Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su
Kitabın Yazarı:Buket Uzuner Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Everest Yayınları Yayınlandığı Yıl:2012 Sayfa Sayısı:344 ISBN:9786051410036 Kitap Puanı:7.5 / 10 | Yorum: 104

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:173,45 TL D&R:186,75 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su - Buket Uzuner

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su Özet

Gazeteci Defne Kaman kaybolduktan kırk saat sonra karakola kayıp bildiriminde bulunan anneanne Umay, anne Ayten ve kız kardeş Aysu Komiser Ümit Kaman’ı oldukça şüphelendirir ancak Defne’nin sık sık ortadan kaybolma gibi bir huyu vardır. Saatler geçip de Defne ortaya çıkmayınca şüpheler artar. Tatile çıkmak için son bir günü kalmış olan Komiser Ümit vakayı sürdürmeyeceğini düşünmesine rağmen onları dinler. Ailenin ilginçliği onu epey şaşırtır. Kız kardeş Aysu mankenlere taş çıkartacak bir gösterişe sahip, anne Ayten huysuz ve Nine Umay bilge ve sakindir.

İki yıl önce askerlik arkadaşı Yunus’un kız kardeşi esmer güzeli Tasvir’e aşık olmuş olan Ümit, ailelerinin mezhep farkı sebebiyle evlendirilmemiş ve aşk acısı çekmeye mahkum bırakıldıklarından beri sadece internetten görüşebilir hale gelmiştir. Aşklarını özgüce yaşayabildikleri kısa bir süre olmuş ve bu sürede de Tasvir ile bir Sahaf keşfetmişlerdir. Sahaf Semahat aşklarına ve acılarına şahit olup onları anlayan tek insandır.

İşten çıkınca soluğu Sahaf Semahat’ın yanında alan Ümit, ona Defne Kaman olayını anlatır ve Semahat ablasının Defne’yi çok sevdiğini görür. Olayların içine bir şekilde girip de çıkamayan Ümit’e o gün Defne görünür. Sırılsıklam bir halde olan Defne hiç konuşmadan Ümit’in eline bir kağıt tutuşturup ortalıktan kaybolur. Sahaf Semahat’a bu kağıttaki şifreleri gösteren Ümit’in kafası iyice karışır. Sahaf Semahat’ın sayıların Kutadgu Bilig kitabına ait olduğunu keşfetmesiyle ikili sayıların gizemini çözer ancak bu sayılara ait beyitler ikiliye hiç de anlamlı gelmez.

Ailesiyle yapacağı tatile gitmeyi istemeyen Ümit, kayıp gazetecinin peşine düşer. Şaman kültüründen gelen bu ailedeki tuhaflıkları ve kaybolan Defne’nin gizemini çözmek için Sahaf Semahat ile fikir birliği eder. Bu sırada bir tane yunus Kadıköy sahiline dadanmış ve onca çabaya rağmen oradan gitmemekte ısrar etmektedir. Günlerdir halkı ve basını oyalayan bu yunus bir gün bıçaklanır. Bu ihaneti kaldıramayan yunusun intihar ettiği haberlerini duyan Semahat olay yerine gider. Greenpeace’deki bir arkadaşının sayesinde yunusun yanına kadar gidebilen Semahat, yunus ile orada bir bağ kurar ve görenlerin asla unutmayacağı bir mucize olur. Yunus intihar etmekten vazgeçer.

Semahat yaşadığı bu duygu yüklü anın etkisindeyken Umay nine ile karşılaşır. Defne’nin kayboluşunun üçüncü gününün kritik olduğunu söyleyen Umay nine çok endişelidir. Semahat’ı, Şaman kültüründen gelen bu mistik kadının mistik güçleri ilk başta korkutsa da zamanla bu korku bir hayranlığa dönüşür. Defne’ye ait Su Kitabı’nı okuması gerektiğini söyleyen nine ile konuşurlarken oturdukları kafedeki yaz sıcağında kışlık giyinmiş garip davranışları olan adam dikkatini çeker Semahat’ın.

Tasvir’den on gündür haber alamayan Ümit iyice endişelenmeye başladığında bir haber alır. Tasvir başkasıyla evlendirilmek istendiği için intihar etmiştir. Sevdiceğine bir şey olacak korkusuyla hastaneye koşan Ümit olayları ve Defne Kaman’ın verdiği sayıların sırlarını çözme işini geçici süreliğine Semahat’a bırakır.

Tasvir iyileşip de Ümit ile evlenmelerine izin verilince Ümit izinli olduğu halde soruşturmaya devam ettiği Defne olayına geri döner. Semahat ve Ümit bu kayıp olayına fazlaca bağlanmış durumdalardır. Ümit gazetenin patronu Cemal Dokuzoğlu ile görüşmeye gittiğinde Defne’nin yarım kalmış olan yazı dizisi hakkında bilgi almaya çalışır. Sakine Neşeli küçük yaşta amcasının oğlu ile evlendirilmiş, evlendiği günden beri türlü işkencelere maruz kalmış bir kurbandır. Defne Kaman’a ulaşıp ondan yardım dilenen bu kadın Defne’nin kaybolmasının asıl sebebidir. Sakine’nin eşi Savaş Neşeli kadını öldürmekle tehdit ettiği için yaşadıklarını Defne’ye anlatmış, Defne de bunları köşe yazısında detaylı bir şekilde anlatmıştır. Yazının devam dizilerinin olmaması Semahat’ın ve Ümit’in ilgisini çektiği için Defne’nin patronuyla konuşan Ümit zor yoldan da olsa Neşeli ailesinden haberdar olmuştur. Savaş Neşeli bulunana kadar Defne’nin ortaya çıkmayacağını ve denizde yaşadığını, sahile gelmiş olan yunusun da Defne’yi koruduğuna zor da olsa inanan Ümit eş katili bu adamı aramaya başlar.

Semahat ve Umay ninenin buluştukları kafeye giden Ümit, Umay ninenin cinayet silahını kafenin tuvaletinde buluşuna ve yaz sıcağında kışlık kıyafetlerle kafede içki içip duran adamın tutuklanışına şahit olur. Savaş karısını öldürüp denize atmış, sonra da Defne’nin peşine düşmüştür. Bunları bilen Defne de çareyi suda saklanmakta bulmuştur. Defne’nin suda saklandığına inanan ve yunusun da onu koruduğunu düşünen adam bir gün yunusu bıçaklamış ancak Defne’ye bir türlü ulaşamamıştır. Tutuklanınca anlattığı bu hikayenin suda üç gün saklanma kısmına inanmak istemeyen mucizeye inanmayan insanlar adamın akli dengesinin bozuk olduğuna kanaat getirir.

Savaş Neşeli tutuklanınca Defne de ortaya çıkar. Tasvir ile kavuşan Ümit de evlilik planları kurmaya başlar. Yunusun iyileşmesi ve denize salınacağı haberi gelince sahile giden Defne ve ninesi, Tasvir ve Ümit, Sahaf Semahat bu büyülü ana tanık olurlar. Dönüşte herkes yollarına ayrıldıklarında Üsküdar tarafına giden Tasvir ve Ümit’in olduğu taraftan silah sesleri gelir.

Hikayenin sonu su, toprak, ateş ve hava olarak seri olarak yayınlanacağı için tam olarak bitmemiş. Bir sonraki kitapta olaylar devam edecek. Buket Uzuner’in usta kaleminden çıkan bu güzel hikaye, insanlara hala bir ümit olduğunu, efsanelere ve mucizelere inanmak gerektiğini gösteriyor. Her sayfada feminizm, eşitlik, Şamanizm ve sevginin doyasıya verildiği hikaye herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir tatta. Sonu mutlulukla bağlandı derken son dakikada gelen silah sesleri içinizi hoplatacak ve tüm hikaye boyunca Defne’nin ölmemesi için dua edeceksiniz. O kadar harika bir anlatım, o kadar bağlayıcı bir kitap ki karaktere kapılıp gidiliyor insan. Diğer kitapları da edinmeden okumaya başlamamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü son sayfayı kapatınca hemen ikinci kitaba başlamak istiyor insan. Keyifli okumalar dilerim.

Yazan: Ebru S. Bektaş

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su Konusu

Kitapseverleri gerçekten mükemmel bir seri bekliyor ve Buket Uzuner'in kaleminden ortaya çıkan Uyumsuz Defne Kaman'nın Maceraları serisinin ilk kitabı olan su sonuda kitap raflarındaki yerini aldı.

Su, Toprak, Hava ve Ateş'den oluşacak olan seri doğanın 4 temel elementini kullanıyor ve okuyucularına Kutadgu Bilig Şifresi'den esinlenen zihin oyunları ile farklı bir macera romanı sunuyor.

Bir gazeteci olan Defne Kaman ve onu arayan komiserin maceralarının anlatıldığı kitap aynı zamanda Kutadgu Bilig yazarı olan Yusuf Has Hacib’i de kitapseverlere tanıtıyor.

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su kitabi güzel bir serinin başlangıcı ve son zamanlarda okuyabileceğiniz en sürükleyici yerli romanlardan biri diyebilirim.

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su Soruları ve Cevapları

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su kimin eseri?

Buket Uzuner

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su türü nedir?

Yerli Romanlar

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su kaç sayfa?

344

Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su Yorumları

güzel kitap olmuş

29-04-2012 17:14

Buket uzuneri kişilik olarak sevmediğim için alıpta okumam da

04-06-2012 16:55

Süper Bir Kitab Olmuş buket Uzunere Teşekkürler...

10-06-2012 16:51

gerçekten güzel kitap

24-08-2012 08:47

lise 2 deyim böyle kitap daha görmedim
uyku sorunu olanlar için bire bir. kesin tisintisiz

23-10-2012 12:33

bence gayet güzel bir kitap.Buket Uzuner i severim ama eğer sevmeseydim okumamazlık yapmazdım çünkü kişiyi sevmemem onun kitabını okumamam anlamına da gelmez.Buket Uzunere teşekkürler.....

29-10-2012 14:17

mükemmel bir kitap hatta hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan biri diyebilirim :)

29-10-2012 15:19

hayattan sogudum yemın ederım ya ! Bu kıtap sayesınde elıme baska kıtap almaz oldum . Nasıl bır psıkolojıyle yazılmıs merak edıyorum .

29-10-2012 17:35

iç ıcelemesı nedır

04-11-2012 15:51

oku mk o zaman şu tür kitapları silbaştan , olasılıksız , ironi vs. hayatta okudugun en iyi kitaplar bunlar olsun.D

04-11-2012 18:02

Kurgu çok kötü beğenmedim kesinlikle ben kitap okumaya aşığımdır , lise 2 deyim edebiyat sınavımızda sorumluyuz diye okuyorum şu an lanet olsun bitiremiyorum bile o derece sıkıcı . Ben bile şu an ki edebiyatım ile daha güzel bir roman yazardım.

09-11-2012 19:55

validebağ'lısının bu yorum yakışmamışş.

11-11-2012 12:04

Kurgu çok kötü beğenmedim kesinlikle ben kitap okumaya aşığımdır , lise 2 deyim edebiyat sınavımızda sorumluyuz diye okuyorum şu an lanet olsun bitiremiyorum bile o derece sıkıcı . Ben bile şu an ki edebiyatım ile daha güzel bir roman yazardım.
Aynı okuldayız heralde :D

11-11-2012 12:12

buket uzunerden ne bekliyodunuz ki

12-11-2012 18:19

manyak bir kitap insan neden suda saklanıri

12-11-2012 19:46

Gayet güzel kötü yorum yapanlar bu kitabı okumayı bilmiyor bence

12-11-2012 21:45

ya sınavda sorcaklar yine okumam

12-11-2012 23:46

çok beğendimm devamını bekliyoum..

13-11-2012 13:43

kötü söz kullananları şiddetle kınıyorum.Beğenmemekte özgürsünüz , lütfen emeğe saygı...

28-11-2012 21:16

Anlatım şekli güzel ama hikayede mantık hataları var

02-12-2012 19:35

genel olarak heyecanlı ve sürükleyici ama sonu saçma bitti

05-12-2012 19:56

Bence sürükleyici bir kitap.Defne Kaman'ın verdiği şifrelerin sırrını çözmek de insanı düşündürüyor.Bu yönü benim hoşuma gitti.Tavsiye ediyorum.

05-12-2012 22:50

b.k gibi berbat.macera yok ki saçma sapan olaylar var.

06-12-2012 17:55

bende lise 2deyim sadece sınavda çıkıcak diye okuyordum ama artık bıraktım çok iğrenç ve saçma bir kıtap tavsiye etmiyorum onun yuzunden kıtap okumaktan soğudum resmen.

06-12-2012 21:42

kapağı çok güzel ama kapağı okuyucuyu çekmiyor. artık uyumak için one direction dinlemicem kitebı elime aldımmı horlamaya başlıyorum zaten :D

08-12-2012 17:09

LALALAAA LUPSİ GÖZLERİ DÜĞMELİİ

08-12-2012 17:10

Verilen şifrelerle olayın bir bağlantısı yok. Her şey kendiliğinden çözülüyor zaten.Kaybolan Kız,
şifre vereceğine neden kaçtığını söylese bu kadar uzamayacak.

09-12-2012 15:14

Bence sürükleyici bir kitap.Defne Kaman'ın verdiği şifrelerin sırrını çözmek de insanı düşündürüyor.Bu yönü benim hoşuma gitti.Tavsiye ediyorum.

09-12-2012 19:21

iğrenççççç ve çok sıkıcı bi kitap , başını çok uzatmış bence yazarda üslup sorunu vaaaaarrrrrrrrrr

11-12-2012 17:43

arkadaşlar bu işler kişilikle değil ilhamla olur adam gibi okusaydınız anlardınız masallar gerçek değildir masalları sorgulayamazsınız bunuda masal gibi düşünün ve din dil şaman gibi konularıda sorgulamayın bu kitabıda adam gibi okursanız okuyun yazara b.k atmayın önce kendi kişiliğinize bakın...

15-12-2012 11:40

arkadaşlar sözüm bu kitabı okuyupda sevenlere bu kitabın devamı gelecek ......su ates hava toprak

15-12-2012 11:43

çok sürükleyici bence?

15-12-2012 20:17

çook çiiirkinsin

17-12-2012 19:45

hiç güzel değil çök küti ölmiş

17-12-2012 19:46

bence güzel kitap ama bir türlü defne orteye çıkmıyo ona sinirlendim.

17-12-2012 20:09

beğenmiyenlerin tabikide kendi kararı ve kendi zevki.ama ben kıtabı gayet beğenddim. kitabı elime aldığımda hiç bırakasım gelmiyordu.kitap bence cok sürükleyici olduğu için 3 günde bitirdim.

21-12-2012 13:51

Kitapta Defne'nin Su Kitabina daha cok yer vermelilermis.

23-12-2012 08:05

kırk yıllık mutayıtım boyle kıtab gormedım :D

31-12-2012 10:43

Sonunda ne oluyo ya anlamadım

02-01-2013 02:33

çok kötü ve anlamsız olmuş

02-01-2013 14:05

ama bu kıtabın neden hıc bır yerde ozetı yok ! aylar oncesınde okumustum sımdı ıse sınavda soracaklar fakat tekrar okumak ıstemıyorm ozetınıde bulamıyorumm !

02-01-2013 21:31

birisi bana tam özetini burdan paylaşabilir mi yada msn adresim :

03-01-2013 21:16

gerçeten sürükleyici

08-01-2013 19:24

SINAV VAR YA NE YAZCAM BEN BU HOCALARIN BEN

11-01-2013 20:23

OF BU KİTABIN TANITIMI ÖZETİ DEĞİLKİ

11-01-2013 20:24

yakup hoca sana sesleniyorum bu kadar saçma bir kitaptan neden sorumlu tuttun bize hiç mi insaf yok sende

13-01-2013 21:29

yav adeta kendimi ateşe atmışım ben, bizim de sınav var bu kitaptan lise2yim bu kitabın ismini vermiştim :( Bu TANITIM özet gerekli yaaa

25-02-2013 18:48

özettt lazımm kardeş

27-03-2013 00:07

Bir kitabı herkes sevmek zorunda değil ama emeğe saygı denen bir şey var. Başta sıkıcıydı anlamamıştım ama devam edince gerçekten sürükleyici bir kitap, okunmasını tavsiye ediyorum. (Özellikle kitap okumayı sevenler bu kitabı okumalı. ) Buket Uzuner, ellerinize sağlık, güzel bir kitap olmuş.

31-03-2013 22:36

Saygı değer buket uzunere sesleniyorum: gerçekten çok hoş bir kitap olmuş daha dün bitirdim.hatta bazı yerlerinde gülümsetti beni.bence bu kitabın filmini yapmalılaaar!! Buket uzunerle tanışmayı çok istiyoruum. Kitabı beğenmeyenlerin yorumları çok kaba...bir yazar yazmış,beğenmiş senin buna iğrenç deme hakkın yok.beğenmiyosan okuma be :D

14-04-2013 15:25

Kitabı ben çok sevdim,çok sürükleyici...bazı yerlerinde beni güldürdü diyebilirim.kitabı beğenmeyenlere sesleniyorum:beğenmediysen okuma illa kötü bir yorumda bulunman gerekmezdiiii......en kısa zamanda sayın buket uxunerle tanışmak istiyorum...gerçekten çok güzel yazmış ..:)

14-04-2013 15:30

BU KİTABIN FİLMİ OLUR BENCE

22-04-2013 09:09

cok saçma ve sıkıcı 55roman okudum böyle sıkıcısını görmedim

25-04-2013 14:09

bu kitaptan sınav olcaz

03-05-2013 18:36

her kitapta macera mı olcak ilkokullu
o kadar da kötü değil

03-05-2013 22:34

bu kitabı kısaca açıklayabilirmi bir iyilik sever çok yardımcı olmuş olur gerçekten kısa bir özet geçebilirse sınav var ve benim bu kitaptan sorumlu olduğumuzdan 2 gün kala haberim oldu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

15-05-2013 22:34

off acil özeti lazım 2 gün sonra sınavım var bu kitaptan edebiyat notum buna baglı yaaaa

01-06-2013 10:09

sürükleyici ama hikaye çok zayıf.

11-07-2013 21:35

Buket hanimi taniyorum.senin icin ondan ozetini isteye bilirim

08-08-2013 18:00

lanet olsun 10.sınıf odevi bu ve b.k gibi 0 aldım yaaa

14-09-2013 18:01

buket uzuner'in BALIK İZLERİNİ SESİ kitabı muhteşemdi . bu kitabını daha okumadım ama çok olumsuz yorum var , alıp almamak arasında kaldım

Nazlican • 19-09-2013 15:50

Mukemmel bir kitap uykum gelmesine ragmen elimden birakmaya kiyamiyorum.Muhtesem

05-10-2013 14:35

Kitap oylesine surukleyici ki bagimlilik yapiyor,elinizden birakamiyorsunuz.Surekli bir sonraki sayfada neker olacagini sizi nelerin bekledigini merak ediyorsuz.Kitabin sonuna geldiginizdeyse iyiki okumusum ama keske bittmeseydi demekten de kendinizi alikoyamiyorsunuz

05-10-2013 14:41

Sonunu heyecanla bekledim ama beklediğim gibi bir son yoktu.ama genrl olarak iyi bir kitap.

08-12-2013 02:19

sınavda çıkacak diye okuyorum arkadaşlarım çok beğenmiş bende bir sorun mu var anlamadım çünkü ben kitaptan çok sıkıldım ve pek beğenmedim:(

11-12-2013 18:35

sizce bu kitaptan sınavda ne çıkar ben hala çözemedim

11-12-2013 18:38

hiç güzel değil

12-12-2013 14:30

Hayattan soğudum bunasıl bişeydir başka kitap okuyamaz oldum çok berbat bi kitap

30-12-2013 15:28

Bu kitabı okuduktan sonra nsaıl begeniyolar anlayamıyorum

30-12-2013 15:30

bu güne kadar gördüğüm en rezil kitap

15-01-2014 21:52

lise 2 deyim okumak zorunda olduğum için özetini okuyayım dedim ona bile dayanamadım berbat

15-01-2014 21:53

gerçekten de çok güzel bir kitap ilk iş yarın onu kütüphaneden almak olacak

19-01-2014 22:24

Bence bu güne kadar okuduğum en güzel kitaplardan biriydi çünkü bu kitap sayesinde dünyaya ve yaşama bakış açım değisti herkese öneriyorum...... :-) :-) :-) :-)

12-04-2014 19:38

Bence çok güzel bir kitap bazı yerlerinde her ne kadarr sıkılsam da okuduğuma hiç pişman olmadım emeği geçenlere teşekkür ederim. Sonu her ne kadar Ümit ve Tasvir için kötü bitse de güzeldi iyi ki de okudum.. Bugün bitirdim yine olsa yine okurum kitaplar hayattır.

19-04-2014 17:32

Çok güzel ve sürükleyici bayıldım :)
tasiye ediyorum..

06-05-2014 21:41

Bi insan neden böyle saçma bir kitap yazar ki anlamıyorum.Çok berbat.Kitap okumayı çok severim ve hayatımda okuduğum en saçma kitap diyebilirim.Yazar ben entellektüelim diye yırtınmış resmen.Sırf zorunlu olduğu için okuduğum bi kitaptı.

11-05-2014 02:22

Bir yazar aynı şeyi kaç kere tekrarlamış bilmiyorum. herşeyin o kadar ayrıntısına inilmiş ve gereksiz seyler varki. saçma sapan iğrenç ötesi bir kitaptı. bgenenler heralde daha önce güzel bir kitap okumamış.

13-05-2014 16:58

adam gibi konuş beğenip beğenmemek kişiden kişiye göre değişir

03-11-2014 17:33

nasıl bir pskolojiyle yazılmıştır bu kitap ha. hoppala paşam delikli tavşan
kurgudan soğudum
ya 10.sınıftaım sınav için okumak zorundayız. bitmiyor bir türlü. ne kadar sıkıcı bir kitaptır. nalet olsun dostum.şuan 140 sayfam var sınav yarın 25 puan kafadan gitti.okusanız bile ne ne oldu anlayamıyorsunuz. çok teşekkürler(!)

11-11-2014 15:27

Mitolojik unsurlarin görüldüğü , sosyal olaylarda kadina yapilan siddete deginerek kadin haklarını savunan bir kaman goruyoruz. Okunmaya değer bir kitap. Turklerin kamaliktan gelisi , suyun onemi , kadinin ustun gorulmesi ve tabiata karsi hassaas tutumu gorebiliriz..

19-11-2014 00:25

çok güzel bi kitap

19-12-2014 19:51

cok kotu bi kitap olmus sirf odev oldugu icin okudum kitabin bi konusu bile yok........

08-02-2015 14:35

sonu daha güzel olmalıydı

09-03-2015 16:08

kutaggu biligi belki daha iyi anlarız, biliyorumki buket uzunerin üslubu gayet akıcı.. kötü yorum yapanlar kutaggu bilig okusun ozaman..

09-05-2015 15:05

çokkkk güzell bir kitap ama ilk ve bazı sayfalar sıkıcı . ben beğendim

31-05-2015 19:56

ben daha almadım ama yorumların çoğu kötü gerçekten de bu kadar kötü mü uslubu

04-10-2015 12:27

edebiyat öğretmeniyim artık öğrencilerimiz böyle sadece olumsuz yaklaşımlarla sanki kendileri her an yeni bir şeyler üretip emek veriyormuş gibi nasıl da insafsızca eleştiriyorlar çok güzel bir kitap ellerinize sağlık buket hanım emeğinize sağlık

09-10-2015 10:19

bu yorumlardan sonra en iyisi kitap almamak galiba

14-10-2015 15:15

kitap sürükleyici degil pek ama begendm

14-11-2015 17:06

eline kitap alıp okuyan kişilerin öncelikle kişi olarak insanlara ve özellikle bir bayana çok saygılı olmaları gerekir. kitapla ilgili somut ifadelere dayalı yorumlar dışındaki, içerikten uzak hakaret içeren yorumların silinmesini öneriyorum.

22-11-2015 23:24

buket uzuner'e hiç yakıştıramadım. kitap güzel, allah var yukarıda. ama çok hata buldum ve böyle düşünen yalnızca ben değilim. aynı şeyleri birçok defa dile getirmiş, tasvir'i sürekli "memleketin en güzel esmeri" olarak belirmiş… açıkçası roman aceleye getirilmiş. ortaokul hataları yapmış yazar.

24-11-2015 19:31

insanı yoran bir roman. büyük beklentiyle alıp yarısına gelmeden sıkıntıdan patladım . kurgu kötü, aynı kelime ve tanimlamalar tekrar edip duruyor, yetmezmiş gibi arada yazar kesip kitaptan bağımsızca paragraflar döküyor.. bitirmeden rafa kaldırılacak türden . kitaplarimin arasında tutmayip kutuphaneye bağışlayacağım .

04-01-2016 00:35

emeğe saygı eyvallah da bu kadar olmaz . bu nası bişey ya birde diyor ki öğrenciler konuşmuşlar sanki hep yeni seyler mi üretiyorlar diyo ben yazsam bundan iyi yazarım . ha bu arada emeğe saygı evet ama iyi şeylere saygı bu kitap için emeğe saygı demek çok ağır bir kelime olur heralde

19-01-2016 16:09

bayıldım çok güzel bir kitaptı emeğinize sağlık buket hanım

31-01-2016 22:58

kendi içinde çelişen,mantık hataları içeren çokça sembol bolluğu barındıran bir kitap.daha iyi olması gereken bir eser olmalıydı, ancak yazarın yetenekleri bu kadarmış(!)

13-04-2016 18:15

hata bulmak çok kolaydır önemli olansa her kitabın sizde bıraktığı izler iyi kötü herkes bu kitaptan birtakım izlerle ayrılmıştır diye düşünüyorum bense güzel buldum bu kitabı

22-08-2016 13:01

kitapta suyun anlamı nedir

20-12-2016 16:10

bana buket uzuner su özet lazım bu kitap o kitap mı seri mi bu ne tam anlamadım

07-11-2019 22:07

illa aeveni vardir ancak sahsen ben okurken keske acik ogretim okusaydim da su kitabi okumak zorunda kalmasaydim dedim. icinde okadar fazla betimleme varki okur kisinin hayal gucune hicbirsey birakmiyor. 50-80 sayfaya sigdirilabilecek hikaye pembe diziler gibi sakiz kadar esnetilmis, uzatilmis. hikaye cidden guzel ama okuyacak kisiye bu hikayeyi sevdirmeyi merak ettirmeyi basaramamis. tabi bu benim dusuncem.

31-10-2021 10:36

bence okadar güzel değil ama yinede insanı heyecana sokuyor buket uzunerin ellerine sağlık

Zeyno sorann • 18-11-2021 11:41

su romanı serinin kaçıncı kitabı oluyor sıralamalayı biri yazarbilir mi

26-05-2022 22:37

çok güzel bir kitap serinin tüm kitapları güzel devamı da gelir inşallah

21-11-2022 20:47

çok güzel bir romandı çok beğendim

26-05-2023 22:18

kitabı okurken kafada çok fazla soru işareti kalıyor daha net yazılsa daha iyi olurmuş

25-11-2023 21:14

Balık İzlerinin Sesi İki Yeşil Susamuru Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları: Su Uzun Beyaz Bulut Gelibolu Kumral Ada Mavi Tuna Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları - Toprak Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları - Toprak Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları - Toprak en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Psikoloji Kitapları Gizem Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Biyografi Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları