Beni Bırakma

Beni Bırakma
Kitabın Yazarı:Fatih Murat Arsal Kitap Türü:Yerli Romanlar Yayınevi:Ephesus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:691 ISBN:9786055358433 Kitap Puanı:8.7 / 10 | Yorum: 27

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al e-kitap,pdf,epub: *

8.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Beni Bırakma - Fatih Murat Arsal

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Beni Bırakma Özet

Gamze Çetin 27 yaşında ve dünyaca ünlü bir mankendir.15 yaşındayken evden kaçarak mankenliğe başlamış ve uzun yıllar geçmesine rağmen ailesi onu affetmemiştir. Kendisi gibi manken olan sevgilisi Kaan üzerinde büyük miktarda uyuşturucu bulundurduğu için hafta önce Elazığ’da cezaevine girmiştir. Gamze de 2 gün önce hamile olduğunu öğrenmiştir. Bunu söylemek için Kaan’ı ziyarete gelmiş ve onun bu bebeği istememesi onu gerçekten üzmüştür. Cezaevinden üzgün olarak çıktığında birisiyle çarpışmış ve bu adamı oldukça ürkütücü bulmuştur. Ama İstanbul’a gitmek için yolculuğa başladığında tekrar bu adamla karşılaşmış ve yoğun kar yağışı olduğu için bu adamı kendisiyle yolculuğa ikna etmiştir.

Akın 30 yaşında ise cezaevinden yeni çıkan bir mahkum ve eski bir askerdir. Töre nedeniyle öldürülen bir kızın abisini öldürdüğü için cinayetle yargılanmıştır. Hafifletici sebepler, asker olması ve hatırı sayılır tanıdıklar sayesinde 14-15 yıl olarak düşünülen ceza 1,5 yıl olmuştur. Gamze’nin yolculuk teklifini ısrarlar karşısında kabul etmiştir.

Kar yağışı gerçekten şiddetlidir ve bir süre sonra yol kapanır ve bir köyde mahsur kalırlar. O gece kaldıkları köy evinde ikisinin evli olduğunu düşünürler. Onlara bu duruma ev sahibini mahcup etmemek için evli olmadıklarını söylemezler. Ertesi sabah yollar açılmış ve yolculuğa kaldıkları yerden devam etmişlerdir. Kar yağışı şiddetli olduğu için o gecede Malatya’da bir otelde konaklamışlardır. Akın o gece Gamze’ye gerçek kimliğini açıklamıştır. Devlet için çalışan gizli bir ajandır ve arkadaşları Tahir, Tamer ve Doğan’la bir sürü gizli göreve gitmiştir. Tamer ajanlığı bırakmadan önce 1 sene Akın’ı eğitmiştir. Akın da cezaevindeyken düşünmüş ve artık o da emekli olmaya karar vermiştir.

Sabah yolculuğa devam ederler ve akşam Ankara’da Tahir’in evinde kalırlar. Burada Gamze Akın’ın birlikte ajanlık yaptığı arkadaşlarıyla tanışır. Tahir, yardımcısı Güney, Tamer ve eşi Natalia ve Doğan. Bu insanların tümüyle çok iyi anlaşır. Hepsi gerçekten iyi insanlardır. Akın Gamze’ye erkek arkadaşını hapisten çıkarmak için söz verir. Ankara’daki arkadaşlarıyla bu işi halletmek için arkadaşlarıyla birlikte tanıdıkları savcının yanına giderler ve Kaan’ı hapisten çıkarma sözünü alırlar.

Akın Gamze’yi İstanbul’a kendisi götürür. İki gün İstanbul’da Gamze’nin yanında kalır. Bu geçen iki gün içinde Gamze’yle Akın arasında yakınlaşmalar olur. İkisi de fark etmese de birbirlerine aşık olmuşlardır. İki gün sonra Akın Kaan’ı kurtarmak için Elazığ’a gider. Onu Gamze ile evlenmesi için ikna eder. Akın Gamze’yi çok seviyor olsa da Gamze Kaan’ı seviyordur ve onun çocuğuna hamile olduğu için Kaan’la evlenmek ister. Akın Gamze’nin mutlu olması için kendi aşkından vazgeçer ve Kaan’ı Gamze’yle evlenmesi için tehdit eder.

Bu sırada Gamze’nin ailesi onun evine gelecektir. Avukat olan kardeşi İstanbul’da bir hukuk bürosuna başvurmuş ve işe kabul edilmiştir. Annesi ve babasıyla birlikte ablasının yanına gelir. Ailesi ilk kez evine gelecek olan Gamze çok mutludur. Daha sonra ailesi arası düzelmeye başlar.

Akın, Kaan’ı da alarak İstanbul’a gelir. Kaan Gamze’ye telefon ederek evlenme teklif eder,ve ailesiyle tanışmak için eve gelmek ister ama Gamze bunu istemez çünkü Kaan’ı artık eskisi kadar sevmediğini ve Akın’ı özlediğini fark eder. Gamze’nin hamileliğinde şüphelenen Akın sabah onu Kaan’la birlikte bir doktora götürür. Burada Gamze’nin hamile olmadığı anlaşılır. Eve dönerken Gamze artık Kaan’a evlenmekten vazgeçmiştir. Eve döndüklerinde Akın’ın Kaan’ı evlenmek için zorladığını öğrenir ve Akın’ın ondan kurtulmak istediğini düşünür. Akın’a hayatından çıkmasını söyler. Daha sonra Kaan’ı da evden kovar.

Akın gittikten sonra onu çok özlemeye başlar. Akın’da aynı şekilde Gamze’yi özlemektedir. Bu sırada Kaan’da polisler tarafından yakalandığında üzerinde uyuşturucuları bulunan kişi tarafından parasını vermediği için öldürülür. Kaan’la Akın’ı kavga edenler olduğu için Akın’dan şüphelenir. Bunu öğrenen Akın arkadaşlarıyla birlikte katili bulur ve yakalamak içi Tamer’le birlikte Elazığ’a gider. Bu kişiler sorgulanarak azmettiren de bulunur ve İstanbul’a Gamze’nin yanına dönerler. Tahir ve Doğan’da Gamze’nin yanına diğerlerinden önce gelmiş ve yardım etmişlerdir.

Kaan’ın ölümü hakkında gazetecilere röportaj veren Gamze Kaan’ı sevmediğini ve Akın’la evlenmek istediğini söyler. Akşam televizyonda bu haberi duyan Akın, Gamze’yle konuşur ve evlenmeye karar verirler.

Televizyonda haberi izleyen bir başka kişide Akın’ın hapse girmeden önce öldürdüğü kişinin kardeşidir. Bu haber sayesinde Akın’ın yerini kolayca öğrenirler ve Gamze’nin evine gelirler. Akın’ı öldürmek isterler. Burada çıkan çatışmada evi basanlar Tamer, Doğan, Akın ve Tahir tarafından etkisiz hale getirilir ama Tahir’de ağır şekilde yaralanır. Neyse ki iki gün sonra hastaneden taburcu olur ve kız isteme töreni başlar. Gamze’yi Akın’ın sonradan izini bulduğu kuzeni Yavuz ister, çünkü Akın’ın annesi babası yoktur ve bir yurtta büyümüştür.

Gamze’nin babası kızını verirken çok üzülür çünkü uzun zamandır özlemini çektiği ama gururu nedeniyle konuşmadığı kız ile arası tam düzelmişken onu yine kaybetmekten korkar. Ama böyle harika bir damatı olduğu içinde mutludur.

Bir ay sonra muhteşem bir düğünle evlenirler. Bu düğün içi Akın’ın arkadaşları çok yardımcı olmuştur. Aradan altı yıl geçer. Gamze ve Akın’ın 5yaşında Yelda adında bir kızları ve 1 yaşında da erkek bir çocukları vardır ve hala birbirlerine ilk günkü gibi aşklardır.

Beni Bırakma Soruları ve Cevapları

Beni Bırakma kimin eseri?

Fatih Murat Arsal

Beni Bırakma türü nedir?

Yerli Romanlar, Romantik Aşk

Beni Bırakma kaç sayfa?

691

Beni Bırakma Yorumları

uzun bir kitap okurken sıkılmıştım yarıda bırakmıştım

30-01-2014 21:20

etkili bir kitap özeti kitap iç,n yeterli kitabı okumaya gerek yok

04-02-2014 16:23

okudum beğenmedim sıkıcı bir konusu var akıcı değil zor bitirdim

10-02-2014 02:37

bu kitap yalnız gözlerin için adlı kitabın dewamı galiba çunkü oradaki konun sadece gamze ve akın kısmını almış bu kitabı alıp butün kitap boyunca sıkılacağınıza yalnız gözlerin için adlı kitabı okuyun ve hiç unutamayacağınız bir roman olsun :)

18-03-2014 17:23

çok güzel bir kitap aşkı en güzel dilde ele almış

21-03-2014 17:06

ya bunun sayfası yazarı kim

08-05-2014 22:17

bnce güzel öte4si bi roman muhteşemm...

14-06-2014 15:45

Bu kitap okuduğum en iyi aşk romanlarından biri. Fatih Murat Arsal Hocam gerçekten çok başarılı bir yazar. Türk yazarların da bu kadar güzel eserler vermesi harika. En iyisi Fatih Murat Arsal :) ;)

Gamzee • 12-09-2014 23:29

Hey bu kadar önyargı ile yaklaşmayın. Tabularınızı yıkın. Başarılı bir roman. Destek vereceğinize köstek olmayın..!

Gamzee • 12-09-2014 23:32

çok romantıkkkkkk

07-10-2014 19:26

Muhteşem sürükleyici etkileyici bir kitap. Okudukça okuyasım geldi. Kitabın bitmemesi için yavaş okumaya çalışsamda sürekli kitabın sonunu merak edişim 3 günde bitirmemi sağladı :) kitaptaki karakterlerin acı tatlı mutlu mutsuz heyacan korku adrenalin soğuk aşk vs...bu duyguları onlarla birlikte yaşadım. Hayatımda okuduğum en güzellerden diyebilirim. İnanın anlatmakla bitiremiyorum. Yazarımızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum..

08-12-2014 18:26

ilk defa bir türk yazarin kitaplarini beğeniyorum bence gercek aski yansitiyor ....

11-12-2014 21:27

bn seni sevmk istemedim ve yalnız gozlern içini okudum we hayranlihimimi sze anlatmm hic btmesin istedim bbitince de cook uzldum

15-01-2015 23:22

şu özetin hepsini okudum çok güzell inanilmaz bir kitap cok begendiim .. öneririm atlamadan okuyun anlarsinizz :)

07-02-2015 22:01

fatıh murat arsal kıtapların hepsı cok guzel tum kıtaplarunı okudum ve hiç bişekılde sıkılmadım hatta kıtapları bıtırırken bıle cok uzuldım

08-03-2015 08:06

harika bir kitap mükemmel karakterleri çok farklı bayıldım

17-03-2015 21:51

bende 3 kitabını severek okudum yalnız gözlerin icin,nefretten sonra,iki renk aşk 3 müthiş bir kitap ama özellikle yalnız gözlerin icini herkesin okumasını tavsiye ediyorom yazarımızdanda böyle romanların devamını bekliyorum

14-04-2015 21:47

çok güzel. bütün kitapları okuyamadım. sipariş ettireceğim. ama bu kitabı hemen bitirdim.

26-05-2015 18:31

size tavsiyem yanliz gozlerin icin muhtesem bir kitap kac kere okudugumu hatirlamiyorum bile konusu harika ve olagan disi hicbisey olmuyo

03-06-2015 19:12

bu kitabın devamı olcak mi

09-11-2015 13:46

gercekten cok etkıleyıcı bır kıtap

28-02-2016 23:35

mükemmel bir satırını kaçırmadım

21-03-2016 21:13

bence kitap bir hayli harikalar ötesi

05-08-2016 13:55

4 deride mükemmel okumaya değer

02-01-2017 15:20

beni bırakma kitap olarak güzel ama fiyatı pahalı verdiğiniz paraya değmeyebilir buradan özeti okuyup karar verin güzel yazılmış bir özet sonra pişman olmazsınız

10-11-2019 12:06

pdf indirebileceğimiz bir yer var mı yada siz paylaşır mısınız

05-08-2022 20:12

keşke daha önce okusaymışım dediğim bir kitap oldu

12-08-2023 00:05

İki Renk Aşk Yalnız Gözlerin İçin Beni Bırakma en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana İnce Memed Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Pembe İncili Kaftan Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Erotik Kitaplar Romantik Aşk Kitapları Tarihi Kitaplar Yabancı Romanlar Öykü Hikaye Kitapları Yerli Romanlar Macera Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Polisiye Kitaplar Bilim Kurgu Kitapları Felsefe Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Komik Kitaplar Gizem Kitapları Biyografi Kitapları Gerilim Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Deneme Kitapları Şiir Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar