Beni İçinden Sev

Beni İçinden Sev
Kitabın Yazarı:Ahmet Batman Kitap Türü:Deneme Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2018 (29-01-2018) Sayfa Sayısı:232 ISBN:9786053113645 Kitap Puanı:8.2 / 10 | Yorum: 31

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al D&R:131,80 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Beni İçinden Sev - Ahmet Batman

Kitap Türü:Deneme

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Beni İçinden Sev Özet

Ahmet Batman, Beni İçinden Sev adlı kitabının her kelimesinde umudun hiçbir zaman kaybedilmeyeceğini her kelimesinde ilmek ilmek işlemiştir.

Güçlü, doğduğunda ikizinde hiçbir sorun olmamasına rağmen annesinin karnındayken organlarının yer değiştirmiş ve günlerce yoğun bakımda kalmış bir çocuktur. Doğumunun ardından onu sadece babası görmüştür ve gördükten sonra ona Güçlü ismini vermiştir. Güçlü' nün ikizi için her şey yolundadır. Babası, Güçlü'nün kardeşiyle hayata tutunmasını ister ve ona da Güneş adını verir. Güçlü ailesiyle birlikte Aydın'da yaşar. Küçük yaşta geçirdiği rahatsızlıktan dolayı özgüveni oldukça düşük, heyecanlandığında konuşamayan konuşsa bile konuşurken kekeleyen bir çocuktur. Hayata karşı bakışları endişeli fakat aşkı bulacağına dair hep umut doludur.

Hayatın sürekli bir değişim içinde olduğunu, sizi ve çevrenizi olumlu ya da olumsuz şekilde etkileyebilecek sayısız değişkenin olduğunu ve herkesin bir dönüm noktası olduğuna inanan Güçlü'nün dönüm noktası da on yaşındayken annesini kaybetmesi ile olmuştur.

Katıldığı ilk cenaze annesinin cenazesi olan Güçlü, o gün ismi kadar güçlü olamaz ama hayatın sizi şaşırttığı kadar şaşırttığı şeylere de alıştırabileceğine de inanır.

Kayıpları insanları birbirine daha da yakınlaştırdığını bilir. Güneş; annesinin ölümünden sonra Güçlü için her şeyden, herkesten öte olmuştur. Annesinin tek emaneti olarak ona Güneş kalmıştır. Her ikisi de her gece ağlamaktan yastıklarını ıslatır olmuşlardır.

Annesinin ölümünün ardından biraz zaman geçtikten sonra Güçlü'nün babası Füsun adında bir kadın ile evlenmiştir. Annesinin yerine başka birinin geçtiğini gören Güçlü artık tamamen annesini kaybetmiş gibi hissetmeye başlar.

Füsun Hanım'ın Efe adında bir oğlu vardır ve Efe ile Güçlü'yü sürekli kıyaslar. Füsun Hanım, Güneş ve Güçlü'ye babaları evde yokken iyi davranmayan hatta çeşitli işkenceler yapan bir kadındır. Hayat; Füsun Hanım sayesinde Güçlü ve Güneş için bir işkence haline gelir.

Yaz gelir ve tatil için yazlıklarına giderler. Güçlü ve Güneş için anneleri olmadan geçirecekleri ilk tatil olduğundan içleri buruktur. O yaz tatilinde Güçlü, İstanbul’da çok iyi bir Anadolu lisesini kazandığını öğrenir ve çok sevinir.

Çünkü onun için en büyük umuttur. İstanbul'a gidip başarılı bir öğrenci olmak annesine yakışır bir evlat olmak ister. Güneş ağabeyinin başarısı için çok mutludur. Fakat ağabeyinden ayrılmak istemez. Babası da tıpkı Güneş gibi sınavı kazandığına pek sevinmemiştir. İstanbul'da, uzakta okumasını istemez. Güçlü ise tam tersine düşünür. İstanbul'da okumanın onun için bir kurtuluş olduğuna inanır.

Yazlıkta ki yan komşuları olan Şevket Amca, Güçlü'nün babasını İstanbul' da okuması için ikna eder. Güçlü'nün dedesi de İstanbul'dadır fakat babası Güçlü'nün dedesiyle çok uzun zamandır konuşmadığı için çocuklara dedelerinden bahsetmemiştir. Güçlü; babası ve Şevket Amca aralarında konuşurken İstanbul'da bir dedesi olduğunu öğrenir.

Güçlü İstanbul'a gelir. Şevket Amca'nın İstanbul'da yaşamasına rağmen onun yanında değil de okulun yurdunda kalmayı tercih eder.

Güçlü, ilk kez ailesinden uzakta bir gece geçirir ve bu gece onun için oldukça zor geçer.

Yurda yavaş yavaş alışmaya başlayan Güçlü için üst sınıfların onlar üzerinde hakimiyet kurmalarını istemeleri üzerine yeniden dayanılmaz günler başlar. Güçlü; haksızlık karşında susmayan bir çocuktur ve bu yüzden üst sınıfları karşısına alır. Bu olaylardan ne babasına ne de Şevket Amca'ya bahsetmez. Güçlü, hafta sonları Şevket Amca'ya gider. Onun için kurtuluştur çünkü bazı günler korkudan uyuyamaz. Zaman geçtikten sonra üst sınıftan olan çocuklar yaptıklarının hata olduğunu anlayarak Güçlü'den özür dilerler.

Güçlü lise birinci sınıfın ikinci günü Derin adında bir genç kıza aşık olduğunu hisseder. Tiyatro ile hiçbir ilgisinin olmamasına rağmen Derin ile vakit geçirebilmek için okulun tiyatro kulübüne yazılır.

Derin'e duygularını anlatmak ister. Fakat bir yandan da onu kaybetmeyi göze alamadığı için susar. Bu çıkmazın içinden bir türlü çıkamaz. Konuşacak birinin olmaması da onu iyice çıkmaza sürükler. Yanında olmasını istediği kadar yanında olmasının hayalini bile kuramamaktan korkar.

Derin ile arkadaş olurlar. Güçlü duygularını Derin'e anlatmak istese de başaramaz. Aralarında özel bir yirmi bir oyunu da vardır.

Güçlü'nün oda arkadaşı olan Ege'nin de Derin'e karşı ilgisi vardır. Ege, Güçlü'ye Derin ile bir ilişkisi olduğunu söyler. Bu durum Güçlü'yü daha fazla üzer. Ege'nin, Güçlü'ye olan uyarısı karşında Güçlü kendini bir ilişkinin üçüncü kişisiymiş gibi hissetmekten alıkoyamaz.

Güçlü, dedesini babasından habersiz bir şekilde Şevket Amca'nın yardımı ile bulmuştur. Dedesi ile kalmak ister. Fakat babasının haberi olmadığı için buna cesaret edemez.

Güçlü için dedesiyle geçirdiği her gün birbirinden güzeldir. Dedesinden öğrendiği ve öğreneceği şeyler adına çok mutludur.

Yaz tatili için Aydın'a döndüğünde Güneş'e de dedelerinden bahseder.

Derin için yazdığı bir kompozisyonu sınıfta okuması ile Derin ile aralarındaki ilişki kuvvetlenir.

Dedesi bir sabah Güçlü ile konuşmak ister. İlk defa konuşmak isteyen taraf dedesi olduğu için bu durum Güçlü'yü oldukça korkutur. Dedesi; Güçlü'ye hasta olduğunu söyler, birkaç vasiyette bulunur.

Yarıyıl tatili geldiğinde Güçlü ve Derin birbirlerine telefon numaralarını verirler, tatil boyunca konuşurlar ve bu aşkın ilk adımlarını atmış olurlar.

İkinci dönem başladığında Güçlü dedesinden aldığı tavsiye üzerine elinde bir kilit ve iki anahtar ile Derin'in yanına gelir. Tıpkı dedesi ve babaannesinin yaptıkları gibi birlikte kilidi dedesinin bahçesindeki demire asarlar. Bu ilişkinin özgür bir ilişki olduğunu, tutsaklık olmadığını, isteyen istediği zaman kilidin anahtarını açıp gidebileceğini konuşurlar.

Güçlü ve Derin hayatlarının en güzel yıllarını yaşamaya devam ederken lise son sınıfa gelirler ve üniversiteyi yurtdışında okuma kararı alırlar.

Güneş'in ağabeyine Füsun Hanım'ın onu dövdüğünü söylemesi üzerine Güçlü dedesi ile birlikte Aydın'a gelir. Dedesi, babası ile konuşup Füsun Hanım'ın çocukları dövdüğünü söylemesine rağmen babası bu duruma inanamaz ve dedesini evden kovar. Güçlü ve Güneş'te dedeleri ile İstanbul'a dönme kararı alır.

İstanbul'a döndüğünde Güçlü'nün aklı bir hayli karışıktır. Dedesinin varlığı onun için mükemmel bir şeydir. Fakat babasının yokluğuna alışmakta kolay olmayacaktır. Güneş'e İtalya'ya gitme fikrini söyleyemediği için de oldukça huzursuzdur.

Mezuniyetin ardından dört ay sonra Güçlü üniversiteyi kazanmıştır. Güneş ise İstanbul'da özel bir üniversiteyi kazanmıştır. Derin ise Ege ile birlikte İtalya'da ki üniversitededir. Güçlü'nün canı oldukça yanmaktadır ama bir yandan da kardeşini bırakıp gitmediği için pişman değildir.

Güçlü, aradan geçen dört ay içinde babasının fabrikasının battığını, babası kumar oynadığı için dedesi ile kavgalarının nedeninin bu olduğunu ve en önemlisi aslında annesinin ölmediğini, babasının Füsun ile evlenebilmek için onlara bir oyun oynadığını öğrenir.

Güçlü bahçedeki kilidin değiştiğini fark eder. Dedesinin ölürken Güçlü'ye söylediği son sözler onu İtalya'ya, Derin'in yanına gitmesi konusunda oldukça cesaretlendirir.

Güçlü ve Derin kavuştuklarında birbirlerine çok özlediklerini anlarlar. Güçlü kilidi Derin'in değil de dedesinin bir çocukluk yapıp ayrılmamaları için değiştirdiğini anlar.

İtalya'da binlerce kilidin asılı olduğu bir köprüye gidip oraya yeni bir kilit eklerler. Kilidin bir yüzene Türkçe diğer yüzene İtalyanca olmak üzere aynı cümleyi yazarlar. " Güzel hikaye çünkü içinde sen varsın."

Her şey yoluna girmiş bir şekilde İstanbul'a dönerken artık üç kilitleri vardır. Biri İtalya'da, biri tahterevallide, diğeri ise Güçlü'ye her zaman yol gösterecek olan dedesinin, siyah küvet isimli defterindedir.

Beni İçinden Sev, sade ve anlaşılır anlatımı ile bir solukta okunabilecek bir kitap. Kitabın içinde bulunan kısa kısa cümleler okuyucuları oldukça etkileyebilecek türden. Tavsiye edebileceğim güzel denemeler arasında sayabileceğim kitaplar içerisindedir.

Yazan: Sebiha Akkaya

Beni İçinden Sev Konusu

Ahmet Batman, son zamanların en fazla okunan yazarlarından bir tanesi. Sosyal medyanın çok fazla kullanıldığı günümüzde Ahmet Altan yazdığı denemeler ile en fazla paylaşılan yazarların da başında geliyor.

Beni İçinden Sev, Ahmet Batman’ın önceki kitapları gibi aşk dolu bir deneme kitabı. Okurları yine kısa kısa süslü cümleler ile etkisi altına alıyor ve sevdikleri ile bunları paylaşmasını sağlıyor.

Beni İçinden Sev Soruları ve Cevapları

Beni İçinden Sev kimin eseri?

Ahmet Batman

Beni İçinden Sev türü nedir?

Deneme

Beni İçinden Sev kaç sayfa?

232

Beni İçinden Sev Yorumları

pek farklı birşey yok kitapta hemen hemen aynı hikayeleri anlatmış

12-02-2018 10:38

ilk kez bi kitap okurken ağladım çok beğendim emeğinize sağlık.

16-02-2018 01:50

ahmet batman seni hiç görmedim ama sana ve kitaplarına bayılıyorum

20-02-2018 11:57

kitap çooook güzel, 4 günde bitirdim

28-02-2018 19:27

kitab çok güzel bayıldım
ellernize emeğnize salık

02-03-2018 16:11

ya cinsel bi şey varmı

02-03-2018 18:05

daha okuyamadım ama güzel bir kitap olduğuna eminim...

13-03-2018 18:34

bu kitap çok güzel bayildim

14-03-2018 20:42

bu kitabı okumayı okdr cok istiyormki okuldaki hocama soyledm sipariş verelim ben veriyim paranızı diye yok deyince birz hevesim kırılsada hala okumayı cok isterdim aksine internetedde bulamadm

15-03-2018 22:56

okumadım . ama okuyacağım emin olun

17-03-2018 16:46

bir arkadaşım hep bahsedip soruyordu ben de merak edip okudum gerçekten coook begendim allah cc razı olsun.

29-03-2018 19:22

bir aşkı en güzel dilde anlatan tek yazar sensin (bende şairim) ama seni çok beğeniyorum başarıların devamını dilerim 🥀

19-04-2018 22:50

çok güzel tşk ederim

17-05-2018 15:53

hayır kesinlikle cansel bişi yok kitap çok güzel arkadaşlar ben okudum bitirdim hepinize tavsiye ediyorum 😊

19-05-2018 12:38

arkadaşlar bu kitabın ana düşüncesi nedir bilen var mi

22-05-2018 14:07

kitap harika bir gunde bitirdim bir kitap bu kadarmi guzel olur

25-05-2018 14:44

bi binsan bi kitabı okurken bu kadar aglayamz harika bi kitap

25-05-2018 14:54

cok guzel bir kitab siddetle tavsiye ederim bir gunde bitirdim okurken cok agladim :))guzel hikaye cunku icinde sen varsin derin ve guclu aski guzel aski ahmet batman aski guzel anlatan yazarlardan ellernize emegnize saglik tesekkur ederim

Asim sana henüz istek atılmıyor denedim olmuyor • 09-06-2018 07:09

merhaba arkadaslar. ben gonul. 14 yasindayim. gercegi soylemek gerekiyor ki, ahmet batmanin hikayeleri coooooook guzel. ilk oncede, bana ikimizi anlat isimli bi kitap aldim. muhtesemdi.....ahmet batman. sizin kitaplariniiiiiii coooookkkkk seviyorum

22-06-2018 13:18

almadım ama güzel olduğunu düşünüyorum kitabı sevenler yorum atsın bana

30-06-2018 14:39

coook guzel
cok begendi

28-07-2018 23:24

çok güzel kitab ahmet batmanın tüm kitapları çok güzel

08-10-2018 08:01

çok güzel kitab ahmet batmanın tüm kitapları çok güzel
çok güzel kitab ahmet batmanın tüm kitapları çok güzel

08-10-2018 09:54

son zamanlar da okuduğum en etkileyici kitaplardan ve kendisine bağlayıcı anlatım tarzı ile de sürükleyici olması da okuma adına ayrı bir haz vermekte . şiddetle tavsiye ederim.

06-11-2018 15:49

1 günde okuyup bitirdim bu kitabı. akıcı ama daha çok gençlere hitap eden bağlılığı aşkı mücadeleyi güçlü olmayı anlatan bir kitap.

Melek • 17-11-2018 15:56

çok güzel harika ahmet batmanın bütün romanları güzel:):))))));)

19-02-2019 09:03

ben bu kitaba aşığım

22-09-2019 20:58

çok güzel bir hikaye mi? derseniz evet derim.ama bundan daha güzel ve akıcı bir hikaye okumada mı? evet okudum ama bu hikaye beni etkilemedi de değil ve gerçekten klask bir hikaye yani kısaca ne iyi ne de kötü bir hikaye bu tür hikayelere şahsen eh işte denir. ben bunu 7.sınıfa geçmiş bir kız olarak söylüyorum:-) :-)

12-10-2020 13:43

çok güzel bir kitap okurker sözleri sosyal medyada paylaştım sürekli arkadaşlarım da çok sevdi hangi kitap diye merak ettiler

26-06-2022 21:52

çok okumak istediğim bir kitap ama hala kütüphaneye gelmedi

05-04-2023 17:53

yinede sevgiyi dışa vurmak lazım

20-01-2024 16:25

Başka Bir Şey Beni İçinden Sev Gökyüzüne Not Korkma Kalbim Bana İkimizi Anlat Sabah Uykum Soğuk Kahve en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Tarihi Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Fantastik Kitaplar Macera Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Polisiye Kitaplar Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Komik Kitaplar Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Din / Tasavvuf Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Psikoloji Kitapları Gizem Kitapları Politik Kitaplar Deneme Kitapları Biyografi Kitapları Şiir Kitapları Günlük Anı Kitapları Beslenme Diyet Kitapları