Simru

Kahraman Tazeoğlu Simru
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Yerli Romanlar
Yayınevi:Destek Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2017 (16-03-2017)
Sayfa Sayısı:256
ISBN:6053112310
Kitap Puanı:
6.1 / 10 | Oy: 532 | Yorum: 56
Editör Puanı:7
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:8,90 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Arka Kapak Bilgisi

Simru Özeti

Kahraman Tazeoğlu Simru


Su, camdan bir şeklin içine konduğu için o şekli alıyordu. İnsanlarda yaşadıkları anılara göre şekil alıyorlardı.

Simru çocukluğundan kalma bir aşk acısı çekmişti. Hem aldatılmıştı hem de aldanılmıştı. Kapılarını da uzun zamanlığına aşka kapatmıştı.

Simru’nun üniversiteden mezun olacağı yıl çok ünlü olan bir fotoğraf stüdyosuna gidip; kendisini bile tanımadığı halleriyle çeken Ceyhun’la tanışan, Simru hayatına bir fırtına gibi geçip giden ama izlerini üzerinde barındıran biriyle tanışmasına şans olmuştu. Ama bu fırtına iyi bir fırtına…

Ceyhun’un “Su neden yanmaz?” sorusu Simru için cevabı bulunması zor ama bir yandan da anlamının büyük olduğunu düşünerek, sorunun yazılı olduğu kâğıdı kolyesinin içinde taşıyordu.

Birde Simru’nun asosyal arkadaşı Hakan vardı. Kendisi olmasa da sebebiyet verdiği durumlar oluşturuyordu; kitabın kurgusunu.

Hakan bir geceliğine Simru’ya bir baloda eşlik etmesini isteyip, geleceği için çok önemli olduğunu söyleyince Simru, Hakan’ı kıramayıp kabul etmişti.

Baloda tanıştığı Şeyhmus ve Kemal ile tanışmıştı. Üniversite’den yeni mezun olan Simru iş arıyordu ve Şeyhmus da onun bu vesileyle yeni patronu olmuştu.

İlk işinin yanı sıra hem Kristal Küre gibi kazanımlı bir yerde hem de yüksek maaşla çalışmaya başlayan Simru’nun mutluluğu fazla sürmemişti. Her şeyin tamamladığını bir tek aşkın eksik olduğunu düşünen Simru; kendi evini bile alıp yerleşmişti ve bir tek kapısının çalınmasını bekliyordu.

Oysaki bir gece bulunduğu apartmanı alevler sarmış ve Simru ’da o alevlerin içinde yanmıştı. Ta ki kahramanı olan itfaiyeci Ali onu kurtarana kadar...

Simru gözlerini araladığında tüm yüzü sargı içindeydi ve yüzü tamamen yanmıştı. Duru güzelliğini kaybeden Simru ise büyük bir psikolojik depresyona girmişti. Kurtarıcısı olan Ali ise hastaneye Simru’yu alevlerin içinden çıkartırken yere düşürdüğü ve içinde ‘Su neden yanmaz?” sorusunun olduğu kolyeyi ve itfaiye istasyonunun bahçesinde yetişen bir çiçek getirmişti. Yeşermemiş çiçek. Oysaki Simru, Ali’ye teşekkür etmek yerine neden beni kurtardın diye yakınıyordu.

Simru şımartılarak büyümüş ve egolu bir karakter değildi. Sadece tüm güzelliğini kaybetmişti ve bu büyük sorunuyla boğuşuyordu. Aradan geçen birkaç günün ardından işine de sırf güzelliği kaybettiği için son verilen Simru; tükendiğini hissediyordu.

Kendisini kurtaran Ali, Simru ’ya telefon açıp hal hatır ve çiçeğin durumunu sorarken oldukça dostaneydi. Ve dertleşmek isterse kendisinin gönüllü olduğunu da vurgulamıştı. Simru her ne kadar içinden gelip ilk başta reddetse de daha sonra kendisi teklif etmişti.

Her bir bulaşma ötekini doğuruyordu ve dostlukları gittikçe pekişiyordu. Simru’nun hayatında ise neredeyse hiç arkadaşı kalmamış hale gelmişti. Yanında bir tek Ali vardı ve bu da bundan çok memnundu.

Her ne olursa olsun tekrar eski güzelliğine dönmek isteyen Simru, estetik ameliyatlarını araştırmış ve çok pahalı olduklarına karar vermişti. Ve bir gün Ali’ye aniden düşen miras, Simru’nun ameliyat parası olmuştu.

Simru artık eskisinden de güzeldi ve bir şekilde tekrardan eski işine başlamıştı. Hem de Şeyhmus’un sağ kolu olarak. Şeyhmus, Simru’nun yeni halinden çok etkilenmişti ve ona aşık olmuştu. Simru ile evlenmek istediğini dile getirdiğinde ise Simru’ da kabul etmişti.

Peki ya Ali ne olacaktı? Ali’ye de yaşananları anlattığında; Ali’nin de aslında daha Üniversite’nin başından beri kendisine aşık olduğunu öğrenen ve Ali’yi ruhum diğer parçası olarak adlandırırken, seçimi kimi olacaktı? Bu sorunun cevabını söylemek bana düşmez.

Kitap da en beğendiğim karakter Ali’ydi. Çünkü Simru’yu yalandan ya da başka bir neden koşulu olmadan olduğu gibi sevmişti. Aşkı gerçekti bunu hissedebilmiştim ama Şeyhmus’un sadece güzellik için olduğuna da adım kadar eminim. Onun haricinde kitabın son 30 sayfasında başka bir hikâye anlatılıyordu. Ve Kahraman Tazeoğlu’da bu yeni hikâyeyi Başka Bir Külkedisi Masalı olarak adlandırmıştı.

Kurguda baskın olsan da zenginlik veya fakirlik değildi, karakterlerin acı dolu geçmişiydi. Kahraman Tazeoğlu’nun okuduğum ilk romanıydı ve siz diğer Tazeoğulcular, aşağıya yorumlarınızı bekliyorum.

Yazar: Selin Gürcüoğlu

Simru Konusu

Son zamanlarda aşk kitapları denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Kahraman Tazeoğlu yeni romanı Simru ile yine okurların beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Kahraman Tazeoğlu bir önceki romanı olan Mor’u M. H. Kan ile birlikte yazmıştı ve hayranlarında az da olsa hayal kırıklığı yaratmıştı. Kendisinin kaleme aldığı Simru kitabı ile bunu telafi etmeyi amaçlıyor.

Simru okurlara Kahraman Tazeoğlu türünde bir aşk romanı sunuyor. Yazarın süslü ve büyülü sözleri ile bir aşk hikayesi okuyorsunuz.

Simru Yorumları

Simru Yorum hemen alacağım çok seviyorum kendisini

15-03-2017 18:29 !!

Simru Yorum umarım buda aşk kitabı degildir artık hep kitaplarının konusu bana aynı geliyor

16-03-2017 17:28 !!

Simru Yorum çok güzel olduğunu umuyorum ve büyük ihtimalle bana yazılmıştır

21-03-2017 12:46 !!

Simru Yorum kitap gerçekten mühteşem tam bir kahraman tazeoğlu kitabı

ömer genç • 21-03-2017 16:42 !!

Simru Yorum ay bu nedir allah aşkına.böyle tarlada mantar biter gibi kitap mı çıkartılır ? böyle balon misali sözde yazarlar insanı kitaptan soğutuyor. nerede görülmüş 6 ayda bir kitap çıkarıldığı

23-03-2017 13:54 !!

Simru Yorum beklediğimden daha kötü bir kitaptı kendisini çok tekrar etmiş cümleleri farklı farklı tekrar etmiş resmen tam bir hayal kırıklığı kahraman tazeoğlu sihrini kaybediyor farkında değil

23-03-2017 18:29 !!

Simru Yorum almanızı pek tavsiye etmem çok sıradan bir kitap

24-03-2017 18:43 !!

Simru Yorum çok sıradan ve bilindik cümlelerle yazılmış hiçbir edebi degeri yok

24-03-2017 22:15 !!

Simru Yorum kahraman tazeoğlu her zaman güzel eserler çıkarıyor

Muhammed Turan • 25-03-2017 20:20 !!

Simru Yorum hep aynı şeyler çoğu yazıları bukre'den alıntı içerik aynı sadece cümleler yuvarlanıp yazılmş bnce bi şair böyle olmamalı alıntıdan kaçınmalı
hep aynı şeyler çoğu yazıları bukre'den alıntı içerik aynı sadece cümleler yuvarlanıp yazılmş bnce bi şair böyle olmamalı alıntıdan kaçınmalı
hep aynı şeyler çoğu yazıları bukre'den alıntı içerik aynı sadece cümleler yuvarlanıp yazılmş bnce bi şair böyle olmamalı alıntıdan kaçınmalı

26-03-2017 22:12 !!

Simru Yorum bu kitabı çok merak ediyorum en kısa zamanda alacam

28-03-2017 19:33 !!

Simru Yorum eğer illa para harcayacağım diyorsanız bir fakiri sevindirin. zira verdiğiniz paraya acıyacaksınız

31-03-2017 10:48 !!

Simru Yorum tanıtım yazısından dahi birşey anlaşılamayan sözde yazarın(!) garip kitabı. raflarda bunca güzel edebi eser dururken zamanını boşa harcamak isteyen varsa alabilir. aklınızı başınıza devşirin ve yazar ne demektir , edebi eser ne demektir bu kavramları öğrenerek okumaya başlayın.bizi geliştirecek olan eserlere yönelin arkadaşlar

31-03-2017 10:55 !!

Simru Yorum tam bir hayal kırıklığı

08-04-2017 22:50 !!

Simru Yorum kahraman tazeoğlu kitabı olduğuna inanmak zor çok sıradan kalmış zoraki yazılmış gibi daha iyi bir kitap bekliyordum

09-04-2017 21:46 !!

Simru Yorum bu yazarın bir kitabını ilk defa okuyorum. romanın adı ilgimi çektiği için satın aldım. ütopik bir roman. gerçek hayatta öyle şeyler hiç olmaz. kurgu kötü. simru niye hala ergenlik çağı aşkı çağrı'yı unutamamış? ceyhun'a aşık mı? değilse niye onun su neden yanmaz diye yazdığı kağıt parçasını kolyesinde taşıyor? ceyhun yoksa bir bilge mi? ali'nin içler açısı hikayesi yapıştırma olmuş, yüreğimi burkmadı ne yazık ki! böyle zor durumda olan bir aileye yardım edecek bir kurum yok muymuş? kadın kahraman niye hep güzel olmak zorunda? estetik cerrahi hele de yanık sonrası cerrahi işlemler öyle bir kaç ayda bitmez, yıllar alır bunların düzeltilmesi ve genellikle de o kadar büyük yanıkların sekelleri mükemmel biçimde iyileşemez. (doktor olduğumdan biliyorum bunu) elli bin lira da bu ameliyatlara yetmez. daha fazla çok daha fazladır maliyetleri. miras konusu ise iyice saçmalık... arka kapak yazısı ile kitabın içeriği arasında bir bağ kuramadım. ön kapaktaki ihanet ile ilgili sözlerin de içerik ile bir ilgisi yok. kim kime ihanet etmiş anlayamadım. daha fazla yazmak istemiyorum. çünkü her yanı dökülüyor kitabın. 20 lirasını harcamak isteyenler alıp okuyabilir.

14-04-2017 15:33 !!

Simru Yorum cok begendimm basarilarin devamini dilerim yureginize saglik ...evla

15-04-2017 22:50 !!

Simru Yorum kesinlikle okunulması gerektiğini düşünüyorum çok güzel ve başarılı 🙏🏻👍🏻👏🏻

Huriye • 18-04-2017 22:35 !!

Simru Yorum okurken özeti.ürperdim kim bilir kitap nasıldır merakla beklıyorum okuyacağım anı..emeğine sağlık..

Sultan diba • 25-04-2017 10:47 !!

Simru Yorum hayatımda hiçgördümediğim en güzel roman

25-04-2017 19:09 !!

Simru Yorum cok guzel ve akici bir kitap emeginize saglik...

26-04-2017 11:51 !!

Simru Yorum müthiş bir kitap

29-04-2017 10:59 !!

Simru Yorum kötü yorum yapıp beğenmeyen ve eleştiri yapanlar var hep aynı şeyleri yazio alıntı falan diyorlar çok biliyorsanız siz yazın da görelim bence muhteşem bir kitap

29-04-2017 19:29 !!

Simru Yorum sonu nasıl bitiyor?

02-05-2017 20:10 !!

Simru Yorum mükemmel ve son derece açık başarılı bir kitap okunmaya değer.. bugün aldm ve öyle güzel sürükleyici anlatm tarzı varki ...harika...(melisa)

02-05-2017 22:16 !!

Simru Yorum eleştiri yapanlar kolaysa siz yazın demiş arkadaşın bir tanesi.ona neyi nasıl anlatacağız.işte okuyucu kitlesinden bile kitabın okunmaya değer olup olmadığını anlayabileceğiniz bir kitap.biz burada kitap yazalım diye savaşmıyoruz , kendi fikirlerimiz ile yazılan ve okuduğumuz kitapları yorumluyoruz.bunun kitap yazmak ile bir alakası yok.gerçek bir okuyucu, edebiyattan anlayan bir insan bunun bir kitap mı yoksa müsvette mi olduğunu anlar.biz bu yorumları o anlayanlara yapıyoruz zaten
sabahattin ali gibi yazarların kitapları 5 liraya satılıyor.gerçek yazar okumak ve ufkunuzu genişletmek için tavsiye ederim.zira bu kitaba vereceğiniz para ile 4 adet sabahattin ali kitabı alabilirsiniz.iyi ve kötü ayırt edebilirsiniz o zaman.yarın öbür gün balon misali sönecek olan bu adamlara ve kitaplarına boşuna paranızı harcamayın

08-05-2017 12:04 !!

Simru Yorum zevkler ve renkler tartışılmaz beğenmemiş olabilirsiniz ama bnce güzel bi kitap

14-05-2017 14:26 !!

Simru Yorum mükemmellll inanilmaz guzel

16-05-2017 01:19 !!

Simru Yorum çok güzel bir kitap okumaya değer be kim yaptıysa ellerine sağlık çok beyendim

güneş • 17-05-2017 23:38 !!

Simru Yorum berbat...kitabın arkasında yazanla içeriğin hiçbir bağlantısı yok..

21-05-2017 20:50 !!

Simru Yorum kitap 250 sayfa kitabın 240 sayfası boş . sadece 10 sayfa bira iyi i ben on üzerinden 0 verdim. saçma geldi bana biraz seviye altı, ortaokul düzeyi . bunu herkes yazabilir yani

22-05-2017 21:29 !!

Simru Yorum bu adamın yara kelimesi kullanmadığı kitap varmı yahu ben bu kitabı 1 hafata da yazarım hemde daha iyisini

22-05-2017 21:44 !!

Simru Yorum sayin kahraman bey;60 yaşimdayin, sizi ve dolayisiyla da eserlerinizi hiç tanimadim ve duymadim.ancak 2017 nisan ayinda bir arkadaşima arkadaşi tarafindan hediye edilen simru kitabinizi gördüm.kitaplara olan aşiri ilgimden dolayi hemen okumaya başladim 1-2 sayfa derken 150 .sayfaya geldiğimi gördüm.her satiri ayri akişta ve sürükleyici geldi.esas sahibinden önce okudum ve bitirdim.sizi kutluyorum.diğer kitaplarinizi da alacağim.ayrica bu güne kadar sizi tanimamam da ayibim olarak kabul ediyorum.bugün.(24.5.2017) ramazan etkinlikleri proğraminda manisa' ya geleceğinizi öğrendim.ayrica sevindim.temennim sizinle tanişmak .umarim gerçekleşir.herşey gönlünüzce olsun.namik kemal saltik.

24-05-2017 13:33 !!

Simru Yorum kahraman tazeoglu mutis bir kitap yazari kitaplarindan bukre ve simruyu okudum cok etkilendim kitaplarini elimden geldikce satin alip okuduktan sonra saklamayi dusunuyorum.

25-05-2017 04:42 !!

Simru Yorum çok basit okudum zamanıma üzülüyorum , yazar felan değil ne bi duygu ne bi anlatım ne bi ders çıkarıcı anlatım, yazık zmanınıza

30-05-2017 06:44 !!

Simru Yorum tam bir hayal kırıklığı, okumak için ayırdığım zamana yazık oldu

01-06-2017 23:46 !!

Simru Yorum başladığımda bile sıradan geldi devamını getiremedim artık gerisini siz düşünün

09-06-2017 15:10 !!

Simru Yorum okumaya deger bir kitap

25-06-2017 02:19 !!

Simru Yorum çok akıcı ve hüzün dorugu bir kitap.

28-07-2017 12:07 !!

Simru Yorum ya çok seviyorum bu adamı yha kitaplarıda çok güzel başarılarının devamını dilerim kahraman tazeoğlu... :d

04-09-2017 18:22 !!

Simru Yorum ben çoğu yoruma katılmıyorum kahraman tazeoğlu zaten iyi bir yazar eminim bu kitap dq diğer kitapları gibi harika daha kitapı okumadım ama özeti güzel duruyo bence bu kitabı da muhteşem kahraman tazeoğlu kötü bir kitap yazmaz bence her zaman ki gibi bu kitabı da güzel

07-09-2017 18:30 !!

Simru Yorum cok guzel kalbindekileri kitapa yazmasi

03-10-2017 23:18 !!

Simru Yorum seni seviyorum kahraman tazeoğlu başarılarının devamını dilerim.

18-10-2017 21:21 !!

Simru Yorum simru kitabını okudumm ve çok muhtesem bi kitapp tekrar tekrar okudum dıyebılırım gercekten eline yuregıne saglık kahraman tazeoğlu

23-10-2017 11:18 !!

Simru Yorum müthiş bir kitaptı bize bunları aktardığın için teşekkürler

24-10-2017 13:08 !!

Simru Yorum güzel kitaptı kahraman tazeoğluna teşekkür ederim

07-11-2017 11:38 !!

Simru Yorum ben okudum ve gerçekten çok güzeldi okumaya değer kitapta herşeyin zenginlik ve güzellik olmadığı curgulanmış süperdi

28-11-2017 10:34 !!

Simru Yorum bu kıtabın ana ksrekterlerı kım

30-11-2017 19:17 !!

Simru Yorum aliyle evleniyor mu ??

10-01-2018 22:45 !!

Simru Yorum ne olursa olsun beğenilsin veya beğenilmesin.emeğe saygı kalmayan bir ülkede yaşıyoruz çok yazık. insanları bir davranışa,bir söze,yazılan kitaplara,okuyucularına göre etiketlemeyin lütfen.

08-02-2018 02:03 !!

Simru Yorum çok güzel kitap gercekten tavsiye ederim

27-02-2018 21:07 !!

Simru Yorum şu hayatın bize en büyük darbesi beklediklerimizin hiçbir zaman gelmemesi, gelenlerin ise bizi hak etmemesidir. bazı insanlar hiç başlamayan hayatlarının bitmesinden korkarlar… neyi biriktirebilmişler ki kaybetsinler? sen de onlardansın bana göre. elinde avucunda hiçbir şey kalmamış ama hâlâ yitirmekten korkuyorsun.

Deniz▪▪▪Şuara • 28-03-2018 19:34 !!

Simru Yorum ben bu kitabı aldım çok guzeldi.

08-04-2018 10:06 !!

Simru Yorum bence harikasınız bayıldım bukre gibi güzel yazmış sınız ellerinize sağlık
hayatımda cook yazarın eserini okudum sizin gibi akıcı olanı daha görmedim saygılarımla daima böyle yazın genelde ask kitapları okumam ama bu muhteşemdi tebrikler

11-04-2018 14:16 !!

Simru Yorum daima kitaplarınızı okumayı istiyorum .arkadaşımda gördüm bende okuya bilirmiyim diye sordum evet dedi o günden beri eserlerinizi zevkle okuyorum helal olsun size tebrikler türkiyenin sizingibi yazarlara ihtiyacı var

11-04-2018 14:23 !!

Simru Yorum mor hariç bütün kitaplarını aynı gün içerisinde bile okuyabilirim o kadar güzel yani

20-07-2018 00:28 !!

Yorum Yaz

:: Kahraman Tazeoğlu ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.