Kadınsız Erkekler

Kadınsız Erkekler
Kitabın Yazarı:Haruki Murakami Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Doğan Kitapçılık Yayınlandığı Yıl:2016 (07-01-2016) Sayfa Sayısı:224 ISBN:9786050930979 Kitap Puanı:7.3 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:115,76 TL D&R:122,35 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kadınsız Erkekler - Haruki Murakami

Kitap Türü:Yabancı Romanlar Çeviren:Ali Volkan Erdemir

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kadınsız Erkekler Özet

Dünya çapında oldukça fazla okur kitlesine sahip yazarlardan biri olan ünlü Japon yazar Haruki Murakami’nin Kadınsız Erkekler adlı kitabı 2016 yılında yayınlanmıştır. Kitap, sevdikleri ve tanıdıkları kadınları kaybeden erkeklerin yedi adet güzel öyküsünü barındırıyor içinde. Yazarın, sade ve akıcı anlatımıyla da bu öyküler daha güzel bir hal alıyor. Fakat kitabın şöyle de olumsuz bir yönü var ki, neredeyse her öykünün sonu çok açık uçlu bir şekilde bırakılmış. Öyküde bahsedilen bir olayın sonucunu öğrenmek için heyecanla öyküyü bitirmek isterken, öykünün sonuna geldiğinde aslında merak ettiğin şeye açıklık getirilmemiş olduğunu görmek insanda olumsuz duygular uyandırıyor. Öyküler çok ilginç konulardan oluşmasa da yazar, bunları güzel bir şekilde işlemiş. Daha önce Haruki Murakami kitapları okumamış olanlar için ise Murakami’ye başlamak için ideal kitaplardan biri diyebilirim.

Kitabı, öykülerine ayırarak inceleyecek olursak:

Drive My Car: Kafuku, birkaç zaman önce eşini kaybetmiş bir adamdır. Düzenli bir işe sahiptir ve bir gün hafif alkollüyken araba kullanması sonucu ehliyetine el konur. Kendisi oyuncu olduğu için ve iş yerine giderken repliklerini rahat tekrar edebilmesi için kendi arabasıyla gitmesi şarttır. Bu yüzden, yakın bir arkadaşı ona iyi bir bayan şoför ayarlar. Adı Misaki olan bu kız; sessiz, çevik biridir. Standart bir bayanın araba kullanmasından çok daha iyi araba kullanabilen Misaki, aynı zamanda Kafuku’nun yol arkadaşı ve dert arkadaşı olmuştur. Bu hikayede Kafuku’nun karısı ölmeden önce kendisini aldattığı adamla arkadaş olması ve hisleri ön plandadır.

Yesterday: Bir erkeğin; çocukluğundan beri tanıdığı ve uzun yıllardır birlikte olduğu sevgilisine karşı cinsel duygular besleyemediği için, bu kız arkadaşı ile kendi yakın bir erkek arkadaşının sevgili olmalarını istemesinin üzerinde duruluyor.

Bağımsız Organ: Bu hikayede; hayatında neredeyse hiçbir zorlukla karşılaşmamış, iyi bir okulu bitirmiş plastik cerrahından bahsediliyor. Bu adamın, evliliğe karşı olduğu için çok fazla bayanla tensel ilişki yaşaması, bir gün korktuğunun başına gelip bu bayanlardan birine aşık olması ve bu bayanın ona ihanet edişinden sonra kendini ölüme terk edişi anlatılıyor.

Şehrazad: Dışarı çıkamayan bir adamın, düzenli olarak evine gelip alışverişini yapan bayana karşı ilgisinden bahsediliyor bu hikayede. Bayanın her gelişinde cinsel birliktelikte bulunan bu iki insan, yatağa uzandıklarında bayanın anlattığı ilginç hikayelerle zaman geçirirler ve bu hikayeler adamın çok hoşuna gitmektedir. Bayanın anlattığı bir hikayenin tam haline kitapta yer verilmiştir.

Kino: İyi bir spor şirketinde çalışan Kino’nun, karısının iş arkadaşıyla onu aldattığını öğrendikten sonraki kesiti konu alıyor bu öykü. Evi terk edip teyzesinin eski evini kiralayarak kendi çapında bar açışından, orada tanıştığı insanlarla kurduğu ilişkilerden, bir kadının ona yakın davranışından ve sürekli dükkânında bulunan kediden bahsediliyor.

Âşık Samsa: İçinde sadece yataktan başka bir şey olmayan odada uyanan, günebakan veya balık olmayı insan olmaya tercih eden, dünyadaki birçok şeyden bihaber olan ve günlük rutin işleri bile yapamayan bir adam: Gregor Samsa. Babası ve birkaç ağabeyi ile anahtarcılık işiyle meşgul olan kambur bir kız. Ve Samsa ailesinin bir anahtarının bozulmasıyla eve gelen bu kıza, Gregor’un gittikçe büyüyen ilgisini konu alıyor.

Kadınsız Erkekler: Evli bir adamın gece yarısı ev telefonu çalar ve telefondaki adam, eski sevgilisinin kocasıdır. Ona, eski sevgilisinin intihar ettiğini haber verir fakat hiçbir bilgi, hiçbir adres bırakmadan… Bu olay üzerine tekrar yatağa dönen adamın aklında, intihar eden sevgilisi ile anıları canlanır. Fakat garip bir de olay vardır ki; adamın bu zamana değin fazla sevgilisi olmamasına rağmen üç eski sevgilisi intihar etmiştir.

Yazan: Handenur DURALI

Kadınsız Erkekler Konusu

Uzak doğu edebiyatı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Haruki Murakami bu kez Kadınsız Erkekler romanı ile aşkı ele alıyor.

Haruki Murakami’nin yeni romanı Kadınsız Erkekler yazar tarafından aşk üzerine yazılmış kadınlara hitaben yedi ağıttan oluşuyor.

Kitapta terk ediliş üzerine erkeklerin yaşadıkları acı öyküleri anlatan yazar, aşkı ve kadının erkek için anlamına çok farklı bir şekilde ele alıyor.

Kadınsız Erkekler Soruları ve Cevapları

Kadınsız Erkekler kimin eseri?

Haruki Murakami

Kadınsız Erkekler türü nedir?

Yabancı Romanlar

Kadınsız Erkekler kaç sayfa?

224

Kadınsız Erkekler Yorumları

haruki murakaminin kitaplarını hep çok beğeniyorum kadın da olsam bu kitabını alıp okuyacağım

19-01-2016 20:13

kitabı yeni aldım şuan güzel gidiyor biraz farklı bir kitap olmuş

22-01-2016 00:01

murakaminin kitaplarını artık herkes biliyor belli bir kalitenin altına inmeyen bir yazar

10-02-2016 21:50

epub versiyonunu arıyorum ama bir türlü bulamadım yardımcı olsanız

08-08-2019 18:14

yazarı severim ama bu kitap için ödediğim paraya üzüldüm keşke pdf bulup okusaydım

25-06-2022 21:29

okumaya değer güzel bir roman

28-05-2023 13:19

Yaban Koyununun İzinde Rüzgarın Şarkısını Dinle Koşmasaydım Yazamazdım İmkansızın Şarkısı Karanlıktan Sonra Sahilde Kafka Sputnik Sevgilim Kadınsız Erkekler Uyku Renksiz Tsukuru Tazaki'nin Hac Yılları 1Q84 en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli