Elveda Haziran

Elveda Haziran
Kitabın Yazarı:Sarah Jio Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Arkadya Yayınları Yayınlandığı Yıl:2015 (15-06-2015) Sayfa Sayısı:352 ISBN:9789759998165 Kitap Puanı:8.9 / 10 | Yorum: 92

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:22,50 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Elveda Haziran - Sarah Jio

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk, Gizem Orjinal Adı:Goodnight JuneÇeviren:Duygu Parsadan

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Elveda Haziran Özet

"BİR KİTAP HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR"

"Hassas ve savunmasız olmak, zorlu bir geçmişle yüzleşmek, yeniden başlamayı, yeniden sevmeyi denemek cesaret isteyen bir işti. June bunu başarıp başaramayacağını görmek zorunda kalacaktı. Ve Ruby’nin kıymetli Mavi Kuş Kitabevi’nin kaderi June’un ellerinde olacaktı. Kitabevini ve içindeki sırları kurtarabilecek miydi? Peki ya kendini?"

Öncelikle şunu söylemek isterim ki bu hoş kitabın Türkiye’deki ilk okuyucularından biri olmanın mutluluğunu ve keyfini yaşamaktayım. Böyle bir kitabı okuduğum için kendimi hem çok mutlu hem de çok şanslı hissediyorum. Bu yazımı kitaptan beğenip altını çizdiğin cümleleri ara ara paylaşarak sürdüreceğim.

Yukarıda tırnak işareti içinde alıntı yaptığım paragraf kitabın önsözünden bir alıntıdır, kitabın özetidir de aynı zamanda.

Seattle’de, çocuk büyütmenin sorumluluklarını henüz almak için hazır olmayan bir annenin iki kızından biri olarak kendini bilen June; üniversiteye gidene kadar kız kardeşinin sorumluluklarını alarak, Rubby teyzesinin onlara açtığı bir pencereden kitaplarla, hayallerle ve hayal kırıklıklarıyla babasız büyümüş bir kızdır. Aile kavramını ve ailesindekileri içten içe çok önemseyen June’u annesinin birkaç sözü çok incitmiş, ailesiyle anlaşma yollarının kapalı olduğunu görünce de üniversite ile birlikte doğup büyüdüğü yerle bağlarını koparmayı, geçmişini geride bırakmayı seçmiştir. Yaşamın zorlu temposuna ve dış dünyanın hırslarına kendini kaptırarak bir bankada kariyer yapmış, mutsuzluğunun farkına varmadan ya da belki de mutsuzluğunu bastırabilmek için her gün daha çok çalışarak iyi para kazanmış ve şu anda sahip olduğu şeyleri kendi gücünün bir parçası zannetmiştir. İş yaşamındaki yoğun stres ve duygularını bir kenara bırakmanın yarattığı sıkışmayla birlikte kendini bir hastanede kolunda serumla ve doktorun hayatını yaşaması ile ilgili verdiği tavsiyeleriyle bulur. Derken bunlarla birlikte bir gün eve bir hukuk bürosundan Rubby teyzesinin vefatına ve mirasına ilişkin bir mektup gelir. Teyzesi Rubby, kendisine ait olan “Mavi Kuş Kitabevi”ni June’a bırakmıştır. June, çok sevdiği teyzesinin bu mektubuyla geçmişte bıraktığı yere geri dönmek için yola çıkar.

June’un yola çıkışıyla birlikte geçmişe, geleceğe, romana ve kendimize olan yolculuğumuz da başlamış olur. Teyze Rugby kendine özgü bir kadındır. Sahip olduğu sırlarını June ile direk paylaşmaktansa bunu gizemli mektuplar ve eşyalar gibi ipuçlarıyla anlatmayı tercih etmiştir. Başta Seattle’a bu kitabevini satıp hemen işine geri dönmek üzere giden June ipuçlarına ulaştıkça bu fikrinden vazgeçmiş ve kitabevini (ve belki de biraz da kendini) yaşatabilmek için mücadele etmeye başlamıştır.

Bu kitap okurlarıyla yeni buluştuğu için kitabın içeriğinden daha fazla bahsetmeyi, kitabı henüz okumamış olan arkadaşlarımıza haksızlık olarak görüyorum. Ama tüm samimiyetimle söylemek isterim ki kendi içinize biraz dokunmak istiyorsanız, tatlı bir hüzünle karışık mutluluk tatmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız.

"Nereye dönsem yeni bir fikir arayışındayım. Onu gün gibi açık gördüğümü sandığım an, tıpkı yaramaz bir tavşan gibi ortadan kayboluveriyor. Ve kovaladığım zaman bir türlü yakalanmıyor. Sinsi, kurnaz ve beni daima muhtaç bırakıyor."

Kitapta Rubby Teyze ve çok sevilen çocuk kitabı yazarı Margaret Brownie arasındaki mektuplar ipuçlarının çoğunluğunu oluşturuyor.

Bu mektupları okurken dostluğun ne kadar özel ve ne kadar güçlü bir duygu olduğunu hissediyorsunuz. İki dostun birbirlerinden çok uzakta olsalar da birbirlerine verdikleri gücü hissediyorsunuz ve bundan okuyucu olarak güç alıyorsunuz.

İçinde mektuplar olan kitaplar okumayı hep çok sevmişimdir. Çok değerli bir şeylere ortak oluyormuş gibi hissetmek beni çok mutlu eder çünkü. June bu mektupları okumadan önce Rubby teyzenin yaşamındaki hiç kimse, çocuk kitabı yazarı Margaret Brownie ile arkadaşlığından ve buna bağlı diğer gizemlerden haberi yoktu. Dahası Rubby teyzenin bir adamı sevdiğini ve senelerce birlikte vakit geçirdiklerini de kimse bilmiyordu. Mektuplardan birinde Rubby teyzenin duyduğu aşkı anlatmak için kurduğu cümle benim çok hoşuma gitti: “Onun gülüşünde kıvrılıp, bin yıl boyunca huzur içinde uyuyabilirim.” Son derece sade ve şiirsel anlatılan duyguları mektuplarla hissetmek çok güzel bir duyguydu. Rubby’nin de söylediği gibi; mutluluğu mektubundan dışarı taşıp başarıyla okuyucuya ulaşıyor.

Bu kitabı okuduğunuzda sevmekten korkan June’un karnındaki kelebekleri hissettiğinde korkularını yenmek için verdiği çabayı ve kendine tanıdığı şansı okurken bir kez daha yeniden başlamak için cesaret bulacaksınız.

Bu kitabı okuduğunuzda ailenizde sizi incitenlerin söylediklerinin sizinle ilgisi olmadığını anlamaya başlayıp, içinizdeki huzursuzluktan kurtulacaksınız. Öfkenizin yerini bir parça da olsa affetme ve bastırdığınız sevgi alacak.

"Hepimize tek bir hayat verildi. Bizim görevimiz onu faydalı, güzel ve doyurucu kılmak. Istırap çekeceğimiz, nefret edeceğimiz şeyleri yapmanın bir anlamı yok. Sonunda bize tahammülümüz için ödül falan verilmeyecek. Geride sadece harcanmış bir hayat kalacak.">

Bu kitabı okuduğunuzda çok etrafınızda hala güvenebileceğiniz çok değerli kadın ve erkekler olduğunu fark edeceksiniz. Tıpkı sizin olduğunuz gibi.

Bu kitabı okuduğunuzda kendinizi sorgulayacaksınız, aslında hepimizin kendi hikâyemizin yazarı olduğunu fark edeceksiniz. Hayatınızın akışını kendi istediğiniz doğrultuda değiştirebilmek için güç bulacaksınız.

Ve bu kitabı okuduğunuzda… Makarnanın ne kadar güzel bir yemek olduğunu bir kez daha fark edip, makarna yemek ve belki bir bardak da yumuşak bir kahve içmek isteyeceksiniz.

İyi okumalar dilerim.

Elveda Haziran Konusu

Sarah Jio Türkiye oldukça sevilen bir yazar ve yazdığı özellikle ilk romanlar ile bunu fazlası ile hak etti. Fakat yazar her yıl kitap yazma alışkanlığı nedeni ile bir düşüş içinde ve bunu son kitaplarında fazlaca görebiliyoruz. Elveda Haziran romanı da bunlardan bir tanesi.

Elveda Haziran aslında yazarın son romanı olan Agapi Ölümsüz Aşk romanından önce yazılmış ve yayınlanmıştı. Fakat pek beğenilmeyince ve yeni kitap haberi nedeni ile rafa kaldırıldı ve ilk olarak Agapi kitabı raflardaki yerini aldı. Agapi’nin üzerinden belli bir zaman geçince de piyasaya sunulmaya karar verildi.

Elveda Haziran romanı aslında Agapi’den çok daha güzel bir roman. June Andersen adındaki bir kadının hayatını anlatan ve kitabın orijinal adının da bildiğimiz Haziran yerine bu karakterden alan kitap bir anlamda hayat dersi de sunuyor.

June, küçüklüğünden beri teyzesinin ona okuduğu masallar ile büyümüş ve hayatı hep masallardaki gibi hayal etmiştir. Fakat gerçek hayat ile yüzleşmek zorunda kaldığında masallardaki hayat ona çok uzak görünmüştür. Hayat ile mücadelesine devam ederken çok sevdiği teyzesinin ölüm haberini alır ve bu acı haber sonrası Mavi Kuş Kitapevi’ne geri döner. Acısını kalbine gömmeye çalışırken bu masalımsı büyülü yer geçmiş hatıraları canlandırır ve bu hatıralarda hayatına ışık tutmaya başlar.

Elveda Haziran Soruları ve Cevapları

Elveda Haziran kimin eseri?

Sarah Jio

Elveda Haziran türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk, Gizem

Elveda Haziran kaç sayfa?

352

Elveda Haziran Yorumları

ilk yorum :)
elveda haziran cok guzelmis ya ben okudum biraz cok guzelmis hayirlisiyla bu kitabi almak isterim ben :))

Favori ciftlerimden:* ♡♥arkuş♥♡...(guler) • 05-06-2015 14:58

sarah jionun tum kitablari cok guzel. eminim ki bu kitab da cok guzeldi.. kitapcilarda bulundugu zaman bu kitabi da alacam

05-06-2015 17:48

sarah jio en sevdiğim yazar tüm kitaplarını aldım ve okudum okumadığım kitabı yok çok seviyorum kendisini türkiyeye geldiğinde imza gününe de gideceğim elveda haziran da çıktığını gün alıp okuyacağım

05-06-2015 19:39

merakla bekliyorum tüm kitaplarını çok seviyorum

08-06-2015 21:28

ben kitabın ingilizcesini okudum fena kitap değil ama önceki sarah jio kitapları kadar güzel değildi yine de okunur

09-06-2015 21:41

bu kitap hangi gün çıkıyor yaa kitapçılarda bulamadım adam daha çıkmadı dedi internette satıyorlar ama ben alamıyorum umarım bir an önce kitapçılara da gelir çok merak ediyorum

10-06-2015 20:13

21 : 41 bende kitabin ingiliscesini okudum fena deyil yani guzel

12-06-2015 16:54

d&r da var arkadaşlar öyle gördüm sanırım

13-06-2015 11:51

açıkçası bende bulamadım ama sarah jioda hiçbir düşüş yok bu görüş çok saçma benim sınıfımda , dershanemde okuyanlar var ve çok çok beğenmişler bende 3 kitap bitirdim sarah jiodan çok güzeller hatta birini az önce bitirdim.

13-06-2015 19:52

sarah jio'nun iki kitabını bitirdim (böğürtlen kışı, mart menekieleri) ve ikiside çok güzeldi. böğürtlen kışı'nda nekadar ağladığımı bir tek ben biliyorum :) şimdi son kamelya okuduktan sonra sarah jio'un bütün kitaplarını okumaya karar verdim. jio gerçekten hakkını vererek yazıyor

14-06-2015 12:10

ya turkcesini aldim okudum super

14-06-2015 20:04

bakudeki kitapcilarda da bulunsa alib okuyacam.. sarah joonun tum kitablarini okuyub bitidim ve cok guzeldi. eminim ki bu da oyle olacak

15-06-2015 22:48

daha 44. sayfadyım ve şimdiden kitapa hayran oldum

16-06-2015 23:41

kitabım bugün geldi teşekkürler yazarokur hemen okuyup yorumlayacağım tekrardan çok mutluyum

17-06-2015 20:18

sıra sende elveda hazıran kesınlıkle okumalıyım...

18-06-2015 17:19

çok güzel bir kitap olmuş klask saraj jio mükkemmel yazıyor 8. kitabını da yazıp bitirmiş yeni yıla doğru yayınlanacak

22-06-2015 21:42

sırada ne var bilen var mı? sabırsızlıkla yeni kitapları bekliyorum...

23-06-2015 23:10

sarah jio yeni kitabını yazmış yaz sonu amerika yayınlanması bekliyor sonrada türkiyede yayınlacak zaten o kitabın tanıtımı için de türkiyeye gelicek çok sevinçliyim

24-06-2015 00:33

ne yayınlanması türkiyeye geldi ben aldım bile ama daha okumadım..bende de tüm kitapları var

24-06-2015 18:31

yazarın butun kıtapları muhtesem herkese tavsıye edrım bu eserlerı bızımle paylastıgı ıcın cok tesekkurler

25-06-2015 20:47

her zamanki gibi bu güzel kitap için çok teşekkür ederim sarah jio abla en sevdiğim yazarsın

26-06-2015 00:32

hayal kırıklığı agapi de çok kötüydü şimdi de elveda haziran kitabı neden yayınevi değiştirdiği belli bence adamlar anladılar kitaplar kötüye gidiyor değiştirmişler yazık olmuş

26-06-2015 21:43

yeni aldım bakalım güzel mi :)

28-06-2015 18:48

bize gelmiyib hele gelseydi alaradim iki kitabini almiwam

29-06-2015 12:00

guzel kitap sevdim... ben de bi kitap yazmak istiyorum en azindan kendim icin bi weyler gumluk gibi ne dersiniz yaziyimmi?

29-06-2015 18:59

son 10 sayfam kaldı . çok güzel bir roman. çok beğendim.

30-06-2015 00:54

yine muhteşem son,sevgili sarah jıo sen harika biryazarsın.adeta okurken dostluğun,kardeşliğinve anne evlat ilişkisinin önemini birkez daha anladım.sonsuz teşekkürler..

30-06-2015 20:30

insani icine alan ,tebessum ettiren ,hayal kurdurtan ,bas kahraminin kisiliginin gucune hayran birakan yine guzel okunmasi gereken bir roman...

Bookseller • 02-07-2015 10:38

harika bir kitap şuan okuyorum ve çok beğendim meraklı olduğum için merak edip özetine bakmaktayım tavsiye ederim çok güzel okuyun lütfen :)

03-07-2015 16:19

agapi dışında bütün kitapları güzel

04-07-2015 11:14

aldım bu kitapı harika tavsiye ederim

04-07-2015 23:04

çok merak ettim hemen almak istiyorum
çok merak ettim almak istiyorum
çok merak ettim almak istiyorum

07-07-2015 18:21

'agapi dışında bütün kitapları güzel'diyen arkadaş bence o da çok güzeldi yanılıyosun tabii yinede senin fikrin

07-07-2015 19:09

agapıyı okuyorum hala bıraz konusu agır gıdıyor ama bu yenı kıtabınıda aldım cok merak ettım sızın sayenızde bakalım nasıl bıtcek agapıbu yazara hayranım

09-07-2015 12:07

önceki romanlarına göre basit kalmış o yüzden sarah jioyu tanıyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz tanımıyorsanız önceki kitapları tavsiye ederim bu kitap ile yanlış bir yargı oluşsun istemem

18-07-2015 22:57

arkadaşlar bn daha almadım ama alcm nasıl bi kitap güzelmi

29-07-2015 13:38

kitap harika bir şeye benziyorrr çünkü ben bu özetini okudum.süperr yaaa

31-07-2015 13:05

bn kitabi aldım okudum ve ne yalan söyliyeyim mükemmel bir kitap. sarah jıo nun hayal dünyası geniş olmalı. böyle kitaplar yazdığına göre.

31-07-2015 20:35

muhteşem kitap bitince üzüldüm

08-08-2015 20:00

yeni kitap istiyorummm sarah jio bağımlılık yapıyor :)
bütün kitaplarını okudum hepsi güzel ama, elveda haziran ve agapi diğerlerine göre oldukça vasat

12-08-2015 11:37

sarah jionun kaleminden cıkanlar bence bir saheser ben en cok son kamelyayı begendim

13-08-2015 16:59

çok güzeldi sarah jio teşekkürler

16-08-2015 23:36

böğürtlen kışı ve yağmur sonrası harika en güzel kitaplafı bence okumayanlar mutlaka okumalısınız.

19-08-2015 05:51

açıkçası diğer kitapları kadar beğenmedim . pek sürükleyici değildi , sonları haricinde . genel olarak fena değil , yine de diğer kitaplarına bakın derim .

Melody • 19-08-2015 18:20

sarh nin kitaplari genellikleeherkese hitap şeklinde basit ve sürükleyici ben okudum ve beğendim okuyun arkadaşlar güzellllllllllllll artist

20-08-2015 12:51

yağmur sonrası böğürtlen kişi mart menekseleri beğenerek okuduğum kitaplar arasinda son kamelya yi pek beğenmedim açıkçası ama elveda haziran i almamama sebep değildi tabi ki bu... aldım en kisa zaman da başlayacağım

20-08-2015 18:15

cookkk guzel bir kitapti

20-08-2015 21:21

ben daha okumadım ama araştırıyorum.en yakın zamanda alıcam.arkadaşımda vardı dayanamadım 3 4 sayfasını okudum.başı bile güzel
:))

22-08-2015 20:08

onerıyomusunuz bu kıtabı

26-08-2015 16:18

sarah jionun kalemine hayranım bütün kitaplarını okudum tabiki ilk kitapları daha sürükleyiciydi ama hiçbirini okurken sıkılmadım şiddetle tavsiye ederim kesinlikle okunması ve kıymeti bilinmesi gereken bi yazar

02-09-2015 18:46

ben bu kitabı başta pek anlayamamıştım ki konusunu sonra anlamaya başlıyosunuz mektupların tarihlerine iyi bakın. ayrıca böğürtlen kışında ufacık olsa bi parça var .

11-09-2015 01:50

kitap gerçekten çok güzel.bir kaç defa mektupları okurken sıkılabirsiniz.hem aşk hemde gizem fazlasıyla var tavsiye edebilecegim kitaplardan

11-09-2015 18:08

harikaydı tek kelimeyle! kaleminize sağlık💐

01-10-2015 20:51

ilk kitaplarını daha güzel kaleme almıştı saray jıo en güzel en ağladığım kitabı yağmur sonrası idi herkese tavsiye ederim

01-10-2015 20:54

kitapların hepsini aldım son iki kitabım kaldı okunacak hepsi birbirinden güzel yeni bitirdim elveda haziranı süper tavsiye ederim başlayın vazgecemiceksiniz💞

12-10-2015 19:45

sadece agapi kaldi.sarah jionun kitaplarinin güzellik siralamasi:yağmur sonrasi,gündüzsefası,böğürtlen kışi ,mart menekşeleri,son kamelya,
elveda haziran

22-10-2015 19:00

bu kitabı 2.elden 10 tlye aldım bitirdim .muhteşem muhteşem .saraj jıo ' yu yaşlı bir bayan olarak hayal ediyordum meğer süper bir bayanmış he görsellerden baktım resmine.elveda hazirana hayran kaldım az önce hatta bunların merak ettiğim kısımlarını internetten araştırdım .
ve ağladığım yerler oldu şiddetle tavsiye ederim bu kitabı en son güzellik sırasına koymuşsun açıkcası diğer kitaplarını çok merak ediyorum çünkü bu bana 1 numaraydı

02-11-2015 14:36

sarah jio nun bütün kitapları ben de var bu kitabı da alacagim sarah ın kitaplarını çok seviyorum★♥

02-11-2015 21:44

çookkkkk güzel...

08-11-2015 12:57

tek kelimeyle harikaa...

12-11-2015 16:17

diger kitabına nazaran sıradan geldi, ama yine de akıcı buldum

taktay • 13-11-2015 10:00

yeni aldım normalde kitap okumayı sevmem bkakacaz anlattiginiz gibi varmi 👍

15-11-2015 15:48

harika bir kitap sarah jio seni kitaplarını seviyorum bana çok iyi geliyor kendimi hep başka dünyada başka güzelliklerde olmamı vede en iyiside ruh halime ve ruhen ķötü olduğunda ruhuma iyi geliyor

24-11-2015 10:26

bu kadını kitapları çok güzel ya hepsine bayılıyorum

25-11-2015 14:13

sarah jıo bugune kadar okuduğum en güzel kitapların yazarlarından biri bütün kitaplarını büyük bir merak ve ilgiyle okudum herkese tavsiye edeceğin romanı yağmur sonrası dır merak aşk heyecan acı ve daha fazlasıyla sizi içine çeken bir kitap herkez bir kitabını alıp okumalı emeğine sağlık.

07-12-2015 17:42

ben daha bitirmedim yarısını okudum ama cok akıcı ve diğer kitapları gibi güzel

10-12-2015 16:55

cok guzelmis ya sarah jionun kitaplarinin hepsini okuycam

15-12-2015 20:34

sarah inin hemen hemen bütün kitaplarının sonunu tahmin edebilen tek kişi değilim değil mi?

17-12-2015 01:43

sarah jio bu güne kadar gördüğüm en iyi yazarların birkaçından biri. insanı her seferinde nasıl şaşırtacağını çok iyi biliyor

25-12-2015 18:58

başlamamla bitirmem bir oldu. merak uyandıran, şaşırtan,elinizden bırakamayacağınız keyifli bir roman.

04-01-2016 09:22

mükemmel bir roman onu sürekli okumak istiyosun gibi gelir sana

19-01-2016 22:17

kitap bende var arkadaşlar bu kitap herkezde olması gereken mütiş bir kitap ben okurken ağlamaktan gözlrimi çürüttüm lütfen okuyun garanti veriyorum çoook çok beyeneceksiniz

01-02-2016 12:31

harika kitapdir insanin okdukca okumasi geliyor..tesekkur ederim boyle bir kitap birakdiniz icin

22-02-2016 12:31

mükemmel bi kitap az önce bitirdim ....

22-03-2016 20:59

bana hediye edilen ilk kitap süperdi.

GMZE629 • 25-03-2016 09:34

elveda haziranı arkadaşımdan aldım şu an 122. safadayım maddi durumumu yi olmadığı içi alamıyorum

29-03-2016 20:29

bu kitapta sarah jio okuduğum diğer kitapları gizem dolu ve sürükleyici...çok beğendiğim ve heyecanla okuduğum kitaplardan bir tanesi.

08-04-2016 13:49

kesinlikle kötü bi kitap, onlarca sayfa okuyosunuz ama karakterler kaş göz saç boy pos anlamında bütğnlük sağlamıyo. hep bi soru işareti? anlatım betimleme çok zayıf. öyle bi soluktada okunmuyoo yanii palavraaa

26-04-2016 00:29

başlarda sıkılsam da açıkçası oradaki kitap evine özenmedim değil. hatta ben de açmayı düşünüyorum. sarah jio seni çok seviyorum ve türkiyeye gelirsen çok sevinirim. yalnız ben istanbula gelemeyecek kadar uzaktayım. bitliste. umarım karşılaşırız. sevgilerimle...

02-06-2016 19:23

harika bir kitap bayıldım ben herkese tavsiye ediyorum

#ZeynepKr# • 16-06-2016 19:08

bence basarılı bir yazar daha bu kitabını okumadım ama güzele benziyor sadece hep aynı tarzda yazıyor o kadar.

20-06-2016 21:38

eveda haziran sahra jio nun en güzel keyifle okuduğum kitaplarından biridir.jale bolat
elveda haziran sahra jio nun en güzel keyifle okuduğum kitaplarından biridir.jale bolat

23-06-2016 17:07

ben bu kitabi okudum. harika bir kitap. okumanizi tavsiye ederim. ben kitabin sonlarinda agladim. kisaca cok surukleyici bir kitap

12-11-2016 11:55

güzel bir kitap tavsiye ederim

26-12-2016 13:12

çok güzel bir kitap yaaa

24-02-2017 23:19

2 dakika önce bitirdim kitabı çok güzel merak uyandırıcı sarah jio nun son kamelya adlı kitabı ıda okudum oda süper serisini aldım sırayla okuyom harik merak uyandırıcı sevenler için birebir.

27-02-2017 22:49

gerçekten çok güzel arkadaşlarıma tavsiye edicem

29-05-2017 13:58

şuan bu kitap var. 100. sayfadayım kimse bu kitaba kötü diyemez çok güzel.

Sudenaz Özsoy • 03-06-2017 19:14

tabikide harikaydı sonuçta bir sarah jojo kitabiydı kitabı bitirdiğimde vaov defim ağzım açık kaldı kitaplarindan 4 tanesini okudum hepsini okumak isterim

03-10-2017 20:19

hiç güzel değil

11-11-2019 18:48

sarah jionun okuduğum en kötü romanı bana göre olmamış zaten konu olarak benzer bir formatta ilerliyor bari biraz farklılıklar katsaymış

22-04-2022 19:06

yorumları okudum kararsız kaldım konusu güzele benziyor ucuza bulursam alacağım

11-02-2023 15:29

Paris’ten Çiçeklerle Kelebek Adası Yeşil Deniz Kabuğu Elveda Haziran Agapi Ölümsüz Aşk Gündüzsefası Son Kamelya Yağmur Sonrası Mart Menekşeleri Böğürtlen Kışı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar