İyiliğin Hareket Hali

Metin Hara İyiliğin Hareket Hali
Kitabın Yazarı:
Kitap Türü:Kişisel Gelişim
Yayınevi:Destek Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2018 (21-03-2018)
Sayfa Sayısı:248
ISBN:6053113898
Kitap Puanı:
5.8 / 10 | Oy: 31 | Yorum: 1
Editör Puanı:6
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:10,80 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Kişisel Gelişim

Arka Kapak Bilgisi

İyiliğin Hareket Hali Özeti

Metin Hara İyiliğin Hareket Hali


Bu hayatta tecrübelerimizden ibaretiz. Bu hayatta bir olayı birbirine yakın on kişi bile yaşasa inanın ki on farklı etkilenim cereyan edebilir. Çünkü o on kişi o güne kadar farklı hayatlar koymuşlardır heybelerine. Farklı birikimler edinmişlerdir. Herkes birbirinin öğretmenidir hayatta. Herkesten bir şeyler öğrenebilirsiniz. Hem sen giderken dönenler var hayatta. Farklı fikirler, düşünceler içerisinde olan birileri hayatınızda mutlaka olacaktır. Önemli olan onların fikirlerini benimsemesiz bile dinlemek ve herkesin farklı düşünebileceğini kabul etmektir.

Gülümsemek sihirlidir. Gülümsemekten vazgeçmeyin… Hem mutsuz olmanın ne faydasını görüyorsunuz ki… Gülümseyerek mutluluğunuzu paylaşabilirsiniz. Paylaştıkça çoğalan tek şeydir mutluluk. Ancak hep soyut değerleri değil somut şeylerinizi de paylaşabilirsiniz. Mesela hep “Bir gün giyerim” diye dolapta tuttuğunuz ama her seferinde giymediğiniz kıyafetlerinizi, okuduğunuz, çok etkilendiğiniz bir kitabınızı birileriyle paylaşın. Mutluluğunuza mutluluk katacaktır.

Hayatta hep olumsuz konuşanlar ya da sizin konuşmalar içerisinden olumsuz şeyleri çekip çıkardığınız durumlar olacaktır. O anda durun, olumlularını bulmaya çalışın. Ve birisi, başkası hakkında size güzel sözler söylemişse bunu hakkında olumlu konuşulan kişiye mutlaka iletin. Hem kendisi hakkında güzel konuşulduğu için söylenen mutlu olacaktır, hem de ona mutluluk vesilesi olduğunuz için siz mutlu olacaksınızdır. Size söyleyen zaten söylerken varmıştır o mutluluğun tadına.

İş yaşamı günümüzün büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Bu sebeple iş ortamında mutlu olmamız ya da başkalarının mutlu olması için ortam yaratmamız günümüzün büyük çoğunluğunun iyilikle, mutlulukla dolu olmasını sağlayacaktır. İş arkadaşlarımıza zaman zaman sürpriz yapmamız onlara iyi hissettirecektir. Onlar iyi hissettikçe bize de iyi hissettirecektir. Ve çalışma masanıza koyacağınız bir aile fotoğrafı sizin günü daha güzel göğüslemenizi beraberinde getirecektir.

Ve en önemlisi bu yaptıklarınız için asla beklentiye girmeyin. Beklentisiz olduğunuzda daha güçlü olursunuz, daha az üzülürsünüz. Bekleme, mutlu ol…

Bu maddeleri gün içerisinde gerçekleştiriyorsanız iyilik sizinle akıyor demektir. Yeni uygulamaya başladıysanız, harika. Devam edin iyiliğin hareket halini görmeye başladınız demektir. İyilik yapmak hem yapana hem yapılana daha mutlu hissettirir. Ve mutluluk parfüm gibi, siz kendinize sıksanız bile mutlaka başkasına da bulaşacak ya da kokusunu alacaklardır.

Geri dönütlerin de alındığı “İyiliğin Hareket Hali” kitabında bunlar ve bunun gibi bir çok öneri bulunuyor. Yaptıklarınızı işaretleyip nasıl hissettirdiğini doldurmanız için bir alan da mevcut.

İyilik sizinle hareket etsin, aksın. Keyifli okumalar.

Yazar: Sibel Çetin

İyiliğin Hareket Hali Yorumları

Yorum Yaz

:: Metin Hara ::
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.