Siyah Buz

Siyah Buz
Kitabın Yazarı:Becca Fitzpatrick Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2014 Sayfa Sayısı:384 ISBN:9786053434436 Kitap Puanı:9.2 / 10 | Yorum: 64

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:160,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

9.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Siyah Buz - Becca Fitzpatrick

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Gerilim, Fantastik Orjinal Adı:Black IceÇeviren:Sevinç Seyla Tezcan

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Siyah Buz Özet

Başkalarının kalkanları arkasına ne kadar saklanabilirsin? İşte o, her zaman başkalarının kalkanları arkasına saklanan bir genç kız, tek başına kaldığında ne yapabilir? Güçsüz olup hayatı seyredecek mi yoksa hayatına devam mı edecekti?

Britt, hayatına devam etmeyi seçmişti. Anlına silah dayandığında da ilk aşkı bir katil çıktığında da fırtına da bir yabancıyla baş başa kalsa da ayakta durmayı başarmıştı. Çok çabalamıştı.

Britt, ilk aşkını hiçbir zaman unutamamıştı. Calvin üniversiteye gideli sekiz ay olmuştu ama Britt için geçmiş hiçbir zaman geçmiş olmuyordu. Calvin’e onu öylece bırakıp gittiği için öfkeliydi. Ve bu yüzden kendini kanıtlamak için çok değişmişti. Mesela tatil de Havai’ye gitmek varken Teton Dağlarına yürüyüş yapmayı seçmişti. Ve böyle bir seçimi için ilk kez hazırlık yapıp çabalamıştı.

Calvin şehre döndüğün de ise aynada yaptıkları tüm ‘ben güçlüyüm’ konuşmaları hiç yapılmamış gibi öylece kala kalmıştı. Ta ki hiç tanımadığı sevgilisi Mason’u bulana kadar. Tamamen bir yabancı olan Mason’u, sevgilisi olarak tanıtan Britt; Mason’un hazır cevaplılığı ve üstün zekasına hayran kalmıştı. Hayatında sadece anlık olabilen bir yabancı sanılırken, bir anda Britt’in hayatı olmuştu Mason.

Tabi ki Britt Mason’u görür görmez aşık olmadı. Sözde en yakın arkadaşı Korbie’le beraber tatile gittikleri Teton Dağları’nın yolunda mahsur kalınca ilk buldukları bir kulübeye sığınmak zorunda kalmışlardı. Ve şans ona ki Kulübenin sahipleri Mason ve arkadaşı olarak varsaydıkları Shaun çıkmıştı.

Korbie ve Britt’in aralarında geçen Shaun’u tavlama münazarasını Britt kazansa da… Shaun sadece işine yaracak kıza imkân vermişti ki o da Britt’di. Britt kendini hiç olmadığı biriymiş gibi anlatmıştı. Dağların tanrıçası gibi… Hayalinde ki kızı… Oysa ki ona imkânsız gelen hayalinde ki bu kişiliğe dönüşüyordu.

Mason her zaman Korbie ve Britt’e karşı soğuk olmuştu. Onları istemiyordu. Her nedenin arkasında bir sır vardı ve o sır Mason ve Shaun’un birer suçlu olmasıydı. Dağda ki o kulübe onlara ait değildi sadece polislerden kaçarken saklandıkları bir sığınaktı. Ve o fırtına yüzünde sığınaklarında mahsur kalmışlardı. Söylediği yalanların ayağına dolanabileceğini düşünemeyen Britt ise tek çözüm yolu olarak düşünülüyordu.

Kulübenin havası dışarıda fırtına olmasına rağmen nasıl olabiliyorsa içeriden daha soğuktu. Bir plan yapılması gerekiyordu… Eğer Britt’in söylediği yalanlar ortaya çıkarsa hem Korbie hem de kendisi ölecekti… Fedakarlık yapması gerekiyordu. Canını tehlikeye atıp yalanlara devam etmesi gerekiyordu… Oysa ki her iki yol da Britt için sonu çıkmaz olan sokaklardı.

Mason Britt’in düşman olan dostuydu. Britt’i Shaun’a karşı koruyordu ama kendinden azat etmiyordu.

İşkence gibi geçen zorlu bir yolculuğa koyuldular. Korbie’i kulübe de ölüme terk ederek. En azından hayatta kalma şansı vardı. Calvin onu biricik kız kardeşini bulabilirdi… Sonuçta Calvin gerçekten dağların tanrısıydı. Her yeri adı gibi biliyordu. Ama Britt tamamen bir kumar oynuyordu. Elinde güzel bir hamlesi vardı ve onu en güzel yerde kullanma vaktini biliyordu. Calvin’den sırf intikam almak için Calvin’in yıllardan beri hazırladığı haritayı çalan Britt hayatında ki yaptığı en önemli hamle o olsa gerekti.

Zaman geçti yalanlar arttı e artık hiçbir şey eskisi kadar basit değildi. Shaun bir katil olmuştu. Ve Shaun’u da Calvin vurmuştu. Britt yanılıyordu, Calvin o aşık olduğu adam değildi. Bunu anlamak istemiyordu ama biliyordu. Mason’da dağda baş başa kalmıştı.

Ve işte her şey değişmişti. Mason Mason değildi artık. O Jude’du. Ve Britt ise Jude’a aşık olmuştu. Bunu yanlış anlaşılmalar olup Mason’u seri katil sanırken bile değişmemişti. Calvin’e sarılırken bile. Britt Jude’dan da kurtulmuştu. Calvin’in sıcak kolları arasındaydı artık. Oysa ki her şeyin başlangıcının ne olduğunu sonradan kavrayan Britt ilk aşkına değil de yeni tanıdığı; onu mahsur tutan Jude’ a inanmayı öğrenebilmişti. Ve her şey bittiğinde Britt artık eski Britt değildi. Ayaklarının üstüne kendi duran, kendi kalkanını kendi ayakta tutan, hayalinde ki kız olmuştu.

Ve bir yıl sonra Teton dağlarında aşık olduğu adamın kollarının arasındaydı.

Yazan: Selin Gürcüoğlu

Siyah Buz Konusu

Hush Hush serisi ile tanıyıp hayran olduğumuz Becca Fitzpatrick yeni kitabı Siyah Buz ile okurlarını fazla bekletmiyor ve onlara gerilim dolu anlar yaşatmayı başarıyor.

Siyah Buz romanının ana kahramanı olan Britt Pheiffer’in yaşadığı gerilim dolu anları anlatan kitapta aynı zamanda farklı bir aşk hikayesi de bulunuyor.

Britt eski erkek arkadaşı Calvin ile yeniden görüşme fikri sonrası oldukça gerilir. Buna tam olarak hazır olup olmadığına emin değildir. Fakat beklenmedik şekilde ani gelişen kar fırtınası bir süreliğine de olsa onu düşüncelerinden uzaklaştırır. Birbirinden yakışıklı iki kişi ile dağda mahsur kalır fakat bu iki yeni arkadaşın sırları vardır ve Britt’i rehin alırlar. Britt onları bu dağdan kurtarmak zorundadır fakat diğer taraftan önceden işlenen cinayetlere dair ipuçları bulması durumunu daha da zorlaştırır. Eski sevgilisi ile bir araya gelmeye korkarken şimdi mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalıp onun kendisini bulmasını ve kurtarmasını ummaktadır. Fakat bu tehlikeli yolculuk sırasında onu şaşırtan farklı gelişmeler de olur. Onu alıkoyanlardan biri olan Mason ona karşı çok kibar ve ilgilidir. Britt bir türlü gerçek düşmanın kim dostun kim olduğunu anlayamaz ve bu da onu karşı konulamaz tehlikeli bir aşka doğru itmektedir.

Becca Fitzpatrick, Siyah Beyaz kitabı ile yine okurları şaşırtmayı başarıyor. Bir taraftan tüyleri diken diken eden bir gerilim hikayesi sunarken bunun içine yine tehlikeli bir aşk sokarak okurları kitaba daha çok bağlamayı da başarıyor.

Siyah Buz Soruları ve Cevapları

Siyah Buz kimin eseri?

Becca Fitzpatrick

Siyah Buz türü nedir?

Yabancı Romanlar, Gerilim, Fantastik

Siyah Buz kaç sayfa?

384

Siyah Buz Yorumları

kitabı almak istiyorum ama bazı yorumlar okudum pek iyi değildi fısıltı kadar iyi değilmiş zaten öyle birşey beklemiyorum yanına yaklaşsın yeter bir de korku kitabı mı yoksa yine fantastik mi onu merak ediyorum

19-11-2014 01:58

Aslında çok sıradan , tv de izlediğimiz cinayetli filmlere bire bir bir konusu var okurken çok sıradan olduğunu anlıyorsun akla ilk gelen bir film sıradan film.. beklediğimin çok altında bir kitap .. ama heyecanla sonuna kadar okuduğum bir kitap :)) .. benim gibi cinayet korku gerilim ve aşk bir arada olsun sevenlerdenseniz okumalısnız ama hush hush serisi ile alakası olmayan bir kitap .. söylemeden edemiycığım hush hush serisini yazan yazarla siyah buzu yazan aynı yazarmı diye düşünebeleciğiniz bir ikilim de kalabılıyorsunuz tarzlar çok farklı bam başka alaka yok .. okunabılır

21-11-2014 19:01

Gerilim ve fantastik bir arada

09-12-2014 20:47

fısıltı serisini her ne kadar da sevmesem bile siyah buz çok güzel...

28-12-2014 18:35

güzel bir kitaptı , çok akıcı bir dili vardı sonu kitaba göre basit bitmesine rağmen okuduktan sonra aklımdan pek çıkmadı fısıltı kadar tabi ki değil kitapta zaten yaratıklar yok neyse konusu güzel korku değil tabi gerildiğiniz yerler oluyor ama o da heyecandan yani demek istediğim öneririm güzel bir kitap

02-01-2015 21:25

çok güzel okudum 3 günde bitti kurgusu çok iyi

04-01-2015 22:35

fısıltı çok iyiydi onun yanına yaklasabiliomu

09-01-2015 22:57

fısıltı kitabına yaklaşamıyor siyah buz kötü olmuş ama okunurluğu var ama fısıltı ile karşılaştırırsanız hayal kırıklığı yaratır

17-01-2015 01:55

gençler bence kitabi okumadan yargılamanın harika bir kitap

20-01-2015 13:02

hush hush serisi kadar güzel. çok gerilim dolu bir kitap.bu kitap muhteşem!

25-01-2015 19:09

çok güzel bir kitap en az hush hush serisi kadar güzel

29-01-2015 19:29

fantastik derken biraz açar mısınız? hush hush serisindeki gibi mi örnek versenız..??

29-01-2015 21:50

ya bende alacağım tavsiye ediyor musunuz

30-01-2015 11:46

daha iki gün önce tek günde bitirdim ve sonunuda tekrar tekrar okuyup ağladım ama ban bakmayın ben zaten yaklaşık her kitap sonunda ağlıyorum başlarda her ne kadar aşk az olsada sonlara doğru insanı şaşırtacak bi hal oluyor fantastik derken de özel güçler falan yok fısıltıylada uzaktan yakından ilgisi yok sadece yazarlar aynı olduğundan kitabın dili benzer :)

30-01-2015 13:13

fısıltı'nın baska bir büyüsü var fakat eminim becca yine heyecanli bir kitap yazmistir...

patchlove • 09-02-2015 16:17

ya fısıltıyla bağlandığını kadar bu kitabında bağlantıyı

16-02-2015 23:59

çok iyi becca 1 hhaftada 3 kere okudum

10-03-2015 18:45

bu kitaba bayılıyorum yaa

24-03-2015 19:39

bence çok iyi bir kitap karakterlerde iyi kurgu mükemmel kötü demek bu kitaba hakaret olur

14-04-2015 19:03

kitab türkiyeye gelir gelmez aldım beklediğim gibi çıkmadı ama bu da fantastik kötü degil süper ama kovulmuş meleklerden sonra normal insanlar biraz garip oldu becca fitzpatrickten daha iyi bir kitap beklerdim birde bu da seri olucak 3 bölümden oluşucak gibi duymuştum ama tam olarak bilmiyorum ine tavsiye ederim

22-04-2015 19:13

hush hush serisi kadar değil ama bunu da heyecanla bir nefeste okudum kadının kalemi akici bir kere ve her turlu cok iyi yaziyor bence hic şüpheniz olmasin alin ve keyifle okuyun

28-04-2015 20:01

müthiş bi kitaptı herkese tavsiye edıyorum..

02-05-2015 00:31

iyi kitap olmadık zamanlarda insan nelerle karşılaşablir bu kitap güzel anlatılmış.

04-05-2015 13:02

şu kitaba sıradan diye yazanlara sesleniyorum.
her kitabın, kendine özgü bir çekiciliği, heyecanı vardır dostum tamam mı? becca fitzpatrick'in hushhush' bambaşka bir seriydi ama kalkıpta sıradan diyemezsin. sherlock holmes'ün kitapları da cinayetle ilgili ama her cinayette farklı olaylar, hiç duymadığımız şeyler, aklımızdan geçmeyen öykülerle dolu. bi cinayet kitabı yazmakta kolay değil kardeşim. ben 2 günde bitirdim kitabı ve şunu söylemeliyim ki, okurken heyecandan tırnaklarımı dudaklarımı yedim. lavaboya kitapla gittim. bu kadını ayakta alkışlamak gerek, çünkü nasıl kitap yazılır iyi biliyor. burada bize gerilimin içinde aşkı yansıtmış, her yazar bunu yapamaz ve mantıklı bir şekilde çalışma yapmış. detayları düşünürseniz, akıllıca bir cinayet vakası. inanın bu kadın, her türlü ödüle kendi alanında ödüle layık görülecektir.
sonuç olarak: abi kitap muhteşem yaaa 😍😍😍😍😍

06-05-2015 16:20

bu kadının tüm kitapları bağımlılık yapıyor (bayildimmmmmmm )

22-06-2015 17:52

arkadaşlar ilk başları sıkıcı ama sonradan öyle bir hal alıyor ki ve cidden yazmak için baya bir zeka ve hayal gücü gerekiyor. son 150 sayfasında yok artık diyorsunuz her cümleyi okuduğunuzda, ben en az hush hush serisi kadar beğendim, şiddetle tavsiye ediyorum okuduğum en güzel kitaptı ve anlatımı çok güzel ve sürükleyici

26-06-2015 03:50

oldukça güzel bir kitap başları hafif sıkıcı olmasına rağmen sürükleyici ben bir gün de bitirdim . önyargılı yaklaşılmamalı

01-07-2015 17:19

hush hush serisinin yerini tutmaz ama bence bu kıtap da harika !!! mutlaka okunalı

05-07-2015 17:25

zaten becca fitzpatrick'in tarzını ve yaraticiliğini seven biriyseniz kitabi alir almaz seviyorsunuz ama fantastik degil... ben fantastik kitap dişinda baska kitap okumam ama bunu severek okudum bence alin icinizde kalmasin

05-08-2015 16:05

hush hush serisiyle alakası yok fakat muhteşem ve inanılmaz bir kitap okurken adeta yaşıyorsun becca yine kendine yakışanı yapmış :)

09-08-2015 10:25

başlarında etkilenmediğim ama sonunda elimden bırakamadığım kitap

28-08-2015 01:04

kitabi bitirmem sadece 7 saat sürdü yemin ederim yok byle bi kurdu bayildim bu kadin bu isi biliyor !! 😊😊

02-09-2015 00:58

bencede güzel bir kitaptı.elimden bırakamadım.

09-09-2015 10:16

12 yasindayim okuyabilirmiyim

20-09-2015 15:03

kitaba kötü diyenleri aldırış etmeyin kitap harika süper ötesi hemde bence bu kitabı okurken aynı zaman da siz de için de yaşayacak gibi olucaksınız

11-10-2015 00:55

kitap güzeldi fakat ben ölümcül oyuncaklar gibi olsa güzel olurdu ama sonu aklımdan çıkmıyor. hush, hush serisi gibi olmasada çok güzeldi heleki cinayetleri kimin işlediği düşünülürse ;)

30-10-2015 14:21

çok harika bi kitaptı, filmi çekilmesi gerek

25-11-2015 23:18

ikinci kitabı da olacak mı

05-12-2015 11:13

kesinlikle okunmasi gereken muthis bir kitap devami umarim gelir. okudum en iyi ask romanlarindan biri

05-12-2015 22:16

harika ve cok sürükleyici

07-12-2015 18:24

okudum bayildim bu kitaba

15-12-2015 20:10

yazarın, okuduğum ilk kitabıydı ve büyük bir açlıkla bitirdim. iki gün sürmeden bitmişti kitap. çok mükemmel olduğunu söyleyemem ama insanı sürükleyen ve soru işaretlerini arttıran bir kitaptı. kışın böyle bir kitap okumak bence kesinlikle harikaydı. okurken üşüyordum ve karakterler gibi hissedebiliyordum. sonu güzeldi. konusu da iyiydi. okumaktan pişman olanacak bir kitap olduğunu sanmıyorum. bence gayet güzel ve başarılı bir kitaptı.

28-12-2015 20:59

kitap gerçekten harika. sakın okumamak istemeyin. sadece patch ve nora yok nefil falan değil konusu ama harikaaaaa

08-01-2016 18:05

coook guzel bir kitap bayildim gercekten okumanizi tavsiye ederim 1 gunds bitirdim...

12-01-2016 21:48

çok muazzam bayıldım resmen bağımlılık yaptı kitap sonu çok güzel bitti keşke 2.kitabı çıksaaa

14-01-2016 19:08

harika .cidden aynı hush hush serisi gibi

22-01-2016 17:09

bence çok güzel bir kitap , fısıltı ile neden karşılaştırdınızı anlayamıyorum . hevesle becca nin yeni kitabini bekliyorum

28-01-2016 23:35

kitabi bir solukta okudum ( ve şaka değil tam 5 saat hiç kafamı kaldırmadan okudum ve vay canına gerçekten harikaydı keşke bitmesin dedim! okuyun pişman olmazsiniz)

09-02-2016 02:19

sonu farklı bir ev kırdı ama bu kitap bir şahane hele hush hush hayatımın anlamı kitabı okurken içine düştüğüm oluyor gecenin yarısına kadar kitap okuyordum kitabı okurken keşke patch benim meleğim olsa diyorum ona saeıldam bir daha bırakmadan diyorum ama sonra bunun bir kitap olduğunu hatırlıyorum işte bu becca firiyzpatrick in nasıl şahane bir yazar olduğunu açıklıyor bu kadın bir şahane(her eve bir patch lazım)💜💜

22-03-2016 20:32

ben bu kitabı 24 tlye aldım ama deydi harika bir kitap tavsiye ederim

11-04-2016 14:33

kitabı okumadım aman alaçam baca kitapları hep güzel

15-04-2016 20:46

cidden çok güzel bir kitap bu kadının kitapları bi harika 😍

18-04-2016 16:07

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

18-05-2016 09:32

çok güzel bir kitap fantastik sevenler için...

31-05-2016 09:45

hush hush ile yakından uzaktan alakası yok.en başta her şey karmakarışık oluyor, ortalarda beyninizin devreleri yanıyor ve sonu ağzınızı tabiri caiz ise 1 karış açık bırakıyor. siyah buz beni çok şaşırttı ama hiçbir kitap beni fısıltı
kadar etkilemedi.hala duruyor musunuz? bu kitabı hemen okuyun ve herkese önerin daha sonra size teşekkür etmelerine karşın gururla gülümseyin ;)

04-06-2016 20:34

okurken sanki film izler gibi oldum, o kadar sağlam bir anlatımı varki..
ipuçlarını birleştirip tahmin yürütmeye zorluyor her dakikasından büyük zevk aldım. 2 günden daha kısa sürede bitirdim ve bir o kadar daha kalın olsa yine okumaya devam edebilirdim. becca'nın kitaplarında ayrı bir tat var. gizem, heyecan, gerilim ve aşk bir arada, kesinlikle tavsiye ederim!!

30-12-2016 16:55

ben fısıltı serisinin dört kitabınıda 1 haftada biitim filmine baktım tamamı yyok türçe yok bu kitabıda almaktan emin diilim alimmi

24-02-2017 20:05

güzel :) bence ama surukleyici degil ....

07-04-2017 09:37

ben okumadim ama merak ediyorum

26-02-2018 20:32

çok güzel bir kitap. herkese okumasını öneririm. devamı olacak mı? bilmiyorum ama inşallah olur.

25-03-2018 16:17

cok güzel bır kıtap kotu dıyenler okumamıs bence

04-04-2018 17:42

bence fisilti cook daha iyi

21-04-2018 23:23

kitap mükemmel bunun filmini yaparlar yakında

28-12-2019 19:19

konusu çok güzeldi 2.sini bekliyorum

15-10-2022 15:01

Siyah Buz Final Sessizlik Çığlık Fısıltı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Kitaplardan Korkan Çocuk Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Yabancı Romanlar Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Tarihi Kitaplar Macera Kitapları Komik Kitaplar Yerli Romanlar Gizem Kitapları Polisiye Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Korku Kitapları Fantastik Kitaplar Din / Tasavvuf Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Felsefe Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Psikoloji Kitapları Şiir Kitapları Gerilim Kitapları Biyografi Kitapları Günlük Anı Kitapları Politik Kitaplar Tiyatro & Oyun Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Deneme Kitapları