Sessizlik

Hush-Hush 3. Kitap Sessizlik
Kitabın Yazarı:Becca Fitzpatrick Kitap Türü:Yabancı Romanlar Yayınevi:Pegasus Yayınları Yayınlandığı Yıl:2013 Sayfa Sayısı:416 ISBN:9786055360245 Kitap Puanı:8.9 / 10 | Yorum: 27

Fiyat Listesi / Satın Al

YazarOkur:bedava al KitapYurdu:110,00 TL e-kitap,pdf,epub: *

8.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Harika
Giriş Yap Üye Ol

Sessizlik - Becca Fitzpatrick

Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Fantastik Orjinal Adı:Silence - Hush, HushÇeviren:Sevinç Tezcan Yanar

Puan Tablosu

Arka Kapak Bilgisi

Sessizlik Özet

Sessizlik, Becca Fitzpatrick’in Hush Hush serisinin 3. kitabı ve kaçınılmaz olan son savaşa doğru bir geçiş sunuyor fakat kitabın sonu ile savaşın tarafları son kitabı okunması şart hale getiriyor.

Aslında Sessizlik romanının sonu biraz beklenilenden farklı gelişiyor. Çok daha karmaşık ve insanı son kitap için merak içinde bırakacak bir son beklerken basit bir şekilde bitiyor fakat o basitliğin ardından gelen gerçek Nora ve Patch aşkını çok daha karmaşık hale getiriyor.

Serinin ikinci kitabı olan Çıklık’ta Nora’nın gerçek babası Hank sürpriz bir ziyaret yapmış ve Nora ile Patch’i beklenmedik bir şekilde yakalamıştı. Üçüncü kitap Sessizlik neler olduğunun merakını gidermekten öte merakı daha da arttıracak bir şekilde başlıyor.

Hank ve Patch mezarlıkta buluşuyorlar ve Patch Hank’ten Nora’yı serbest bırakmasını istiyor. Fakat Hank onu istediğini elde etmek için kullanmak istiyor ve Patch’e anlaşma sunmaya çalışıyor. Onu dinlemeyen Patch Hank’i yere yatırıp Nora’nın yerini söylemesi için ona işkence etmeye başlıyor. Patch’in gücünün beklediğinden çok daha fazla olması Hank’i şaşırtıyor fakat ne yaparsa yapsın onu öldüremeyeceğini bildiği için konuşmuyor. Sonunda Hank’in adamları imdadına yetişiyor ve Patch’i durduruyorlar. Patch onlar için bile çok güçlü olduğunu bilmesine rağmen onları öldüremeyeceğinden dolayı bir şey yapamıyor. Hank’e Nora’nın hayatına karşı son kozunu sunuyor. Hank, Patch’in kanatlarını kopartıyor ve onun için ajanlık yapması için anlaşma yapıyor. Karşılığında yaz sonunda Nora’yı serbest bırakacak ve ona zarar vermeyecektir.

Nora mezarlığın ortasında uyanıyor ve buraya nasıl geldiğini hatırlamıyor. Mezarlıkta karşılaştığı kişi onun uzun süredir arandığını söylediğinde ona inanmıyor ve korkarak kaçıyor. Polis tarafından bulunduğunda ve gerçekler söylendiğinde ise tam bir şok geçiriyor. Hayatındaki son 5 ayı hatırlamıyordur. Son hatırladığı şey okula gitmesi gerektiği ve biyoloji dersine girmesi gerektiğidir.

Nora onu kimin kaçırdığını araştırmaya başlar ve Vee’nin yardımı ile de kaybolan zamanı anlamaya çalışır. Fakat Vee de ona pek bir şey sunamaz. Vee’in hafızasından da Rixon tamamen silinmiştir. Nora’nın hayatındaki halüsinasyon devam eder fakat hiçbir şey hatırlamadığı için çevresinde olanlara da anlam veremez. Dahası annesi Mercie’nin babası olan Hank ile ilişkiye başlamıştır ve Nora bunu kaldıramaz.

Bir akşam Nora, annesi ve Hank’e akşam yemeğinde katılmak zorunda bırakılmıştır. Burada Mercie ile karşılaşınca sinirlenir ve yemeği terk eder. Telefonu ve arabası olmadığı için akşam vakti yürüyerek köşedeki yerden telefon etmek ister fakat bir şeyler yanlış gitmektedir. Nora kendini bir soygunun içinde bulur ve dahası kaçmak istediğinde imkansız olan şeyler görür fakat anlam veremez. Kendini yeryüzüne inmiş melekler ile onların hakim olmaya çalıştığı ölümsüzün kavgasının ortasında bulur. Nora için hayatın sonu gelmişken Jev onu gelip kurtarır. Nora Jev’e karşı farklı bir şeyler hisseder fakat buna anlam veremez.

Nora silinen son 5 ayı hatırlamaya çalışırken imdadına onu öldürmeye çalışan Scott yetişir. Scott Black Hand’den kaçmak için uzun süre saklanmış ve Nora’nın geri döndüğünü duyunca geri dönmüştür. Scott yaşanan her şeyi Nora’ya anlatır fakat Scott Jev adında birini tanımaz. Nora Scott ile anlaşma yapar ve Hank’in peşinden gitmeye karar verirler fakat işler pek istedikleri gibi gitmez. Nora tam yakalanacak iken imdadına yine Jev yetişir. Jev sonunda Nora ile her şeyi paylaşmaya karar verir. Nora Jev ile Patch’in aynı kişi olduğunu öğrenir. Onun kanat yarasına dokunur ve kendini kaçırılma anında bulur.

Patch ve Nora, Hank’i alt etmek için plan yapmaya başlarlar fakat Hank’in gerçek planını anlayamazlar. Patch eski bir dost olan Dabria’dan yardım ister. Patch Dabria ile çalışırken Nora da Scott ile Hank’in peşine düşer fakat Hank’in planları beklenilenden daha büyüktür.

Sessizlik Soruları ve Cevapları

Sessizlik kimin eseri?

Becca Fitzpatrick

Sessizlik türü nedir?

Yabancı Romanlar, Fantastik

Sessizlik kaç sayfa?

416

Sessizlik Yorumları

açıkçası hankin ölmesini beklemiyordum süpriz oldu benim için patch ile nora nın savaşın iki yanında alması ise çok daha şaşırtıcıydı

14-06-2014 10:13

hankin sonda ölmesi çok basit oldu patch zaten olanları biliyordu en başta yapacağını en sonda yaptı sırf kitabı uzatmak için yazar konu bulamamış saçmalamış madem archangelların böyle yeteneği vardı neden onlardan bir tanesi tutsak iken mal gibi beklediler hayret birşey

18-06-2014 06:50

hayatım boyunca okuduğum en güzel roman

21-11-2014 14:55

anlasilmasi ilk basta zor geldi ama bayildim cok harika

19-12-2014 16:41

çok güzeldi 1 günde bitirdim kitabı...

22-12-2014 15:21

müthiş bir kitap hayran kaldım

09-02-2015 22:20

çok güzel bir kitaba benziyor
bu ktabı okumak için sabırsızlanıyorum

11-02-2015 13:46

ya neden hafızasını kaybetti kiğ çok saçma yaa

12-02-2015 14:19

serinin en saçma kitabıydı.konu bulamamıs kafasina ne geldiyse yazmis çıglıktan sonra çok iyi olmadi bence

18-04-2015 15:38

ben beğenmeyenlere katilmiyorum çünkü en beğendiğim seri buydu benim

25-06-2015 19:24

beğenmemeleri saçma geliyo bence çığlık daha sıkıcıydı fısıltı kadar eğlenceli değildi ama sessizlik mütüüüşş o.o bi kere kitapta patch gibi bi karakter var nasıl kötü olsun çığlıkta genellikle nora ve scott vardı o yüzden pek iyi değildi bu serinin filminin çıkmasını isteyenler var bence çıkmamalı çünkü herkesin hayalindeki karakter tamamen farklı ve bana göre patch kimseyle uyuşmuyo genellikle wade poezyn'i patch olarak görüyolar ama bence vini daha iyi uyuyo ama bence

26-08-2015 21:31

oha yha benim bu kitabı hemen almam lazım
yoksa dayanamıycam :'(

03-09-2015 18:02

süper bişeye benziyor hemen alıcam
çığlıktanda güzel bence

14-10-2015 20:43

bu kitaba iğrenç ve sıkıcı diyen kişi lütfen aynaya baksın ve öyle söylesin
bu kitabı yazan becca fıtzpatrıck tşk ederim
bu kitabı yazan becca fıtzpatrıck tşk ederim

20-12-2015 18:30

arkadaşlar kitapta yazar hep aynı şeyleri tekrarlamış durmuş, kitap çığlığa ve fısıltıya göre çıkıcı, nora ve kovulmuş meleğin sıradan didişmeleri, okur olayları bildiği için hafıza kaybı çok anlamsız olmuş, sessizlik beni aydın gürses olarak hayal kırıklığına uğrattı, yazar kitabı gereksiz ayrıntılarla uzatmış, aslında 250 sayfa yetebilirdi, zorlama yazıldığı çok bariz.

03-01-2016 21:36

süper bir roman çok çekici <3

03-03-2016 23:59

arkadaşlar sonuu nasıl oldu ?

15-05-2016 15:40

sessizliği okumak istiyorum ama sonu nasıl bitiyor. çığlık ve fısıltı çoook güzel
final okuyan varmı

19-05-2016 18:11

seriyi tamamlamama çok az kaldı seri tek kelimeyle muhteşem çok begendiiim

11-06-2016 23:57

ben 2 3 saatte bitirdim kitabı 10 yaşındayım

13-07-2016 13:56

anlamadim
anlamadim :-( çok karışık değil mi ama yani özet olmamış beğenmedim
anlamadim :-( çok karışık olmamış mi yani özet olmamış beğenmedim
yanlış olmuş o 2 kere yazma bilinçli değil:-d

18-07-2016 22:42

güzel bir kitap olduğuma inanıyorum. gelmesini bekliyorum serinin

28-11-2016 01:42

suuuperrr
çok güzel bir kitap bir gunde bittirdim o kadar iyi yani her hese tavsiye ederim

09-01-2017 14:40

cokk guzel dehsettt hepsını okudum

20-10-2017 12:35

çok güzel bir kitap.seriyi bitirdim.açıkçası sonu böyle bekliyordum ve hank'in ölümü çok basit bir şekilde oldu.ben sizlere pskopat ve veliaht'i öneririm harika kitaplar :):)

20-11-2017 16:31

hush hush serisi 3. kitap da mükemmeldi şimdi son kitabı okuyacağım seri çok güzel gidiyor

15-12-2019 19:38

serinin en gereksiz kitabı olmuş gereksiz yere bir kitap uzatmış sırf para için yazılmış seri harika ama bu kitap olmamış

20-09-2022 12:23

Siyah Buz Final Sessizlik Çığlık Fısıltı Final Final Çığlık Çığlık Fısıltı Fısıltı en iyi kitaplar yeni çıkan kitaplar en çok satan kitaplar okunması gereken kitaplar en çok okunan kitaplar 100 temel eser bedava kitap editör ol kitap bağışı Gün Olur Asra Bedel Tutunamayanlar Acımak Camdaki Kız 1984 Hayvan Çiftliği Sokrates'in Savunması Uzun Hikaye Alice Harikalar Diyarında Haritada Kaybolmak Kraliçeyi Kurtarmak İçimdeki Müzik Çalıkuşu Çocuk Kalbi Küçük Kara Balık İntibah Bülbülü Öldürmek Beyaz Zambaklar Ülkesinde Don Kişot Sineklerin Tanrısı Toprak Ana Satranç İki Şehrin Hikayesi Vadideki Zambak İçimizdeki Şeytan Sergüzeşt Beyaz Gemi Araba Sevdası Yaban İnsan Ne İle Yaşar Küçük Prens Dönüşüm Beyaz Diş Saatleri Ayarlama Enstitüsü Fareler ve İnsanlar Sol Ayağım Suç ve Ceza Sefiller Simyacı Şeker Portakalı Kürk Mantolu Madonna Madalyonun İçi Esir Şehrin İnsanları Üç Anadolu Efsanesi Köroğlu, Karacaoğlan, Alageyik Yeraltından Notlar Sait Faik Seçme Hikayeler Rüzgarı Dizginleyen Çocuk Sabahattin Ali Bütün Öyküleri Sadako ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Kitaplardan Korkan Çocuk Ahmet Ümit Ahmet Batman Ayşe Kulin İskender Pala Canan Tan Dostoyevski Elif Şafak Jojo Moyes Kahraman Tazeoğlu Memduh Şevket Esendal Orhan Kemal Peyami Safa Sabahattin Ali Sarah Jio Tarık Buğra Victor Hugo Zülfü Livaneli Çocuk Kitapları Yabancı Romanlar Romantik Aşk Kitapları Erotik Kitaplar Öykü Hikaye Kitapları Komik Kitaplar Yerli Romanlar Macera Kitapları Polisiye Kitaplar Tarihi Kitaplar Gizem Kitapları Korku Kitapları Bilim Kurgu Kitapları Fantastik Kitaplar Kişisel Gelişim Kitapları Psikoloji Kitapları Kadın Erkek İlişkisi Felsefe Kitapları Din / Tasavvuf Kitapları Şiir Kitapları Politik Kitaplar Gerilim Kitapları Tiyatro & Oyun Kitapları Beslenme Diyet Kitapları Deneme Kitapları Günlük Anı Kitapları Biyografi Kitapları