Simru

Simru
Kitabın Yazarı:Kahraman Tazeoğlu Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (16-03-2017) Sayfa Sayısı:256 ISBN:9786053112310 Kitap Puanı:7.5 / 10 | Yorum: 66

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Simru - Kahraman Tazeoğlu

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Simru Özet

Su, camdan bir şeklin içine konduğu için o şekli alıyordu. İnsanlarda yaşadıkları anılara göre şekil alıyorlardı.

Simru çocukluğundan kalma bir aşk acısı çekmişti. Hem aldatılmıştı hem de aldanılmıştı. Kapılarını da uzun zamanlığına aşka kapatmıştı.

Simru’nun üniversiteden mezun olacağı yıl çok ünlü olan bir fotoğraf stüdyosuna gidip; kendisini bile tanımadığı halleriyle çeken Ceyhun’la tanışan, Simru hayatına bir fırtına gibi geçip giden ama izlerini üzerinde barındıran biriyle tanışmasına şans olmuştu. Ama bu fırtına iyi bir fırtına…

Ceyhun’un “Su neden yanmaz?” sorusu Simru için cevabı bulunması zor ama bir yandan da anlamının büyük olduğunu düşünerek, sorunun yazılı olduğu kâğıdı kolyesinin içinde taşıyordu.

Birde Simru’nun asosyal arkadaşı Hakan vardı. Kendisi olmasa da sebebiyet verdiği durumlar oluşturuyordu; kitabın kurgusunu.

Hakan bir geceliğine Simru’ya bir baloda eşlik etmesini isteyip, geleceği için çok önemli olduğunu söyleyince Simru, Hakan’ı kıramayıp kabul etmişti.

Baloda tanıştığı Şeyhmus ve Kemal ile tanışmıştı. Üniversite’den yeni mezun olan Simru iş arıyordu ve Şeyhmus da onun bu vesileyle yeni patronu olmuştu.

İlk işinin yanı sıra hem Kristal Küre gibi kazanımlı bir yerde hem de yüksek maaşla çalışmaya başlayan Simru’nun mutluluğu fazla sürmemişti. Her şeyin tamamladığını bir tek aşkın eksik olduğunu düşünen Simru; kendi evini bile alıp yerleşmişti ve bir tek kapısının çalınmasını bekliyordu.

Oysaki bir gece bulunduğu apartmanı alevler sarmış ve Simru ’da o alevlerin içinde yanmıştı. Ta ki kahramanı olan itfaiyeci Ali onu kurtarana kadar...

Simru gözlerini araladığında tüm yüzü sargı içindeydi ve yüzü tamamen yanmıştı. Duru güzelliğini kaybeden Simru ise büyük bir psikolojik depresyona girmişti. Kurtarıcısı olan Ali ise hastaneye Simru’yu alevlerin içinden çıkartırken yere düşürdüğü ve içinde ‘Su neden yanmaz?” sorusunun olduğu kolyeyi ve itfaiye istasyonunun bahçesinde yetişen bir çiçek getirmişti. Yeşermemiş çiçek. Oysaki Simru, Ali’ye teşekkür etmek yerine neden beni kurtardın diye yakınıyordu.

Simru şımartılarak büyümüş ve egolu bir karakter değildi. Sadece tüm güzelliğini kaybetmişti ve bu büyük sorunuyla boğuşuyordu. Aradan geçen birkaç günün ardından işine de sırf güzelliği kaybettiği için son verilen Simru; tükendiğini hissediyordu.

Kendisini kurtaran Ali, Simru ’ya telefon açıp hal hatır ve çiçeğin durumunu sorarken oldukça dostaneydi. Ve dertleşmek isterse kendisinin gönüllü olduğunu da vurgulamıştı. Simru her ne kadar içinden gelip ilk başta reddetse de daha sonra kendisi teklif etmişti.

Her bir bulaşma ötekini doğuruyordu ve dostlukları gittikçe pekişiyordu. Simru’nun hayatında ise neredeyse hiç arkadaşı kalmamış hale gelmişti. Yanında bir tek Ali vardı ve bu da bundan çok memnundu.

Her ne olursa olsun tekrar eski güzelliğine dönmek isteyen Simru, estetik ameliyatlarını araştırmış ve çok pahalı olduklarına karar vermişti. Ve bir gün Ali’ye aniden düşen miras, Simru’nun ameliyat parası olmuştu.

Simru artık eskisinden de güzeldi ve bir şekilde tekrardan eski işine başlamıştı. Hem de Şeyhmus’un sağ kolu olarak. Şeyhmus, Simru’nun yeni halinden çok etkilenmişti ve ona aşık olmuştu. Simru ile evlenmek istediğini dile getirdiğinde ise Simru’ da kabul etmişti.

Peki ya Ali ne olacaktı? Ali’ye de yaşananları anlattığında; Ali’nin de aslında daha Üniversite’nin başından beri kendisine aşık olduğunu öğrenen ve Ali’yi ruhum diğer parçası olarak adlandırırken, seçimi kimi olacaktı? Bu sorunun cevabını söylemek bana düşmez.

Kitap da en beğendiğim karakter Ali’ydi. Çünkü Simru’yu yalandan ya da başka bir neden koşulu olmadan olduğu gibi sevmişti. Aşkı gerçekti bunu hissedebilmiştim ama Şeyhmus’un sadece güzellik için olduğuna da adım kadar eminim. Onun haricinde kitabın son 30 sayfasında başka bir hikâye anlatılıyordu. Ve Kahraman Tazeoğlu’da bu yeni hikâyeyi Başka Bir Külkedisi Masalı olarak adlandırmıştı.

Kurguda baskın olsan da zenginlik veya fakirlik değildi, karakterlerin acı dolu geçmişiydi. Kahraman Tazeoğlu’nun okuduğum ilk romanıydı ve siz diğer Tazeoğulcular, aşağıya yorumlarınızı bekliyorum.

Yazan: Selin Gürcüoğlu

Simru Konusu

Son zamanlarda aşk kitapları denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Kahraman Tazeoğlu yeni romanı Simru ile yine okurların beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Kahraman Tazeoğlu bir önceki romanı olan Mor’u M. H. Kan ile birlikte yazmıştı ve hayranlarında az da olsa hayal kırıklığı yaratmıştı. Kendisinin kaleme aldığı Simru kitabı ile bunu telafi etmeyi amaçlıyor.

Simru okurlara Kahraman Tazeoğlu türünde bir aşk romanı sunuyor. Yazarın süslü ve büyülü sözleri ile bir aşk hikayesi okuyorsunuz.

Simru Soruları ve Cevapları

Simru kimin eseri?

Kahraman Tazeoğlu

Simru türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk

Simru kaç sayfa?

256

Simru Yorumları

hemen alacağım çok seviyorum kendisini

15-03-2017 18:29

umarım buda aşk kitabı degildir artık hep kitaplarının konusu bana aynı geliyor

16-03-2017 17:28

çok güzel olduğunu umuyorum ve büyük ihtimalle bana yazılmıştır

21-03-2017 12:46

kitap gerçekten mühteşem tam bir kahraman tazeoğlu kitabı

ömer genç • 21-03-2017 16:42

ay bu nedir allah aşkına.böyle tarlada mantar biter gibi kitap mı çıkartılır ? böyle balon misali sözde yazarlar insanı kitaptan soğutuyor. nerede görülmüş 6 ayda bir kitap çıkarıldığı

23-03-2017 13:54

beklediğimden daha kötü bir kitaptı kendisini çok tekrar etmiş cümleleri farklı farklı tekrar etmiş resmen tam bir hayal kırıklığı kahraman tazeoğlu sihrini kaybediyor farkında değil

23-03-2017 18:29

almanızı pek tavsiye etmem çok sıradan bir kitap

24-03-2017 18:43

çok sıradan ve bilindik cümlelerle yazılmış hiçbir edebi degeri yok

24-03-2017 22:15

kahraman tazeoğlu her zaman güzel eserler çıkarıyor

Muhammed Turan • 25-03-2017 20:20

hep aynı şeyler çoğu yazıları bukre'den alıntı içerik aynı sadece cümleler yuvarlanıp yazılmş bnce bi şair böyle olmamalı alıntıdan kaçınmalı
hep aynı şeyler çoğu yazıları bukre'den alıntı içerik aynı sadece cümleler yuvarlanıp yazılmş bnce bi şair böyle olmamalı alıntıdan kaçınmalı
hep aynı şeyler çoğu yazıları bukre'den alıntı içerik aynı sadece cümleler yuvarlanıp yazılmş bnce bi şair böyle olmamalı alıntıdan kaçınmalı

26-03-2017 22:12

bu kitabı çok merak ediyorum en kısa zamanda alacam

28-03-2017 19:33

eğer illa para harcayacağım diyorsanız bir fakiri sevindirin. zira verdiğiniz paraya acıyacaksınız

31-03-2017 10:48

tanıtım yazısından dahi birşey anlaşılamayan sözde yazarın(!) garip kitabı. raflarda bunca güzel edebi eser dururken zamanını boşa harcamak isteyen varsa alabilir. aklınızı başınıza devşirin ve yazar ne demektir , edebi eser ne demektir bu kavramları öğrenerek okumaya başlayın.bizi geliştirecek olan eserlere yönelin arkadaşlar

31-03-2017 10:55

tam bir hayal kırıklığı

08-04-2017 22:50

kahraman tazeoğlu kitabı olduğuna inanmak zor çok sıradan kalmış zoraki yazılmış gibi daha iyi bir kitap bekliyordum

09-04-2017 21:46

bu yazarın bir kitabını ilk defa okuyorum. romanın adı ilgimi çektiği için satın aldım. ütopik bir roman. gerçek hayatta öyle şeyler hiç olmaz. kurgu kötü. simru niye hala ergenlik çağı aşkı çağrı'yı unutamamış? ceyhun'a aşık mı? değilse niye onun su neden yanmaz diye yazdığı kağıt parçasını kolyesinde taşıyor? ceyhun yoksa bir bilge mi? ali'nin içler açısı hikayesi yapıştırma olmuş, yüreğimi burkmadı ne yazık ki! böyle zor durumda olan bir aileye yardım edecek bir kurum yok muymuş? kadın kahraman niye hep güzel olmak zorunda? estetik cerrahi hele de yanık sonrası cerrahi işlemler öyle bir kaç ayda bitmez, yıllar alır bunların düzeltilmesi ve genellikle de o kadar büyük yanıkların sekelleri mükemmel biçimde iyileşemez. (doktor olduğumdan biliyorum bunu) elli bin lira da bu ameliyatlara yetmez. daha fazla çok daha fazladır maliyetleri. miras konusu ise iyice saçmalık... arka kapak yazısı ile kitabın içeriği arasında bir bağ kuramadım. ön kapaktaki ihanet ile ilgili sözlerin de içerik ile bir ilgisi yok. kim kime ihanet etmiş anlayamadım. daha fazla yazmak istemiyorum. çünkü her yanı dökülüyor kitabın. 20 lirasını harcamak isteyenler alıp okuyabilir.

14-04-2017 15:33

cok begendimm basarilarin devamini dilerim yureginize saglik ...evla

15-04-2017 22:50

kesinlikle okunulması gerektiğini düşünüyorum çok güzel ve başarılı 🙏🏻👍🏻👏🏻

Huriye • 18-04-2017 22:35

okurken özeti.ürperdim kim bilir kitap nasıldır merakla beklıyorum okuyacağım anı..emeğine sağlık..

Sultan diba • 25-04-2017 10:47

hayatımda hiçgördümediğim en güzel roman

25-04-2017 19:09

cok guzel ve akici bir kitap emeginize saglik...

26-04-2017 11:51

müthiş bir kitap

29-04-2017 10:59

kötü yorum yapıp beğenmeyen ve eleştiri yapanlar var hep aynı şeyleri yazio alıntı falan diyorlar çok biliyorsanız siz yazın da görelim bence muhteşem bir kitap

29-04-2017 19:29

sonu nasıl bitiyor?

02-05-2017 20:10

mükemmel ve son derece açık başarılı bir kitap okunmaya değer.. bugün aldm ve öyle güzel sürükleyici anlatm tarzı varki ...harika...(melisa)

02-05-2017 22:16

eleştiri yapanlar kolaysa siz yazın demiş arkadaşın bir tanesi.ona neyi nasıl anlatacağız.işte okuyucu kitlesinden bile kitabın okunmaya değer olup olmadığını anlayabileceğiniz bir kitap.biz burada kitap yazalım diye savaşmıyoruz , kendi fikirlerimiz ile yazılan ve okuduğumuz kitapları yorumluyoruz.bunun kitap yazmak ile bir alakası yok.gerçek bir okuyucu, edebiyattan anlayan bir insan bunun bir kitap mı yoksa müsvette mi olduğunu anlar.biz bu yorumları o anlayanlara yapıyoruz zaten
sabahattin ali gibi yazarların kitapları 5 liraya satılıyor.gerçek yazar okumak ve ufkunuzu genişletmek için tavsiye ederim.zira bu kitaba vereceğiniz para ile 4 adet sabahattin ali kitabı alabilirsiniz.iyi ve kötü ayırt edebilirsiniz o zaman.yarın öbür gün balon misali sönecek olan bu adamlara ve kitaplarına boşuna paranızı harcamayın

08-05-2017 12:04

zevkler ve renkler tartışılmaz beğenmemiş olabilirsiniz ama bnce güzel bi kitap

14-05-2017 14:26

mükemmellll inanilmaz guzel

16-05-2017 01:19

çok güzel bir kitap okumaya değer be kim yaptıysa ellerine sağlık çok beyendim

17-05-2017 23:38

berbat...kitabın arkasında yazanla içeriğin hiçbir bağlantısı yok..

21-05-2017 20:50

kitap 250 sayfa kitabın 240 sayfası boş . sadece 10 sayfa bira iyi i ben on üzerinden 0 verdim. saçma geldi bana biraz seviye altı, ortaokul düzeyi . bunu herkes yazabilir yani

22-05-2017 21:29

bu adamın yara kelimesi kullanmadığı kitap varmı yahu ben bu kitabı 1 hafata da yazarım hemde daha iyisini

22-05-2017 21:44

sayin kahraman bey;60 yaşimdayin, sizi ve dolayisiyla da eserlerinizi hiç tanimadim ve duymadim.ancak 2017 nisan ayinda bir arkadaşima arkadaşi tarafindan hediye edilen simru kitabinizi gördüm.kitaplara olan aşiri ilgimden dolayi hemen okumaya başladim 1-2 sayfa derken 150 .sayfaya geldiğimi gördüm.her satiri ayri akişta ve sürükleyici geldi.esas sahibinden önce okudum ve bitirdim.sizi kutluyorum.diğer kitaplarinizi da alacağim.ayrica bu güne kadar sizi tanimamam da ayibim olarak kabul ediyorum.bugün.(24.5.2017) ramazan etkinlikleri proğraminda manisa' ya geleceğinizi öğrendim.ayrica sevindim.temennim sizinle tanişmak .umarim gerçekleşir.herşey gönlünüzce olsun.namik kemal saltik.

24-05-2017 13:33

kahraman tazeoglu mutis bir kitap yazari kitaplarindan bukre ve simruyu okudum cok etkilendim kitaplarini elimden geldikce satin alip okuduktan sonra saklamayi dusunuyorum.

25-05-2017 04:42

çok basit okudum zamanıma üzülüyorum , yazar felan değil ne bi duygu ne bi anlatım ne bi ders çıkarıcı anlatım, yazık zmanınıza

30-05-2017 06:44

tam bir hayal kırıklığı, okumak için ayırdığım zamana yazık oldu

01-06-2017 23:46

başladığımda bile sıradan geldi devamını getiremedim artık gerisini siz düşünün

09-06-2017 15:10

okumaya deger bir kitap

25-06-2017 02:19

çok akıcı ve hüzün dorugu bir kitap.

28-07-2017 12:07

ya çok seviyorum bu adamı yha kitaplarıda çok güzel başarılarının devamını dilerim kahraman tazeoğlu... :d

04-09-2017 18:22

ben çoğu yoruma katılmıyorum kahraman tazeoğlu zaten iyi bir yazar eminim bu kitap dq diğer kitapları gibi harika daha kitapı okumadım ama özeti güzel duruyo bence bu kitabı da muhteşem kahraman tazeoğlu kötü bir kitap yazmaz bence her zaman ki gibi bu kitabı da güzel

07-09-2017 18:30

cok guzel kalbindekileri kitapa yazmasi

03-10-2017 23:18

seni seviyorum kahraman tazeoğlu başarılarının devamını dilerim.

18-10-2017 21:21

simru kitabını okudumm ve çok muhtesem bi kitapp tekrar tekrar okudum dıyebılırım gercekten eline yuregıne saglık kahraman tazeoğlu

23-10-2017 11:18

müthiş bir kitaptı bize bunları aktardığın için teşekkürler

24-10-2017 13:08

güzel kitaptı kahraman tazeoğluna teşekkür ederim

07-11-2017 11:38

ben okudum ve gerçekten çok güzeldi okumaya değer kitapta herşeyin zenginlik ve güzellik olmadığı curgulanmış süperdi

28-11-2017 10:34

bu kıtabın ana ksrekterlerı kım

30-11-2017 19:17

aliyle evleniyor mu ??

10-01-2018 22:45

ne olursa olsun beğenilsin veya beğenilmesin.emeğe saygı kalmayan bir ülkede yaşıyoruz çok yazık. insanları bir davranışa,bir söze,yazılan kitaplara,okuyucularına göre etiketlemeyin lütfen.

08-02-2018 02:03

çok güzel kitap gercekten tavsiye ederim

27-02-2018 21:07

şu hayatın bize en büyük darbesi beklediklerimizin hiçbir zaman gelmemesi, gelenlerin ise bizi hak etmemesidir. bazı insanlar hiç başlamayan hayatlarının bitmesinden korkarlar… neyi biriktirebilmişler ki kaybetsinler? sen de onlardansın bana göre. elinde avucunda hiçbir şey kalmamış ama hâlâ yitirmekten korkuyorsun.

Deniz▪▪▪Şuara • 28-03-2018 19:34

ben bu kitabı aldım çok guzeldi.

08-04-2018 10:06

bence harikasınız bayıldım bukre gibi güzel yazmış sınız ellerinize sağlık
hayatımda cook yazarın eserini okudum sizin gibi akıcı olanı daha görmedim saygılarımla daima böyle yazın genelde ask kitapları okumam ama bu muhteşemdi tebrikler

11-04-2018 14:16

daima kitaplarınızı okumayı istiyorum .arkadaşımda gördüm bende okuya bilirmiyim diye sordum evet dedi o günden beri eserlerinizi zevkle okuyorum helal olsun size tebrikler türkiyenin sizingibi yazarlara ihtiyacı var

11-04-2018 14:23

mor hariç bütün kitaplarını aynı gün içerisinde bile okuyabilirim o kadar güzel yani

20-07-2018 00:28

vazgeçtim, simru we bukre 3 kitabı da okudum, ya neden kitapda ki kızları bu göğe çıkarmış ki hep çok güzel olduğundan çok dikkat çektiğinden bahsetmiş çok fazla abartı war bence, ayrıca kitaplar sanki birbirinden alıntı, dün bukreyi okurken yazarının kahraman tazeoğlunun olduğunu bilmeseydim bile bu kesinlikle onun kitabı derdim
ama hakkını da yemek istemiyorum, çok akıcı bir şekilde okudum hepsini de en fazla iki üç günde bitirdim, yalnız şunu sewmedim mailleri mektupları vs çok uzun ya okurken sıkılmadım desem yalan olur :)

05-10-2018 02:06

kahraman tazeoğlunu bu kitapla tanıdım daha önce başka bir kitabını okumamıştım. gayet güzel ve kendine güvenmenin inanmanım nelere yol açacağını gösteren güzel bir kitap.

Melek • 17-11-2018 16:14

kitabı çok beğendim. yazarın başka kitaplarını da okumuştum. bu kitabın konusunun gerçek hayatta yaşanmış olması daha çok ilgimi çekmişti. yazarın yüreğine sağlık.

Belkibirgun • 13-02-2019 21:46

cok guzel bır kıtap basını okuyunca zaten devamı gelıyor

24-03-2019 15:59

şu sözü çok güzel " aşkta gurur yoktur diyeceksin haklısın bende senin gibi düşünüyorum ama vakti zamanında gururumu kıran birine geri dönecek kadarda gurursuz değilim "

07-01-2020 20:01

tam doğum günüm :) kitap harika bir süredir evde duruyordu okumaya karar verdim ve kullandığı söz sanatları da gayet güzel tavsiye ederim kötü yorum yapanlara kesinlikle katılmıyorum onlar zaten kitaba en baştan önyargılı bakmışlar bugün başlama günümden 2. günüm ve 93. sayfadayım keşke bütün zamanımı bu kitabı okumaya harcayabilsem ve bu kitabın hiç sonunun gelmesini istemiyorum :( harikasin kahraman tazeoğlu

03-04-2020 15:03

yaa bence güzel bir bir roman çünkü acı ve üzünlü bir aşk hıkayesi ve bir geçn kızın zor anları yaşadığını anlatıyor güzel bir roman yani beğendim

15-11-2020 22:05

simru ne demek

01-07-2022 22:29

yazarın en iyi kitabı diyemem ama oldukça iyi bir kitap diyebilirim

08-04-2023 17:54

çok güzel bir kitap

25-01-2024 22:32

İki Söz Simru Mor Allah'a Emanet Ol Aşkla Kal Bütün Şiirleri Vazgeçtim Yaralı Başka Bukre Bambaşka Kıyısızlar en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar