kadın tarafından yazılmıştır. Esther ve Elliot büyük bir aşk yaşamışlardır ve nişanlanmışlardır. Daha sonra Esther, Elliot’u başka bir kadınla görür ve onu dinlemeden onu terk eder. Elliot’un tüm çabalarına rağmen onunla barışmaz. Elliot bunun üzerine askere gider. Esther başka bir adamla evlenir. Bir de kızı olur. Esther Elliot’u hala seviyordur. Sürekli ondan haber bekler. Elliot Esther’e bir mektup gönderir ve onu hala çok sevdiğini söyler. Elliot daha sonra askerden döner. Esther bunu arkadaşı Frances’ten öğrenir. Elliot Esther’e bir not bırakır ve gece onu beklediğini gelmezse de ümidini tamamen keseceğini söyler. Esther kocası Boby uyuduğunda Elliot’un yanına gider. O gece orada Esther kocasını aldatır. Daha sonra bu ihanetini kocasına söylemeyi düşündüğü zamanlarda kocası hastalanır ve ona bir şey söyleyemez. Bu zamanlarda Esther’in destekçisi arkadaşı Rose olur. İlerleyen zamanlarda Esther hamile olduğunu öğrenir. Daha sonra kocası Boby onun ihanetini öğrenir ve onu evden kovar. Esther arabaya binip Elliot’un evine gider fakat Elliot evde yoktur. Daha sonra arkadaşı Frances’e gitmeye karar verir. Frances’in evine gittiğinde Elliot’un da orada olduğunu görür. Onların birlikte olduğunu düşünür. Arabasına biner ve oradan ayrılır. Elliot ve Frances de son anda onu fark ederler ve peşinden giderler. Onlar geldiğinde Esther arabasını uçuruma doğru sürer ve uçurumdan düşer. Elliot onu kurtarmak ister fakat Frances onu götürür. Frances giderken orada liseden beri Esther’e aşık olan Billy’i görür.

Emily Esther’in kim olduğunu çok merak eder ama kimse ona bilgi vermez. Emily ile Jack arasındaki arkadaşlıkta ilerler. İkisi de birbirini seviyordur. Kanser hastası olan Evelyn hayatını kaybeder. Bee ve Emily buna çok üzülür. Evelyn’in cenaze töreninde Emily Jack’in büyükbabasını görür. Emily Esther ve Eliiot hakkında araştırmalar yapmaya başlar. Emily öğrendikleri karşısında şok olur. Çünkü araştırmaları sonucunda Esther’in kocası Boby’nin büyükbabası olduğunu öğrenir. Esther de Emily’nin gerçek büyükannesidir. Emily o hikayenin onu neden o kadar ilgilendirdiğini anlar. Emily, Esther’in hayatını yazmaya başlar. Artık yazarlık yeteneğine kavuşmuştur. Ertesi gün Emily’i Elliot arar ve görüşmek istediğini söyler. Emily görüşmeye gider. Gittiğinde Elliot’un Jack’in büyük babası olduğunu görür. Elliot ona tüm hikayesini anlatır. Emily günlükte yazan isimleri sorar. Elliot Frances’in Bee, Rose’un Evelyn, Billy’nin de Henry olduğunu öğrenir. Elliot Esther’in kendisi ve Bee yüzünden öldüğünü söyler. O günden sonra Bee ile hiç görüşmediklerini söyler. Emily ikisinin adına da çok üzülür. Emily bu öğrendikleri sonrasında kitabını yazmaya devam eder. Emily öğrendiklerinin ona sürekli acı verdiğini anlar. Daha bir ay olmamasına rağmen adadan ayrılmaya karar verir. O gece Jack’i arar fakat telefonu bir kadın açar. Bunu üzerine Emily Jack’e haber vermeden adadan ayrılır. New York’a döndüğünde eski eşi Joel ile görüşürler. Joel, Emily ie barışmak ister. Fakat Emily barışmamak konusunda kararlıdır. Emily bir mektup alır. Mektup Henry’den gelmiştir. Henry de mektupta Esther hakkında bildiklerini anlatır. Esther’in o gece ölmediğini söyler. İntihar’ın bir oyun olduğunu onun kazadan kurtulduğunu söyler. Onunla uzun yıllar mektuplaştıklarını fakat sonradan mektupların kesildiğini söyler. Henry onun öldüğünü düşünüyordur. Tüm mektupları da Emily’e gönderir. Emily bu mektubun ardından Jack’ten de bir mesaj alır ve adaya gitmeye karar verir. Adaya gittiğinde öğrendikleri Emily’nin kitabının son bölümünü yazmasını sağlar ve Emily kitabını tamamlar.

Mart Menekşeleri Konusu

Duygusal aşk hikayelerinin usta kalemlerinden bir tanesi olan Sarah Jio Mart Menekşeleri isimli romanı ile yine okurlarını derinden etkiliyor.

Emily Wilson başarılı bir yazardır ve özel hayatında gerçek aşkı bulduğuna inanarak mutlu bir şekilde yaşar. Fakat bir gün acı gerçek ile yüzleşir ve hayatının aşkı olduğuna inandığı adam onu farklı bir kadın için terk eder. Büyük hayal kırıklığı yaşaran Emily’nin imdadına yengesi Bee yetişir.

Bee onu Mart ayında birlikte Bainbridge adasında tatil yapmak için çağırır. Yaşadığı acıdan uzaklaşmak için bu iyi bir fırsat olarak gören Emily adanın yolunu tutar. Burada onu bir sürpriz beklemektedir. Eline 1943 yılında yazılmış eski bir günlük geçer. Günlüğü okumaya başladığında ise kendisinin yaşadığını düşündüğü gerçek aşkın aslında ne kadar farklı bir şey olduğunu keşveder.

Mart Menekşeleri Soruları ve Cevapları

Mart Menekşeleri kimin eseri?

Sarah Jio

Mart Menekşeleri türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk

Mart Menekşeleri kaç sayfa?

336

Mart Menekşeleri Yorumları

okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesiydi o günden beri saraj jio hayranıyım mükemmel bir yazar

27-02-2014 23:49

Arkadaşım ben bu yazarın kitabını hiç okumadım nasıl güzel mi cevap bekliyorum senden

02-03-2014 15:50

çok güzel bir kitap tavsiye ederim

Dmt • 05-03-2014 20:18

42 yaşindayim hayatım daki enguzel romanfi soluksuzca okudum süper

13-03-2014 23:33

Ben "Böğürtlen Kışı" adlı kitabını okudum. Sarah Jio'nun kurgusuna ve hayal gücüne hayran kaldım. Eminim bu kitabıda harikadır

15-03-2014 23:48

Esther ölmemis mi? huzurevine ziyarete o da ml gitmis orayi anlamadi.bi de hani yuzuk dusmustu??

16-03-2014 01:19

tekk kelimeyle mükemmel

17-03-2014 22:36

Anlayan biri cvp yazabilir mi ltfn..estherda mi huzurevine gormeye gidiyodu bi de yuzuk rogara dusmustu..nasi jack ona hediye edebildi ayni yuzugu??

21-03-2014 22:23

evet huzurevine kızı ile birlikte Esther de gitmiş...böylece elliot-esther ve kızları ilk defa bir araya gelmişler...demekki düştüğü yerden elliot yüzüğü bulmuş:)))

31-03-2014 14:02

gerçekten çok güzel bir kitap çok etkileyici ve sürükleyici.

01-04-2014 19:33

arkadaşlar yağmur sonrasını okumadıysanız mutlaka okuyun.44tane toman okudum şuana kadar,en etkileyici en güzeli buydu..teşekkürler sarah jio..la vie en rose

01-04-2014 23:34

Varya ben normalde kitapları zor beğenirim ama Mart Menekşeleri'ni soluksuz 2 günde bitirdim. Resmen okurken kitapla bütünleşiyorsunuz . Bir yandan Emily ve Jack'in aşkına bir yandan Esther ve Elliot'un tutkusuna kapılıyorsunuz. Kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. :)

17-04-2014 20:21

hayatımda beni bu kadar etkileyen bir hikaye görmedim.

29-04-2014 16:37

ben bu kitabı okudum süper herkese tavsiye ederim

02-05-2014 19:47

yaa bence böğürtlen kışı kadar güzel olamaz ama yinede azda olsa beğendim

07-05-2014 16:05

Bende bu kitap war ya dehşet birşey aşkı,ihaneti,sevgiyi,dostu vs.herşeyi anlatıyor inamılmaz birşey yazarımıza çok teşekür ederim böyle birkitap için kelimler yetmez ya çok güzel belki özeti sıkıcı gelebilir ama çok güzel kitap kurdlarına hiçbir kitap sıkıcı değildir :)

09-05-2014 13:53

ben bu yazarın kitaplarına bayıldım ilk olarak böğürtlen kışını bir tafsiye olarak okudum arkasından hemen son kamelyayı 2 günde okudum yazarın yazılarını çok beyendim şimdi de mart menekşeleri ktabını alacağım herkese tafsiye ederim

09-05-2014 23:49

Yağmurdan sonra adlı kitabıyla günümüzde görülmeyen o aşkı sanki kitabın içindeymişsin gibi tattım çok akıcı bir dil kullanan yazar aşkı kusursuz anlatmış

11-05-2014 13:02

Sarah Jio nun bütün kitaplarını en az 5 kere okudum ve bağlayıcı bir etkisi var muhteşem derecede güzeller

19-05-2014 11:27

çok güzel tavsiye ederim

20-05-2014 20:26

kitabın sonu nasıl mutlu sonmu üzücümü

25-05-2014 21:13

ltfen cavep verin kitabı alıyorum alıyımmıı

25-05-2014 21:14

saçma sapan bir hikaye, boş işler.. kitap okumuş oldum sadece

30-05-2014 13:40

Gercekten fazla ilginç bir kitap yalnızca bir günde bitirdiğimi hatırlıyorum

01-06-2014 13:25

saraj jıo nun tum kitapları gercekten harika ve sıkılmadan tek seferde okunacak kitaplar. tüm kitaplarını öneririm. özellikle son kamelyayı okumalısınız.

02-06-2014 14:41

Bencede çok güzel

15-06-2014 14:23

kitap sayesinde sarah jio hayranı oldum tüm kitaplarını alıp okumak istiyorum

18-06-2014 06:59

kadın çok güzel yazmış diğer kitaplarını da okumak lazım son zamanlarda okuduğum en güzel kitap diyebilirim

24-06-2014 23:20

mart menekşelerindeki bu karakterle böğürtlen kısındaki claraının arkadaşı ikizlerioluyodu orda

26-06-2014 00:30

harika bi kitap bu yazar dünyada görülmemiş bi varlık

27-06-2014 15:03

çok güzel bir aşk romanı

03-07-2014 02:54

Sarah jio nun bütün kitapları güzel tavsiye edilir bugünlerde okuduğum en iyi kitaplardan biri..Melek...

04-07-2014 11:37

Daha önce böğürtlen kışını da okudum aynı şekilde her 2 romanda muhteşem ve çok sürükleyici elinizden bırakamayacaksınız.

10-07-2014 17:28

tavsiye üstüne aldığım bir kitaptı. Ne kadar akıcı olsada bence çok boştu. Tavsiye etmem.

14-07-2014 18:12

Sarah jio keşke daha çok kitap yazsa çok güzel yazıyor kadın

16-07-2014 18:06

Nasıl muhteşem bir hikaye
tek solukla oluyorsunuz. Kitapçı tavsiye ettiğinde öyleşine aldım 2 hafta ellemedim. Ama bakayım Bi nasılmış diye elime almamla 3 günde bitirdim kitabı. Gerçekten harika

28-07-2014 12:18

Arkadaşlar bee emilynn yengesi değil mi aynı zamanda da büyükannesinin arkadaşı bu nasıl oluyor

01-08-2014 10:57

Hikaye gerçekten de sıradanlaşmış bir hikayeden çok hayal gücünün doruklarında insanı hayrete düşüren, okudukça bırakmak istemediğiniz muazzam bir kitap.Tavsiye ederim arkadaşlar...

03-08-2014 16:32

Gerilim,polisiye kitabı okumaktan ne kadar sıkıldığımı bu kitapla anladım.Bir kitabı hem soluksuz okumak isteyip hem de bitmesini istemeyeceğim hiç aklıma gelmezdi..Kendimi o adada hissettim değişik bir huzur verdi.Bu kadın daha fazla kitap yazmalı...

05-08-2014 17:24

Sevglim kitabı anlata anlata bitiremedi. En kısa zamanDA fırsatını bulunca okuyacağım.

06-08-2014 14:39

kitap bi harika bayıldım

11-08-2014 15:41

bee yenge büyük yaşta evlenmiştir

14-08-2014 23:17

sarah jıonun son kamelya kıtabını da onerırım o da gercekten surukleyıcı ve dıgerleri gibi cok guzel. sarah jıo cok basarılı bir yazar. devamını bekliyoruz.

15-08-2014 14:51

Cok güzel kitapları herkeze tavsiye ederim bögürtlen kısida mükemmel bir kitap

16-08-2014 17:57

Bayıldım harika bir kitap herkese tavsoye ederim € melek

18-08-2014 09:35

Süper bi kitap yeni aldim ilk basta bogurtlen kisiyla bu kitap arasinda kaldim tek kelimeyle harika surukleyici bir roman herkese siddetle tavsiye ederim bu romani okuduktan sonra sarah jio nun tum romanlarini okumak istiyceksiniz .

20-08-2014 19:39

hayatımda okokuduğum ennv mükemmmel en gizemli romannn

22-08-2014 17:20

Açıkça söylemek gerekirse yazarın çok akıcı bir üslubu var.Okudukça okumak istiyor insan.Kitaptaki her olay birbirleriyle bağlantılı diyebilirim.İnsanın içini ısıtan bir hikaye.Bu kitabı okuduktan sonra insanın Bainbridge Adası'na gidesi gelmiyor değil.Birbirlerine aşkla bağlanmış bu iki güzel insan, Esther ve Elliot'un yıllar dahi geçse birbirlerini tutkuyla sevmeleri gerçekten gıpta edilecek bir olay :)

30-08-2014 12:09

Bu kitabı ve böğürtlen kışını almak istiyorum yorumlardan okudugum üzere harikaymış..

30-08-2014 14:33

daha önce hiç aşk kitabı okumamıştıma ama bu kitabı okuduktan sonra daha fazla aşk kitabı okuyacağıma karar verdim

31-08-2014 17:24

şu an bu kitabı okuyorum daha bitirmedim gerçekten çok gizem dolu bir kitap.diğer kitaplarını da okumayı istiyorum

04-09-2014 09:00

Harika bir kitap cok begendim sarah jio ya tesekurlerimi sunarim dger kitaplarni da alicam ...

Sessizlik en güzel sestir duyabilen icin...Şemsi Tebrizi(Melek) • 06-09-2014 13:22

kitap güzel ama özetinde neden son bölümü yazmamışlar ???

08-09-2014 14:50

harikaa bir kitap kesinlikle okuyunn

10-09-2014 03:39

hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. ilk başladığımda baya sıkılmıştım hatta 3-4 sayfa okuduktan sonra bu kitabı bıraktım ve senden önce ben'i okudum. ama bu kitap da bittiğinde mart menekşelerine geri döndüm. sayfa ilerledikçe içine çeken bi özelliği var çzellikle elliot ve esther aşkına büyülendim. o kadar acıklı ve o kadar harika bi aşk ki insan içinde hissediyo esther'in hissettiği duyguları. herkesin hayatında 1 kere mutlaka okuması gerek. sarah jio harika bir yazar ve ilk defa bu kitabıyla tanıştım. bunu bitirmeden yağmur sonrasını aldım. eminin bu da en az mart menekşeleri kadar güzeldir.

Dilara Kömürcü • 14-09-2014 17:44

kesinlikle okuyacağım

18-09-2014 13:53

çook güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.

19-09-2014 21:18

çok güzel bir kitap tavsiye ederim......

zeyynep • 19-09-2014 21:20

sarah jionun bütün kitapları mükemmel 1.böğürtlen kışı2. mart menekşeleri bnm için çok özel:D

04-10-2014 14:00

mart menekşelerimidaha güzel bogurtlen kışımı hangısınden baslayayım
iki kitapta birbirinin devamımı

05-10-2014 16:52

çok güzel bi kitap.bayıldımmmmm

09-10-2014 20:32

bu kitapta olan kişilerin adı böğürtlen kışında vardı

12-10-2014 18:11

Harika muthisokudukca boyle bir ask istoyorum diyeceginiz,,,icinizin ilik ilik olacagi bir kitap...kesinlikle okunmali

15-10-2014 09:13

Ben yağmur sonrası ve böğürtlen kişi ni okudum muhteşemdi şimdi Mart menekseleryorum ve son Kamelya yi aldım ama harika yazıyor tavsiye ederim

16-10-2014 20:13

böğürtlen kışını okudum onun kadar güzel mi?

17-10-2014 18:56

evet bence göğürtlen kışından daha da güzel sarah jionun okuduğum en güzel kitabı mart menekşeleri tavsiye ederim diğeri sevdiysen buna bayılacaksın

17-10-2014 19:05

Güzel kitaba benziyor kesinlikle okuyacağım

17-10-2014 22:47

Sarah jio nu ilk bu kitapta tanıdım ve gercekten akıcı anlasılır bir dili var sayfalar birbirini hızla takip ediyor ve sonu gercekten guzeldi zaman ayırıp okumaya deger diyorum ben : ))

18-10-2014 11:21

ya sarah jıo cok guzel yazıyor fakat her romanın kurgusu neden hep 1940 lı yıllarda yasayanlarla sımdıkı zamanda yasayanlar arasında geçiyor.?bogurtlen kısı ve son kamelyanın kurgusu aynı nerdeyse ve bu kıtap da bunlara benzıyor klasık canan tan kurgusu dogrusu

19-10-2014 23:51

Sarah Jio nun bütün kitaplarını okudum ve çok beğendim umarım yazmaya devam eder.Çünkü o yazdığı sürece ben onun kitaplarını kesinlikle okurum.Evet tüm kitaplarında üslubu aynı ama herkesin kendine has yazım şekli olabilir.Ben her ne olursa olsun bu kadının kitaplarına bayılıyorum

20-10-2014 18:14

Bende aldım ama kargoda gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum:)))) beğenirim inş

24-10-2014 16:05

gerçekten mükemmel bir kitap hayla okumayanlar bence okumalılar gerçi sarah jio nun bütün kitapları harika kitabı bitirince 2 gün etkisinden çıkamıyorsun anlatım uslübu akıcı ve harika ben okuduğumda bu kitabı 3 günde bitirmiştim :)

29-10-2014 20:24

sarah jio nun 4 kitabınıda okudum herbiri birbirinden güzel..
mart menekşeleri , yağmur sonrası , böğürtlen kışı ve son kamelya..
herkese tavsiye ederim :)

Suna5560 • 04-11-2014 15:47

yağmur sonrası ve mart menekşeleri muhteşemdi şimdi kalan 2 kitabınıda alacağım inşallah yazmaya devam eder Sarah Jio

12-11-2014 09:30

Böğürtlen Kışı gibi güzel mi diye soranlara cevabım
Kesinlikle Ondan Daha Güzel

15-11-2014 16:19

O kadar çok ağladım ki bu kitabı okurken tamı tamına 2 defa okudum 2 günde ve çok harika Arkadaşlar Beth Harbisonun kitapları Bana Herşey seni Hatırlatır ve Hayatı Bütün Kalbinle Sev 'i okuyun harikalar en az Sarah Jio'nun ki gibi bende Yağmur Sonrası (Sarah Jio) yu almak istiyorum ama bulamıyorum Zeytiburnunda falan D & R 'de bulabilirmiyim ?

24-11-2014 21:44

sıra gündüzsefası nı okumaya geldi,hayatın monotonluğundan sıyrılıp kaçmak için sarah jıo harika seçim. Kurgusu mükemmel... hepsinde aynı tadı alacaksınız tavsiye ederim.

27-11-2014 15:13

Sarah jio' nun sadece son kamelya kitabını okumadım.Diğer hepsiniokudum.Hepsi harika ve sürükleyiciydi.Hayırlısıyla Son Kamelya kitabını da okuyacağım...

27-11-2014 17:01

Muhteşem bir kitaptı aşka sevgiye inancım arttı

28-11-2014 08:57

çok güzel bir kitaba benziyor daha almadım ama almayı düşünüyorum

28-11-2014 15:58

bu kitabı anlatmaya kelimeler yetmez...hayatım boyunca bu kitabın etkisinde kalacağım

02-12-2014 19:35

teşekkürler sarah jıo bu kadar güzel bi kitabı yazdığın için..kitabı okuduktan sonra gözyaşalarıma hakim olamadım

04-12-2014 14:02

ÇOK GÜZEL BİR KİTAP
KESİNLİKLE OKUMALISINIZ :)

04-12-2014 16:17

Butun kitaplarini okudum hepsi de birbirindrn guxel

04-12-2014 21:13

ben böğürtlen kışını okudum o kadar harikaki olayı yaşıyo gibi oluyosun o an hiçbir şey duymuyosun sadece kitapla bütünleşiyorsun ve ben onu bitirmek için o geceden sonra saat6.00 da okul olsa bilene ben bitirmek için saat 2 ye kadar okudum ve en sonunda bitti diye uykulu halimde ağladım ve çok çarpıcı yazılmış yani... anlatılmaz yaşanır bişey tabi okumasını bilenler için ...
bu arada daha 12 yaaşındayım bu yaşta sarah jıo sayesinde hayatın anlamını anladım bunun için ona teşekkür ediyorum

06-12-2014 20:46

şu anda kitabı okuyorum çok güzel bir kitap arkadaşlarıma tavsiye ediyorum :D

07-12-2014 19:02

kitablar bir harika!!!!!!!!

08-12-2014 08:48

harika bir kitap,hala etkisinden kendimi alamadım:)
bu kitap süperrrrr herkese tavsiye ederim ;)
yeni bir kitap daha bekliyoruz

16-12-2014 11:39

çok güzel bir günde 60 ayda okudum. herkeze tavsiye ederim.

24-12-2014 16:33

güzel kitaba benziyor okumak için sabırsızlanıyorum :d :d :d

24-12-2014 18:29

güzel bir kitap mi istiyorsunuz mart menekşeleri ni öneririm
süper bir kitap tavsiye ediyorum
süper bir kitap tavsiye ediyorum
süper bir kitap tavsiye ediyorum
harika pisman olmaksızın
harika pisman olmaksızın

27-12-2014 21:00

harika pisman olmazsiniz

27-12-2014 21:14

sizi seviyoruzz ;) harika kitabınız var;)

29-12-2014 15:02

kitap konusunda çok seçiciyim. ama sarah jionun bütün kitapları muhteşem bütün kitaplarini okudum kesinlikle okumanizi tavsiye ederim. kitapları arasında secim yapmaniza gerek yok çünkü hepsi mükemmel bir üslup ve kalemle yazilmiş.

01-01-2015 18:37

ben yağmur sonrasını okuyorum - daha tam bitiremedim- bir sonraki kitabımda böğürtlen kışını alacağım. mart menekşeleri nasıl? o kitabı da alsam mı sonradan ? mart menekşelerini okuyan kişiler bana bilgi verebilir mi?

02-01-2015 15:29

papatya kokulu ve menekse kokulu hikayeleri okudum ve cok etkilendim gercek hayatlar ele alinmiş tavsiye ederim sevmeden birşeyler verebilirsiniz ama birşeyler vermeden sevemezsiniz yazar ender haluk derince

05-01-2015 13:14

harika söz söylenemezyok böyle dünya

06-01-2015 16:30

bence süper bir kitap

07-01-2015 18:14

ben suan mart menekselerini okuyorum. cok guzel kitab gercekten,

08-01-2015 18:10

ben yağmur sonrasını okudum çok güzeldi şimdide böğürtlen kışını aldım çok güzel kitaplar

09-01-2015 17:14

ben böğürtlen kışını okumuştum harikaydi eminim buda öyledir

11-01-2015 00:19

fevkaledenin fevkininde fevkinde

12-01-2015 07:40

bu olay nerde geçiyor

13-01-2015 18:42

bu yazara zaten bayılıyorum kitapları mütiş

23-01-2015 16:43

kitap bitene kadar kafayı yedim resmen ama gerçekten tavsiye ediyorum. harika bir kitap. ama hala aklıma takılan binlerce soru var. :)

24-01-2015 20:25

harika bir roman bayıldım:)

25-01-2015 15:55

çok güzel bir roman aldığım gün başlarını pek sevmemiştim ama devamını okuyunca bir gecede bitirdim

26-01-2015 22:14

en sevdiğim kitap oldu mart menekşeleri. bu kitapta aşklar o kadar da basit değil.tek kelimeyle süper

02-02-2015 12:29

bögurtlem kışı daha etkili çok guzel ve surukleyici

06-02-2015 22:42

çoook güzel beğendim çok heycanlı ve sürükleyici

08-02-2015 12:29

olaylar cok guzel islenmis ve hakikaten surukleyici. başarılı bulduğum bir kitaptı. okumanixi tavdiye edetim.

17-02-2015 23:38

çok güzel bil kitap

22-02-2015 12:58

mükemmel bir kitap sürükleyici etkileyici ben kitabı bitirdikten sonra etkisinden çıkamadım ve sonunda ağladım beni ağlatan nadir kitaplardan biri kesinlikle defalarca okunabilecek bir kitap

03-03-2015 16:44

bu benım yasıma gore degıl hemde bu cooookkk buyuk benden benn 5. snifa gidiyorum ama bunu buyukler okuyor :d :d

05-03-2015 13:53

kitabı bitirene kadar hep aklım kitaptaki olaylarda kaldı gizli kişileri çıkarmak çok harika vericiydi kitap tavsiye edilir bence de süper di

07-03-2015 20:23

slm ben sarh jio nun kitaplarini çok beğeniyom. iki ay içinde 20 kitap okudum en güzelleri sarah di birçok kitabida yarim biraktim özellikle yabanci romanlarin giriş bölümü çok uzun ve skici sarah jio gibi yazan başka yazar var mi konu anlaim olarak lütfen bilgi verin trabzonlu

11-03-2015 15:34

sarah jio harika bir kadin kitaplarina bayiliyorum sürükleyici

14-03-2015 16:05

merhaba. ben sarah jio nun böğürtlen kışıyla başladım. o kadar akıcı ve güzel anlatmış ki ara vermeden mart menekşeleri, son kamelya, gündüz sefası ve agapi (ölümsüz aşk) kitaplarını okudum. gerçekten mükemmel bir yazar. her kitabi birbirinden akıcı. olayların o aşkların içinde hissediyor insan kendini. bütün kitaplarını soluksuz okudum. herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. özellikle böğürtlen kışı ve mart menekşeleri.

17-03-2015 11:10

ben böğürtlen kışını okudum acık içinde sapıkça şeyler geçiyo ve mutlaka bundada vardır ama bu bi bahane değil kitaba hayran kalmıştım eminim buda onun kadar güzeldir

19-03-2015 17:19

bütün kitaplar birbirleriyle uyumlu mesela bu kitaptaki elliot askere gidiyor ya işte yağmur sonrasındaki elliottan bahsediyor harikaa bir kurgu

22-03-2015 23:56

mart menekşeleri okudugum ilk kitabıydı. mart ayının başında iki gunde bitirdim kitabını ...diger kitaplarınıda bu kitap kadar sürükleyici olduguna eminim..teşekkürler sarah jio...

23-03-2015 16:33

tek kelimeyle mikemmeldi

25-03-2015 20:15

bence böğürtlen kışı kadar gerçekçi olamaz bn onu okurken kitabın içinde sanki yaşananları izliyor gibiydim

27-03-2015 17:53

şu zamana kadar milyonlarca kitap okudum hiçbiri bu kitap kadar güzel değildi.hatta bu kitabı 10 yaşındaki kızım bile okudu ve kitaba hayran olduğunu söyledi.

29-03-2015 14:17

harika bir kitap herkese tavsiye ediyorum oldukça sürükleyici

29-03-2015 16:48

öyle güzelki bütün arkadaşlarım benden teker teker alıyor ve okuyorlar.biri alınca diğerine tavsiye ediyor o bitirince bir başkası istiyor.okuyanların hepside çççooookkk beyeniyorlar.sarah jio lütfen yazmaya devam et.başka kitaplarda bekliyoruz.hepsini okudum...

30-03-2015 19:48

aklımın derinliklerine kazınan kitap muhteşemdi..

sümeyye.uehara • 31-03-2015 20:37

müthiş bir kitapti...sarah jio'nun hayal gücüne hayranım...

04-04-2015 19:04

okudugum en mukkemmel kitaplardan birtanesi...

08-04-2015 23:58

nasil bi kitap ama anlatlmakla yetmez gercektenn okudugum duygulandgim en guzel kitapp:-(

12-04-2015 18:57

ilk defa bi kitap hakkinda yorum yaziyorum boyle akici bi anlatim gormedim resmen icindeki karektelerle yasadin olaylari diger kiyaplarini okumak icin sabirsizlaniyorum

24-04-2015 18:20

cok guzel bir kitap harika bir ask hikayesi birdaha okuyabilirim ama devamoni merak ettim

30-04-2015 20:39

çok güzel bir aşk hikayesi ve sırlarla dolu mart menekşelerini okudum çok beyendim yazarına başarılar dilerim.

07-05-2015 09:13

mart menekşeleri ve böğürtlen kışı ikisinide okudum ve çok beğendim ama bence en güzeli böğürtlen kışı pembe dizi gibi

21-05-2015 08:46

jack ve emily evlenip bee nin evinde kalmaya başlıyo. böğürtlen kışı nın bir kısmında bahsediyor.okuduğum en güzel kitaplardan biriydi ama sonuçta bir güncel yazarın kitabı.çerez niyetine :))

25-05-2015 21:54

tek kelimeyle harika en sevdiğim yazar sarah jio hayranıyımmmmm

28-05-2015 18:08

evet kitapları gerçekten çok güzel ben yağmur sonrasını da okudum o da çok güzel herkese tavsiye ederim

29-05-2015 17:15

içinde kötü şeyler varmı yani kötü derken kötü davranışlar yani anladınız

05-06-2015 13:44

hayir kotu davranislar yok mukemmel bir kitap

15-06-2015 22:25

sonunda ağladım nadir kitaplardan ...ıkı gunde bıtırdım bıtmesın dıye yavasça okudum optum kıtabı ...elliot ve esther mahvetti beni inanılmaz duygulandun emily ve jack e de sevgiler :)))

18-06-2015 17:17

inanılmaz bir kitaptı resmen okurken orda adada ben de yaşadım..bulmaca çözmek gibi heyecan vericiydi ve her şey yerine oturdu sonunda. elimdeb bırtaktığım anda bile sürekli ruhum aklım onlarla beraberdi.çok sürükleyici harika bir kitaptı, çok güzel yazmış sarah jio, mutlaka okuyun diyorum ;)

25-06-2015 16:17

kitabi bitirip romandaki adayi arastirmayan ,hayaller kurmayan yoktur heralde :)

Bookseller • 02-07-2015 10:35

çok güzel romantik kitap sevenlere tavsiye ederim. seri olarak aldım okudum ve bayıldım. şimdi agapiyi de aldım bakalım o nasıl.

Burcu İlmen • 31-07-2015 13:50

sarah jio 'nun henüz 3 kitabını okudum. bu 3 romanin da konuları aynı - bir ailenin geçmişinde gizli kalan aşk hikayesinin yine o aileden biri tarafından yıllar sonra ortaya cikarilmasi - yazar aynı konulari islemesine rağmen okuru sıkmadan bunaltmadan yine mi aynı konu dedirtmeden hikayenin içine alıp dört bir yanını kusatmayi başarıyor. gerçekten akıcı bir üslup ve kanlı canlı bir anlatıma sahip büyüleyici bir kalem ...

05-08-2015 19:23

sarah jio nun yazdığı tüm kitapları okudum ve hepsi birbirinde güzel hepsini okumanızı tavsiye ederim. başka dünyalara yelken actiriyor tüm kitapları çok güzel ve sürükleyici :)

06-08-2015 02:22

mütiş sarah jio nun tüm kıtapları boyle

10-08-2015 23:56

yazarin henuz hic bir kitabini okumadim ama burada ki yorumlarin bu kadar positiv olmasi beni meraklandirdi acikcasi....yeni bir yazar'la tanisma vakti sanirim...hangi kitabi ile baslamayi onerirsiniz?

12-08-2015 01:31

bu kitap çok güzeldi okuduğum günden beri hiç elimden bırakamadım kitabın yüzünde yazan "bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir"cümlesinin tam karşılığı olan bir kitap yazılmış muhteşemdi... devamını bekliyorum .

13-08-2015 11:29

sırların asla tek kişilik olmadığını ve her sırrın mutlaka bir gün açığa çıkacağının bir gerçeğidir bu kitap...

13-08-2015 11:45

çok ender rastlanacak yazarlardandır sarah jio. muhteşem ve sürükleyici bir hikaye kesinlikle tavsiye ederim... böğürtlen kışını da okuyun kesinlikle...

14-08-2015 23:01

bütün kitapları aynı tarzda birini okudun mu hepsini okumuş gibi oluyorsun

26-08-2015 14:21

ya ben romani buldum kitab yok nerde kitab okumak istiyorum

ARNAV cok yakisiklisin...GOZEL... • 09-09-2015 08:45

yaz boyu okuduğum kitaplar arasında beni o yaşama götüren,akıcı ve bir o kadar mükemmel bir kitap.

13-09-2015 11:29

bence devamı gelmeli yanlış yerde bitmiş devamına 2.ciltte yer verilmeli

17-09-2015 00:09

bence çok güzel konu anlatımı sürükleyici ben diğer kitapları da okudum hepsi de çok güzel kesinlikle tavsiye ediyorum ben yazarın bütün serisini aldım 3 kitabı bitirdim devam ediyorum okumaya

20-09-2015 09:16

muhtesem bi kitap okumanizi tavsiye ederim

26-09-2015 15:03

ben böğürtlen kışı'nı okudum çok beğendim 2 günde bitirdim şimdi" yağmur sonrasi"ve "mart menekseleri" ne başlayacağım gerçekten güzel tavsiye ederim böğürtlen kışı harikaydı. ..

Şebnem35 • 29-09-2015 15:32

çok muhteşem bir kitap.hem gizem hem de aşk.herkesin istediği türden...

01-10-2015 20:02

yağmur sonrasınıda mutlakaaa okumalısınız elimden hiç bıırakamadım kitabı

03-10-2015 09:09

kitabı alıp almamak konusunda kararsızım sizce almalı mıyım

04-10-2015 10:56

ben bu kitabı yeni almıştım . ama o kadar güzel ki . romanda anlatılan duyguları bizzat hissedebiliyorum bayıldım . çoooook güzel

09-10-2015 15:15

harika yazar harika kitap

28-10-2015 09:08

kısa olsaydı keşke

08-11-2015 10:52

şuan mart menekşeleri isimli kitabını okuyorum gerçektende çok sürükleyici bi hikaye kesinlikle tavsiye ederim ve diğer kitaplarınıda çok merak ediyorum sırayla hepsini okucam.

12-11-2015 10:36

müthis bir kitap hepsini okudum yalniz agapi sacma tavsiye etmem

14-11-2015 01:40

kitapta ne anlatılıyor kısa olarak biri yazabilirmi

13-12-2015 14:07

mart menekselerini okudum cok ama cok güzel ben bu yazara bayılıyorum kesinlikle okuyun ben kevser bu arada
özellikle kapak fotolarına bayıldım zaten böğürtlen kışı adlı kitabı kapakla bir bütün ordaki detaylar hepsi cok güzel kevser

15-12-2015 16:43

herkezin okumasını tavsiye ederim gerçekten mükemmel bir kitap

20-12-2015 13:36

mükemmel çok güzel

22-12-2015 17:50

kitap güzel ama çok karışık.

18-01-2016 09:19

bir taraftan ne olcak diye merak edip diger taraftan hiç bitmesin istedim sadece ucakta sıkılmamak ıcın alıp evde hemen bitirp diger kitaplarını niye almadım dıye pişmanlık duyuyorum keşke hikayenın devamı olsa yada bir filmi çekilse kesinlikle süperdi çok begendim

19-01-2016 01:33

been sarah jio nun böğürtlen kışı romanını okudum simdide bu kitabı alcam işallah güzel bir kitaptırrrr =)))))

26-01-2016 11:14

gündüz sefası harika. ben yeni bir kitabını alıcam.

Sima • 10-02-2016 19:25

hayatımda okuduğum enn güzel kitap.
bana kitap okumayı sevdiren kitap. herkese tavsiyee ederim. sarah jio'nun başka kitaplarını okumak dileği ile mutlu kitap okumalar kitap kurtları

16-02-2016 20:32

cok sevdim harika bir hikaye,bayildim en sevdigim roman

07-03-2016 13:50

harika bir kitab olmus.sarah jio'nun basarilarinin devamini dilerim.

08-03-2016 14:36

evli bi kadının kocasının yapttığı hataya karşı onu aldatması hiç doğru değil

13-03-2016 08:59

çok güzel bir kitap tavsiye ederim

15-03-2016 11:35

harika bir kitap çok sürükleyici okurken heyacanlaniyosun sanki sende yasiyosun olanlari icindeymis gibi 1 gunde bitirdim kesinlikle tavsiye ederim...!!!!

15-03-2016 20:57

bir kitap bu kadar mı sürükleyici olabilir? kitabı ikinci okumuşum yaz tatilin da bir daha okuyacağım herkese tavsiye ederim bu arada

16-03-2016 20:10

bu yazarın böğrtlen kışı ve yağmur sonrasını okudum eminim bu kitabı da çok güzeldir

24-03-2016 21:33

yağmur sonrasıda güzel

26-03-2016 23:54

kitap gerçektende harika bir kitap bana çok yardımcı oldu herkese okumaları için tavsiye ederim

04-04-2016 21:13

ben bu kitabi odev icin almistim okumaya baslayinca ilk zaman sıkıcı gelse bile sonrasi akici bir sekilde okuyorsun zevk alarak bagimli oluyorsun hic birakmak gelmiyo icinden herkese tavsiye ederim cunku tam olarak bir ask romani sarah jio`nun tum kitaplari mukemel ve surukleyici ve etkileyici kitaplarini okurken butunlesiyorsun...

04-04-2016 23:13

elmas = bu kitap birbaşka yaaa....birde bu sarah jıonun yağmur sonrası kitabı var .yağmur sonrası kitabında ağlaya ağlaya gözümden yaş gelmiyor artık!!!

05-04-2016 11:18

çooook güzel bir kitap

27-04-2016 12:20

çok harika bir kitap herkese tavsiye ediyorum ben en az 5-6 kez okudum böğürtlen kışı da bunun gibi muhteşem bir kitap onuda okumanızı tavsiye ederim

03-05-2016 20:01

okuduğum en güzel kitap
çoooook güzel bır kitap tavsıye ederim

09-05-2016 22:53

bugün bitirdim çok güzel bir kitap. şimdide son kamelyaya başlayacağım.

10-05-2016 19:05

çok hoş bir kitaptı bir solukta bitirdim kitabın sonu benim gibi polisiye gerilim sevenleri pek şaşırtmaz hatta ben sonunu tahmin etmistim ama kesinlikle okunmalı!!

Tuzlu Vanilya • 26-05-2016 09:12

çok güzel bir kitap herkese öneriyorum

28-05-2016 21:22

harika bir kitap kelimeler özenle seçilmiş karakterlerde insan kendini buluyor resmen okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum

29-05-2016 18:06

3 günde bitirdim ve gerçekten çok güzeldi. sadece o alışılmışın dışındaki bainbridge farklıydı. hatta bende menekşe yetiştiriyorum ve dendiği kadar nazikler. sarah jio sen okuduğum en harika yazarsın.

02-06-2016 19:31

çok güzel bit kitap

05-06-2016 16:32

mart menekseleri ilk sarah jio kitapi olarak ilk okudugum kitapidir vede en ilk sevdigim kitapdir .jale bolat

19-06-2016 13:07

mart menekşelerikitapın devamı 2 gelmeli sonun da büyükannenin emiye hakkında niraz daha geniş yer vermeli .çünkü nereye gittiğine daha büyük açıkılık getirmeli bence jale bolat

23-06-2016 19:33

tek bir kitap değil bütün kitaplarinı okurken etkilenmek mümkün değil.o kitsp bırşeylere götürüyor fakat içinde olan herşeyi görüp öğreniyorsun imreniyorsun keşke bende orda olsaydım diyorsun.jale bolat

27-06-2016 19:32

kitap çok güzeldi tekrar tekrar okuyorum :)

Sıradan biri • 08-07-2016 21:16

gerçekten etkilenerek okuduğum bir kitap sayfa sayfa şaşırdığım, üzüldüğüm, umutlandığım, okumaktan keyf aldığım bir kitap tüm okurseverlere öneririm

12-07-2016 00:01

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

14-08-2016 14:03

kitap güzel ama benim favorim böğürtlen kışı. yağmur sonrası belki de bunların önüne geçebilir okuyup göreceğim bakalım neler olacak.

18-08-2016 15:07

hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. sarah jio ile bu yaşımda -13* tanıştığım için kendimi çok şamslı hissediyorum .kitaplarımın çoğu sarh jionun serisi .fakat şunu söylemeliyim ki sarah jionun en güzel kitapı açık ara farkla son kamelya

12-09-2016 19:43

ilk 3 me girdi bu kitap çok güzel kesinlik okuyun kadınz aten süper yazıyor

28-09-2016 16:34

güzel ama karışık

17-10-2016 10:30

cok guzel bır roman cok beyendım

14-01-2017 20:45

yok böyle bir etki müthiş hikaye
kesinlikle okunması gereken sırlarla dolu aşk romanı
belli aralıklarla 336 sayfa olan romanın 3sayfasında gözyaşlarımdan okumakta zorlandım 🤧 al oku işte 😍

07-02-2017 00:42

son kamelyalar ve böğürtlen kışı mükemel çok sürükleyici mart menekşelerinide en kısa zamanda okuyaca

23-02-2017 20:12

ben daha önce hiç bukadar etkileyici bir kitar okumadım beni benden aldı tavsiye ederim:)

27-02-2017 14:04

deyisk bir kitap okudum.😀

04-03-2017 13:36

macera aşk çok harika

06-03-2017 22:08

bee emilynin yengesi yani dayısının karısı. nasıl oluyorda büyükannesinin arkadaşı olabiliyor??

14-03-2017 11:46

bence baya başarılı

25-03-2017 07:45

kitap çok guzel zaten sarah jio çok basarili bir yazar

10-04-2017 20:41

gerçekten harika bir romandı..ama bu roman burada kalmamalı bence..umuyorum ki bi emily ve jack hikayesinin devamı gelir..👏

15-04-2017 00:04

muhteşem bence çok etkileyici ve sürükleyici anlatıyor bana göre beğenmeyenler yazabiliyorsanız daha iyisini yazında görelim...

10-05-2017 17:14

okuduğum en güzel kitaplar sarah jionundu o günden beridir yeni bir kitap çıkartmasını istemişimdir

26-05-2017 15:55

bu kitabında bahsettiği kitabın ismi neydi

28-05-2017 15:14

sarah jio'ya yakişan bir kitap kitaplarini her zaman beğenmişimdir

06-06-2017 10:55

cok guzel bir kitap ben okudum tavsiye ederim

G.kore hayattır • 08-07-2017 01:08

sarah jıo nun butun kıtaplarını cok begenıyorum ozellıkle gunduzsefası ve mart menekselerını

17-07-2017 18:58

tam anlamıyla harika keske filmide çıksa cok daha gercekci olur

06-01-2018 14:59

bogurtlen kisini okudum.neredeyse ayni tarz kitap.bogurtlen kisi beni cok etkilemisti ama saniyorum butun kitaplari ayni tarz

31-01-2018 00:57

okudum-muhteşemdiiii

01-02-2018 15:25

mart menekşeleri'nde çok fazla karakter yer aldığı için okurlar olayları anlamaktta epey zorlamaktadır. ve bu karakterlerin kitabın en önemli parçası olan günlükte farklı isimlerle anılması olayların daha da zor anlaşılmasına neden olmaktadır. bu durum okur açısından epey olumsuz gibi görünmektedir. fakat bir yandan yazarın kurgudaki başarısını göstermekte bir yandan da kitaptaki gizemi arttırmaktadır.

okursayazar • 03-12-2018 23:02

öncelikle aşk kitabı olduğunu söylemeliyim . ama ben normalde aşk kitaplarından neredeyse hiç hoşlanmam ama bunu çok sevdim ve gerçektende bir solukta okunuyor. çok sürükleyici ve heyecanlı. eşinden ayrılıp kafasını dağıtmak için akrabasının yanına giden kadının hayatı ile ilgili şaşırtıcı gerçekleri öğrenmesi ve aslında bulduğu günlükte ki akrabasının aslında kendi hayatı gibi şeyin yaşadığını görmesi... bunu mart ayında yaşadığından mart menekşeleri diyor , bilginize. herkese tavsiye ederim. gerçekten çok güzel ve sıkıcı gelmeyen bir kitap. şimdiden iyi okumalar.

Sezen • 21-04-2019 14:23

gerçekten bir çırpıda okuduğum bir kitaptı.o kadar akıcı bir kitaptı ki sayfaların nasıl ilerlediğini bilemiyorsunuz.sarah jio bu konuda kesinlikle on numara bir yazar.kitapta oluşan gizemi çözerken aynı zamanda kendinizi mükemmel bir aşka tanıklık ederken buluyorsunuz.geçmiş ve gelecek arasında köprü kuran sarah jio içinizi ısıtacak bir aşk hikayesiyle karşınızda...sarah jio'nun önceki kitaplarını okuduysanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.iyi okumalar...

Gülsüm • 31-01-2021 23:06

sarah jio yine muhteşem bir kitapla karşımızda. çoğu hikayesinde olduğu gibi karakterlerin duygularını bizzat hissetmenizi sağlıyor mart menekşeleri'nde de. özellikle bu kitabında hikayeyi bir karakterin günlüğünden dinlemek bana apayrı bir tat verdi. yazar yine hem geçmişi hem de bugünü birlikte sunuyor bize ve her iki zamandaki kadın karakteri de çok sevdiriyor. jack de her kadının hayalini kurduğu gerçek olamayacak kadar kusursuz bir karakter. jio'nun , kalemine hayran olmamın sebebini bir kez daha anladım. çok güzel bir kitaptı.

Phoenix • 26-02-2021 23:58

mart menekşeleri 2 kitap ne zaman çıkacak

09-07-2022 15:54

ben yazarı sürekli takip ediyorum ikinci kitap ile ilgili hiç paylaşım görmedim siz nereden duydunuz

12-04-2023 12:01

harika bir romandı hala etkisindeyim çok güzel yazmış

31-01-2024 20:00

Paris’ten Çiçeklerle Kelebek Adası Yeşil Deniz Kabuğu Elveda Haziran Agapi Ölümsüz Aşk Gündüzsefası Son Kamelya Yağmur Sonrası Mart Menekşeleri Böğürtlen Kışı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar