Mart Menekşeleri

Sarah Jio Mart Menekşeleri
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Arkadya Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2012
Sayfa Sayısı:336
ISBN:9759996277
Kitap Puanı:
8.5 / 10 | Oy: 1211 | Yorum: 230
Editör Puanı:
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:17,05 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

8.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Orjinal Adı:The Violets of March
Çeviren:Nihan Giray

Arka Kapak Bilgisi

Mart Menekşeleri Özeti

Mart Menekşeleri Sarah Jio


Duygusal aşk hikayelerinin usta kalemlerinden bir tanesi olan Sarah Jio Mart Menekşeleri isimli romanı ile yine okurlarını derinden etkiliyor.

Emily Wilson başarılı bir yazardır ve özel hayatında gerçek aşkı bulduğuna inanarak mutlu bir şekilde yaşar. Fakat bir gün acı gerçek ile yüzleşir ve hayatının aşkı olduğuna inandığı adam onu farklı bir kadın için terk eder. Büyük hayal kırıklığı yaşaran Emily’nin imdadına yengesi Bee yetişir.

Bee onu Mart ayında birlikte Bainbridge adasında tatil yapmak için çağırır. Yaşadığı acıdan uzaklaşmak için bu iyi bir fırsat olarak gören Emily adanın yolunu tutar. Burada onu bir sürpriz beklemektedir. Eline 1943 yılında yazılmış eski bir günlük geçer. Günlüğü okumaya başladığında ise kendisinin yaşadığını düşündüğü gerçek aşkın aslında ne kadar farklı bir şey olduğunu keşveder.

**********

Emily Wilson kocası Joel’le birlikte New York’ta yaşamaktadır. Emily ünlü bir yazardır. Fakat bir süredir hiçbir şey yazamıyordur. Emily buna çok üzülür. Joel başka bir kadın için Emily’i terk eder ve boşanırlar. Emily bu duruma çok üzülür. Çünkü o Joel’i seviyordur. Emily’nin arkadaşı Annabelle kendisini toparlaması için ona yengesinin yanına, adaya, gitmesini tavsiye eder. O sırada Emily yengesi Bee’den mektup alır. Bee onu adaya davet eder. Emily de ani bir kararla valizini hazırlar ve adaya gider. Emily mart ayı boyunca adada kalmaya kararlıdır. Emily adaya uzun zamandır gelmemiştir ve adayı çok özlediğini fark eder. Emily adada Bee’inin komşusu Henry ve Jack ile tanışır. Bee, Emily’nin bu kişilerle görüşmesinden hiç hoşnut olmaz. Emily kaldığı odadaki çekmecede bir günlük bulur ve bu günlüğü okumaktan kendisini alamaz. İlk sayfalarını okuduğunda bu günlük onu çok etkiler.

Emily ertesi gün Bee’nin en yakın arkadaşı Evelyn ile tanışır. Bee’nin olmadığı bir an Evelyn’e bu günlükten bahseder. Evelyn ona günlüğü okumasını ama Bee’ye söylememesini ister. Ama Emily’nin sormasına rağmen başka bilgi vermez. Emily’nin bu günlüğe olan ilgisi gittikçe artmaya başlar. Bu sırada Emily’nin Jack ile olan arkadaşlığı da ilerler.

Emily her gün günlüğü okur. Günlük Esther adında bir kadın tarafından yazılmıştır. Esther ve Elliot büyük bir aşk yaşamışlardır ve nişanlanmışlardır. Daha sonra Esther, Elliot’u başka bir kadınla görür ve onu dinlemeden onu terk eder. Elliot’un tüm çabalarına rağmen onunla barışmaz. Elliot bunun üzerine askere gider. Esther başka bir adamla evlenir. Bir de kızı olur. Esther Elliot’u hala seviyordur. Sürekli ondan haber bekler. Elliot Esther’e bir mektup gönderir ve onu hala çok sevdiğini söyler. Elliot daha sonra askerden döner. Esther bunu arkadaşı Frances’ten öğrenir. Elliot Esther’e bir not bırakır ve gece onu beklediğini gelmezse de ümidini tamamen keseceğini söyler. Esther kocası Boby uyuduğunda Elliot’un yanına gider. O gece orada Esther kocasını aldatır. Daha sonra bu ihanetini kocasına söylemeyi düşündüğü zamanlarda kocası hastalanır ve ona bir şey söyleyemez. Bu zamanlarda Esther’in destekçisi arkadaşı Rose olur. İlerleyen zamanlarda Esther hamile olduğunu öğrenir. Daha sonra kocası Boby onun ihanetini öğrenir ve onu evden kovar. Esther arabaya binip Elliot’un evine gider fakat Elliot evde yoktur. Daha sonra arkadaşı Frances’e gitmeye karar verir. Frances’in evine gittiğinde Elliot’un da orada olduğunu görür. Onların birlikte olduğunu düşünür. Arabasına biner ve oradan ayrılır. Elliot ve Frances de son anda onu fark ederler ve peşinden giderler. Onlar geldiğinde Esther arabasını uçuruma doğru sürer ve uçurumdan düşer. Elliot onu kurtarmak ister fakat Frances onu götürür. Frances giderken orada liseden beri Esther’e aşık olan Billy’i görür.

Emily Esther’in kim olduğunu çok merak eder ama kimse ona bilgi vermez. Emily ile Jack arasındaki arkadaşlıkta ilerler. İkisi de birbirini seviyordur. Kanser hastası olan Evelyn hayatını kaybeder. Bee ve Emily buna çok üzülür. Evelyn’in cenaze töreninde Emily Jack’in büyükbabasını görür. Emily Esther ve Eliiot hakkında araştırmalar yapmaya başlar. Emily öğrendikleri karşısında şok olur. Çünkü araştırmaları sonucunda Esther’in kocası Boby’nin büyükbabası olduğunu öğrenir. Esther de Emily’nin gerçek büyükannesidir. Emily o hikayenin onu neden o kadar ilgilendirdiğini anlar. Emily, Esther’in hayatını yazmaya başlar. Artık yazarlık yeteneğine kavuşmuştur. Ertesi gün Emily’i Elliot arar ve görüşmek istediğini söyler. Emily görüşmeye gider. Gittiğinde Elliot’un Jack’in büyük babası olduğunu görür. Elliot ona tüm hikayesini anlatır. Emily günlükte yazan isimleri sorar. Elliot Frances’in Bee, Rose’un Evelyn, Billy’nin de Henry olduğunu öğrenir. Elliot Esther’in kendisi ve Bee yüzünden öldüğünü söyler. O günden sonra Bee ile hiç görüşmediklerini söyler. Emily ikisinin adına da çok üzülür. Emily bu öğrendikleri sonrasında kitabını yazmaya devam eder. Emily öğrendiklerinin ona sürekli acı verdiğini anlar. Daha bir ay olmamasına rağmen adadan ayrılmaya karar verir. O gece Jack’i arar fakat telefonu bir kadın açar. Bunu üzerine Emily Jack’e haber vermeden adadan ayrılır. New York’a döndüğünde eski eşi Joel ile görüşürler. Joel, Emily ie barışmak ister. Fakat Emily barışmamak konusunda kararlıdır. Emily bir mektup alır. Mektup Henry’den gelmiştir. Henry de mektupta Esther hakkında bildiklerini anlatır. Esther’in o gece ölmediğini söyler. İntihar’ın bir oyun olduğunu onun kazadan kurtulduğunu söyler. Onunla uzun yıllar mektuplaştıklarını fakat sonradan mektupların kesildiğini söyler. Henry onun öldüğünü düşünüyordur. Tüm mektupları da Emily’e gönderir. Emily bu mektubun ardından Jack’ten de bir mesaj alır ve adaya gitmeye karar verir. Adaya gittiğinde öğrendikleri Emily’nin kitabının son bölümünü yazmasını sağlar ve Emily kitabını tamamlar.
Mart Menekşeleri Yorumları

Mart Menekşeleri Yorum okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesiydi o günden beri saraj jio hayranıyım mükemmel bir yazar

28-02-2014 01:49 !!

Mart Menekşeleri Yorum Arkadaşım ben bu yazarın kitabını hiç okumadım nasıl güzel mi cevap bekliyorum senden

02-03-2014 17:50 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir kitap tavsiye ederim

Dmt • 05-03-2014 22:18 !!

Mart Menekşeleri Yorum 42 yaşindayim hayatım daki enguzel romanfi soluksuzca okudum süper

14-03-2014 01:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum Ben "Böğürtlen Kışı" adlı kitabını okudum. Sarah Jio'nun kurgusuna ve hayal gücüne hayran kaldım. Eminim bu kitabıda harikadır

16-03-2014 01:48 !!

Mart Menekşeleri Yorum Esther ölmemis mi? huzurevine ziyarete o da ml gitmis orayi anlamadi.bi de hani yuzuk dusmustu??

16-03-2014 03:19 !!

Mart Menekşeleri Yorum tekk kelimeyle mükemmel

18-03-2014 00:36 !!

Mart Menekşeleri Yorum Anlayan biri cvp yazabilir mi ltfn..estherda mi huzurevine gormeye gidiyodu bi de yuzuk rogara dusmustu..nasi jack ona hediye edebildi ayni yuzugu??

22-03-2014 00:23 !!

Mart Menekşeleri Yorum evet huzurevine kızı ile birlikte Esther de gitmiş...böylece elliot-esther ve kızları ilk defa bir araya gelmişler...demekki düştüğü yerden elliot yüzüğü bulmuş:)))

31-03-2014 15:02 !!

Mart Menekşeleri Yorum gerçekten çok güzel bir kitap çok etkileyici ve sürükleyici.

01-04-2014 20:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum arkadaşlar yağmur sonrasını okumadıysanız mutlaka okuyun.44tane toman okudum şuana kadar,en etkileyici en güzeli buydu..teşekkürler sarah jio..la vie en rose

02-04-2014 00:34 !!

Mart Menekşeleri Yorum kesinlikle harika.

16-04-2014 21:46 !!

Mart Menekşeleri Yorum Varya ben normalde kitapları zor beğenirim ama Mart Menekşeleri'ni soluksuz 2 günde bitirdim. Resmen okurken kitapla bütünleşiyorsunuz . Bir yandan Emily ve Jack'in aşkına bir yandan Esther ve Elliot'un tutkusuna kapılıyorsunuz. Kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. :)

17-04-2014 21:21 !!

Mart Menekşeleri Yorum hayatımda beni bu kadar etkileyen bir hikaye görmedim.

29-04-2014 17:37 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben bu kitabı okudum süper herkese tavsiye ederim

02-05-2014 20:47 !!

Mart Menekşeleri Yorum yaa bence böğürtlen kışı kadar güzel olamaz ama yinede azda olsa beğendim

07-05-2014 17:05 !!

Mart Menekşeleri Yorum Bende bu kitap war ya dehşet birşey aşkı,ihaneti,sevgiyi,dostu vs.herşeyi anlatıyor inamılmaz birşey yazarımıza çok teşekür ederim böyle birkitap için kelimler yetmez ya çok güzel belki özeti sıkıcı gelebilir ama çok güzel kitap kurdlarına hiçbir kitap sıkıcı değildir :)

09-05-2014 14:53 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben bu yazarın kitaplarına bayıldım ilk olarak böğürtlen kışını bir tafsiye olarak okudum arkasından hemen son kamelyayı 2 günde okudum yazarın yazılarını çok beyendim şimdi de mart menekşeleri ktabını alacağım herkese tafsiye ederim

10-05-2014 00:49 !!

Mart Menekşeleri Yorum Yağmurdan sonra adlı kitabıyla günümüzde görülmeyen o aşkı sanki kitabın içindeymişsin gibi tattım çok akıcı bir dil kullanan yazar aşkı kusursuz anlatmış

11-05-2014 14:02 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sarah Jio nun bütün kitaplarını en az 5 kere okudum ve bağlayıcı bir etkisi var muhteşem derecede güzeller

19-05-2014 12:27 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel tavsiye ederim

20-05-2014 21:26 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitabın sonu nasıl mutlu sonmu üzücümü

25-05-2014 22:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum ltfen cavep verin kitabı alıyorum alıyımmıı

25-05-2014 22:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum saçma sapan bir hikaye, boş işler.. kitap okumuş oldum sadece

30-05-2014 14:40 !!

Mart Menekşeleri Yorum Gercekten fazla ilginç bir kitap yalnızca bir günde bitirdiğimi hatırlıyorum

01-06-2014 14:25 !!

Mart Menekşeleri Yorum saraj jıo nun tum kitapları gercekten harika ve sıkılmadan tek seferde okunacak kitaplar. tüm kitaplarını öneririm. özellikle son kamelyayı okumalısınız.

02-06-2014 15:41 !!

Mart Menekşeleri Yorum Bencede çok güzel

15-06-2014 15:23 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap sayesinde sarah jio hayranı oldum tüm kitaplarını alıp okumak istiyorum

18-06-2014 07:59 !!

Mart Menekşeleri Yorum kadın çok güzel yazmış diğer kitaplarını da okumak lazım son zamanlarda okuduğum en güzel kitap diyebilirim

25-06-2014 00:20 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekşelerindeki bu karakterle böğürtlen kısındaki claraının arkadaşı ikizlerioluyodu orda

26-06-2014 01:30 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bi kitap bu yazar dünyada görülmemiş bi varlık

27-06-2014 16:03 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir aşk romanı

03-07-2014 03:54 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sarah jio nun bütün kitapları güzel tavsiye edilir bugünlerde okuduğum en iyi kitaplardan biri..Melek...

04-07-2014 12:37 !!

Mart Menekşeleri Yorum Daha önce böğürtlen kışını da okudum aynı şekilde her 2 romanda muhteşem ve çok sürükleyici elinizden bırakamayacaksınız.

10-07-2014 18:28 !!

Mart Menekşeleri Yorum tavsiye üstüne aldığım bir kitaptı. Ne kadar akıcı olsada bence çok boştu. Tavsiye etmem.

14-07-2014 19:12 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sarah jio keşke daha çok kitap yazsa çok güzel yazıyor kadın

16-07-2014 19:06 !!

Mart Menekşeleri Yorum Kitap muazzam!!

22-07-2014 14:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum Nasıl muhteşem bir hikaye
tek solukla oluyorsunuz. Kitapçı tavsiye ettiğinde öyleşine aldım 2 hafta ellemedim. Ama bakayım Bi nasılmış diye elime almamla 3 günde bitirdim kitabı. Gerçekten harika

28-07-2014 13:18 !!

Mart Menekşeleri Yorum Arkadaşlar bee emilynn yengesi değil mi aynı zamanda da büyükannesinin arkadaşı bu nasıl oluyor

01-08-2014 11:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum Hikaye gerçekten de sıradanlaşmış bir hikayeden çok hayal gücünün doruklarında insanı hayrete düşüren, okudukça bırakmak istemediğiniz muazzam bir kitap.Tavsiye ederim arkadaşlar...

İ. • 03-08-2014 17:32 !!

Mart Menekşeleri Yorum Gerilim,polisiye kitabı okumaktan ne kadar sıkıldığımı bu kitapla anladım.Bir kitabı hem soluksuz okumak isteyip hem de bitmesini istemeyeceğim hiç aklıma gelmezdi..Kendimi o adada hissettim değişik bir huzur verdi.Bu kadın daha fazla kitap yazmalı...

05-08-2014 18:24 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sevglim kitabı anlata anlata bitiremedi. En kısa zamanDA fırsatını bulunca okuyacağım.

06-08-2014 15:39 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap bi harika bayıldım

11-08-2014 16:41 !!

Mart Menekşeleri Yorum bee yenge büyük yaşta evlenmiştir

15-08-2014 00:17 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jıonun son kamelya kıtabını da onerırım o da gercekten surukleyıcı ve dıgerleri gibi cok guzel. sarah jıo cok basarılı bir yazar. devamını bekliyoruz.

15-08-2014 15:51 !!

Mart Menekşeleri Yorum Cok güzel kitapları herkeze tavsiye ederim bögürtlen kısida mükemmel bir kitap

16-08-2014 18:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum Bayıldım harika bir kitap herkese tavsoye ederim € melek

18-08-2014 10:35 !!

Mart Menekşeleri Yorum Süper bi kitap yeni aldim ilk basta bogurtlen kisiyla bu kitap arasinda kaldim tek kelimeyle harika surukleyici bir roman herkese siddetle tavsiye ederim bu romani okuduktan sonra sarah jio nun tum romanlarini okumak istiyceksiniz .

20-08-2014 20:39 !!

Mart Menekşeleri Yorum hayatımda okokuduğum ennv mükemmmel en gizemli romannn

22-08-2014 18:20 !!

Mart Menekşeleri Yorum Açıkça söylemek gerekirse yazarın çok akıcı bir üslubu var.Okudukça okumak istiyor insan.Kitaptaki her olay birbirleriyle bağlantılı diyebilirim.İnsanın içini ısıtan bir hikaye.Bu kitabı okuduktan sonra insanın Bainbridge Adası'na gidesi gelmiyor değil.Birbirlerine aşkla bağlanmış bu iki güzel insan, Esther ve Elliot'un yıllar dahi geçse birbirlerini tutkuyla sevmeleri gerçekten gıpta edilecek bir olay :)

30-08-2014 13:09 !!

Mart Menekşeleri Yorum Bu kitabı ve böğürtlen kışını almak istiyorum yorumlardan okudugum üzere harikaymış..

30-08-2014 15:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum daha önce hiç aşk kitabı okumamıştıma ama bu kitabı okuduktan sonra daha fazla aşk kitabı okuyacağıma karar verdim

31-08-2014 18:24 !!

Mart Menekşeleri Yorum şu an bu kitabı okuyorum daha bitirmedim gerçekten çok gizem dolu bir kitap.diğer kitaplarını da okumayı istiyorum

04-09-2014 10:00 !!

Mart Menekşeleri Yorum Harika bir kitap cok begendim sarah jio ya tesekurlerimi sunarim dger kitaplarni da alicam ...

Sessizlik en güzel sestir duyabilen icin...Şemsi Tebrizi(Melek) • 06-09-2014 14:22 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap güzel ama özetinde neden son bölümü yazmamışlar ???

08-09-2014 15:50 !!

Mart Menekşeleri Yorum harikaa bir kitap kesinlikle okuyunn

10-09-2014 04:39 !!

Mart Menekşeleri Yorum hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. ilk başladığımda baya sıkılmıştım hatta 3-4 sayfa okuduktan sonra bu kitabı bıraktım ve senden önce ben'i okudum. ama bu kitap da bittiğinde mart menekşelerine geri döndüm. sayfa ilerledikçe içine çeken bi özelliği var çzellikle elliot ve esther aşkına büyülendim. o kadar acıklı ve o kadar harika bi aşk ki insan içinde hissediyo esther'in hissettiği duyguları. herkesin hayatında 1 kere mutlaka okuması gerek. sarah jio harika bir yazar ve ilk defa bu kitabıyla tanıştım. bunu bitirmeden yağmur sonrasını aldım. eminin bu da en az mart menekşeleri kadar güzeldir.

Dilara Kömürcü • 14-09-2014 18:44 !!

Mart Menekşeleri Yorum kesinlikle okuyacağım

18-09-2014 14:53 !!

Mart Menekşeleri Yorum çook güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.

19-09-2014 22:18 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir kitap tavsiye ederim......

zeyynep • 19-09-2014 22:20 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jionun bütün kitapları mükemmel 1.böğürtlen kışı2. mart menekşeleri bnm için çok özel:D

04-10-2014 15:00 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekşelerimidaha güzel bogurtlen kışımı hangısınden baslayayım
iki kitapta birbirinin devamımı

05-10-2014 17:52 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bi kitap.bayıldımmmmm

09-10-2014 21:32 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu kitapta olan kişilerin adı böğürtlen kışında vardı

12-10-2014 19:11 !!

Mart Menekşeleri Yorum Harika muthisokudukca boyle bir ask istoyorum diyeceginiz,,,icinizin ilik ilik olacagi bir kitap...kesinlikle okunmali

15-10-2014 10:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum Ben yağmur sonrası ve böğürtlen kişi ni okudum muhteşemdi şimdi Mart menekseleryorum ve son Kamelya yi aldım ama harika yazıyor tavsiye ederim

16-10-2014 21:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum böğürtlen kışını okudum onun kadar güzel mi?

17-10-2014 19:56 !!

Mart Menekşeleri Yorum evet bence göğürtlen kışından daha da güzel sarah jionun okuduğum en güzel kitabı mart menekşeleri tavsiye ederim diğeri sevdiysen buna bayılacaksın

17-10-2014 20:05 !!

Mart Menekşeleri Yorum Güzel kitaba benziyor kesinlikle okuyacağım

17-10-2014 23:47 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sarah jio nu ilk bu kitapta tanıdım ve gercekten akıcı anlasılır bir dili var sayfalar birbirini hızla takip ediyor ve sonu gercekten guzeldi zaman ayırıp okumaya deger diyorum ben : ))

18-10-2014 12:21 !!

Mart Menekşeleri Yorum ya sarah jıo cok guzel yazıyor fakat her romanın kurgusu neden hep 1940 lı yıllarda yasayanlarla sımdıkı zamanda yasayanlar arasında geçiyor.?bogurtlen kısı ve son kamelyanın kurgusu aynı nerdeyse ve bu kıtap da bunlara benzıyor klasık canan tan kurgusu dogrusu

20-10-2014 00:51 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sarah Jio nun bütün kitaplarını okudum ve çok beğendim umarım yazmaya devam eder.Çünkü o yazdığı sürece ben onun kitaplarını kesinlikle okurum.Evet tüm kitaplarında üslubu aynı ama herkesin kendine has yazım şekli olabilir.Ben her ne olursa olsun bu kadının kitaplarına bayılıyorum

20-10-2014 19:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum Bende aldım ama kargoda gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum:)))) beğenirim inş

24-10-2014 17:05 !!

Mart Menekşeleri Yorum gerçekten mükemmel bir kitap hayla okumayanlar bence okumalılar gerçi sarah jio nun bütün kitapları harika kitabı bitirince 2 gün etkisinden çıkamıyorsun anlatım uslübu akıcı ve harika ben okuduğumda bu kitabı 3 günde bitirmiştim :)

29-10-2014 21:24 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok beyendim :D <3

31-10-2014 15:09 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jio nun 4 kitabınıda okudum herbiri birbirinden güzel..
mart menekşeleri , yağmur sonrası , böğürtlen kışı ve son kamelya..
herkese tavsiye ederim :)

Suna5560 • 04-11-2014 16:47 !!

Mart Menekşeleri Yorum yağmur sonrası ve mart menekşeleri muhteşemdi şimdi kalan 2 kitabınıda alacağım inşallah yazmaya devam eder Sarah Jio

12-11-2014 10:30 !!

Mart Menekşeleri Yorum Böğürtlen Kışı gibi güzel mi diye soranlara cevabım
Kesinlikle Ondan Daha Güzel

15-11-2014 17:19 !!

Mart Menekşeleri Yorum O kadar çok ağladım ki bu kitabı okurken tamı tamına 2 defa okudum 2 günde ve çok harika Arkadaşlar Beth Harbisonun kitapları Bana Herşey seni Hatırlatır ve Hayatı Bütün Kalbinle Sev 'i okuyun harikalar en az Sarah Jio'nun ki gibi bende Yağmur Sonrası (Sarah Jio) yu almak istiyorum ama bulamıyorum Zeytiburnunda falan D & R 'de bulabilirmiyim ?

24-11-2014 22:44 !!

Mart Menekşeleri Yorum sıra gündüzsefası nı okumaya geldi,hayatın monotonluğundan sıyrılıp kaçmak için sarah jıo harika seçim. Kurgusu mükemmel... hepsinde aynı tadı alacaksınız tavsiye ederim.

27-11-2014 16:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum Sarah jio' nun sadece son kamelya kitabını okumadım.Diğer hepsiniokudum.Hepsi harika ve sürükleyiciydi.Hayırlısıyla Son Kamelya kitabını da okuyacağım...

27-11-2014 18:01 !!

Mart Menekşeleri Yorum Muhteşem bir kitaptı aşka sevgiye inancım arttı

28-11-2014 09:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir kitaba benziyor daha almadım ama almayı düşünüyorum

28-11-2014 16:58 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu kitabı anlatmaya kelimeler yetmez...hayatım boyunca bu kitabın etkisinde kalacağım

02-12-2014 20:35 !!

Mart Menekşeleri Yorum teşekkürler sarah jıo bu kadar güzel bi kitabı yazdığın için..kitabı okuduktan sonra gözyaşalarıma hakim olamadım

04-12-2014 15:02 !!

Mart Menekşeleri Yorum ÇOK GÜZEL BİR KİTAP
KESİNLİKLE OKUMALISINIZ :)

04-12-2014 17:17 !!

Mart Menekşeleri Yorum Butun kitaplarini okudum hepsi de birbirindrn guxel

04-12-2014 22:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben böğürtlen kışını okudum o kadar harikaki olayı yaşıyo gibi oluyosun o an hiçbir şey duymuyosun sadece kitapla bütünleşiyorsun ve ben onu bitirmek için o geceden sonra saat6.00 da okul olsa bilene ben bitirmek için saat 2 ye kadar okudum ve en sonunda bitti diye uykulu halimde ağladım ve çok çarpıcı yazılmış yani... anlatılmaz yaşanır bişey tabi okumasını bilenler için ...
bu arada daha 12 yaaşındayım bu yaşta sarah jıo sayesinde hayatın anlamını anladım bunun için ona teşekkür ediyorum

06-12-2014 21:46 !!

Mart Menekşeleri Yorum şu anda kitabı okuyorum çok güzel bir kitap arkadaşlarıma tavsiye ediyorum :D

07-12-2014 20:02 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitablar bir harika!!!!!!!!

08-12-2014 09:48 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir kitap,hala etkisinden kendimi alamadım:)
bu kitap süperrrrr herkese tavsiye ederim ;)
yeni bir kitap daha bekliyoruz

16-12-2014 12:39 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir günde 60 ayda okudum. herkeze tavsiye ederim.

24-12-2014 17:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum güzel kitaba benziyor okumak için sabırsızlanıyorum :d :d :d

24-12-2014 19:29 !!

Mart Menekşeleri Yorum güzel bir kitap mi istiyorsunuz mart menekşeleri ni öneririm
süper bir kitap tavsiye ediyorum
süper bir kitap tavsiye ediyorum
süper bir kitap tavsiye ediyorum
harika pisman olmaksızın
harika pisman olmaksızın

27-12-2014 22:00 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika pisman olmazsiniz

27-12-2014 22:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum sizi seviyoruzz ;) harika kitabınız var;)

29-12-2014 16:02 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir kitap

01-01-2015 18:27 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap konusunda çok seçiciyim. ama sarah jionun bütün kitapları muhteşem bütün kitaplarini okudum kesinlikle okumanizi tavsiye ederim. kitapları arasında secim yapmaniza gerek yok çünkü hepsi mükemmel bir üslup ve kalemle yazilmiş.

01-01-2015 19:37 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben yağmur sonrasını okuyorum - daha tam bitiremedim- bir sonraki kitabımda böğürtlen kışını alacağım. mart menekşeleri nasıl? o kitabı da alsam mı sonradan ? mart menekşelerini okuyan kişiler bana bilgi verebilir mi?

02-01-2015 16:29 !!

Mart Menekşeleri Yorum papatya kokulu ve menekse kokulu hikayeleri okudum ve cok etkilendim gercek hayatlar ele alinmiş tavsiye ederim sevmeden birşeyler verebilirsiniz ama birşeyler vermeden sevemezsiniz yazar ender haluk derince

05-01-2015 14:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika söz söylenemezyok böyle dünya

06-01-2015 17:30 !!

Mart Menekşeleri Yorum bence süper bir kitap

07-01-2015 19:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben suan mart menekselerini okuyorum. cok guzel kitab gercekten,

08-01-2015 19:10 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben yağmur sonrasını okudum çok güzeldi şimdide böğürtlen kışını aldım çok güzel kitaplar

09-01-2015 18:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben böğürtlen kışını okumuştum harikaydi eminim buda öyledir

11-01-2015 01:19 !!

Mart Menekşeleri Yorum fevkaledenin fevkininde fevkinde

12-01-2015 08:40 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu olay nerde geçiyor

13-01-2015 19:42 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu yazara zaten bayılıyorum kitapları mütiş

23-01-2015 17:43 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap bitene kadar kafayı yedim resmen ama gerçekten tavsiye ediyorum. harika bir kitap. ama hala aklıma takılan binlerce soru var. :)

24-01-2015 21:25 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir roman bayıldım:)

25-01-2015 16:55 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir roman aldığım gün başlarını pek sevmemiştim ama devamını okuyunca bir gecede bitirdim

26-01-2015 23:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum en sevdiğim kitap oldu mart menekşeleri. bu kitapta aşklar o kadar da basit değil.tek kelimeyle süper

02-02-2015 13:29 !!

Mart Menekşeleri Yorum bögurtlem kışı daha etkili çok guzel ve surukleyici

06-02-2015 23:42 !!

Mart Menekşeleri Yorum çoook güzel beğendim çok heycanlı ve sürükleyici

08-02-2015 13:29 !!

Mart Menekşeleri Yorum olaylar cok guzel islenmis ve hakikaten surukleyici. başarılı bulduğum bir kitaptı. okumanixi tavdiye edetim.

18-02-2015 00:38 !!

Mart Menekşeleri Yorum tek kelimeyle harika

20-02-2015 23:35 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bil kitap

22-02-2015 13:58 !!

Mart Menekşeleri Yorum cok guzel bir roman

01-03-2015 11:54 !!

Mart Menekşeleri Yorum mükemmel bir kitap sürükleyici etkileyici ben kitabı bitirdikten sonra etkisinden çıkamadım ve sonunda ağladım beni ağlatan nadir kitaplardan biri kesinlikle defalarca okunabilecek bir kitap

03-03-2015 17:44 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu benım yasıma gore degıl hemde bu cooookkk buyuk benden benn 5. snifa gidiyorum ama bunu buyukler okuyor :d :d

05-03-2015 14:53 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitabı bitirene kadar hep aklım kitaptaki olaylarda kaldı gizli kişileri çıkarmak çok harika vericiydi kitap tavsiye edilir bence de süper di

07-03-2015 21:23 !!

Mart Menekşeleri Yorum slm ben sarh jio nun kitaplarini çok beğeniyom. iki ay içinde 20 kitap okudum en güzelleri sarah di birçok kitabida yarim biraktim özellikle yabanci romanlarin giriş bölümü çok uzun ve skici sarah jio gibi yazan başka yazar var mi konu anlaim olarak lütfen bilgi verin trabzonlu

11-03-2015 16:34 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jio harika bir kadin kitaplarina bayiliyorum sürükleyici

Melek kırnaz • 14-03-2015 17:05 !!

Mart Menekşeleri Yorum merhaba. ben sarah jio nun böğürtlen kışıyla başladım. o kadar akıcı ve güzel anlatmış ki ara vermeden mart menekşeleri, son kamelya, gündüz sefası ve agapi (ölümsüz aşk) kitaplarını okudum. gerçekten mükemmel bir yazar. her kitabi birbirinden akıcı. olayların o aşkların içinde hissediyor insan kendini. bütün kitaplarını soluksuz okudum. herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. özellikle böğürtlen kışı ve mart menekşeleri.

17-03-2015 12:10 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben böğürtlen kışını okudum acık içinde sapıkça şeyler geçiyo ve mutlaka bundada vardır ama bu bi bahane değil kitaba hayran kalmıştım eminim buda onun kadar güzeldir

19-03-2015 18:19 !!

Mart Menekşeleri Yorum bütün kitaplar birbirleriyle uyumlu mesela bu kitaptaki elliot askere gidiyor ya işte yağmur sonrasındaki elliottan bahsediyor harikaa bir kurgu

23-03-2015 00:56 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekşeleri okudugum ilk kitabıydı. mart ayının başında iki gunde bitirdim kitabını ...diger kitaplarınıda bu kitap kadar sürükleyici olduguna eminim..teşekkürler sarah jio...

23-03-2015 17:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum tek kelimeyle mikemmeldi

25-03-2015 21:15 !!

Mart Menekşeleri Yorum bence böğürtlen kışı kadar gerçekçi olamaz bn onu okurken kitabın içinde sanki yaşananları izliyor gibiydim

27-03-2015 18:53 !!

Mart Menekşeleri Yorum şu zamana kadar milyonlarca kitap okudum hiçbiri bu kitap kadar güzel değildi.hatta bu kitabı 10 yaşındaki kızım bile okudu ve kitaba hayran olduğunu söyledi.

29-03-2015 14:17 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir kitap herkese tavsiye ediyorum oldukça sürükleyici

29-03-2015 16:48 !!

Mart Menekşeleri Yorum öyle güzelki bütün arkadaşlarım benden teker teker alıyor ve okuyorlar.biri alınca diğerine tavsiye ediyor o bitirince bir başkası istiyor.okuyanların hepside çççooookkk beyeniyorlar.sarah jio lütfen yazmaya devam et.başka kitaplarda bekliyoruz.hepsini okudum...

30-03-2015 19:48 !!

Mart Menekşeleri Yorum aklımın derinliklerine kazınan kitap muhteşemdi..

sümeyye.uehara • 31-03-2015 20:37 !!

Mart Menekşeleri Yorum müthiş bir kitapti...sarah jio'nun hayal gücüne hayranım...

04-04-2015 19:04 !!

Mart Menekşeleri Yorum okudugum en mukkemmel kitaplardan birtanesi...

08-04-2015 23:58 !!

Mart Menekşeleri Yorum nasil bi kitap ama anlatlmakla yetmez gercektenn okudugum duygulandgim en guzel kitapp:-(

12-04-2015 18:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum ilk defa bi kitap hakkinda yorum yaziyorum boyle akici bi anlatim gormedim resmen icindeki karektelerle yasadin olaylari diger kiyaplarini okumak icin sabirsizlaniyorum

24-04-2015 18:20 !!

Mart Menekşeleri Yorum cok guzel bir kitap harika bir ask hikayesi birdaha okuyabilirim ama devamoni merak ettim

30-04-2015 20:39 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir aşk hikayesi ve sırlarla dolu mart menekşelerini okudum çok beyendim yazarına başarılar dilerim.

07-05-2015 09:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekşeleri ve böğürtlen kışı ikisinide okudum ve çok beğendim ama bence en güzeli böğürtlen kışı pembe dizi gibi

21-05-2015 08:46 !!

Mart Menekşeleri Yorum jack ve emily evlenip bee nin evinde kalmaya başlıyo. böğürtlen kışı nın bir kısmında bahsediyor.okuduğum en güzel kitaplardan biriydi ama sonuçta bir güncel yazarın kitabı.çerez niyetine :))

25-05-2015 21:54 !!

Mart Menekşeleri Yorum tek kelimeyle harika en sevdiğim yazar sarah jio hayranıyımmmmm

28-05-2015 18:08 !!

Mart Menekşeleri Yorum evet kitapları gerçekten çok güzel ben yağmur sonrasını da okudum o da çok güzel herkese tavsiye ederim

29-05-2015 17:15 !!

Mart Menekşeleri Yorum içinde kötü şeyler varmı yani kötü derken kötü davranışlar yani anladınız

05-06-2015 13:44 !!

Mart Menekşeleri Yorum hayir kotu davranislar yok mukemmel bir kitap

15-06-2015 22:25 !!

Mart Menekşeleri Yorum sonunda ağladım nadir kitaplardan ...ıkı gunde bıtırdım bıtmesın dıye yavasça okudum optum kıtabı ...elliot ve esther mahvetti beni inanılmaz duygulandun emily ve jack e de sevgiler :)))

18-06-2015 17:17 !!

Mart Menekşeleri Yorum inanılmaz bir kitaptı resmen okurken orda adada ben de yaşadım..bulmaca çözmek gibi heyecan vericiydi ve her şey yerine oturdu sonunda. elimdeb bırtaktığım anda bile sürekli ruhum aklım onlarla beraberdi.çok sürükleyici harika bir kitaptı, çok güzel yazmış sarah jio, mutlaka okuyun diyorum ;)

25-06-2015 16:17 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitabi bitirip romandaki adayi arastirmayan ,hayaller kurmayan yoktur heralde :)

Bookseller • 02-07-2015 10:35 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel romantik kitap sevenlere tavsiye ederim. seri olarak aldım okudum ve bayıldım. şimdi agapiyi de aldım bakalım o nasıl.

Burcu İlmen • 31-07-2015 13:50 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jio 'nun henüz 3 kitabını okudum. bu 3 romanin da konuları aynı - bir ailenin geçmişinde gizli kalan aşk hikayesinin yine o aileden biri tarafından yıllar sonra ortaya cikarilmasi - yazar aynı konulari islemesine rağmen okuru sıkmadan bunaltmadan yine mi aynı konu dedirtmeden hikayenin içine alıp dört bir yanını kusatmayi başarıyor. gerçekten akıcı bir üslup ve kanlı canlı bir anlatıma sahip büyüleyici bir kalem ...

05-08-2015 19:23 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jio nun yazdığı tüm kitapları okudum ve hepsi birbirinde güzel hepsini okumanızı tavsiye ederim. başka dünyalara yelken actiriyor tüm kitapları çok güzel ve sürükleyici :)

06-08-2015 02:22 !!

Mart Menekşeleri Yorum mütiş sarah jio nun tüm kıtapları boyle

10-08-2015 23:56 !!

Mart Menekşeleri Yorum yazarin henuz hic bir kitabini okumadim ama burada ki yorumlarin bu kadar positiv olmasi beni meraklandirdi acikcasi....yeni bir yazar'la tanisma vakti sanirim...hangi kitabi ile baslamayi onerirsiniz?

12-08-2015 01:31 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu kitap çok güzeldi okuduğum günden beri hiç elimden bırakamadım kitabın yüzünde yazan "bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir"cümlesinin tam karşılığı olan bir kitap yazılmış muhteşemdi... devamını bekliyorum .

13-08-2015 11:29 !!

Mart Menekşeleri Yorum sırların asla tek kişilik olmadığını ve her sırrın mutlaka bir gün açığa çıkacağının bir gerçeğidir bu kitap...

13-08-2015 11:45 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok ender rastlanacak yazarlardandır sarah jio. muhteşem ve sürükleyici bir hikaye kesinlikle tavsiye ederim... böğürtlen kışını da okuyun kesinlikle...

14-08-2015 23:01 !!

Mart Menekşeleri Yorum bütün kitapları aynı tarzda birini okudun mu hepsini okumuş gibi oluyorsun

26-08-2015 14:21 !!

Mart Menekşeleri Yorum ya ben romani buldum kitab yok nerde kitab okumak istiyorum

ARNAV cok yakisiklisin...GOZEL... • 09-09-2015 08:45 !!

Mart Menekşeleri Yorum yaz boyu okuduğum kitaplar arasında beni o yaşama götüren,akıcı ve bir o kadar mükemmel bir kitap.

13-09-2015 11:29 !!

Mart Menekşeleri Yorum bence devamı gelmeli yanlış yerde bitmiş devamına 2.ciltte yer verilmeli

17-09-2015 00:09 !!

Mart Menekşeleri Yorum bence çok güzel konu anlatımı sürükleyici ben diğer kitapları da okudum hepsi de çok güzel kesinlikle tavsiye ediyorum ben yazarın bütün serisini aldım 3 kitabı bitirdim devam ediyorum okumaya

20-09-2015 09:16 !!

Mart Menekşeleri Yorum muhtesem bi kitap okumanizi tavsiye ederim

26-09-2015 15:03 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben böğürtlen kışı'nı okudum çok beğendim 2 günde bitirdim şimdi" yağmur sonrasi"ve "mart menekseleri" ne başlayacağım gerçekten güzel tavsiye ederim böğürtlen kışı harikaydı. ..

Şebnem35 • 29-09-2015 15:32 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok muhteşem bir kitap.hem gizem hem de aşk.herkesin istediği türden...

01-10-2015 20:02 !!

Mart Menekşeleri Yorum yağmur sonrasınıda mutlakaaa okumalısınız elimden hiç bıırakamadım kitabı

03-10-2015 09:09 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitabı alıp almamak konusunda kararsızım sizce almalı mıyım

04-10-2015 10:56 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben bu kitabı yeni almıştım . ama o kadar güzel ki . romanda anlatılan duyguları bizzat hissedebiliyorum bayıldım . çoooook güzel

09-10-2015 15:15 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika yazar harika kitap

28-10-2015 09:08 !!

Mart Menekşeleri Yorum kısa olsaydı keşke

08-11-2015 11:52 !!

Mart Menekşeleri Yorum şuan mart menekşeleri isimli kitabını okuyorum gerçektende çok sürükleyici bi hikaye kesinlikle tavsiye ederim ve diğer kitaplarınıda çok merak ediyorum sırayla hepsini okucam.

12-11-2015 11:36 !!

Mart Menekşeleri Yorum müthis bir kitap hepsini okudum yalniz agapi sacma tavsiye etmem

14-11-2015 02:40 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok süper

26-11-2015 20:38 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitapta ne anlatılıyor kısa olarak biri yazabilirmi

13-12-2015 15:07 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekselerini okudum cok ama cok güzel ben bu yazara bayılıyorum kesinlikle okuyun ben kevser bu arada
özellikle kapak fotolarına bayıldım zaten böğürtlen kışı adlı kitabı kapakla bir bütün ordaki detaylar hepsi cok güzel kevser

15-12-2015 17:43 !!

Mart Menekşeleri Yorum herkezin okumasını tavsiye ederim gerçekten mükemmel bir kitap

20-12-2015 14:36 !!

Mart Menekşeleri Yorum mükemmel çok güzel

22-12-2015 18:50 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap güzel ama çok karışık.

18-01-2016 10:19 !!

Mart Menekşeleri Yorum bir taraftan ne olcak diye merak edip diger taraftan hiç bitmesin istedim sadece ucakta sıkılmamak ıcın alıp evde hemen bitirp diger kitaplarını niye almadım dıye pişmanlık duyuyorum keşke hikayenın devamı olsa yada bir filmi çekilse kesinlikle süperdi çok begendim

19-01-2016 02:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum been sarah jio nun böğürtlen kışı romanını okudum simdide bu kitabı alcam işallah güzel bir kitaptırrrr =)))))

26-01-2016 12:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum gündüz sefası harika. ben yeni bir kitabını alıcam.

Sima • 10-02-2016 20:25 !!

Mart Menekşeleri Yorum hayatımda okuduğum enn güzel kitap.
bana kitap okumayı sevdiren kitap. herkese tavsiyee ederim. sarah jio'nun başka kitaplarını okumak dileği ile mutlu kitap okumalar kitap kurtları

16-02-2016 21:32 !!

Mart Menekşeleri Yorum cok sevdim harika bir hikaye,bayildim en sevdigim roman

07-03-2016 14:50 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir kitab olmus.sarah jio'nun basarilarinin devamini dilerim.

08-03-2016 15:36 !!

Mart Menekşeleri Yorum evli bi kadının kocasının yapttığı hataya karşı onu aldatması hiç doğru değil

13-03-2016 09:59 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir kitap tavsiye ederim

15-03-2016 12:35 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir kitap çok sürükleyici okurken heyacanlaniyosun sanki sende yasiyosun olanlari icindeymis gibi 1 gunde bitirdim kesinlikle tavsiye ederim...!!!!

15-03-2016 21:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum bir kitap bu kadar mı sürükleyici olabilir? kitabı ikinci okumuşum yaz tatilin da bir daha okuyacağım herkese tavsiye ederim bu arada

16-03-2016 21:10 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu yazarın böğrtlen kışı ve yağmur sonrasını okudum eminim bu kitabı da çok güzeldir

24-03-2016 22:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum yağmur sonrasıda güzel

27-03-2016 00:54 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap gerçektende harika bir kitap bana çok yardımcı oldu herkese okumaları için tavsiye ederim

04-04-2016 21:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben bu kitabi odev icin almistim okumaya baslayinca ilk zaman sıkıcı gelse bile sonrasi akici bir sekilde okuyorsun zevk alarak bagimli oluyorsun hic birakmak gelmiyo icinden herkese tavsiye ederim cunku tam olarak bir ask romani sarah jio`nun tum kitaplari mukemel ve surukleyici ve etkileyici kitaplarini okurken butunlesiyorsun...

04-04-2016 23:13 !!

Mart Menekşeleri Yorum elmas = bu kitap birbaşka yaaa....birde bu sarah jıonun yağmur sonrası kitabı var .yağmur sonrası kitabında ağlaya ağlaya gözümden yaş gelmiyor artık!!!

05-04-2016 11:18 !!

Mart Menekşeleri Yorum çooook güzel bir kitap

27-04-2016 12:20 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok harika bir kitap herkese tavsiye ediyorum ben en az 5-6 kez okudum böğürtlen kışı da bunun gibi muhteşem bir kitap onuda okumanızı tavsiye ederim

03-05-2016 20:01 !!

Mart Menekşeleri Yorum okuduğum en güzel kitap
çoooook güzel bır kitap tavsıye ederim

09-05-2016 22:53 !!

Mart Menekşeleri Yorum bugün bitirdim çok güzel bir kitap. şimdide son kamelyaya başlayacağım.

10-05-2016 19:05 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok hoş bir kitaptı bir solukta bitirdim kitabın sonu benim gibi polisiye gerilim sevenleri pek şaşırtmaz hatta ben sonunu tahmin etmistim ama kesinlikle okunmalı!!

Tuzlu Vanilya • 26-05-2016 09:12 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir kitap herkese öneriyorum

28-05-2016 21:22 !!

Mart Menekşeleri Yorum harika bir kitap kelimeler özenle seçilmiş karakterlerde insan kendini buluyor resmen okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum

29-05-2016 18:06 !!

Mart Menekşeleri Yorum 3 günde bitirdim ve gerçekten çok güzeldi. sadece o alışılmışın dışındaki bainbridge farklıydı. hatta bende menekşe yetiştiriyorum ve dendiği kadar nazikler. sarah jio sen okuduğum en harika yazarsın.

02-06-2016 19:31 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bit kitap

05-06-2016 16:32 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekseleri ilk sarah jio kitapi olarak ilk okudugum kitapidir vede en ilk sevdigim kitapdir .jale bolat

19-06-2016 13:07 !!

Mart Menekşeleri Yorum mart menekşelerikitapın devamı 2 gelmeli sonun da büyükannenin emiye hakkında niraz daha geniş yer vermeli .çünkü nereye gittiğine daha büyük açıkılık getirmeli bence jale bolat

23-06-2016 19:33 !!

Mart Menekşeleri Yorum tek bir kitap değil bütün kitaplarinı okurken etkilenmek mümkün değil.o kitsp bırşeylere götürüyor fakat içinde olan herşeyi görüp öğreniyorsun imreniyorsun keşke bende orda olsaydım diyorsun.jale bolat

27-06-2016 19:32 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap çok güzeldi tekrar tekrar okuyorum :)

Sıradan biri • 08-07-2016 21:16 !!

Mart Menekşeleri Yorum gerçekten etkilenerek okuduğum bir kitap sayfa sayfa şaşırdığım, üzüldüğüm, umutlandığım, okumaktan keyf aldığım bir kitap tüm okurseverlere öneririm

12-07-2016 00:01 !!

Mart Menekşeleri Yorum çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

14-08-2016 14:03 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap güzel ama benim favorim böğürtlen kışı. yağmur sonrası belki de bunların önüne geçebilir okuyup göreceğim bakalım neler olacak.

18-08-2016 15:07 !!

Mart Menekşeleri Yorum hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. sarah jio ile bu yaşımda -13* tanıştığım için kendimi çok şamslı hissediyorum .kitaplarımın çoğu sarh jionun serisi .fakat şunu söylemeliyim ki sarah jionun en güzel kitapı açık ara farkla son kamelya

12-09-2016 19:43 !!

Mart Menekşeleri Yorum ilk 3 me girdi bu kitap çok güzel kesinlik okuyun kadınz aten süper yazıyor

28-09-2016 16:34 !!

Mart Menekşeleri Yorum güzel ama karışık

17-10-2016 10:30 !!

Mart Menekşeleri Yorum cok guzel bır roman cok beyendım

14-01-2017 20:45 !!

Mart Menekşeleri Yorum yok böyle bir etki müthiş hikaye
kesinlikle okunması gereken sırlarla dolu aşk romanı
belli aralıklarla 336 sayfa olan romanın 3sayfasında gözyaşlarımdan okumakta zorlandım 🤧 al oku işte 😍

07-02-2017 00:42 !!

Mart Menekşeleri Yorum son kamelyalar ve böğürtlen kışı mükemel çok sürükleyici mart menekşelerinide en kısa zamanda okuyaca

23-02-2017 20:12 !!

Mart Menekşeleri Yorum ben daha önce hiç bukadar etkileyici bir kitar okumadım beni benden aldı tavsiye ederim:)

27-02-2017 14:04 !!

Mart Menekşeleri Yorum deyisk bir kitap okudum.😀

04-03-2017 13:36 !!

Mart Menekşeleri Yorum macera aşk çok harika

06-03-2017 22:08 !!

Mart Menekşeleri Yorum bee emilynin yengesi yani dayısının karısı. nasıl oluyorda büyükannesinin arkadaşı olabiliyor??

14-03-2017 11:46 !!

Mart Menekşeleri Yorum bence baya başarılı

25-03-2017 07:45 !!

Mart Menekşeleri Yorum kitap çok guzel zaten sarah jio çok basarili bir yazar

10-04-2017 20:41 !!

Mart Menekşeleri Yorum gerçekten harika bir romandı..ama bu roman burada kalmamalı bence..umuyorum ki bi emily ve jack hikayesinin devamı gelir..👏

15-04-2017 00:04 !!

Mart Menekşeleri Yorum muhteşem bence çok etkileyici ve sürükleyici anlatıyor bana göre beğenmeyenler yazabiliyorsanız daha iyisini yazında görelim...

10-05-2017 17:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum okuduğum en güzel kitaplar sarah jionundu o günden beridir yeni bir kitap çıkartmasını istemişimdir

26-05-2017 15:55 !!

Mart Menekşeleri Yorum bu kitabında bahsettiği kitabın ismi neydi

28-05-2017 15:14 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jio'ya yakişan bir kitap kitaplarini her zaman beğenmişimdir

06-06-2017 10:55 !!

Mart Menekşeleri Yorum cok guzel bir kitap ben okudum tavsiye ederim

G.kore hayattır • 08-07-2017 01:08 !!

Mart Menekşeleri Yorum sarah jıo nun butun kıtaplarını cok begenıyorum ozellıkle gunduzsefası ve mart menekselerını

17-07-2017 18:58 !!

Mart Menekşeleri Yorum tam anlamıyla harika keske filmide çıksa cok daha gercekci olur

06-01-2018 14:59 !!

Mart Menekşeleri Yorum bogurtlen kisini okudum.neredeyse ayni tarz kitap.bogurtlen kisi beni cok etkilemisti ama saniyorum butun kitaplari ayni tarz

31-01-2018 00:57 !!

Mart Menekşeleri Yorum okudum-muhteşemdiiii

01-02-2018 15:25 !!

Yorum Yaz

:: Sarah Jio ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.