Fısıltı

Becca Fitzpatrick Fısıltı
Kitabın Yazarı:
Seri:Hush-Hush 1. Kitap
Yayınevi:Pegasus Yayınları
Yayınlandığı Yıl:2010
Sayfa Sayısı:416
ISBN:6054456000
Kitap Puanı:
6.8 / 10 | Oy: 1390 | Yorum: 77
Editör Puanı:
Fiyat Listesi / Satın Al
YazarOkur:bedava al
KitapYurdu:28,34 TL
e-kitap,pdf,epub: *


Oy Ver

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Fantastik
Orjinal Adı:Hush-Hush
Çeviren:Sevinç Tezcan Yanar

Arka Kapak Bilgisi

Fısıltı Özeti

Fısıltı Becca Fitzpatrick


Unutulmaz Alacakaranlık serisinden sonra insan ile insan görünümlü doğadışı canlıların aşklarını anlatan romanlar ardı ardına gelmeye başladığı bir zamanda Becca Fitzpatrick de Hush Hush serisi ile bu akıma katılıyor.

Becca Fitzpatrick’in Hush Hush serisi toplam 4 kitaptan oluşuyor. Serinin ilk kitabı Fısıltı, ikincisi Çığlık, üçüncüsü Sessizlik ve son olarak Final kitabı ile seri sona eriyor.

Kitabın ana kahramanı olan Nora Grey hayat planlarında aşka yer vermeyen biridir. Fakat Patch ile karşılaşması ile birlikte bu planı dahil tüm planları alt üst olur. Patch’in gülüşü ve bakşı Nora’yı baştan çıkartmaya yeter fakat Patch güzel bir gülüş ve bakışlardan daha fazlasıdır.

Nora gelecek vadeden bir lise öğrencisidir ve önünde üniversite için burs imkanları sıralanmıştır. Başarılı öğrencilik hayatını bir aşk ile heba etmek istemez ve tamamen geleceğine odaklanır. Fakat bir gün biyoloji dersinde Patch ile birlikte çalışması gerekir. Patch’in sıcaklığı Nora’yı etkiler fakat daha sonra onun bir melek olduğunu öğrenir.

Patch günahkar bir melektir ve insan olmak istemektedir. Nora bunu öğrendiğinde ne yapacağını bilmez fakat aşkından da vazgeçemez. Kendisini bir anda tehlikeli bir ortamda bulur.

Fısıltı okurlarına korku ve gerilim dolu bir aşk hikayesi sunuyor. Fantastik konusu ile de okurlarını hayal dünyalarına derinliklerine götürüyor. Filmi yapılması planlanan serinin ilk kitabı oldukça etkileyici.

**********

Nora üniversite hayalleri kuran ve kendi halinde genç ve güzel bir kızdır. Zamanının çoğunu dostu olan Vee ile birlikte geçirir. Onun kaderi bir gün biyoloji dersinde tamamen değişir.

Biyoloji öğretmeni o gün sınıfın oturma planında değişikliğe gider ve Nora dostu Vee’den ayrılmak zorunda kalır. Yanına şimdide kadar hiç muhabbeti olmadığı ve dahası hiç tanımadığı Patch adında gizemli biri oturur. Biyoloji öğretmeni onlardan yeni oturma arkadaşları hakkında ödev yazmalarını ister. Nora, Patch hakkında hiçbir şey bilmez fakat Patch gizemli bir şekilde Nora hakkında çok fazla bilgiye sahiptir.

Nora ödevini yapabilmek için Patch’ın peşinden gitmek zorunda kalır. Fakat Patch’de onu ürküten bir gizem vardır. Nora, Patch’in tehlikeli biri olduğunu düşünür fakat bunu kanıtlayacak bir bilgisi yoktur. Onun yakınlarında iken bir soğukluk hisseder ve nedense içinde Patch’in onu öldürebileceği hissini taşır.

Bunun nedenlerinden biri de Patch’i tanıdıktan sonra hayatındaki bazı olaylardır. Bir keresinde maskeli birine çarptığını görür fakat bir süre sonra bunu kanıtlayacak bir bilgi yoktur. Dahası bir keresinde arkadaşı Vee ile alışveriş yaparken birisinin onu takip ettiğini düşünür. Bunun üzerine Vee onun ceketini alır ve mağazadan çıkıp yürümeye başlar. Nora bir süre sonra Vee’yi kolu kırılmış bir vaziyette bulur. Vee maskeli birinin ona saldırdığını söyler ve Patch’in vücut ölçülerinde olduğunu ısrarla belirtir.

Nora’nın hayatına Patch dışında Elliot ve Jules adında iki yakışıklı daha girer. Vee Jules’a ilgi duyar ve Elliot da Nora’ya. Fakat Nora bu yakınlaşmaya da tam anlam veremez ve onlar hakkında araştırma yapar. Elliot’un eski sevgilisinin intihar ettiğini öğrenir. Bu onu Elliot’dan uzak tutmak için yeterlidir fakat Elliot ona pek bu şansı vermez.

Nora hem Elliot hem de Patch’den uzak durmaya çalıştıkça yolu bir şekilde onlarla kesişir. Özellikle de Patch ile. Nora her ne kadar Patch’den korksa da zamanla ona karşı durduramadığı bir arzu duymaya başlar.

Nora, Elliot’un intihar eden sevgili hakkında detaylı bilgi almak için Portland’a gider. Fakat yolunu kaybeder ve dahası karşılaştığı bir evsize montunu vermek zorunda kalır. Çok geçmeden arabadan edilen ateş sonrası evsiz kadın vurularak ölür. Nora şok geçirir ve hemen polisi aramaya karar verir fakat arkasını döndüğünde yaşlı kadın ortalıklarda yoktur. Yine hayal gördüğünü düşünür ve Patch’i arayarak yardım ister.

Patch, Nora’yı alıp evine götürmek ister fakat yolda araba bozulur. Yakındaki bir Motel’e giderler fakat telefon hatları kesiktir ve şans eseri elektrikler de kesilir. Patch ve Nora bir motel odasında yalnız kalırlar. Nora yapmaması gereken bir şey yapar ve Patch’in sırtındaki yaraya dokunur. Dokunması ile birlikte kendini Patch’in hafızasında bulunur ve tüm gerçekleri öğrenir.

Patch bir melektir ve insan olmak istemektedir. Bunun için de Nora’yı öldürmesi gerekmektedir. Bunu birkaç kez denese de yapamamıştır.

Nora tüm gerçekleri öğrendiğinde hayatında son zamanlarda olanların rastlantı olmadığını da anlar. Fakat onu bekleyen başka tehlikeler de vardır. Tek güvenebileceği kişi ise insan olmak için onu öldürmek zorunda olan Patch’dir.


Fısıltı Yorumları

Fısıltı Yorum serinin tüm kitaplarını okudum alacakaranlık kadar mükemmel değil ama yine de çok güzel sürükleyici bir konusu var

19-05-2014 07:25 !!

Fısıltı Yorum mükemmel bir seri bir an önce filmini yapsınlar

20-05-2014 00:54 !!

Fısıltı Yorum fısıltı serisi harika bir seri herkesin okumasını tavsiye ederim

26-05-2014 17:36 !!

Fısıltı Yorum Açıkçası melekler falan olunca daha fantastik bir kitap bekliyordum. Kitabın son 100 sayfasına kadar her şey çok yavaş ilerliyor. Son 100 sayfada ise kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Kitap boyunca sonunu tahmin edebiliyorsunuz. Şaşırtan bir şey yok ama kitabı güzel yapan patch ve nora’nın birbirleri ile atışmaları. Bu tarz kitaplarda konuya heyecan katabilmek için hep salak bir arkadaş vardır bunda da vee var işte o kadar şeye rağmen salak gibi davranıyor bu da kitabı sıkıcı hale getiriyor yine de güzel kitap okuması kolay biraz daha fantastik şeyler katsalarmış daha iyi olabilirmiş.

02-06-2014 07:26 !!

Fısıltı Yorum nora ve patch arasında aşka dair birşey yok ki patch norayı öldürmek istediği için ona öyle davranıyor nora ise meraktan aşka dair birşey göremedim ben sonu hariç ki onda da pek romantik birşeyler yok basit bir roman bence

02-06-2014 22:50 !!

Fısıltı Yorum alacakaranlık serisini sevenler bu seriyide okumalı şahsen konu melekelerle ilgiliydi ve çok güzel süren olaylar vardı hiç sıkılmadan okudum. kitabı okuduktan sonra PATCH'i unutmak çok zor geldi.

Darkblue55 • 05-06-2014 00:00 !!

Fısıltı Yorum Sadece harika.Tum seriyi okudum.

05-06-2014 12:46 !!

Fısıltı Yorum kitabın konusu öyle çok iyi değil ama dili çok güzel okuması kolay hayal etmesi kolay o yüzden kitaptan çok yazarı tebrik ederim böyle sade bir dil ile sade bir kitabı okuması zevkli hale getirdiği için

05-06-2014 22:22 !!

Fısıltı Yorum noranın babasını patch mi öldürdü biliyor musunuz?

05-06-2014 22:22 !!

Fısıltı Yorum bence aksiyonu yetersiz nora ve vee nin muhabbetleri olmasa güzel tarafı yok sonu çok kolay bitti

10-06-2014 22:01 !!

Fısıltı Yorum sonu cok sacmaydı daha güzel ve akıcı bitebilirdi

08-07-2014 22:56 !!

Fısıltı Yorum Kesinlikle okuyun!!

Kitapkurdu • 10-08-2014 19:03 !!

Fısıltı Yorum KİTABI OKUDUM AMA PATCHİ VE NORAYI UNUTAMADIM 1 KİTABI 3 GÜNDE BİTİRDİM BÜTÜN SERİ BİTTİ NAPICAM :(

12-08-2014 05:43 !!

Fısıltı Yorum bence harika her kez dursun ve bu kitabı alıp okusun en iyi romanlardan biri hadi millet !!!

15-08-2014 17:44 !!

Fısıltı Yorum Bu kitap iddiayla söylüyorum dünyanın en güzel kitaplarından.Okurken kitaba kendimi o kadar kaptırmışım ki vaktin geceyarısını geçtiğini fark etmemişim bile.Patch ve Nora gerçekten birbirlerine sırılsıklam aşıklar.İkisi de birbirleri için her şeyden vazgeçebilirler.Patch'in o muzip gülüşünü sanırım Nora kadar olmasa da ben de çok seviyorum.Bu iki aşığı düşündükçe gerçekten salak gibi sırıtıyorum ve midemde kelebekler uçuşuyor.Bu kitabın sinema filminin çıkmasını sabırsızlıkla ama sabırsızlıkla bekliyorumm!

09-09-2014 19:25 !!

Fısıltı Yorum her iddasına varım ki bu seri dünyanın en iyisi çok akıcı bir dil kullanılmış ve acayip sürükleyici filminin biran önce çıkmasını istiyorum ve olumsuz haberler duymak istemiyorum DUYUN SESİMİ

22-09-2014 19:56 !!

Fısıltı Yorum Hayır patch öldürmedi devamını oku bence

15-10-2014 15:02 !!

Fısıltı Yorum bu kitap çok harika herkeze tavsiye ederim serisinin bütün kitaplarını alıcamm çok sürükleyici

25-11-2014 22:05 !!

Fısıltı Yorum bu kitabın serisini 10.okuyuşum böyle harika bir kitabı daha önce alaycı kuşta okumuştum kesinlikle okuyun bayılıyorum

04-12-2014 21:09 !!

Fısıltı Yorum kitabın filmi var ama turkçe dublajlı deil ayrıca film turkiyede yok ama yoğun istek üzerine getirtebilirlermiş
hadi inşallah bu arada önlar öpüşünce benimde biriyle öpüşesim geliyor
huuuuuuhuuuuu muck muck muck

17-12-2014 14:55 !!

Fısıltı Yorum arkadaşlar mutlaka okumalısınız kitrabı 15 kere okudum hala bırakamıyorum arkadaşlarım istediğinde kitabı vermiyorum kitabın gözümün önünde durmasını ve zarar görmesini istemiyorum kitaba baya bağlandım süper bişii

20-12-2014 12:14 !!

Fısıltı Yorum bence saçma bişey bu kitap

05-01-2015 13:07 !!

Fısıltı Yorum cok guzel bır kıtapdı 2 gunde bıtırdım dedıgı gıbı gercekden okuyucuyu kendıne baglıyor

22-01-2015 23:04 !!

Fısıltı Yorum ben kitaba seriye başlamak istiyorum.sizce başlamalımıyım???

01-02-2015 16:00 !!

Fısıltı Yorum hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biri .seri gerçekten büyüleyici.

05-02-2015 12:44 !!

Fısıltı Yorum özeti bile insani kendine çekiyor bu hafta içinde yada bugün içinde yok yok şu dakika içinde bu kitabi almam lazimmm

06-02-2015 15:44 !!

Fısıltı Yorum 4 kitabi toplam 4 gunde okudum acikcasi hayatimda boyle bisey gormedim. alacakaranlik serisini alt eder.

patchlove • 09-02-2015 18:55 !!

Fısıltı Yorum okumak isteyenlere tavsiye ederim bence pişman olmazsınız.emeğe sağlık

18-02-2015 20:11 !!

Fısıltı Yorum bu kitap bence çok iyi. okudum ben sürükleyici kitap

19-02-2015 20:39 !!

Fısıltı Yorum birinci kitabın son 20 sayfasında 2. kitabı almaya gittim.

01-03-2015 19:46 !!

Fısıltı Yorum fısıltı, çığlık,sessizlik ve final tam anlamıyla hayran olduğum karakterler.. aşk cinayet macara hepsi var tam benim tarzımda soluksuz okudum, okumanızı tavsiye ederim

07-03-2015 12:53 !!

Fısıltı Yorum bu kitap hayatımda okuduğpum en güzel roman vee biraz gerizekalı ama kitap çok sürükleyici 3 günde bitirdim
bu kitap hayatımda okuduğpum en güzel roman vee biraz gerizekalı ama kitap çok sürükleyici 3 günde bitirdim

21-03-2015 17:18 !!

Fısıltı Yorum şu ana kadar okuduğum en güzel kitaptıı.filmi çıksa mükemmel olur eminim

28-03-2015 17:52 !!

Fısıltı Yorum fısıltı kitabını daha çok beğendim.

08-04-2015 08:40 !!

Fısıltı Yorum filminin karakterine karar vermişler arkadaşlar internetten fısıltı filmi yazarsanı çıkar. :)
filminide yakında çekerler

22-04-2015 20:49 !!

Fısıltı Yorum allahım sana geliyorum müthiş ya

24-04-2015 07:46 !!

Fısıltı Yorum ben tüm seriyi okudum çok hoşuma gitti bence beğenmeyenler haksızlık ediyor ben başka sitelerede baktım oralarda serinin devamının getirilebileceği yazıyordu acaba bunun ile ilgili bilginiz varmı? yeni bir kitap çıktımı?
arkadaşlar bağzılarınız ben kitabı şu kadar günda bitirdim diye hava atmasın burda kitap hakkındaki fikrinizi söyliyeceksiniz kaç günde okuduğunuzu değil

09-05-2015 22:25 !!

Fısıltı Yorum ben çığlığın bir geçiş kitabı olduğunu düşünmüyorum gayet güzel

12-05-2015 18:54 !!

Fısıltı Yorum uuuu mütişş inanılmaz bi kitap tekrar tekrar okuyasım geliyoo

15-05-2015 23:06 !!

Fısıltı Yorum okuyanlar kötü çocuk meriç tuna kitabındakine benziyor diyor ama kesinlikle kötü çoçuk daha güzel buda güzelmiş

26-05-2015 15:35 !!

Fısıltı Yorum baya sürükleyici bir kitaptı.tüm sayfalarını merak içinde okudum.herkese tavsiye ederim.yazar becca doğru zamanı bulduğunda film de olacakmış.

04-06-2015 18:22 !!

Fısıltı Yorum çok güzel bir kitap ve okumaya değer

27-06-2015 16:38 !!

Fısıltı Yorum seriyi dört günde bitirdim harika ötesi bir kitap

16-08-2015 01:51 !!

Fısıltı Yorum bence seri çok güzel seriyi bir kaç kez okudum yine başladım lütfen artık filmini çıkarın

23-08-2015 13:00 !!

Fısıltı Yorum bence hemen filmini yapmalılar

30-10-2015 19:59 !!

Fısıltı Yorum 4 kitabı da kısa sürede bitirdim oldukça sürükleyici 4 harika kitap.

09-11-2015 18:17 !!

Fısıltı Yorum kelime bulamıyorum çooooook güzel

12-12-2015 21:32 !!

Fısıltı Yorum patchin okuduğu bir kitap vardıya ilk kitabın ortalarında geçiyordu acaba hatırlayan var mı

19-12-2015 19:22 !!

Fısıltı Yorum hayırr öyle bisey hatırlamıyorumm
n'olur filmini çeksinlerhayatımda okuduğum ennnn güzel kitap patch'i rüyam da görüyorum...
n'olur filmini çeksinlerhayatımda okuduğum ennnn güzel kitap patch'i rüyam da görüyorum...

20-12-2015 16:23 !!

Fısıltı Yorum hatımda okuduğum en güzel kitap alacakaranlıktan on kat daha güzel
şu anda çığlığı okuyorum çok sürükleyici bir kitap öbürlerini okumak için can atıyorum
patch çok tatlı birisi

20-12-2015 19:02 !!

Fısıltı Yorum edebiyat öğrencisi aydın gürses olarak kitabı 2 günde fısıltıyı bitirdim, kitabın dili çok akıcı, heycan gerilim adrenalin, korku, fantastik herşey var. yemek yemekten, sevgilinizle beraber olmaktan daha çekici bu kitabı okumak.

27-12-2015 06:49 !!

Fısıltı Yorum bence kitap çok bağlayıcı ve sürükleyiciydi.herkese tavsiye ederim. bence 4 seriyide okuyun

05-01-2016 20:58 !!

Fısıltı Yorum ilk kitap sahafta atıl haldeyken gözüme çarpmış ve öyle bulmuştum.sonra patch in bağımlısı oldum ve taa taaaaa tüm seri artık koleksiyonumda. seri bir harika kesinlikle okuyun.

09-01-2016 21:47 !!

Fısıltı Yorum harika yazara çooook teşekkürler. devamını dilerim...

05-02-2016 21:08 !!

Fısıltı Yorum harika bi kitap defalarcaokumama ragmen birakamiyorum

14-02-2016 17:16 !!

Fısıltı Yorum daha yeni okuyorum 200 lerdeyim ama pek bisey anlamamama ragmen elimden birakamiyorum

23-02-2016 23:17 !!

Fısıltı Yorum alacakaranlık çakması alacakaranlıkı okuyanlar çok sıkılır çünkü tamamen çakması aksiyounu ve gerilimi hissetemedim

02-03-2016 22:59 !!

Fısıltı Yorum muhtesem bi kitap insan kitabi birakmak istemiyor. ve disarida ki yasaminda surekli onlari ariyor.cok etkileyici bir kitap

03-03-2016 11:12 !!

Fısıltı Yorum çok güzel bir kitap ya hepsini okudum

20-03-2016 01:35 !!

Fısıltı Yorum kesinlikle muhteşem bir seri. kesinlikle okumalısınız. fantastik türünde okuyorsanız okumadan geçmeyin.. 10 numara bir kitap

18-05-2016 11:12 !!

Fısıltı Yorum diğer 3 serisini okudum fısıltıyı tek okuyamadım tek kelimeyle süper seriler

27-05-2016 22:02 !!

Fısıltı Yorum kitabı 3.kez bitirdim yaklaşık 20dk önce ve her okuyuşumda aynı duyguyu hissettim ' ya sen ne aşık olunası bir kitapsın' ;)

04-06-2016 20:53 !!

Fısıltı Yorum öncelikle herkese tavsiye ederim.kitap muhteşem ötesi.seriyi bitirmiş biri olarak tüm okuyuculara tavsiye ediyorum.okuyalı aylar geçmiş olmasına rağmen dün patch i rüyamda gördüm.yazar gerçekten çok güzel ve akıcı bir şekilde olayları yansıtmış.şiddetle tavsiye ediyorum.bende sıkıldığım bir gün verilen tavsiyeyle başladım.

Melek • 24-07-2016 11:41 !!

Fısıltı Yorum kesinlikle mükemmel. fantastik sevenler için okunması gereken bir seri...

18-10-2016 13:45 !!

Fısıltı Yorum ben sizin gibi düşünmüyorum bayıldım

07-12-2016 13:08 !!

Fısıltı Yorum mükemmel ötesi bir kitap insanın okudukça okuyası geliyor
mükemmel ötesi bir kitap insanın okudukça okuyası geliyor

19-12-2016 18:33 !!

Fısıltı Yorum tek kelimeyle muhteşem bir seri.yazar harikalar yaratmış...

10-01-2017 12:16 !!

Fısıltı Yorum çok sürükleyici

01-03-2017 13:49 !!

Fısıltı Yorum cok güzel bir kitap

16-03-2017 14:02 !!

Fısıltı Yorum bir sonraki satırda neler olacak diye merak ederek okuduğum tek kitap.

19-07-2017 17:01 !!

Fısıltı Yorum ah tek kelimeyle muthis.aksiyon,fantastik,ask isteyenler icin helede gunumuz gencleri icin muthis.sıkıci diyenler mal mi?ben harika buldum.

31-10-2017 20:18 !!

Fısıltı Yorum harika bir seri

18-11-2017 20:55 !!

Fısıltı Yorum çok fazla isim kulanılmış guzel degil

22-11-2017 09:55 !!

Fısıltı Yorum mükemmel bir kitap harika şah eser kesinlikle okumalısınız ❤patch ve nora sonsuza dek ❤

05-01-2018 23:23 !!

Fısıltı Yorum bu kitabı okuyun.. pişman olmayacaksınız.

09-01-2018 17:06 !!

Fısıltı Yorum kitaba bayildim . canim sıkıldikca ouyasim geliyor....muhtesem otesi bir aşk hikayesi.ayrica
patch i tasviri inanilmaz .rüyalarima giriyor resmen.

21-01-2018 21:32 !!

Fısıltı Yorum süper

23-02-2018 00:05 !!

Yorum Yaz

:: Becca Fitzpatrick ::
Benzer Kitaplar
:: Tavsiyeler ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: Kategoriler ::
:: En Son Yorumlar ::reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.