Aşkın İstilası - Yol

Aşkın İstilası - Yol
Kitabın Yazarı:Metin Hara Kitap Türü:Kişisel Gelişim Yayınevi:Destek Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:408 ISBN:9786054994526 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 12

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:22,08 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Aşkın İstilası - Yol - Metin Hara

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Aşkın İstilası - Yol Özeti

Metin Hara Aşkın İstilası serisi ile bizi yeni bir Yol'a çıkarmaktadır.

Bu kitabın başında bize vaat ettiği kendi benliğimizden, içeriye doğru yaptığımız bir yolculuk. Kitabın başında bize dört beyin dalgasından bahsetmektedir.

BETA BEYİN DALGASI: Korkuyla tetiklenen bir dalgadır. Saldırmaya hazır bir kaplanın bize geldiğini düşünelim. Tehlikeyi hissettiğimiz an beyin dalgası yükselmektedir. İçinde bulunduğumuz duruma karşı bizi savaşmaya hazır hale getirmektedir. Beta beyin dalgasında olmak yaşamdan zevk aldırmaz. Aksine, her şeye karşı tepkili gözükmemize neden olmaktadır.

ALFA BEYİN DALGASI: Hazzın, mutluluğun ve keyfin olduğu beyin dalgasıdır. Betada, yaşamda kalma korkusu varken, burada yaşamın kendisi vardır. Mutlu olduğun anların hepsi bu beyin dalgasında gerçekleşir.

TETA BEYİN DALGASI: Bu beyin dalgası uyku halidir. Burada iyileştirici hücreler daha fazladır.

DELTA BEYİN DALGASI: Uykunun en ağır olduğu zaman ki beyin dalgasıdır.

Beta beyin dalgasından alfa beyin dalgasına geçmek mümkündür. Beyin dalgalarımızı nefes egzersizleri ile düşürebiliriz. Her gün on dakika sufi nefesi ile beyin dalgalarımızı düşürebiliriz. Sufi nefesi, kendini rahat hissettiğin yerde ve pozisyonda dilediğin yerde yapılabilir. Yalnız nefeste ustalaşmak için her gün en az on dakika yapmak şarttır. Dördüncü haftanın sonunda herkes sende ki olumlu değişimi fark edecektir. Verdiğin olumlu tepkiler yaşadığın olayları bile etkisi altına almaya başlayacaktır.

Kİ ENERJİSİ: Gördüğümüz her şey ki enerjisidir. Ki enerjisini yönlendirmek sufi nefesi ile yapılabilen bir tekniktir. Avuç içlerini açarak dik konumda durmalı ve derin nefes alarak bu nefesi kolundan, eline doğru aktardığını hayal ederek yapılmaktadır. Nefesini elinden çıkarmak demek değildir. Nefes alıp vermen düzenli olmalıdır. Bu konu da deneyim kazandıkça ellerinde karıncalanma, serinlik gibi tepkiler hissedilebilir.

Kİ TOPU: Ki topunun oldukça eğlenceli olduğunu söylemektedir Metin Hara. Ellerinin içinde bir top, kar kütlesi ya da su kütlesi tuttuğunu hayal ederek yapabilirsin. Ki topunu ise her gün on beş dakika yapmak gerekmektedir.

Her şeyi aşkla yaptığın zaman bir anlamı olmaktadır. Eğer onu sevgiyle yapamıyorsan olmamaktadır. Ki toplarından renkler elde edilmektedir. Bunların her biri bir anlam taşımaktadır.

Yedi tane ana çakradan oluşmaktadır. Biraz da bunlardan bahsedelim:

IRMIZI (KÖK ÇAKRA) TOPRAKLANMA;

Bütün çakraları öğrenmek için bu çakra oldukça önemlidir. Her birini öğrendikten sonra bir üste geçilmesi gerekir. Kök çakra enerji merkezidir. Kök çakranın rengi kırmızıdır. Bu yüzden fastfood zincirlerinin logoları kırmızı renkten oluşur. Verdikleri mesaj ise, senin yemek yediğin zaman topraklanacağın bilgisidir. Toprakta yaşayan insanın topraklanma ihtiyacı olmadığı için köy de fastfood yoktur.

TURUNCU ÇAKRA; Hem cinselliğin hem de yaratıcılığın olduğu çakradır. Migreni olanların bu çakrada iyileştiği gözlemlenmektedir.

SARI- MIDE ÇAKRASI; Midenin bulunduğu alanda yer alır ve mideyi etkiler. Hazmetmekle ve sosyal ilişkiler ile ilgilidir. Dışarı da yaşadığımız sıkıntılar midemize vurmaktadır. Metin Hara ve arkadaşı, pizzayı birlikte yedikten sonra arkadaşı zehirlenmiştir. Fakat, aynı pizzayı yediği halde Metin Hara gayet sağlıklıdır. Aslında arkadaşının canı o an başka bir şeye sıkkın olduğu için böyle bir şey yaşamıştır.

YEŞİL- KALP ÇAKRASI; Bu çakra şifa ve blokaj çözmekten oluşur.

Şifa, bedenin bütün iyileştirici sistemlerini harekete geçirmesi işlemidir. Hastalığın ne olduğunu bilmek ve doktor ile tedavi olmak ayrı bir olay; yeşil çakra ile iyileştirici sistemleri sistemlerini harekete geçirmek ayrı şeydir. Tedavi başladıktan sonra uygulanmalıdır. Blokaj çözmek ise; burada blokaj her türlü olaydır. Hastalıklar, kilo trafik gibi. Blokaj karşısında yeşil bir ki topu oluşturmak ve blokaja yollamaktır. Bir gün sinema salonunda öğrencilerinden birini görür. Yeşil ki topu yaparak sinema salonunda yan yana on iki kişilik yer ayarlamaya çalışmaktadır. On iki arkadaş akşam kalabalığına rağmen yan yana yer bulmuştur. Yeşil ki topundan inanarak istediğim zaman her şeyin olacağını söylemektedir.

MAVI BOĞAZ ÇAKRASI:

Boğazın olduğu yerde bulunan çakradır. Kişinin kendini ifade etmekle kullandığı enerji merkezidir.

MOR- ALIN ÇAKRASI:

İki kaşın ortasında üçüncü göz olarak ifade edilir. Beş duyu ötesindeki hakikatlere ulaşmanın evresidir.

BEYAZ- TEPE ÇAKRASI:

Kafatasının bıngıldak da denen bölgesinde yer alan ve varoluşla bağlantının sağlandığı enerji merkezidir. Beyaz renk, bütün renklerin bileşimi olduğu gibi aynı zamanda var olan bütün enerjilerin karışımıdır.

Pembe Ki Topu; ilişkileri şifalandırmakta çok işe yaramaktadır. Pembe Ki topları, dört ana konu üstünde güçlü işlevi vardır. Bunlar; koşulsuz sevgi, ilişkiler, çekicilik ve korkulardır.

İnsan kalbi fizyolojik olarak iki bombeli kalp şekillerine hiç benzemez. Bir rivayete göre iki bombeli kalp şekli, sevgililerin enerji bedenlerinin resmedilmesiyle ortaya çıkmıştır. Pembeyle boyanan kalpler koşulsuz sevginin ilişkilerini şifalandırırken topraklamanın rengi olan kırmızı, ilişkileri dünyevileştirmektedir.

Pembe Ki ki topu egzersizi ise pembe ki topu düşleyerek onu kalp çakrana yerleştirip, sevgiyle dolu olmasını istemektir. Kırmızı ki topunun kullanımı iki bacak arasıdır. Turuncu ki topunun kullanımı, göbek deliğinin iki parmak altıdır. Sarı ki topu göbek deliğinin beş parmak yukarısıdır. Yeşil ki topu kalbin hizasında, tam ortada iman tahtasının üstüdür. Mavi ki topu boğaz bölgesidir. Mor ki topu alında iki kaşın ortasıdır. Beyaz ki topu ise, tepe bölgesidir.

Kök çakra ve alın çakrasının dengelenmesi; maddi ve manevi uyumun sağlanması anlamına gelir. Son zamanlarda insanlar maddiyata yönelmiş görünse de; aslında herkes iki arada kaldığı için mutluluğu yakalayamamaktadır. Maddi ve manevi enerjiler, dengesiz olduğu sürece hayatımızda ki problemler devam edecektir.

Cinsel çakra da ürettiğimizi, boğaz çakrasında ifade edilmektedir. Bir kişi kendini ifade etmesi bir olayı açıklayıcı şekilde anlatmasıdır. Eğer bu kişinin kendini ifade etme şekli olarak bağırarak konuşmayı kastediyorsa o aslında ifade etme biçimi değildir.

Sosyal ilişkilerin dengelendiği enerji merkezi olan mide çakrasıdır. Sevgiyi deyimlediğimiz ise kalp çakrasıdır. Bu ikisi arasında dengesizlik olduğunda yitik olan kişi ya bencildir ya da fedakar. Bencillik ve fedakarlık aslında birbirine eş derecede hastalıklı yapıdır.

Sağ beyin dişi, sol beyin ise erkek enerji tarafıdır. Sol beyin bedenin sağ tarafıdır. Sıcak, analitik, mantıklı, sonuç odaklı, dışadönüktür. Sağ beyin ise, bedenin sol tarafıdır. Serin, sezgisel, duygusal, süreç odaklı, içedönüktür. Sol beyin senin yaşamını canlı tutmak, sağ beyin ise yaşamını anlamlı kılmak için vardır.

Son olarak ise, insana güven- Aşkın İstilası projesinden bahsedelim; bu proje bir kitapta geçen "on kişi içindeki ustayı hatırlasaydı, dünyada ki cenneti yaratırdı" lafı ile başlanan bu yolda kayıp biri bulmaktır amaç. Bundan sonra aynaya baktığında kendinde ki potansiyeli görmelisin. O on kişiden biri de sensin. Bu kitap onu amaçlamıştır. Bu kitapla ruh yolculuğun artık başlamıştır.

Kitap bana içinde ki her şeyi denemeye iterek hayret verici sonuçlar ortaya çıkarttı. Başta inanmadığım bu Yol'da, şimdi bende inanıyorum. İçinde fırtınalar kopan insanların okumasını kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yazan: Nilay Alakuş

Aşkın İstilası - Yol Konusu

Metin Hara kişisel gelişim kitaplarına farklı bir boyut getiriyor ve Aşkın İstilası adı altında 3 kitaptan oluşacak olan kişisel gelişim serisine başlıyor. Aşkın İstilası Yol kitabı da üç kitaplık serinin ilk kitabını oluşturuyor ve adından da anlaşılacağı üzere kişisel gelişim yoluna girmenizi sağlıyor.

Metin Hara Yol kitabında basit olarak kendiniz ile barışmanız için pratik egzersizler ile başlıyor. Bunu yaparken de fiziksel eksersizlerin yanında ruhsal egzersizler de var. Metin Hara Chi enerjisinin kullanımına kadar birçok kişisel gelişim metodunu okurları ile paylaşıyor ve onların bu yola baş koymaya ikna etmeye çalışıyor.

Aşkın İstilası - Yol Yorumları

salladıkça sallamış bunu yapın onu yapın amuda kalkın kafayı bulursunuz diyor alın size özet işte

10-09-2014 02:36

bir faydası oluyor mu deneyen var mı?

15-09-2014 07:52

kesinlikle oluyor. sabirla devam et

05-01-2015 05:07

tek kelimeyle harika bir kitap...yazara teşekkür ederim...

15-01-2015 21:31

harıka ,.... gercekten bir yol içten ,sevimli,koruyucu ve sevgi dolu. bu rehperlik için metin sana sonsuz tşkler <3

06-02-2015 10:17

mütiş bir kitap bana çok şey kattı teşekkürler metin hara

24-04-2015 12:27

şu an çağdaş okuyor kitabı onun kitapla ilgili öneri benim için son derece önemli:-)

10-09-2015 16:42

ilk etapta banada sacma geldi fakat okudukca hayatin ne kadar guzel oldugunu anladim.. stres ten arindim valla;))

01-04-2016 13:50

teşekkürler metin hara ....seslenisi ve ifadeleri açıklığı ve netligi harika bir anlatım. .insallah amacına ulasirsin ....emeğine ve yüreğine saglik...

12-05-2016 01:06

şimdiye kadar yalan bir dünyada yaşıyormuşum bunu anladım...beni ben yapan insan,teşekkürler sana

25-07-2016 13:13

herkes kişisel gelişimden para kırıyor ama kimsede gıdım değişiklik yok

27-01-2018 03:50

insanın kendini tamamlayacagı bir kitap sadece dikkatle okuyun samimi söylüyorm..

10-05-2018 13:42

İyiliğin Hareket Hali Aşkın İstilası - Dem Aşkın İstilası - Yol Aşkın İstilası - Dem Aşkın İstilası - Dem en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Bir Ömür Nasıl Yaşanır Abartma Tozu Camdaki Kız Peki Ya Şimdi Kalp İtiraf Göçüp Gidenler Koleksiyoncusu Fırtınada Yanacaksın Son Sızı Üç Kız Kardeş Mustafa Kemal Deniz Duası 1984 Paris’ten Çiçeklerle Hayvan Çiftliği Leyla İle Mecnun Kırlangıç Çığlığı 4N1K 2 Başlangıç Fesleğen Sen On Yedi Yaşımsın Momo Nutuk Korku Huzursuzluk Kraliçeyi Kurtarmak Aeden Olağanüstü Bir Gece Senden Sonra Ben Ölüme Fısıldayan Adam Yabancı Şahmeran Vazgeçtim Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Sineklerin Tanrısı Satranç Kötü Çocuk İçimizdeki Şeytan Küçük Ağa Bana İkimizi Anlat Fi Beyaz Gemi Yaban Tutunamayanlar İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Beyaz Diş Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Yüreğim Seni Çok Sevdi Bukre Serenad Böğürtlen Kışı Senden Önce Ben Simyacı Uçurtma Avcısı Aynı Yıldızın Altında Şeker Portakalı Grinin Elli Tonu Kürk Mantolu Madonna Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Zülfü Livaneli Romantik Aşk Kitapları Yabancı Romanlar Erotik Kitaplar Komik Kitaplar Macera Kitapları Yerli Romanlar Kişisel Gelişim Kitapları Gizem Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Tarihi Kitaplar Çocuk Kitapları Psikoloji Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Bilim Kurgu Kitapları Korku Kitapları Gerilim Kitapları Biyografi Kitapları Politik Kitaplar Din / Tasavvuf Kitapları Şiir Kitapları Deneme Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları