Yalnız Gözlerin İçin

Yalnız Gözlerin İçin
Kitabın Yazarı:Fatih Murat Arsal Kitap Türü:Romantik Aşk Yayınevi:Ephesus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:776 ISBN:9786055358310 Kitap Puanı:8.9 / 10 | Yorum: 24

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Yalnız Gözlerin İçin - Fatih Murat Arsal

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Yalnız Gözlerin İçin Özet

Tahir devlet için çalışan gizli bir askerdi. O gece teröristlerin saklandığı bir eve arkadaşları Tamer ve Doğan’la baskın yaptılar. Çetenin lideri evdeki gizli bir kapıdan kaçar. Çıkan çatışmada Tahir’in vurduğu bir genç patlama öncesinde bacağından yaralı olduğu için evden çıkamaz. Tahir ve Tamer bu genci evden çıkarmaya çalışırken çetenin lideri evi patlatır. Genç çocuk ölür ve Tamer ve Tahir de ağır şekilde yaralanır. Tahir bu genci vurmadan önce onun suçsuz olduğunu öğrenmiştir ve ölümüne çok üzülür. Bu gencin kardeşini bularak ona yardım etmek ister.

Güney üniversite birinci sınıf öğrencisidir. Kardeşinin ölümünden sonra Tahir’i hastanede görür ve çekmecede gördüğü künyeyi alarak sadece adını öğrendiği bu adamdan intikam almaya yemin eder.

Tahir gizlice Güney’i bulur ve ona yardım etmeye başlar. Bir yılbaşı gecesi Güney’in yanına gider. Yalnızlıktan bunalan Güney tanımadığı bu adama bütün dertlerini anlatır. Ertesi günü gittiği iş görüşmesinde işe alınmaz ama karşılaştığı bir avukat ona şartları gayet iyi olan yüksek bir ücrette burs teklif eder. Bu bursu Tahir’in verdiğinden habersiz olan Güney bursu kabul eder.

Güney okulu bitirdiğinde Tahir’in yanında işe başlar. Ama bu adamın kardeşini öldüren adam olduğundan haberi yoktur. Tahir’in özel yardımcısı olur ve onun işlerini ve özel hayatındaki düzenlemeleri yapar. Kısa bir sürede işine alışan Güney’le Tahir arasında bir yakınlaşma başlar. Birlikte iş gezilerine giderler. Kıbrıs’a gittikleri seyahatte Doğan’la karşılaşan Güney tanır ve Tahir’in kardeşini öldüren adam olduğunu anlar.

Uzun bir süre bu bildiğini Tahir’den saklar. Ondan intikam almayı planlarken farkında olmadan Tahir’e aşık olmaya başlar. İntikam planlarını sürekli erteler. Tahir, Güney’e defalarca evlenmek istediğini söyler ama Güney hep reddeder. Ondan intikam almak için zaman bekler.

Bu süre içinde Doğan, Tahir’in suçsuz olduğunu, kardeşini kurtarmak için çok uğraştığını söyler. Güney bu söylenenlere inanmak ister çünkü bu adamı gerçekten sevmektedir. Ama bir taraftan da kardeşinin intikamını almak ister.

Tahir’in arkadaşı Akın’ın bazı işleri için Güney ile birlikte İstanbul’a giderler. Burada Akın’ı öldürmek isteyen kişilerle çatışma çıkar. Bu çatışmada bulunan Güney Tahir’e bu adamı öldürmemesi için yalvarır. Tahir bu yüzden adama ateş etmez. Tamer adamı vurur ama Tamer’i görmeyen Güney adamı Tahir’in vurduğunu düşünür. O anki siniriyle Tahir’e bütün bildiklerini anlatır ve adama gerçekten kıracak sözler söyler. Ama bu sırada Tahir’in vurulduğunu fark etmez. Tahir göğsünden ağır bir şekilde yaralanmıştır ve bunu ilk fark edenler Doğan ve Tamer olur. Hastaneye götürülen Tahir’in durumu oldukça ağırdır. Güney bu durumdan kendini sorumlu tutar. Aynı şekilde Doğan ve Tamer’de bu işten Güney’i sorumlu tutmaktadırlar. Çünkü Tahir’in Güney’e söz verdiği için adama ateş etmediğini bilirler.

Uzun bir bekleyişten sonra Tahir kendine gelir ama artık Güney’e sevdiği kadın gibi değil de sadece yardımcısıymış gibi davranır. Çünkü Güney’in kendisini sevmediğini, intikam almak için seviyormuş gibi davrandığını düşünür. Güney bu duruma çok üzülür ama en azından hala Tahir’in yanında bulunabildiği için mutludur.

Güney’in Tahir’e gerçekten sevdiğine ikna etmesi uzun zamanını alır. Tahir genç kadını çok sevmesine rağmen bu yaptığını affedemez. Daha sonra Güney onunla evlenmeyi kabul ettiğinde onu affeder ve gerçekten sevdiğine ikna olur. 2 ay içinde çok gösterişli bir düğünle evlenirler.

Güney’in evlenmeden önce Tahir’den tek istediği devlet için yaptığı gizli askerliği bırakmasını ister. Çünkü bu görevin ne kadar tehlikeli olduğunu ve her an ölüm tehlikesi olduğunu bilir. Ama Tahir o gece evi patlatan adamı bulmak ve onu öldürmek ister. Düğün gecelerinde o adamın kim olduğunu öğrenir. Evi patlatan ve bir sürü kişinin ölmesine neden olan adam Güney’in eski nişanlısıdır. Bunu öğrenen Güney ve Tahir çok şaşırırlar. Düğün gecesinde gelin odasında o adamı öldüren Tahir’e Güney bu sefer kızmamıştır. Çünkü kardeşini öldüren gerçek katili artık öğrenmiştir.

Son işini de halleden Güney artık bütün gizli işlerini bırakmıştır. Güney’le mutlu bir şekilde yaşarlar. Bir erkek bir de kız çocuklarıyla aileleri daha da büyümüştür.

Yalnız Gözlerin İçin Soruları ve Cevapları

Yalnız Gözlerin İçin kimin eseri?

Fatih Murat Arsal

Yalnız Gözlerin İçin türü nedir?

Romantik Aşk, Yerli Romanlar

Yalnız Gözlerin İçin kaç sayfa?

776

Yalnız Gözlerin İçin Yorumları

çok güzel bir roman herkese tavsiye ederim

04-02-2014 00:00

aşk romanı arayanlara tavsiyemdir

10-02-2014 02:36

bu roman beni gercekten etkiledi. iste hep böyle mutlu bitsin hikayeler

14-02-2014 21:12

bu kitabı aldım ve okudum kaç defa okuduğumu inanki bende bilmiyrum çok sürükleyici ve inanılmaz müthiş bir kitap keşke hiç bitmese ve devam etse diyorum kitap gerçektende çok güçlü bazen kitaptaki karakterlere imreniyorum kitap müthiş fatih murat Arsal'ı en içten dileklerimle tebrik ediyorum ve böyle devam etmesini diliyorum :)

29-05-2014 18:31

kitap gerçekten çok sürükleyici günlük hayatımda karakterler düşüncelerimde yer aldığı anlarım oldu.. kısacası süper bir kitap fatih murat arsal ın kalemine sağlıkk..

12-08-2014 12:21

5gunde bitirdim. .inanilmaz surukleyici ve muhtesem bi hikaye..karakterlere bayildim..emeginize saglik

13-08-2014 17:54

beni bu kadar etkileyen çok az kitap olduokadar az zamanda ve zevkle merakla okudum şiddetle tavsiye ederim

29-09-2014 20:36

Kapaktaki kızın gerçek ismini bilen söyleyebilirmiii

02-10-2014 18:59

kitap okurken hemen uykum gelirdi ama bu kitabı okudugumda ne uyku ne yemek hiç aklıma gelmedi.bu zamana kadar bu kadar güzel kitap okudugumu hatırlamıyorum,teşekkürler murat bey kaleminize yüreginize saglık.buna benzeyen başka kitabınız varmı

02-10-2014 23:02

çok güzel harika bir kitp hiç sıkılmadan okudum

02-10-2014 23:09

slm bende okumak istiyom murat beyin kiitplarını bulursam okuyacam güzel gibi yorumlar trabzonlu

12-02-2015 15:39

kitap harika ama son sayfası yok :-(

01-03-2015 12:40

yalnız gözlerin için serinin son kitabımı ??okurken hic farketmedim

08-03-2015 15:08

üslup cok vasatti... düzenli kitap okuyan çok kimse icin vakit kaybı gibi görülebilir.

13-03-2015 18:16

bir kitap bu kadar mi guzel olabilir
artik butun kitaplarin usluplari bole hatta bu ii bile sayilabilir hicbi sıkıntı olcagini sanmiyorum birtek okuduktan sonra birax etkisinde kalabilirsiniz bagamlilik yapiyo tekrar okuyun gecer

03-06-2015 19:18

bayıldım harika bir kitap özelliklede tahire bayıldım

29-11-2015 13:45

çok çok güzel. güzel suruyukleyici bir kitap bunun benzeri bi kitap onerirmisiniz ?

Devrimsel • 21-12-2015 20:35

gercekten harika bır kitap herkesin okumasını tavsiye ederim

28-02-2016 22:07

super oxumaga deyermiş

21-04-2016 19:20

resmen aldı götürdü beni.. cok güzel..

27-07-2016 20:46

bir kitap ancak bu kadar etkileyici olur👍👍okuduğum bütün kitaplardan en güzeli bu kitaptı😊😊 hayatım boyunca hiç unutmayacağım bir aşk❤️❤️kitabi okudum yazara buradan teşekkürler 👏👏👏 kitabın etkisi uzun bir süre gitmedi😶😶 tahir ile güneyin aşkı beni derinden etkiledi sanırım ♥️♥️ yanlız bir eleştirim var kitap fazlaca terbiyesiz yani sayfalar dolusu edepsiz yerlerini okumak biraz sıktı 😳😳😳 ama mutlu sonla bitmesi ve tahir ile güneyin iki tane çocukları olması beni mutlu etti😊😊😊 bir kızın katil kardeşinin katili zannettiği adam ne kadar nefret etsede o kadar aşık olması beni çok etkiledi 😉😉 ve adamın aşık olduğu kıza karşı koruyucu ve direncini o daha çok derinden etkiledi ♥️♥️ 👏👏 uzun lafın kısası okumak isteyenlere şiddetle tavsiye ederim pişman olmayacaksınız 😉😉😊

03-01-2018 16:02

yalniz gözlerin icin kitabini yeni bitirdim oldukca iyi bir kitap olsum tavsiye ederim

18-12-2019 19:49

pdf indirebileceğimiz bir yer var mı

21-09-2022 19:35

kitap güzel ama tanınmadığı için bulunmuyor

11-11-2023 21:01

İki Renk Aşk Yalnız Gözlerin İçin Beni Bırakma en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar