Melekler Korusun

Debbie Macomber Melekler Korusun
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınevi:Epsilon Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:232
ISBN:9944826358
Kitap Puanı:
6 / 10 | Oy: 475 | Yorum: 9
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:12,68 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Çeviren:Filiz Kahraman

Arka Kapak Bilgisi

Melekler Korusun Özeti

Melekler Korusun Debbie Macomber


Debbie Macomber’ın kitapları ardı ardına Türkçeye çevrilerek raflardaki yerini alıyor ve kitapların her biri birbirinden daha güzel diyebiliriz. Melekler Korusun kitabı ile de bu kez okurlarına mükemmel bir yeni yıl hikayesi sunuyor.

Bu kez hikayemiz yeni yıl partisi ile dünyaca ünlü olan New York’ta Times meydanında geçiyor. Bu kez hikayeye konu olan ise çok farklı bir aşk hikayesi. Yani Melekler Korusun romanı için romantik bir roman diyebiliriz.

İki genç meleklerin de yardımı ile yeni yıl gecesi tanışırlar. Kader onları bir araya getirmiştir fakat ayırması da fazla zaman almaz. Artık birbirlerini bulabilmek için bir mucizeye ihtiyaçları vardır ve Melekler bu tür mucizeler için vardır.

Kitap dünyasında Debbie Macomber rüzgarı esmeye devam ediyor ve yeni roman ve romanlar ile okurları yine kendine çekmeyi başarıyor ve görünen o ki durmaya niyeti yok ve okurlar da durmasını istemiyor.

**********

Shirley, Goodness Mercy Gabreil ve Will Tanrı tarafından görevlendirilen beş melekti. Will onlardan küçük olup onlardan bilgi alan melek idi. Shirley, Goodness Mercy ve Will gökyüzünde gezerken Dünya’da Noel hazırlıkları yapıldığını görmüştü. Will’e insanlarla ilişkilerini göstermek için Dünya’ya gidebileceklerini düşündüler fakat bu işten Gabreil’e asla bahsetmeyeceklerdi. Çünkü Gabriel kurallara uyan biriydi. Noel için indiklerinde her yerin kalabalık olduğunu gördüler. Will ortada yoktu. Diğer melekler hemen onu aradılar ve iki insana çarptığını gören melekler hemen onu oradan alıp geldikleri yere geri döndüler.

Lucie Noel gecesi hiç dışarı çıkmak istememesine rağmen annesi ve arkadaşlarının zoruyla dışarı çıkmıştı. Bu aralar sosyal hayatına önem veremeyen Lucie Cennet Gibi adında restoran açmak için uğraşıyordu ve hiç boş zamanı geçmiyordu. Annesine babasından kalan mirasla bu işe giriştiği için başarısız olmak istemiyordu. Etrafına bakındı ve arkadaşları ortalıkta yoktu hemen eve dönmeye karar vermişti ki birden birinin ona çarptığını hissetti. Herkes sarılıyor ve birbirlerini öpüp yeni yıllarını kutluyorlardı. Lucie ve çarptığı adam da herkes gibi sarılıp öpüştüler. Lucie kendini çok rahatlamış hissediyordu ve çarpıştığı adamla tanıştılar. Adı Aren’dı. Birlikte restoranda yemek yemeğe karar verdiler fakat Noel olduğu için her yer kalabalıktı en sonunda boş bir restoran arayıp buldular.

Aren’ın burada kardeşi oturduğu için ve kendine iş teklifini geldiği için gelmişti buraya ve Noel gecesi kardeşini bulmaya çalışırken Lucie’ye çarpmıştı. Oturup sohbet ettiler. Aren eşini eski sevgilisiyle yatakta görmüş ve hemen boşanmaya karar vermiş daha sonrada buraya gelmiş olduğunu zor bir dönemden geçtiğini Lucie’ye anlatıyordu. Lucie ise ona açmak istediği restorandan bahsediyor ne kadar yorgun düştüğünü, zorlandığını anlatmamak için kendini zor tutuyordu. Birden beklenmedi soru sordu Aren:

-Hayatında biri var mı Lucie ?
-Şu anda bir tane var dedi Lucie.
-Yani hayatında önemli biri mi var?
-Evet, kendisi çok sahiplenicidir, hatta kendisiyle yatmama bile izin veriyor. Adı Sammy beş yıldır beraberiz annemle evlatlık edindiğimiz melez bir köpek.

Aren’ın duyduklarından sonra içi rahatlamıştı. Lucie tam aradığı biriydi hayatında erkek olmaması onu mutlu kılmıştı. Yemeklerini bitirdiklerinde saatin dört olduğu fark edip kalkmak için hazırlandılar. 1 hafta sonra belirlenen yerde buluşmak üzere vedalaştılar.

Lucie üç saatlik uykuyla uyandığında kendini biraz yorgun hissetse de restorana gidip işleri kontrol edecekti. Annesi Lucie’yı soru yağmuruna tutmuş ve dün gece kimle olduğunu sormuştu ve hemen anlatmasını istemişti. Lucie anlattı ve 1 hafta sonra buluşacaklarını söylediğinde annesi mutluluktan havalara uçacaktı. Bir hafta hemen geçti ve Lucie hazırlanırken telefon geldi annesinin kolunun kırıldığını öğrenince hemen hastaneye gitti ve Aren’la buluşamayacaktı. Ve bir daha asla onu göremeyecekti telefon numarasını bile almamıştı. Annes kendini suçlu hissetmiş ve Tanrıya çok dualar etmişti.

Gabriel dört meleği yanına çağırıp o gün dünyaya inmekte hata yaptıklarını ve iki çiftin bir daha yan yana gelemeyeceklerini söylemişti. Will kendini suçlu hissetmiş ve elinden geleni yapacağına söz vermişti. Dört melek Dünya’ya görevlendirilmişti.

Aradan bir yıl geçmişti. Ve Lucie Cennet Gibi adlı Restoranını açmıştı işler harika gidiyordu. Aren’ın aklı fikri Lucie’deydi. O gün niye gelmediğini aradan bir yıl geçse de çok merak ediyordu. Gazetede iş bulmuş ve başka adla restoranlarla ilgili yazılar yazan köşe yazarı olmuştu. Cennet Gibi Restorana kız kardeşiyle gittiğinde yemeğinin ne kadar kötü olduğunu görmüştü. Çünkü 2 melek yemeği güzelleştirmek için fazla baharat atmışlardı. Aren restoranın Lucie’ye ait olduğunu bilmeden çok kötü yazılar yazmıştı.

O yazılar üzerine 300 tane yorum gelmiş Robert ise tekrar oraya gittiğinde Lucie ile karşılaşmış ve tekrar buluşmaya karar vermişlerdi. O yazıların Robert' ait olduğunu öğrenince Lucie onu asla affedemeyeceğini düşünüp ayrılmıştı. Meleklerin yardımıyla tekrar bir araya geldiklerinde olağanüstü bir olayla karşılaşmış ikisi de olanlara mucize demişti.


Melekler Korusun Yorumları

Melekler Korusun Yorum tek kelimeyl harikaaa iğrenççç

15-05-2013 20:57 !!

Melekler Korusun Yorum çok GüzeLL :)

20-12-2013 19:00 !!

Melekler Korusun Yorum Bu ilk kitapmı seride

26-01-2014 01:57 !!

Melekler Korusun Yorum Debbie Macomber kitapları seri halinde değil. her kitap diğerinden bağımsız. istediğin kitaptan başlayıp okuyabilirsin.

26-01-2014 02:12 !!

Melekler Korusun Yorum bu yazarın her kitabı harika

02-03-2014 00:33 !!

Melekler Korusun Yorum bence çok güzel bir kitap. 2 defa okudum. ayrıca ilk yorumu yapan arkadaşım söylediğin cümle çok mantıklıymış(!)

23-04-2014 18:18 !!

Melekler Korusun Yorum son paragrafta robert yazıyo aren olucak o

27-05-2014 20:56 !!

Melekler Korusun Yorum Debbie MAcomberin kitapları seri halinde. Bilfiğim kadarı ile melekler korusunun ait olduğu serinin 7. kitabı. Diğerleri bizde daha çıkmamış.
Bunun dışında
Blossom Sokağı serisi
Cedar Cove serisi
Güllimanı serisi
bildiklerim bunlar.
Ama birbirinden ayrıda okunabilir. Biraz kafa karıştırsada zaten kitap içinde Debie MAcomber önceki karakterlerden de bilgi veriyor.

16-06-2014 11:56 !!

Melekler Korusun Yorum okumaya ülendigim için özetine baktım

05-01-2017 16:42 !!

Yorum Yaz

:: Debbie Macomber ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.