İki Söz

İki Söz
Kitabın Yazarı:Kahraman Tazeoğlu Kitap Türü:Deneme Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2017 (25-09-2017) Sayfa Sayısı:312 ISBN:9786053113027 Kitap Puanı:8.5 / 10 | Yorum: 13

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:13,89 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

İki Söz - Kahraman Tazeoğlu

Kitap Türü:Deneme, Romantik Aşk

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

İki Söz Özeti

“Beklediğin insanın bir türlü gelmiyor olması sen fark etmeden geçip gitmesinden kaynaklanıyor olabilir mi? Bazen bulmak için uzaklara bakarken burnunun dibindekini görmez insan.”

Kahraman Tazeoğlu’nun çıkardığı yeni kitabı İki Söz diğer kitaplarından farklı; öncelikle bunu söylemek isterim. Bu sefer bir olay yazısızı söz konusu değil, olay yaşanıldıktan sonra ki düşüncelerin sayfalara aktarılmış hali.

Hani bir kitapta çok beğendiğiniz bir satır olur da altını çizersiniz ya, bu kitabı sadece sizin çizdiğiniz satırların oluşturduğunu düşünebilirsiniz. Sanırım Kahraman Tazeoğlu’nun en sevdiğim kitabı bu oldu bu yüzden.

Kitapta düşüncelerini satırlara döken karakter; bir erkek… Aşk acısı çeken, sevdiği kadın tarafından terk edilen bir erkek… Ve bu kadının kendisine ne hissettirdiğini dökmüş satırlara.

Acı çekmiş mesela. Ve o acı adamı şekillendirmiş. Hayal kırıklığına uğramış mesela ve gerçek ile hayal kavramlarının anlamlarını daha iyi öğrenmiş. Yalanı öğrenmiş mesela o kadından ve bağışıklığı olmuş yalana… Umudu, sevgiyi, aşkı, mutluluğu, hüznü, heyecanı, üzüntüyü… Aklınıza gelebilecek her duygunun dili oluvermiş bu kitap.

Alıntılar da paylaşılmış mesela. Goethe ve Dostoyevski’den... Bu kitap en çok duyguları bilemeyen ve tadamayanlara yazılmış gibi. Tüm çıplaklığıyla...

“Eskiden derdim ki: insanın başına gelebilecek en kötü şey, bir gün yapayalnız kalmasıdır. Öğrendim ki; hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şey, yapayalnız hissetmesine neden olan insanlarla yaşamasıdır.” Der Goethe. İşte bu yüzden ben de diyorum ki, Kahrolsun anlamsız kalabalıklar, yaşasın mutlu yalnızlıklar.”

Herhangi bir olay yaşadıktan sonra kalbiniz hep size seslenir, duyar mısınız bilmem. Kalbinizin sesini yok saymaya çalışan bir şey var içimizde ve görevini de ustaca yerine getiriyor. Çünkü biliyor ki eğer o sesi dinlesek dünya böyle bir yer olmayacak. Kalbinin sesini duyamayanlara sesleniyorum. Bu kitap sizin ilacınız olacak.

“Hani diyor ya Dostoyevski, ‘ Herkesi öldürüyoruz sevgili dostum; kimini sözlerle, kimini kurşunlarla. Kimini yaptıklarımızla’ diye. Gülüşünden anlıyorum. Sen beni yapacaklarınla öldüreceksin. Yine de razıyım. Sen aşkta insanın kendi ölümünü seçebilecek kadar çok sevmeyi nereden bileceksin?”

Kalp hayalperest değildi. Umutluydu. Boş yere umut etmezdi bilirdi illaki bir şeyler. Onu dinleseydiler insanlar böyle kahrolmazdılar. İnsanlar artık umuttun vazgeçmiş hayal kuruyorlar. Kurduklarını da dile getiriyorlar. Ama yine kendileri de bilirler ki lafla peynir gemisi yürümez.

“İnsan bilmediği bir duyguyu nasıl yaşayacağını da bilmez. Ve ürker ondan. Evet! Hiç tanımadığı bir duyguyla karşılaşan insan korkar. Tamam! Aşk çok yüce bir duygu olabilir ama unutma ki akvaryumda doğup büyüyen balık denizi özgürlük değil, ölüm zanneder.”

Siz neden yaşıyorsunuz? Nedeniniz var mı? Ne hissettiğinizi biliyor musunuz? Ne, niçin, neden, nasıl sorularına cevaplarınız var mı? Ya da istediğiniz şeyleri topyekûn açabilecek bir anahtar? Hadi tüm bu sorulara karşı birkaç alıntı bırakayım aşağı.

“Gözyaşlarını içine akıtanın en çok ruhu çürür. Yanakları ıslanırken kalbi durur.”

“Kurulan cümlenin “ama”larından sonrasını dinlemeyeceksin. Çünkü her “ama”lı söz kendisinden öncekini çürütür.

“Anılarıyla yaşayan, hayalleriyle gömülür.”

“ ‘Hayatta hep silgim kalemimden önce bitti. Çünkü kendi doğrularımı yazacağım yere, tuttum başkalarının yanlışlarını sildim’ diyor. Oğuz Ağabey. Bende seni yazacağım diye çıktığım yolda şimdi kendimi siliyorum.”

Her sayfa böyle cümlelerle doluyken sizlere kaçırmayın derim. Alın ve düşüne düşüne okuyun. Ne güzel söylenmiş cümleler diye. Yine aklımıza geleni yapacağız Ama olsun.

Editör: Selin Gürcüoğlu

İki Söz Konusu

Romantik deneme türündeki kitapları ile büyük beğeni toplayan Kahraman Tazeoğlu yeni kitabı İki Söz ile yine kendi tarzına yakışır bir eser sunuyor.

İki Söz kitabı okurlara yine güzel sözler ve sevdikleri ile paylaşabilecekleri birçok cümle içeriyor. Bunun dışında Kahraman Tazeoğlu’nun hafif kadın erkek ilişkilerine dair kişisel gelişim diyebileceğimiz öğütleri de kitabın dikkat çeken taraflarından bir tanesini oluşturuyor.

İki Söz Yorumları

çok güzel bir kitaptı sevgilime de hediye edeceğim

14-10-2017 01:00

ben cok beyendm
siz beyendiniz mi

23-10-2017 15:03

kahraman tazeoglu ve ahmet batman kral adamlar yalniz aşkin ustadlari❤❤

23-10-2017 23:50

boyle bir kaderi olan insan taniyorum ozur dilerim snei kirdim ama istemeden oldu umarim gun gelir anlarsin

25-10-2017 16:22

kitap nasil arkadaslar

duygu • 28-10-2017 11:52

kendimle baş başa kalmak iyi gelmiyor bana.
bir tek gece mi yoktun yanımda? ya da kaç bin yıldır?
seni özlemek her zaman iyi değilmiş, anlıyorum.
ya sen özledin mi beni? yarın koşacak mısın bana?
uyku çağırıyor beni, gece bitsin, sen başla.
kapıyorum gözlerimi yeniden ve sadece sana açmak için.
gün gibisin...

01-11-2017 01:09

güzeldi

01-11-2017 13:38

çok güzel kitap sevilme
serkan
serkan

17-11-2017 13:25

çok güzel bir kitaptı sevgilime de hediye edeceğim ama çok güzel serkan okumanı istyorum aşkım.....
ama bende okuyorum

21-11-2017 10:16

nasıl bir kitap

22-12-2017 22:05

çok güzel bir kitap

25-02-2018 19:47

kitap süper ya kahraman tazeoglunun bütün kitaplari super okumanizi tavsiye ederim arkadaslar

15-04-2018 21:04

mutlu sonla biten kitap varmi arkadaslar oneririsiiz bana

ilahe • 16-05-2018 00:56

İki Söz Simru Mor Allah'a Emanet Ol Aşkla Kal Bütün Şiirleri Vazgeçtim Yaralı Başka - Ayrılık Ayrı, Aşk Bitişik Yazılır Bukre Bambaşka Kıyısızlar en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gelirken Ekmek Al Aşkımız Eski Bir Roman Bir Ömür Nasıl Yaşanır Peki Ya Şimdi Kendine Hoş Geldin Camdaki Kız Abartma Tozu Kalp İtiraf Son Üç Kız Kardeş 1984 Paris’ten Çiçeklerle Hayvan Çiftliği Kırlangıç Çığlığı 4N1K 2 Başlangıç Fesleğen Sen On Yedi Yaşımsın Momo Nutuk Huzursuzluk Kraliçeyi Kurtarmak Aeden Olağanüstü Bir Gece Senden Sonra Ben Ölüme Fısıldayan Adam Sodom ve Gomore Yabancı Şahmeran Vazgeçtim Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Sineklerin Tanrısı Satranç Kötü Çocuk İçimizdeki Şeytan Küçük Ağa Fi Beyaz Gemi Yüzyıllık Yalnızlık Yaban Tutunamayanlar İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Beyaz Diş Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Yüreğim Seni Çok Sevdi Bukre Serenad Böğürtlen Kışı Senden Önce Ben Simyacı Uçurtma Avcısı Aynı Yıldızın Altında Şeker Portakalı Grinin Elli Tonu Kürk Mantolu Madonna Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Zülfü Livaneli Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Erotik Kitaplar Macera Kitapları Yerli Romanlar Komik Kitaplar Çocuk Kitapları Polisiye Kitaplar Korku Kitapları Gizem Kitapları Psikoloji Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Tarihi Kitaplar Kadın Erkek İlişkisi Bilim Kurgu Kitapları Fantastik Kitaplar Deneme Kitapları Gerilim Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Günlük Anı Kitapları Şiir Kitapları Biyografi Kitapları Politik Kitaplar Beslenme Diyet Kitapları