Aldatmak

Aldatmak
Kitabın Yazarı:Paulo Coelho Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Can Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:275 ISBN:9789750723209 Kitap Puanı:7.9 / 10 | Yorum: 38

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:133,98 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Aldatmak - Paulo Coelho

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk Orjinal Adı:AdultérioÇeviren:Emrah İmre

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Aldatmak Özet

Paulo Coelho’dan Aldatmak

Hemen her gün insanların ne kadar samimiyetsizleştiğini, ve bitmek bilmez sitemlerine tanıklık ederiz. Hiçbir şeyden memnun olmama, hayal kırıklığı, öfke ve üzüntüyle harmanlaşan duyguların günden güne arttığı artık kaçınılmazdır. Bunun nedeni hayatlarımızın otomatikleştiği mi yoksa beklentilerimizin tam olarak karşılanmaması mı? Ya da hayattan ne istediğimizi bilememek mi? Dünya edebiyatının en çok okunan yazarlarından Paulo Coelho da bugüne kadar yayınladığı kitaplarından farklı bir çizgiye sahip “Aldatmak”ta bu konuya değiniyor. Modern şehir kadını Linda’nın kendini bulma yolculuğunu felsefik bir yaklaşımla ustaca anlatıyor yazar.

Linda 31 yaşında, dünyanın yaşaması en rahat metropollerinden Cenevre’de yaşayan iki çocuk annesi bir kadındır. Kendisine sırılsıklam aşık ve İsviçre’nin Bilan dergisi tarafından en zengin üç yüz kişisi arasında yer alan bir kocası var. Dünyanın en güvenli ülkesinde en iyi gazetelerden birinde gazetecidir. Bu yılın başına kadar çok az kişinin sahip olduğu kusursuz bir hayatı olduğunu düşünür ve hiçbir şeyi sorgulamaz. Yaşantısını olduğu gibi yaşamaya devam eder. Ta ki o röportajı yapana kadar. Bir yazar sohbet sırasında şöyle der: “Mutlu olmak hiç ilgimi çekmiyor. Aşk ve tutkuyla yaşamayı yeğlerim ki bu tehlikelidir çünkü karşımıza neler çıkacağını bilmeyiz.” Ertesi gün hayatından hiçbir risk olmadığını fark eder ve günlük rutin işlerini yaparken “Yani her şey bundan mı ibaret?” diye düşünür. Bundan sonra içini müthiş bir yoksunluk duygusu kaplar. Her gün mutsuz uyanmaya başlar. Fakat bir gün 16 yaşında iken aşık olduğu sevgilisi siyasetçi Jacob König ile karşılaşır. Jacob, kendisinden bir yaş küçük ve evlidir. Gazete için röportaj yapacaklardır. Fakat birden Linda röportaj sonrası Jacop’a yakınlaşır ve bu onu çok tahrik eder. Tekdüze giden hayatında yeni bir başlangıç yaptığını ve bu olağandışı olayın kuytularda kaybolan ruhunu tekrar geri getireceğini düşünür. Jacob da bu hamleye karşılık verir ve gizli gizli buluşmaya başlarlar. Bu dönemden sonra Linda, içinde gizli kalmış ne kadar arzu, istek, duygu varsa açığa çıkarır. Bu durum ona farklı duyguları katsa da “eşini aldatma” olgusu onu çok rahatsız eder. Jacob’a aşık olduğunu hatta onsuz yapamayacağını düşünür. İlerleyen günlerde Jacob’un karısını defalarca aldattığını öğrenir. Bu durum onu rahatsız eder. Ona sadece sıradan kaçamak yaptığı bir kadın olmadığını anlatacaktır. O sıralarda yoga dersi almaktadır. Yoga hocasının söylediği bir şey Linda’yı çok etkiler. “Işıktan bir zırhın bedenimizi sardığını hayal et. Her günümüzü bu zırhın bizleri tehlikelerden koruyacağına güvenerek geçirmeliyiz, böylece varoluşun iki yönlülüğüne bağlı kalmaktan kurtulacağız. Üzerinde sevincin ve acının değil, yalnızca derin bir huzurun bulunduğu orta yolu aramalıyız.” Linda ise bunu başaramadığını, zırhın görüntüsü zihninde binlerce parçaya ayrıldığını ve yerini Jacob’un karşısına çıkan, istisnasız her güzel kadından hoşlandığına dair duyduğu kesinliğe bıraktığını fark eder. Bu arada Marienne’den nefret etmeye başlar. Aklınca ondan intikam almak ister. Küçük bir servet ödeyerek kokain alır ve çalıştığı iş yerine bırakıp polise ihbar etmeyi amaçlar. Artık büyük bir açmazın içindedir. Jacob König, kâbuslarında, odasında ve yatağındadır. Zihninden çıkaramaz. Bu arada Kübalı bir şamanla bir dizi röportaj yapar. Çok beğenilir. Şaman Lİnda’ya “Ruhunun içinde aydınlık, karanlıktan fazla. Ama bunun işe yaraması için senin sonuna kadar gitmen gerekiyor.” der. Bu sözler Linda’yı çok etkiler fakat yine de Jacob’la buluşmaya devam eder.

Bir gün seçimlerden sonra bir kutlamada König çiftiyle karşılaşırlar. Madam König Linda ve eşine akşam yemeği teklif eder. Hotel des Armutes’in restoranını seçerler. Yemekte Marienne kıskançlık konusunu açar. Jacob ve Linda gerilir. Aralarındaki ilişkiden Marienne’in şüphelendiğini düşünürler. Marienne, kocasının evlilik dışı maceralarından haberi olduğunu ve bunu umursamadığını söyler. Yattığı kadınları küçümsemektedir. Linda dayanamaz, kocanla ilişkiye girseydim bu fark etmezdin, çünkü aptal değilim, der. Bu konuşmayla aldatılan eşler şüphelenmeye başlarlar. Ertesi gün Jacob, her şeyi mahvettiğini ve karısının artık doğruyu bildiğini söyleyen bir mesaj atar. Linda çok üzülür. Jacob sayesinde yitirdiği mutluğu geri kazandığını, yalnızlık çukurundan uzaklaştığını ama yemekten sonra bugünlerin ebediyen geride kaldığını düşünür. Fakat, yine de Jacob’un ofisine gitmekten geri kalmaz ve son kez beraber olurlar. Linda, kalbi paramparça da olsa ilişkiye son verme kararı alır. Çünkü ona elini uzatan tek kişi kocasıdır. Şüphelense de kocasının sevgisi şüphesine üstün gelmiştir. Kocasına karşı dürüst olmaya karar verir. Artık Jacob sayfası bitmiştir. Kocasıyla bir tatile çıkarlar. Tatilde eşinin teklifiyle paraşütle atlama deneyimi yaşar. Bu deneyim ona çok iyi gelir. Meseleleri artık çözdüğüne karar verir.

Şöyle düşünür: Zaman insanı olduğundan farklı birine dönüştürmez. İnsanı olduğundan farklı birine dönüştüren tek şey sevgidir. Gökyüzündeyken hayata, kainata duyduğu sevginin her şeyden daha güçlü olduğunu fark eder.

Bu kitap aslında sadece Cenevre’de yaşayan Linda’nın sorunu anlatmıyor, günümüz kadınlarının da açmaza düştüğü problemleri de usta bir dille yansıtıyor. Linda sonunda sevginin gücünü keşfediyor ve kendini bulmayı başarıyor. Dileğim tüm dünya kadınlarının başına…

Aldatmak Konusu

Dünya edebiyatının usta kalemlerinden biri olan Paulo Coelho Aldatmak romanı ile yine çok çarpıcı bir hikayeye imza atıyor.

