Dublörün Dilemması

Dublörün Dilemması
Kitabın Yazarı:Murat Menteş Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:İletişim Yayıncılık Yayınlandığı Yıl:2005 Sayfa Sayısı:263 ISBN:9789750503228 Kitap Puanı:8 / 10 | Yorum: 16

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Dublörün Dilemması - Murat Menteş

Kitap Türü:Yerli Romanlar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Dublörün Dilemması Özet

Nuh Tufan, yetimhanede büyümüş, albino, bembeyaz (!) bir gençtir. En yakın arkadaşı ise İbrahim Kurban adında, doğuştan zengin bir mucittir. Üniversiteyi bitirmelerine rağmen bir işte dikiş tutturamadıklarından aylak aylak gezmektedirler. Fakat bir gün İbrahim Kurban, çok önemli bir buluş icat eder. Yalnızca iki fotoğrafına sahip olduğu bir insan yüzünün gerçeğe eş bir maskesini yapabilmektedir. Bunu öğrenen Nuh, kendilerine bir iş icar eder ve iş adamlarına özel bir dergiye ilan verir. İki yerde birden olmak isteyen, meşgul insanlara yardım edebileceklerdir!

Dergide ilanı gören Dr. Tornado isimli bebek bezi şirketinin sahibi Ferruh Ferman, adamlarından numara kime aitse onu bulup getirmelerini ister. Adamları da bir sabah bakkaldan eve dönen Nuh Tufan'ı kaptığı gibi Ferruh Ferman'a götürürler. İşin aslını anlayan Ferruh Ferman, kendisinin bir maskesini yapmalarını ister. Nuh Tufan, Ferruh Ferman'ın maskesiyle huzurevindeki annesini ve tımarhanedeki kız kardeşini ziyaret eder, çeşitli toplantı ve kutlamalara katılır, Ferruh'un sevgilisi Dilara Dilemma ile vakit geçirir. Fakat işin aslı, bambaşkadır.

Ferruh Ferman, üniversiteyi bitirdiği sıralarda Roza Silahlıpoda adında, kendine aşık olan bir kızla evlenmiştir. Fakat Roza'nın abisi Rıza Silahlıpoda, bir işe sahip olmayan ve kendi parasıyla geçinen Ferruh Ferman'ın sürekli ensesindedir. Kendisinden bir fabrika kurmasını, her türlü sermayeyi ve ihtiyaçları karşılayacağını söylemektedir. Gelgelelim arkeoloji mezunu olan Ferruh Ferman, kendi alanında bir mesleğe sahip olmak istemektedir. Fakat bir türlü iş bulamadığından fabrika kurmaya razı olur. Bir çocuk bezi fabrikası kurmaya karar verirler. Bu sırada Roza hamile kalır. Fabrika kurulmuş, epey tutulmuştur da. Fakat birkaç ay sonra Roza'nın karnındaki kitlenin bir bebek değil, kanser olduğu anlaşılır. Roza çok üzülmüş, depresyona girmiştir. Giderek azalan aralıklarla içki tüketmeye başlamıştır aynı zamanda. Depresyon ilaçlarını içki ile beraber almakta, canına hiç kıymet vermemektedir. Sonunda, bir alkolik olup çıkar.

Bir gün, Roza Silahlıpoda Ferman alkollü araba kullanırken, çok büyük bir trafik kazası geçirir. Uzun bir ameliyat sonucunda bir netice alınamaz ve tam beş sene boyunca komada kalır. Kazadan önce zaten karısına ilgisini kaybetmiş olan Ferruh Ferman ise kadınlara tekrar ilgi duymaya başlamıştır. Fakat Roza'nın ağabeyisi Rıza Silahlıpoda, Ferruh'un peşine iki adam dikmiş, dişi sineğe bile bakmasına fırsat vermemektedir. Çünkü Roza'nın yaşadığı kazanın Ferruh'un suçu olduğunu düşünmektedir. Ferruh Ferman, bir gün Dilara İlemma ile tanışır. Birbirlerine aşık olmasalar bile, ihtiyaçları vardır. Bir süre sonra, Ferruh'un Dilara ile ilişkisini anlayan Rıza Silahlıpoda, Dr. Tornado şirketinin 10. yıl kutlamalarında Ferruh'u öldürtmeye karar verir ve adamlarıyla Ferruh'u takip ettirmeyi keser.

Rıza'nın kendisini öldürteceğini haber alan Ferruh Ferman'ın ise farklı planları vardır. Kutlamaya kendisinin kılığındaki Nuh Tufan'ı gönderecek, kendisi ise kaçacaktır. Fakat olaylar pek planladığı gibi gelişmez.

Kutlamanın yapılacağı akşam, Nuh kutlamaya Dilara Dilemma ile birlikte katılır. Ferruh Ferman da çok meraklandığından, kılık değiştirerek oraya gider. Ferruh Ferman'ın yani Nuh'un açılış konuşmasını yapacağı sırada, sahneye bir sürü Ferruh Ferman çıkıverir! Olayların hepsinden haberi olan İbrahim Kurban, Nuh'u kurtarmak için bu planı yapmıştır. Dilara Dilemma kılığındaki ise Pembe Panter takma adlı Nuh'un eski ajan arkadaşıdır. Rıza Silahlıpoda'nın adamları ve Ferruh Ferman'lar arasında bir çatışma çıkar. Gecenin sonunda gerçek Ferruh Ferman omzundan vurulmuş, Nuh Tufan'ın ise bir parmağı kopmuştur.

Dublörün Dilemması Konusu

Murat Menteş, Dublörün Dilemması'nda okuyucuya Nuh Tufan'ın tuhaf, eğlenceli ve maceralı hikayesini aktarıyor.

Murat Menteş'in bu eğlenceli ve ilginç hikayesinde, okuyucuyu bir merak tufanı bekliyor!

Dublörün Dilemması Yorumları

sıkılarak okuduğum bir kitap oldu belki benim tarzım olmadığı içindir

09-04-2015 20:45

çok ıyıydı off beynım yandı resmen düşündürücü sürükleyıcı allahım hala ınanamıyorum olayı anlayamayıp anlamak garıp hahhahah off ınanılmaz güzeldı tekrar okuyacağım sağol murat menteş :)

19-04-2015 20:31

bence iyi bir kitap ama xok dusundurucu

29-11-2015 15:45

kesinlikle muazzam bir kitap :d

29-11-2015 23:27

hayatımda okuduğum en iğrenç kitap hiç sürükleyici değil ne anlatma ya çalıştığı belli değil . bi konu dan başka bi konuya atliyor ve aşırı derecede derin konuşuyor yani saçma lik 150 nci sayfa ya vardım bıraktım. kendince farklı yazmaya çalışmış ama bence bukdar fekwefece konuşmaya gerek yok.

26-01-2016 14:30

altı çizilesi cümlelerle dolu bir kitap

Bu Adam Fezadan • 29-11-2016 22:11

çok kötü bir kitap, derin, sürükleyici değil, anlamsız, daha özetinden 1 satır bile okumadım.
belkide dilanlatım hocam bu kitaptan sınav yaptığı içindir :d

12-12-2016 21:55

hayatımın yazarından mükemmel bir kitap

12-01-2017 18:29

sonunda yaptigi seyle azimdan bir anda vay. deyivermisim. ) pardon diyeyim. mukemmeldi nuh tufan, ibrahim, dilara, umur samaz sonradan olaylara tamamiyle karisti.
ustteki yorumu silin bir zahmet duzeltme kapali
yazara tesekkur ederiz

19-03-2017 22:16

..
kitap güzel ancak sınavda sorunlunca güzel olmuyor.

27-05-2017 21:22

çok sıkıcıydı hep kopmalar vardı zorla olmasaydı okumazdım.

06-06-2017 15:56

tek kelime ile harika zeka ürünü bir kitap. her okuyan anlayacak diye birşey yok !

14-09-2017 23:09

bu özeti kaldıran sevinirim

07-12-2017 18:43

çok güzel bir kitap her ne kadar başında karışık gelsede daha sonra bunları birleştirip eğlenceli hale getirmiş

03-04-2018 20:46

alışık olmadığımız bir roman tipi muhteşem bir kitap kesinlikle tavsiye ederim.

18-05-2018 23:27

oldukça güzel eğlenceli bir kitap karakterler çok güzel başarılı tavsiye ederim

09-01-2020 23:53

Ruhi Mücerret Antika Titanik Korkma Ben Varım Dublörün Dilemması en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Sofie'nin Dünyası Oz Büyücüsü Antikacı On Dakika Otuz Sekiz Saniye Kalbimin Can Mayası Başka Bir Şey Pia Mater Gelirken Ekmek Al Aşkımız Eski Bir Roman Bir Ömür Nasıl Yaşanır Kendine Hoş Geldin Camdaki Kız Abartma Tozu Seninle Başlamadı Üç Kız Kardeş 1984 Hayvan Çiftliği Kırlangıç Çığlığı Sen On Yedi Yaşımsın Momo Nutuk Huzursuzluk Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Olağanüstü Bir Gece Ölüme Fısıldayan Adam Sodom ve Gomore Çalıkuşu Genç Werther'in Acıları Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Sineklerin Tanrısı Satranç İçimizdeki Şeytan Küçük Ağa Kırmızı Pazartesi Fi Beyaz Gemi Yüzyıllık Yalnızlık Yaban Anayurt Oteli İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Martı Jonathan Livingston Beyaz Diş Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Yüreğim Seni Çok Sevdi Serenad Böğürtlen Kışı Senden Önce Ben Simyacı Uçurtma Avcısı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Erotik Kitaplar Macera Kitapları Öykü Hikaye Kitapları Komik Kitaplar Yerli Romanlar Çocuk Kitapları Polisiye Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Gizem Kitapları Psikoloji Kitapları Tarihi Kitaplar Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Gerilim Kitapları Şiir Kitapları Biyografi Kitapları Deneme Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Politik Kitaplar Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları