Gecikmeli Teslimiyet

Gecikmeli Teslimiyet
Kitabın Yazarı:M. Barış Muslu Kitap Türü:Kişisel Gelişim Yayınevi:Doğan Kitapçılık Yayınlandığı Yıl:2021 Sayfa Sayısı:248 ISBN:9786050982800 Kitap Puanı:8.4 / 10 | Yorum: 6

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:125,02 TL D&R:134,20 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Gecikmeli Teslimiyet - M. Barış Muslu

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Gecikmeli Teslimiyet Özet

1.Bölüm : Bu kısımda temel kavramlardan bahsetmektedir. Beynimizin aslında bir işgüzar olduğunu. Yani robot gibi çalıştığından bahsetmektedir. Beynimiz milyonlarca yıl öncesine dayanan yazılımlarla çalışıyor. Savaş ya da kaç mantığıyla çalışmasından bahsetmektedir. Beynimizin çalışma prensibini bilirsek onu daha iyi kontrol altında tutabileceğimizden bahsetmektedir. Daha sonra NeuroFormat tekniğinin travma anında teslim olamadıklarımıza güvende hissettiğimiz anda, sonradan teslim oluyoruz. Tekniği açıklamakta. Sonra duygularımızın beynimizin öncelik vermesinden bahsetmekte. Yani bir travmaya karşı gamsız olduğumuzda daha çok hastalığa yakalanıyoruz. Bir travmayı çözmek için üç anahtarı var: ilki travmayı doğru bulabilmek. ikincisi travmayı doğru analiz etmek. Üçüncüsü çalışmayı iyi yapabilmek. Yani duygulara iyi erişebilmek, iyi temizlemek. Bunları yaptığımızda hastalıkların üstesinden kolaylıkla gelebiliriz.

2.Bölüm: Bu alanda ise mucize iyileşme hikayelerinden bahsetmektedir. Gerçek yaşanmış hikayelerden oluşmaktadır. Sadece tedbir amaçlı isimler değiştirilmiştir. Ayağın ayağıma değmesin! Hikayesinde kırklı yaşlarda bir kadın. Bir çocuk annesi. Hemşire. Eşinden boşanmış. Adı Ayşe hastalığı sedef. Tabanları nerdeyse yarık olmuş. Hayatını mahveden bu sorunla uzun yıllardır uğraşıyor. Peki bu kronik rahatsızlığı ne tetiklemişti. Boşanma öncesine geri dönünce eşinin onu aldattığını öğreniyor. Boşanma kararı verme aşamasında çocuklarının doğum günüymüş. Ayşe bu özel günde mutlu görünelim diyor. Kocası ona tamam bugünlük aynı yatakta yatalım ama ayağın ayağıma değmesin. Travması böyle başlamıştı. Daha sonra NeuroFormat yöntemiyle tamamen rahatsızlığından kurtuldu.

Başka bir travma olayı da Yeşim’in anneannesi Fransa’da yaşıyor. Hastalanıyor. Anneannesi uzun yıllardır saçını hiç kesmemiş ve hep şöyle dermiş: Öldüğümde saçlarımı göğsüme örtün. Bir süre sonra hastalığı ağırlaşıyor ve Fransa’da vefat ediyor. Yeşim anneannesiyle son kez vedalaşırken saçlarının kısacık olduğunu görüyor. Doktorlar saçlarını kesmiş. Bu da Yeşim de travmaya sebep oluyor. Kısa bir zaman içerisinde saçları beyazlaşıyor. Daha sonra bu tedaviyle tekrar saçları siyahlaşmaya başlıyor. Yani iyileşiyor. Buna benzer birçok hikayeye yer vermektedir. Yakınını trafik kazasında kaybeden, baba sevgisinden yoksun olan ,annesine duyulan özlem gibi travmalarda bu NeuroFormat tekniğiyle kurtulmuşlar.

3.Bölüm: Bu kısımda ise hangi travmanın ne tür hastalıkları doğurduğunu ve yazarın son sözünün yer aldığı bölümdür.

Elde edememe ,kurtulma travmasında beyin elde etmeyi ve kurtulamama durumunu daha çok bir besin olarak görüyor. İlk etkilenen yer ise ağız bölgesi olur. Bunun sonucunda ise tiroitten tutun da ağızdaki aflara, paratiroit bezlerine, sorunlarına kadar birçok şeyin sebebi bu.
Kayıp travmasında ise yakınımızı kaybettiğimizde ise ilk etkilenen organımız derimizdir. Bunun yanında testis ve kadınlardaki yumurtalık sorunları gibi birçok hastalığın ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Apandisit rahatsızlığında genelde sindirilemeyen öfke sonucunda oluşmakta.

Böbrek yetmezliğinde, tek başına kalmak, ayrı hissetmek, birinin kaybı gibi travmalar etkili olabilmekte.

Çok fazla travma ve bunun ortaya çıkardığı hastalıklar bulunmakta. Kısacası özetlemek gerekirse hastalığınızın ortaya çıktığı andan geri dönerseniz yani travmanın sebebini bulursanız NeuroFormat yöntemiyle kısacası beyninize format atıp o hastalığın etkisini en aza indirebilirsiniz. Ya da yok edebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde. Sağlıkla kalın.

Değerlendirme

M. Barış MUSLU tarafından yazılan uzun yıllar beynin işleyişi, ruhsal ve beden sağlığı üzerinde çalışmalar yapmasıyla kendi geliştirmiş olduğu NeuroFormat tekniğinden bahsetmektedir. NeuroFormat tekniğinin amacı yaşanılan travma sonrası ortaya çıkan hastalıkları ortadan kaldırmaktır. Bir anlamda bir travma karşısında gösteremediğimiz tevekkülü gecikmeli olarak gösterme şansı vermesi. Kitap üç ana bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Beynimizin işleyişinden, bilinç ve bilinçaltı, büyük resim, temel travmalar gibi kavramları ve geliştirdiği tekniği açıklamaktadır. İkinci bölümde mucize iyileşme hikayelerinden bahsetmektedir. Üçüncü bölümde ise hastalıklar ve travmalara yer verilmiştir. Dili oldukça anlaşılır. Gerçek hayat hikayelerine yer vermesi de güzel. Eğer siz de yaşadığınız bir travma sonucu hastalığa yakalandıysanız bu yöntemle kurtulabilirsiniz. Kendi sağlığınıza yatırım yapmak istiyorsanız. Kesinlikle tavsiye ederim. Keyifli okumalar diliyorum.

Editör: Suzan AKBULUT

Gecikmeli Teslimiyet Soruları ve Cevapları

Gecikmeli Teslimiyet kimin eseri?

M. Barış Muslu

Gecikmeli Teslimiyet türü nedir?

Kişisel Gelişim

Gecikmeli Teslimiyet kaç sayfa?

248

Gecikmeli Teslimiyet Yorumları

bu kitabı çok merak ediyordum.teşekkürler.

21-02-2024 12:59

neuroformat tekniğini merak ettim şimdi.

21-02-2024 23:53

yazarın bahsettiği teknik işe yarıyor mu gerçekten

28-02-2024 13:06

alıp okudum bana bi katkısı olmadı malesef.

03-03-2024 20:36

daha iyisi olabilirdi.

07-03-2024 08:21

son zamanlarda okuduğum en iyi kişisel gelişim kitabı.

24-03-2024 18:20