Türk okurlar Paulo Coelho’yu Simyacı romanı ile tanırlar. Bir çok kitaba imza atan ünlü yazarın en çarpıcı romanı diyebiliriz. Felsefi sorguları kullanarak kitaplarını farklı klan Paulo Coelho Aldatmak romanında bu kez farklı bir konuya el adıyor. İnsanların tutkularına…

Kitapta Linda adındaki karakterin 30lu yaşlardan sonra arzularını ve tutkularını yeniden keşfetmesi ile yaşadıkları anlatılıyor Linda 31 yaşında mükemmel bir kocası, mükemmel çocukları, mükemmel bir eşi ve mükemmel bir hayatı olan bir kadındır. Bir kadının hayatta isteyeceği her şeye sahiptir. Bir gün karşısına eski sevgilisi çıkar ve o günden sonra Linda’nın hayatı tamamen değişir. Hayatının aslında ne kadar monoton ve sıradan olduğunu keşfediyor ve içinde gizli kalmış arzularını dışa vurmaya hazırlanıyor. Bunu yaparken de etik olmayan her şeyi deneme hazır. Yeter ki yeniden keşfettiği kendisini ve arzularını tatmin edebilsin.

Aldatmak kitabı tam bir Paulo Coelho kitabı diyebiliriz. Kitapta yine felsefe var, yine okurlarına kişisel gelişim ipuçları sunuyor ve yine okurların kendilerinden bir parça bulmasını sağlıyor.

Aldatmak Soruları ve Cevapları

Aldatmak kimin eseri?

Paulo Coelho

Aldatmak türü nedir?

Yabancı Romanlar, Romantik Aşk

Aldatmak kaç sayfa?

275

Aldatmak Yorumları

simyacıyı beğenmemiştüm güzel kitaptı ama sonu saçmaydı aldatmak güzel olmuş hoşuma gitti

03-09-2014 09:08

adam yine çok güzel yazmış helal olsun

07-09-2014 09:52

çok güzel bir roman olmuş tavsiye ederim

10-09-2014 02:35

mükemmeldi okuduğum en güzel kitaplardan

12-09-2014 01:57

keşke film'ini yapsalar

14-09-2014 13:28

aldatmak harika roman olmuş teşekkürler paulo abimiz mükemmel yazmışsın

15-09-2014 07:52

mükemmel bir roman

16-09-2014 04:11

Hayal kırıklığı: pskolojisi bozuk bir kadının kocasını aldatmasını anlatan cinsel içeriği bol olan uzunca bir hikaye

19-09-2014 09:42

aldatmak Paulo mükemmelsin resmimi çekip twitterdan gönderdim lütfen benimkini de yayınla çok seviyorum seni

20-09-2014 05:09

okumaya deger oldugunu dusunuyorum.. Ne cok alıcagım kitap bırıktı yha :)

GÜL • 23-09-2014 00:46

İlk sayfaları okurken günümüz bir çok kadının yaşadığı pskolojik sarsıntılardan farklı bir konu olmadığını düşünüp sıkıcı bulmaya başladığım anda sonucun Sevgiyle bitirilmesi olağanüstü etkileyiciydi.Oldukça başarılı bir kitap...

23-09-2014 14:09

okuduğum en güzel romanlardan bir tanesiydi aline sağlık Paulo Coelho harikasın

23-09-2014 21:47

olağan üstü yazmış yine adam işi biliyor

27-09-2014 00:32

Harika bir kitap döktürmüs süpersin paulo chelo👍

01-10-2014 18:37

adam felsefe yapıyor ama çok güzel yapıyor son zamanların modasına da uymuş biraz ortaya çok hoş bir kitap çıkmış

02-10-2014 00:24

aldatmak çok harika bir roman olmuş teşekkürler paulo coleho

10-10-2014 02:18

Sıradan aldatma hikayelerinden farklı.içinde aşk yok bence tutku anlatılan.değerler,istekler,ihtiyaçlar,çelişkiler gibi duygular etkileyici bir şekilde aktarılmış.

10-10-2014 10:03

Harika bir kitap.. aldatmak cozum degilmis demek dedirtiyor insana ama bir yandan da yadayarak igrenmek..inanilmsz surukleyici.. her sayfasini heyecanla okudum.

16-10-2014 02:48

Siradan,ucuz bir Roman,bence yazar ömrünü tamamlamis,yazmayi biraksa iyi olur,bir daha hci bir kitabini almayacagim.

17-10-2014 09:54

okunmalı kadın ve erkek penceresinden bakmak gerekli çok beğendim bir çırpıda okunur

ismet takım • 03-11-2014 10:39

Beklentilerimin cok altında bı kıtap malesef

17-11-2014 10:57

Bende okudum
Guzel surukLeyici ve biLgiyLe yaziLmis Bir Roman ..

03-12-2014 20:52

Ben hala okuyorm sıra dışı olmus herkesin icinde olup bastrilmis duyguları yaşıyo arada felsefede var ama bissürü şey öğrendim öneririm

04-12-2014 00:13

paulo coelhonun kitaplarını yavaş yavaş okumanız gerekiyor her bir cümlesinde bir gizem var bir anlam var o anlamları anlayamıyorsanız kitaplarını okumanın da bir anlamı kalmıyor

31-12-2014 02:20

konuyu heyecanli, surprizlerle dolu bir sekilde anlatamamis.sonunu sevgiye baglamasi her ne kadar guzel olsada olmamis hocam..yalin kalmis..

10-01-2015 17:54

diğer romanları daha iyi bu romanda kadınının iç dünyasına çok inmiş akıcılığı kaybediyor biraz sıkıcı olmuş
xx

25-01-2015 16:23

o kadar güzel romanlarından sonra bu kadar kötü bir roman beklemiyordum. sıkıcı, sıradan bir anlatımı var.

09-02-2015 06:44

keşke filmi yapılsa da sinemada izlesem dedim başından sonuna kadar defalarca...

23-04-2015 02:00

mükemel b
mükemel bir romrn herkesin okumasın tavsiye ederim ve bu romanı çok beğenilecegine inanıyorum<3

20-05-2015 16:16

çok kötüydü,kütüphaneme koymaya değer görmüyorum.oldukça pornografik.sonunda da bişey olmuyor.yazar beni hayal kırıklığına uğrattı.

21-05-2015 13:36

paulo coelhonun diğer kitaplarına göre basit kalmış cinsellik de içeriyor son zamanlardaki modaya uymuş biraz pek onun tarzı değil

09-07-2015 11:33

aldatmayı meşru gösterip normalleştirmiş. kadının kocasını anlması ve sevginin önemini bilmesi için kocasını defalarca aldatması gerekmezsin.
kocanın da tepkisi normal değil. kadına sorumluluk ve suçluluk duygusu yaşatmalı ve bu konuda açık konuşmalıydı, çünkü şüphe onun aklından hiç çıkmayacaktır, onunla yatağa girdiği her gün aklına bu ihanet gelecktir

04-08-2015 23:30

cok guzel bir senaryosu var.

23-10-2015 15:59

çok saçma bi kitap, keşke o ilk 30 sayfayı da okumasaydim dedirtti. kütüphane de koyulacak kitap hiç değil.

30-08-2017 11:16

googleda aldatma konulu kitaplar diye arattım bu kitap çıktı kitap güzel mi acaba editör yüksek puan vermiş burada orta puan verilmiş kararsız kaldım

09-12-2019 21:03

evli mutlu çocuklu tabirinde,her zaman mutlu olmak mümkün olmuyor. mutsuzluk için her zaman organik bir neden de gerekmiyor,bazen sadece mutsuzsundur ve bunu değiştirmek için farklı şeyler denersin. aldatmak; bireysel ilişkileri o kadar güzel ve derinlemesine işlemiş ki etkilenmemek mümkün değil. evli bir kadının sıradan bir aldatma hikayesi değil bu. okuyunca sizde hak vereceksiniz.

Esma dereli • 24-03-2021 13:41

erotik bir içeriği var bana çok ters geldi

02-12-2022 14:21

fazla iddialı bir kitap olmuş okurken acaba bildiğimiz yazarın kitabımı diye sorguladım

17-05-2024 19:10

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım Okçu'nun Yolu Şeytan ve Genç Kadın Veronika Ölmek İstiyor Hippi Casus Zahir Portobello Cadısı Aldatmak Simyacı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar