Aşk ve Gurur

Aşk ve Gurur
Kitabın Yazarı:Jane Austen Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Can Yayınları Yayınlandığı Yıl:1813 Sayfa Sayısı:444 ISBN:9789750708619 Kitap Puanı:9 / 10 | Yorum: 100

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Aşk ve Gurur - Jane Austen

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:Pride and PrejudiceÇeviren:Nihal Yeğinobalıİngilizce:Pride and Prejudice Short Summary

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Aşk ve Gurur Özet

Bennet ailesi Mr. ve Mrs. Bennet ve kızları Lydia, Mary, Kitty, Elizabeth ve Jane Bennet'tan oluşan yedi kişilik bir ailedir. Dar görüşlü ve sığ bir insan olan Mrs. Bennet'ın hayattaki en büyük amacı kızlarını zengin ve nüfuzlu birer adamla evlendirmektir. Mr. Bennet ise karısının tüm sığlığına karşılık çok akıllı ve düzgün bir beyefendidir. Kitty ve Lydia balodan davete gezerek tam da annelerinin istediği gibi erkeklerle gönül eğlendirmektedirler. Mary oldukça içine kapanık, sürekli kitap okuyan bir kızdır. En büyük kız kardeş olan Jane aralarında en güzel ve en alçakgönüllü, en iyi huylu olandır. Ana karakterimiz Elizabeth ise babası gibi oldukça akıllı, nasıl davranılacağını bilen, ablası kadar olmasa da oldukça güzel bir kızdır.

Her şey, zengin ve genç bir adam olan Charles Bingley'in, Bennet ailesinin yaşadığı yerin yakınındaki bir malikaneyi kiralamasıyla başlar. Mrs. Bennet bu duruma oldukça heyecanlanır, zira bu beyefendinin kızlarından birini beğenme olasılığı oldukça yüksektir. Hemen genç beyefendiyi ziyarete gitmesi konusunda kocasına baskı yapmaya başlar. Bu sayede bir dahaki sefere Bingley'i kendi evlerine davet edebilecektir.

Mr. Bingley'nin taşınmasından sonra civarda verilen bir baloda Bingley, Jane'den çok etkilenir. Fakat kız kardeşleri ve en yakın arkadaşı Fitwilliam hiç de öyle düşünmemektedir. Genç kız kardeşlerin güzel olduğu su götürmezdir, fakat gururları kendilerinden alt sınıfta olan bir kızla yakınlaşmasına izin vermemektedir. Bingley ve Elizabeth baloda birçok kez dans ederler, Darcy ise Elizabeth ile bir kez dans eder. Fakat ardından şu sözleri söyler "Hoş bir kız, ama beni cezbedecek kadar değil. Ayrıca başka erkeklerin reddettiği genç kızları eğlendirecek havamda değilim." O sırada Darcy'nin arkasında ona yakın bir yerde olan Elizabeth bu sözleri duyar ve çok öfkelenir. Darcy ile ilk sürtüşmeleri bu şekilde olur.

Balodan sonra Jane'den çok etkilenen Bingley, onu evine davet eder. Jane geceyi orada geçirebilsin diye Mrs. Bennet onu akşama doğru ve geri dönemeyeceği kadar kötü bir havada gönderir. Fakat Jane yolculuktan sonra çok hastalanır, yatağa düşer. Bingley samimiyet ve endişeyle, kız kardeşleri ise sahte bir kibarlıkla ona bakarlar, iyileşene kadar da bir yere gitmesine izin vermezler. Kardeşinin durumuna çok üzülen ve onun için çok endişelenen Elizabeth, Bingley'lerin evine kardeşini görmeye gider. İyileşene kadar kardeşinin yanında kalmaya karar verir. Bu durum burnu büyük kız kardeşlerin ve Darcy'nin hiç hoşuna gitmez. Bu da Elizabeth ve Darcy'nin ikinci karşılaşmaları olur. Elizabeth ve Darcy arasındaki gururlarına dayalı sürtüşmeli aşk hikayesi de başlamış olur.

