Kalbimizin Not Defteri

Kalbimizin Not Defteri
Kitabın Yazarı:Miraç Çağrı Aktaş Kitap Türü:Deneme Yayınevi:Olimpos Yayınları Yayınlandığı Yıl:2016 (19-01-2016) Sayfa Sayısı:208 ISBN:9786059176576 Kitap Puanı:7.7 / 10 | Yorum: 8

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kalbimizin Not Defteri - Miraç Çağrı Aktaş

Kitap Türü:Deneme

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Kalbimizin Not Defteri Özet

Bir kitap sizin ile konuşuyor olabilir mi? Konuşmak istediğiniz veya söyleyemediğiniz her şeyi içinizden dışarı akıtmaya yardımcı olabilmenin yolunu Sayın Aktaş sizlere sunmaktadır. Soru cevap yolu ile sizlerin duygu ve düşüncesini öğrenmek isterken aynı zamanda rahatlatma işinin hakkını veriyor.

Kitabı elinize aldığınızdan itibaren kitabın kendine has düzenlenmiş sayfaları ve sizi içine çeken cümlelerin sıcaklığı karşılıyor sizi. Sayfaların sorularına veya o sayfada geçen cümlelerin sıcaklığı ile kitap ile ruhunuz aynen bütünleşerek size acınızı hafifletmek için yol sunmakta. Kendinize seçtiğiniz özel bir kalem ile sayfalara akan içinizi de sıcak anlar ile kaplamak için sizleri beklemekte.

Kitabın içerisinde yer alan ve etkileyici cümleler ile sizi düşünmeye iten bir durum ile bilinçaltını boşaltmanıza yardımcı oluyor. Örneğin, “ Anlatsam hissedecek misin? Boşversene” cümlesi ile sizi derin duyguların içine sürüklerken asıl olanı görmenize de katkı sağlamak için sizlere belli boşluk çerçevesinde duygu ve düşüncenizi anlatmayı amaçlamış yazar ile iletişim kurmanızı sağlamıştır. Hayatımızda bizim iççin önem kadrosu çok üst seviyede olan insanlara ise kalbimin üzerinde yerin var cümlesi ile ön plana çıkarmıştır. Yaşadığımız her durumu duru bir şekilde anlattığı cümleleri ile yaşadığınız bunaltıları sanki doktor edası ile çözmeye çalışıyor.

Kitap falı bakılmasına yardımcı olabilecek bir kitap olarak kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda Kitabın herhangi bir sayfasını açarak oraya dökeceğiniz yazılar veya daha önceden yazdığınız yazılar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sayın Aktaş sizlere umudun kapısını sonuna kadar aralayarak duygularınıza tercümen olmayı başarmıştır.

Kapak kısmında yer alan “Sevginizi hissettirmediğiniz aşkın sefasını süremezsiniz…” cümlesi ile size yeni umut kapısı açmaya ilk kapak sayfasından başlayarak farklı âlemlere götürmeye yardımcı olmaktadır. Çeşitli formüller ile de kitap dışı yardımcı olmak isterseniz cümlelerin içindeki sır kapısını kendi yazdığınız cümleler ile karşılaştırarak küçük bulmacayı çözmeniz mümkündür.

Mutluluğunuz bir cümleyi okumak kadar kolay olabilir mi? Bu sorunun cevabı harflerin gizli birleşimi ile kendinizi bulmanızın yolunu sağlayacaktır. Kaleme aldığınız her sayfayı ve istediğiniz bir sayfayı yazara okutmak isterseniz fotoğraf çekip yollayabileceğiniz adresi son sayfada sizlere sunmuştur.

Örneğin “aşk sizin için ne anlam ifade ediyor?” sorusunda size alında gerçekte ne istediğinizi bulmanıza yardımcı olmaya çalışmaktadır. Sizin dinlediğiniz şarkılar o kişinin ruhuna dokunabilecek kadar güçte olabilir mi peki? Dinlediğiniz şarkılar yaptığınız eylemler kişinin hissetmesine veya sizin yanlış yolda olduğunu gösterebilmektedir.

Kalbinizin sizin yanıltma ihtimalinin olmadığı gibi görmek istemediklerinizi duygusal olarak bilinçaltına göndererek sizin bilinçaltına gönderdiklerinizi cümleleri ile dışa vurmaya çalışmaktadır. Sayfaları çevirdikçe karşılaştığınız cümlelerin hepsi sizin için büyük adımlardan meydana geliyor. Gerçekleri gördükçe aslında sizin nerde hata yaptığınız ve hangi duygusal bağlamın pençesinde olduğunuzu kendinizin bulması için özel olarak hazırlanmış bir kitaptır.

Kitapta aslında hep aynı olduğumuzun ve aynı acıları çekiyor oluşumuzun sorunsallarını sizlere göstermektedir. Aslında hepimizin başından geçmiş sıradan olaylar dizisinin beraberinde getirdiği genel cümleler ile o cümlelerin size ne ifade ettiğini daha iyi anlayabilmeniz için oluşturulmuş cümleler bütünüdür.

Gerçekten kitap sizinle konuşabiliyor mu? Kaybetme korkusunun içinde debelendiğiniz veya öyle olmasa bile hissettiğiniz kişilerin aslında ki gerçek kimliklerini öğrenmek isterseniz bu kitap içerisinde aşksal olan her sorunun cevabını bulabilecek güçtesiniz. Güçlü olmaya çalıştığınız o andan itibaren kitap sizi farklı boyutlara götürecek bir kitap oluşturan Aktaş ile konuşmaya hazır hissettiğiniz andan itibaren büyük rahatlamalar hissedebilirsiniz. İçsel çatışmalarınıza ortak olacak bir kitap olan “Kalbimizin Not Defteri” isimli kitabı bizlere “Miraç Çağrı Aktaş” bizlere sunmaktadır.

Yazan: Eda Yılmaz

Kalbimizin Not Defteri Soruları ve Cevapları

Kalbimizin Not Defteri kimin eseri?

Miraç Çağrı Aktaş

Kalbimizin Not Defteri türü nedir?

Deneme

Kalbimizin Not Defteri kaç sayfa?

208

Kalbimizin Not Defteri Yorumları

çok sıradan bir kitaptı benzer şeyleri tekrarlamış yazar yeni birşey katmıyor

24-09-2016 19:19

sevmek okadar yabancılaştıki benim için bir nevi korkakılık aslında..

merve • 04-10-2016 08:09

dili çok kötü ama gençlere hitap ediyor edebiyat ile alakası yok blog okuyorsunuz gibi

19-11-2016 22:35

begenmedınızmı
nutuk adlı romanı okuyun cok guzel bır kıtap
bay
hıc guzel degıl beyenmedım

24-04-2017 16:25

aşkla ilgili ama iyi

06-06-2017 19:07

özentisiz bir şekilde yazılmış bir kitap hayal kırıklığı oldu

05-12-2019 13:11

kalbimden size ciltli ne demek yaa hayret bişey

28-08-2022 21:41

fena kitap değil ama çok kitap yazdı çok tekrar var tadı kaçıyor

01-10-2023 20:05

Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar Kendine Hoş Geldin Yine de Sevdik Sen On Yedi Yaşımsın Kalbimizin Not Defteri Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli