Kalbimizin Not Defteri

Miraç Çağrı Aktaş Kalbimizin Not Defteri
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Deneme
Yayınevi:Olimpos Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2016 (19-01-2016)
Sayfa Sayısı:208
ISBN:6059176576
Kitap Puanı:
6.3 / 10 | Oy: 356 | Yorum: 6
Editör Puanı:8
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:10,20 TL
D&R:11,05 TL
Sözcü Kitabevi:11,90 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Deneme

Arka Kapak Bilgisi

Kalbimizin Not Defteri Özeti

Miraç Çağrı Aktaş Kalbimizin Not Defteri


Bir kitap sizin ile konuşuyor olabilir mi? Konuşmak istediğiniz veya söyleyemediğiniz her şeyi içinizden dışarı akıtmaya yardımcı olabilmenin yolunu Sayın Aktaş sizlere sunmaktadır. Soru cevap yolu ile sizlerin duygu ve düşüncesini öğrenmek isterken aynı zamanda rahatlatma işinin hakkını veriyor.

Kitabı elinize aldığınızdan itibaren kitabın kendine has düzenlenmiş sayfaları ve sizi içine çeken cümlelerin sıcaklığı karşılıyor sizi. Sayfaların sorularına veya o sayfada geçen cümlelerin sıcaklığı ile kitap ile ruhunuz aynen bütünleşerek size acınızı hafifletmek için yol sunmakta. Kendinize seçtiğiniz özel bir kalem ile sayfalara akan içinizi de sıcak anlar ile kaplamak için sizleri beklemekte.

Kitabın içerisinde yer alan ve etkileyici cümleler ile sizi düşünmeye iten bir durum ile bilinçaltını boşaltmanıza yardımcı oluyor. Örneğin, “ Anlatsam hissedecek misin? Boşversene” cümlesi ile sizi derin duyguların içine sürüklerken asıl olanı görmenize de katkı sağlamak için sizlere belli boşluk çerçevesinde duygu ve düşüncenizi anlatmayı amaçlamış yazar ile iletişim kurmanızı sağlamıştır. Hayatımızda bizim iççin önem kadrosu çok üst seviyede olan insanlara ise kalbimin üzerinde yerin var cümlesi ile ön plana çıkarmıştır. Yaşadığımız her durumu duru bir şekilde anlattığı cümleleri ile yaşadığınız bunaltıları sanki doktor edası ile çözmeye çalışıyor.

Kitap falı bakılmasına yardımcı olabilecek bir kitap olarak kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda Kitabın herhangi bir sayfasını açarak oraya dökeceğiniz yazılar veya daha önceden yazdığınız yazılar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sayın Aktaş sizlere umudun kapısını sonuna kadar aralayarak duygularınıza tercümen olmayı başarmıştır.

Kapak kısmında yer alan “Sevginizi hissettirmediğiniz aşkın sefasını süremezsiniz…” cümlesi ile size yeni umut kapısı açmaya ilk kapak sayfasından başlayarak farklı âlemlere götürmeye yardımcı olmaktadır. Çeşitli formüller ile de kitap dışı yardımcı olmak isterseniz cümlelerin içindeki sır kapısını kendi yazdığınız cümleler ile karşılaştırarak küçük bulmacayı çözmeniz mümkündür.

Mutluluğunuz bir cümleyi okumak kadar kolay olabilir mi? Bu sorunun cevabı harflerin gizli birleşimi ile kendinizi bulmanızın yolunu sağlayacaktır. Kaleme aldığınız her sayfayı ve istediğiniz bir sayfayı yazara okutmak isterseniz fotoğraf çekip yollayabileceğiniz adresi son sayfada sizlere sunmuştur.

Örneğin “aşk sizin için ne anlam ifade ediyor?” sorusunda size alında gerçekte ne istediğinizi bulmanıza yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sizin dinlediğiniz şarkılar o kişinin ruhuna dokunabilecek kadar güçte olabilir mi peki? Dinlediğiniz şarkılar yaptığınız eylemler kişinin hissetmesine veya sizin yanlış yolda olduğunu gösterebilmektedir.

Kalbinizin sizin yanıltma ihtimalinin olmadığı gibi görmek istemediklerinizi duygusal olarak bilinçaltına göndererek sizin bilinçaltına gönderdiklerinizi cümleleri ile dışa vurmaya çalışmaktadır. Sayfaları çevirdikçe karşılaştığınız cümlelerin hepsi sizin için büyük adımlardan meydana geliyor. Gerçekleri gördükçe aslında sizin nerde hata yaptığınız ve hangi duygusal bağlamın pençesinde olduğunuzu kendinizin bulması için özel olarak hazırlanmış bir kitaptır.

Kitapta aslında hep aynı olduğumuzun ve aynı acıları çekiyor oluşumuzun sorunsallarını sizlere göstermektedir. Aslında hepimizin başından geçmiş sıradan olaylar dizisinin beraberinde getirdiği genel cümleler ile o cümlelerin size ne ifade ettiğini daha iyi anlayabilmeniz için oluşturulmuş cümleler bütünüdür.

Gerçekten kitap sizinle konuşabiliyor mu? Kaybetme korkusunun içinde debelendiğiniz veya öyle olmasa bile hissettiğiniz kişilerin aslında ki gerçek kimliklerini öğrenmek isterseniz bu kitap içerisinde aşksal olan her sorunun cevabını bulabilecek güçtesiniz. Güçlü olmaya çalıştığınız o andan itibaren kitap sizi farklı boyutlara götürecek bir kitap oluşturan Aktaş ile konuşmaya hazır hissettiğiniz andan itibaren büyük rahatlamalar hissedebilirsiniz. İçsel çatışmalarınıza ortak olacak bir kitap olan “Kalbimizin Not Defteri” isimli kitabı bizlere “Miraç Çağrı Aktaş” bizlere sunmaktadır.

Yazar: Eda Yılmaz

Kalbimizin Not Defteri Yorumları

Kalbimizin Not Defteri Yorum çok sıradan bir kitaptı benzer şeyleri tekrarlamış yazar yeni birşey katmıyor

24-09-2016 19:19 !!

Kalbimizin Not Defteri Yorum sevmek okadar yabancılaştıki benim için bir nevi korkakılık aslında..

merve • 04-10-2016 08:09 !!

Kalbimizin Not Defteri Yorum dili çok kötü ama gençlere hitap ediyor edebiyat ile alakası yok blog okuyorsunuz gibi

19-11-2016 22:35 !!

Kalbimizin Not Defteri Yorum guzel

06-04-2017 11:54 !!

Kalbimizin Not Defteri Yorum begenmedınızmı
nutuk adlı romanı okuyun cok guzel bır kıtap
bay
hıc guzel degıl beyenmedım

24-04-2017 16:25 !!

Kalbimizin Not Defteri Yorum aşkla ilgili ama iyi

06-06-2017 19:07 !!

Yorum Yaz

:: Miraç Çağrı Aktaş ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.