Aşk ve Gurur Kitap Özeti

Bennet ailesi Mr. ve Mrs. Bennet ve kızları Lydia, Mary, Kitty, Elizabeth ve Jane Bennet'tan oluşan yedi kişilik bir ailedir. Mrs. Bennet'ın amacı kızlarını zengin bir adamla evlendirmektir. Kızlardan Kitty ve Lydia balodan davete gezerek annelerinin istedikleri gibi zengin bir koca adayı arar gönül eğlendirirler. Mary ise içine kapanık kitap okumaktan başka ilgisi olmayan bir kızdır. Jane ise gururlu güzel huyları iyi olan kızdır. Son olarak ana karakterimiz Elizabeth ise akıllı nerede nasıl davranılacağını bilen güzel bir kızdır.

Bir gün Charles Bingley adında zengin ve genç bir adam Bennet ailesinin yaşadığı yerin yakınındaki bir malikaneyi kiralar. Mrs Bennet eşine adamı ziyaret etmesi için baskılar kurar. Çünkü kızlarından biriyle evlendirebileceğini düşünür. Hem ziyarete icabet eder.

Bingley'in taşınmasının ardından bir balo düzenlenir. Mrs. Bennet kızları zorla götürmeye çalışır. Hatta götürür de. Bingley, Jane'den çok etkilenir. Fakat kız kardeşleri ve en yakın arkadaşı Fitwilliam, kızların hepsinin güzel olmasının yanı sıra onlardan daha alt sınıfta olmasından ötürü onlarla yakınlaşmak istememektedirler. Bingley birçok kızla dans eder fakat birer ya da ikişer kez ama Elizabeth ile baloda birçok kez dans ederler bunun yanı sıra Darcy ise Elizabeth ile bir kez dans eder.

Dans etmelerinin ardından Darcy Elizabeth hakkında "Hoş bir kız, ama beni cezbedecek kadar değil. Ayrıca başka erkeklerin reddettiği genç kızları eğlendirecek havamda değilim" der. O sırada Darcy'nin arkasında ona yakın bir yerde olan Elizabeth bu sözleri duyar ve çok öfkelenir. Ana karakterlerimizin ilk çatışmaları bu şekilde olmuştur.

Bingley Janeden çok etkilenir. Balodan sonra evine davet eder. Sırf geceyi orada geçirsin diye eve dönemeyeceği kadar kötü bir havada onu eve gönderir. Jane yolculuktan sonra çok hastalanır, yatağa düşer. Bingley tüm samimiyeti ile ona bakar ama kız kardeşleri alt sınıftan olduğunu düşündüğü için sahte bir kibarlıkla ona bakarlar, iyileşene kadar da bir yere gitmesine izin vermezler.

Jane' in hasta olduğunu duyan Elizabeth kardeşinin durumuna çok üzülür ve onun için çok endişelenir. Bu nedenle Bingley'lerin evine kardeşini görmeye ziyarete gider. İyileşene kadar kardeşinin yanında kalmaya karar verir. Bu durum burnu büyük kız kardeşlerin ve Darcy'nin hiç hoşuna gitmez. Bu da Elizabeth ve Darcy'nin ikinci karşılaşmaları olur.

Darcy zamanla Elizabeth'e aşık olur ve ailesini bile reddeder. Sevdiğini ilan ettiğinde ise yine asağılayacağını düşünerekten Darcy'i reddeder. Her ikisi de birbirlerine deli gibi aşık olmalarına rağmen gururlarını hep ön planda tutmaktan dolayı birbirlerine acı çektirmişlerdir. Fakat en sonunda aşk ikisinin de ruhunu ele geçirmiş ve mutlu yaşamaya başlamışlar ve hemen evlenmişler.

Kitap tüm karmaşa gurur ve güvensizliklere rağmen mükemmeldi. Açıkçası tuzu biberiydi reddetmeler. 10 üzeri 10'luk bir kitaptı. Tüm her şeye rağmen kazananın aşk olması duyguları doruklara çıkarıyor. Kitap oldukça akıcı ve naifti bana göre ama beni sıkan tarafı baş karakterlerin kitapta en az yere sahip olup yan karakter bile olmayan kişiler üzerinden olayların uzatılmasını beğenmedim. Karakterler arasındaki duygu geçişleri çok iyi yansıtılmıştı, Elizabeth'in dik başlı asi halleri, zekası ve sivri dili karşısında, Darcy'nin, Gururlu ve asil duruşu, her hareketi her bakışı aksini ispat etse de, Elizabeth'e taviz vermeyen görüntüsü, bu ikilinin ateşle barut misali ortalarda dolaşmasına neden oluyordu.

Yazan: Edanur Bayram

Aşk ve Gurur Konusu

Aşk ve Gurur, Jane Austen'ın yirmi bir yaşlarındayken yazdığı ikinci romanı, mutlaka okunması gereken akıcı bir dille yazılmış en güzel klasiklerden biridir. Türkiye'de büyük çoğunlukla Aşk ve Gurur adıyla bilinse de, orijinal adı olan 'Pride and Prejudice'nin karşılığı Gurur ve Önyargı'dır.

Kitabın yazarı olan Jane Austen'ın çok çalkantılı bir aşk yaşamı olmuştur. Mutsuz biten bir aşka sahip olan Jane Austen'ın kendi mutsuz sonuna inat her kitabını mutlu sonla bitirdiği söylenir. Aynı zamanda Aşk ve Gurur'da kendi aşkından izler olduğu öngörülmektedir.

Aşk ve Gurur Soruları ve Cevapları

aşk ve gurur yazarı kimdir?Aşk ve Gurur yazarı Jane Austen'dır.

aşk ve gurur kaç sayfa?Burada bulunan baskı 444 sayfadır.

Aşk ve Gurur Yorumları

gelmiş geçmiş en iyi romanlardan bir tanesi

21-07-2015 19:16

çok güzel bir kitaptı filmi de harikaydı

23-07-2015 18:15

kitabını da okudum çıkan filmleri de izledim mükemmel bir eser sıkılmadan tekrar tekrar okur ya da izlersiniz

24-07-2015 20:56

harika bir roman bende var . kitaplığımın en güzel romanı diyebilirim. 5 kere okudum. şu an ise 70. sayfalarındayım. yani 6. yı okuyorum :d

17-09-2015 10:58

bayiliyorum bu kitapa

13-10-2015 15:35

cok guzel bir kitaba benziyo harika
bu kitabi hic bikmadan okurum

16-10-2015 19:26

ilk onecelerde gurur olsada ilk gormede ask olmus bir kere

06-11-2015 15:18

ömerimin kitabı olduğu için çook seviyoyorum

06-11-2015 19:42

cok guzel ya ben bu kitaba bayildim

14-11-2015 00:01

ben hic kitap okumadim bu gune kadar ama ask ve gurur cok ilqimi cekdi hayatimda ilk kez kitap okuyorum ve bu kitab mukemel

14-11-2015 13:59

gurur ve onyargi da ayni kitap.. hatta kiralik askta da gurur ve onyargi kitabinin ismi geciyordi. hasan ali yucel klasklerinden.. bu, diger ask ve gurur yayin kitablarina nisbeten daha guzel turkceye cevrilmis kitabdir

18-11-2015 19:21

güzel bir kitap kitaba bayıldım
bencede denildiği gibi var

19-11-2015 14:58

çok güzel bir kitap okumaktan zevk almaya karar verirsiniz

28-11-2015 14:21

harika deyil mükemmel hatta süper

30-11-2015 16:55

kiralık aşkta bu kitaptan bahsetmişlerdi

01-12-2015 14:44

bende çok beyendim herkese tavsiye ederim

05-12-2015 11:35

bayıldım çook güzel bir kitap bıkmadan 10 kez okurum

09-12-2015 16:40

okurken bir aşk hevesiyle okuyordum sanki hiç bitmeyecek gibi tavsiye ederim

10-12-2015 19:39

kitabın anlatımı ağır mı

12-12-2015 18:40

çok heyecanlı ve güzel bir kitap olduğu için bu kitaba çk bayılıyorum hem kiralık aşk dizisine çok benzetilen bu kitap oldukça heyecanlı bir kitaptır sizinde okumanızı tavsiye ederimmmmmmm.

13-12-2015 16:13

bu kitap aşkı uyandıran bir kitap

18-12-2015 17:13

guzel romanimiw bayildim hakikaten guzellll

18-12-2015 19:51

vallah billah bende okudum gıı emme üle biğendim üle biğendim heç sormayın leen

19-12-2015 20:02

daha okumadım ama okuyucuma merak ettim😊😄

25-12-2015 16:49

çok güzel bir kitap okudum çok ilgimi çekti ,çok duygulandım

26-12-2015 13:28

çok harika bir kitaptir.gençlere tavsiye ederim.

26-12-2015 15:01

okumadım ama mutlaka okuycam fakat ben kız oldugum icın bence kızlar icin gurur daha önemli

05-01-2016 22:36

gerçekten güzel okudukkça okuuyaasiim gggelldi

07-01-2016 14:30

gerçekten harika bir kitap

11-01-2016 09:33

okumadım ama anladığım kadarıyla güzel bir kitaba benziyor

17-01-2016 12:10

çok beğenerek okudum

18-01-2016 10:27

bende çok beğendim harika bir kitap

19-01-2016 23:36

süper yaaa herkese tavsiye ederim

26-01-2016 13:04

mükemmel bir kitap

27-01-2016 14:13

dehşet bir kitap çok beğeniyorum...!!!

11-02-2016 15:11

acaip muthis guzel birkitap

18-02-2016 15:15

daa okumadim ama cok guzel bi kitaba benziyo

18-02-2016 21:11

allah aşkına bu kitap nasıl 5.9 oy alabilir en az 7 nin üstünde olmalıydı!!

19-02-2016 22:48

çok güzel bir roman

01-03-2016 09:01

kitap internetden de inse iyi olurdu
ama olsun güzel kitap

03-03-2016 09:49

çook güzel bir kitapta
çok severek okudum herkese tavsiye ederim

08-03-2016 14:16

acayip güzel bir roman

26-03-2016 18:41

bugün bitirdim muhteşem bir kitap. tekrar okuyacağım.

28-03-2016 18:42

çoook güzel dir umarım
nasil cooooook mu guzel ?
yani siz oyle diyorsaniz bende okumak isterim

13-04-2016 10:07

konusu güzel ancak çeviri berbat.ve eski yıllarda insanlar evlenmeyi ne kadar hayat memat meselesi say mışlar günümüze şükürler ettim

16-04-2016 01:33

harika bir kitap çoook beyendim !!!!!!

20-04-2016 15:35

berbat bir kitap çok sıkıcı özetini okurken bile sıkıldım :[

24-04-2016 13:54

cok guzel bir roman yaaa😏

11-05-2016 20:08

aşk ve gurur kitap özeti arıyordum bu sayfayı buldum burada kısa özeti okudum ondan bile etkilendim kitabı okumak istiyorum kitabın arka kapağını okuduğumda sıkıcı sanmıştım konusu beni pek etkilemişti ama özeti okuyunca güzel bir kitap olduğunu anladım yazın okuyacağım kitaplardan bir tanesi

29-05-2016 01:37

çok güzel bir kitap olduğuna inanıyorum

29-05-2016 18:29

bu çok güzel bişey ya gelmiş geçmiş en iyi roman hikayesi

05-06-2016 23:03

güzel ve etkileyici bir roman

10-06-2016 13:42

şu an okumaktayım ve çok güzel bir roman. herkese tavsiye ederim. okuduğum en güzel romanların ilk başında geliyor...👓📖

14-06-2016 00:05

çok guzel bir roman

14-06-2016 17:25

güzel bir kitap tamamını okumak için can atıyorum

17-07-2016 12:16

gerçekten harika bir eser filmini izlerken çok keyif aldım .

04-08-2016 16:52

hayatta hiç kimse görünüşü ve mevkisi ile değerlendirilmemeli.duygular insan hayatının vazgeçilmezidir mutluluğumuzun temel taşıdır düşünceler.ön yargının bu kadar güzel anlatılabileceğini bu kitap ta anladım süper bir eser.

Ayşin • 05-08-2016 13:54

istərdimki sevgilim bana aşk və kurur kitabını hediyyə etsin..

05-08-2016 23:08

keske jane nın evliligide boyle mutlu sonla bıtseydi...
muthis bır kıtap bayıldım defalarca okuyabilirim

18-08-2016 14:15

kitap super filmini de izlemiştim herkese tavsiye ederim keske sevgilim gururuna yenik dusup benimle kusmeseydi onu cok seviyorum ins barisicaz kusmemizin sebebi birazda burclarimizin uyuşmamasi aslinda 🙏

14-09-2016 19:20

tabi hereke'si ölmüş sevdalısı olunca kitap oldukça güzel

20-09-2016 00:56

bence darcy denen yaratığa aşık olmamak imkansız
ben aşık oldum
başka kitap okuyamıyorum
sürekli onları düşünüyorum

22-09-2016 12:21

cok guzel bir kitap bayıldım. hic elimden birakmak istemiyorum. kitapligimdaki en guzel kitap.
cok guzel bir kitap bayıldım. hic elimden birakmak istemiyorum. kitapligimdaki en guzel kitap.

22-09-2016 16:08

daha kitabı okuyamadim erkek arkadaşıma aldım hediye edeceğim içeriğini bilmiyorum doğru bi başlangıç mi acaba?

03-10-2016 18:04

okumadım daha eminim ki bu kitab harika ozelikle ask ve gurur dedimi akan sular durur

24-10-2016 20:35

harika bir roman herkese tavsiye ederim.

01-11-2016 18:58

kitap çok skcı ben 150 sayfa okumama rağmen hiç bişey anlamadgim tek roman kimin ne oldgu belli değil..

10-11-2016 12:17

bu kitabı anlatmaya kelimeler y
etmez

16-11-2016 08:16

jane austen in bütün kitaplarını, , okudum.aşk ve gururu kaç defa okuduğumu unuttum. yazarın ruhsal halini kaleme döküşüne hayranım.bu kitap tan sonra emma adlı kitabını da tavsiye ederim.

18-11-2016 23:52

ömerin kitabı olduğu için okudum

17-12-2016 10:39

cok guzel bır roman
suana kadar okudum en guzel romanlaran bırtanesı

20-12-2016 10:58

mukemmel bir roman okumanizi tercih ederim

20-12-2016 11:04

çooooooook güzel
herkese tavsiye ederim

24-12-2016 16:02

romanı daha okumadım ama elime alınca beni haps etti bırakmak istemiyorum..

31-12-2016 11:33

çok güzel bir kitap

07-02-2017 13:02

mükemmel ötesi hayran kaldım :)
romanı okuduktan sonra içim sevgi doldu :)

23-02-2017 20:44

kitabını okumak daha güzel kitabın kokusunu duymak kitabını bulursam hemen alacağım inşallah bulurum

26-02-2017 12:03

filmi güzel duruyo izliycem

06-03-2017 10:36

bizim yeni ve eskimeyen darcymiz kesinlikle kitabın dizi versiyonunda harika oyunculuğuyla kalpleri fetheden tatlı karizmam mert firat❤😙😘😚

02-04-2017 20:32

gerçekten harika bir kitap bu kitabın adı bile insanı okumaya sürüklüyor

07-06-2017 21:05

dd
yorumlarda herkes övgüyle bahsetmiş ama hangi yayın evinden alamamız gerekiyo onu bilmiyorum en kısa sürede okuyacak oldugum kitap

14-06-2017 00:18

aşk we gurur u 2006 yılında okumuştum we iki gün bir gecede bitirdim kitabı çok sürükleyici bir kitap etkilenmemek mümkün değil herkes e tawsiye ederim gerçekten

15-06-2017 23:13

henuz okumadim ama hakindaki buyleyci ask hikayesini az cok bilyorum

07-07-2017 21:01

evet , gerçekten güzel olmuş yani daha kitabı almadan konusuna bayıldım kitabı almak şimdi daha hevesli oldu elinize sağlık

18-08-2017 18:03

ana dusunce ve konusu nedır

28-11-2017 20:52

bayildim .romani bitirdikten sonra filminide izledim . süper

21-02-2018 18:58

her kese tavsiye ediyorum .tek kelimeyle harika

15-04-2018 11:40

herkese tavsitavsiye ediyorum tek kelimeyle harika

Kaha • 15-04-2018 11:44

bizim ask hikayemizde böyle olur insallah

Kaha • 19-04-2018 20:35

gururun aska donusu inanilmaz bir kitap hayatta hep yaptigimiz onyargiyi dile getiriyor

07-05-2018 07:48

mükemmel bir kitap :) ;)..

16-05-2018 13:51

cok guzel bir roman bunu sevdimmm

24-06-2018 12:08

gurur nedir sayin mr darcy kendini baskasindan üstün gormek mi yoksa bir erdem mi? gurur ve onyargi kahramnlarin ikisinin bastaki bir hatasi. mr darcynin hakkindaki izlenimleri elizabethi sorularla dolu onyargiya suruklese de sonunda iki zit karakter arasindaki uçurum askla aşıliyor.bu romani okumadan ölmeyin.

ilayda • 25-01-2019 22:44

benim gibi googlea aşk ve gurur özet yazıp gelen çok sanırım yoksa okunacak kitap değil editör falan yüksek puan vermiş ama sıkıcı kitap yani çok saçma bir aşk hikayesi anlatıyor

09-07-2019 11:43

buradaki kitap yorumları genelde olumlu zaten ben jane austenin kitabını okuyup da memnun olmayanı daha göremedim aşk ve gurur konusu ancak bu kadar mükemmel işlenebilirdi okumadıysanız mutlaka okumanız gereken bir kitap aslında ergenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap günümüz gençliği gurur ayağına büyük hatalar yapıyor bunları kitapta görüp belki ders alırlar

10-01-2020 22:57

sürekli duyardım sonunda dayanamadım okudum kitap adını hak ediyor ününü hak ediyor mu tam bilmiyorum bir insanın gururu bu kadar itici ve bu kadar saçma hale gelmesi neden olabilir konusu çok güzel ama bu kadar gurur da inandırıcı gelmiyor insana yine de dönemine göre uygun olabilir

16-03-2022 15:56

aşk ve gurur hangi yılda geçiyor

15-08-2022 20:02

sonunda ne oluyor ikisi de ölüyor mu

12-01-2023 15:41

kitabın sonu nasıl bitiyor ikiside ölüyor mu

07-07-2023 20:39

aşk ve gururla gurur ve önyargı aynı kitap mı

10-01-2024 21:06

Akıl ve Tutku Mansfield Park Gurur ve Önyargı Aşk ve Gurur ve Zombiler Emma Aşk ve Gurur en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Yabancı Romanlar Macera Kitapları Tarihi Kitaplar Yerli Romanlar Polisiye Kitaplar Komik Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Gerilim Kitapları Psikoloji Kitapları Şiir Kitapları Politik Kitaplar Gizem Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Tiyatro & Oyun Kitapları Felsefe Kitapları Biyografi Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Günlük Anı Kitapları Deneme Kitapları