Sağlığına Format At

Sağlığına Format At
Kitabın Yazarı:M. Barış Muslu Kitap Türü:Kişisel Gelişim Yayınevi:Doğan Kitapçılık Yayınlandığı Yıl:2022 Sayfa Sayısı:328 ISBN:9786258344493 Kitap Puanı:8 / 10 | Yorum: 1

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:155,45 TL e-kitap,pdf,epub: *

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Sağlığına Format At - M. Barış Muslu

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sağlığına Format At Özet

M. Barış Muslu’nun yazdığı Sağlığına Format At, çoğu hastalığın beynin ilkel programlarından kaynaklandığını savunan ve bu hastalıkların Neuro Format yöntemiyle nasıl çözüme kavuşturulacağını anlatan bir kitap. Yazar, bu kitabında sağlık gibi oldukça hassas bir konuyu ele alırken modern tıbba karşı olmadığını ve bazı hastalıklarda Neuro Format yönteminin süregelen tedavilerle birlikte uygulanmasını tavsiye ettiğini hatta bazı hastalıkların iyileşme krizleri sırasında mutlaka doktor kontrolünün gerekli olduğunu söylüyor. Ayrıca yazar bu kitabını oldukça sade, eğlenceli ve açık bir dille kaleme almaya çalıştığını ifade ediyor.

İlk kez Nisan 2014’te Doğan Novus tarafından, daha sonra ise Doğan Kitap tarafından yayımlanan kitap, 7 ana bölümden ve 328 sayfadan oluşuyor. Kitabın başında hem ana hem ara başlıkların yer aldığı detaylı bir İçindekiler kısmı bulunuyor. İçindekiler kısmının detaylı olarak hazırlanması, kitabı okumaya başlamadan önce kitap hakkında fikir edinmeyi ve okuma sonrasında da tekrar göz atılmak istenen konuların kolayca bulunmasını sağlıyor. Kitapta yer alan ve her biri kendi içinde pek çok alt başlığa ayrılan ana bölüm başlıkları şu şekilde:

● Ön Söz
● Kısaca Beynimiz
● Biyolojik Programlar
● Sağlık Sorunlarından Kurtulmak
● İşte O Hastalıklar!
● Çözüm
● Meraklısına

Birkaç farklı yazı tipinin kullanıldığı kitapta özellikle başlıklarda renklendirmeler bulunuyor. Başlıkların kırmızı renkle yazılması ya da kırmızı çerçeve içine alınması hem okumayı hem de taramayı kolaylaştırıyor. Ayrıca kitapta az sayıda da olsa açıklayıcı görseller yer alıyor. Beynin yapısı, beyne atılan rölelerin temsili, stres ve iyileşme dönemi grafikleri gibi görseller hem kitaba zenginlik katıyor hem de konuların daha iyi anlaşılmasını ve akılda kalmasını sağlıyor. Görsel detayların yanı sıra kitapta yer alan vaka örnekleri de Neuro Format tekniğinin okurların zihninde anlam kazanmasına olanak tanıyor. Kitaptaki örnek vakalar arasında meme kanseri, epilepsi ve çilek alerjisi gibi çok çeşitli rahatsızlıklar bulunuyor.

Sağlığına Format At Özeti

Sağlığına Format At, yazarın kitap ve Batı tıbbı hakkında verdiği bilgilerle başlıyor. Hastalıkların neden sürekli arttığını sorgulayan yazar, kitap boyunca vereceği bilgilerle okurlarını epey şaşırtacağını söyleyerek onları uyarıyor. Gerçekten de kitap boyunca kendisi ve Neuro Format yöntemi hakkında hiç bilgisi olmayan kişileri epey şaşırtacak bilgiler paylaşıyor.

Yazar, ilk olarak Neuro Format sisteminin temel noktası olan beyni okurlarına tanıtıyor. Beyin sapı, beyincik, singulat kıvrımı ve serebral korteks bölümlerinden hangilerinin yeni beyin, hangilerinin eski beyin olduğunu anlatıyor. Bu bölümlerin her birinin farklı organ ve dokuları kontrol ettiğini belirterek hem stres döneminde hem iyileşme krizlerinde nasıl tepki verdiklerini açıklıyor.

Beynin bölümleri ve bu bölümlerin işlevleriyle birlikte beynin başlattığı biyolojik programlardan bahsediyor. Hücre azaltma ya da arttırma gibi tepkilerin organ ve dokularda nasıl rahatsızlıklara yol açtığını anlatıyor. Ayrıca baskın el kuralını ve hangi özelliklere sahip travmaların hastalığa yol açabildiğini açıklıyor. Daha sonra ise hangi travmanın hangi sağlık sorununa neden olduğunu detaylı bir şekilde okurlarıyla paylaşıyor. Bu bölümdeki sağlık sorunları arasında kalp krizi, kilo problemi, yüksek tansiyon, kanser, diyabet, alerjiler, MS-multipl skleroz, migren ve nezle-grip gibi yaygın rahatsızlıklar yer alıyor.

Hastalıklarla travmalar arasındaki ilişkiden sonra ise tüm okurların asıl merak ettiği kısım olan çözüm bölümü başlıyor. Çözüm bölümünde yazar; hikaye tekniği, Neuro Format vuruşları ve yüzleşmeyle travmaların ve dolayısıyla da sağlık sorunlarının nasıl çözüleceğini anlatıyor. Bu bölümü trafik kazası geçiren bir danışanının üzerinden örneklerle anlatarak uygulamanın nasıl yapılması gerektiğini daha iyi bir şekilde açıklıyor.

Kitabın sonunda yer alan “Meraklısına” başlıklı kısımda ise kitapta detaylı şekilde ele alınamayan diğer organ ve doku rahatsızlıkları hakkında bilgi veriyor. Ağız ile başlayıp yumurtalıklarla sona eren bu bölümde rahatsızlıklar alfabetik bir şekilde sıralanarak okurlara kolaylık sağlanıyor. Yazar 70’ten fazla organ ve dokuya yer verdiği bu bölümde ilgili organ veya doku hakkında kontrol merkezi, tehdit teması, biyolojik anlam, duygular ve hem stres hem iyileşme dönemi hakkındaki belirtileri olabildiğince detaylı ve anlaşılır bir şekilde açıklıyor. Stres ve iyileşme dönemlerindeki belirtileri tablo şeklinde karşılaştırmalı olarak okurlara sunuyor. Meraklısına bölümünün bitmesiyle kitap sona eriyor.

Editör: Firdevs AÇAR

Sağlığına Format At Soruları ve Cevapları

Sağlığına Format At kimin eseri?

M. Barış Muslu

Sağlığına Format At türü nedir?

Kişisel Gelişim

Sağlığına Format At kaç sayfa?

328

Sağlığına Format At Yorumları

daha ortasındayım parama yazık oldu diye düşünmeye başladım

05-01-2024 13:21