İki Renk Aşk

İki Renk Aşk
Kitabın Yazarı:Fatih Murat Arsal Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Ephesus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:688 ISBN:9786055358778 Kitap Puanı:7.8 / 10 | Yorum: 19

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:220,94 TL e-kitap,pdf,epub: *

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

İki Renk Aşk - Fatih Murat Arsal

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

İki Renk Aşk Özet

Yerli romantik aşk romanlarının tanınan ismi olan Fatih Murat Arsal okurlarına İki Renk Aşk ile bir genç kızın beklenmedik aşk hikayesini anlatıyor.

Aysun, Bursalı zengin bir iş adamının kızıdır. Uzun yıllar Amerika’da eğitim aldıktan sonra artık kendi şirketlerinde çalışmak için Bursa’ya döner. Babası Servet Bey ise işleri büyütmek ve emekli olabilmek için şirkete bir ortak alıp yönetimi de kızları Aysun ve Ayça’ya bırakmak istemektedir. Aradıkları ortak çok zaman geçmeden bulunur.

Şirketlerinde müdür olarak çalışan Gürkan’ın amcası Vural, Almanya’da ki işyerini kapatır ve ülkesine dönüp yeni bir işe başlamaya karar verir. Servet Bey’in şirketi onun içinde kaçırılmayacak bir fırsattır ve ortaklık için görüşmeler başlar.

Vural’dan herkes çok hoşlanır ve ortaklık için hiçbir sorun yoktur. Ama Aysun bu adamdan hiç hoşlanmamıştır. Bunun en büyük nedeni ise adamın dış görünüşüdür. Uzun boylu ve iri yapılı bir vücudu olan adamın genç yaşına rağmen gri saçları vardır ve yüzünde ve ellerinde Aysun’a çok itici gelen yanık izleri vardır.

Yapılan görüşmelerden sonra Vural şirkete ortak olur ama birlikte çalışacak olmaları bile Aysun’un düşüncelerini değiştirmez. Vural Aysun’un yeğeni Gürkan’dan hoşlandığını da herkesten önce anlamıştır ve bu da Aysun’u rahatsız etmektedir. Aysun’un tüm bu düşüncelerine rağmen Vural ondan çok hoşlanmaktadır. Ama Aysun’un kendisine olan düşüncelerini ve yeğeni Gürkan’dan hoşlandığını bildiği için ilk zamanlar bunu Aysun’a belli etmez. Zaten Aysun’a söylediğinde de Aysun’un ona karşılık vermesinin imkânsız olduğunun farkındadır.

Vural’ın ortaklığından sonra şirkette yeni bir yapılanma olmuştur ve şirket giderek büyümeye başlar. Ülke dışında da sürekli toplantılar olmaktadır. Almanya’da ki bir toplantıya Aysun’un ablası Ayça ve Gürkan birlikte gider. Aysun sevdiği adamı ablası ile yolladığı için rahattır ama onlar toplantıdan döndüklerinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Ayça ve Gürkan Almanya’daki toplantıda yakınlaşmışlardır ve birbirlerinden hoşlandıklarını fark etmişlerdir. Bunu duyan Aysun büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır çünkü Gürkan’ın da kendisinden hoşlandığını düşünür. Ayça’nın ise Gürkan ve Aysun’un arasında olanlardan haberi yoktur. Bu olaydan sonra Aysun ablasının mutlu olmasını ister ve Ayça’ya hiçbir şeyi belli etmez. Ertesi gün Gürkan’la konuşan Aysun aslında Gürkan’ın kendisini sevmediğini, tanıştıkları ilk günden beri hep Ayça’yı sevdiğini, ama Aysun’dan da hoşlandığı söyler.

Ayça ve Gürkan’ın mutlu olmasını isteyen Aysun Gürkan’ı kendisinden vazgeçirmek ister. Bunun içinde başka birisini sevdiğini söyler. Bu kişi ise Gürkan’ın amcası Vural’dan başkası değildir. Bu oyunu önce kabul etmek istemeyen Vural daha sonra sevdiği kadına biraz olsun yakın olabilmek için kabul eder. Bu oyunun başında bir süre birlikte olduklarını söyleyip daha sonra ayrılmayı düşünen Aysun, Gürkan ve Ayça’nın evleneceğini duyduğunda kendisi de Vural’la evlenmeye karar verir. Hâlâ Gürkan’ı sevmesine rağmen onun ablasıyla mutlu olmasını ister ve araya girmez.

Düğün hazırlıkları içerisinde çok zaman geçmeden Gürkan Ayça’yla evlenmek istemediğini fark eder ve Aysun’a kendisini sevdiğini ve onunda Vural’ı sevmediğini bildiğini söyler. Her şeyi bırakıp Aysun’la gitmek istediğini söyler ama Aysun bunu kesinlikle kabul etmez. Ayça’da bu süre içinde Aysun ve Gürkan arasında olanları duyar ve Gürkan’la evlenmekten vazgeçer. Aysun zor da olsa Ayça’yı artık Gürkan’ı sevmediğine ikna eder.

Düğün günü gelir ve abla kardeş aynı düğünde evlenirler. Aysun sevmediği bir adam da olsa Vural’ın iyi bir baba ve iyi bir eş olacağını düşündüğü için mutludur. Ayça ise Gürkan’ın kendisini sevmediğinin farkındadır. Annesi ve babasının üzülmemesi için evlenmektedir ve bir süre sonra da boşanmayı düşünür.

Düğün biter ve balayından sonra herkes işinin başına döner. Şirket büyümüştür ve rakipleri için tehlikeli olmaya başlamışlardır. Girdikleri bazı ihalelerden çekilmeleri için tehditler almaya başlarlar. Ankara’daki bir ihaleden çekilmeleri için tehdit almaya başlarlar ama Vural bunu çok umursamaz. İhale günü geldiğinde Gürkan ve Aysun bu şirket tarafından darp edilir ama artık bu ihaleden vazgeçmek için çok geçtir. İhaleye girerler ve kazanırlar.

İhalenin sevinci yarım kalır çünkü Gürkan’ın kanser olduğunu öğrenirler. Bunun üzüntüsü içindeyken kendilerini tehdit eden şirketten bir adam Vural’ın yanına gelir ve çıkan çatışmada Vural’ı vurur. Vural’ın bayılmadan önce son duyduğu ise Aysun’un ‘seni seviyorum’ sözleridir.

Vural haftalarca hastanede kalır ve kendine gelemez. Bu süre içinde Gürkan’ın durumu ağırlaşır ve hastalığa daha fazla dayanamaz. Vural uyanmadan birkaç gün önce ölür. Vural uyandığında yanında Aysun’u görür. Aysun artık Vural’ı sevdiğinin farkındadır ve bunu hemen Vural’a söyler. Ayrıca bir de çocuklarının olmasını ister. Çok geçmeden Aysun hamile olur ve bu ikisini birbirine daha da bağlar. Ayça ise artık yeni birisini sevmektedir. İki kardeşi sevdikleri adamlarla birlikte daha güzel günler beklemektedir.

İki Renk Aşk Soruları ve Cevapları

İki Renk Aşk kimin eseri?

Fatih Murat Arsal

İki Renk Aşk türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk

İki Renk Aşk kaç sayfa?

688

İki Renk Aşk Yorumları

kitap biraz fazla uzun ama çok güzel bir konusu var

07-01-2015 00:05

uzun ama çok güzel

01-02-2015 09:41

biraz karışık ama sevdiklerine kavuşmuş en güzel yanı bu olsa gerek

08-02-2015 17:05

süper bir kitap ben çok sewdi

25-03-2015 07:09

sipariş ettim en yakın zamanda gelmesini heyecanla bekliyorum.

27-08-2015 18:34

kitabı daha yeni bitirdim ve çok güzeldi :) tamda beklediğim gibi bi son oldu. :) çok başarılı bi kitaptı. :) b

01-09-2015 15:10

bence herşeyin sonu güzel bitmeli

04-09-2015 00:26

çok güzel tatlı

02-11-2015 19:48

çok güzel harika

güneş can • 14-12-2015 12:57

an itibariyle kitabı btirip, yorumları okumaya koştum. okurken bir sayfası bile sıkmadı, akıcı ve güzel bi kitaptı. 678 sayfayı bir günde soluksuz okudum. herkese şiddetle tavsiye ederim :)

28-01-2016 12:38

fatih murat arsalı gerçekten çoooooooooooook begeniyorum kitpları muhteşem inanılmaz mucizevi

07-04-2016 09:55

cok guzel bir kitab cok hosuma gitti

09-08-2017 15:30

iki mükemmel hatayı okudum bunu kesinlikle okumam lazım çünkü ayhan ve vural favorim

20-11-2017 21:32

uzun zamandır böyle güzel bir kitap okumamıştım. çok beğendim.

08-03-2018 12:05

şu ana kadar okuduğum en harika aşk kitabı şiddetle tavsiye ediyaorum
şu ana kadar okuduğum en harika aşk kitabı şiddetle tavsiye ediyaorum

27-05-2018 21:39

mükemmel bir kitap her anını yaşıyorsun hele final bölümünde efsane bir son dizi flashbackleri gibi. ilk işim devam serilerini almak olacak. ve kesinlikle dizisi yapılacak bir kitap kurgulamaya açık. yazarı tebrik ederim..

alkahan • 26-11-2018 10:12

ben bir de gittim ciltli olanı aldım ekstra para verdim ama kitap tam hayal kırıklığı yarattı çok pişmanım

24-01-2020 16:40

kitap yorumu güzel alıp okuyacağım umarım pişman olmam

26-10-2022 14:16

pdf bulabilirsem okurum

30-01-2024 17:19

İki Renk Aşk Yalnız Gözlerin İçin Beni Bırakma en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar