Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle

Miraç Çağrı Aktaş Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Deneme
Yayınevi:Olimpos Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2016 (27-02-2016)
Sayfa Sayısı:208
ISBN:6059176804
Kitap Puanı:
6.1 / 10 | Oy: 787 | Yorum: 28
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:11,05 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Deneme, Romantik Aşk

Arka Kapak Bilgisi

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Özeti

Miraç Çağrı Aktaş Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle


Yaşanan aşklar, ayrılıklar, yalnızlıklar, her aşktan geriye kalan sancılar, acılar ve bundan çıkarılan dersler anlatılıyor. Okuyucuya içini dökme, dertleşme havası şeklinde devam ediyor olaylar. Bir solukta okunacak bir kitap Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle. İlgimi çeken bir konuya da değinmişti yazar: " Ne kadar başarılı olduğu tartışılsa da aynı acıları yaşamaktan korkmak diye bir olay var. Hangi cümleyle anlatmaya çalışırsan çalış, anlatamazsın. Yazmaya kalksan kelime haznen yetersiz kalır. Hissettiremezsin... "Anlatılmaz yaşanır" dedikleri cümle yaşadığımız ve hala yaşamaya devam ettiğimiz acılar için söylenmiş sanki...

Kadın "Seviyorum" der, adam sevdiği kadının tuzlu kahvesini içer.

Kitapta daha çok yaşanan ayrılıklar sonrası, ders çıkarma ve öğüt verme işleniyor. Bir olay üzerine edinilen tecrübeler, yaşanan acılar okurla paylaşılıyor. Bu olaylardan biri olan Batur ve Buse'nin aşkını anlatmak ile başlıyor. Batur babasız yetişmiş ve eksikliğini hayatı boyunca hissetmiş, annesi ve kardeşi ile yaşam süren biridir. İşletme bölümünü bitirip bir şirkette işe başlar. Çalışma hayatına devam ederken bir gün şirkette bir olay olur. Şirketin muhasebe bölümünde çalışan Buse'nin kasada fazla açık çıktığı gerekçesiyle işine son verilir. Ortada bariz bir haksızlık söz konusudur. Buse böyle bir şeyi yapacak biri değildir. Buse şirketteki arkadaşlarına veda ederken Batur ile olan diyalogu da burada başlar. Batur ve Buse helalleşir ve Buse şirketten ayrılır. Batur böyle bir haksızlığa göz yumamaz. Çünkü Buse'nin de kendisi gibi babası yoktur ve hasta annesine bakması için maddi bir gelire ihtiyacı vardır. Batur bunun üzerine şirketi şikayet eder. Batur' da Buse gibi işten çıkarılır. Buse olanları öğrenince çok üzülür. Baturla konuşur. Batur ona tahammül edemediği tek şeyin insanlara haksızlık yapılması olduğunu söyler. Günler sonra Batur, Buse'nin İstanbul' a taşındığını ve bir şirkette işe girdiğini öğrenir. Buna çok sevinir. Ama samimi olmadıkları için Buse'yi aramaya çekinir. Bir gün Batur' a bir telefon gelir. Bu telefon bir şirketten gelmiştir ve Batur' a onunla çalışmak istediklerini kadrolarına katmak istediklerini söyler. Batur ailesini bırakıp uzaklara gitmek istemese de çalışmadan da duramayacağını anlar ve İstanbul' a gider.

İlk önceleri teyzesinin yanına yerleşip düzenini kurar. Aylar böyle geçip giderken Batur, Buse' den ne haber alabilir, ne de kalbine birini dahil edebilir. Buse Batur' u hiç aramaz, telefonlarına da cevap vermez. Birkaç ay sonra her şey aynı şekilde devam ederken departman müdürü başka yerden bir ekibin geleceğini ve toplantı yapacaklarını söyler. Toplantı zamanı Batur gördüklerine inanamaz. Gelen ekibin başında müdür olarak Buse vardır. Buse onu görür ama bozuntuya vermez. Batur çok heyecanlıdır bir o kadar da meraklı. Toplantı sonrası Batur ve Buse karşılaşıp konuşmaya başlar. Batur ona olan sitemini dile getirir ve öfkesini belli eder. Buse olanları ona anlatır. Öncelikle şirketi arayıp Batur' u işe almaları için rica ettiğini müdürün onu kıramayıp Batur' u işe aldığını her şeyi anlatır. Batur çok sinirlenir ama ona olan sevgisi kalbine söz geçiremez. Bu olaydan sonra ekip toplantılarını Batur dört gözle bekler. Ancak bir sonraki toplantıda Buse yoktur. Batur endişelenir ve Buse'yi arar. Buse telefonu yine açmaz. Bu olaydan iki gün sonra Buse'yi şirkete ait bir arabaya binerken görür.


Direksiyondaki kişiyi gördüğünde gözlerine inanamaz. Bu şoför Batur' u yıllar önce bırakıp giden babasıdır. Böyle mi karşılaşacaktım onunla diye düşünür. O gün izin alır ve eve gelir. Bu olanları zor olsa da atlatır. Rutin iş günlerinin birinde Batur servise binmek üzere dışarı çıkar. Bu arada Buse' yi bir adamla konuşurken görür. Adam bir anda hızla Batur' a yaklaşır ve ona sert bir yumruk atar. Batur yere yığılır ve Batur' un babası onu alıp hastaneye götürür. Bu olayda Batur babasının Buse' nin eniştesi olduğunu öğrenir. Kabul etmek istemese de babası Buse'nin teyzesiyle evlidir. Batur her yeni olayda bir kere daha sarsılır. Ama bu duruma da alışmaya çalışır. Batur eve döner Buse' de onu sık sık arayıp sorar. Bu şekilde bir ay geçer. Bu arada Batur Antalya' ya annesini ve kardeşini görmeye gider. Antalya' ya gittikten üç gün sonra acı bir haber alır. Buse'nin annesi uzun zamandır şeker hastalığıyla mücadele ediyordur ve en sonunda yenik düşerek hayata gözlerini yumar. Buse hayatındaki tek varlığını kaybeder. Hayat onun tutunduğu tek dalı kesmiştir. Batur hemen İstanbul' a gider. Buse'nin bu zor döneminde en büyük destekçisi olur ve onun yeniden tutunduğu dal olmak için her şeyi yapar.

Bu arada babası Batur' un onun oğlu olduğunu öğrenir ve konuşmak ister. Kısa bir süre konuşurlar. Konuşma sonunda Batur ona 'sen benim için sadece Buse'nin eniştesisin' der ve konuyu kapatır. Buse ve Batur gün geçtikçe yakınlaşmaya başlarlar. Batur, Buse'ye evlenme teklifi eder ve beraber bir yola girerler. Batur Buse'nin tuzlu kahvesini içmek üzere onu Buse'nin eniştesinden yani kendi babasından istemeye gider. Küçük bir nikah töreniyle Buse ve Batur evlenir. Buse artık onun gelincik çiçeğidir. Üç yıl sonra bir kız çocukları olur. Adını Melek koyarlar. Melek Buse'nin ölen annesinin ismidir. Batur ve Buse babasız büyümüşlerdir. Onlar bu yaşadıkları eksikliği hiçbir zaman Melek' e yaşatmazlar.

"Şükretmeyi bilen kalbe sunulan her sevgi helaldir" .

Yazar: Nisanur Duvarcı

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Konusu

Son zamanların en beğenilen ve okunan yazarlarından biri olan Miraç Çağrı Aktaş Bana Seni Seviyorum Deme serisine kaldığı yerden devam ediyor ve Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle ile bu kez işi evlilik boyutuna getiriyor.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle kitabı son zamanlarda moda olan kadın erkek ilişkilerine kadınların gözünden eğlenceli bir şekilde ele alan eserlerden bir tanesi.

Romantik deneme türündeki kitapta Miraç Çağrı Aktaş bir kez daha erkek ile adam arasındaki farklı ve sözlerden daha çok yapılanların anlamlı olduğunu vurguluyor ama bu kez işi evlenme boyutunda anlatıyor.

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorumları

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum her zamanki gibi çok güzel

07-03-2016 02:59 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum harika bir kitap elinize sağlık

09-03-2016 12:28 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum çok güzel bir kitap elinize sağlık

09-03-2016 22:53 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum süper bir kitap

11-03-2016 15:01 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum çok güzel bir kitap çok beyendim sağolun

04-04-2016 22:58 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum bu kitabı güzel hikayeli bir biçimde anlatmış güzel olmus

15-04-2016 04:12 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum çok güzel
çok iğrenç hiç tavsiye etmem almayın . paranıza yazık

17-04-2016 09:52 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum bu kitabı çok beğendim çok güzel olmuş tam beni anlatıyor

27-04-2016 13:39 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cok güzel en yakın zamanda alacam

03-05-2016 11:32 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cok guzel kitap ellerinzee saglik

11-05-2016 20:54 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cok guzel
cok tatli bi yazar

12-05-2016 09:36 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cok guzel herkesin okumasini tavsiye ederim

21-05-2016 14:38 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum aldım okudum çok güzel bir kitap herkesin okumasını tavsiye ederim.

29-05-2016 15:40 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum aldım okuyorum ama anlamlandıramadığım ve beni kitaptan soğutan bazı şeyler fark ettim.
1. busenin annesi önceden ölmüştü ve batur onun yanında olmuştu ama sonra nikahtan hemen sonra öldüğünü yazmış.
2. busenin annesi şeker hastalığından öldü demiş ama şekerden kimse ölmez ki be güzel yazarım keşke destekli atsaydın.

14-06-2016 19:53 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum acaba özel yazdığı not hangi sayfada ?

24-06-2016 19:06 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum bayıldım tek kelime ile

19-09-2016 00:21 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum emeğinize teşekkür ederim. Ćok başarılı.

28-09-2016 22:31 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cok guzel bi kitap elline saglim

10-10-2016 00:33 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum tam okumak istediğim bir kitap

28-12-2016 17:45 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum bende bu kitap bagimlilik yapti harika!bir kitap bu herkesin okumasini tavsiye ederim bana seni seviyorum deme evlen benimle 😊😌

04-03-2017 11:37 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum batur kim hayali birimi yoksa miraç mı

29-04-2017 17:08 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cevap verir misiniz çok merak ettim baturu çünkü yaşadıkları aynı miraç gibi de

29-04-2017 19:28 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum çok kötü paranıza yazık ayrıca kitap son derece saçmalıklarla dolu

07-05-2017 22:58 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum cok guzel cok begendim

29-05-2017 14:54 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum kitap acayip kötü amatörlükle dolu ordan oraya zıplıyor konuya anlam veremiyorsun . başlayan bi aşk vardı hamileydi ? hangi ara bitti çocuğa ne oldu . aldım ama kapağa ve isme aldanarak aldım . bu kitap 16 yaşında olupta aşk acısı çekenlere göre . belli bir olgunluğa gelmiş gençlerin okuyupta zaman kaybetmesini istemem .

14-10-2017 17:31 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum çok güzel bir hikaye çok beğendim

01-11-2017 11:30 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum çok merak ettim

03-12-2017 19:15 !!

Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Yorum bence muhtesem bi kitap mirac bey bunlarin hepsini siz mi yasiyorsunuz cok tatli kitaplar yaziyorsunuz

10-12-2017 18:23 !!

Yorum Yaz

:: Miraç Çağrı Aktaş ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.