Portobello Cadısı

Portobello Cadısı
Kitabın Yazarı:Paulo Coelho Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Can Yayınları Yayınlandığı Yıl:2006 Sayfa Sayısı:242 ISBN:9789750708794 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 7

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Portobello Cadısı - Paulo Coelho

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gizem Orjinal Adı:A bruxa de PortobelloÇeviren:Celal Üster

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Portobello Cadısı Özet

Portobello Cadısı, üstün özelliklerle donatılmış bir kadının, Athena'nın zor yaşamını anlatır.

Asıl adı Şirin Halil olan Athena, henüz üç aylıkken Transilvanya'daki bir yetimhaneden evlat edinilmiş bir kız çocuğudur. Bükreşli olan anne ve babası öz kızları olmadığını ona asla hissettirmemiş, onu sevgiyle büyütmüşlerdir. Fakat bir süre sonra Lübnan'da bir iç savaş patlak vermiş ve ailecek Londra'ya taşınmak zorunda kalmışlardır. Athena, küçüklükten beri dans ederek doğaüstü tanrısal varlıklarla iletişim kurduğunu söylemektedir. İçindeki bu gizli gücü büyütmüş ve kendini dans konusunda da çok geliştirmiştir. Üniversiteye başladığı yıl, kendisine bir görev verildiğini, evlenip anne olması gerektiğini söylemeye başlar. Nitekim öyle de olur. Üniversitede Lukas Jessen-Petersen adında bir gençle tanışır. Genç adam kendisine aşık olmuştur. Ona da kendisine verilen görevden bahseder. Genç adam tereddüt etse de ona olan aşkı her şeyi kabul etmesini sağlar. Hemen evlenirler. Fakat ne var ki genç yaşta bir erkek çocuğu sahibi olan Athena, tüm sevgi ve ilgisini oğlu Viorel'e vermeye başlamış, kocasına olan ilgisini ise yitirmiştir. Lukas, kendini kullanılmış hissetmektedir. Bunun sonucu da boşanmaları olur.

Athena boşanmalarından sonra Viorel ile birlikte bir apartmanın çatı katına taşınırlar. Babasının bir tanıdığı sayesinde bir bankada işe başlar. Fakat ev sahibi yaşlı adamın evinden gece geç saatlere kadar gürültülü bir müzik sesi geldiğinden Viorel korkmakta, bir türlü uyumamaktadır. Bir akşam Viorel'i kucağına alan Athena, ev sahibinin kapısını çalar ve şikayetini belirtir. Adam onu içeri davet eder. İçeride bir grup insan vardır ve görünüşe göre bir ayinin tam da ortasındalardır. Bir Orta Asya müziği eşliğinde dans etmektedirler. Athena hiç sesini çıkarmadan olanları izler, Viorel ise bu gürültünün ortasında iki dakika içinde uykuya dalmıştır. Athena da dansa katılır ve gece yarısına kadar dans ederler. Athena bu dans sırasında vecde gelmiştir. Ev sahibinin bu ayini dedesinden kalma eşyaların içinde bulduğu bir kağıttan öğrendiğini öğrenir. Ve her gün düzenli olarak bu ayinlere katılmaya başlar. Bu dans ve müzik artık onun 'ritüeli' olmuştur. Bu dansı iş yerindeki arkadaşlarına da öğretir ve oradaki insanların hayranlığını kazanmaya başlar. Bu, Athena'nın "Portobello Cadısı" na dönüşümünün başlangıcı olur.

Portobello Cadısı, okuyucuya sıra dışı bir yaşam öyküsü sunuyor. Akıcı bir dille yazılmış olan bu kitabı, özellikle Coelho sevenlere tavsiye ederim.

Yazan: Miraç Elif Kanbay

Portobello Cadısı Soruları ve Cevapları

Portobello Cadısı kimin eseri?

Paulo Coelho

Portobello Cadısı türü nedir?

Yabancı Romanlar, Gizem

Portobello Cadısı kaç sayfa?

242

Portobello Cadısı Yorumları

paulo coelhonun tüm kitapları mükemmel bu da sıra dışı romanlarından bir tanesi

12-08-2015 09:34

paulo coelho tam anlamıyla muhteşem bir yazar. kitaplarından etkilenmemek işten bile değil. portobello cadısı ise en güzel kitaplarından bir tanesi. hatta benim favorim diyebilirim. okumayanların hemen okumasını, henüz coelho ile tanışmamış olanların bir an önce tanışmasını tavsiye ederim.

12-08-2015 14:47

mükemmel bir yazar mükemmel bir kitap adamın hayatını anlatan film de vizyona girecekmiş

13-08-2015 21:58

çok güzel bir roman. herkese tercih ederim

16-03-2016 09:00

portobello cadısı güzel kitapmış ben konusu biraz daha farklı bekliyordum ama yine de çok güzel kitap çıktı

22-08-2019 11:20

portobello cadısı gerçek mi gerçek bir hikayeden mi esinlenmiş

03-07-2022 19:41

bu adam çok felsefe yapıyor günümüzün şekspiri gibi anlamak için iki kere okumak gerek

30-05-2023 15:12

Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum Ağladım Okçu'nun Yolu Şeytan ve Genç Kadın Veronika Ölmek İstiyor Hippi Casus Zahir Portobello Cadısı Aldatmak Simyacı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli