Elveda Haziran

Sarah Jio Elveda Haziran
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Arkadya Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2015 (15-06-2015)
Sayfa Sayısı:352
ISBN:9759998165
Kitap Puanı:
8 / 10 | Oy: 399 | Yorum: 92
Editör Puanı:
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:21,70 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk, Gizem
Orjinal Adı:Goodnight June
Çeviren:Duygu Parsadan

Arka Kapak Bilgisi

Elveda Haziran Özeti

Sarah Jio Elveda Haziran


"BİR KİTAP HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR"

"Hassas ve savunmasız olmak, zorlu bir geçmişle yüzleşmek, yeniden başlamayı, yeniden sevmeyi denemek cesaret isteyen bir işti. June bunu başarıp başaramayacağını görmek zorunda kalacaktı. Ve Ruby’nin kıymetli Mavi Kuş Kitabevi’nin kaderi June’un ellerinde olacaktı. Kitabevini ve içindeki sırları kurtarabilecek miydi? Peki ya kendini?"

Öncelikle şunu söylemek isterim ki bu hoş kitabın Türkiye’deki ilk okuyucularından biri olmanın mutluluğunu ve keyfini yaşamaktayım. Böyle bir kitabı okuduğum için kendimi hem çok mutlu hem de çok şanslı hissediyorum. Bu yazımı kitaptan beğenip altını çizdiğin cümleleri ara ara paylaşarak sürdüreceğim.

Yukarıda tırnak işareti içinde alıntı yaptığım paragraf kitabın önsözünden bir alıntıdır, kitabın özetidir de aynı zamanda.

Seattle’de, çocuk büyütmenin sorumluluklarını henüz almak için hazır olmayan bir annenin iki kızından biri olarak kendini bilen June; üniversiteye gidene kadar kız kardeşinin sorumluluklarını alarak, Rubby teyzesinin onlara açtığı bir pencereden kitaplarla, hayallerle ve hayal kırıklıklarıyla babasız büyümüş bir kızdır. Aile kavramını ve ailesindekileri içten içe çok önemseyen June’u annesinin birkaç sözü çok incitmiş, ailesiyle anlaşma yollarının kapalı olduğunu görünce de üniversite ile birlikte doğup büyüdüğü yerle bağlarını koparmayı, geçmişini geride bırakmayı seçmiştir. Yaşamın zorlu temposuna ve dış dünyanın hırslarına kendini kaptırarak bir bankada kariyer yapmış, mutsuzluğunun farkına varmadan ya da belki de mutsuzluğunu bastırabilmek için her gün daha çok çalışarak iyi para kazanmış ve şu anda sahip olduğu şeyleri kendi gücünün bir parçası zannetmiştir. İş yaşamındaki yoğun stres ve duygularını bir kenara bırakmanın yarattığı sıkışmayla birlikte kendini bir hastanede kolunda serumla ve doktorun hayatını yaşaması ile ilgili verdiği tavsiyeleriyle bulur. Derken bunlarla birlikte bir gün eve bir hukuk bürosundan Rubby teyzesinin vefatına ve mirasına ilişkin bir mektup gelir. Teyzesi Rubby, kendisine ait olan “Mavi Kuş Kitabevi”ni June’a bırakmıştır. June, çok sevdiği teyzesinin bu mektubuyla geçmişte bıraktığı yere geri dönmek için yola çıkar.

June’un yola çıkışıyla birlikte geçmişe, geleceğe, romana ve kendimize olan yolculuğumuz da başlamış olur. Teyze Rugby kendine özgü bir kadındır. Sahip olduğu sırlarını June ile direk paylaşmaktansa bunu gizemli mektuplar ve eşyalar gibi ipuçlarıyla anlatmayı tercih etmiştir. Başta Seattle’a bu kitabevini satıp hemen işine geri dönmek üzere giden June ipuçlarına ulaştıkça bu fikrinden vazgeçmiş ve kitabevini (ve belki de biraz da kendini) yaşatabilmek için mücadele etmeye başlamıştır.

Bu kitap okurlarıyla yeni buluştuğu için kitabın içeriğinden daha fazla bahsetmeyi, kitabı henüz okumamış olan arkadaşlarımıza haksızlık olarak görüyorum. Ama tüm samimiyetimle söylemek isterim ki kendi içinize biraz dokunmak istiyorsanız, tatlı bir hüzünle karışık mutluluk tatmak istiyorsanız kesinlikle okumalısınız.

"Nereye dönsem yeni bir fikir arayışındayım. Onu gün gibi açık gördüğümü sandığım an, tıpkı yaramaz bir tavşan gibi ortadan kayboluveriyor. Ve kovaladığım zaman bir türlü yakalanmıyor. Sinsi, kurnaz ve beni daima muhtaç bırakıyor."

Kitapta Rubby Teyze ve çok sevilen çocuk kitabı yazarı Margaret Brownie arasındaki mektuplar ipuçlarının çoğunluğunu oluşturuyor.

Bu mektupları okurken dostluğun ne kadar özel ve ne kadar güçlü bir duygu olduğunu hissediyorsunuz. İki dostun birbirlerinden çok uzakta olsalar da birbirlerine verdikleri gücü hissediyorsunuz ve bundan okuyucu olarak güç alıyorsunuz.

İçinde mektuplar olan kitaplar okumayı hep çok sevmişimdir. Çok değerli bir şeylere ortak oluyormuş gibi hissetmek beni çok mutlu eder çünkü. June bu mektupları okumadan önce Rubby teyzenin yaşamındaki hiç kimse, çocuk kitabı yazarı Margaret Brownie ile arkadaşlığından ve buna bağlı diğer gizemlerden haberi yoktu. Dahası Rubby teyzenin bir adamı sevdiğini ve senelerce birlikte vakit geçirdiklerini de kimse bilmiyordu. Mektuplardan birinde Rubby teyzenin duyduğu aşkı anlatmak için kurduğu cümle benim çok hoşuma gitti: “Onun gülüşünde kıvrılıp, bin yıl boyunca huzur içinde uyuyabilirim.” Son derece sade ve şiirsel anlatılan duyguları mektuplarla hissetmek çok güzel bir duyguydu. Rubby’nin de söylediği gibi; mutluluğu mektubundan dışarı taşıp başarıyla okuyucuya ulaşıyor.

Bu kitabı okuduğunuzda sevmekten korkan June’un karnındaki kelebekleri hissettiğinde korkularını yenmek için verdiği çabayı ve kendine tanıdığı şansı okurken bir kez daha yeniden başlamak için cesaret bulacaksınız.

Bu kitabı okuduğunuzda ailenizde sizi incitenlerin söylediklerinin sizinle ilgisi olmadığını anlamaya başlayıp, içinizdeki huzursuzluktan kurtulacaksınız. Öfkenizin yerini bir parça da olsa affetme ve bastırdığınız sevgi alacak.

"Hepimize tek bir hayat verildi. Bizim görevimiz onu faydalı, güzel ve doyurucu kılmak. Istırap çekeceğimiz, nefret edeceğimiz şeyleri yapmanın bir anlamı yok. Sonunda bize tahammülümüz için ödül falan verilmeyecek. Geride sadece harcanmış bir hayat kalacak.">

Bu kitabı okuduğunuzda çok etrafınızda hala güvenebileceğiniz çok değerli kadın ve erkekler olduğunu fark edeceksiniz. Tıpkı sizin olduğunuz gibi.

Bu kitabı okuduğunuzda kendinizi sorgulayacaksınız, aslında hepimizin kendi hikâyemizin yazarı olduğunu fark edeceksiniz. Hayatınızın akışını kendi istediğiniz doğrultuda değiştirebilmek için güç bulacaksınız.

Ve bu kitabı okuduğunuzda… Makarnanın ne kadar güzel bir yemek olduğunu bir kez daha fark edip, makarna yemek ve belki bir bardak da yumuşak bir kahve içmek isteyeceksiniz.

İyi okumalar dilerim.

Elveda Haziran Konusu

Sarah Jio Türkiye oldukça sevilen bir yazar ve yazdığı özellikle ilk romanlar ile bunu fazlası ile hak etti. Fakat yazar her yıl kitap yazma alışkanlığı nedeni ile bir düşüş içinde ve bunu son kitaplarında fazlaca görebiliyoruz. Elveda Haziran romanı da bunlardan bir tanesi.

Elveda Haziran aslında yazarın son romanı olan Agapi Ölümsüz Aşk romanından önce yazılmış ve yayınlanmıştı. Fakat pek beğenilmeyince ve yeni kitap haberi nedeni ile rafa kaldırıldı ve ilk olarak Agapi kitabı raflardaki yerini aldı. Agapi’nin üzerinden belli bir zaman geçince de piyasaya sunulmaya karar verildi.

Elveda Haziran romanı aslında Agapi’den çok daha güzel bir roman. June Andersen adındaki bir kadının hayatını anlatan ve kitabın orijinal adının da bildiğimiz Haziran yerine bu karakterden alan kitap bir anlamda hayat dersi de sunuyor.

June, küçüklüğünden beri teyzesinin ona okuduğu masallar ile büyümüş ve hayatı hep masallardaki gibi hayal etmiştir. Fakat gerçek hayat ile yüzleşmek zorunda kaldığında masallardaki hayat ona çok uzak görünmüştür. Hayat ile mücadelesine devam ederken çok sevdiği teyzesinin ölüm haberini alır ve bu acı haber sonrası Mavi Kuş Kitapevi’ne geri döner. Acısını kalbine gömmeye çalışırken bu masalımsı büyülü yer geçmiş hatıraları canlandırır ve bu hatıralarda hayatına ışık tutmaya başlar.

Elveda Haziran Yorumları

Elveda Haziran Yorum ilk yorum :)
elveda haziran cok guzelmis ya ben okudum biraz cok guzelmis hayirlisiyla bu kitabi almak isterim ben :))

Favori ciftlerimden:* ♡♥arkuş♥♡...(guler) • 05-06-2015 14:58 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jionun tum kitablari cok guzel. eminim ki bu kitab da cok guzeldi.. kitapcilarda bulundugu zaman bu kitabi da alacam

05-06-2015 17:48 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jio en sevdiğim yazar tüm kitaplarını aldım ve okudum okumadığım kitabı yok çok seviyorum kendisini türkiyeye geldiğinde imza gününe de gideceğim elveda haziran da çıktığını gün alıp okuyacağım

05-06-2015 19:39 !!

Elveda Haziran Yorum merakla bekliyorum tüm kitaplarını çok seviyorum

08-06-2015 21:28 !!

Elveda Haziran Yorum ben kitabın ingilizcesini okudum fena kitap değil ama önceki sarah jio kitapları kadar güzel değildi yine de okunur

09-06-2015 21:41 !!

Elveda Haziran Yorum bu kitap hangi gün çıkıyor yaa kitapçılarda bulamadım adam daha çıkmadı dedi internette satıyorlar ama ben alamıyorum umarım bir an önce kitapçılara da gelir çok merak ediyorum

10-06-2015 20:13 !!

Elveda Haziran Yorum 21 : 41 bende kitabin ingiliscesini okudum fena deyil yani guzel

12-06-2015 16:54 !!

Elveda Haziran Yorum d&r da var arkadaşlar öyle gördüm sanırım

13-06-2015 11:51 !!

Elveda Haziran Yorum açıkçası bende bulamadım ama sarah jioda hiçbir düşüş yok bu görüş çok saçma benim sınıfımda , dershanemde okuyanlar var ve çok çok beğenmişler bende 3 kitap bitirdim sarah jiodan çok güzeller hatta birini az önce bitirdim.

13-06-2015 19:52 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jio'nun iki kitabını bitirdim (böğürtlen kışı, mart menekieleri) ve ikiside çok güzeldi. böğürtlen kışı'nda nekadar ağladığımı bir tek ben biliyorum :) şimdi son kamelya okuduktan sonra sarah jio'un bütün kitaplarını okumaya karar verdim. jio gerçekten hakkını vererek yazıyor

14-06-2015 12:10 !!

Elveda Haziran Yorum ya turkcesini aldim okudum super

en aci sahne bugun gunlerden kir@lik @$k bugun gunlerden ♥defmer ♥ :) DiLaRa • 14-06-2015 20:04 !!

Elveda Haziran Yorum bakudeki kitapcilarda da bulunsa alib okuyacam.. sarah joonun tum kitablarini okuyub bitidim ve cok guzeldi. eminim ki bu da oyle olacak

15-06-2015 22:48 !!

Elveda Haziran Yorum daha 44. sayfadyım ve şimdiden kitapa hayran oldum

16-06-2015 23:41 !!

Elveda Haziran Yorum kitabım bugün geldi teşekkürler yazarokur hemen okuyup yorumlayacağım tekrardan çok mutluyum

17-06-2015 20:18 !!

Elveda Haziran Yorum sıra sende elveda hazıran kesınlıkle okumalıyım...

18-06-2015 17:19 !!

Elveda Haziran Yorum nasıl bir kitap bu

18-06-2015 23:04 !!

Elveda Haziran Yorum çok güzel bir kitap olmuş klask saraj jio mükkemmel yazıyor 8. kitabını da yazıp bitirmiş yeni yıla doğru yayınlanacak

22-06-2015 21:42 !!

Elveda Haziran Yorum sırada ne var bilen var mı? sabırsızlıkla yeni kitapları bekliyorum...

23-06-2015 23:10 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jio yeni kitabını yazmış yaz sonu amerika yayınlanması bekliyor sonrada türkiyede yayınlacak zaten o kitabın tanıtımı için de türkiyeye gelicek çok sevinçliyim

24-06-2015 00:33 !!

Elveda Haziran Yorum ne yayınlanması türkiyeye geldi ben aldım bile ama daha okumadım..bende de tüm kitapları var

24-06-2015 18:31 !!

Elveda Haziran Yorum yazarın butun kıtapları muhtesem herkese tavsıye edrım bu eserlerı bızımle paylastıgı ıcın cok tesekkurler

25-06-2015 20:47 !!

Elveda Haziran Yorum her zamanki gibi bu güzel kitap için çok teşekkür ederim sarah jio abla en sevdiğim yazarsın

26-06-2015 00:32 !!

Elveda Haziran Yorum hayal kırıklığı agapi de çok kötüydü şimdi de elveda haziran kitabı neden yayınevi değiştirdiği belli bence adamlar anladılar kitaplar kötüye gidiyor değiştirmişler yazık olmuş

26-06-2015 21:43 !!

Elveda Haziran Yorum yeni aldım bakalım güzel mi :)

28-06-2015 18:48 !!

Elveda Haziran Yorum bize gelmiyib hele gelseydi alaradim iki kitabini almiwam

29-06-2015 12:00 !!

Elveda Haziran Yorum guzel kitap sevdim... ben de bi kitap yazmak istiyorum en azindan kendim icin bi weyler gumluk gibi ne dersiniz yaziyimmi?

29-06-2015 18:59 !!

Elveda Haziran Yorum son 10 sayfam kaldı . çok güzel bir roman. çok beğendim.

30-06-2015 00:54 !!

Elveda Haziran Yorum yine muhteşem son,sevgili sarah jıo sen harika biryazarsın.adeta okurken dostluğun,kardeşliğinve anne evlat ilişkisinin önemini birkez daha anladım.sonsuz teşekkürler..

30-06-2015 20:30 !!

Elveda Haziran Yorum insani icine alan ,tebessum ettiren ,hayal kurdurtan ,bas kahraminin kisiliginin gucune hayran birakan yine guzel okunmasi gereken bir roman...

Bookseller • 02-07-2015 10:38 !!

Elveda Haziran Yorum harika bir kitap şuan okuyorum ve çok beğendim meraklı olduğum için merak edip özetine bakmaktayım tavsiye ederim çok güzel okuyun lütfen :)

03-07-2015 16:19 !!

Elveda Haziran Yorum agapi dışında bütün kitapları güzel

04-07-2015 11:14 !!

Elveda Haziran Yorum aldım bu kitapı harika tavsiye ederim

04-07-2015 23:04 !!

Elveda Haziran Yorum çok merak ettim hemen almak istiyorum
çok merak ettim almak istiyorum
çok merak ettim almak istiyorum

07-07-2015 18:21 !!

Elveda Haziran Yorum 'agapi dışında bütün kitapları güzel'diyen arkadaş bence o da çok güzeldi yanılıyosun tabii yinede senin fikrin

07-07-2015 19:09 !!

Elveda Haziran Yorum agapıyı okuyorum hala bıraz konusu agır gıdıyor ama bu yenı kıtabınıda aldım cok merak ettım sızın sayenızde bakalım nasıl bıtcek agapıbu yazara hayranım

09-07-2015 12:07 !!

Elveda Haziran Yorum önceki romanlarına göre basit kalmış o yüzden sarah jioyu tanıyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz tanımıyorsanız önceki kitapları tavsiye ederim bu kitap ile yanlış bir yargı oluşsun istemem

18-07-2015 22:57 !!

Elveda Haziran Yorum arkadaşlar bn daha almadım ama alcm nasıl bi kitap güzelmi

29-07-2015 13:38 !!

Elveda Haziran Yorum kitap harika bir şeye benziyorrr çünkü ben bu özetini okudum.süperr yaaa

31-07-2015 13:05 !!

Elveda Haziran Yorum bn kitabi aldım okudum ve ne yalan söyliyeyim mükemmel bir kitap. sarah jıo nun hayal dünyası geniş olmalı. böyle kitaplar yazdığına göre.

31-07-2015 20:35 !!

Elveda Haziran Yorum mükemmel ötesi

01-08-2015 18:53 !!

Elveda Haziran Yorum muhteşem kitap bitince üzüldüm

08-08-2015 20:00 !!

Elveda Haziran Yorum yeni kitap istiyorummm sarah jio bağımlılık yapıyor :)
bütün kitaplarını okudum hepsi güzel ama, elveda haziran ve agapi diğerlerine göre oldukça vasat

12-08-2015 11:37 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jionun kaleminden cıkanlar bence bir saheser ben en cok son kamelyayı begendim

13-08-2015 16:59 !!

Elveda Haziran Yorum çok güzeldi sarah jio teşekkürler

16-08-2015 23:36 !!

Elveda Haziran Yorum böğürtlen kışı ve yağmur sonrası harika en güzel kitaplafı bence okumayanlar mutlaka okumalısınız.

19-08-2015 05:51 !!

Elveda Haziran Yorum açıkçası diğer kitapları kadar beğenmedim . pek sürükleyici değildi , sonları haricinde . genel olarak fena değil , yine de diğer kitaplarına bakın derim .

Melody • 19-08-2015 18:20 !!

Elveda Haziran Yorum sarh nin kitaplari genellikleeherkese hitap şeklinde basit ve sürükleyici ben okudum ve beğendim okuyun arkadaşlar güzellllllllllllll artist

20-08-2015 12:51 !!

Elveda Haziran Yorum yağmur sonrası böğürtlen kişi mart menekseleri beğenerek okuduğum kitaplar arasinda son kamelya yi pek beğenmedim açıkçası ama elveda haziran i almamama sebep değildi tabi ki bu... aldım en kisa zaman da başlayacağım

20-08-2015 18:15 !!

Elveda Haziran Yorum cookkk guzel bir kitapti

20-08-2015 21:21 !!

Elveda Haziran Yorum ben daha okumadım ama araştırıyorum.en yakın zamanda alıcam.arkadaşımda vardı dayanamadım 3 4 sayfasını okudum.başı bile güzel
:))

22-08-2015 20:08 !!

Elveda Haziran Yorum onerıyomusunuz bu kıtabı

26-08-2015 16:18 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jionun kalemine hayranım bütün kitaplarını okudum tabiki ilk kitapları daha sürükleyiciydi ama hiçbirini okurken sıkılmadım şiddetle tavsiye ederim kesinlikle okunması ve kıymeti bilinmesi gereken bi yazar

02-09-2015 18:46 !!

Elveda Haziran Yorum ben bu kitabı başta pek anlayamamıştım ki konusunu sonra anlamaya başlıyosunuz mektupların tarihlerine iyi bakın. ayrıca böğürtlen kışında ufacık olsa bi parça var .

11-09-2015 01:50 !!

Elveda Haziran Yorum kitap gerçekten çok güzel.bir kaç defa mektupları okurken sıkılabirsiniz.hem aşk hemde gizem fazlasıyla var tavsiye edebilecegim kitaplardan

11-09-2015 18:08 !!

Elveda Haziran Yorum harikaydı tek kelimeyle! kaleminize sağlık💐

01-10-2015 20:51 !!

Elveda Haziran Yorum ilk kitaplarını daha güzel kaleme almıştı saray jıo en güzel en ağladığım kitabı yağmur sonrası idi herkese tavsiye ederim

01-10-2015 20:54 !!

Elveda Haziran Yorum kitapların hepsini aldım son iki kitabım kaldı okunacak hepsi birbirinden güzel yeni bitirdim elveda haziranı süper tavsiye ederim başlayın vazgecemiceksiniz💞

12-10-2015 19:45 !!

Elveda Haziran Yorum sadece agapi kaldi.sarah jionun kitaplarinin güzellik siralamasi:yağmur sonrasi,gündüzsefası,böğürtlen kışi ,mart menekşeleri,son kamelya,
elveda haziran

22-10-2015 19:00 !!

Elveda Haziran Yorum bu kitabı 2.elden 10 tlye aldım bitirdim .muhteşem muhteşem .saraj jıo ' yu yaşlı bir bayan olarak hayal ediyordum meğer süper bir bayanmış he görsellerden baktım resmine.elveda hazirana hayran kaldım az önce hatta bunların merak ettiğim kısımlarını internetten araştırdım .
ve ağladığım yerler oldu şiddetle tavsiye ederim bu kitabı en son güzellik sırasına koymuşsun açıkcası diğer kitaplarını çok merak ediyorum çünkü bu bana 1 numaraydı

02-11-2015 14:36 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jio nun bütün kitapları ben de var bu kitabı da alacagim sarah ın kitaplarını çok seviyorum★♥

02-11-2015 21:44 !!

Elveda Haziran Yorum çookkkkk güzel...

08-11-2015 13:57 !!

Elveda Haziran Yorum tek kelimeyle harikaa...

12-11-2015 17:17 !!

Elveda Haziran Yorum diger kitabına nazaran sıradan geldi, ama yine de akıcı buldum

taktay • 13-11-2015 11:00 !!

Elveda Haziran Yorum yeni aldım normalde kitap okumayı sevmem bkakacaz anlattiginiz gibi varmi 👍

15-11-2015 16:48 !!

Elveda Haziran Yorum harika bir kitap sarah jio seni kitaplarını seviyorum bana çok iyi geliyor kendimi hep başka dünyada başka güzelliklerde olmamı vede en iyiside ruh halime ve ruhen ķötü olduğunda ruhuma iyi geliyor

24-11-2015 11:26 !!

Elveda Haziran Yorum bu kadını kitapları çok güzel ya hepsine bayılıyorum

25-11-2015 15:13 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jıo bugune kadar okuduğum en güzel kitapların yazarlarından biri bütün kitaplarını büyük bir merak ve ilgiyle okudum herkese tavsiye edeceğin romanı yağmur sonrası dır merak aşk heyecan acı ve daha fazlasıyla sizi içine çeken bir kitap herkez bir kitabını alıp okumalı emeğine sağlık.

07-12-2015 18:42 !!

Elveda Haziran Yorum ben daha bitirmedim yarısını okudum ama cok akıcı ve diğer kitapları gibi güzel

10-12-2015 17:55 !!

Elveda Haziran Yorum cok guzelmis ya sarah jionun kitaplarinin hepsini okuycam

15-12-2015 21:34 !!

Elveda Haziran Yorum sarah inin hemen hemen bütün kitaplarının sonunu tahmin edebilen tek kişi değilim değil mi?

17-12-2015 02:43 !!

Elveda Haziran Yorum sarah jio bu güne kadar gördüğüm en iyi yazarların birkaçından biri. insanı her seferinde nasıl şaşırtacağını çok iyi biliyor

25-12-2015 19:58 !!

Elveda Haziran Yorum başlamamla bitirmem bir oldu. merak uyandıran, şaşırtan,elinizden bırakamayacağınız keyifli bir roman.

04-01-2016 10:22 !!

Elveda Haziran Yorum mükemmel bir roman onu sürekli okumak istiyosun gibi gelir sana

19-01-2016 23:17 !!

Elveda Haziran Yorum kitap bende var arkadaşlar bu kitap herkezde olması gereken mütiş bir kitap ben okurken ağlamaktan gözlrimi çürüttüm lütfen okuyun garanti veriyorum çoook çok beyeneceksiniz

01-02-2016 13:31 !!

Elveda Haziran Yorum harika kitapdir insanin okdukca okumasi geliyor..tesekkur ederim boyle bir kitap birakdiniz icin

22-02-2016 13:31 !!

Elveda Haziran Yorum harika bir kitap...

22-03-2016 11:32 !!

Elveda Haziran Yorum mükemmel bi kitap az önce bitirdim ....

22-03-2016 21:59 !!

Elveda Haziran Yorum bana hediye edilen ilk kitap süperdi.

GMZE629 • 25-03-2016 10:34 !!

Elveda Haziran Yorum elveda haziranı arkadaşımdan aldım şu an 122. safadayım maddi durumumu yi olmadığı içi alamıyorum

29-03-2016 20:29 !!

Elveda Haziran Yorum bu kitapta sarah jio okuduğum diğer kitapları gizem dolu ve sürükleyici...çok beğendiğim ve heyecanla okuduğum kitaplardan bir tanesi.

08-04-2016 13:49 !!

Elveda Haziran Yorum kesinlikle kötü bi kitap, onlarca sayfa okuyosunuz ama karakterler kaş göz saç boy pos anlamında bütğnlük sağlamıyo. hep bi soru işareti? anlatım betimleme çok zayıf. öyle bi soluktada okunmuyoo yanii palavraaa

26-04-2016 00:29 !!

Elveda Haziran Yorum başlarda sıkılsam da açıkçası oradaki kitap evine özenmedim değil. hatta ben de açmayı düşünüyorum. sarah jio seni çok seviyorum ve türkiyeye gelirsen çok sevinirim. yalnız ben istanbula gelemeyecek kadar uzaktayım. bitliste. umarım karşılaşırız. sevgilerimle...

02-06-2016 19:23 !!

Elveda Haziran Yorum harika bir kitap bayıldım ben herkese tavsiye ediyorum

#ZeynepKr# • 16-06-2016 19:08 !!

Elveda Haziran Yorum bence basarılı bir yazar daha bu kitabını okumadım ama güzele benziyor sadece hep aynı tarzda yazıyor o kadar.

20-06-2016 21:38 !!

Elveda Haziran Yorum eveda haziran sahra jio nun en güzel keyifle okuduğum kitaplarından biridir.jale bolat
elveda haziran sahra jio nun en güzel keyifle okuduğum kitaplarından biridir.jale bolat

23-06-2016 17:07 !!

Elveda Haziran Yorum ben bu kitabi okudum. harika bir kitap. okumanizi tavsiye ederim. ben kitabin sonlarinda agladim. kisaca cok surukleyici bir kitap

12-11-2016 11:55 !!

Elveda Haziran Yorum güzel bir kitap tavsiye ederim

26-12-2016 13:12 !!

Elveda Haziran Yorum çok güzel bir kitap yaaa

24-02-2017 23:19 !!

Elveda Haziran Yorum 2 dakika önce bitirdim kitabı çok güzel merak uyandırıcı sarah jio nun son kamelya adlı kitabı ıda okudum oda süper serisini aldım sırayla okuyom harik merak uyandırıcı sevenler için birebir.

27-02-2017 22:49 !!

Elveda Haziran Yorum gerçekten çok güzel arkadaşlarıma tavsiye edicem

29-05-2017 13:58 !!

Elveda Haziran Yorum şuan bu kitap var. 100. sayfadayım kimse bu kitaba kötü diyemez çok güzel.

Sudenaz Özsoy • 03-06-2017 19:14 !!

Elveda Haziran Yorum tabikide harikaydı sonuçta bir sarah jojo kitabiydı kitabı bitirdiğimde vaov defim ağzım açık kaldı kitaplarindan 4 tanesini okudum hepsini okumak isterim

03-10-2017 20:19 !!

Yorum Yaz

:: Sarah Jio ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.